Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kardinál Newman, Hossier, ...... tiež, prednicejskí otcovia a trojica.

39
reakcií
277
prečítaní
Tému 30. septembra 2020, 02:47 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
01. 01. 2014
6
03. 02. 2018
20
18. 11. 2017
8
31. 03. 2017
64
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2020, 02:47 avatar
Pozastavme sa nad slovami, ktoré povedal známy katolícky teológ kardinál John Henry Newman:

„Pripusťme, že raná cirkev dôsledne a jednotne vyznávala celý rad náuk týkajúcich sa nášho Pána... Ale pokiaľ ide o katolícku náuku o Trojici, je to určite inak. Nevidím, v akom zmysle by sa dalo hovoriť o tom, že zo strany raných [cirkevných autorít] existuje zhoda v jej prospech...
Vyznania viery z tejto ranej doby sa nezmieňujú... o [trojici] vôbec. V skutočnosti sa zmieňujú o Troch; ale o tom, že v náuke existuje nejaké tajomstvo, že tí Traja sú Jedno, že sú sebe rovní, rovnako veční, všetci sú nestvorení, všetci všemohúci, všetci nevystihnuteľní, sa nehovorí a nedá sa to z nich vyvodzovať.“

Zdroj: ...... An Essay on the Development of Christian Doctrine, John Henry kardinál Newman, šieste vydanie, 1989, strany 14–18.
Alebo iný kardinál /Hossier/ a jeho poznámka: .... Veríme v doktrínu o trojjedinom Bohu preto, že sme ju obdržali z tradície, aj keď Písmo sa o nej vôbec nezmieňuje."

Zdroj: Confessio Fidei Christiána, str.27
---------------------------------------------------------------------
ZÁVER.: ...... „V súčasnosti rozšírená náuka o Trojici... nenachádza podporu v spisoch Justína; a toto konštatovanie možno rozšíriť na všetkých prednicejských otcov; to znamená na všetkých kresťanských pisateľov prvých troch storočí po narodení Krista. Je pravda, že hovorili o Otcovi, Synovi a prorockom alebo svätom Duchu, ale nie ako o sebe rovných, nie že sú jednej totožnej podstaty, nie ako o Troch v Jednom v akomkoľvek zmysle, ako to dnes chápu trinitári. Skutočnosťou je pravý opak. Náuka o Trojici, ako ju vysvetľovali títo otcovia, bola podstatne odlišná od súčasnej náuky. To hovoríme ako skutočnosť, ktorá obstojí v skúške ako každá iná skutočnosť v dejinách ľudských názorov.“

Zdroj: The Church of the First Three Centuries, strany 75, 76.

Tak ako potom mohla vzniknúť trojica?
Nuž, už krátko po smrti apoštolov začalo pribúdať spisovateľov a mysliteľov, ktorí mali pocit, že je nutné podávať „kresťanské“ náuky vo filozofických pojmoch. V snahe uspokojiť vzdelaných pohanov, ktorí sa krátko predtým obrátili na „kresťanstvo“, sa títo náboženskí spisovatelia veľmi opierali o skoršiu grécku a židovskú literatúru. Počínajúc Justínom Mučeníkom (asi 100–165 n. l.), píšucim po grécky, sa tí, ktorí o sebe tvrdili, že sú kresťania, stále viac prispôsobovali filozofickému dedičstvu gréckej kultúry.
To potvrdzuje aj Grécky ortodoxný metropolita Methodios Pisídsky, ktorý nedávno napísal knihu The Hellenic Pedestal of Christianity (Helenistický základ kresťanstva), aby ukázal, že grécka kultúra a filozofia sú podkladom moderného „kresťanského“ myslenia. V tejto knihe bez váhania priznáva: ...... „Takmer všetci významní cirkevní Otcovia považovali grécke prvky za nanajvýš užitočné a vypožičiavali si ich z gréckeho klasického staroveku, aby pomocou nich mohli pochopiť a správne vyjadriť kresťanské pravdy.“
Teda, tu je jasne potvrdené to, čo tvrdia aj také diela ako - A Dictionary of Religious Knowledge, ktorá poukazuje, že Trojica ..... „je deformácia vypožičaná z pohanských náboženstiev a zaštepená na kresťanskú vieru“.
To isté a jasne tvrdí aj kniha The Paganism in Our Christianity (Pohanstvo v našom kresťanstve) : ..... „Pôvod [Trojice] je úplne pohanský.“ — Ján 3:16; 14:28.
A je ..... DOKONANÉ, .... zrušili sme tak prvé prikázanie desatora, .... Božiu Zvrchovanosť, ..... a odrezali sme si cestu k večnému životu, záchrane! Čo sme to urobili? Bože, buď k nám milostivý! 


5.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 9. 2020, 08:58 avatar
Bojovať proti trojjedinnosti Bozej je šialenstvo.....Ved len tak sa može človek spojiť s Bohom....Vdaka tomu, že Boh vdýchol do nozdier cloveka svoj dych , može clovek vnimať Boha......Litera je jedna vec, ale ten dych je druha vec.....To znovuzrodenie spociva v tom, že v cloveku ožije ten duch... len skrze.skrze literu sa to ale nestane.....ale vdaka osobnemu kontaktu s Bohom skrze ducha v cloveku a božieho ducha......Ak sa tak stane, potom clovek vola Abba Otče...a jeho duch svedci spolui s Božim duchom, že je Bozie dieťa.....Bez trojjedinosti by to možne nebolo, človek by bol len nieco malo viac ako zviera......Aj starozakonny chram, kde sa Boh zjavoval ma prvky trojedinosti.......V starozakonnom chrame to bolo za oponou......Ale prisiel Ježiš a postavil nový chram a to za tri dni.....a bo sa zjavuje v duchu cloveka, nie za oponou ako v startozaknnom chrame........aj ked je to niečo podobne......opona sa totižťo v znovuzrodenom cloveku roztrhá......pekne z hora nadol.....aby bolo jasne že je to od Boha


7.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 9. 2020, 09:46 avatar
ť ondrej
Pochop, že sa nikde nedostaneš, ak neuveríš čisté evanjelium a nezavrhneš nezmysly. O týchto veciach môžu snívať len tí, čo neprijali o ježišovi nič iné, len to, čo nám zanechal v evanjeliu.


9.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 9. 2020, 09:59 avatar
Ty vieš elemir o čom som vôbec písal?....To že si prežil nejaku klinicku smrť , nič neznamena, čo sa týka znovuzrodenia....


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 10. 2020, 01:21 avatar
9, .... to Ondrejovi dvakrát strihali pupočnú šnúru. Ale pred tým druhým narodením bol na tom lepšie.
Ktovie, možno sa tou pupočnou šnúrou pridusil trochu?  


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2020, 23:25 avatar
5, .... ten "dych života"/životný princíp, iskra/ majú aj zvieratá, a udržuje všetkých, dýchajúcich tvorov pri živote!
A vôbec, .... čo majú spoločné slová pneuma, ruach /duch, dych/ spoločné s trojicou!
A povedz Ondrej, prečo o tom nevedeli kresťania pred tebou to, čo tvrdíš ty? Tu ide iba o "vec tradície", ktorá bola naštepená z pohanstva do kresťanského učenia. Ty proste veríš tej cirkvi/ktorú inak odsudzuješ/ , teda RKC a jej nebiblickej náuke!
A "opona" v chráme znázorňovala Ježišove hmotné telo,/prekážka/ ktoré keď obetoval /opona sa roztrhla/ a až odvtedy mohol niekto vstúpiť na nebesia/do Najsvätejšej/ podľa svojho poradia a Božieho zámeru. Prvý vzkriesený bol Kristus!
Ale u teba Ondrej sa asi niečo iné roztrhlo, .... nebudú to tvoje trenírky? Dobrá rada: Menej jesť fazuli a uvoľňovať zvýšenú plynnosť postupne!  


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 9. 2020, 05:07 avatar
A čo teraz? Milióny kresťanov za túto herézu skončí v pekle.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2020, 23:32 avatar
1, ..... treba sa pozrieť do 1 prikázania a vôbec do Biblie a nájdeš tam odpoveď!
Alebo inak, .... prečo máme hľadať pravdu a učiť a konať podla nej?
Židia robili častokrát menšie ústupky, .... a zaplatili za to životom.
Prečo? Je boh zlý? NIE !!!
Samozrejme, .... ak existuje trojjediný Boh, tak ten svojim ovečkám dá večný život, ktoré ho poslúchali!
Ale ak taký Boh neexistuje a za trojicou sa skrýval šaňo rožkatý, ... tak beda nám! 
A tento boh sveta, neodmeňuje večným životom, ale niečim iným!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Inak, to ako keby si sa pýtal: .... "Len preto, že neviem plávať a skočím do veľkej vody, ... tak sa mám utopiť"? 


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 10. 2020, 01:19 avatar
2, .... uisťujem ťa, že ani jeden kresťan neskončí v pekle!
Pôjdu tam len tí, čo sa za nich vydávali/ale neboli nimi/ a čo to peklo vymysleli!       


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 9. 2020, 05:12 avatar
Shagara, ty si taký vzdelaný v tomto. Povedz, kde sa teraz nachádzajú tí, ktorí uverili tejto heréze?


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 10. 2020, 00:21 avatar
3, .... čo znamená porušenie 1 prikázania desatora?
-----------------------------------------------------------------------------
Citujem ho: .... " "Ja som Jahve, tvoj Boh, ktorý ťa vyviedol z Egyptskej krajiny, z domu otroctva. 3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa. Neurobíš si žiadnu sochu, ani podobu ničoho, čo je hore na nebi, alebo dolu na zemi, alebo vo vodách pod zemou. 5 Nebudeš sa im klaňať a nebudeš im slúžiť, lebo ja, Jahve, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý trestám vinu otcov na deťoch, vnukoch a pravnukoch tých, čo ma nenávidia, " 2 Mojž.20 kap. 2-5 verš.

„Jehova, ktorého meno je žiarlivý, on je žiarlivým Bohom.“ — 2. MOJŽIŠOVA 34:14.
Ako to chápať?
Učenec - G. H. Livingston vysvetľuje, že keď sa ..... „pojem žiarlivosť vzťahuje na Boha, nemá konotáciu pokriveného citu, ale skôr trvania na výlučnosti uctievania Jehovu“. (The Pentateuch in Its Cultural Environment [Pentateuch vo svojom kultúrnom prostredí])
A to jasne poukazuje ako čítame v celej Biblii, že "Boh nestrpí súperenie s inými bohmi", .... "a to ked niekto tvrdí, že je mu niekto je rovný", ..... ak Biblia opakovane tvrdi , že "Jahvemu nikto nie je rovný", ...." a že Boh je jeden Pán, jeden Boh", .... "nikto z Božích synov", .... a že všetci tí, "oní bohovia" sú mu podriadení, alebo sú to neexistujúci bohovia, poprípade pohanskí bohovia za ktorými sa skrývajú démoni! /ktorí sú odporcovia výlučnej oddanosti, odporcovia Božej zvrchovanosti/ A Biblia tvrdí , že, " Boh je jeden Pán, .... jeden Boh" !!! A nie "traja Páni, ...traja Bohovia"!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zosilnenie , zdôraznenie výlučnej oddanosti jedinému Bohu Jahvemu/Jehovovi/, .... citujem: "Nebudeš sa klaňať inému bohu, lebo Jahve má meno Žiarlivý: je to žiarlivý Boh." 2 Mojž.34.14

Proste, ....porušenie výlučnej oddanosti jedinému Bohu je niečo neprípustné! Je to hrubé modlárstvo!
Ježiš povedal: ...... „Odíď, Satan! Lebo je napísané: ‚Jehovu, svojho Boha, budeš uctievať a iba jemu budeš slúžiť.‘“ Mat.4,10
A.... modlári nevojdu do Božieho kráľovstva"!
Iba ten, kto presne pozná Boha a jeho syna môže byť zachránený! Ján 17,3
Teda, .... presné stotožnenie a poznanie Otca a syna je veľmi dôležité, .... životne dôležité!
Viac na:milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - "Iný Ježiš"!

                             
                             

www.end-times-prophecy.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
i2.wp.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 9. 2020, 08:29 avatar
Shagara je otrokom litery, ktora zabija, ked nie je oživená duchom


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 10. 2020, 00:23 avatar
4, .... viera bez presného poznania je slepá, fanatická !!!


23.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 10. 2020, 06:51 avatar
Nemusí nutne takou byť. Medzi tmou a jasným dňom je veľa fáz rozodnievania či zatemňovania, kedy je možné čiastočné poznanie vyciťovaním, tušením.


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 10. 2020, 01:05 avatar
23, .... tak ako židia "tušili,pociťovali", .... že Ježiš je falošný mesiáš a zabili ho?
Skús hádať, prečo prišiel Boh najprv so zákonom /Mojžiša/?
Nuž, od edenu a vzbury bolo po vtedajšom svete mnoho náboženských smerov a názorov, a tak danou ZMLUVOU /Normou/ jasne odlíšil čo je pravé a čo nepravé, ... čo Boh zavrhuje a čo schvaľuje a podobne.
A samozrejme, zákon poukazoval na ľudskú hriešnosť, na hriech a potrebu vykúpenia!
Na toho "tušáka" by som moc nedával, ..... 


6.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 9. 2020, 09:37 avatar
Všetko je v evanjeliu aj to, ako funguje svätá trojica je opísané v podobenstve o ježišovi ako o vínnom kmeni. Ľahké jednoduché a zrozumiteľné a čím ľahšie a pochopitelnejšie niekto prekryl nepochopiteľným tajomstvom o to väčšieho idiota a terč výsmechu urobí z neho satan na druhom svete.
Nebuďte ako deti a čítajte a študujte evanjelium a nepočúvajte tých, čo budú visieť na tabule výsmechu.
Verte ježišovi a jeho evanjelium a nič iné, lebo nemôžete prísť k ježišovi, ak uveríte, čo nie je jeho.
Veď na tomto príklade vidíte, aké pochopiteľné je evanjelium o trojici, a čo z toho urobili tí , čo chceli byť za každú cenu múdrejší, ako ježiš a jeho evanjelium.
Ale zdá sa, že aj toto zbytočne píšem, lebo ak je niekto schopný uveriť tieto nezmysly, nemá na to, aby poznal ježiša a jeho otca, lebo ak hovorí: kto nepozná mňa, nemôže poznať ani mojho otca.
Ježiš povedal samárijčanke pri jakobovej studni:Môj otec si vyhľadáva ľudí, ktorí ho vyznávajú v duchu a v pravde.
Ľudstvo sa vychvaluje, aké dosiahla veda výsleky, kam sme až prišli, ale kolkí dodnes nepoznajú ježiša krista.
A práve tí, čo sú si najviac týmito kravinami istí, lebo si myslia, že majú všetku moc na nebi aj na zemi, tí budú najnešťastnejší ľudia, ak budú postavení pred tabulu poznania a v okamihu pochopia, ako len mohlo byť možné, že sme toto uverili.
Neviem, ako sa dá týmto ľuďom vysvetliť, že žiaden človek na zemi nikdy nebol múdrejší, ako on a každý, čo sa snaží niečo na evanjeliu doplniť, či opraviť, urazil túto jeho múdrosť a ako sa môže niekto spoliehať na ježiša, ako na jediného spasiteľa, ak ho urazí takýmto spôsobom ? Je to hrozné pomyslenie, kolkí ľudia sú si dnes skalopevne istí a tešia sadoslova na stretnutie s ježišom, jeho matkou ale ak pochopia všetko iba vtedy, ak sa postavia pred tabulu poznania, vetky tieto nádeje sa zmenia na prach zúfalstva a beznádeje len preto, že sme si nechali v sebe obrátiť rebrík hodnôt naopak samotným satanom., ktorý je neporovnatwľne silnejší ako človek, ale nie ako ježiš.


8.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 9. 2020, 09:48 avatar
Na tieto veci musí každý prísť sám, po svojej vlastnej ceste. Nedá sa dať odpoveď nikomu, kto v sebe nemá otázky.


10.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 9. 2020, 10:04 avatar
elemir, ešte pochopiť, čo je to evanjielium....


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 10. 2020, 00:40 avatar
6, .... v znázornení "o vinnom kmeni" sa môžme veľa dozvedieť, ale určite nie o trojici. Nielenže v zmysle celej definície trojice, .... ale ani len v náznakoch !!!

Ak by bol naozaj Boh trojjediný, .... tak je veľmi čudné, že Biblia sa ani raz o tom nezmieňuje!

Platí stále že ......."Otec je hlavou Krista", ..... a že "Otec je väčší ako syn", ..... že, "Boha nikto nevidel", ..... že je iba "jeden dobrý Boh", ..... že, "Ježiš sa nakoniec podriadi Otcovi", .... a že, "posol je vždy menší od toho, kto ho posiela", ...... a platí aj zásada, že, ..... "vždy ten menší dostáva požehnanie od vyššieho a právomoci".

anointingpower.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - ako vznikla trojica?
www.manyprophetsonemessage.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
1.bp.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk..jpg


21.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 10. 2020, 01:08 avatar
dhagara 18, asi si stále nepochopil, že vínny kmeň ,podľa môjho je opis systému, ako prebieha spása každej duše, ako sa na nej podieľa otec, syn a duch svätý. Teda na spasenie potrebujeme tieto dve nebeské mocnosti, otca ako jediného boha a ducha svätého a vínny kmeň ako telo ježišovo je cesta medzi nami, a nimi, ježiš je jediný, kto pozná túto cestu a teda je jediný spasiteľ všetkých ľudských pokolení a teda trojica otec, syn a duch svätý je nevyhnutná na spasenie duše človeka, kde každý má svoj jedinečný úkol,ale spolu títo traja nie sú jeden boh , lebo otec je otec a jediný boh a syn je syn a jediný syn a duch svätý je jediný duch svätý a žiaden boh. Vo fatime sa viackrát poukazuje na to, že boh otec je veľmi urážaný a zrejme to bude aj pre toto trojjediné božstvo.
Samozrejme, že platí, čo nie je v evanjeliu, môže byť od toho druhého.
Za koho ma pokladajú ludia a za koho ma pokladáte vy ???


11.
označiť príspevok

meaculpa muž
   30. 9. 2020, 17:58 avatar
Je to jednoduché

Santa Trinita, unico Dio


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2020, 23:37 avatar
11, ..... viac ako jednoduché: m.media-amazon.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk -  


16.
označiť príspevok

meaculpa muž
   1. 10. 2020, 00:22 avatar
Tak ty by si to chcel ešte jednoduchšie, máš príliš skratkovité myslenie.
Najsvätejšia Trojica či láska sú pre teba príliš ťažké pojmy. Radšej máš "zánik" a také príliš jednoduché veci.


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 10. 2020, 00:42 avatar
16, .... nie, len sa držím viery prvých kresťanov a učenia Ježiša Krista!
Ak on povedal, že "jeho Otec je väčší ako on" a že o je "jeho hlavou", .... tak ja tomu proste verím!
Ukameňuješ ma za to? 


22.
označiť príspevok

meaculpa muž
   1. 10. 2020, 01:43 avatar
Áno, Ježiš ako človek je menší od Otca. Ale ostatné pojmy sú pre teba asi príliš ťažké, tak to radšej nechajme tak.


24.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 10. 2020, 11:52 avatar
Ak niekto nechce pochopiť nezmysel , neznamená to, že je sprostý, naopak.
Naopak, sprostý je ten, čo pomocou nezmyslu vytvorí nezmysel na druhú a vôbec mu nevadí, že je mimo evanjelia.
A teda ak je niečo nepochopiteľné, tak len to, ako si ľudia navymýšľajú nezmysly iba na to, aby vytvorili z toho nezmysly vyššieho rádu. a to dokonca označili ako nepochopiteľné veci. ??????????


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 10. 2020, 01:13 avatar
24, ... správne. Napríklad taký nezmysel na entú pomocou ďalšieho nezmyslu, .... bolo vytvorenie trojice/nezmyslu na entú/ pomocou pohanskej triády /nezmyslu/!
A takých príkladov je v praxi falošného kresťanstva dosť.
Aby si bol v obraze, tak dám ešte jeden príklad. Trebárs niekto opäť pomocou nezmyslu/pohanského hádesu/ vytvoril nezmysel na entú /nebiblické, peklo, miesto večných múk/.
Tak naozaj, tieto nepochopiteľné "nezmysli vyššieho rádu", poznačili celý svet. A ľudia ich ešte aj obhajujú ako by to bolo súčasťou evanjelia.
Darmo, stále ten "závoj"!          


30.
označiť príspevok

meaculpa muž
   2. 10. 2020, 01:53 avatar
ale elemir, tu nejde len o Najsvätejšiu Trojicu, ale aj o pojmy ako viera, láska a pod. Nikto to nevie poriadne zadefinovať, a pritom sú to tie najdôležitejšie pojmy.


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 10. 2020, 23:47 avatar
30, .... lenže ak nebudeš presne poznať Boha, .... tak ani tie vlastnosti ako - láska,viera, nebudeš mať.
Pozri sa na histoŕiu takzvaného kresťanstva?
Ale bude lepšie ak to poviem slovami kňaza: .... Katolícky kňaz Porubčan v knihe "Apokalypsa"/str.14/ to napísal .....: "Ked raz po dvoch tisícročiach vzdelaný kresťan vystúpi na obhajobu svojej cirkvi, už sa ani veľmi nepokúsi argumentovať láskou, ktorou táto zaplavila dejiny/ako by aj mohol/, ale skôr sa bude uchyľovať len k vyzdvihovaniu zásluh, ktoré mala táto na poli pokroku, umenia, vedy a kultúry".
Tento kňaz dal do zátvorky slová..."ako by aj mohol"?
Skutočne,....iba človek ,čo nepozná históriu a zaviera oči pred pravdou môže tvrdiť niečo tak nepravdivé!, že kresťanstvo je známe podla lásky, viery!

                         
Dnes sa presne opakuje história z 1 storočia!


35.
označiť príspevok

meaculpa muž
   3. 10. 2020, 00:31 avatar
História kresťanstva to je obdobie zázrakov, svätých a polovica ľudstva veriaca v Ježiša, len katolíkov je 1,4 miliardy a výsledok najúspešnejšia civilizácia s ľudskými právami.

A s tým presným poznaním Boha, ako hovorí svätý Augustín, ak si Boha pochopil, tak to nebol Boh.

Máš príliš skratkovité myslenie. Ani čo je viera a láska sa dodnes nepodarilo zadefinovať, ale jehovisti majú presné poznanie Boha. lol


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 10. 2020, 01:03 avatar
35, ..... opravím ťa: Je to obdobie falošných zázrakov, ... falošných svätých a podobne. A Boha lásky nezaujíma až tak kvantita, keď kvalita je nanič!
A ja sa držím výrokov Písma, výrokov Ježiša a nie obráteného pohana, ktorý stále vo svojej mysli bol pohan, manichejec a podobne. A ktorý najviac zdeformoval kresťanské učenie!
A prví kresťania vedia čo je láska a viera. Máme to opísané v Biblii!
A to, že to niekto nevie/čo je láska/ je zrejme, z vašej nekresťanskej histórie. Láska nie je prenasledovanie inak zmýšľajúcich,.... ani sa neprejavuje bezduchým, náboženským formalizmom!


39.
označiť príspevok

meaculpa muž
   3. 10. 2020, 01:29 avatar
História kresťanstva to je obdobie zázrakov, svätých a polovica ľudstva veriaca v Ježiša, len katolíkov je 1,4 miliardy a výsledok najúspešnejšia civilizácia s ľudskými právami.

Tak neviem, čo máš stále s kresťanskou históriou. Ide proti tebe.

Vyhlasovať, že sú to falošne zázraky a falošní svätí? Lurdy sú falošné?
Ty veríš iným absurditám, len aby si sa udržal vo vašej organizácii.

A keď máš také presné poznanie viery, lásky aj Boha, ako to, že "on prebýva v neprístupnom svetle"?


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 10. 2020, 12:10 avatar
39, .... zázraky so smrťou apoštolov skončili ako tvrdí Biblia!
A zázraky splnili svoj účel v 1 storočí, potom ich už nebolo treba!
Tie vaše "zázraky, znamenia" spadajú do kategórie, ktoré opisuje Pavol v 2 Tes.2,9-12 .... "A potom sa zjaví ten bezbožník, ktorého Pán Ježiš zahubí dychom svojich úst a zničí svojím slávnym príchodom; 9 toho, čo príde pôsobením satana s celou jeho mocou, znameniami a lživými zázrakmi, 10 a všemožnou neprávosťou bude zvádzať tých, čo hynú, pretože neprijali lásku k pravde, aby boli spasení. 11 Preto Boh na nich zosiela moc bludu, aby uverili lži 12 a boli odsúdení všetci, čo neverili pravde, ale si obľúbili neprávosť. "
A prečítaj si "Kriminálne dejiny kresťanstva"/desať zväzkové dielo/ a potom sa ozvi! Viem čo tvrdím, a viem aj prečo Boh zavrhol toto "kresťanstvo"!? milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 10. 2020, 01:16 avatar
22, .... chcel si povedať Bohočlovek?
Alebo Ježiš bol rozpoltený a jedna jeho polovička bola Bohom a druhá bola len človekom?
A z času na čas sa stretli a spolu pokecali?
Ale máš pravdu, .... to je na mňa ťažký kaliber!
-----------------------------------------------------------------------
Tak skúsme niečo ľahšie, .... povedz, ako mohol nesmrteľný a večný Boh zomrieť?  


31.
označiť príspevok

meaculpa muž
   2. 10. 2020, 01:58 avatar
To sú príliš jednoduché veci, na vysvetľovanie dospelému človeku. Čo si pamätám bol tu len clear1, čo kládol takéto detské otázky.
Kristus ako Bohočlovek je dokonalý Boh a dokonalý človek. To učí cirkev a na tom sa zhodujú všetci svätí.
Ako človek bol Kristus samozrejme menší od Otca, ako je uvedené, že sa nepridŕžal svojej rovnosti s Bohom, ale ponížil sa a vzal na seba prirodzenosť sluhu. Sám a dobrovoľne. On ako Boh sa stal aj človekom.


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 10. 2020, 23:49 avatar
31, .... klameš. A nebudem sa opakovať, .... tu to celé rozoberám: milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
A tiež:milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 10. 2020, 23:51 avatar
31, .... poprípade ešte tu: milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk .... BOHOČLOVEK - "iný Ježiš"!


36.
označiť príspevok

meaculpa muž
   3. 10. 2020, 00:37 avatar
Tie blogy sú neprehľadné ako keď aj tu píšeš dlhšie, tak to radšej nechajme tak. Podľa mňa si oklamaný, podľa teba klamem, už by to k ničomu neviedlo.


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 10. 2020, 00:56 avatar
36, ..... OK, ..... pre mňa zas je katechizmus neprehľadný! A pohanské náuky čo ste prevzali do svojho učenia.
Prví kresťania boli jednoduchí ľudia, .... a určite Ježiš im nezjavoval nejaké, zložité, nepochopiteľné tajomstvá!
Ježišova reč bola jednoduchá a zrozumiteľná, .... a tak aj jeho učenie!
A znovu opakujem , .... dnes sa deje presne to isté čo aj v 1 storočí!
Aj vtedy si cirkev/náboženstvo/ s takmer 2000-ročnou tradíciou myslela, že sekta Nazaretských/ktorá sa objavila náhle/ sú oklamaní. A dnes vieme ako to bolo:!


20.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 10. 2020, 00:46 avatar
Ondrej 10,
tak toto je sila, čo si napísal.. Toto pochopiť a máme vymalované. Ale zase: Len ten, komu to dá môj otec.
Alebo : Nehádžte perly sviniam. Prišiel som hlásať božie slovo iba so domu izraelovho ??
Čo je vlastne evanjelium za text, niekto ho prečíta a uvidí mnoho protirečení a chýb a niekto to prečíta a uvidí nebo a možno aj samotného boha.
Zoberme si za príklad jedno osobné auto. Koľko a akých ľudí tu nechalo svoje myšlienky, svoje dotyky, aby sa vytvoril výsledný produkt ich myšlienok a dotykov a komu to slúžia a komu nie, Bohatý človek sedí v aute a ide po meste, ale kolko ľudí na svete sa pričinilo o to, aby tento obraz mohol byť na tomto svete zobrazený. A je to auto a sedí v ňom jeden človek, ostatní pozerajú, lebo len ten, kto má tie peniaze, si to môže dovoliť.
A evanjelium je súbor myšlienok a dotykov nie iba tejto doby, nie iba dve tisíc rokov, nie iba v tomto našom vesmíre. Je to hymna božieho královstva, ktorá slávnostne znela dávno pred tým, než tento svet existoval. Jeho slová sú krv a telo, chlieb a víno, radosť a smútok, jeho slová sú boh a my. Na to aby takto existoval, nepotrebuje písmená, ani slová či vety, sú to myšlienky v priestore, ktoré sa nečítajú, ale iba cítia, aby im rozumel každý, bez ohľadu na narodnosť a rasu, bez ohľadu na to, či vie, alebo nevie čítať, písať, je to moc božia vo všetkých štvrtých rozmeroch hmoty okolo nás, je to obrovská polarizovaná duševná sila okolo nás a ak sme tej istej polarity, tak sa v ňom cítime dobre, je to boží poklad, na ktorom nesmie nikto zmeniť a ani pridať ani čiarku, lebo by ho čakal trest zodpovedajúci tejto moci, o ktorej netušíme, aká je velká.
A ježiš prišiel a vyňal časť z tejto moci a povedal, : teraz neviete všetko, lebo by to bol pre vás tvrdý pokrm, ale toto vám stačí na spasenie. Chodil s učeníkmi a sledoval priamo tu medzi nami, čo z tejto moci máme vedieť a čo nie.
Evanjelium je kameň, ktorý stavitelia zavrhli a na kto na tento kameň padne, ten sa doláme a na koho tento kameň padne , toho zadlávi a šťastný bude iba ten, koho ježiš na tento kameň postaví.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:33,  50, .... Ježiš povedal: ..... "On mu však povedal: ‚Ak nepočúvajú Mojžiša+ a...
dnes, 00:30,  61, ..... satan bol na počiatky výnimočne múdry cherubín, ..... až neskôr sa stal Božím...
dnes, 00:25,  5, ..... tu to isté, čo som napísal o Elohim, tvrdí aj Britanica:...
dnes, 00:22,  12, ..... NIE !!! Je to síce plurál, ..... ale chápe sa tento výraz ako singulár/jednotné...
dnes, 00:19,  12, .... nie je to pravda! Samozrejme, trinitári by tomu chcelo veriť!*39*53 Pri slove El a...
včera, 23:59,  14, .... a vieš aj prečo?*10
včera, 23:58,  6, .... a podla teba čo je "originál"? Chlapci, netrepte, ..... žiadny originál...
včera, 23:49,  Červený október 2020 RED OCTOBER - Worldwide lockdown & restrictions protests - October 2020...
včera, 23:44,  3, .... era, a povedz čo je to ten "originál"? Alebo aj pôvodne texty z 1...
včera, 23:41,  2, .... JS sa nikdy neodchyľujú od pôvodnej myšlienky textu! Opak je pravdou, .... ak tak...
včera, 23:38,  41, .... hovoríš v Aramejčine?*39 OK, .... povedz ktoré časti Písma sú napísané v...
včera, 23:31,  https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf Präkäkät, len kto ti to...
včera, 23:30,  55, ...... nemusíš povedať, .... ja to viem: Belzebub!*53 Trafil som? Uhádol som?*39
včera, 23:28,  64, .... ja aj pracujem a mám aj iné povinnosti!*31
včera, 23:27,  26, .... nie, ani keby sme prižmúrili obidve očí, .... nemožno to tak interpretovať! Za...
včera, 23:19,  Debilizácia - oni nechcú, aby boli vaše deti vzdelané......
včera, 23:08,  Opýtaj sa Kasafrana ten je nastrelený *13*13*13Alebo vynulovaného Frustroviča *39*39*39
včera, 23:03,  Kasafran veď daj mi teda zdroj z ktoreho si čerpal ??? Ale zdroj nie je že to Rostas alebo...
včera, 23:03,  (16) Dosvietený, tá vynulovanosť Tvojho "intelektu" je skutočne totálna - ba až...
včera, 23:02,  Kasafran naozaj kojenec odvádza ročne do nato 16 500 €...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(146 947 bytes in 0,235 seconds)