Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Karel Halbich Genéza Sionizmu

9
reakcií
100
prečítaní
Tému 21. novembra 2020, 21:19 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 06. 2019
3
29. 09. 2011
2
26. 01. 2013
13
16. 03. 2016
22
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 11. 2020, 21:19 avatar
Karel Halbich
Genéza Sionizmu

Motto:
Už krátko po „Víťaznom novembri„ 1989 začali v Čechách a na Morave opäť fungovať lóže slobodných murárov, dovtedy zakázané. Od mája 1991 obnovili svoju činnosť aj slobodomurári v Bratislave. Po prečítaní Halbichovej knižky túto skutočnosť vnímavý čitateľ iste pochopí ako posledné memento. Len aby už nebolo neskoro...
Vydavateľ

Táto práca je prehľadným súhrnom skutočností, založeným na dôkladnom štúdiu „Protokolov siónskych mudrcov", ktoré odhaľujú židovský rasizmus v jeho obludnej snahe všetkými prostriedkami dosiahnuť vládu Židov nad celým svetom tak, aby im všetky gojimské (nežidovské) národy otrocky slúžili. Pre tieto svoje ciele uskutočnili sionisti už všetky potrebné prípravy a vo všetkých smeroch, a to predovšetkým za posledných 100 rokov. Dnes už majú pevne vo svojich rukách svetové financie, svetové tlačové agentúry a tlač, svetovú politiku, ekonómiu, burzy, kultúru aj cirkev a prostredníctvom svojich židomurárskych expertov aj labilitu jednotlivých vlád, podľa potreby svojich plánov.
Toľko k obsahu na úvod.
Autor
8. februára 1978


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 11. 2020, 21:36 avatar
Halbich je kokot.
Súhlasí Čeka


5.
označiť príspevok

Čeka muž
   21. 11. 2020, 21:43 avatar
Kasafran Štefánik , Beneš a J. Masaryk boli sionisti a židia ???

V čom bol Štefánik sionistom a židom ???

Najznámejšie osobnosti v spolku slobodomurárov

Keďže slobodomurári o svojom členstve v lóži verejne nehovoria, zrejme nepoznáte mnohé zvučné mená z dejín, o ktorých sa zistilo, že takisto patrili k spolku. Boli to napríklad:

Zakladatelia Spojených štátov amerických George Washington a Benjamin Franklin boli nielen dvaja z deviatich signatárov Deklarácie nezávislosti, ale aj členovia slobodomurárskych lóží. K lóži prislúchali aj najbližší spolupracovníci Georgea Washingtona, a 14 zo 45 doterajších amerických prezidentov.

Slávni umelci: Hudobný skladateľ Wolfgang Amadeus Mozart, jazzoví hudobníci Duke Ellington a Dizzy Gillespie, zabávači Richard Pryor a Don Rickles – to je len niekoľko zo zvučných mien z oblasti umenia, ktoré spolupracovali so slobodomurármi. Okrem nich to boli aj spisovatelia Oscar Wilde, Mark Twain, Arthur Conan Doyle a Rudyard Kipling.

Svetoví politickí lídri, ako je niekdajší britský premiér Winston Churchill, venezuelský generál Simon Bolivar a anglickí králi Juraj IV. a Juraj VI.


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 11. 2020, 22:20 avatar
1, .... nedávno na viasat history bol dokument s názvom - "Vatikán a zednáři", .... a aj tam sa tvrdilo niečo v podobnom duchu.
Len s tým rozdielom, že viac sa to smerovalo na RKC! Ale zazneli aj tie prepojenia: "židia-cirkev RKC" a podobne.
Lenže, .... dnes je slobodomurár hádam každý, .... kto nám nejako nesedí!
A tak murári, .... hor sa stavať domy, ..... nielen Budapešť!   
Súhlasí Kasafran


2.
označiť príspevok

Čeka muž
   21. 11. 2020, 21:30 avatar
Nešír tu bludy o slobodomurároch .

Slobodomurári sú neverejné združenie, ktoré vznikalo ako aristokraticko-meštianske, neskôr ako elitné buržoázne výrazne kozmopolitné kluby sociálno-etického a humanitárneho charakteru, venujúce sa filozofickej činnosti.

Prehistória slobodného murárstva pravdepodobne stojí na stavebných a kamenárskych cechoch. Pripomínali ich hlavne svojim uzavretým charakterom . Keďže kamenári sa v stredoveku nemuseli podriaďovať mestskému cechovému systému a mohli sa slobodne pohybovať, vytvorili špecifickú organizáciu význačnú súdržnosťou.

Kritici slobodomurárov ich často chybne vnímajú ako náboženskú organizáciu, oni sami takéto zaradenie odmietajú a označujú sa ako bratstvo. Postoj k náboženstvu sa mení s dobou a miestom, dnes môžu slobodomurári v tej istej lóži vyznávať rozdielne náboženstvá, alebo v liberálnom, otvorenom slobodomurárstve - aj nevyznávať nijaké.

Slobodomurárstvo je obľúbený námet rôznych konšpiračných teórií a antisemiti ho často označovali ako „židomurárske“.

Slobodomurári boli zakázaní v nacistickom Nemecku aj v komunistických štátoch - s výnimkou Kuby. Dnes sú legálni takmer všade, vrátane katolíckych krajín.
Súhlasí Lemmy


4.
označiť príspevok

Čeka muž
   21. 11. 2020, 21:40 avatar
Ľudácka kampaň proti slobodomurárom v jeseni 1938, vrátane manifestačného zatvárania ich lóží? Že Bratislava sa aj v tomto smere chcela zapáčiť Berlínu a nacistom, ktorí prenasledovali slobodomurárov? Že jednotlivý slobodomurár bol pre Tisa a spol. prijateľný, odmietali iba ich spolky, v ktorých sa spolčovali so Židmi a rôznymi liberálmi? Že „umiernení“ a „radikáli“ v ľudovej strane mali aj na túto otázku rozdielne názory?

Dosť na tom, že činnosť spolkov slobodomurárov zakázali na vtedajšom Slovensku hneď po zákaze komunistickej strany. Aj v ľudáckej propagande stavali „fertuškárov“ (nazývali ich tak podľa záster, ktoré používali pri svojich obradoch) do jedného radu so „židoboľševikmi“. Po zhabaní záznamov o členstve v slobodomurárskych lóžach v Bratislave ľudácka propaganda tvrdila, že až na 70 percent ho tvorili Židia. Nebola to pravda. Hradská, ktorá preskúmala archívne materiály, sa dopracovala k 43 percentám. (V absolútnych číslach: z 1 266 členov bolo Židov 540. ) Aktívnych politikov bolo medzi nimi ako šafránu. Prevažovali lekári, právnici (napr. Emil Stodola), architekti (Christian Ludwig) a stavitelia (Václav Klimeš), podnikatelia (Rudolf Manderla), spisovatelia (Janko Jesenský), vedci a pedagógovia (Václav Chalupecký) – všetko známe osobnosti. Určite mali vplyv na rôzne sféry verejného života, denník Slovák však zámerne preháňal, keď v komentári k vládnemu nariadeniu v októbri 1938 napísal: Čo však potom znamenala ľudácka kampaň proti slobodomurárom v jeseni 1938, vrátane manifestačného zatvárania ich lóží? Že Bratislava sa aj v tomto smere chcela zapáčiť Berlínu a nacistom, ktorí prenasledovali slobodomurárov? Že jednotlivý slobodomurár bol pre Tisa a spol. prijateľný, odmietali iba ich spolky, v ktorých sa spolčovali so Židmi a rôznymi liberálmi? Že „umiernení“ a „radikáli“ v ľudovej strane mali aj na túto otázku rozdielne názory?

Dosť na tom, že činnosť spolkov slobodomurárov zakázali na vtedajšom Slovensku hneď po zákaze komunistickej strany. Aj v ľudáckej propagande stavali „fertuškárov“ (nazývali ich tak podľa záster, ktoré používali pri svojich obradoch) do jedného radu so „židoboľševikmi“. Po zhabaní záznamov o členstve v slobodomurárskych lóžach v Bratislave ľudácka propaganda tvrdila, že až na 70 percent ho tvorili Židia. Nebola to pravda. Hradská, ktorá preskúmala archívne materiály, sa dopracovala k 43 percentám. (V absolútnych číslach: z 1 266 členov bolo Židov 540. ) Aktívnych politikov bolo medzi nimi ako šafránu. Prevažovali lekári, právnici (napr. Emil Stodola), architekti (Christian Ludwig) a stavitelia (Václav Klimeš), podnikatelia (Rudolf Manderla), spisovatelia (Janko Jesenský), vedci a pedagógovia (Václav Chalupecký) – všetko známe osobnosti. Určite mali vplyv na rôzne sféry verejného života, denník Slovák však zámerne preháňal, keď v komentári k vládnemu nariadeniu v októbri 1938 napísal: „Slobodomurárskymi niťami boli popretkávané nekresťanské politické strany, úrady, verejné korporácie, hospodárske organizácie.“

SNP? Sprisahanie slobodomurárov!

Situácia sa zopakovala takmer o šesť rokov neskôr, keď vypuklo Slovenské národné povstanie. Jeho odporcovia dodnes pripisujú jeho prípravu podvratnej činnosti slobodomurárov. Aj podľa Podolského, ktorý nedávno vydal o „Povstaní roku 1944“ osobitnú publikáciu, celý občiansky odboj na Slovensku viedli vlastne členovia zakázaných slobodomurárskych lóží v spojení s vtedy exilovým československým prezidentom – slobodomurárom Benešom. Autor menuje na prvom mieste Šrobára, „spolupredsedu samozvanej Slovenskej rady“, a hneď za ním Karvaša, ktorého si „zbožný kňaz“ Tiso vážil „a dúfal, že svoje schopnosti uplatní v prospech obyvateľov Slovenska“, on ich však použil na finančnú a materiálnu prípravu Povstania. Čiže SNP ako sprisahanie temných síl proti prvému samostatnému štátu Slovákov…

Slobodomurári predsa tvorili vo vedení odboja i Povstania menšinu a, navyše, ako sme si už povedali, komunisti ich neznášali. Šíriteľ konšpiračnej teórie o tom dobre vie, ale bude tvrdiť, že keď to „špičkám oboch deštrukčných hnutí“ bolo výhodné, tak sa dokázali spojiť. Najmä ak tým mohli poškodiť spoločnému nepriateľovi – katolíckej cirkvi.

Slobodní murári si za svoju neobľúbenosť u verejnosti mohli tak trochu aj sami. Ich spolky si kládli síce ušľachtilé ciele – mravné zdokonaľovanie, presadzovanie hodnôt solidarity a humanity – boli však proti transparentnosti, neradi sa zviditeľňovali. Riadili sa heslom „Naučme sa mlčať“ a mlčali dokonca aj o svojej dobročinnosti. Katolícke duchovenstvo si odradili hlásaním odluky cirkvi od štátu

Tuhý korienok má presvedčenie, že slobodomurári sa usilujú o nadvládu nad ľudstvom alebo, to prinajmenšom, o moc v jednotlivých štátoch. Lebo nejeden človek je rád, ak sa mu všetky zložitosti a trápenia sveta vysvetlia takto jasne a jednoducho.

V susednom Česku sa tomu intenzívne venuje istý Adam B. Bartoš. Podľa neho je zrejme slobodomurárkou aj Angela Merkelová, lebo pri verejných vystúpeniach máva zopäté ruky do tvaru pyramídy. A slobodomurárom bude podľa Bartoša pravdepodobne aj Andrej Babiš, keďže sa zvykne pozerať cez spustené okuliare. To všetko sú vraj gestá, príznačné pre členov slobodomurárskej lóže. Neveríte? Tak neverte!   


6.
označiť príspevok

Čeka muž
   21. 11. 2020, 21:44 avatar
Slobodomurárstvo je obľúbený námet rôznych konšpiračných teórií a antisemiti ho často označovali ako „židomurárske“.

Slobodomurári boli zakázaní v nacistickom Nemecku aj v komunistických štátoch - s výnimkou Kuby. Dnes sú legálni takmer všade, vrátane katolíckych krajín.
Súhlasí Shagara


7.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 11. 2020, 22:06 avatar
Opäť musím konštatovať, že obidvaja reagujete tak, akoby vás jedna mater mala...


8.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 11. 2020, 22:07 avatar
... skôr asi otec...
Súhlasí Osvietený


10.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 11. 2020, 22:29 avatar
(8) Nadjenka,
ďakujem, dá sa to konštatovať aj takto, bolo by to v praxi realizovateľnejšie...
Naši predkovia však podobné reakcie a situácie riešili/popisovali porovnaním "Akoby vás jedna mater mala."...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:31,  Aby sme mohli správne pochopiť proroctvo Daniela, musíme najprv presne identifikovať kto je:...
dnes, 01:41,  26, ...... ver, že v Biblii je ZVRCHOVANOSŤ jediného, /nedeliteľného/ Boha Jehovu, ktorému...
dnes, 01:34,  1, ..... trošku neskoro s tým prichádzaš, .... po funuse, .... ale nevadí!*18 To...
dnes, 00:33,  To je len malá skupina židov. Väčšina židov čaká na nejakého iného mesiáša. Už...
dnes, 00:22,  Ako sme sa neskôr dozvedeli, tak stískala, ale nie náš boj. *03*03*03*03 Bol to iný ná boj....
dnes, 00:11,  Este dobre, ze medzi stehnami nestiskala "Mein Kampf ". *56 *13
dnes, 00:08,  Nám sa niečo také prihodilo začiatkom januára r 1987. Napití sme vtrhli na izbu súdružky...
dnes, 00:02,  24, .... mesianski židia áno, .... len neveria že je Boh! Trojicu oni nebudú nikdy veriť!...
dnes, 00:00,  8, ...... áno, v 1 storočí. A dnes sa to tiež spĺňa na Jehovových svedkoch, ktorí ako...
včera, 23:57,  Este tu necham jeden odkaz: POLOVNICTVO 1 -autori Alexander Bakos a Pavel Hell./ vydal...
včera, 23:54,  “V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu naňho zaútočí...
včera, 23:40,  Lenže židia Krista nepovažujú za Mesiáša.
včera, 23:27,  "V tú hodinu nastalo veľké zemetrasenie a desatina mesta sa zrútila. Pri zemetrasení...
včera, 23:26,  Kristus a mesiáš znamená to iste, len Kristus je po grécky.
včera, 23:21,  Očivišče, ale ako vždy a vo všetkom to nafúkne, veď on je niekto nie ? *13*13*13*13*13*13
včera, 23:19,  Vsimni si, kolko v kratkom case popisal sprostosti, aby zakryl, ze s tym srncom vypotil...
včera, 23:19,  19. ....... Takú zmluvu uzavrel aj Boh s Izraelitmi! A aj tí sa nebiblicky spoliehali , že...
včera, 23:17,  On bol taky isty vyhadzovac, ako je "fotograf", ci "polovnik". *13*13*13*13...
včera, 23:13,  Už to vyplýva z jeho povahy že sa sám chváli, no ale veď bol vyhadzovač a to bola...
včera, 23:12,  https://www.prelovca.sk/o-polovnictve/srnec-horny/
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Všetci sme iní, ale všetci sme si rovní.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(72 793 bytes in 0,254 seconds)