Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kazateľ, 12. kapitola - záver

61
reakcií
1786
prečítaní
Tému 22. februára 2011, 08:52 založil postoy-lea.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 02. 2011
2
21. 02. 2011
16
22. 02. 2011
12
24. 02. 2011
43
22. 02. 2011
3
22. 02. 2011
0

1.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 2. 2011, 08:52 avatar
1 Pamätaj na svojho Stvoriteľa
v dňoch svojej mladosti,
skôr, ako prídu zlé dni
a priblížia sa roky, o ktorých povieš:
Nemám v nich záľubu.
2 Skôr, ako sa zatmie
slnko a svetlo, mesiac a hviezdy,
a oblaky sa vrátia po daždi;
3 vtedy, keď sa strážcovia domu
budú triasť ,
silní mužovia sa zhrbia,
ženy, čo melú, prestanú pracovať,
lebo ich bude málo,
a zatemnia sa tie,
čo vyzerajú z okien;
4 dvere na ulicu sa zavrú,
keď bude tíchnuť zvuk žarnova,
zvýši sa jeho hlas na vtáčí hlas
a stlmia sa všetky dcéry spevu,
5 bude sa báť aj výšin
a postrachu na ceste.
Mandľovník rozkvitne,
kobylka oťažie
a odkvitne kaparka ,
lebo človek odchádza
do svojho večného domu
a po uliciach obchádzajú trúchliaci.
6 Skôr, ako sa pretrhne
strieborný povrázok
a rozbije sa zlatá čaša,
skôr, ako sa roztrepe džbán
nad prameňom
a poláme sa koleso na studni,
7 prach sa navráti do zeme,
ako bol prv,
ale duch sa vráti k Bohu,
ktorý ho dal.
8 Márnosť nad márnosti,
povedal Kazateľ, všetko je márnosť.

Doslov o Kazateľovi
9 A nad to, že Kazateľ bol múdry,
vyučoval aj ľud poznaniu,
uvážil, skúmal a skladal
mnoho prísloví.
10 Kazateľ sa snažil nájsť lahodné slová
a napísať správne, pravdivé výroky.
11 Slová múdrych sú ako ostne
a ako vbité klince
sú zozbierané výpovede,
keď ich dal jeden pastier.
12 Ostatne, syn môj, daj sa vystríhať:
Tvorenie mnohých kníh nemá konca
a mnoho učenia unavuje telo.
13 Na záver všetkých rečí počuj:
Boha sa boj
a Jeho prikázania zachovávaj,
lebo to je povinnosť
každého človeka.
14 Lebo Boh každé dielo
privedie na súd,
i každú tajnú vec,
či je dobrá alebo zlá.
Súhlasí piskotka, veriaci

2.
označiť príspevok

fajer
   22. 2. 2011, 14:59 avatar
konečne koniec,a KDH a cirkev kradnú ďalej....

34.
označiť príspevok

gombička žena
   23. 2. 2011, 22:07 avatar
leuš,podľa mňa..Škoda bola tvojej námahy..Viera je každého osobná vec..Netreba ju nikomu brať, ale ani takýmto spôsobom vnucovať 
Súhlasí scirocco, postoy-lea

3.
označiť príspevok

rains
   22. 2. 2011, 17:23 avatar
nabralo to dramaticky spad a malo to zatial nulovy ohlas. Dna 22.2011, cas 17:23 SEC.

4.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 2. 2011, 17:25 avatar
Rains čo nie je môže byť, nulový ohlas sa môže zmeniť na diskutovanú tému.

5.
označiť príspevok

rains
   22. 2. 2011, 17:30 avatar
napisal som doteraz lea. len cas ukaze..vsetko ma svoj cas, Kazatel kapitola 3.
nechcem ti tu kazit temu pokecom..

6.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 2. 2011, 17:47 avatar
Mne tému nekazíš, každý sa môže vyjadriť.

7.
označiť príspevok

fajer
   22. 2. 2011, 18:21 avatar
neviem,o čom chceš debatovať,o ničom sa nedá debatovať,tie keci o bohu ostanú stále len keci o ničom...

8.
označiť príspevok

scirocco muž
   22. 2. 2011, 20:06 avatar
Koniec? Už som bál že sem prepíšeš celú Biblošku
Súhlasí Poroslav

9.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 2. 2011, 20:15 avatar
Ešte uvažujem, že sem dám Knihu prísloví, Knihu múdrosti a Knihu Sirachovcovu. Chceš, veľmi?

28.
označiť príspevok

scirocco muž
   23. 2. 2011, 08:33 avatar
A knihu Sciroccovu nemáš? Pár veršov by sa našlo:
bezboha.forumup.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí postoy-lea

10.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 2. 2011, 20:18 avatar
o com sa da diskutovat? napriklad o tomto: su vase zivotne skusenosti podobne? odlisne? ine? nieco z toho co opisuje ste zazili? mali ste uz taketo pocity ako opisuje kazatel?
Súhlasí piskotka

11.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 2. 2011, 20:22 avatar
Eňa presne, mne Biblia v mnohom pomohla, keďže som čerpala z nej poznatky a podľa toho som sa snažila v živote zachovať, hlavne pri problematických situáciach - postavila som sa im zoči voči, skrátka pomohla mi, aj vďaka múdrostiam v nej obsiahnutých som vytrvala vo veciach, kde iný to vzdali, snažila som sa v živote si zachovať čistý štít, aj za cenu toho, že sa postavím autorite, prídem o prácu, nebudem súhlasiť s tým čo má peniaze, meno a podobne. Vyplatilo sa.

13.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 2. 2011, 20:26 avatar
mudry clovek hlada v knihach mudrosti minulych vekov... pochaby clovek ich bude palit... lebo.... (milion dovodov preco... sa vymysliet da...)
Súhlasí postoy-lea

15.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 2. 2011, 20:28 avatar
Napríklad, keď so začala čítať Bibliu som si myslela, že tam budú také obyčajné a niekedy aj trápne vecí čo hlásajú kňazi v malých mestečkách v kostole, ale bolo sa prekvapená, že je tá kniha ozaj v mnohom poučná, ale zase neberiem ju doslovne a fanaticky. Sú skratke verše, ktoré má oslovujú a pomáhajú mi.

17.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 2. 2011, 20:35 avatar
ja som ju cital viac krat ale velmi tazko sa mi chapalo vo co gou... nie je to lahke citanie... mozno aj preto mnoho ludi ju odsudi a zatrati... bezohladu na to kto bol autor alebo za akych podmienok bola modifikovana... som presvedceny ze mnoho zaujimavych postojov ci myslienok sa tam da najst... aj ked to hladanie nemusi byt vzdy az take lahke...
Súhlasí postoy-lea

19.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 2. 2011, 20:43 avatar
Naozaj si myslíš, že tá hrubá kniha je taká zaujímavá? Čítaš si z nej len niečo, alebo všetko? Aby si ma pochopila, na čo sa pýtam, tak zacitujem Adama Romana:

Keď som hĺbal nad tým, či potopa nevyhubila ryby len preto, lebo nemali „dych života v nozdrách“ (Gn 7, 22), ešte som netušil, čo všetko ma čaká. Červenal som sa však, keď som čítal ako sa Lótove dcéry vyspali so svojim otcom, ktorý bol taký opitý, že o súložiach vraj ani nevedel (Gn 19, 30-38).

Za ohavné som považoval, že keď sa Chívijci dali kvôli Izraelcom obrezať, „na tretí deň, keď mali bolesti, dvaja synovia Jákobovi… pobili všetkých mužov… všetky ženy a deti im odviedli a všetko, čo bolo po domoch, vyplienili“ (Gn 34, 25-29). A Hospodin sa na to díval, zdá sa, celkom zhovievavo, lebo sa o chvíľu zjavil Jákobovi a požehnal ho (Gn 35, 9). Nerozumel som historke o Júdovi a Támar, ktorá sa vydávala za neviestku, ktorej služby Júda ochotne využil, ale keď otehotnela, hneď Júdu vydierala. Len som sa cítil medzi toľkými vraždami, súložami a intrigami stratený. Čakal som od božieho slova povznášajúce čítanie, a našiel som toto.

Čítajte poriadne ten ozaj staromódny Zákon: adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Je tam toho totiž ozaj dosť, až vyše hlavy, na vzrušovanie, ale aj poriadne zahanbenie.
Súhlasí mamaleone, scirocco

20.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 2. 2011, 20:45 avatar
Kniha Leviticus ma zasa odpudzovala detailami, týkajúcimi sa menštruácie (Lv 15, 19-33), o ktoré som nemal ani len najmenší záujem. Zaliala ma zmes rozpakov a nevôle, keď som čítal: „ak niekto obcuje so ženou v mesačnej nečistote a odkryje jej ohanbie, odhalí prameň jej krvi, ak ona odhalí prameň svojej krvi, nech sú obaja vyhladení zo svojho ľudu“ (Lv 20, 18). Pamätám sa, že ma vtedy napadla aj otázka, kto tých „obcujúcich“ môže udať a ako im to dokáže. Tušil som nejasne, že súlož počas menštruácie je čosi neprístojné, ale nerozumel som, prečo by na tom malo záležať samému bohu až tak, že by ľuďom takú nechutnú činnosť zakazoval pod trestom smrti. Kdesi v tých miestach Biblie mi začal byť podozrivý nezdravý záujem boha o všetko, čo súviselo s ohanbím – povedané moderným jazykom, so sexom.
Súhlasí mamaleone, scirocco

21.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 2. 2011, 20:46 avatar
Potom ma však božie slovo prenieslo do bezprostrednej blízkosti všetkých možných ohanbí, od ohanbia otca a matky, cez ohanbia strýkov, tiet, zaťov a neviest až po ohanbie dcéry, vnučky, etc. ad nauseam, a poučilo ma o ich odkrývaní. (V tejto knihe je podľa konkordancie BK 30 zmienok o ohanbiach a len v 18. kapitole je ich 22. V celom Starom zákone sa ohanbiu venuje pozornosť na 74 miestach!) Prekvapilo ma, že „ak niekto obcuje so zvieraťom, musí byť vydaný na smrť; aj zviera musíte zabiť” (Lv 20, 15). Chúďa zviera, za čo ono mohlo?

22.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 2. 2011, 21:24 avatar
Vlado Bibliu, ktorá má 2619 strán, som prečítala celú. Je v nej úžasné, že je v nej naozaj všetko. Aj záhuba, aj súlože, incesty, neviestky všetky. No a čo. Presne čo sa dialo vtedy, sa deje aj teraz, aspoň vidno, že obsahuje realitu a nie teórie. Zato, že je to v Biblií spomenuté, neznamená automaticky, že všetky javy a činy v nej spomenuté sú správne, praveže naopak mnohé vecí sú tam vyčítané ak nesprávne. Čo sa týka menštrácie, storáz by som bola radšej, keby si ľudia čítali o menštrácií aj ju videli, než pozerali na vraždenie, strieľanie, týranie, odrezávanie hláv na videach čo kolujú internetom a podobne. Mňa tiež mnohé veci šokovali, ale zase odstupom času som si uvedomila aká je Biblia nadčasová a čo sa dialo vtedy, deje sa aj teraz. Pri Biblií som necítila žiadne vzrušenie, skôr bázeň. A nebola som zahanebená, začo? Skrátka Adam Roman hľadá chyby a veci na pranierovanie, tak sa hraje na puritána a pohoršeného občana.

25.
označiť príspevok

rains
   22. 2. 2011, 23:14 avatar
usmevne

26.
označiť príspevok

mamaleone muž
   23. 2. 2011, 07:25 avatar
Naozaj logicky vysvetlené!!
Súhlasí postoy-lea

32.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 2. 2011, 19:04 avatar
Súhlasím. Biblia je autentická a opisuje skutočnosť. Preto sú v nej opísané aj ohavné veci, lebo také veci ľudia robili, a robia aj teraz. Žiadny človek nie je a nebol bez hriechu, okrem Božieho syna Ježiša. Boh videl a vidí každému človeku do srdca a podľa toho aj posudzuje jeho skutky. Boh nechcel kryť poklesky ani tých ľudí, ktorí sa v určitých situáciách prejavovali ako jeho úprimní ctitelia a služobníci (viď opis života kráľa Dávida). Dávida síce ušetril, ale aj potrestal napr. tým, že mal súženie vo svojej rodine až do konca svojho života.

33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 2. 2011, 19:08 avatar
ja ked pocujem to s tym srdcom, tak si vzdy lamem hlavu... neviem si to vysvetlit jak sa to mysli... alebo to s tym prijatim Jezisa do srdca... co je to srdce... je to dusa? alebo co to vlastne je?

12.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 2. 2011, 20:24 avatar
Čo sa týka Kazateľa, úplne s ním súhlasím a jeho postrehy zo života, sú totožné s mojími postrehmi alebo so životnými príbehmi ľudí, ktoré má zaujímajú už od detstva.

14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 2. 2011, 20:27 avatar
aj u mna je to dost podobne... aj ked nie so vsetkym sa stotoznujem
Súhlasí postoy-lea

18.
označiť príspevok

justsayozzy muž
   22. 2. 2011, 20:41 avatar
LV 18,22 Nesmieš nečisto obcovať s mužom tak, ako sa pohlavne obcuje so ženou. To by bola ohavnosť!
LV 18,29 Lebo každý, kto by sa dopustil niektorej z týchto ohavností, osoby, ktoré by to urobili, budú vyhubené spomedzi svojho ľudu.
Pavol Rimanom 1, 26-27 Preto ich Boh vydal nehanebným náruživostiam. Ich ženy zamenili prirodzený styk za protiprirodzený. A podobne aj muži zanechali prirodzený styk so ženou a zahoreli žiadostivosťou jeden k druhému: muži s mužmi páchali nehanebnosť. Tak si sami na sebe odniesli zaslúženú odplatu za svoje poblúdenie.

A čo sa týka tohto, s tým už nesúhlasíš, herečka  

23.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 2. 2011, 21:28 avatar
Ozzy aj toto poznám. A je to pravda, ten kto vykonáva homosexuálne styky, zato dosť aj trpí a je ozaj škodlivé. Iné je homosexuálne cítenie, to sa nejak nedá ovládať, ale obmedziť resp. nevykonávať homosexuálne styky sa dá, keď si človek rozumne uvedomí všetky dôsledky, a hlavne, že to prináša viac škody ako úžitku. Opäť len pravda.

27.
označiť príspevok

mamaleone muž
   23. 2. 2011, 07:33 avatar
Že homoši trpia? blbosť veď im to robí dobre inak by to nerobili a aké je to pre nich škodlivé? iba pre kresťanov je to škodlivé, je to napísané v biblii tak je to škodlivé. A náboženstvo nie je škodlivé? Vy veriaci ste nejak postihnutý tak vám to škodí.
Súhlasí scirocco

29.
označiť príspevok

postoy-lea
   23. 2. 2011, 12:02 avatar
O homošoch niečo viem, poviem ti naisto, isto by si nechcel byť v ich koži.

35.
označiť príspevok

justsayozzy muž
   23. 2. 2011, 23:17 avatar
Postihnutia sú rôzneho druhu. Poznáš postihnutie "Neovládam prvý pád množného čísla"?

36.
označiť príspevok

veriaci muž
   24. 2. 2011, 02:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

41.
označiť príspevok

scirocco muž
   24. 2. 2011, 13:19 avatar
Homosexualita nie je proti prírode. Je totiž v prírode úplne bežná.

Inak je veľmi smiešne, ak sa ten kto verí v nadprirodzenú bytosť, dovoláva rozoznania prirodzenosti. :-) :-) :-) :-)
Súhlasí Poroslav, ether

42.
označiť príspevok

Poroslav muž
   24. 2. 2011, 13:24 avatar
Pockaj a nie je homosexualita nadprirodzena?  

43.
označiť príspevok

ether muž
   24. 2. 2011, 13:26 avatar
problem solved 

45.
označiť príspevok

Poroslav muž
   24. 2. 2011, 13:28 avatar
To som zadrel lepsi pseudoargument ako ten "lebo Boh to tak chcel...", vsetko odbijem ze je nadprirodzene a vymyka sa nasmu chapaniu...  
Súhlasí ether

44.
označiť príspevok

scirocco muž
   24. 2. 2011, 13:27 avatar
Homosexualita samotná nadprirodzená nie je. Nadprirodzené je len to, čo robia farári s miništrantmi :D :D

46.
označiť príspevok

Poroslav muž
   24. 2. 2011, 13:29 avatar
Podla mna, tomu sa aj skutocni homosexuali (mimo Cirkvii) cuduju aki su farari perverzni...  
Súhlasí scirocco

47.
označiť príspevok

veriaci muž
   24. 2. 2011, 15:05

48.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 2. 2011, 15:08 avatar
Neodmietame Boha, odmietame jeho vyvolencov po vacsine, su hanbou sveta.

49.
označiť príspevok

veriaci muž
   24. 2. 2011, 15:24

50.
označiť príspevok

scirocco muž
   24. 2. 2011, 15:25 avatar
@veriaci/46: Nebudeš ty nejaký fanatik? Sa tak javíš z tých pár slov totiž.
No a čo keď ľudia robia to čo chcú a s..ú na nejaké rozprávky o bohu? Podľa mňa je zvrátenosť klaňať sa vymysleným bytostiam. Ber to ako uhoľ pohľadu. ;-) Nikto ťa nenúti spávať s chlapom ak sa ti nechce. No žiaľ ateistov núti tento štát prispievať (nielen) na tých černokňažníkov v sutanách, aj keď nechcú. Takže ?

51.
označiť príspevok

veriaci muž
   24. 2. 2011, 15:41

52.
označiť príspevok

Poroslav muž
   24. 2. 2011, 15:50 avatar
Ja nie som fanatik lebo suhlasim so slovom bozim: Ze sme z prachu a na prach sa obratime, t. j. nemame ziadnu nesmrtelnu dusu!  

53.
označiť príspevok

ranexil muž
   24. 2. 2011, 15:53 avatar
Musí byt hrozne nemat dusu.

54.
označiť príspevok

veriaci muž
   24. 2. 2011, 16:12

55.
označiť príspevok

Poroslav muž
   24. 2. 2011, 16:14 avatar
Takze dusu podla Biblie treba chapat cisto materialisticky? A co duch?

56.
označiť príspevok

veriaci muž
   24. 2. 2011, 16:42

57.
označiť príspevok

veriaci muž
   24. 2. 2011, 17:59

58.
označiť príspevok

scirocco muž
   24. 2. 2011, 22:39 avatar
@Veriaci /51: Áno pôsobíš ako bigotný fanatik. A slovo božie? To má byť ako Biblia? he he he To nie je nijaké slovo božie, ale len staroveké báchorky. Navyše dosť primitívne, sadistické a hlúpe. To že ju niekto považuje za dačo extra, hovorí skôr niečo o ňom.

59.
označiť príspevok

veriaci muž
   24. 2. 2011, 23:05

16.
označiť príspevok

postoy-lea
   22. 2. 2011, 20:30 avatar
Dobrú noc.
Súhlasí EnaXnaY

24.
označiť príspevok

winry žena
   22. 2. 2011, 22:36 avatar
bod c. 1 sa mi paci
ale c. 8 nie...dufam, ze to slovo ma bude obchadzat na kilometre...

30.
označiť príspevok

dorota
   23. 2. 2011, 13:23 avatar
co das dalej lea?

31.
označiť príspevok

postoy-lea
   23. 2. 2011, 17:25 avatar
Dorota neviem dopredu, vždy píšem to čo cítim. Ja to sama dopredu neviem.

37.
označiť príspevok

cucu-cucu muž
   24. 2. 2011, 11:27 avatar
(Kazatel 12:1)-Pamätaj na svojho Vznešeneho Stvoriteľa
v dňoch svojho mladého veku,
skôr, ako prídu biedne dni
alebo nadídu roky, ked povieš:
"Nemám v nich potešenie".
--V súčasnej dobe je bázeň pred Bohom a poslušnosť voči nemu považovaná pri najlepšom za nepraktickú. Kniha Kazateľ , ktorú asi pred tromi tisícmi rokmi napísal kráľ Šalamún (1:1), však opisuje, ako márne sú všetky ľudské snahy prehliadať Božie predsavzatia. Táto kniha je nádherná hlavne preto, že sa jej pisateľ zaoberal veľkým rozsahom námetov, ako napríklad ľudskou múdrosťou a poriadkom, materiálnym bohatstvom a radovánkami,POVRCHNYM NABOZENSTVOM a pod. Všetky tieto veci sú márnosť, pretože nie sú trvalé. Avšak uvažovanie o nich vedie vnímavú myseľ k záveru: "Boj sa pravého Boha a dodržuj jeho prikázania. To je totiž celý záväzok človeka. "- Kaz. 12:13.

Mladí, ktorí používajú svoj čas a energiu na konanie božej vole, nebudú musieť neskôr v živote ľutovať. (11:9, 10) Budú mať naopak uspokojenie z toho, že sa páčia Bohu, a to ešte predtým, než stratía zdravie a životnú energiu. - 12:1-7;
A ak sa v tomto, čase konca '(2 Tim.3:1-5)- bez ohľadu na to, koľko máme rokov - naučíme počítať svoje dni k božej sláve, budeme ich môcť počítať navždy. ( Jn 17:3)
Musíme si teda plniť celý svoj záväzok, ktorý k Bohu máme.Neodelitelnou sučastou každeho praveho krestana,by malo byt poverenie plnit si ulohu,ktoru nam zveril Ježiš K. a to je zvestovat všetkým ludom (na celej zemi)o božej vlade,ktora ktora prinavrati ludtstvu stratenu dokonalost v rajských podmienkach,aku mali na samom počiatku prví 2 ludia Adam s Evou.To je téma celej Biblie-(Matuš 24:14).
.........saludos desdé Perú

38.
označiť príspevok

gombička žena
   24. 2. 2011, 12:02 avatar
cucu, máš krásny avatar ..Niečo ako Machu Picchu, staré mesto Inkov...

39.
označiť príspevok

gombička žena
   24. 2. 2011, 12:11 avatar
aha, asi som uhádla ))
filer.livinginperu.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

60.
označiť príspevok

cucu-cucu muž
   26. 2. 2011, 00:34 avatar
vdaka.......,ano je to Machu Picchu( v kečuanskom jazyku Starý vrch)....je nedaleko mesta Cusco-ktore bolo v minulosti centrom riše Inkov v Juž.Amerike.,dal som si sem ten avatar lebo ja ,v skutočnosti v Peru aj žijem od 2008.konkretne v Lime a oženil som sa tu(za peruanku).,no ale machu picchu som ešte osobne nevidel ,z Limi je to 12 hod.autom alebo 1hod.lietadlom,ale snad ho niekedy navštivime  
Súhlasí gombička

62.
označiť príspevok

gombička žena
   26. 2. 2011, 20:29 avatar
jéééj cucu, tak ty nám až Peru píšeš a akou peknou slovenčinou ..na rozdiel od mňa (ale to nie je podstatné  )..Podstatné by bolo ( aspoň pre mňa   )..keby si založil tému, ako sa ti žije Peru ( nič osobné )..len či ste si uchovali nejaké tradície z čias starých Inkov..aj keď žiješ v Lime..Mňa osobne by zaujímalo, ako ste s tou vašou demokraciu..a či funguje?..Nám občas poriadna zaškrípe, až máme z toho plné zuby..Joj a ešte poprosím, či máte aj jazykový zákon..alebo každý rešpektuje Španielčinu..Porozmýšľaj a urob ako myslíš a chceš  
Nebul! Čo nebolo.. môže byť..Čože je to pre našinca 12 hod. autom..Lietadlo je asi aj u vás drahé, len tak odletieť si na Machu Picchu na výlet..však že?? Do skorého písania a časový rozdiel nám nevadí..keď budeš mať.. tebou založenú tému, aby nikto nešomral  ..že kazíme tú jeho...
Súhlasí postoy-lea

40.
označiť príspevok

rains
   24. 2. 2011, 12:42 avatar
ha-ha-ha.
a co pohanski bohovia? co Aztecky? ked ich nik nevyznava, tak su mrvty nie?

-boj sa praveho boha...ktory z tych vsetkych bohov je ten pravy, ked ani jeho meno nie je zname? Ako ten pravy boh vlastne vyzera? mame opis pachatela? A cely zivot sa musi teda clovek bat pred bohom? cize od strachu ani nos nesmie vystrcit, ci oci otvorit hej?
-co je bozia vola? ty to vies?
- co sa paci bohu?
-cize povolanie kristuskarov na svete je liez ostanym na nervy a tlacit na silu inym slova o bozom kralovstve jo? ...tak to je dobre toto, z toho musi mat boh isto radost.
a matusa 24:14 ste si vy pravi krestania vzali k srdcu...nasilu pokrestancovat vsetko vo vasom okoli. nehladiet napravo, ci nalavo a v mene krista aj zabit. gratulujem..vase skutky boh isto rad oceni

61.
označiť príspevok

cucu-cucu muž
   26. 2. 2011, 00:45 avatar
...a možno že ti niekomu ideš na nervy takými nezmysluplnými otazkami ....a anpokom ten super obrazok v tvojom profile,hovorí sám za seba.......describe el....
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(156 683 bytes in 0,374 seconds)