Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Každoročne čoraz viac moslimov konvertuje na kresťanstvo. Je to udalosť, ktorá doteraz nemám obdobu.

11
reakcií
1039
prečítaní
Tému 3. decembra 2016, 13:30 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 13:30 avatar
Rozdelenia veriacich, ktoré my vnímame ako veľké – napr. medzi katolíkmi, protestantmi či pravoslávnymi –, v jej svete znamenajú veľmi málo. To, na čom záleží, je „Si veriaci?“ – nasledovník Isaha (Ježiša) – alebo ste možno skutočný hľadajúci ako jeden Natalin múdry moslimský priateľ.

V poslednom čase začínajú katolíci vidieť, že mainstreamové médiá hovoria o masových krstoch moslimov v Európe. Niekoľko mojich priateľov, ktorí pracujú v katolíckych farnostiach, pomohlo moslimom vstúpiť do cirkvi pomocou RCIA (obradu kresťanského zasvätenia dospelých). Je to predzvesťou niečoho, čo sa v histórii doteraz nikdy nestalo a čoho dôsledky len začíname badať.

Prvý seriózny globálny odhad veľkosti pôvodne moslimského kresťanského spoločenstva publikovali Duane Alexander Miller a Patrick Johnstone. Ich článok „Pôvodne moslimskí veriaci v Krista: celosvetové sčítanie“ vyšiel v roku 2015 v Interdisciplinary Journal of Research on Religion. Miller odhaduje, že v roku 2010 bolo vo svete od 5 do 16 miliónov pôvodne moslimských veriacich. Podľa autora je najlepším odhadom počet približne 10 miliónov.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 12. 2016, 21:18 avatar
Táto správa potvrdzuje, že na Slovensku, i v Európe je veľmi veľa hlúpych kresťanov, ktorí majú neoprávnený strach, fóbiu, z moslimov. Tárajú klamstvá, že Európa sa zmení na moslimskú Európu, a preto sú proti utečencov.

Konečne Lea ako prvá na svete medzi katolíkmi odhalila pravdu, že sa to tak nestane. Lebo moslimovia konvertujú na kresťanov, a potom tí, ktorí rozmýšľajú, sa stanú humanistami. 

Takže nemajú pravdu kresťanskí táraji, ktorí sa obávajú utečencov.


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 13:31 avatar
A čo je také významné, že sa moslimovia rozhodujú pre kresťanstvo?

Počet moslimských konverzií na kresťanstvo rastie a analytici vysvetľujú prečo.
Moja najstaršia kamarátka (volám ju „Natali“) žila v moslimskom svete 25 rokov. Hovorí plynulou arabčinou a sieť jej kontaktov je neuveriteľne široká. Počúvanie jej slov mi teda umožňuje nazrieť do sveta, o ktorom vie len málo kresťanov.

Natali hovorí o „pôvodne moslimských veriacich“ (Muslim background believers, MBBs), ktorí sa objavujú v dnešnom moslimskom svete. Sú to muži a ženy, ktorí sa narodili a vyrástli ako moslimovia a v dospelosti úmyselne konvertovali na kresťanstvo. Vynárajú sa odvšadiaľ – ako jednotlivci, v rodinách a v malých priateľských skupinách.

Duane Alexander Miller odhaduje, že vo svete je dnes približne 10 miliónov moslimských konvertitov na kresťanstvo. Zdieľať
Keďže cena za nasledovanie Krista môže byť v moslimskom svete príliš vysoká, informácie boli prísne obmedzené len na najnutnejšiu podobu a aj vtedy boli vždy nejasné. Ani Natali preto vôbec netušila, koľko MBB existovalo. Jediné, čo mi vedela povedať, bolo to, že keď šla na Blízky východ po prvýkrát, neboli tam žiadni – a dnes ich stretáva celkom pravidelne.

Natali moslimov miluje a v ich svete žije z vlastného rozhodnutia ako svedok lásky a milosti Ježiša Krista. Uvedomujem si, že mnohých čitateľov tohto časopisu to prekvapí, ale veľakrát mi povedala, že počas bývania v moslimskom prostredí sa necíti ohrozená a nemá strach.

Moslimovia sú ľudia, ktorých pozná, a jednotlivci, ktorých miluje. Keď sa po 11. septembri 2001 vrátila domov na návštevu, musela som jej vysvetliť, prečo sa verejná diskusia v USA tak veľmi zmenila. Natali nezažila to, čo zažil priemerný Američan, pretože počas tých hrozných udalostí žila v moslimskom svete. Tie hrozné obrázky sledovala z diaľky cez BBC a jej dlhoroční miestni moslimskí priatelia sa jej ospravedlňovali, vyjadrovali jej sústrasť a podporu.

Prečítajte si:
Prečo mnohí utečenci konvertujú na kresťanstvo
Je možné obrátiť moslimov?
Rozdelenia veriacich, ktoré my vnímame ako veľké – napr. medzi katolíkmi, protestantmi či pravoslávnymi –, v jej svete znamenajú veľmi málo. To, na čom záleží, je „Si veriaci?“ – nasledovník Isaha (Ježiša) – alebo ste možno skutočný hľadajúci ako jeden Natalin múdry moslimský priateľ.

V poslednom čase začínajú katolíci vidieť, že mainstreamové médiá hovoria o masových krstoch moslimov v Európe. Niekoľko mojich priateľov, ktorí pracujú v katolíckych farnostiach, pomohlo moslimom vstúpiť do cirkvi pomocou RCIA (obradu kresťanského zasvätenia dospelých). Je to predzvesťou niečoho, čo sa v histórii doteraz nikdy nestalo a čoho dôsledky len začíname badať.

Prvý seriózny globálny odhad veľkosti pôvodne moslimského kresťanského spoločenstva publikovali Duane Alexander Miller a Patrick Johnstone. Ich článok „Pôvodne moslimskí veriaci v Krista: celosvetové sčítanie“ vyšiel v roku 2015 v Interdisciplinary Journal of Research on Religion. Miller odhaduje, že v roku 2010 bolo vo svete od 5 do 16 miliónov pôvodne moslimských veriacich. Podľa autora je najlepším odhadom počet približne 10 miliónov.Tempo rastu moslimských konvertitov sa od roku 2000 dramaticky zvýšilo. Odborník na islam Dudley Woodbury odhaduje, že v USA každoročne prejde na kresťanstvo 20-tisíc moslimov. Zdieľať
Magnetom pre nich sú USA, čo je aj dôvodom, prečo ich tu v roku 2010 žilo okolo 477-tisíc. Približne 60-tisíc ich bolo katolíkov, 40-tisíc pravoslávnych a ostatní takmer všetci patrili medzi evanjelikálnych protestantov. Pred šiestimi rokmi 180-tisíc z nich pochádzalo z arabsko-moslimského prostredia a 130-tisíc z iránskeho. Zvlášť ohromujúce je, že tempo ich rastu sa od roku 2000 dramaticky zvýšilo. Vedec Fulbrightovho programu a odborník na islam Dudley Woodbury odhaduje, že v USA každoročne prejde na kresťanstvo 20-tisíc moslimov.

Čo ľudí, ktorí vyrástli v islame, priťahuje na kresťanstve? Woodbury v roku 2008 publikoval výsledky rozhovorov so 750 pôvodne moslimskými veriacimi z celého sveta. Päť najčastejších dôvodov je:

- Životný štýl kresťanov. Bývalí moslimovia spomínali lásku, ktorú kresťania prejavovali vo vzťahoch s nekresťanmi, a ich zaobchádzanie so ženami ako so seberovnými.
- Božia moc vo vyslyšaných modlitbách a uzdraveniach. Korán zobrazuje Ježiša ako proroka, ktorý lieči malomocných a slepých a kriesi mŕtvych. Často boli zaznamenané sny alebo vízie o Ježišovi alebo o mužovi svetla. (Niektorí mali tiež biblické sny alebo sny o Panne Márii, ktorá je v islame uctievaná.)

- Nespokojnosť s druhom islamu, ktorý zažili. David Cashin zo Zwemer Center vo svojom článku „Ako ISIS šíri evanjelium“ poznamenáva: „Islamských radikálov často označujem za ‚pred-evanjelistov‘ pre kresťanskú vieru.“

- Spirituálna pravda Biblie. Moslimovia sa všeobecne učia o tom, že Tóra, Žalmy a Evanjeliá pochádzajú od Boha, ale stali sa porušenými. Títo konvertiti na kresťanstvo však hovoria, že Božia pravda nájdená v Písme sa pre nich stala presvedčivou a kľúčovou v poznaní Božieho charakteru.

- Biblické učenie o Božej láske. V Koráne je Božia láska podmienečná. Biblická Božia láska voči všetkým ľuďom bola pre moslimov obzvlášť poučná. Títo konvertiti boli dojatí láskou vyjadrenou Ježišovým životom a učením.


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 13:34 avatar
Ja čo mala možnosť vidieť, čítať na webe - Pán Ježiš mimoriadne pôsobí na moslimov je x prípadov vyliečenia zo smrteľných a nevyliečiteľných prípadov, potom Pán Ježiš, keďže svet moslimov je iný a tvrdý voči nemoslimov - koná zázraky je x prípadov, kedy mŕtvy človek moslim bol skriesený - často ide o zabitého, rozsekaného človeka. A sny o Pánovi Ježišovi a Panne Márií, ktoré definitívne ukazujú cestu. Tieto veci mňa osobne zaujali už dávnejšie.


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 13:38 avatar
Osobne si myslím, že veľkú úlohu budú zohrávať svätí arabského pôvodu, ktorých rovnako uctievajú kresťania aj moslimovia napr. sv. Charbel (Šarbel) Makhluf, veľmi milý a priateľský svätý, ja osobne ho mám veľmi rada a je mi blízky srdcu.

Veľmi milá svätá je arabka, ktorá sa teší veľkej úcte zo strany veriacich aj kresťanov aj moslimov -Mária od Ukrižovaného Ježiša (Miriam Baouardy, z Abelin), rehoľníčka, mystička, viac o nej tu:www.zivotopisysvatych.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 13:45 avatar
a tu je viac o Charbelovi: www.zivotopisysvatych.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 13:32 avatar


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 13:57 avatar
A ešte jeden osobný názor - myslím si, že skutočne aktívni kresťania, ktorí ozaj svoju vieru žijú budú z iných rás, národy - predovšetkým Afričania, Indovia aj Arabi, palestínčania, Rusi, Ukrajinci - náš zapadný svet a resp. bielu rasu zachraňujú Poliaci, Francúzi a hlavne Španieli a Portugalci čo sa týka kresťanstva. A čo mňa už viackrát osobne pohlo a zahanbili, že začínajú aj poriadni Cigáni resp. Rómovia chodiť do kostola, ale keď sú kresťanmi, katolíkmi, tak sú ozaj na poučenie nám ostatným - jak v úkonoch viery, my sme už len vlažní a hanbíme sa, ale oni žijú a to naozajstne. Nedá sa to síce zovšeobecňovať, ale tak zhruba taký mám názor.


8.
označiť príspevok

Fotooon muž
   3. 12. 2016, 17:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

YouLove
   3. 12. 2016, 17:20 avatar
1
Ako si sa dopátrala k tomuto postrehu? Nezdá sa mi to, skôr opačne, že slovenskí ľudia konvertujú na islam. Moslimovia sú hrdí na svoju vieru. Jasnačka že zopár sklamaných sa nájde čo odíde od svojej viery, a keby že sa konvertuje na kresťanstvo, musel by aj srdcom a pochybujem či v jadre neostane moslimom.
Súhlasí Scarlet666


10.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 19:19 avatar
Čítaním kníh, youtub- videa, katolícke weby a okrem aj tu v tomto článku, ide o oficiálnu štatistiku. Nedá sa byť kresťanom a ostať moslimom. A nemajú z toho moslimovia žiadnu výhodu, naopak konvertita moslim na kresťana riskuje neraz život. U nás konvertita na kresťanstvo riskuje max. posmech či urážky.


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 12. 2016, 19:20 avatar
Osobné svedectvá konvertitov a aj zahraničné weby.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:13,  Čo to má s tým že ich útok patrí medzi 10 najlepších ?
dnes, 21:11,  Jedine že by ho vocca ubytoval tam kam Janukoviče...
dnes, 21:10,  Alexei Druzhinin *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 SPUTNIK...
dnes, 21:03,  „Polsko a Litva posilují své vojenské složky.“ Lukašenko oznámil dohodu s Putinem o...
dnes, 20:53,  Potrebovali by sme sa dostať do archívu KGB,“ hovoril pre blesk.cz Augustín Bubník....
dnes, 20:52,  Zlaté socíky boli proste zlate a amerika najhoršia a preto so sovietským zväzom na večné...
dnes, 20:49,  Príbeh, ako komunisti poslali hokejistov do uránových baní, už nemá kto rozprávať. Tak si...
dnes, 20:46,  Igor Liba sa výraznou mierou zapísal do histórie československého hokeja. Svoju športovú...
dnes, 20:45,  Petr Svoboda (* 14. februára 1966, Most) je bývalý český hokejista, olympijský víťaz z...
dnes, 20:45,  Píííííííííííííííííííííííííííško =...
dnes, 20:44,  Podarilo sa z blahobytu do tej hnusnej ameriky dostať *13*13*13
dnes, 20:44,  Pííííííííííííííííško píšššššššššššššššš. *03*03
dnes, 20:43,  Bude to tridsať rokov, čo prvý Rus emigroval pre NHL. Nechcel som byť mŕtvola, spomína...
dnes, 20:39,  No vidíš a Petrov syn ani utekať nemusel ani Bondrov *13*13*13
dnes, 20:38,  https://www.dzio.sk/zumpa/gallery/1597467678.jpg Ach, tento deň. K čomu ho prirovnať....
dnes, 20:21,  Podstatné bolo, že boli špičkoví hráči a preto o nich mal Quebec záujem. Samotný útek...
dnes, 20:18,  Tak ich mali vychovať viac lebo všetci čo mali rozum im poutekali zo zlatých socíkov...
dnes, 20:11,  Keby ich v Československu nevychovali v špičkových hráčov tak by sa po úteku nezapísali...
dnes, 20:08,  https://slovnik.aktuality.sk/pravopis/kratky-slovnik/?q=viera viera -y vier ž. 1. cirk....
dnes, 20:08,  Utek patrí k uspechu . Bez uteku by nebolo uspechu . Opustit ohavný elektrický koterec...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nadmerné upieranie sa o ideály brzdí vlastný intelektuálny rast!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(96 723 bytes in 0,324 seconds)