Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ježiš povedal o katolíckej cirkvi že nikdy nezomrie Mt 16:18

70
reakcií
186
prečítaní
Tému 2. júla 2020, 17:42 založil tomas12345.

podobné témy:1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   2. 7. 2020, 17:42 avatar
Katolícky preklad :
Mt 16:18 : "A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu."

výraz "pekelné brány" je nesprávny. Po správnosti to má byť "brány Hádesu". Tak to prekladá aj Roháčkov preklad (protestantmi považovaný za najpresnejší)

Roháčkov preklad : "A ja ti tiež hovorím, že si ty Peter, Skala, a na tej skale zbudujem svoju cirkev, a nepremôžu jej ani brány ríše smrti (Hádesu)"

V gréckom origináli sa v Mt 16:18 nachádza slovo Hádes. Hádes je grécke slovo, preložené z hebrejského šeol. Seol znamenal v Starom Zákone podsvetie, miesto kam išli tí, čo zomreli na Zemi. Do šeolu išli aj spravodlivý Abrahám a ostatní. Rozhodne teda slovo Hádes sa nemože prekladať ako peklo, ved to by potom znamenalo že do pekla (miesto večného ohna) išli aj spravodlivý veriaci. Výraz peklo sa može použiť na gehennu ( miesto vedľa Jeruzalema, ktoré stále horelo), ale určite nie na podsvetie - šeol - Hádes.

Matúšov verš teda po správnosti znie : "A ja ti tiež hovorím, že si ty Peter, Skala, a na tej skale zbudujem svoju cirkev, a nepremôžu jej ani brány ríše smrti (Hádesu)"

Ježišova cirkev je teda cirkev ktorú brány Hadesu nepremožu. Hádes bolo miesto živých (ľudia tam žili) kam išli všetci tí, čo zomreli na Zemi. Ked sa teda hovorí o cirkvi, ktorú ani brány hadesu nepremožu, znamená to, že cirkev na Zemi nikdy nevymrie, v tom zmysle, že vždy bude mať svojich následovníkov. Ak by sa stalo, že v prvom storočí vznikne Ježišova cirkev, no táto cirkev už nebude mať svojich dalších nasledovnikov, potom by táto cirkev na Zemi zomrela - brány Hádesu by ju premohli. Ak by Ježišova cirkev, čo len jednu generáciu nemala žiadnych svojich nasledovníkov, potom by ju brány Hádesu premohli.

Mnohí tvrdia, že Ježišova cirkev vznikla v prvom storočí, no po skončení prvého storočia vymrela, a už nikto nezachovával pravé Ježišove učenie a to až do času vzniku protestantizmu v 16 storočí. Takýto názor je však scestný, pretože by to potom znamenalo že od 2 storočía do 16 storočia pravá Ježišova cirkev na Zemi neexistovala, no v tom prípade by platilo že brány Hádesu Ježišovu cirkev premohli a Ježišova cirkev vymrela.

Existuje teda len jediná cirkev, ktorá vznikla v prvom storočí a nikdy (ani len po jeden den) nevymrela, o ktorej máme biblické i historické záznamy o jej existencii, je to katolícka cirkev, cirkev patriaca Ježišovu, ktorú brány Hádesu nepremohli.

Pre upresnenie - katolícka cirkev bola zložená zo všetkých apoštolských cirkví (apoštolské cirkvi sa už v polke druhého storočia začali združovať, a v 4 storočí tento proces završili) a teda katolícka cirkev sa tu neobjavila z ničoho nič v 4 storočí, ako sa mylne hovorí.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evanjelium podľa Matúša 28:20
a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal. A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta.“

Tento verš naväzuje na Mt 16:18, a rovnako dosvedčuje, že Ježiš bude so svojou cirkvou od čias apoštolov, po všetky dni až do skončenia sveta. Po všetky dni bude dohliadať na správne učenie svojej cirkvi. Ježišova cirkev teda od čias apoštolov až do skončenia sveta, nikdy nevymrie - pretože vždy bude s nou, a Ježiš nebude dohliadať na správny vyklad učenia cirkvi ktorá neexistuje, ale len na cirkev, ktorá tu na Zemi existuje.


2.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 7. 2020, 17:45 avatar
Mňa skôr zaujíma, prečo "brány". Čo to má byť za význam, tie "brány"? Prečo by mali brány premáhať nejakú cirkev? Čo to je za zmysel?


8.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   2. 7. 2020, 17:50 avatar
To ty neviem povedať,


11.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 17:53 avatar
Škoda. Viac študuj, asi som ťa prechválil.    


62.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 23:23 avatar
2, .... správne: "brány hrobu", .... "brány smrti"!
V súlade s tým sa hovorí v Jánovi: ..... „Bol som mŕtvy, ale hľa, žijem po celú večnosť a mám kľúče smrti a hádesu.“ ?(Zjavenie 1:18b)
Teda, Boh JEHOVA dal Ježišovi právo a moc kriesiť mŕtvych. Preto Ježiš môže povedať, že má kľúče, ktorými môže otvoriť brány tým, čo sú spútaní smrťou a hádesom (svojím stavom v hrobe). — Porovnaj s Matúšom 16:18.
Ježiš je pre všetkých ostatných ľudí „vzkriesenie a život“. (Ján 11:25)
Tie spomenuté symbolické "klúče" majú praví kresťania a ním "odomykajú" cestu k záchrane skrze vieru v Krista, podla presného poznania dobrého posolstva, čo sa káže teraz, v čase konca po celom svete.
Pozri aj: 2 Kor.2,15-17 !!!

Budem niečo citovať: .... "naším prostredníctvom zjavuje na každom mieste vôňu jeho poznania. 15 Lebo sme Kristovou ľúbeznou vôňou pre Boha uprostred tých, čo sú na ceste spásy, i tých, čo idú do záhuby. 16 Jedným vôňou smrti na smrť, druhým vôňou života pre život. "
-------------------------------------
       


67.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 7. 2020, 20:24 avatar
Shagara - tvoj začiatok sa mi celkom páčil, ale potom si prešiel ku kľúčom, krieseniu a ďalším čudesným veciam a to mi už príde trochu mimo otázky.
Tu sa predsa jedná o cirkev, proti ktorej brány hádesu nebudú mať "navrch". (shall not prevail against).
Súhlasil by som s tým, že tu ide približne o obraz toho, že brány "miesta smrti" sa voči cirkvi, založenej na skale, nedokážu otvoriť.


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2020, 19:23 avatar
T: ved to by potom znamenalo že do pekla (miesto večného ohna) išli aj spravodlivý veriaci.

Pamätaj, že u boha je všetko možné.
Súhlasí Temnýmyseľ, Shagara


56.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 22:10 avatar
1, ..... zaujímavé, ..... teda, keď bol v známom podobenstve "boháč v hádese" tak nebol v pekle? 
Ale bol len mŕtvy a bol v hrobe? No vidíš, ty si už aj peklo zrušil. 
Lebo -"gehenna" zas znázorňuje trvalé zničenie a následnú neexistenciu. Lebo ak má byť do "ohnivého jazera" vhodená smrť a daný hádes, ..... tak sotva tieto dva neosobné prvky budú trpieť vo večných mukách v pekle.
TAK, .... PEKLO SME UŽ ZRUŠILI, .... môžme prejsť na zrušenie ďalších nebiblických dogiem! 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A tak, čo hovorí RKC ohľadom "brán smrti"?
Citujem…:Iz.28,15 –

„Pretože hovoríte: Učinili sme smluvu so smrťou a s peklom sme spravili dohovor; i keď pojde bič, ktorý sa bude valiť ako záplava, neprijde po nás, lebo sme položili lož za svoje útočište a skryli sme sa do falše.“
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ledaže by Boh prehliadol túto "faloš" a fiktívnu "zmluvu so smrťou", .... ale to nehrozí!
Nakoľko na mnohých miestach Písma, je vynesený ortieľ nad trinitárskym kresťanstvom a nad jeho duchovenstvom/človek neprávosti/.milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - duchovne mŕtva tretina zeme.                   


63.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   3. 7. 2020, 20:10 avatar
56)

"1, ..... zaujímavé, ..... teda, keď bol v známom podobenstve "boháč v hádese" tak nebol v pekle?
Ale bol len mŕtvy a bol v hrobe? No vidíš, ty si už aj peklo zrušil."

Po spravnosti bol v podsvetí, a podsvetie bolo rozdelené na dve časti na nebo/peklo.

Toho Izaiáša nerozumiem ako si to myslel.


57.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 22:27 avatar
1, .... povedal Boh niečo v tom zmysle ako aj kresťanom /že ju brány hádesu nepremôžu/ aj vyvolenému národu-Izraelu?
SAMOZREJME !!!! Povedal!
A teraz si zadefinujme vyvolený národ a kresťanov z pohanov./nežidov/
1, ..... Izrael=prirodzené vetvy olivovníka.
2, ..... Nežidia/kresťania/=naštepené vetvy olivovníka.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Povedzme si, čo je viac? Samozrejme, v každom ohľade - vyvolený národ /podla tela, aj ducha/
A boli židia, Izrael vylomený pre svoju nevernosť? Boli! Mat.23,37-38., Rim.11,21
"Lebo keď Boh neušetril prirodzené vetvy, neušetrí ani teba. /naštepené vetvy".
Samozrejme, .... všetko závisí od vernosti Bohu. Ale zostala RKC verná Bohu? Nikdy! Už od svojho založenia bola neverná Bohu, .... stala sa súčasťou sveta, .... mocenskou a tmárskou ustanovizňou! Spolu s nebiblickým učením!    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A tak, aký bude údel tých, čo nezostali verní Bohu?

Citujem: ..... "Ale keby si zlý sluha v srdci povedal: “Môj pán voľajako nejde” 49 a začal by biť svojich spolusluhov, jesť a piť s opilcami, 50 pán toho sluhu príde v deň, keď to najmenej čaká, a v hodinu, o ktorej sa nenazdá, 51 oddelí ho a dá mu podiel medzi pokrytcami; tam bude plač a škrípanie zubami. " Mat.24,48-51
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                             
                              


64.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   3. 7. 2020, 20:11 avatar
57)

"1, .... povedal Boh niečo v tom zmysle ako aj kresťanom /že ju brány hádesu nepremôžu/ aj vyvolenému národu-Izraelu?
SAMOZREJME !!!! Povedal!"

Kde v Starom Zákone Boh povedal, že sa Izrael nikdy neoddiali od Boha ?


68.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   7. 7. 2020, 11:58 avatar
Stavať cirkev na Petrovi, je šialenstvo.Peter nemôže byť tou skalou...pretože Ježiš je skalou cirkvi.
Peter je akurat prvý človek, ktorý vyznal, že Kristus je syn živeho Boha....On ma to prvenstvo, ale zaroveň ho Ježiš napomenul velmi razantne...."Odíd o do mna satan".....
Katolici si založili cirkev na hriešnom Petrovi a tak aj dopadli.....
brany pekelne je niečo duchovne, nie fyzicke.....aj Kristova cirkev je duchovna nie fyzicka......Ziadna denominacia vytvorena človekom, nie je tou Kristovou cirkvou......
Kristovou cirkvou su znovuzrodení ľudia roztrusení po celom svete.....Znovuzrodenie je skutocna vec, ktora sa udeje a clovek o tom vie.....Ked sa ťa spýtam...si znovuzrodený a povieš neviem, tak nie si......
Znovuzrodenie a pokrstenie D.S....su naprosto kľucove veci, ktore sa musia udiať v živote človeka.....Prte toto zijeme.....pre tu milost od Boha, ktorý sa zlutoval nad clovekom a dal mu šancu....to nie je za dobra skutky...ale z milosti.....Katolici by sa už mali spamatať a usilovať prave o tieto veci.....nestavať ako idioti svoju cirkev na Petrovi.....ale na Kristovi......
Kazdy kto o sebe tvrdi, že my sme ta prava cirkev a šeredne mýli.....su to jehovisti?......su to katolíci, su to protestanti?......NIE...su to znovuzrodení ludia......


69.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2020, 12:06 avatar
Znovuzhovadení to nemôžu byť lebo tí sa hádžu o zem a nezmyselne bľabocú

Takých bláznov by si Ježiš za nasledovníkov isto nevybral


70.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   7. 7. 2020, 12:11 avatar
niekedy sa jedna o vyslobodzovanie.....je treba to rozlišovať....telesní ľudia to nemôžu pochopiť....
Ako by si si prdstavoval ježišových nasledovníkov?......v kravatach stojacích na rohu ulice a tvariaci sa ako kakabusy?......
Ked sa zamyslíš co sa dialo v dnoch ked tu bol Ježiť a nasledne po jeho znrtvýchvstani...tak ci povím muselo to byť hodne ale hodne charizmatické.......


71.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2020, 12:16 avatar
Ježiš by si vybral normálnych, ktorí nepredvádzajú divadlo


3.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 17:47 avatar
Ked Bol Jezis na zemi katolicka cirkev neexistovala
Súhlasí Temnýmyseľ


5.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 17:49 avatar
A keď nebol, potom už existovala.  
Súhlasí djjaro


7.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 17:50 avatar
Katolicizmus je politicky smer nie nabozensky
Súhlasí Temnýmyseľ


9.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 17:52 avatar
Takže ujo pápež je predsedom politickej strany?  


12.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 17:54 avatar
Ujo papez si zije lepsie ako my vsetci dfkari      


10.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   2. 7. 2020, 17:52 avatar
3)
Existovala, pretože ako som povedal, katolícka cirkev = apoštolské cirkvi. A apoštolské cirkvi existujú už od čias Ježiša.


14.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 17:54 avatar
Takže ustanovujúci snem mali pri poslednej večery tie apoštolské cirkvi?? Lebo potom už Ježiš veľa chlebíka nepožul.


16.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   2. 7. 2020, 17:57 avatar
14) Vysvetli čo máš na mysli


20.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 18:01 avatar
Píšeš, že apoštolské cirkvi existovali za života Ježiša. Tak kedy sa ustanovili? Veď všetci boli spolu a nikto nič nezakladal, hádam až po smrti Ježiša, takže za jeho života nemohli byť žiadne kresťanské cirkvi.


23.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   2. 7. 2020, 18:17 avatar
20)

"Píšeš, že apoštolské cirkvi existovali za života Ježiša."

No vlastne áno, pomýlil som sa, no každopádne apoštolské cirkvi začali existovať krátko po Ježišovom zmrtvychstaní.


26.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 18:34 avatar
No vidíš, trošku diskusie s neznabohom akým som ja a už točíš ináč.    
Keby ťa Ondrej vzal do parády, to by si inakšie očiská otváral.     
Terazky vážne, aké apoštolské cirkvi existovali? Ako sa volali? Kto ich založil?


33.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   2. 7. 2020, 18:59 avatar
26)

Všímaš si detaily, a podstatné veci nevidíš a teda ťavu prehltas a komára preciedzaš.

"aké apoštolské cirkvi existovali?" "Ako sa volali?"

Napríklad Rímska cirkev, antiochijska cirkev, efezska, galatská, atd.

"Kto ich založil?"

Biblia sa nevyjadruje k otázke kto založil prvotné cirkvi (pravdepodobne však apoštoli - čo dokladuje aj Tradícia prvých kresťanov), no Biblia nám hovorí že apoštoli ustanovovali jednotlivých cirkevných predstavených pre prvotné cirkvi a ich aj apoštoli vyučovali.


38.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 19:25 avatar
No a to znamena ze pokial bolo viac cirkvi uz v tej dobe
Nemozno vylucit niektore len pre to ze katolici si zmyslia ze je to prave orechove


40.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 19:34 avatar
Jasné, že si všímam detaily!!! Jasne bolo povedané, že PETER TY SI SKALA A NA TEJ SKALE.... Takže všetky ostatné boli falošné, lebo nemali požehnanie Ježiša!! Takže ak sa spojili, tak je tam zasiaty kúkoľ!!!


59.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 23:03 avatar
20, ..... správne. Ježiš založil jednu kresťanskú cirkev, apoštolskú.
Ale to sa malo zakrátko zmeniť /po smrti apoštolov a predpovedanom odpadnutí/-
Posledný apoštol, Ján napísal: ..... "Deti moje, je posledná hodina. A ako ste počuli, že príde antikrist, tak teraz vystúpilo mnoho antikristov. Z toho poznávame, že je tu posledná hodina. 19 Spomedzi nás vyšli, ale neboli z nás. Lebo keby boli z nás, boli by zostali s nami. No malo sa ukázať, že tí všetci nie sú z nás." 1 Jána 2, 18-19

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Attention....Attention ...... Attention .... Attention ..... Attention .... Attention ..... Attention ..... Attention ..... Attention

KTO teda vzišiel z prvotných kresťanov? S odstupom času za KONŠTANTÍNA ..... to bola KATOLÍCKA CIRKEV !!!

A akí to ale boli už KRESŤANIA ???

Ján poznamenáva, že .... "tí neboli z nás".

Teda, aj keď vzišli z prvotnej kresťanskej obce, .... bolo to už úplne iné "kresťanstvo".

WARNING .: S čím, alebo s kým apoštol Ján spája toto vzišlé "kresťanstvo"? WARNING.: S ANTIKRISTOM !!!

                              
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Preto aj Ján spomenul ..... "POSLEDNÚ HODINU", ....... čistého uctievania, nakoľko po jeho smrti ako posledného apoštola sa naplno rozmohol daný ANTIKRIST, a jeho "človek neprávostí"!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Attention.: ...... Apoštol PAVOL spomenul jedno proroctvo, potom čo spomenul daného "ČLOVEKA NEPRÁVOSTI", .... "ktorý sa posadí do Božieho chrámu a bude sa robiť Bohom": .....

citujem .: ...... "Nepamätáte sa, že som vám to hovoril, ešte keď som bol u vás? 6 A teraz viete, čo ho zadŕža, aby sa zjavil až v pravom čase. 7 Lebo tajomstvo neprávosti už pôsobí; ale len dotiaľ, kým nebude odstránený ten, čo ho teraz zadŕža. 8 Potom sa zjaví ten zločinec, ktorého Pán Ježiš zabije dychom svojich úst a zničí jasom svojho príchodu; 9 toho, ktorý príde pôsobením satana so všetkou mocou, znameniami a klamnými zázrakmi 10 a s každým zvodom do neprávosti pre tých, čo idú do záhuby, lebo neprijali lásku k pravde, aby mohli byť spasení. 11 A preto Boh na nich posiela silu bludu, aby verili lži 12 a boli odsúdení všetci, čo neuverili pravde, ale obľúbili si neprávosť. "

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
                              

Všimnime si z daných prorockých slov, vyjadrenie: ... "ZADŔŽA" !!!
Teda, niečo, .... niekto bráni nástupu ..... toho "človeka neprávostí"?
Kto teda ZADŔŽAL daného človeka neprávosti?
Boli tu žijúci apoštoli !!! Ale keď zomrel staručký Ján na ostrove Patmos, ....... tak nastúpil "človek neprávosti" a nebiblická/satanova/ náhražka pravého kresťanstva: Bibliou predpovedaná BURINA, ...PLEVEL !!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To satan zasial týchto, akože "kresťanov", a až v čase konca sa mala oddeliť BURINA od PŠENICE !!!
A to sa dnes deje:milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skľovanie v zmysle Zjavenia 18 kap! milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v zmysle Mat.24,14.

---------------------------------------------------------------
                              


65.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   3. 7. 2020, 20:14 avatar
59) " ..... správne. Ježiš založil jednu kresťanskú cirkev, apoštolskú.
Ale to sa malo zakrátko zmeniť /po smrti apoštolov a predpovedanom odpadnutí/-"

Ježiš povedal o svojej cirkvi že ju brány Hadesu nepremožu, a teda tá cirkev na zemskom povrchu nikdy nevymrie. No ak po prvom storočí Ježišova cirkev vymrela, potom by Ježiš klamal.


66.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   3. 7. 2020, 20:16 avatar
Korona a iné pliagy, ešte nepovedali posledné slovo.  


15.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 17:55 avatar
No ved si precitaj slova samotneho Jezisa - Potom pochopis ze niet rozdielu medzi cirkvami ,, iba ak sa tu medzi sebou handrkujete ktora je ta vyvolena


17.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   2. 7. 2020, 17:57 avatar
15) Aké slová ?


18.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 17:58 avatar
Ze nie cirkev ta zachrani
Ale len ON ak bude chciet
Súhlasí Temnýmyseľ


4.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 17:48 avatar
Tak to máme ale šťastie, že si nám to objasnil.
Ibaže ten Abrahám bol Žid a jednoznačne ide do Pekla, lebo iba ten, kto uveril v Ježiša má šancu na večný život!!! A samozrejme, ešte musí byť RKC, ináč je v riti, tak ako aj diplomovka p. Kolára
 
Súhlasí djjaro, Shagara


13.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   2. 7. 2020, 17:54 avatar
4) Pred príchodom Ježiša mali židia Mojžišov Zákon, ktorý ak dodržiavali tak boli spasení.
Spasení budú aj tí, ktorí o RKC nikdy nepočuli, alebo nemali dostatok prostriedkov pochopiť že RKC je Božia cirkev, no napriek tomu zachovávali Božie prikázania.


19.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 17:59 avatar
Takže do prdele pôjdu všetci v Ázii, Afrike, Amerike, Austrálii, lebo nežili podľa Božích prikázaní, síce o nich netušili, ale napriek tomu pôjdu? Myslím tých pôvodných obyvateľov a aj dnešných Amazónskych indiánov, Krovákov a a iných, ktorí ani netušia, že existuje tvoj Boh, jediný na celom svete.


24.
označiť príspevok

hokejis muž
   2. 7. 2020, 18:20 avatar
Mohli odvtedy žiť v kresťanských krajinách alebo budú v budúcich životoch
Súhlasí djjaro


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 7. 2020, 18:33 avatar
Ako vznikli kresťanské krajiny ?    


27.
označiť príspevok

hokejis muž
   2. 7. 2020, 18:36 avatar
Ako vznikli islamské krajiny ?


60.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 23:11 avatar
27, .... zo semitskej vetvy: od Abrahámovho syna Izmaela a ďalej! 


28.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 7. 2020, 18:36 avatar
Vznikli tak, že vládnuca skupina či panovník, prijali kresťanstvo ako štátne náboženstvo.
Súhlasí djjaro


29.
označiť príspevok

hokejis muž
   2. 7. 2020, 18:37 avatar
Tak ako vznikli aj islamské
Súhlasí djjaro


30.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 18:43 avatar
Ako vznikli krajiny?
Tak, že prišla horda na krivonohých chlpatých koníkoch a povedali si tu je naša zasľúbená zem.    
Irtem???   


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 7. 2020, 18:51 avatar
Peter     Bela na žiadnom škaredom koníku neprišiel .

Slovensko vzniklo ako kresťanské keď nám z byzancie raja slävänov priniesol Cyril a Metod písmo a kresťanstvo .

To sa síce so 100% istotou už dokázalo , že to bola rozprávka ale nič to nemení.    

Archeológ: Všetko sa začalo o 100 rokov skôr

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nie je to bohovské ak prídu dvaja dobráci a povedia Slovaci tak od dnes ste už kresťania a potom sa zistí že tu kresťanstvo i hlaholika bola pred ich príchodom minimálne 100 rokov .    


32.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 7. 2020, 18:53 avatar
Čo je to krajina? Je to územie? Alebo sú to ľudia na tom území? Alebo niečo iné?


34.
označiť príspevok

hokejis muž
   2. 7. 2020, 19:20 avatar
Krajina môže byť časť zemského povrchu alebo štát ako územie a ľudia na ňom žijúci.


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2020, 19:21 avatar
Politicky vymedzené územie, štát alebo jeho súčasť; územie (ako zemepisná oblasť); kraj; krajinský dážď = na väčšej oblasti.


61.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 23:13 avatar
25, ..... pôvod majú v pohanovi Konštantínovi! 
A tí druhí majú pôvod od ich zakladateľa Krista! 


37.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   2. 7. 2020, 19:24 avatar
19)

Rim 2:14-15: "14 A keď pohania, ktorí nemajú zákon, od prírody robia, čo zákon požaduje, hoci taký zákon nemajú, sami sebe sú zákonom. Tým ukazujú, že majú požiadavky zákona vpísané vo svojich srdciach, čo im dosvedčuje zároveň aj ich svedomie, aj ich myšlienky, ktoré sa navzájom obviňujú alebo i bránia;"

Spasení budu aj tí čo o Bohu nepočuli, a nemali dostatok možností prijať evanjelium, no ich svedomie bolo čisté.


39.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 19:30 avatar
Takže v prdeli by boli až vtedy, keby si im povedal Ježiš žije a oni by neuverili, až potom? lebo vedeli, že niečo existuje, len by tomu neuverili?


45.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 19:58 avatar
39, ty sa nezdas  


46.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 7. 2020, 20:00 avatar
Hlavný problém je v predstavách. Človek si začne nejako predstavovať Ježiša a potom aj zabudne, že už predtým žil podľa Krista.


47.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 20:02 avatar
46 Kazdy si to predstavuje po svojom nejak


48.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 20:03 avatar
Napriklad si viem predstavit ze keby sme naozaj tuzili po laske medzi nami tak nieje problema 


49.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 7. 2020, 20:04 avatar
To by nevadilo, pokiaľ by teoretizovanie v človeku nezabilo vnímanie života.


50.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 20:06 avatar
Totiz to uz je o tom co do seba vpustam a co nie ,
Niekedy je to obojstranne a zaroven sa snazime poznat nie ciastocne ale uz poznat tak ako pozna Boh


51.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 20:09 avatar
Niekedy si viem predstavit ze vpustim do seba aj to co nechcem


52.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 20:10 avatar
Ale ak ide o to vnimanie zivota ma to rozne urovne  


53.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 20:17 avatar
Era mas pocit ze popri poznani sa zastavuje vnimanie zivota ?


54.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 20:17 avatar
Ze to najkrajsie unika pomedzi prsty?


55.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 20:32 avatar
lebo ja ten pocit niekedy mam , a cim som starsi tym viac ,


58.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 22:32 avatar
37, ...... otázka je ale, ..... koľkí majú dnes čisté svedomie? 
A to čo cituješ nemá súvislosť so spásou, .... ale sa tu len konštatuje, že sme všetci boli stvorení s istým morálno-duchovným kódexom vo svojom srdci/mysli,svedomí/!

Druhá vec je tá, ..... že aj tak všetci musia uveriť v Krista /jediný prostriedok k záchrane/, .... dokonca aj predkresťanskí ctitelia Boha, .... počas milénia /ktoré RKC zavrhlo/!


6.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 17:49 avatar
Bez katolickej cirkvi sme bludari


21.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 18:02 avatar
To sme aj s ňou, ale nevadí.    
Súhlasí djjaro


22.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 18:06 avatar
aj katolicka je v pohode ked si nenamysla viac ako to co je napisane ,


41.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   2. 7. 2020, 19:48 avatar
Idem sa najesť djjaro, ty ale fakt mi asi na Teba už dajak podvedomie reaguje, že vždy keď Ťa vidím, tak ma chytí hlad a idem sa najesť.. tá idea   ma schmatne. ..  


42.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 19:49 avatar
Ja nemam tvoj hlad  


43.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   2. 7. 2020, 19:50 avatar
Nemáš? Ako vieš? .. . .. Tak ale vďaka Tebe viem, ako mi funguje mozog. ..  


44.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 7. 2020, 19:51 avatar
Vdaka SEBE
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:47,  Nie je to divné, lebo vrana k vrane sadá ;)
dnes, 09:41,  Čo je na tom divné?
dnes, 09:34,  Divné že jeho veľkému vzoru znovuzrodenému fotónovi to správanie znovuzrodeného Ondreja...
dnes, 09:16,  Nemusíš odchádzať, len sa prestaň správať ako hovado ;)
dnes, 08:48,  "....Trump ďalej uviedol, že americkí vojaci sú v Nemecku na jeho ochranu. „A Nemecko...
dnes, 08:44,  NEMECKO OPÚŠŤAJÚ TISÍCE AMERICKÝCH VOJAKOV... DÔVOD? VNÚTORNÉ VYŠETRENIE , KTORÉ...
dnes, 07:57,  Postavy z ruské liberální komunity, které se pokusily přivést na ulici lidi, kteří mohli...
dnes, 07:56,  Chcem sa verejne ospravedlniť na tomto fore, za svoje správanie. Aj jed som si uvedomoval, že...
včera, 22:49,  Tak na to zabudni. *04
včera, 22:49,  (20) Mil@níčko, nie, neboj sa, nezabudol som zabudnúť, že nezabúdaš...
včera, 22:42,  Si už zabudol, že ja nezabúdam ? *04
včera, 22:41,  (14) Mil@níčko, nezabúdaj, že to svoje "profíctvo" deklaruje aj takými...
včera, 22:34,  Keby ste zobrali to najlepšie zo Zuzany Pičaputovej, dostali by ste protislovenskú piču...
včera, 22:32,  Keby ste zobrali to najlepšie z Andreja Danka a slečny Troškovej dostali by ste Rossianu...
včera, 22:31,  Naša vakcína je na bylinnom základe liečivých rastlín z tôní sibirských lesov!!!!!!...
včera, 22:24,  Prečo sa pýšiš cudzími pamäťovkami ? *10*10*10*10
včera, 22:22,  Zlodej si vždy myslí že všetko čo má sa dalo nadobudnuť kradežou. Preto sem tie kradnute...
včera, 22:21,  Hrnko asi neprišiel na to že je po voľbách a tak svoju rusku ulohu sudruha hra až dodnes na...
včera, 22:18,  „Hanba, bratři Češi, že jste to dopustili!“ Hrnko popsal masakr vlasovců na Slovensku...
včera, 22:17,  A aj tie jelene čo tu jebe furt. *06
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je potrebné usilovať sa o to, aby každý videl a vedel viac, ako videl a vedel jeho otec a ded.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(197 954 bytes in 0,531 seconds)