Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ježiš verzus Satan ?

71
reakcií
2340
prečítaní
Tému 30. apríla 2009, 17:54 založil ranexil.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 06. 2010
24
11. 08. 2019
6
22. 05. 2010
24
04. 05. 2013
19
 
 


1.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 17:54 avatar
Poznate tú frázu omielanú dookola o tom ako Ježiš zví´tazil nad Satanom svojou smrťou na kríži ? Jasné, že áno- zdá sa to smiešne, ktosi kto umre -vlastne sa nechá zabiť nad niekym zvítazí . Ale len na prvý pohĺad je to smiešne .Tento svet, kde všetci žijeme je svetom dualít . Ak jedna z dualít zanikne automaticky zaniká i jej protipól. Takže svojou smrťou Ježiš usmrtil Satana-svoj protipól- o nič iné nešlo v celom ukrižovaní. Teraz môžete ešte polemizovať kam zmizol Satan a kam Ježiš hladajúc ho ,alebo tvrdit že Ježis krača s vami - no to by iste bol niekde aj Satan-nemyslíte ? Takže stahovanie Jezisa z neba na zem stahuje aj jeho dualitu- Satana. Aku službu robia veriaci svetu -z tohto pohladu , ked sami si zosobnia Ježisa nechapuc , že u kohosi ineho zasa Satana aj s negatívami co to prinása (vid- nekonecne konfliktu len pre to ze ktosi Jezisa ma kym iny nie). Mali by zotrvavat tam kde maju urcene miesta-nebo a peklo a zem aspon nacas nechat neutralite. (jaj ked to tak uzasne prinasa moc ?-nikto nie je schopný vzdat sa toho co mu robí blazenost -ale ver, ze na inom mieste inemu cloveku robís peklo - milý veriaci darebaci.


55.
označiť príspevok

leila žena
   1. 5. 2009, 21:29 avatar
rane, možno je to o tom, že už len pomyslenie na oslobodenie, robí toto oslobodenie obťiažnejším, lebo túžba nesmeruje k cielu. smeruje k chceniu. duality v takom prípade nie sú asi tak podstatné. ide o to odovzdať sa svojej vlastnej realite, svojej vlastnej integrite, žiadna z týchto vecí nám nemôže byť odobratá a nemôže byť ani uskutočnená nikým iným okrem nás. ako sa odovzdanie prehlbuje, prináša takáto autonómia hlbokú ,,úlavu." tak sa vlastne človek nemôže úplne poddať ničomu inému než ,,bohu" /vedomie Ja som/ všetky ostatné prejavy sú len symbolické...


61.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 5. 2009, 11:10 avatar
Tí ktorí usiluju o oslobodenie sa nikdy nevyslobodia . Pretoze vytvaraju reakciu toho , co ic neslobodnými činí. A to čosi je posilnované nimi samými. Jedinou cestou , je čas a je moz ne ´vlastnú neslobodu "tlačit" pred sebou . Nesloboda ma ine meno peklo -dokonca v novom zakone je peklo spomínané, ako to co bude -nie to co je . Ide o paralelnu dimenziu casu ,ktorá je o buducnosti. Ludia , ktorí su schopní videnia buducich vecí zarucene vidia iba zlo v buducnosti a az do naplnenia casu videnej eventuality menia udalosti tak ,aby ku udalosti neprislo. Skratka je to zrkadlenie v opaku -preto je nemozne tuto barieru preklenut ,alebo prejst tam , avsak niektorí dokazu aj to . Ludstvo si dodnes takych ludí nevazi , z coho plynie ze bestie buducnosti maju svoje bestie aj v nasej dimenzii v snahe zrealizovat peklo a zamenu udalostí ,aby sa z pekla stala zem . Avsak ani Satan osobne týmto vecne nespokojnym nevyhovie , pretože je to o vyssich veciach nez bohovia ludia ci diabli . Je mozne iba prejst z dimenzie do dimenzie -a to informacne , cize duchovne , ci "dusevne" po smrti


62.
označiť príspevok

leila žena
   2. 5. 2009, 11:36 avatar
pritom možno existuje aj univerzálny ,,plán" ktorého si nemôžeme byť z nejakého dôvodu vedomý..a jediné čo možno môžeme spraviť je to, aby sme boli tým čím sme..a na to sa naozaj potrebujeme poznať..oslobodenie je pritom všetko a nič..pretože ak by sme povedali že osvietenie je..niečo, čokolvek, tak by sme to limitovali..ak by sme tiež povedali že to je trebárs láska, tak limitujeme túto lásku..vyslobodenie je jednoducho ,,existovanie", zotrvanie v záblesku večnosti mimo svojej mysle ale pri uvedomení si všetkých vecí, avšak bez vedomia si samého seba, okrem hádam vedomia seba ako neobmedzeného príjemcu..nekonečného svetla?


71.
označiť príspevok

A-čko muž
   14. 5. 2009, 09:56 avatar
leila ty príliš veľa premýšlaš.Myšlienky sú veci. Tak ako každá vec, tak i myšlienka ,ak nou hybes a manipuluješ budí zdanie , že žije. Ale je to len vec. Clovek je preto tak unášaný osudom, pretože tieto veci-myšlienky určuju jemu jeho smer života- reaguje na ne , premiestnuje ich , hybe nimi , mení ich. Lenže ten zablesk je o celistvosti -nie je to vec, ktorá by bola pomenovana , je to to comu sa neda povedat ani slovom všetko, lebo všetko je tiez len nejaka myslienka v slove a prečítana . Každa myslienka potrebuje nejaky priestor a ked ho niet musíš ho vytvorit . Tvorba priestoru, kdesi v svojej mysli umoznuje pocitovat slobodu . Videnie nekonecneho priestoru vytvara v človeku skor pocit zdesenia a hrozy, ak je ku svojim myslienkam velmi priputaný , pretože si uvedomuje , že ho nedokaze vyplnit , ale zaroven, ak je schopný vnímat v tomto priestore svoju ohranicenost , tak vie, ze ma nekonecnu moznost slobody a jeho myslienky sa mozu presuvat kde chcu. Takže vyjadrením poznania je slovo najst uspokojenie s akymkolvek stavom. Je to vlastne pasivita pozorovatela a nasa skutocna totoznost , je to stav , kedy myslienky su myslienkami a nie su tebou ani ty nimi -skratka, clovek je ideou, ale nase vlastne JA to ideou nie je , i ked sa idea snazí najst i svoje JA.


2.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 4. 2009, 17:58 avatar
ranexil, ale ked zanikne jeden protipol, zanikne aj druhý, takže naše bytie sa rozplynie do nerozlíšenosti a tým sa zneguje stvorenie, ...vidíš, takýto argument na krestanstvo, ako sa vykladá "košer" ma ešte nenapadol, to je dobré...


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 18:01 avatar
Bavime sa zatial o božskej bytosti a diabolskej bytosti dvoch protipoloch existujucich len vdaka svojej vzajomnej dualite. Ked zaniknu zeny zaniknú i muzi činčin...


4.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 4. 2009, 18:06 avatar
ja som vychádzala z gnostickej teorie, že . nebytie - tam, kde sa protiklady zlučujú v nič - v plné prázdno
2. stvorenie - protiklady musia byt definované a stát proti sebe - vlastne opak prázdnej plnosti, teda stvorenie
3. tu je už oddelenie jednotlivých protipolov, ktoré sú ale v svojom bytí stále v napôti a rovnováhe.

ak sa snažíme o nebytie, ideme proti stvoreniu a stávame sa súčastou pleromatu

...alebo tak nejak


12.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 18:28 avatar
Podla poznania istých co boli schopní prežit, ci precítit stratu dualnosti je ten stav uplne blažený a povznasajuci, kedze ziadne zlucovanie nejde bez lásky a prave jednota protipolov je laskou samou o sebe -moj nazor . Je pravdepodobne ze i sex je o tom- ako extrem prežitkov , alebo laska , ktorá nuti cloveka zabudnut na vlastnu polarnu existenciu . Koniec koncov pri ludoch to i tak končí zlúcením vajicka a spermie co sprevadza láska , ci predchadza tomu orgazmus-tazko to nejak specifikovat , ale rozhodne zanik protipolov nie je proti životu,ale v prospech života a dava novu polaritu po vítazstve ci prevahe jednej z polarit . Plne harmonicka bytost dokaze situovat vlastne ja prave niekde v ten rovnovazny stav a ked to nezvlada potrebuje partnera kde je mozne prezit tento stav prejavujuci sa extazou. Ved to pozname vsetci . 


13.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 4. 2009, 18:30 avatar
rane, ja su ale jungista.... 


14.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 4. 2009, 18:31 avatar
ja by bez každodenného boja dualít nevstala ani z postela....teraz to myslím vážne


16.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 18:36 avatar
    Tak to ti mozem len zavidiet . No tak bojuj a nezoder sa . 


17.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 4. 2009, 18:41 avatar
činčin bojuje rada,činčin je starý prudič


5.
označiť príspevok

Natalia žena
   30. 4. 2009, 18:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 18:18 avatar
Ahoj Natalka , konečne som sa dostal k svojej zavislosti   A ked už spomínas anjelika , asi vieš ze tí padlí su tiež anjelici , že ?


7.
označiť príspevok

Natalia žena
   30. 4. 2009, 18:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Renata žena
   30. 4. 2009, 18:22 avatar
ja nechápem ako sa môže Satan považovať za tak krutého..veď každý z nás má svoj tieň,prečo sa s ním nezmieriť a naopak začať s ním spolupracovať..to svetlo potom bude k Bohu oveľa ,oveľa žiarivejšie..


9.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 4. 2009, 18:23 avatar
renata, podla mna si pochopila velmi dobre, spolupracujme so svojim tienom tienom


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 18:32 avatar
Renata nepoznanie a účel robia nepriatelov proti svojej polarite -pokladam to za neriesitelný konflikt , kedze oni prívrzenci jednej aj druhej strany nechapu , že sa maju milovat a nie nicit .


10.
označiť príspevok

Renata žena
   30. 4. 2009, 18:25 avatar
hm radšej končím,príde sem taký ako Foton a upália ma tu aj cez net..


11.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 4. 2009, 18:27 avatar
hehe, toho popola by bolo viac...neutekaj pred exorcistom...síce, dneska su "čarodejnice"...


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 18:46 avatar
Hehe dnes skôr exorcisti pred čarodejnicami utekajú. 


19.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 4. 2009, 18:48 avatar
ale kde, hádžu naverimboha do luftu zapálené metly...som zvedavá, kedy to tu chytí...


20.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 4. 2009, 18:50 avatar
keby račej idú s kvetom zlatého papradia hladat poklad...keby to tá ich cirkevná botanická nevzdelanost neskomolila, mohli sme byt prachatí všetci


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 18:54 avatar
činčin ty máš ,ale strelené predstavy, take ježibaby by asi nik neupalil, ale rychlo by pochopili, kde zas vytlct prachy pre seba . Jedna vec su demagogovia a druha demagogovia, ktorí veria demagogom a tak sa sprostosti šíria len tak svistí.


22.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 4. 2009, 18:56 avatar
jaj, nemozes nechat činčina, aby sa radostnil na ludových tradíciach, také sú pekné...


48.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 5. 2009, 09:41 avatar
Ale mozem, ked ale cincin zacne potom pridavat prvky svojich videní sveta a prísloví tak ranexil nevie ani o com cin cin rozprava. 


23.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 4. 2009, 21:25 avatar
nejak mi neide do hlavy, že keď mi robí radosť robiť niekomu radosť, že tým ovplyvňujem druhého, aby mal radosť z pôsobenia utrpenia... myslím, že naozajstná láska k ľuďom nemôže prinášať nič zlé. Je to jediný spôsob, ako porušiť rovnováhu madzi dobrom a zlom, a nakloniť ju na stranu dobra...


24.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 21:28 avatar
Je dualitou k laske nenavist ?


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 4. 2009, 21:30 avatar
nie, to už som písala viac razy - je ňou ľahostajnosť...


26.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 21:34 avatar
Nadja pomohla si mi .


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 4. 2009, 21:37 avatar
vážne?  
to je úžasné... kiež by som...


28.
označiť príspevok

Jozua muž
   30. 4. 2009, 21:44 avatar
lenže podľa Biblie má Satan prístup k Bohu a robí to, čo mu Boh dovolí, nič viac.
Biblia, Kniha Job kap. 1
6 Tu v ktorýsi deň prišli Boží synovia a postavili sa pred Pána. S nimi prišiel aj satan.
7 Pán povedal satanovi: "Skadiaľ prichádzaš?" Satan odpovedal: "Chodil som krížom-krážom po zemi."
8 Pán povedal satanovi: "A všimol si si môjho služobníka Jóba? Niet mu rovného na zemi. Je to muž dokonalý a statočný, bojí sa Boha a chráni sa zlého."
9 Satan odpovedal Pánovi: "Vari sa Jób zadarmo bojí Boha?!
10 A neurobil si ty sám akoby ohradu okolo neho, okolo jeho domu a okolo všetkého jeho imania?! Požehnávaš prácu jeho rúk a jeho čriedy zaplavili šíry kraj.
11 Ale vztiahni ruku a zasiahni všetko jeho imanie, či ti nebude kliať do očí!"
12 Tu Pán povedal satanovi: "Hľa, všetko, čo má, je v tvojich rukách, iba jeho samého sa nedotkni!" A satan sa vzdialil spred Pánovej tváre.


46.
označiť príspevok

fajer
   1. 5. 2009, 07:58 avatar
ja len neviem odkiaľ to máte,pri tejto debate mali nejakého zapisovateľa,takých drístov sa dá napísať koľko chceme....


49.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 5. 2009, 09:43 avatar
Napís nejake tie drísty aspon sa prejaví uroven tvojej krativity .Popierat dokaze aj decko . Len same e e e .Ale keby si zakazdym dostal 10 euro ked pritakas ani by si sa nenazdal aký horlivy nabozensky fanatik by bol z teba 


50.
označiť príspevok

fajer
   1. 5. 2009, 10:07 avatar
dobrý nápad,pošlem ti číslo môjho učtu,konečne dostanem zaplatené za vieru v boha za života,po smrti by mi boli peniaze na nič..


51.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 5. 2009, 10:13 avatar
No vidís tak prečo to asi robia ? Boh je skor len taka fraza ,ktorá im umoznuje získat to co potrebuju za zopar slov . A uzasne natom je ze toto funguje tisíce rokov a stale omielaju to iste -temer ziadny posun.


29.
označiť príspevok

Natalia žena
   30. 4. 2009, 21:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 21:48 avatar
Ano Natalka , tym si povedala ze ani zlo neexistuje . Stav tomu zodpovedajuci nepoznajuci dobro ani zlo sa vola Láska -dokážeš to slovo pochopit ?


32.
označiť príspevok

Natalia žena
   30. 4. 2009, 21:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 21:56 avatar
ALe figu napísala si "pravda je že dobro neexistuje" nehadaj sa  


36.
označiť príspevok

Natalia žena
   30. 4. 2009, 22:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 22:17 avatar
Tak už sa rozhyb konečne!   


30.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 21:46 avatar
Criss -cross po zemi   si chodil-ved asi mohol, Podla tejto biblie je satan syn boží .


34.
označiť príspevok

Natalia žena
   30. 4. 2009, 22:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 22:11 avatar
Odkial to máš Natalia ?


37.
označiť príspevok

Natalia žena
   30. 4. 2009, 22:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 22:20 avatar
Ved si to az prílis dobre pamataš. Potrebujem to vediet uplne z inych dovodov , nez nejaky blb. AK by to bolo tvoje , poznal by som odpoved .Ak to je len slohnutý citat , tak to vyklop.


40.
označiť príspevok

Natalia žena
   30. 4. 2009, 22:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 22:25 avatar
Zdroj je irelevantný a link duplom . Slo o ine -volá sa to kruta bolest .


42.
označiť príspevok

Natalia žena
   30. 4. 2009, 22:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 22:53 avatar
Uplne si vedla jak jedla , fakt ma nejaký zjazd KSC nezaujímal .Bolo to vysvetlenie tomu kto ta má a o kom ani ty nevies -ze vraj posledna inkarnacia    


45.
označiť príspevok

ranexil muž
   30. 4. 2009, 23:36 avatar
Nepacilo sa mi to slovo prd, aby si pre buducnost vedela .


44.
označiť príspevok

Jozua muž
   30. 4. 2009, 23:24 avatar
o čo tu vlastne ide? či existuje zlo?


47.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 5. 2009, 09:08 avatar
Jozua ide iba o snahu pochopit duality-suhru tzv. jingu a jangu.Trebars knieza tohto sveta bol odsudený skor -a to kuzlu a zlym vlastnostiam-jezis sa nechal odsudit-to je ustretový krok, smerom k oslabenia zla v extremoch.Ale zlo je velmi relatívne . Ved bacily -ak ich zabíjas oni volaju ze pachas zlo) ty mas ich nicenie za dobro. A boh vsetko stvoril-preco by mal pokladat nami videne dobro za lepsie nez bacilmi ? POkial viem Boh to ani tak nevidí .A tak je ludsky Boh a Boh vsetkych a vsetkeho . Ludsky je iba v nom .


52.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 5. 2009, 11:57 avatar
Aby som este dodal a trochu mi je to smiesne, planeta na ktorej zijeme a ktorá nás väzní ma severný a južný pol. Zemsky elektomagnetizmus preniká každym z nás- je to pole podobne tomu polu na ktoreho frekvencii "šľape" aj ten náš užasný mozog. A najdu sa takí ludia, ktorí tvrdia, že nie sme súčasťou tohto poľa zemskeho a že ich myslienky sú len ich , pretože ten ich mozog ich vyprodukoval.Áno trosku som to nadsadil, ale ide mi skôr o to ,aby si človek uvedomil, kto je , co vobec sposobuje že existuje a uvažuje , že je to energia -že vedomie má energeticku podstatu i ked posobí na hmotne prejavy a tým aj na telo . Vsetko to čo sme je suhrou polarít rôznych síl odrazajucich sa v tele i vo všetkych cinnostiach ktoré robíme ,ale ktoré robí aj príroda .V kontexte k energiam pl. Zem a ostatnym telesam (Slnko, mesiac, ale i vesmír so všetkym čo obnáša) sme spletou interakcií tychto celkov zrkadliacich sa v strukture zvanej človek.Že boj dualit trebars Satan verzus ježis je iba podobou interakcií polov severu proti juhu by malo byt zrejme kazdemu a tiez i to, že ked su tieto sily v rovnovahe a nebusia do vas a nenutia vas konat , tak sa prejaví co ste sami . Az vtedy v pokoji a neutralite síl vacsich celkov clovek spoznava kym naozaj je sam , lebo vtedy vydyva pre seba co sam je a nereaguje na vonkajsie podnety. Kazdy pozna zapad Slnka a pozna ten príjemný pocit , ktorý sa dostavuje(-ani niet cloveka , co by nemal príjemný pocit ) , tak to je stav neutrality síl vesmirnych celkov . Objavením iba seba bez tlaku vonkajsich okolností clovek zistuje , ze jeho podstata je dobra a ze zlo pochadza z vonkajsích vplyvov. Preto je treba vediet kade chodit a pred cim sa chranit , aby svetlo v cloveku ziarilo a nebolo nutene ziarit pre nejaku sprostost , ktora ani nevie ze existuje podobne ako to nevie stroj. Nabozenstva su zlo, neboli zlo -dnes su zlo, lebo su zastarale a boli písane ludmi inych časov ,pre svoj čas , avsak dnesny svet nema vhodne nabozenstvo, ktoré by ukazalo cloveku jeho miesto v svete a prítomnosti- preto vidím iba vnutorne rozbroje , vzajomne ataky tých co boli s niekym kto je ,alebo sa snazí byt-a to clovekom dneska.
Súhlasí Petrana


59.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 5. 2009, 09:49 avatar
Ľúbi sa mi tento príspevok, ty si filozof Ranexil, ja fyzička, hľadám paralely medzi mystikou, a súčasnou modernou vedou, a starými, dnes už zaznávanými vedami.


60.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 5. 2009, 10:05 avatar
Petrana prečítaj si vimaanika šastra a zistís , že paralely su a že my sme len v plienkach , ktore volame poznaním . Odkazy zachovane od bohov ,ako nabozenske texty su casto uz iba spatne pochopene a interpretovane vedecke diela . V diele V.Š. je velmi vela neprelozitelnych vyrazov , ktoré su z oblasti techniky a vedy . Ak aj je tu snaha prekladat slova technicky vyspelej civilizacie a neexistuje poznanie, ktore uz používa terminologiou poznajucu to co ich dielo popisovalo , tak nie ej mozne chapat veci. Trebars len nadpis spomenuty v jednej casti: Ako sa skryt do temnej zlozky slnecneho svetla -ved to je na zamyslenie )-aj pre nadupaneho fyzika.


53.
označiť príspevok

nazor
   1. 5. 2009, 17:32 avatar
Jezis bol človekom, Satan je duch - Jezis mal slobodnu volu, Satan ju nema - Jezis zomrel a Satan?
Ranexil, tá tvoja dualita ťa privedie iba k jednému...  


54.
označiť príspevok

ranexil muž
   1. 5. 2009, 17:35 avatar
A ked zomrel Jezis kto sa to zjavuje v jeho mene ? Myslís ze mna duality niekam privedu ? Jedine tak do postele so svojou dualitou inac asi nic ine ma nenapada .


56.
označiť príspevok

nazor
   1. 5. 2009, 23:08 avatar
niekto sa zjavuje v mene Ježiša? to mi je novinka...som zvedavý,kto?


64.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 5. 2009, 18:31 avatar
Presne zajavuje sa plagiat Jezisa a tvrdí ze je Jezis tak ako to uz bolo vela krat po jeho smrti az do dnesnych dní .


57.
označiť príspevok

Jozua muž
   2. 5. 2009, 00:57 avatar
Písali Ste tu niektorí, že Ježiš zomrel a Satan žije. Ale to sa nedá porovnávať. Veď Ježiš zomrel ako fyzické telo a Kristus (duch), ktorý obýval jeho telo žije, tak ako Satan (duch). Tak, ako každý duch po smrti fyzického tela človeka žije ďalej.
A filozofická otázka zla - čo je zlo? Na každé zlo sa dá povedať, že je to dobro - je to uhol pohľadu. Povedzte nejaký príklad zla, o ktorom si myslíte, že sa na ňho nedá pozerať ako na dobro.
A ešte jedna myšlienka: To čo je v súčasnosti dobré a správne, v budúcnosti, keď bude ľudstvo na vyššej duchovnej úrovni to už bude zlé a nesprávne. Príklad: Dnes lekár povie, že je správne jesť mäso a pritom je to normálna vec v súčasnosti. Lenže v budúcnosti budú pozerať na predkov ako na krvilačných vrahov, ktorí zabíjali pekné zvieratá kvôli svojej závislosti na mäse a pritom by boli zdravší od rastlinnej stravy. Alebo v minulosti si ľudia mysleli, že je správne páliť čarodejnice. A dnes sú to uctievaní liečitelia, veštci - hoci samozrejme máme veľa čiernych mágov, ktorí za peniaze robia ľuďom zle a neupaľujeme ich.
Súhlasí mors777


58.
označiť príspevok

fajer
   2. 5. 2009, 06:18 avatar
v niečom máš pravdu ,len si uviedol zlé príklady,mäso je neoddeliteľnou súčasťou ľudskej stravy,to by sme museli mať žaludok bylinožravca a čo by tak jedli eskymáci,alebo ľudia ktorí žijú tam kde skoro nič nedopestujú;ľudia skôr prídu na to,ako bolo hlúpe veriť a zabíjať iných len preto,že veria v iného boha ako oni,s tými čarodejnicami to nie je až také zlé,ked ppridu ľudia nato,že za všetko zlo si môžu vlastne sami,nebudú potrebovať posmrtný život,budú mať raj na zemi...
Súhlasí Petrana, činčin


63.
označiť príspevok

Jozua muž
   2. 5. 2009, 18:27 avatar
samozrejme máš pravdu, nechcel som to rozvádzať do podrobností. Mäso som bral ako príklad - ak je potrebné na udržanie zdravia a života, tak je to normálne, ale teraz sú z toho veľké jatky a znečistenie Zeme. Napríklad - 90 % rastlinnej výroby je kvôli tomu, aby sme nakŕmili zvieratá ktoré zjeme a 10 % pre ľudí. Tak by stačilo údajne 20-30 % rastlinnej výroby pre ľudí. Teraz si vezmi - koľko poľnohospodárskych strojov sa musí kvôli tomu vyrobiť. Koľko súvisí s tým chcemických fabrik na postreky, pneumatiky ...., koľko nafty, koľko závodov. Koľko lesov sa vyrubuje, aby bolo viac poľnohospodárskej pôdy (južnejšie od nás). Koľko močovky a hnoja tu máme, z čoho vznikajú kyslé dažde a ničí to prírodu atď. Pritom ja osobne som veľmi spokojný a zdravši a výkonnejší športovec bez mäsa od roku 2000. Ak pamätáš, naši dedkovia a babky jedli mäso snáď raz do týždňa. A teraz raňajky, obed, večera, desiata - všade je minimálne salama, šunka atď. Ak chceš vedieť názor vedcov na našu tráviacu sústavu v porovnaní s mäsožravcami - tu som to v skratke písal: www.jozua.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


65.
označiť príspevok

fajer
   2. 5. 2009, 18:45 avatar
vedci majú iný žalúdok ako ja,ich názor na žalúdok ma vôbec nezaujíma,od narodenia jem mäso zeleninu a vôbec nemám potrebu meniť svoj jedálniček,jeden rezeň má viac bielkovín ako kilo pšeničných klíčkov,vieš si predstaviť tie porcie....


66.
označiť príspevok

Jozua muž
   2. 5. 2009, 18:55 avatar
prečo pšeničné klíčky, to som nejedol. Ale tvrdý syr má toľko bielkovín ako mäso. Ani soju nejem, len zriedka a má tiež toľko bielkovín a všetkých bielkovín ako mäso. Ale to tam píšem tiež (odkaz na ten článok), že nie každý môže prestať s mäsom, lebo môže prísť o zdravie, čo sa v praxi potvrdilo.


67.
označiť príspevok

nazor
   2. 5. 2009, 19:31 avatar
Jozua - s tou sojou by som si nebol dvakrát istý...


68.
označiť príspevok

Jozua muž
   2. 5. 2009, 19:50 avatar
Nie som biochemik, tak sa nebudem s nimi hádať. Tvrdia, že obsahuje všetky aminokyseliny, z ktorých vznikajú bielkoviny a je ich taký objem, ako v mäse. Ale niekto je na sóju alergický ... Radšej mám iné strukoviny, tiež obsahujú veľa bielkovín, ale nie všetky pokope, takže treba skombinovať, ak chceme mať všetky. Ale to nie je téma, ktorá tu bola predostretá a kto chce jesť mäso, bude aj tak hľadať dôvody na jeho obhajobu, že je nenahraditeľné. Každý má slobodnú vôľu a môže si vybrať svoj smer. Ja som sa rozhodol, že nebudem podporovať zabíjanie zvierat kvôli môjmu žalúdku, lebo ich mám rád.


69.
označiť príspevok

dorota
   3. 5. 2009, 21:28 avatar
poztas prislovie: prazdna nadoba najviac duni...? tak len to k tejto teme ...
Súhlasí ranexil


70.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 5. 2009, 17:04 avatar
To akože som ja dutý ?  


72.
označiť príspevok

A-čko muž
   20. 5. 2009, 09:58 avatar
Mal som sen , kde som videl Satana (aspon si myslím , žeto bol on ) v ringu boxovat s Ježisom. Najlepsie na tom bolo to, že cele to čo tam predvadzali bolo DIVADLO pre divakov , ktorí boli nejakí opití a vnímali to až príliš osobne , pričom ako sa zdalo oni dvaja boli dohodnutí . Ten zapas vidím dalej a zdanlive vítazstva jednej či druhej strany su len divadielkom pre ludí zaslepenych a opitych prílisnou angazovanostou preto, ze veria jednemu ci druhemu a pritom nechapu, že obaja -Satan aj Ježis vas maju v ...a robia to len v nadeji, že už si niekto z vas hlupich ludí vsimne ako velmi ste slepí , opití, a zatemnení ...Prave vy (ja) hlupi ludia co platia životom zato,aby si mohli nikdy nekonciaci zapas pozerat . A ani sa nenazdate vsetci , ako vám život unikne medzi prsta a starvili ste ho sledovaním divadla a nie žitím života svojho. Je mi aj zo seba aj za vas veriaci aj neveriaci na..  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:13,  Presne Edo to si ty. Propagandista.
dnes, 20:13,  Keď má len 4G dáta
dnes, 20:13,  A cim premyslas? Kokotia hlava.:-)))))))))))
dnes, 20:12,  Česká výskumná agentúra STEM robila výskum o šíriteľoch dezinformácií. Jeho výsledky...
dnes, 20:11,  *21*21*21 Aspoň pobavil.
dnes, 20:11,  Šíria ich skôr bez rozmyslu a so spoločenskými motívmi. Expertní šíritelia – sú...
dnes, 20:10,  A toto napise kokotko, co po len len ukoncenom hnojarskom ucnaku na miestnom JRD hnoj kydal....
dnes, 20:09,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/117151622_3163061530408363_8287479161440...
dnes, 20:07,  Je Andrej Danko iba užitočný idiot alebo vlastizradca? Bratislava, 9. október 2018 –...
dnes, 20:06,  Slovensko ovládol užitočný idiot Kremľa Kapitán parlamentu JUDr. Andrej Danko nie je...
dnes, 20:05,  Užitečný idiot je pojem politického žargonu používaný pro lidi vnímané jako...
dnes, 19:58,  Najkrajšia najvynulovanejšia nadbytosť vo vesmíre a celej galaxii takto fundovane vysvetluje...
dnes, 19:56,  Lečo.*21 Ja mu nič nechcem vziať. Ale neznášam farizejov. Bože ďakujem že nie som ako...
dnes, 19:54,  Nevravím že ondrej je dokonalým príkladom správneho kresťana. Veď kto ním je? Teda okrem...
dnes, 19:51,  Prečo mu chceš vziať ten pocit výnimočnosti? :)
dnes, 19:50,  Zaujímavé vysvetlenie najkrajšej vynulovanej nadbytosti vo vesmíre o tom ako je upadok rubľa...
dnes, 19:44,  A presne toto sa mi na veľa kresťanoch nepáči. EGO až do neba aký som dobrý človek. Vy...
dnes, 19:41,  A ty si ten orol a my sme tie morky. Ak to dobre chápem.Ale vidím že si len ďalší PÁV...
dnes, 19:21,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/107007527_2697200113872522_2888241526946529194_n....
dnes, 19:20,  Moskva 2 decembra 2014...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Skúsenosť je niečo, čo človek získa až po tom, keď to už nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(186 247 bytes in 0,444 seconds)