hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

K 50. výročiu... Nevtip na tento den

príspevkov
13
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 22.8.2018 21:35 nrbatas
posledná zmena 1.9.2018 13:53
1
22.08.2018, 21:35
Zařekl jsem se, že tento týden nebudu dávat žádné vtipy na tento den. Ten 21. srpen je tak velkou morovou ranou, že řečeno s klasikem mi vtipy nějak nejdou přes pysky….

Ohledně nevtipů ovšem žádný vnitrocenzurní zákaz neplatí. Jakkoli jsme předpokládal, že ani tady nebude třeba něco publikovat.

Špatný odhad! Věru špatný!

Nevtip včerejšího dne a včerejší piety nemohu ignorovat!


Včera zněly projevy, projevy a zase projevy. z úst vhodných, neutrálních a … a neváhám říci -DRZÝCH.

Neuvěřitelně drzých!

Do téhle kategorie řadím zejména dva:

1- vystoupení Andreje Babiše před budovou Českého rozhlasu na Vinohradské třídě, kde byla pieta za oběti okupantů ze 68 při jejich snaze obsadit centrálu svobodného vysílaní.

Člověk z prominentní komunistické rodiny, člen normalizační KSČ a především někdo, kdo je registrován jako konfident tehdejší Státní bezpečnosti, dle mého názoru má v den jakým byl včerejšek jediné právo – nevystrkovat nos, neukazovat se a pokud už nezbytně musí z domova, pak by měl chodit, řečeno s Frantou Tikalem blahé paměti – kanálama!

Pro mne bizár plus! Člověk v estébáckých seznamech najednou má plnou pusu svobody a vymezuje se proti okupaci, s kterou on POVINNĚ MUSEL SOUHLASIT jako s bratrskou pomocí. Jinak by ho do té KSČ nevzali, natož aby ho vyslali na Západ!

Neuvěřitelná drzost. Jenže něco podobného Babiš nikdy reflektovat nebude. Morálka a slušnost? Ty přece nemají žádné finanční vyjádření! a co nemá finanční vyjádření, to pro něj neexistuje. A Koblihové mu to rádi prominou!

2- projev slovenského prezidenta Andreje Kisky

kde měl mimo jiné říci následující / neposlechl jsem si na vlastní uši, na velkopokrytecké kecy fakt nejsem zvědavý!/

„Začala se potlačovat svoboda tisku, projevu či víry. Na pracovištích se rozběhly potupné prověrky, desetitisíce zaměstnanců byly šikanovány,“ řekl a upřesnil, že je vyhazovali z práce a jejich děti nesměly studovat. „Mnozí šikovní a vzdělaní lidé emigrovali, moc převzali bezcharakterní jedinci opírající se o sovětské bodáky,“

Slovenští čtenáři Kosy nechť vlkovi následující vyjádření na adresu jejich prezidenta laskavě prominou, nemohu jinak ale tohle je opravdu na pár facek!!!!!

Drzost naprosto souměřitelná s Babišem. Ba spíše ještě větší!

Tak moc převzali bezcharakterní jedinci, opírající se o sovětské bodáky a potlačovali svobodu tisku projevu a víry????

A to všechno říká někdo, kdo vyrůstal v rodině komunistického funkcionáře éry normalizace – takto podpředsedy okresního národního výboru v Popradu, který měl na starosti – hádejte co???

Inu jak píše slovenská Wikina …… do ktorého kompetencie spadali záležitosti školstva, kultúry a náboženských otázok.

A který za studií požádal o možnost vstoupit do KSS , tedy té organizace, co se opírala o sovětské bodáky!!!!

A někdo takový mi bude vykládat, že ..

„Povinností demokratických politiků je chránit svobodu,“

Nemám slov. Na Babiše a Kisku se nedá vůbec nic říci. Jen se zděšením zírat, kam jsme to dopracovali. My sami ! Tím, jak jsme hlasovali ve volbách…

Musím se zmínit o Zemanovi. Ten, ačkoli jindy nevynechá sebemenší příležitost k veřejné produkci, tentokrát dělal mrtvého brouka a neřekl ani slovo. Zvláštní!

Hradní pomluvčí to komentoval s arogancí sobě vlastní – Miloš Zeman mluvil tehdy, když odvaha nebyla levná nebo jak to nažvanil.

Netuším, co zejména statečného dělal Zeman před 50-ti roky. Když to sovětské kladivo na nás dopadlo. Pochybuji, že cokoli jiného, než ostatní. A troufám si říci, že by poctivé bylo národu sdělit pravdu – například :

Zdravotní stav a panující tropická vedra prezidentovi nedovoluje veřejně vystoupit… Myslím, že takhle to nějak skutečně bude. A když ano, Zeman by si tím nezadal.

Nicméně takhle ano. Mít 50-té výročí okupace a neříci k tomu ani slovo?

No když nad tím tak přemýšlím – pořád je to lepší než to, co předvedli Babiš s Kiskou. A možná, že je dokonce dobře, že nás Zeman tentokráte svých mouder a bonmotů ušetřil.

Včera to fakt byl totální nevtip. Bez ohledu na to jestli politikářští šantalové mluvili nebo mlčeli.

zdroj: odkaz
👍: Kaies , J.Tull
none
2

1. nrbatas 22.08.2018, 21:35

Zařekl jsem se, že tento týden nebudu dávat žádné vtipy na tento den. Ten 21. srpen je tak velkou morovou ranou, že řečeno s klasikem mi vtipy nějak nejdou přes pysky….

Ohledně nevtipů ovšem žádný vnitrocenzurní zákaz neplatí. Jakkoli jsme předpokládal, že ani tady nebude třeba něco publikovat.

Špatný odhad! Věru špatný!

Nevtip včerejšího dne a včerejší piety nemohu ignorovat!


Včera zněly projevy, projevy a zase proj...

23.08.2018, 16:39
Babiš a Kiska nie sú nejakí myslitelia, to je jasné. Ale Zemanove mlčanie ako najinteligentnejšia reakcia, to mi nenapadlo. Zaujímavé. Veľmi podnetné. Už len preto som dal súhlas.
none
3

2. Kaies 23.08.2018, 16:39

Babiš a Kiska nie sú nejakí myslitelia, to je jasné. Ale Zemanove mlčanie ako najinteligentnejšia reakcia, to mi nenapadlo. Zaujímavé. Veľmi podnetné. Už len preto som dal súhlas.

23.08.2018, 16:46
je velmi dôležité, aby so to vysvetľovalo ako to vlastne bolo, pretože ludia zabudajú a prekrucaju dejiny...Nechapem, prečo Zeman nepovedal nič a radšej zaliezol do kurníka.....
👍: Osvietený
none
7

3. veriaci 23.08.2018, 16:46

je velmi dôležité, aby so to vysvetľovalo ako to vlastne bolo, pretože ludia zabudajú a prekrucaju dejiny...Nechapem, prečo Zeman nepovedal nič a radšej zaliezol do kurníka.....

24.08.2018, 01:32
Od Zemana, Kisku, Babiša či Pelegriniho vôbec nečakám vysvetľovanie toho, čo sa vtedy stalo. Ja si myslím, že sa Zeman mal k tomu nejako postaviť, aspoň ako štátnik k "nejakému výročiu", a vyjadriť úctu k obetiam. Už len z úcty k pozostalým, A potom odísť.
👍: milky945 , J.Tull
none
8

7. nrbatas 24.08.2018, 01:32

Od Zemana, Kisku, Babiša či Pelegriniho vôbec nečakám vysvetľovanie toho, čo sa vtedy stalo. Ja si myslím, že sa Zeman mal k tomu nejako postaviť, aspoň ako štátnik k "nejakému výročiu", a vyjadriť úctu k obetiam. Už len z úcty k pozostalým, A potom odísť.

24.08.2018, 10:19
Každý rok sa k tomu niekto vyjadruje. Posledný sa vyjadrí vždy lepšie ako ten pred ním!!!
Som zvedavý, či sa niekto z politikov vyjadrí ku skutočnej okupácii.
Viem, že nie, ale musím uznať, že by nebolo korektné k dnešným spojencom, pripomínať im ich vierolomnosť a svinstvá, preto bude p. Kiska držať hubu.
👍: milky945
none
6

1. nrbatas 22.08.2018, 21:35

Zařekl jsem se, že tento týden nebudu dávat žádné vtipy na tento den. Ten 21. srpen je tak velkou morovou ranou, že řečeno s klasikem mi vtipy nějak nejdou přes pysky….

Ohledně nevtipů ovšem žádný vnitrocenzurní zákaz neplatí. Jakkoli jsme předpokládal, že ani tady nebude třeba něco publikovat.

Špatný odhad! Věru špatný!

Nevtip včerejšího dne a včerejší piety nemohu ignorovat!


Včera zněly projevy, projevy a zase proj...

23.08.2018, 17:43
1-
no, mám pocit, že si sa príliš zahľadel na to, ako tvoj príspevok by mal vyznieť a opomenul si sa zamyslieť poctivejšie na to, čo píšeš.
Babiš bol vedomý spolupracovník ŠTB! To je fakt - videl som jeho materiály z ÚPN. To znamená, že sa aktívne podieľal na svinstvách komunistov až do "revolúcie" 89.
Kiska za komunistov nič proti inak zmýšľajúcim nerobil a nik nepreukázal, že by bol v ŠTB. Všetci dobre vieme, že komunista a komunista bol rozdiel. Ja som mal a stále mám za dobrého priateľa predsedu KSČ našej firmy, ktorý na svoje pracovisko úmyselne prijímal (vysvätené a prenasledované mníšky, veriacich a eštébákmi sledovaných pracovníkov, učiteľa vyhodeného komunistami zo školstva a kryl ich svojim postavením.
Takže tvoje JPP si nechaj pre seba. Nič konkrétne proti Kiskovi nemáš a ideš ho prirovnávať k štbákovi, dokonca s dovetkom, že bol horší. Pritom verejne priznávam, že Kisku som v druhom kole volil preto, lebo nebola pre mňa iná možnosť. Môj favorit Kňažko totiž neuspel.
👍: veriaci
none
9

6. kntsz 23.08.2018, 17:43

1-
no, mám pocit, že si sa príliš zahľadel na to, ako tvoj príspevok by mal vyznieť a opomenul si sa zamyslieť poctivejšie na to, čo píšeš.
Babiš bol vedomý spolupracovník ŠTB! To je fakt - videl som jeho materiály z ÚPN. To znamená, že sa aktívne podieľal na svinstvách komunistov až do "revolúcie" 89.
Kiska za komunistov nič proti inak zmýšľajúcim nerobil a nik nepreukázal, že by bol v ŠTB. Všetci dobre vieme, že komunista a komunista bol rozdiel. Ja som mal a stále mám za dobrého p...

01.09.2018, 11:04
9. kntsz
Je Ti dúfam jasné, že materiály z ÚPN vychádzajú z materiálov bývalej ŠtB? O čom sa dnes veľmi nehovorí, je napríklad fakt, že nie všetci príslušníci ŠtB boli dôveryhodní a poctiví ľudia. Aj pred novembrom 1989 tu bola korupcia, mala len trochu inú štruktúru.
A tak, ako v každom odvetví, aj medzi príslušníkmi ŠtB sa našli ľudia snažiaci si prilepšiť. Napríklad pozvať si kamošov alebo rodinu na večeru, dať si to uhradiť a zaúčtovať to ako styk so zaujímavou osobou. Aj preto sa v materiáloch nohých ľudí nachádzajú zápisy o neuskutočnených úkonoch.

Nezastávam sa Babiša ani žiadneho spolupracovníka ŠtB. Len upozorňujem, že materiály ŠtB sú dôveryhodné len natoľko, nakoľko boli dôveryhodní tí, ktorí ich vyhotovovali.
none
11

9. nrbatas 01.09.2018, 11:04

9. kntsz
Je Ti dúfam jasné, že materiály z ÚPN vychádzajú z materiálov bývalej ŠtB? O čom sa dnes veľmi nehovorí, je napríklad fakt, že nie všetci príslušníci ŠtB boli dôveryhodní a poctiví ľudia. Aj pred novembrom 1989 tu bola korupcia, mala len trochu inú štruktúru.
A tak, ako v každom odvetví, aj medzi príslušníkmi ŠtB sa našli ľudia snažiaci si prilepšiť. Napríklad pozvať si kamošov alebo rodinu na večeru, dať si to uhradiť a zaúčtovať to ako styk so zaujímavou osobou. Aj preto sa v...

01.09.2018, 12:57
Z tých 1500 000 komunistov na Slovensku v podstate každý druhý a možno okrem aparátčikov strany i všetci chceli zmenu. Mohol to byť veľký bussines, keby som ich začal pozývať na večeru,kým zbytok sedel v kostole.
none
10

6. kntsz 23.08.2018, 17:43

1-
no, mám pocit, že si sa príliš zahľadel na to, ako tvoj príspevok by mal vyznieť a opomenul si sa zamyslieť poctivejšie na to, čo píšeš.
Babiš bol vedomý spolupracovník ŠTB! To je fakt - videl som jeho materiály z ÚPN. To znamená, že sa aktívne podieľal na svinstvách komunistov až do "revolúcie" 89.
Kiska za komunistov nič proti inak zmýšľajúcim nerobil a nik nepreukázal, že by bol v ŠTB. Všetci dobre vieme, že komunista a komunista bol rozdiel. Ja som mal a stále mám za dobrého p...

01.09.2018, 12:41
9 ad "Babiš bol vedomý spolupracovník ŠTB!"

A teraz iný fakt: Ľudia ho volia.

Takže ako to vlastne je? Uskutočnila sa revolúcia proti minulému režimu, ale ľudia vlastne nechceli to, čo po nej nastalo. Ich predstavy boli zjavne iné. A preto dnes veľkej časti ľudí nevadí, že niekto bol vedomým spolupracovníkom ŠTB.

Príde mi, že to je tak vždy - nejaká malá partia idealistov zvrhne zlý režim bez toho, aby vedela, čo ďalej - hlavne, čo s tou väčšinu národa, ktorá po zmene ani až tak veľmi netúžila.

Tá malá skupina má potom 25 rokov na to, aby ukázala, že všetko bude fajn - ale nieje. A tá bezprizorná väčšina potom zvolí nejakých iných diktátorov.

Revolucionári nemajú pre tých nerevolcionárov žiadne riešenie, ani žiadne pochopenie. Povedia iba: je to vaša vina, že sa máte zle.

A tak sa, v nových podmienkach, dostanú k moci opäť staré štruktúry, demagógovia, diktátori.

Chvíľu, ale iba naozaj krátku chvíľu som mal v 89-tom pocit, že niekto vie, kam túto krajinu viesť pod novými ideálmi... Ale veľmi rýchlo to preskočilo do opakovania západného zabehnutého systému.
Nečudujem sa, že množstvo ľudí je z toho sklamaných a nejaký fakt, že bol niekto eštébákom,im vôbec neprekáža.
👍: nrbatas , J.Tull
none
12

10. -era- 01.09.2018, 12:41

9 ad "Babiš bol vedomý spolupracovník ŠTB!"

A teraz iný fakt: Ľudia ho volia.

Takže ako to vlastne je? Uskutočnila sa revolúcia proti minulému režimu, ale ľudia vlastne nechceli to, čo po nej nastalo. Ich predstavy boli zjavne iné. A preto dnes veľkej časti ľudí nevadí, že niekto bol vedomým spolupracovníkom ŠTB.

Príde mi, že to je tak vždy - nejaká malá partia idealistov zvrhne zlý režim bez toho, aby vedela, čo ďalej - hlavne, čo s tou väčšinu národa, ktorá po zmene ...

01.09.2018, 13:35
13. Áno. Ale v roku 1989 boli ľudia nespokojní s tým, ako to chodilo a nie všetci chceli totálnu zmenu režimu. Niektorí chceli urýchlenie prestavby podľa Gorbačova, pritom nemali informácie o tom, ako to v ZSSR naozaj vyzerá. Niektorí chceli návrat pred 21. august 1968. Mnohí chceli rôzne vylepšenia socializmu, napr. povolenie podnikania ako v Maďarsku. Aj preto tie heslá: "Chceme socializmus, ale bez chýb." Navyše ľudia po mnohých skúsenostiach neverili, že dôjde k veľkým zmenám a tak sa smelo riadili sloganom: "Buďme realisti, žiadajme nemožné."
Len menšia časť národa si skutočne želala pluralitnú demokraciu, aj to len podľa svojich predstáv o živote na Západe.

"Uskutočnila sa revolúcia proti minulému režimu, ale ľudia vlastne nechceli to, čo po nej nastalo. Ich predstavy boli zjavne iné."
Iné boli aj predstavy mnohých revolucionárov. Ono to delenie na revolucionárov a tých druhých bolo neskôr už viac účelové. Poctiví komunisti boli zahriaknutí a poctiví revolucionári zahanbení, keď tí ostatní komunisti a revolucionári začali ruka v ruke rabovať. Lákavejšie, než robiť aj po transformácii štátneho podniku manažéra bolo privatizovať alebo pomáhať pri privatizácií jeho prosperujúcich častí a po znížení hodnoty podniku pokračovať v jeho delení, Celé klany manažérov, ekonómov a právnikov využilo dobu a zabezpečili exitenciu svojich rodín na dlhé roky. A obyčaní ľudia sa mohli čudovať, ako aj dovtedy prosperujúce podniky vyvážajúce do zahraničia strácali z roka na rok konkurencieschopnosť, zákazky a začali produkovať stratu.

Je mi ľúto idealistických revolucionárov, ktorí to mysleli dobre. Ale ešte viac mi je ľúto tých ostatných, ktorí prišli a prichádzali na to, že im priamo pred ich očami kradli ich krajinu i budúcnosť.

(To všetko sa dialo legálne, posvätené právom víťazov revolúcie. A nejakí eštébáci potom trápia už len tých, ktorí na vlastnej koži pocítili negatívne stránky minulého režimu. A ešte naivných ľudí odvolávajúcich sa na vznešené idey a pritom budujúcich postupne novú totalitu.)
👍: J.Tull
none
13

10. -era- 01.09.2018, 12:41

9 ad "Babiš bol vedomý spolupracovník ŠTB!"

A teraz iný fakt: Ľudia ho volia.

Takže ako to vlastne je? Uskutočnila sa revolúcia proti minulému režimu, ale ľudia vlastne nechceli to, čo po nej nastalo. Ich predstavy boli zjavne iné. A preto dnes veľkej časti ľudí nevadí, že niekto bol vedomým spolupracovníkom ŠTB.

Príde mi, že to je tak vždy - nejaká malá partia idealistov zvrhne zlý režim bez toho, aby vedela, čo ďalej - hlavne, čo s tou väčšinu národa, ktorá po zmene ...

01.09.2018, 13:53
13/ Babis??? Takych skrachovanych Babisov je na tisice ale s tym Agrofertom to bol dobry tah!hahahah
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 118 759 B vygenerované za : 0.111 s unikátne zobrazenia tém : 36 134 unikátne zobrazenia blogov : 537 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. POČÚVAJ bez prerušovania 😉 2. HOVOR bez obviňovania 😉 3. DÁVAJ hojne 😉 4. MODLI sa neprestajne 😉 5. ODPOVEDAJ bez hádok 😉 6. HOVOR pravdu 😉 7. UŽÍVAJ si bez frflania 😉 8. BOHU...

citát dňa :

Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.