Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kauza Bezák už dávno nie je Bezák, ale špina na cirkvi, ktorá padla zhora.

22
reakcií
2192
prečítaní
Tému 28. novembra 2012, 19:14 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 11. 2012, 19:14 avatar
Kauza Bezák už dávno nie je Bezák, ale evidentná špina na cirkvi, ktorú spôsobili tí, čo odsúdili a nedovolili odsúdenému, aby sa bránil. Toto je humus, ktorý z cirkvi už nemôže zmyť ani zverejnenie toho strašného, čo Bezák vykonal. Aj tí najposlednejší hajzli na Norimberskom procese, ktorí mali na rukách krv miliónov nevinných ľudí, dostali možnosť sa brániť. A ktože sú potom tí, čo odsúdia a nedovolia obranu ????? Toto sa deje v cirkvi a tu sú naozaj ľudia na najvyšších postoch cirkvi, ktorí si myslia, že toto isté by urobil Ježiš ???? Nemajú to náhodou pomýlené so satanom ???? Kto sa môže spoliehať na to, že tento humus priláka do cirkvi nové ovečky ??? Tu je prevrátená logika na najvyších miestach, lebo sa nedôveruje 99 ovečkám, aby sa išla hľadať stratená, z ktorej má nebo väčšiu radosť, ako z 99, naopak, ovečku kopneme do ..... ani jej nedovolíme, aby sa mohla brániť ? Akí sú to potom títo pastieri ? Či sa tu čaká na dieťa, ktoré skríkne: "kráľ je nahý " lebo všetci dospelí majú strach ??? Ak dávame svetu najavo, že sa hanbíme vynášať smetí, potom si svet musí myslieť o nás, že máme pod kobercami kopy hnoja, lebo nás dlho nevideli vyniesť smeti. A sú tam už pekne dlho a to nie len tie, čo tam zostali po Husovi a Lutherovi. Aspom Ján Pavol II prejavil snahu o Husove očistenie, ale teraz, akoby sa zase začalo zametať naopak ???


2.
označiť príspevok

Petrana žena
   28. 11. 2012, 19:31 avatar
...no, no, veď ho neobesili! Ja som tak trochu nad tým rozmýšľala...a vtedy ma osvietilo! v konflikte pravdy a lásky nemôže zvíťaziť pravda, lebo tá je raltívna. láska je najvyššia pravda, a vmene lásky sa treba vzdať pravdy. Kristus nebol ukrižovaný v mene pravdy, ale práve v mene lásky priniesol túto obeť. A je Bezák ju priniesol, a dobre urobil. Vybral si mier duše, nie zničujúci bratrovražedný boj o nejakú "pravdu". Lol. dnes som čítala citát M.L. Kinga: Buď sa naučíme žiť spolu ako bratia alebo sa staneme bláznami.


11.
označiť príspevok

Mojka žena
   1. 12. 2012, 16:51 avatar
dokument režiséra: Petra Minařika
s názvom: ARCIBISKUP S ĽUDSKOU TVÁROU
bude odvysielaný: dňa 16. decembra
na ČT2
www.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Mojka žena
   1. 12. 2012, 17:28 avatar
a naši biskupi iba MLČIA...


12.
označiť príspevok

Vlado muž
   1. 12. 2012, 16:54 avatar
E: už nemôže zmyť ani zverejnenie toho strašného, čo Bezák vykonal.

Vieš vymenovať konkrétne, čo strašné vykonal?


3.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 11. 2012, 20:03 avatar
Petrana, o Bezáka tu nikto nemá strach, aj keď sám na sebe som zažil za ŠTB ako je to strašné, ak si nevinne vinný a nesmieš o tom s nikým hovoriť. To je nehorázna psychická bolesť, ktorá ubíja.Ale tu je chyba nieklde inde a mrzí ma že si sa vyhla tej hlavnej pdstate.


4.
označiť príspevok

Mojka žena
   28. 11. 2012, 20:16 avatar
treba povedať otvorene..čo iného si čakal..od nemeckého pápeža...?


5.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2012, 11:55 avatar
...nie, pápež rozhodol správne. Dal prednosť zmiereniu pred súdom. Cirkev je inštancia ako každá iná, aj nebude napĺňať a konať v zmysle Kristovho učenia o láske a odpúšťaní, rozpadne sa na to tata. Aj pol. strana sa musí držať svojich stanov a programového výhlásenia. Kapiško? Bola to skúška pre Bezáka, ale aj pre cirkev. Držať v ruke želiezko moci, prostrednícstvom emócií, alebo sa vzdať moci a stať sa mocou samotnou. Ja by som volila bé. Pápež rozhodol správne.


10.
označiť príspevok

Mojka žena
   29. 11. 2012, 18:19 avatar
nem kapišto Petra..najprv musím sa priznať, že pre mňa nemecký pápež..ostane nemeckým, kým žiť bude..jeho minulosť podľa mňa nie je čistá ako sa na pápeža sluší a patrí..je všeobecne známo, že bol v Hitlerjugend a pozdejšie, ešte počas vojny v akomsi nemeckom vojenskom zbore, no ale nechajme pápeža pápežom..poďme k R. Bezákovi, ktorý bol práve pápežom vysvätený 6. júna 2009..vystriedal Jána Sokola, o ktorom, tiež je všeobecne známe, že bol spolupracovníkom ŠtB..Bezákova kauza sa začala, keď požiadal o audit po svojom predchodcovi ako Ján Sokol nakladal s finančnými prostriedkami a majetkom..kde ostala Božia spravodlivosť a láska ku Kristovi?..to neviem, snáď mi vysvetlíš..až prečítaš článok, ktorý som sem hodila...
www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 12. 2012, 03:21 avatar
Myslím , že to ho...no je preda len niekde blízko nás, lebo to tu stále kruto smrdí a už to ide na nervy. Pápež iba plnil úlohu Piláta, ktorému Kristus povedal: "Väčšiu vinu má ten, čo mi ťa vydal"


6.
označiť príspevok

havran
   29. 11. 2012, 12:02 avatar
..."nebude napĺňať a konať v zmysle Kristovho učenia o láske a odpúšťaní, rozpadne sa na to tata" , teda podľa teba koná?


7.
označiť príspevok

Petrana žena
   29. 11. 2012, 12:14 avatar
...ano, vzdáva sa svojej moci, v prospech vyššej moci. Ide o veriacich, to nemusím dúfam zdôrazňovať?


8.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2012, 12:20 avatar
Petrana, absolútne nesúhlasím, pretože výsledok takéhoto jednania sú tie kopy hnoja pod kobercom ktoré sa tam zametali dve tisícročia. Komu sa chceme týmto ukázať svetu, alebo Kristovi ? Takto sa tu z toho robí Augiášov chliev, ibaže kde je cirkev a kde sú vody Nílu? Cirkev nie je založená na hierarchii a pokrytcoch, ktorí miesto vynášania smetí, zametajú všetko pod koberec, lebo si myslia, že takto nás buidú vidieť čistých, ale čo ak sú ľudia, ktorých automaticky napadne, že ak niekto nevynáša smeti, musí mať doma podkobercom kopy hnoja. pripomína mi to jedného alkoholika, ktorý išiel do krčmy, aby si ľudia o ňom nemysleli, že už je na tom tak zle, že už si ani v krčme nemôže dať poldeci.Ale to že vždy skončil rovnako pod stlom v hroznom stave mu nevadilo, lebo to si pre okno nepamätal. Kto je viacej vinný pred Kristom, ten čo trpí a nemôže sa obhájiť, alebo ten, čo toto utrpenie spôsobil. Alebo sa všetci spoliehajú na to, že toto si priviedol sám na seba svojím konaním ? To mi potom pripadá, ako výpalnícky idiotizmus, ak vám výpalník dá na hlavu pištiol a povie, že ste zodpovedný za svoju rodinu, ak nesplníte požiadavnky násilia !??? Na akej úrovni tu je inteligecia.


9.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2012, 12:23 avatar
Alebo miesto toho, aby sme mu odpustili, sme ho zavesili na gril a čakáme, kedy bude hotvý a potom nám podpíše, čo len budeme chcieť ? To taká nesplniteľná požiadavka, chcieť poriadok ????


15.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 12. 2012, 04:27 avatar
Voliť menšie zlo tiež nie je riešenie prípadu, Lenže ak Benedikt strávil väčšinu života v Ríme, tieto žabomyšie svetské vojny na nižších úradoch sú pre neho predsa len trošku nad, tu veľmi záleží, kým sa obklopil, respektíve, kto ho kým obklopil. Aj tá kauza s tým jeho osobným tajopmníkom, to mi tiež na ňom nesedí. Dodnes si spománam, aký doslova vystrašeného a bojazlivého ho vyviedli z volieb. On mi skôr pripadá, ako čistá bojazlivá a Bohabojná hlbkoveriaca duša a riešiť takéto svetské problémy v cirkvi je pre takýchto ľudí veľmi obtiažne a musia sa na niekoho spoľahnúť. Ja som napríklad bol z jedenej stavebnej firmy vyslaný do berlína na stavbu zastupiť vyriešiť jeden technický problém a na otočku sa domov vrátiť. Bolo tam strašne veľa technických nedostakov, ale najväčší problém bola partia asi 15 chlapov, boli tak rozvadení, že ich to strašbrydilo v robote, lebo každej maličkosti sa dokázali hodiny hádať, než niečo urobili. Keď som totálne unavený sadal večer do auta a s hrôzou som pomýšľal na to ako hrozná cesta ma čaká aspom na České hranice, za ktorými som videl nádej akéhosi oddychu, vyšli všetci chlapi von a postavili sa pred auto. "Nepustíme ťa od tiaľto, pokiaľ neurčíš z nás jedného vedúceho!" Vošli sme do mietnosti, kde jedávali a počkal som až všetci vôjdu a zavrú sa dvere. Konečne nastalo hrobové ticho a ja som zdvihol hlavu, aby som sa na nich pozrel. Všetci na mňa civeli ako na nádej, ktorá ich má zachrániť, aby neboli stiahnutí kompletne ako paria z nemecka, aby si tam mohli ešte niečo zarobiť. Marka bola vtedy 20 korún. Prezrel som si ich tváre, ani jedného z nich som nezpoznal. Dlho som nič nepovedal a onu trpezlivo čakali, v hlave mi hučalo ako vo mlyne, ale na jazyk mi chdila stále tá istá veta: "Toto nemôžete odomňa chcieť !", ale zakaždým keď som zdvihol hlavu a pozrel som sa im do tváre, nachádzal som v ich očiach ešte väčšiu prosbu. Konečne som sa prebral a začal som hľadať aspom záchytné body toho celého dňa, čo som tam s nimi strávil. Prešiel som znova pohľadom dookola a predsa ma jeden zaujal, väčšinu dňa ma sprevádzal a ukazoval mi problémy a on si potom robil poznámky. Keď som ukázal na neho rukou, väčšia polovica zmraštila tvár a odišla bez pozdravu, Tí čo zostali mi s úsmevom podávali ruky na rozlúčku a ja som už vtedy vedel, že to bude asi zle. Keď som prišiel do firmy, šef mi povedal, že som dobre urobil a že im už aj poslal fax, že on by urrobil to isté, aby to rešpktovali. Po čase som sa však predsa len stretols niektorými a tí mi zase povedali :"Ty si nevieš predstaviť, čo si to urbil" ten chlap tam potom zaviedol doslova horor.
Ak ešte uvidíte tento záznam, ako vyvádzajú Bnendikta, ako zvoleného, pozrite sa mu do tváre. Keď som to videl v priamom prenose, táto udalosť s týmito chlapmi mi prebehla pred očami ako film. Vtedy moje rozhodnutie spôsobilo medzi ľuďmi peklo. Vteda som si len pomyslel, keby si vedel, čo sa tu bude diať ak večer sadneš do auta a odídeš ? Čistá nevinnosť pre svetskú moc navyše oslabená vysokou inteligenciou. Toto by bol dobrý pápež pre cirkev, keby neexistoval satan. To bol prvý dojem, ktorému nechcem dodnes veriť, ale práve aj v takýchto ľuďoch sa pod takýmto tlakom môže kadečo zmeniť a nemusí to bYť vždy k dobremu.
Tú sa práve nájdu pätolízači a veď to poznáte, ktorí vedia takéhoto človeka prefektne využiť, kým sa spamätá. A kauza s tým tajomníkom dala impulz niekomu na Slovensku. Príliš vysoká inteligencia nemá problém bojovať proti idiotom, ale musí mať na to viacej času a nesmie s nechať dobehnúť, čo idioti náramne milujú a s radosťou vužívajú.
Donedávna som si myslel, že historia je nejkrutejší a najspravodlivejší sudca. Dnes, omyl, je to Boh, našťastie pre nás Boh.


16.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 12. 2012, 07:28 avatar
no dobre, dobre..nechaj trošku boha nech si oddýchne..prečítaj si článok..a sme zase pri audite...
zivot.azet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 12. 2012, 14:21 avatar
mojka, bez ohľadu na to, kto sa pýtal a kto odpovedal, to beriem, nemá to chybu.Je to krutá realita.
Ale, .....
Začnem takto. mannželka opatreuje dcére deti, aby mhola chodiť do roboty a každý večer uspáva vnuka a vždy sa pri tom večer modlia.Samozrejme, že nie ruženec a podobne, ale pred spaním sa jej podarilo akoby zamyslieť sa nad celým dňom svojou detskou logikou a dušičkou a poprosiť o krajší zajtrajší deň. Chodí druhý rok do škôlky a raz večer hovorí pánbožkovi, "Veď sa pozri na mňa aspom ty, či nemám tie sople, lebo zas sa mi nechce ísť do tej škôlky. Lebo ta pani učiteľka, vieš určite, čo má tie čierne dlhé vlasy, je stále chora a bez nej je tam nuda. " po chvíli akoby mu niečo zaplo: "A nvedel by si to zariadiť, aby už nebola chorá, veľmi by som ťa prosil!" Do škôlky ho však vozia rdičia na aute cestou do roboty a tí nemohli vedieť o ničom. keď ho mama prezlieklazačal sa pomaly šúlať do triedy a mama išla smerom k autu, zrazu vnúčik na ňu kričí zo zadu: "Mami, funguje to, pani učiteľka už tu je !" a než sa otočila, znova zmizol v triede a až poobde, keď sa zase znova všetci zišli, sa dozvedela pointu.
A ešte jeden prípeh s ním, keď bol ešte o rok mladší. Boli spolu na cintoríne a on sa zrazu zahľadel na kríž a pýta sa mami: "Prosím ťa, kto je tento ujo ?"
To je predsa Ježiško !
Ježiško ??
Áno a čo má byť, veď tu je všade.
No veď, ale to je ten, čo mi má priniesť na vianoce kamión ?
Najprv rozmýšlala a potom predsa povedala: "ANO"
Tak to ma s ním musíš odfotiť !
Vzala fotoaparát a napriek tomu, že sa nepatrí na citoríne fotografovať , tak mu spravila fotku, leže netušila, že je podvečer a zaplo blesk, tak sa potom až zahanbila.
Ten článok, život.azet.sk je n utné vidieť z viacerých hľadísk, myslím teraz príčiny, prečo k tomu došlo. Prvý kto je na vine sú veriací, pretože sú ako ten vnúčik, prišli na to, ako ľahko to funguje. Ako funguje sa Bohu poďakovať, ako funguje modlitba, ako fungujr omša, spoveď a ako funguje modlitba po spovedi, aká je úľava po spovedi, ako nietorí vyjdú zo spovedelnice a nehľadia na to, či si ich niekto všíma, alebo nie, zvalia sa do lavice, zakryjú si tvár a možno si aj v tichu poplaču. A tak, čo potrebuje veriaci ? Jednoducho kňaza, ktorý slúži omšu a kňaza, ktorý sedí v spovedelnici. A to je všetko, nič viac ! Proste spoľahnúť sa na Boha a každý prišiel dávno na to, ako to funguje a že Boh je oveľa štedrejší, ak ho prosíme a modlime sa mu v čistote duše po spovedi. Aby sme o toto neprišli, vždy tam necháme nejaký peniaz. Nikdy som nepočítal, koľko som tam nechal peňazí, aby to fungovalo, ale žiadne peniaze, ktoré som v živote vyhodil na dane a iné možno aj potrebné veci, som nepovažoval za tak dobrú inestíciu, ako tieto. Raz som bol v kúpeloch a boli so mnou na omši aj evanjelici a tí mi hovorili, že boli prekvapení, koľko peňazí sa u nás dáva. Nikto nikoho nenúti, nikto nič nepýta, nedporučuje, koľko. A dáva sa. Už som počul, že si takto kupujeme šťastie, nech, za také peniaze toľko šťastia nikde nekúpim. Niekto ide do bordelu a zato, aby sa pozrel žene do zadku, zaplatí ...., ani netuším, aké tak je vstupné. A nám vyčítajú a závidia, že sme si vykrmili cirkev. My máme svoje kostoly a toto sú ich kostoly a čo dávame nmy a čo dávajú oni, čo za to máme my a čo za to majú oni a kde je vidieť naše peniaze a kde je vidieť ich peniaze. Nechcú si pripustiť, že aj satan má svoje chrámy a je ich neporovnateľne viac, ako kostolov. Samozrejme, že aj ja som zdravý a aj mňa to baví, ale ak mám neustále vyhadzovať na oči žene nočnú košeľu, čo som jej kúpil na vianoce, môže to bYť naozaj a tiež naozaj. Ajediná chba veriacích na tomto je, že si prídu po to, čo potrebujú a viac ich nezaujíma. Spoliehajú sa na Boha, že si to ustráži, čo je ten najškaredčí omyl a klam satana. Moc, akékoľvek, či cirkevná, alebo svetská fatálne zmení jednotlivca a satan cez peniaze dokáže zmagoriť aj toho najsvätejšieho svätca. My veriaci dávame peniaze Bohu a spolihame sa na to, že on si potom vyučtuje od každého, čo tu korunu zobral do ruky. Sú zriadené farské rady a čo ja viem, čo ešte, ale to väčšinu ľudí nejak moc nezaujíma, lebo vždy je tam možnosť, že sa tam nasáčkujú ľudia, ktorí sú neuvceriteľne do toho hnaní akýmsi vnútorným motorom, alebo rovno poviem, že satanom. Satan až neuveriteľne ľahko manipuluje takýmto spôsobm aj s tými najsvätejšími. My veriací to vieme a ako veriací si práve uvedomujeme zodpovednosť z toho pred Bohom a preto sa vačšina tomu vyhýba. A to je nepochopiteľné zo strany neveriacích, že to vidia, ako by to bol náš spoločný majetok a my ako by sme sa k nemu chovali nezodpovedne a nechali ho pľundrovať ľuďmi, ktorí sa neboja zodpovednosti voči Bohu a závidia, že nemôžu máť účasť na takomto šafárení. veď aj v evanjeliu sa hovorí: V malom si bol spoľahlivý, urobím ťa zodpovedným vo veľkom!
Celibát, nie je zakotvený v evanjeliu, je to dogma a ja ako veriaci som proti všetkým dogmám a najhoršia a najtrápnejšia dogma je o neomylnosti pápeža. To považujem za priamu urážku a rúhanie sa proti Bohu. To nemôže maž nič spoločné s Ježšovou logikou. Treba si však uvedomiť, že v celibáíte žije každý, kto nežije v posvätenom manželstve, teda vlastne aj všetci neveriaci, ale u kňazov to má obrovský význam, čo sa týka prinášania osobnej obety. O tom by sa mal rozhodnúť každý sám, ale pripravil by sa tým o tento tp intímnej obety. inak by to potom nahradiť niečím iným, ale to by tiež nmusel, byť problém. napríklad chodím do kostola, ktorý máme spoločný s grékokatolíkmi a tam sa kňazi ženia. My nechodíme na ich omše, ale omi chodia, aj na príjímanie, proste to je ako jedno, iba s tým že ich kňaz je žanatý. Iný bol život vtedy, trinástom storočí, keď táto dogma vznikla a iný život je teraz, veď koľkí dnes chodia domov z roboty dennodenne neskoro večer a koľko firiem by si prialo, aby zamestnanci nemali žiadne rodiny a iba drhli pre ich chamtivosť spoly zadarmo.
Preto som aj aj túto tému nazval, že táto kauza je už dávno o niečom, v čom musí nasledovaž aj katolícka cirkev na Slovensku iné štáty na svet, ktoré túto jednu z ďaľších chrípok už majú dávno za sebou. Ale problém je zase zhora, prečo tieto premeny nejdú ako odskúšané priamo ako nariadenia z Ríma. Prečo toto naopak Rím odsudzuje ? Zase je to preto, že Rím sa venuje viacej cirkvi ako pastoračnej a teologickej činnosti , ako hospodárskej. Nie je problém, aby katolícka cirkev existovala ako jeden samostatný svetový hospodársky celok a rám by bol ako zavŕšenie všetkých jednotlivých hospodárskych celkov, ktoré by mali vytvorené legálne vzťahy v ekonomikách jednotlivých štátov. Kaď som sa prihlasovbal v Nemecku na pobyt na Cudzineckej polícii, už na prihlasovacom formuráli bolo treba zakrúžkovať jednu z možno sedmych cirkvi kvôli dani. A teraz tam má aj cirkev finančné problémy, možno sa pomíňali staré majetky a zostala krutá realita. Nemôže byť problém tieto veci ekonomicky dosledovať a legálne hospodáriť s tým čo je a dodržiavať zákonne odvody. Tu však musí vyjsť iniciatíva zo strany cirkvi, cirkev musí naplniť záklladnú Ježišovu logiku a skromnosti, preto aj politici, ktorí začnú do toho vrtať, zrazu ak zbadajú, o čo sa jedná, zblednú od závisti, aj keď boli pred tým červení a vo väčšine sa zlomia aj oni. Veď to poznáme, kde nič nie je tam nikto nič nevypolitizuje a kde je, tak tam musí smerovať politika, veď o tom je svetská politika. A toto všetko , podľa nás veriacich organizuje a ovláda cez peniaze satan, lebo to sa ani inak nedá pochopiť a pápež sa už konečne musí začať rozmýšľať, či staré dogmy, ktoré priniesly do cirkvi iba špinu a humus, netreba už konečne vyhodiť aj s regálmi a začať riešiť svetské problémy cirkkvi svetským demokratickým spôsobom a tým neporovnateľne učinnejšie vytvoriť podmienky na hľadanie stratenej ovečky, z ktorej bude mať nebo väčšiu radosť, ako z tých 99.


18.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 12. 2012, 14:36 avatar
Toto je hlavná úloha satana, zahltiť cirkev majetkom, aby jej nezostal čas na hľadanie nových veriacích a nie len to, perfektne sa u podarilo presvedčiť neveriacích, že toto svinstvo nie je jeho, ale božie.


19.
označiť príspevok

havran
   10. 12. 2012, 19:16 avatar
elemír - práve takí ľudia ako Sokolík a najvyššie špičky potvrdzujú , že cirkev navonok káže slovo božie no z vnútra pestuje satanizmus.To je najlepší spôsob ako oblbovať a bohatnúť. Je to jediná organizácia , ktorá nemusí nič vytvárať a bohatne na hlúposti veriacich.


20.
označiť príspevok

havran
   10. 12. 2012, 19:17 avatar
.... a netáraj o satanovi . Stanizmus je vnútorná ideolígia Vatikánu.


21.
označiť príspevok

havran
   10. 12. 2012, 19:23 avatar
... do riti , do akej doby sa ten národ rúti? Komu vyhovuje táto demoralizácia?


22.
označiť príspevok

ether muž
   10. 12. 2012, 19:23 avatar
tým, čo demoralizujú alebo z toho niečo získavajú


23.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 12. 2012, 04:10 avatar
Ani na chvíľku ste nazapochybovali, či to náhodou nie je všetko naopak, ako si to vy myslíte ? Veď predsa to svinstvo o curkvi, čo tu píšete, nech je aj sto rázy pravda, ale viera v boha nemôže závisieť od čistoty cirkvi, to závisí od tvojej osobnej čistoty, Veď čo ak práve je toto ten satanov klam, ktorý vám nedovilí ani len mrknúť na tú stranu, kde je Boh. Ale ak neveríš v Boha, nemôžeš uveriť ani v satana a už vôbec nedokážeš rozlíšiť, čo je božie a čo satanove. Čo je pravda a čo je klam. Al Pilát sa pýtal Ježiša, čo je to pravda ? Pravda je prvá obeť každej vojny a vyjaví sa len tomu, kto je čistý.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:54,  https://plus7dni.pluska.sk/domov/zbieral-bager-aby-vycistil-osadu-kam-kotleba-ulial-peniaze-ktore...
dnes, 13:53,  Marian Kotleba - človek, ktorý si ctí staré osvedčené tradície (klame, kradne a mláti...
dnes, 13:51,  blabotať je bociansky jazyk a tomu rozumieme, bocian chce iba rybu
dnes, 13:49,  @42 - To myslis vazne? Kde a ako uhybam? Jednoducho nechces alebo nevies pochopit o com pisem....
dnes, 13:46,  Francúzsko zlikvidovalo nelegálny tábor, žilo v ňom viac ako 1400 migrantov...
dnes, 13:45,  a to je prvý krok aby si prekročil kaluž
dnes, 13:44,  Kikakika osobne si myslím že si žiadne trestné oznámenie neposielala . Trestne oznamenie...
dnes, 13:44,  Nerozumiem.
dnes, 13:43,  kto nemá v srdci má v kostiach
dnes, 13:43,  Totaliťák ondrej tu sú ľudia prenasledovaní za názor a ty milovník totality to podporuješ.
dnes, 13:41,  teolog, tak teda sú JS "Boží ľud" alebo niesu? Raz píšes proti nim ,neskor zase...
dnes, 13:39,  Nerozumiem.
dnes, 13:38,  pôžička je tvoje detstvo a za detstvo sa platia dane
dnes, 13:37,  Svet BORATA Sprostosti XXL: Farebná jesenná hrabparáda Po jeseni prichádzame s novým...
dnes, 13:36,  Nerozumiem.
dnes, 13:36,  Slovania tu boli skôr ako dinosaury And winner is... Emília Blážová, fenomén sociálnych...
dnes, 13:36,  http://facepalm.hu/picard.jpg
dnes, 13:36,  čiže ubližujú Ti tvoje skúsenosti, lebo si tak skúsený, že nechceš odpočítať z...
dnes, 13:35,  Od Sorosa *13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 13:34,  www.diskusneforum.sk/tema/malo-mi-plati PartOFgod 2. 7. 2019, 16:59 ja nemam nic a platim...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Lenivosť je zvyk odpočívať skôr, ako sa človek unaví.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(102 549 bytes in 0,496 seconds)