hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

K tomu 17. novembru

príspevkov
13
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 17.11.2014 13:50
posledná zmena 17.11.2014 15:43
1
17.11.2014, 13:50
Si pripomenme aspon tie najzasadnejsie veci

odkaz
none
2

1. 17.11.2014, 13:50

Si pripomenme aspon tie najzasadnejsie veci

www.youtube.com/watch?v=7SyZ2eSfFOo

17.11.2014, 13:52
Skrátka Veľký zamatoví podvod....Nakoniec aj demokracia dnes už je len chimérou....
none
3
17.11.2014, 14:03
Téma revolucí 1989 je tak podstatnou součástí současných diskusí o povaze neoliberálního kapitalismu, demokracie, směřování Západu a Evropské unie. Přemýšlení o alternativách. Ze zpětného pohledu se může stále více zdát, že revoluce 1989 nejenom nepřinesly žádnou velkou novou ideu, ale že by ji ani nemohly naplnit. Že byly jen výhybkou, která země nasměrovala na jinou, už dávno a pevně zbudovanou kolej. Kvalitnější, umožňující rychlejší jízdu a protínající pestřejší a zajímavější krajinu. Nicméně předem danou.

Je to definitivní zúčtování? Nemyslím. Revoluce 1989 lze stále považovat nejenom za případ nenaplněných a rychle mizejících nadějí, nýbrž i za příklad krátkého, ale zřetelného záblesku možnosti alternativy.

Připomenutí, že nežijeme ve světě, kde žádná alternativa neexistuje.
odkaz
none
5
17.11.2014, 14:43
Ludvík Zifčák: No, ona do jisté míry to byla i fáma, která už byla vypracována, která už byla připravena. Samozřejmě že tato fáma musela mít nějaky kořen. To znamená, že nemohla být jenom vypuštěna do éteru zpráva o tom, že někdo zemřel. Muselo to být podloženo tím, že kolem mé osoby, nebo té naší skupiny, která působila na Národní třídě, byla celá řada osobností z Charty 77, kteří tohleto viděli, kteří to mohli potvrdit, kteří viděli vlastně, co se tam událo. Takže do jisté míry to byla fáma, ale musela mít určitý kořen, který tomu dodal věrohodnost.

RB: Takže co se tam fakticky odehrálo?

Ludvík Zifčák: Došlo tam k tomu nátlaku, došlo tam k tomu kontaktu s policejními složkami, došlo tam k tomu, že tam ležel člověk, a došlo tam k tomu, že byla použita státní vlajka. Došlo tam k dalším a dalším věcem, které v podstatě tuhletu fámu, tuhletu fabulaci podpořily. Fyzicky tam bylo tělo, které pak bylo odvezeno do Nemocnice Na Františku.

RB: A to mrtvé tělo jste byl vy?

Ludvík Zifčák: No byl jsem to samozřejmě já.

RB: Co by se k tomu dnes dalo ještě dodat?

Ludvík Zifčák: V podstatě měl jsem falešný pas, měl jsem falešný občanský průkaz, obdržel jsem letenku, která mně měla zajistit ústup z republiky po této akci. Všechno bylo připravené, ale bohužel jsem nedostal ty pokyny, které jsem měl dostat, že mám odjet pryč. Takže já do dnešní doby mám ukrytý jak pas, mám ukrytou letenku do Moskvy a mám ukrytý falešný občanský průkaz. Připadá mně docela ironické, že jsem asi jediný žijící člověk na světě, ktery má památník, ke kterému každý listopad přicházejí davy lidí vzpomínat na moji „smrt“.
odkaz
none
6
17.11.2014, 15:01
Do pipiny ten zasraty spissky cigan miky mal sprivatizovat cely stat srat nato ze stat zo vsetkym co sa v nom nachadza patri podla PLATNEJ ustavy ludom ...srat nato!haha bol by pokoj
none
8
17.11.2014, 15:07
Nadje, na "prečo stále hľadáte nejaké konšpirácie..."
som odpovedal:
Konšpirácie vznikajú predovšetkým vtedy a tam, kde niet vysvetlení, keď sa nedostáva zmysluplných odpovedí na zmysluplné otázky... odkaz
Nechcem sem „dvojičky“ moc zaťahovať, len ako príklad. Zmysluplné je pýtať sa ako mohli tri budovy padnúť takým spôsobom, ako pri náročnej, odborníkmi pripravovanej a realizovanej demolácii, keď jednu zasiahlo lietadlo v „strede“ jednej strany, druhej zasiahlo „roh“ a tretiu nezasiahlo lietadlo, ale dopadajúce trosky; každá horela rôzne, nerovnomerne, ale padli „rovnako organizovane“? Žiadna zmysluplná, relevantná odpoveď. Len, v podstate „spôsobil to požiar a nie náraz lietadiel“...
Podobne je to s „Nežnou“:
"Ako to vlastne v tom 89. bolo? Kto bol študent Šmíd? Kto organizoval odklonenie od oficiálne povolenej trasy študentskej akcie, organizovanej k medzinárodnému dňu študentstva? Ako a prečo k „revolúcii“ vlastne došlo /väčšina /88%/ bola predsa, v tej dobe, za socializmus/? Kto bol Dušan Třiska, ktorý technicky pripravil kupónovú privatizáciu, šitú na mieru „ľudí s informáciami“?"
Kde sa vzalo u študentov toľko kvetov, sviečok? Veď údajne išlo o spontánnu akciu a tie kvety, sviečky mali byť položené k pomníku študentov umučených fašistami a nie symbolicky použité proti zásahovým jednotkám. Kde sa vzali kamery, ktoré toto všetko nahrávali a promptne sa to všetko odvysielalo prakticky do celého sveta? K udalostiam 17. novembra boli zriadené rôzne vyšetrovacie komisie. Ako to, že sa dodnes nič nevyšetrilo? odkaz
none
9

8. J.Tull 17.11.2014, 15:07

Nadje, na "prečo stále hľadáte nejaké konšpirácie..."
som odpovedal:
Konšpirácie vznikajú predovšetkým vtedy a tam, kde niet vysvetlení, keď sa nedostáva zmysluplných odpovedí na zmysluplné otázky... http://www.diskusneforum.sk/tema/neda-sa-zabudnut
Nechcem sem „dvojičky“ moc zaťahovať, len ako príklad. Zmysluplné je pýtať sa ako mohli tri budovy padnúť takým spôsobom, ako pri náročnej, odborníkmi pripravovanej a realizovanej demolácii, keď jednu zasiahlo lietadlo v „strede“ jednej ...

17.11.2014, 15:08
Keď som hľadal tento môj starý príspevok, objavil som (predtým mi to uniklo ...dám celé, stojí za to):
Dobrý deň a krásne prežitie vianočných sviatkov a veľa zdravia do nového roku 2012, praje Hronček.
Mám svoj vek, ktorý ma oprávňuje pozieť sa na súčasné problémy aj z istej bohatej skúsenosti, ale najmä z istého úhla nadhľadu na súčasné dnie, kedy sme zaregistrovali udalosť - úmrtie Václava Havla. Poznal som ho aj osobne i jeho niektorých veľmi blízkych ľudí. O niektorých z nich sa tu chcem aj zmieniť: Tak napríklad chartista Miro Kusý, ktorý bol v 60. rokoch filozofom na FF UK v Bratislave. Bol to vcelku obľúbený pedagóg, trocha svojrázny, rád chodil do prírody, kde často zbieral čučoriedky a na prednášky či semináre neraz prišiel so zafarbenými dlaňami od ich zberu. U komunistických pohlavárov bol vcelku dobre zapísaný, často publikoval, najmä knižne. Jedna z prvých kníh mu vyšla v r. 1961 a bola to Filozofia a život: v nej napr. marxistickú filozofiu charakterizuje ako 1. jediné dôsledne pokrokové, optimistické a revolučne aktívne filozofické učenie súčasnosti; Ano, to bol Miroslav Kusý, ktorý si vyslúžil u vtedajších komunistických potentátov dokonca možnosť pracovať v nejakej dôležitej funkcii /zrejme za lepší plat/ aj na ÚV KSS. Čudovali sme sa tomuto jeho rozhodnutiu, ale bralo sa to ako jeho úprimná snaha aj z tohto postu pomôcť budovať, možno lepší spoločenský systém... Zrazu príde rok 1968, dochádza k dôležitým zmenám v spoločnosti a všetci bez rozdielu či to boli komunisti alebo nie, sme spontánne súhlasili s Dubčekovskou jarou. Hneď nato došlo k jej zahataniu a následnej okupácii. Vtedy som aj ja vstúpil do strany na podporu Dubčeka! No nebol som tam dlho, lebo behom roka sa začalo s normalizáciou, tak ma vyhodili s následkami, o ktorých radšej pomlčím. Vtedy som sa dozvedel, že M. Kusý podpísal Chartu 77. Bol to ako blesk z jasného neba! Podobne tak zrejme spravili aj jeden z najzarytejších odporcov komunizmu a synáček významného komunist. ideológa v Prahe Vladimíra Rumla. Ale takýchto ľudí bolo oveľa viac, že mali úspešnú komunistickú minulosť. Tí, ako som mal možnosť z mojich častých návštev v Prahe, počas ponovembrového obdobia v r. 1989 pozorovať, tvorili aj akúsi telesnú stráž hlavného protagonistu Václava Havla. Najmä mladý Ruml mu bola stále nablízsku a pri všetkých akciách OF ho chránil ako vlastné oko v hlave.
Za tú dobu, čo sa Charta 77 ustanovila až do konca r. 1989 dostávala naozaj štedré finančné odmeny z poza hraníc. Zo začiatku ich podporoval, myslím že zo Švédska, emigrant prof. Janouch, ale s ubiehajúcim časom sa okruh finančných darcov rozmohol natoľko, že som si myslel, že i Miro Kusý sa pridal k nim pre peniaze. Neviem ale ako to v skutočnosti bolo, lebo neskôr sme sa dozvedeli, že naozaj sa medzi nimi vytvorili isté skupiny obľúbencov, ktorí napokon po novembri boli Vaškom obdarovaní aj významnými funkciami ako napr. M. Žantovský, ktorý ako Vaškov miláčik sa stal veľvyslancom v USA. Neviem kde teraz žije, lebo o ňom som už nič dávno nepočul. Ale to, že skupina Charty zomknutá okolo Vaška a jeho ženy Olgy, nikdy žiadnym nedostatkom netrpela, je nepopierateľným faktom! Summa Summárum, ak teda zhrnieme isté fakta, tak Nežná čs. revolúcia bola koordinovaná v zahraničí, odkiaľ bola aj štedro financovaná! A tak začali neskôr i ďalšie farebné revolúcie, či už v Grúzii, alebo na Ukrajine, no a istým pokračovateľom tejto tzv. demokratizácie, sú aj súčasné povstania v arabskom svete! odkaz
none
13
17.11.2014, 21:28
tisice bezdomovcov a u nas v malokarpatskej oblasti stovky ak nie tisice hotelov penzionov chatiek opustenych...chapete co chcem povedat?!
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 102 867 B vygenerované za : 0.113 s unikátne zobrazenia tém : 47 356 unikátne zobrazenia blogov : 779 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si sa niekedy zamýšľal, ako bude vyzerať ten Nový Jeruzalem, nebeské kráľovstvo, ktoré má zostúpiť, podľa proroctva 😉 Nuž, asi ťa sklamem trochu, ale nejedná sa o klasické mesto...

citát dňa :

O práci iba v práci. O škole iba v škole.