hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Ježiš Kristus je najdôležotejšia a najpopulárnejšia osobnosť posledných 2 000 rokov.

príspevkov
97
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 24.12.2016 08:39 elemír
posledná zmena 25.12.2016 20:53
1
24.12.2016, 08:39
Aj john lenon tvrdil, že je populárnejší, ako on a kde je on a kde je on. Žiadnej inej osobnosti na svete sa neoslavujú narodeniny takým spôsobom, ako Ježišove. A to takmer na celom svete.
Každý kamienok, čo archeologovia vyhrabú.alebo sa vyhrabe niečo v knižniciach, považuje veda za sväté a hneď sa to ako vykopávky vystavuje v múzeách, s jedinou výnimkou a to je ježiš kristus, čo kolvek by sa o ňom vyhrabalo, alebo našlo, dopredu vedia vedci ajns cirkvami, že to nie je pravda. Lebo nenávidia jeho pravdu.
Sebavedomí suveréni, klamári bez mihnutia oka, rozsiecači zla, aby z toho mohli potom žiť.
Tento svet ho nenávidel od prvého okamžiku zrodenia príšerným spôsobom avšetko zlo, ktoré napáchali chcejú hodiť na neho. Úklady zla ho prenasledovali od prvej do poslednej minúty jeho života. Jeho pravdu a jeho evnjelium pochopilo sotva 15%populácie Iba 15% pochopilo, že život s ním je iný a lepší už tu na zemi, že človek cíti, že ak sa modlí, že sa to odrazí v jeho živote a preto sa niektorí veria a na neho sa spoliehajú v dobrom i v zlom, aj v dôležitej veci a aj menej dôležitej veci, ale sebavedomí suveréni to neveria a netušia, o čo sa okrádajú už tu na zemi.

A preto každému, kto má pripravenú štedrovečernú večeru a vyzdobený dom, bez ohľadu na to, či je veriací, alebo nevericí, prajem šťastlivé a príjemné prežitie vianočných sviatkov v pohode svojích rodín a príbuzných v pohode rodinnej lásky a porozumenia, Nemyslíme teraz na to, čo sme obetovali pre túto chvíľu až do teraz, ale oddajme sa tejto nádhernej atmosfére Vianoc, nech ešte viac vzrastie porozumenie a láska medzi nami, lebo táto láska dáva základ aj v širších medziludských vzťahov a mieru na celom svete. Láska z nás robí inteligentných ľudí z veľkou zodpovednosťou jedného voči druhému a ruší korene zla.
none
7

1. elemír 24.12.2016, 08:39

Aj john lenon tvrdil, že je populárnejší, ako on a kde je on a kde je on. Žiadnej inej osobnosti na svete sa neoslavujú narodeniny takým spôsobom, ako Ježišove. A to takmer na celom svete.
Každý kamienok, čo archeologovia vyhrabú.alebo sa vyhrabe niečo v knižniciach, považuje veda za sväté a hneď sa to ako vykopávky vystavuje v múzeách, s jedinou výnimkou a to je ježiš kristus, čo kolvek by sa o ňom vyhrabalo, alebo našlo, dopredu vedia vedci ajns cirkvami, že to nie je pravda. Lebo nenávidi...

24.12.2016, 10:09
Hoci tento sviatok sa dáva až príliš do súvislostí s kresťanskými hodnotami, v skutočnosti aj tento pochádza z veľmi dávnych čias. Pre pohanov to bol sviatok svetla, len s tak trocha odlišným spôsobom oslavy – kým kresťanská verzia vedie ľudí k tomu, že sa správajú asexuálne a „vysoko duchovne“, keltské zvyky boli skôr veselého razenia spojeného s bujnými oslavami a akýmsi „hýrením“. Opäť je tu spojenie s regeneračnými schopnosťami prírody, ale ja celkom iný prístup k stromom. Pre keltov boli mnohé stromy posvätné a ľudia ich nevytínali a nestavali z nich „vianočné stromčeky“, ale ich skôr oslavovali a obdivovali, pretože po tvrdej dlhej zime sa opäť preberú k životu zázračnou silou Matky prírody. „Vianoce“ sú teda aj pre wiccanov ďaleko viacej radostným sviatkom, než duchovným „mlčaním“. Pretože Boh je aj slnkom, zapaľujú vtedy ohne a sviece a zároveň si pripomínajú, že aj človek sa tu rodí viac krát. (viz. Pojem karma). Wiccania okrem toho aj často krát slávia sviatok Yule tesne pred východom slnka, a potom pozorujú východ, ako zakončenie svojich snáh.

Okrem toho, je tento sviatok spojený aj s nasledujúcimi činnosťami: vysväcovanie príbytkov, privolávaním úrody, liečiteľstvo, ochrana a ctenie zvierat, ochranné a ľúbostné čary či veštenie.
none
9

7. 24.12.2016, 10:09

Hoci tento sviatok sa dáva až príliš do súvislostí s kresťanskými hodnotami, v skutočnosti aj tento pochádza z veľmi dávnych čias. Pre pohanov to bol sviatok svetla, len s tak trocha odlišným spôsobom oslavy – kým kresťanská verzia vedie ľudí k tomu, že sa správajú asexuálne a „vysoko duchovne“, keltské zvyky boli skôr veselého razenia spojeného s bujnými oslavami a akýmsi „hýrením“. Opäť je tu spojenie s regeneračnými schopnosťami prírody, ale ja celkom iný prístup k stromom. Pre keltov boli mn...

24.12.2016, 10:37
Fajer, niekedy neviem či si pohan alebo ateista. Zdá sa že pohanské zvyky ťa nijako nepohoršujú, o tých nepíšeš že sú to hlúposti a podobne.
none
10

9. 24.12.2016, 10:37

Fajer, niekedy neviem či si pohan alebo ateista. Zdá sa že pohanské zvyky ťa nijako nepohoršujú, o tých nepíšeš že sú to hlúposti a podobne.

24.12.2016, 10:42
Mňa pohoršuje, ako ste si ich kresťania privlastnili...vlastne ukradli a klamete aj deti...
👍: Shagara
none
11

10. 24.12.2016, 10:42

Mňa pohoršuje, ako ste si ich kresťania privlastnili...vlastne ukradli a klamete aj deti...

24.12.2016, 10:52
Ja viem že Vianoce nie sú kresťanským sviatkom. Preto ich ani neoslavujem. Tak prosím nezovšeobecňuj.Vianoce si privlastnili katolíci, nie kresťania.
👍: Shagara
none
14

11. 24.12.2016, 10:52

Ja viem že Vianoce nie sú kresťanským sviatkom. Preto ich ani neoslavujem. Tak prosím nezovšeobecňuj.Vianoce si privlastnili katolíci, nie kresťania.

24.12.2016, 11:39
Ludwig,
vianoce by neboli kresťanskými sviatkami vtedy, ak by sa Kristus nebol stal pánom zeme so všetkými jej súvislosťami.

Ale ak sa Kristus stal pánom zeme, tak každý pozemský sviatok, môže byť kresťanským sviatkom, ak sa oslávi k Kristovom duchu.

Takže pre tých ľudí, ktorí vedia sláviť zimný slnovrat v Kristovom duchu, je i sviatok Vianoc kresťanský.
none
17

14. -era- 24.12.2016, 11:39

Ludwig,
vianoce by neboli kresťanskými sviatkami vtedy, ak by sa Kristus nebol stal pánom zeme so všetkými jej súvislosťami.

Ale ak sa Kristus stal pánom zeme, tak každý pozemský sviatok, môže byť kresťanským sviatkom, ak sa oslávi k Kristovom duchu.

Takže pre tých ľudí, ktorí vedia sláviť zimný slnovrat v Kristovom duchu, je i sviatok Vianoc kresťanský.

24.12.2016, 11:45
Keď Áronovi synovia priniesli Bohu obetu iným spôsobom ako im prikázal, tak ich za ten skutok strávil oheň z nebies. Prejavili tým veľkú neúctu k Bohu, keď išli "vylepšovať" Jeho nariadenia. My nemáme právo k Písmu niečo pridávať a stanovovať, že pohanský sviatok bude sviatkom kresťanským, lebo my sme si to tak určili. Ak to robíme, podobáme sa Áronovým synom...
none
18

17. 24.12.2016, 11:45

Keď Áronovi synovia priniesli Bohu obetu iným spôsobom ako im prikázal, tak ich za ten skutok strávil oheň z nebies. Prejavili tým veľkú neúctu k Bohu, keď išli "vylepšovať" Jeho nariadenia. My nemáme právo k Písmu niečo pridávať a stanovovať, že pohanský sviatok bude sviatkom kresťanským, lebo my sme si to tak určili. Ak to robíme, podobáme sa Áronovým synom...

24.12.2016, 11:58
Kol 2,16 Nech vás teda nik nesúdi pre pokrm ani pre nápoj, ani pre sviatok, novmesiac alebo soboty,
none
20

18. 24.12.2016, 11:58

Kol 2,16 Nech vás teda nik nesúdi pre pokrm ani pre nápoj, ani pre sviatok, novmesiac alebo soboty,

24.12.2016, 11:59
17 lebo ony sú len tieňom budúcich vecí, no skutočnosť je Kristus.
👍: -era-
none
21

20. 24.12.2016, 11:59

17 lebo ony sú len tieňom budúcich vecí, no skutočnosť je Kristus.

24.12.2016, 12:09
14 Viem a som si istý v Pánu Ježišovi, že nič nie je nečisté samo v sebe; len tomu je niečo nečisté, kto to za nečisté pokladá.
22 Tú vieru, ktorú máš, maj sám pre seba pred Bohom. Blahoslavený, kto nesúdi seba samého za to, čo uznáva za dobré. 23 Ale kto je, hoci má pochybnosti, je odsúdený, lebo to nebolo z viery; a všetko, čo nie je z viery, je hriech.
none
22

21. 24.12.2016, 12:09

14 Viem a som si istý v Pánu Ježišovi, že nič nie je nečisté samo v sebe; len tomu je niečo nečisté, kto to za nečisté pokladá.
22 Tú vieru, ktorú máš, maj sám pre seba pred Bohom. Blahoslavený, kto nesúdi seba samého za to, čo uznáva za dobré. 23 Ale kto je, hoci má pochybnosti, je odsúdený, lebo to nebolo z viery; a všetko, čo nie je z viery, je hriech.

24.12.2016, 12:17
Treba sa držať písma. To, čo neodporuje písmu, je v poriadku. Teda aj keď nejaká vec ktorú berieš ako dobrú a neodporuješ tým písmu je dobré. Keď daná vec písmu neodporuje, tak to už záleží na tom ako tú vec berieš.
none
23

22. 24.12.2016, 12:17

Treba sa držať písma. To, čo neodporuje písmu, je v poriadku. Teda aj keď nejaká vec ktorú berieš ako dobrú a neodporuješ tým písmu je dobré. Keď daná vec písmu neodporuje, tak to už záleží na tom ako tú vec berieš.

24.12.2016, 12:22
Teda ak slavíš Vianoce a nijak tým neodporuješ písmu, je to v poriadku keď to pokladáš za dobré.
No keď máš pochybnosti o Vianociach, nemal by si ich slavit.
none
27

23. 24.12.2016, 12:22

Teda ak slavíš Vianoce a nijak tým neodporuješ písmu, je to v poriadku keď to pokladáš za dobré.
No keď máš pochybnosti o Vianociach, nemal by si ich slavit.

24.12.2016, 12:45
37,....svojho času aj "vzdelaní" kňazi verili ,že Kristus sa narodil na vianoce. Teda,ako mohli mať pochybnosti ,keď tomu verili a tak učili aj svoje ovečky? Ak nemáš biblicky školené svedomie,,tak môžeš pokladať za dobré aj vraždu!
Príklad:..... „Prichádza hodina, keď sa bude každý, kto vás zabije, domnievať, že preukázal Bohu svätú službu.“
Podla tvojej zásady,je teda správne zabíjať,lebo daní vrahovia si mysleli že je to správne,a že tým preukázali "službu Bohu"?! Napríklad,keď náboženskí vodcovia Izraela zabili Ježiša,alebo keď RKC upaľovala inak zmýšľajúcich?
A mohol by som uviesť aj ďalšie biblické príklady ,aby si spoznal,že tvoje uvažovanie je chybné!
none
33

27. Shagara 24.12.2016, 12:45

37,....svojho času aj "vzdelaní" kňazi verili ,že Kristus sa narodil na vianoce. Teda,ako mohli mať pochybnosti ,keď tomu verili a tak učili aj svoje ovečky? Ak nemáš biblicky školené svedomie,,tak môžeš pokladať za dobré aj vraždu!
Príklad:..... „Prichádza hodina, keď sa bude každý, kto vás zabije, domnievať, že preukázal Bohu svätú službu.“
Podla tvojej zásady,je teda správne zabíjať,lebo daní vrahovia si mysleli že je to správne,a že tým preukázali "službu Bohu"?! Napríklad,keď nábož...

24.12.2016, 12:58
Shagara pletieš hrušky s jablkami.
Písal som tam ak neodporuješ písmu.
zabíjaním odporuješ písmu!

9 Lebo: Nescudzoložíš! Nezabiješ! Nepokradneš! Nepožiadaš! a ktorékoľvek iné prikázanie je zahrnuté v tomto slove: Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého! 10 Láska nerobí zle blížnemu; teda naplnením zákona je láska.

Snažíš sa tu hrať na kresťana, no základné veci ti utekajú.
none
19

17. 24.12.2016, 11:45

Keď Áronovi synovia priniesli Bohu obetu iným spôsobom ako im prikázal, tak ich za ten skutok strávil oheň z nebies. Prejavili tým veľkú neúctu k Bohu, keď išli "vylepšovať" Jeho nariadenia. My nemáme právo k Písmu niečo pridávať a stanovovať, že pohanský sviatok bude sviatkom kresťanským, lebo my sme si to tak určili. Ak to robíme, podobáme sa Áronovým synom...

24.12.2016, 11:59
30. myslím, že je celkom v poriadku dodržiavať príkazy tam, kde sú prikázané a tam sa neodlišovať od príkazov.
Ale tam, kde príkazy ani zákazy žiadne nie sú, je daná človeku slobodná vôľa.

S "zamurovaniu" Biblie ako ohraničeného územia ku ktorému neslobodno nič pridávať som sa už párkrát vyjadril. Je to nezmysel, Nový Zákon vyvracia sám sebou takúto obmedzenosť.
none
28

19. -era- 24.12.2016, 11:59

30. myslím, že je celkom v poriadku dodržiavať príkazy tam, kde sú prikázané a tam sa neodlišovať od príkazov.
Ale tam, kde príkazy ani zákazy žiadne nie sú, je daná človeku slobodná vôľa.

S "zamurovaniu" Biblie ako ohraničeného územia ku ktorému neslobodno nič pridávať som sa už párkrát vyjadril. Je to nezmysel, Nový Zákon vyvracia sám sebou takúto obmedzenosť.

24.12.2016, 12:46
V tomto prípade sa ale jedná o sklbovanie pohanských tradícií s kresťanstvom. To by som nedával na úroveň nejakých neškodných zvyklostí. A potom, cirkvi trvajú na tom, že sú to najväčšie kresťanské sviatky a nútia svoje ovečky oslavovať ich. Na to nemajú právo, dávať prikázania ktoré nestoja na Božom slove.
none
24

14. -era- 24.12.2016, 11:39

Ludwig,
vianoce by neboli kresťanskými sviatkami vtedy, ak by sa Kristus nebol stal pánom zeme so všetkými jej súvislosťami.

Ale ak sa Kristus stal pánom zeme, tak každý pozemský sviatok, môže byť kresťanským sviatkom, ak sa oslávi k Kristovom duchu.

Takže pre tých ľudí, ktorí vedia sláviť zimný slnovrat v Kristovom duchu, je i sviatok Vianoc kresťanský.

24.12.2016, 12:31
22,....lenže vianoce sa neoslavujú v "kresťanskom duchu". Ešte aj psi sa ich boja . Pyrotechnika im značne sťažila dni trvania takzvaných kresťanských sviatkov!
A ten tvoj záver je ,ako keby som povedal,že....... môžem zabiť človeka,len to musím urobiť v "kresťanskom duchu"!
Alebo inak,že ......môžem sláviť pohanský sviatok,ale to musím robiť v kresťanskom duchu. Pamätaj,ak nie je pravda ,že Ježiš sa narodil v decembri,tak v skutočnosti oslavujem satana,ktorý stojí za daným pohanským sviatkom. "Ćo má spoločné Kristus s Beliárom/satanom/"? Pýta sa Písmo!
none
25

24. Shagara 24.12.2016, 12:31

22,....lenže vianoce sa neoslavujú v "kresťanskom duchu". Ešte aj psi sa ich boja . Pyrotechnika im značne sťažila dni trvania takzvaných kresťanských sviatkov!
A ten tvoj záver je ,ako keby som povedal,že....... môžem zabiť človeka,len to musím urobiť v "kresťanskom duchu"!
Alebo inak,že ......môžem sláviť pohanský sviatok,ale to musím robiť v kresťanskom duchu. Pamätaj,ak nie je pravda ,že Ježiš sa narodil v decembri,tak v skutočnosti oslavujem satana,ktorý stojí za daným pohanským...

24.12.2016, 12:34
38. Chceš tým povedať, že striedanie ročných období je Satanovo dielo?
none
31

25. -era- 24.12.2016, 12:34

38. Chceš tým povedať, že striedanie ročných období je Satanovo dielo?

24.12.2016, 12:52
39,........nie,chcel som povedať,že ak oblečieš vlka do ovčieho rúcha ,aj tak to bude stále len vlk v ovčom rúchu. Tak je to aj so slnovratom. Ak pohanskému sviatku dáš kresťanský šat,stále to bude pohanský sviatok. A dnes je to vidieť ,že až to kričí!
none
30

24. Shagara 24.12.2016, 12:31

22,....lenže vianoce sa neoslavujú v "kresťanskom duchu". Ešte aj psi sa ich boja . Pyrotechnika im značne sťažila dni trvania takzvaných kresťanských sviatkov!
A ten tvoj záver je ,ako keby som povedal,že....... môžem zabiť človeka,len to musím urobiť v "kresťanskom duchu"!
Alebo inak,že ......môžem sláviť pohanský sviatok,ale to musím robiť v kresťanskom duchu. Pamätaj,ak nie je pravda ,že Ježiš sa narodil v decembri,tak v skutočnosti oslavujem satana,ktorý stojí za daným pohanským...

24.12.2016, 12:50
Je pekné, že si človek pripomenie narodenie Ježiša Krista.
Ale prečo práve v dni, kedy boli pohanské sviatky?

Keď si pripomínaš narodenie Ježiša Krista a máš v hlave že to robíš počas pohanských sviatkov, tak to nie je dobré.

No keď si pripomínaš narodenie Krista a nepozeráš na pohanské sviatky, prečo by to malo byť zlé?

Shagara prídeš mi už ako adventista
S tou sobotou a čo vravia o nedeli.
Kol 2,16 Nech vás teda nik nesúdi pre pokrm ani pre nápoj, ani pre sviatok, novmesiac alebo soboty,

Keď chceš si pripomenúť narodenie Ježiša 24 decembra, v čom je problém? Keď 24 septembra v čom je problém?
Je rozdiel keby že vieme presný dátum aj deň narodenia Krista. A oslavoval by si iný dátum.
A keď si vyberieš deň aby si ho oslávil.

To isté aj adventisti, len soboty, soboty. iný deň neprichádza v úvahu. No kresťan si môže sám vybrať ktorý deň chce zasvätiť Bohu, hoc aj celý týždeň v kuse.
👍: -era-
none
37

30. 24.12.2016, 12:50

Je pekné, že si človek pripomenie narodenie Ježiša Krista.
Ale prečo práve v dni, kedy boli pohanské sviatky?

Keď si pripomínaš narodenie Ježiša Krista a máš v hlave že to robíš počas pohanských sviatkov, tak to nie je dobré.

No keď si pripomínaš narodenie Krista a nepozeráš na pohanské sviatky, prečo by to malo byť zlé?

Shagara prídeš mi už ako adventista
S tou sobotou a čo vravia o nedeli.
Kol 2,16 Nech vás teda nik nesúdi pre pokrm ani pre nápoj, ...

24.12.2016, 13:10
44,....musíš mať slabé poznanie Biblie Natanael?! Tvoje meno evokuje ,že by si sa mal pridržať pravdy,že v tebe niet klamu.
Už som písal,že kresťania uctievajú Boha "duchom a pravdou"! A 24 december a narodenie Krista nie je pravda,a určite vianoce nemajú nádych duchovnosti,ale konzumu v extrémnej miere. Bol si počas posledných dní v obchodoch,v meste? Tak potom vieš o čom to je?!
Ak poznáš Písma,tak vieš aj to,že ak židia si niečo osvojili z okolitých národov,alebo len preonačili nejaký sviatok,tak Boh ich trestal a ničil. A to často aj vtedy,keď urobili menší kompromis ,ako "kresťania " so slnovratom a vianocami!
V Písme je mnoho takých príkladov,a čudujem sa preto tvojej rétorike. Źidia istým spôsobom nikdy neprestali uctievať Jahveho,ich problém bol práve len v tom ,čo urobili katolíci a iní. Začali zmiešavať ľudské,pohanské prvky s biblickými.
Ezechiel.Jeremáš,Izaiáš ti poskytnú mnoho takých príkladov. A Boh nemal pre ich spôsob uctievania/zmiešavanie/uznanie,práve naopak.
A neviem prečo spomínaš "sobotu"? To je problém tých ,čo opäť prehliadajú Písmo, a to robia i tí,čo ju vymenili za nedeľu! Daný text hovorí jasne, a to pochopíme aj vtedy lepšie ,ak vieme ,že Kristus je pánom sabatu. To ale znamená ,že musíme vedieť ,čo to je?! A kresťania slávia Boha stále ,24 hodín denne,a každý deň v roku. Nepotrebujú na to nejaký špeciálny deň. Hlavne ak ho označia ako niečo,čo sa má dodržiavať a spoja to s myšlienkou sabatu. To by znamenalo,že ak ho niekto nedodržiava ,tak iný kresťan má právo ho ukameňovať! Teda,Natanael,....použil si veľmi zlý príklad!
A ak nenájdeš spomenuté príklady v Písme/ohľadom preinačenia sviatku/ ,rád ti pomôžem!
none
38

37. Shagara 24.12.2016, 13:10

44,....musíš mať slabé poznanie Biblie Natanael?! Tvoje meno evokuje ,že by si sa mal pridržať pravdy,že v tebe niet klamu.
Už som písal,že kresťania uctievajú Boha "duchom a pravdou"! A 24 december a narodenie Krista nie je pravda,a určite vianoce nemajú nádych duchovnosti,ale konzumu v extrémnej miere. Bol si počas posledných dní v obchodoch,v meste? Tak potom vieš o čom to je?!
Ak poznáš Písma,tak vieš aj to,že ak židia si niečo osvojili z okolitých národov,alebo len preonačili nejak...

24.12.2016, 13:15
Kol 2,16 Nech vás teda nik nesúdi pre pokrm ani pre nápoj, ani pre sviatok, novmesiac alebo soboty,
Vy Jehovoví svedkovia len mudrujete mudrujete, no základné pravdy ste nepochopili. ste slepí,
none
39

38. 24.12.2016, 13:15

Kol 2,16 Nech vás teda nik nesúdi pre pokrm ani pre nápoj, ani pre sviatok, novmesiac alebo soboty,
Vy Jehovoví svedkovia len mudrujete mudrujete, no základné pravdy ste nepochopili. ste slepí,

24.12.2016, 13:19
Vy Jehovisti chcete jesť tuhý pokrm, no ešte ani mlieko neviete stráviť.
none
44

39. 24.12.2016, 13:19

Vy Jehovisti chcete jesť tuhý pokrm, no ešte ani mlieko neviete stráviť.

24.12.2016, 13:26
A podľa tvojich tvrdení si človek nemôže uctiť Boha 24 decembra? Lebo vtedy sú podľa teba pohanské sviatky?
Zapamätaj si. Bohu patrí každý deň.
A keď si chcem Boha Ježiša uctiť 24 decembra, tak žiadny Jehovista mi nebude hovoriť že to je zlé, že vtedy majú sviatky pohania. Ja zvysoka seriem na pohanov. Nebudem sa im prispôsobovať. Ja si uctím Boha hoc aj každý deň a nebudem listovať na internete kedy majú sviatky tí a tí pohania aby som náhodou vtedy vtedy neuctieval Boha.
none
45

44. 24.12.2016, 13:26

A podľa tvojich tvrdení si človek nemôže uctiť Boha 24 decembra? Lebo vtedy sú podľa teba pohanské sviatky?
Zapamätaj si. Bohu patrí každý deň.
A keď si chcem Boha Ježiša uctiť 24 decembra, tak žiadny Jehovista mi nebude hovoriť že to je zlé, že vtedy majú sviatky pohania. Ja zvysoka seriem na pohanov. Nebudem sa im prispôsobovať. Ja si uctím Boha hoc aj každý deň a nebudem listovať na internete kedy majú sviatky tí a tí pohania aby som náhodou vtedy vtedy neuctieval Boha.

24.12.2016, 13:31
Ale považuješ to za správne, aby niekto povedal, 24. decembra musíš oslavovať narodenie Ježiša, lebo je to kresťanský sviatok? Čo je kresťanské, to ustanovuje biblia, nie ľudia, nemyslíš?
👍: Shagara
none
51

45. 24.12.2016, 13:31

Ale považuješ to za správne, aby niekto povedal, 24. decembra musíš oslavovať narodenie Ježiša, lebo je to kresťanský sviatok? Čo je kresťanské, to ustanovuje biblia, nie ľudia, nemyslíš?

24.12.2016, 13:40
Ja niečo ustanovujem? Ja nikoho nenútim že musí oslavovať 24 dedembra narodenie Ježiša.

Ja považujem za dobré uctiť si 24 decembra narodenie Ježiša a nemám žiadne pochybnosti o tom, že by sa to nemalo. Nespájam to s pohanskými sviatkami.

14 Viem a som si istý v Pánu Ježišovi, že nič nie je nečisté samo v sebe; len tomu je niečo nečisté, kto to za nečisté pokladá.
22 Tú vieru, ktorú máš, maj sám pre seba pred Bohom. Blahoslavený, kto nesúdi seba samého za to, čo uznáva za dobré. 23 Ale kto je, hoci má pochybnosti, je odsúdený, lebo to nebolo z viery; a všetko, čo nie je z viery, je hriech.
none
53

51. 24.12.2016, 13:40

Ja niečo ustanovujem? Ja nikoho nenútim že musí oslavovať 24 dedembra narodenie Ježiša.

Ja považujem za dobré uctiť si 24 decembra narodenie Ježiša a nemám žiadne pochybnosti o tom, že by sa to nemalo. Nespájam to s pohanskými sviatkami.

14 Viem a som si istý v Pánu Ježišovi, že nič nie je nečisté samo v sebe; len tomu je niečo nečisté, kto to za nečisté pokladá.
22 Tú vieru, ktorú máš, maj sám pre seba pred Bohom. Blahoslavený, kto nesúdi seba samého za to, čo uznáva za ...

24.12.2016, 13:43
Ty to neustanovuješ, ale RKC to tak ustanovila a na to nemala žiadne právo. Nesmie sa zachádzať nad to čo je napísané. Keď niekto hovorí, "toto sa musí sláviť" a v Biblii to nie je, tak taký človek je falošný prorok. A tí čo ustanovili Vianoce za kresťanské sviatky sú teda falošnými prorokmi.
none
54

53. 24.12.2016, 13:43

Ty to neustanovuješ, ale RKC to tak ustanovila a na to nemala žiadne právo. Nesmie sa zachádzať nad to čo je napísané. Keď niekto hovorí, "toto sa musí sláviť" a v Biblii to nie je, tak taký človek je falošný prorok. A tí čo ustanovili Vianoce za kresťanské sviatky sú teda falošnými prorokmi.

24.12.2016, 13:44
A? Čo ja mám s RKC?
none
55

54. 24.12.2016, 13:44

A? Čo ja mám s RKC?

24.12.2016, 13:50
Prečo to berieš osobne? Píšeme o Vianociach. Nevzťahuj všetky moje slová na seba. Ja ti vysvetlujem s čím nesúhlasím a prečo ich neoslavujem. Vlastne všetko podstatné som už napísal, nemá zmysel sa tu zasekať do zbytočných rozhovorov. Ja ti nič nenanucujem. To skôr mne sú majoritou veriacich nanucované Vianoce, lebo mnoho veriacich sa pozerá na človeka čo ich neoslavuje ako na ateistu alebo sektára. A to je absurdné, potom boli ateisti či sektári aj všetci Kristovi apoštoli...
none
60

55. 24.12.2016, 13:50

Prečo to berieš osobne? Píšeme o Vianociach. Nevzťahuj všetky moje slová na seba. Ja ti vysvetlujem s čím nesúhlasím a prečo ich neoslavujem. Vlastne všetko podstatné som už napísal, nemá zmysel sa tu zasekať do zbytočných rozhovorov. Ja ti nič nenanucujem. To skôr mne sú majoritou veriacich nanucované Vianoce, lebo mnoho veriacich sa pozerá na človeka čo ich neoslavuje ako na ateistu alebo sektára. A to je absurdné, potom boli ateisti či sektári aj všetci Kristovi apoštoli...

24.12.2016, 13:56
"To skôr mne sú majoritou veriacich nanucované Vianoce, lebo mnoho veriacich sa pozerá na človeka čo ich neoslavuje ako na ateistu alebo sektára."

Vy sa zas pozerate na tých čo slavia Vianoce v kresťanskom duchu ako na nejakých satanistov.
none
64

60. 24.12.2016, 13:56

"To skôr mne sú majoritou veriacich nanucované Vianoce, lebo mnoho veriacich sa pozerá na človeka čo ich neoslavuje ako na ateistu alebo sektára."

Vy sa zas pozerate na tých čo slavia Vianoce v kresťanskom duchu ako na nejakých satanistov.

24.12.2016, 14:01
Nepreháňaj. Píšem ako človek čo ťa považuje za satanistu, lebo oslavuješ Vianoce? Myslíš že sa tak pozerám na ľudí?
none
69

60. 24.12.2016, 13:56

"To skôr mne sú majoritou veriacich nanucované Vianoce, lebo mnoho veriacich sa pozerá na človeka čo ich neoslavuje ako na ateistu alebo sektára."

Vy sa zas pozerate na tých čo slavia Vianoce v kresťanskom duchu ako na nejakých satanistov.

24.12.2016, 14:08
74,......musím ti dať čiastočne za pravdu. Hlavne keď vieme niečo o satanizme a aj pod dojmom vzhliadnutia dokumentu o satanizme /včera na Viasate/.
A inak ,vianoce oslavujú aj ateisti,inoverci.......o čom to vypovedá? Sú aj oni kresťania?
Ale k tomu satanizmu......ten ako vieš vznikol na protest proti praktikám a učeniu RKC,poprípade i iných bigotných spoločenstiev. Teda,práve nebiblické učenie,nekresťanské správanie ,formálne a pokrytecké uctievanie,svätuškárstvo,fanatizmus,skazenosť ,neláska a pod,.....dali podnet na vznik satanizmu a i ateizmu! Už vieš prečo by sme mali Boha ctiť "duchom a pravdou"?!
none
73

69. Shagara 24.12.2016, 14:08

74,......musím ti dať čiastočne za pravdu. Hlavne keď vieme niečo o satanizme a aj pod dojmom vzhliadnutia dokumentu o satanizme /včera na Viasate/.
A inak ,vianoce oslavujú aj ateisti,inoverci.......o čom to vypovedá? Sú aj oni kresťania?
Ale k tomu satanizmu......ten ako vieš vznikol na protest proti praktikám a učeniu RKC,poprípade i iných bigotných spoločenstiev. Teda,práve nebiblické učenie,nekresťanské správanie ,formálne a pokrytecké uctievanie,svätuškárstvo,fanatizmus,skazenosť ...

24.12.2016, 14:15
"A inak ,vianoce oslavujú aj ateisti,inoverci.......o čom to vypovedá? Sú aj oni kresťania?"

No určite nejaký pohan, alebo ateista neslávy vianoce tak ako kresťan.

Napíšem ti to takto.
A inak mesiáši sú aj v iných náboženstvách, dokonca pred príchodom Krista boli. no my kresťania vieme, že Mesiáš je len jeden Kristus. No podľa teba preto, že sú iní falošní mesiáši, tak Kristus nemôže byť pravý? Kristus je pravý Mesiáš, jediný.
To hádam Sagara vieš.
none
78

69. Shagara 24.12.2016, 14:08

74,......musím ti dať čiastočne za pravdu. Hlavne keď vieme niečo o satanizme a aj pod dojmom vzhliadnutia dokumentu o satanizme /včera na Viasate/.
A inak ,vianoce oslavujú aj ateisti,inoverci.......o čom to vypovedá? Sú aj oni kresťania?
Ale k tomu satanizmu......ten ako vieš vznikol na protest proti praktikám a učeniu RKC,poprípade i iných bigotných spoločenstiev. Teda,práve nebiblické učenie,nekresťanské správanie ,formálne a pokrytecké uctievanie,svätuškárstvo,fanatizmus,skazenosť ...

24.12.2016, 14:22
83. Veď odpoveď je jednoduchá. Nič nie je samo osebe dobré alebo zlé. Dobrým alebo zlým sa to stáva len vo vzťahu k človeku. Človek je bytosťou, ktorá veci môže usporadúvať či používať v dobrom aj zlom zmysle. To činí podľa toho, aký duch v sebe pripustí k vláde.
Duchovné bytosti odporujúce božiemu poriadku sa preto snažia ľudí priviesť k tomu, aby skutočnosti používali nesprávne, "zneužívali".
Ale to neznamená, že skutočnosti sa nedajú používať a uchopiť v pravde, v súlade s Božským poriadkom.
Samozrejme, kresťania v prvých storočiach nášho letopočtu prežívali svet inak, než my dnes. Dnes je prvotná ekonomika a tak sa všetky sviatky komercionalizujú. Vianoce sú pre mnohých len "komerčné obdobie".

Ale to neznamená, že nemôžu mať kresťanský význam. Môžu a majú.

V tomto zmysle sa mi páčia všetci - či už ateisti, alebo teisti, ktorí počas Vianoc hľadajú pokoj, mier a dobrú vôľu.
none
79

78. -era- 24.12.2016, 14:22

83. Veď odpoveď je jednoduchá. Nič nie je samo osebe dobré alebo zlé. Dobrým alebo zlým sa to stáva len vo vzťahu k človeku. Človek je bytosťou, ktorá veci môže usporadúvať či používať v dobrom aj zlom zmysle. To činí podľa toho, aký duch v sebe pripustí k vláde.
Duchovné bytosti odporujúce božiemu poriadku sa preto snažia ľudí priviesť k tomu, aby skutočnosti používali nesprávne, "zneužívali".
Ale to neznamená, že skutočnosti sa nedajú používať a uchopiť v pravde, v súlade s Božským por...

24.12.2016, 14:24
92,......v prvých storočiach neslávili určite kresťania vianoce, a pravda a biblické zásady sa nemenia. "Kristus je rovnaký,včera ,dnes a navždy"!
none
81

79. Shagara 24.12.2016, 14:24

92,......v prvých storočiach neslávili určite kresťania vianoce, a pravda a biblické zásady sa nemenia. "Kristus je rovnaký,včera ,dnes a navždy"!

24.12.2016, 14:34
Aj keď je Kristus stále ten istý, je jasne napísané, že v Biblii nie je zachytený úplne (čo by som sa teda aj prevelice čudoval)

Ján píše jasne:
Ale Ježiš urobil ešte veľa iného. Keby sa to všetko malo dopodrobna opísať, myslím, ani na celom svete by nebolo dosť miesta na knihy, ktoré by bolo treba napísať.
none
61

54. 24.12.2016, 13:44

A? Čo ja mám s RKC?

24.12.2016, 13:56
68,....máš veľa spoločné s RKC,lebo i protestanti,reformácia prevzala od nich mnohé nebiblické náuky,dogmy ,sviatky,tradície. A to platí i na vianoce.
V knihe Christmas Customs and Traditions—Their History and Significance (Vianočné zvyky a tradície — ich dejiny a význam) sa uvádza, že cirkevní predstavitelia spočiatku bojovali „zubami-nechtami proti pozostatkom pohanstva“. Ale časom sa stalo, že ich viac zaujímalo, aby naplnili kostoly, než aby učili pravdu. Preto začali „privierať oči“ nad týmito pohanskými zvykmi. Neskôr ich prevzali.
none
62

61. Shagara 24.12.2016, 13:56

68,....máš veľa spoločné s RKC,lebo i protestanti,reformácia prevzala od nich mnohé nebiblické náuky,dogmy ,sviatky,tradície. A to platí i na vianoce.
V knihe Christmas Customs and Traditions—Their History and Significance (Vianočné zvyky a tradície — ich dejiny a význam) sa uvádza, že cirkevní predstavitelia spočiatku bojovali „zubami-nechtami proti pozostatkom pohanstva“. Ale časom sa stalo, že ich viac zaujímalo, aby naplnili kostoly, než aby učili pravdu. Preto začali „privierať oči“ nad...

24.12.2016, 13:59
Ty si už s tým pohanstvom trápny.
none
65

62. 24.12.2016, 13:59

Ty si už s tým pohanstvom trápny.

24.12.2016, 14:01
76,....radšej byť "trápny" a byť živý a mať schválenie Boha,.....ako byť "nie trápny",a byť mŕtvy a nemať schválenie Boha!
none
67

65. Shagara 24.12.2016, 14:01

76,....radšej byť "trápny" a byť živý a mať schválenie Boha,.....ako byť "nie trápny",a byť mŕtvy a nemať schválenie Boha!

24.12.2016, 14:06
Schválenie? Robíte z Ježiša Krista archanjela, pričom je Boh.
Odporujete písmu.
Vy ste len obyčajná sekta.
none
68

67. 24.12.2016, 14:06

Schválenie? Robíte z Ježiša Krista archanjela, pričom je Boh.
Odporujete písmu.
Vy ste len obyčajná sekta.

24.12.2016, 14:07
Povymazavali ste, poprepisovali bibliu a čo vám nepasovalo, to ste jednoducho vymazali. Chce se mi zvracet.
none
71

68. 24.12.2016, 14:07

Povymazavali ste, poprepisovali bibliu a čo vám nepasovalo, to ste jednoducho vymazali. Chce se mi zvracet.

24.12.2016, 14:08
Darmo strážna veža vám vymyla mozgy.
none
76

68. 24.12.2016, 14:07

Povymazavali ste, poprepisovali bibliu a čo vám nepasovalo, to ste jednoducho vymazali. Chce se mi zvracet.

24.12.2016, 14:16
82,....na jednej stránke som písal na tvoje osočovanie tému. A tam som príkladmi poukázal ,kto to vlastne prepisuje Bibliu, a upravuje na svoj spôsob viery?!
Môžeš uviesť prosím aspoň jeden príklad? Ja uvediem na tvoj jeden príklad ,tri príklady zneužívania Písma. Ale ,mám za to,že to je všeobecne známe,že niekto Písmo zneužíval počas celého svojho pôsobenia na zištné ciele!
tak čakám,...aspoň jeden príklad!
none
70

67. 24.12.2016, 14:06

Schválenie? Robíte z Ježiša Krista archanjela, pričom je Boh.
Odporujete písmu.
Vy ste len obyčajná sekta.

24.12.2016, 14:08
Už je tu zase debata spojená s osočovaním a nadávaním do siekt. Na to nie som zvedavý. Majte sa a prajem pekné dni voľna.
👍: -era-
none
72

67. 24.12.2016, 14:06

Schválenie? Robíte z Ježiša Krista archanjela, pričom je Boh.
Odporujete písmu.
Vy ste len obyčajná sekta.

24.12.2016, 14:12
81,....a ak cirkevní otcovia z prvých storočí tvrdili,že Ježiš bol..."archanjel,",..."anjel",...."najsvätejší anjel",...."Pánov anjel",...atd,....trak aj oni boli sektári?
Ak píše Malachiáš o Ježišovi ako o "anjelovi zmluvy",....tak to ty ako chápeš?
Ak RKC prijala náuky ,s ktorými nesúhlasíš,ako vieš že ich náuka o trojici je správna? Nemôže sa mýliť aj tu?
none
74

72. Shagara 24.12.2016, 14:12

81,....a ak cirkevní otcovia z prvých storočí tvrdili,že Ježiš bol..."archanjel,",..."anjel",...."najsvätejší anjel",...."Pánov anjel",...atd,....trak aj oni boli sektári?
Ak píše Malachiáš o Ježišovi ako o "anjelovi zmluvy",....tak to ty ako chápeš?
Ak RKC prijala náuky ,s ktorými nesúhlasíš,ako vieš že ich náuka o trojici je správna? Nemôže sa mýliť aj tu?

24.12.2016, 14:15
toman ti to už vysvetľoval.
none
80

74. 24.12.2016, 14:15

toman ti to už vysvetľoval.

24.12.2016, 14:33
88,...kde a kedy? O ničom neviem! Nasmeruj ma na daný príspevok!
Daní otcovia sa potom aj rozpisovali a poukazovali ,že Kristus "mal svoj počiatok",...."že bol čas keď neexistoval",....a že "bol v porovnaní s Otcom menší",...."podriadený",...."malé svetlo",...atď!
none
77

72. Shagara 24.12.2016, 14:12

81,....a ak cirkevní otcovia z prvých storočí tvrdili,že Ježiš bol..."archanjel,",..."anjel",...."najsvätejší anjel",...."Pánov anjel",...atd,....trak aj oni boli sektári?
Ak píše Malachiáš o Ježišovi ako o "anjelovi zmluvy",....tak to ty ako chápeš?
Ak RKC prijala náuky ,s ktorými nesúhlasíš,ako vieš že ich náuka o trojici je správna? Nemôže sa mýliť aj tu?

24.12.2016, 14:16
"Ak RKC prijala náuky ,s ktorými nesúhlasíš,ako vieš že ich náuka o trojici je správna? Nemôže sa mýliť aj tu?"

Ako viem že náuka o trojici je správna? Jednoducho. Čítal som písmo. Nie strážnu vežu.
none
48

44. 24.12.2016, 13:26

A podľa tvojich tvrdení si človek nemôže uctiť Boha 24 decembra? Lebo vtedy sú podľa teba pohanské sviatky?
Zapamätaj si. Bohu patrí každý deň.
A keď si chcem Boha Ježiša uctiť 24 decembra, tak žiadny Jehovista mi nebude hovoriť že to je zlé, že vtedy majú sviatky pohania. Ja zvysoka seriem na pohanov. Nebudem sa im prispôsobovať. Ja si uctím Boha hoc aj každý deň a nebudem listovať na internete kedy majú sviatky tí a tí pohania aby som náhodou vtedy vtedy neuctieval Boha.

24.12.2016, 13:35
58,....už vidím ,že si skĺzol do písania v "kresťanskom duchu" pokoja a lásky. Aj tu sa ukazuje,že JS majú pravdu. Ak niekomu dochádzajú argumenty ,tak sa začne utiekať s osočovaniu a k vulgarizmu. A to nie je kresťanské!
none
56

48. Shagara 24.12.2016, 13:35

58,....už vidím ,že si skĺzol do písania v "kresťanskom duchu" pokoja a lásky. Aj tu sa ukazuje,že JS majú pravdu. Ak niekomu dochádzajú argumenty ,tak sa začne utiekať s osočovaniu a k vulgarizmu. A to nie je kresťanské!

24.12.2016, 13:50
V kresťanskom duchu pokoja a lásky píše aj wolfe a Astax a keď to o sebe tvrdíš tak aj ty. No a teraz čo sú tri pravdy???
"Ak niekomu dochádzajú argumenty ,tak sa začne utiekať s osočovaniu a k vulgarizmu. A to nie je kresťanské!"
Práve ty tu píšeš čo je a nie je kresťanské. Hlavne keď vaša sekta má za nechtami toľko špinavosti, ktoré zamätá pod koberec. A to, že odporujete písmu ani nehovorím. Nevidím rozdiel medzi RKC a svedkami Jehovovými.
none
58

48. Shagara 24.12.2016, 13:35

58,....už vidím ,že si skĺzol do písania v "kresťanskom duchu" pokoja a lásky. Aj tu sa ukazuje,že JS majú pravdu. Ak niekomu dochádzajú argumenty ,tak sa začne utiekať s osočovaniu a k vulgarizmu. A to nie je kresťanské!

24.12.2016, 13:53
Ináč to, že píšeš bez vulgarizmov a osočovania ešte neznamená, že niesi len dravý vlk oblečený v ovčom rúchu.
none
63

58. 24.12.2016, 13:53

Ináč to, že píšeš bez vulgarizmov a osočovania ešte neznamená, že niesi len dravý vlk oblečený v ovčom rúchu.

24.12.2016, 13:59
72,.......Natanael, prečo musíš vždy oponovať nezmyselným spôsobom?
Kresťania sú poznateľní podla lásky,a tá sa prejavuje už aj rečou. "Vtáka poznáš podla peria,človeka podla reči"!
none
66

63. Shagara 24.12.2016, 13:59

72,.......Natanael, prečo musíš vždy oponovať nezmyselným spôsobom?
Kresťania sú poznateľní podla lásky,a tá sa prejavuje už aj rečou. "Vtáka poznáš podla peria,človeka podla reči"!

24.12.2016, 14:02
A Jehovistu podľa zaklopkania na dvere
none
46

38. 24.12.2016, 13:15

Kol 2,16 Nech vás teda nik nesúdi pre pokrm ani pre nápoj, ani pre sviatok, novmesiac alebo soboty,
Vy Jehovoví svedkovia len mudrujete mudrujete, no základné pravdy ste nepochopili. ste slepí,

24.12.2016, 13:32
52,.....ale zas ti unikla pointa daného textu. Za druhé, tieto slová musíš vnímať v kontexte celého Písma!
Ty môžeš sláviť nejaký sviatok,ak je založený na pravde, a nie je spojený s pohanským uctievaním, s pohanstvom.
Je zaujímavé ,že tu píšeš o "pokrme", a o "nesúdení", a predsa to opäť niekto nerešpektuje v súvislosti s cirkevným prikázaním nejesť mäso v piatok a v prikázané sviatky! Sám ideš proti sebe a v skutočnosti "mudruješ ty"!
none
47

46. Shagara 24.12.2016, 13:32

52,.....ale zas ti unikla pointa daného textu. Za druhé, tieto slová musíš vnímať v kontexte celého Písma!
Ty môžeš sláviť nejaký sviatok,ak je založený na pravde, a nie je spojený s pohanským uctievaním, s pohanstvom.
Je zaujímavé ,že tu píšeš o "pokrme", a o "nesúdení", a predsa to opäť niekto nerešpektuje v súvislosti s cirkevným prikázaním nejesť mäso v piatok a v prikázané sviatky! Sám ideš proti sebe a v skutočnosti "mudruješ ty"!

24.12.2016, 13:34
"Je zaujímavé ,že tu píšeš o "pokrme", a o "nesúdení", a predsa to opäť niekto nerešpektuje v súvislosti s cirkevným prikázaním nejesť mäso v piatok a v prikázané sviatky! Sám ideš proti sebe a v skutočnosti "mudruješ ty"!"

Kedy som napísal že sa nesmie jesť mäso v prikázané sviatky a v piatok? Nemýľ si ma s katolíkom.
none
50

47. 24.12.2016, 13:34

"Je zaujímavé ,že tu píšeš o "pokrme", a o "nesúdení", a predsa to opäť niekto nerešpektuje v súvislosti s cirkevným prikázaním nejesť mäso v piatok a v prikázané sviatky! Sám ideš proti sebe a v skutočnosti "mudruješ ty"!"

Kedy som napísal že sa nesmie jesť mäso v prikázané sviatky a v piatok? Nemýľ si ma s katolíkom.

24.12.2016, 13:37
61,...Je to jedno,...oni tiež s tým argumentujú. V každom prípade platí časť "A". Môžme sláviť sviatky ktoré sú založené na pravde,ktoré podporujú našu duchovnosť,a ktoré nie sú spojené s pohanským uctievaním,pohanstvom!
none
52

50. Shagara 24.12.2016, 13:37

61,...Je to jedno,...oni tiež s tým argumentujú. V každom prípade platí časť "A". Môžme sláviť sviatky ktoré sú založené na pravde,ktoré podporujú našu duchovnosť,a ktoré nie sú spojené s pohanským uctievaním,pohanstvom!

24.12.2016, 13:43
Stále tu o tom istom kotkodákaš.
Kol 2,16 Nech vás teda nik nesúdi pre pokrm ani pre nápoj, ani pre sviatok, novmesiac alebo soboty,
14 Viem a som si istý v Pánu Ježišovi, že nič nie je nečisté samo v sebe; len tomu je niečo nečisté, kto to za nečisté pokladá.
22 Tú vieru, ktorú máš, maj sám pre seba pred Bohom. Blahoslavený, kto nesúdi seba samého za to, čo uznáva za dobré. 23 Ale kto je, hoci má pochybnosti, je odsúdený, lebo to nebolo z viery; a všetko, čo nie je z viery, je hriech.


Ja považujem za dobré uctiť si 24 decembra narodenie Ježiša a nemám žiadne pochybnosti o tom, že by sa to nemalo. Nespájam to s pohanskými sviatkami a tento sviatok nijak biblii neodporuje.
none
49

46. Shagara 24.12.2016, 13:32

52,.....ale zas ti unikla pointa daného textu. Za druhé, tieto slová musíš vnímať v kontexte celého Písma!
Ty môžeš sláviť nejaký sviatok,ak je založený na pravde, a nie je spojený s pohanským uctievaním, s pohanstvom.
Je zaujímavé ,že tu píšeš o "pokrme", a o "nesúdení", a predsa to opäť niekto nerešpektuje v súvislosti s cirkevným prikázaním nejesť mäso v piatok a v prikázané sviatky! Sám ideš proti sebe a v skutočnosti "mudruješ ty"!

24.12.2016, 13:36
"Ty môžeš sláviť nejaký sviatok,ak je založený na pravde, a nie je spojený s pohanským uctievaním, s pohanstvom."

Ja si to nijak s pohanským uctievaním a pohanstvom nespájam.
👍: -era-
none
34

24. Shagara 24.12.2016, 12:31

22,....lenže vianoce sa neoslavujú v "kresťanskom duchu". Ešte aj psi sa ich boja . Pyrotechnika im značne sťažila dni trvania takzvaných kresťanských sviatkov!
A ten tvoj záver je ,ako keby som povedal,že....... môžem zabiť človeka,len to musím urobiť v "kresťanskom duchu"!
Alebo inak,že ......môžem sláviť pohanský sviatok,ale to musím robiť v kresťanskom duchu. Pamätaj,ak nie je pravda ,že Ježiš sa narodil v decembri,tak v skutočnosti oslavujem satana,ktorý stojí za daným pohanským...

24.12.2016, 13:01
."lenže vianoce sa neoslavujú v "kresťanskom duchu". Ešte aj psi sa ich boja . Pyrotechnika im značne sťažila dni trvania takzvaných kresťanských sviatkov!"

Povedz mi prosím ťa, kto 24 decembra robí ohňostroje a hádže petardy??? To sa robí na silvestra.
none
2
24.12.2016, 08:44
E: Aj john lenon tvrdil, že je populárnejší, ako on a kde je on a kde je on.

Obaja sú na tom rovnako. Len jeden zomrel skôr ako druhý. (Ak vôbec Ježiš existoval taký, ako ho opisuje biblia.)

Obaja sú na tom rovnako aj v tom význame, že spomienky na nich sa nachádzajú v ľudských hlavách.

Rozdiel je v tom, že kosti z Lennona asi ešte môžeme vidieť, keď otvoríme hrob. (Ak nebol spopolnený, to neviem, nezaujíma ma to natoľko, aby som to vyhľadal.)
none
3
24.12.2016, 08:59
E: považuje veda za sväté

Elemír, si ukážkou biedy myslenia. Venuješ svoj drahocenný čas hlúpostiam, čiže náboženstvu, a o vede nemáš žiadne vedomosti. Potom táraš nezmysly.

Veda nič nepovažuje za sväté, nakoľko vo vede je samozrejmé, že sa pochybuje. Keby sme nejaké vedecké zákony považovali za sväté, napr. Newtonove, nikdy by Einstein neprišiel s novými zákonmi. Nauč sa, že veda sa vyvíja, zdokonaľuje, zákony sa prehodnocujú, vylepšujú, upresňujú. Vo vede nie je nič sväté! Veda hľadá pravdu, na rozdiel od náboženstva, kde táraniny a výmysly sa považujú za sväté.
none
8
24.12.2016, 10:23
Vianoce už dávno nie sú len o narodení Ježiša. Tak ako kedysi sa tento sviatok stal kresťanským, tak sa teraz stáva svetským a je sviatkom pokoja, radosti a lásky - bez ohľadu na náboženstvo.
none
26

8. Patrick91 24.12.2016, 10:23

Vianoce už dávno nie sú len o narodení Ježiša. Tak ako kedysi sa tento sviatok stal kresťanským, tak sa teraz stáva svetským a je sviatkom pokoja, radosti a lásky - bez ohľadu na náboženstvo.

24.12.2016, 12:43
Nikdy neboli. To len naivní katolíci si to mysleli.
none
29

8. Patrick91 24.12.2016, 10:23

Vianoce už dávno nie sú len o narodení Ježiša. Tak ako kedysi sa tento sviatok stal kresťanským, tak sa teraz stáva svetským a je sviatkom pokoja, radosti a lásky - bez ohľadu na náboženstvo.

24.12.2016, 12:48
121,........Patrick......tento sviatok nikdy nebol a nebude kresťanským sviatkom! Aj keď vlka navlečieš do rúcha ovečky,stále to bude vlk v ovčom rúchu!
none
32

29. Shagara 24.12.2016, 12:48

121,........Patrick......tento sviatok nikdy nebol a nebude kresťanským sviatkom! Aj keď vlka navlečieš do rúcha ovečky,stále to bude vlk v ovčom rúchu!

24.12.2016, 12:52
pre katolíkov bol. Ale katolíci zas nie sú kresťania.
none
43

29. Shagara 24.12.2016, 12:48

121,........Patrick......tento sviatok nikdy nebol a nebude kresťanským sviatkom! Aj keď vlka navlečieš do rúcha ovečky,stále to bude vlk v ovčom rúchu!

24.12.2016, 13:26
43. Citujem z wikipedie: "Vianoce alebo vianočné sviatky (skrátene Sviatky) sú kresťanské sviatky narodenia Ježiša Krista, dnes aj všeobecne v rovnakom období slávené sviatky pokoja a mieru."

To, že vy si vymyslíte svoje definície ma nezaujíma, ja hovorím o objektívnych faktoch 🙂
none
59

43. Patrick91 24.12.2016, 13:26

43. Citujem z wikipedie: "Vianoce alebo vianočné sviatky (skrátene Sviatky) sú kresťanské sviatky narodenia Ježiša Krista, dnes aj všeobecne v rovnakom období slávené sviatky pokoja a mieru."

To, že vy si vymyslíte svoje definície ma nezaujíma, ja hovorím o objektívnych faktoch 🙂

24.12.2016, 13:54
57,......Prečo nesláviť vianoce. Patrick,ak si dáš do vyhľadávača slová -"pôvod vianoc" ,tak sa zaiste dozvieš pravdu! Ty si asi citoval z katechizmu?
A to si myslím preto,že takmer každá encyklopédia tvrdí opak. Je to všeobecne známy fakt!
M’Clintockova a Strongova Cyclop?dia hovorí: „Slávenie Vianoc nie je božsky ustanovené ani nemá pôvod v N[ovom] Z[ákone]. Deň Kristovho narodenia sa nedá zistiť z N[ového] Z[ákona] a vlastne ani zo žiadneho iného zdroja.“
Sláviť tento sviatok je smrtiaci a veľmi nebezpečný kompromis v uctievaní Boha pravdy! A to má aj svoju temnú stránku!
----------------------------
Citujem,,,,,"Dnešná podoba Vianoc je teda spojením starých pohanských zvykov, rituálov a germánskych slávností.


Vianočné sviatky však majú aj svoju temnú stránku. Okrem osláv totiž väčšina pohanských zvykov zahŕňala aj rituál obetovania. Ľudia kvôli Saturnovi zabíjali svoje vlastné deti. Verili, že tak utíšia jeho hnev a zabezpečia si dobrú úrodu v nasledujúcom roku. To však nie je všetko. Kňaz boha ohňa musel absolvovať rituál jedenia obete. Od tohto zvyku, ktorý sa v minulosti nazýval Cahna-Bal, je odvodené slovo „kanibal“.

A čo vianočný stromček? Jeho dnešná podoba má pôvod v Nemecku. Starí Germáni však tento zvyk prebrali od Rimanov a tí ešte skôr od Babylončanov. Jeden starý babylonský epos hovorí o zelenom strome, ktorý kedysi dávno vyrástol zo starého suchého kmeňa. Tento strom reprezentuje boha zrodenia Nimroda.

Staré pohanské rituály a oslavy boli tak hlboko zakorenené v tamojších zvykoch, že sa neskôr stali aj súčasťou kresťanstva a rozšírili sa do celého sveta. Dnes ide skôr o komerčnú záležitosť. Práve preto sú už v októbri obchody plné vianočných stromčekov či ozdôb a reklamy so sviatočnou tematikou sa na nás valia z každej strany. Napriek tomu dni radosti a pokoja považujeme za najkrajšie obdobie v roku, kedy sa konečne na chvíľu zastavíme a strávime čas svojou rodinou a blízkymi."
Skutočne,....to,čo sa deje v období vianoc a nového roka nemá nič spoločné s pravou duchovnosťou a už tobôž nie s pravdou!
Preto je dobré dbať na radu.... „Presviedčajte sa stále o tom, čo je prijateľné Pánovi.“ — Efezanom 5:10
V súlade s Písmami sa skutoční kresťania usilujú o .......„spôsob uctievania, ktorý je čistý a nepoškvrnený zo stanoviska nášho Boha“, tým, že sa zachovávajú „bez poškvrny od sveta“. — Jakub 1:27. Teda,od pohanského sveta,ktorému vládne satan.
none
75

59. Shagara 24.12.2016, 13:54

57,......Prečo nesláviť vianoce. Patrick,ak si dáš do vyhľadávača slová -"pôvod vianoc" ,tak sa zaiste dozvieš pravdu! Ty si asi citoval z katechizmu?
A to si myslím preto,že takmer každá encyklopédia tvrdí opak. Je to všeobecne známy fakt!
M’Clintockova a Strongova Cyclop?dia hovorí: „Slávenie Vianoc nie je božsky ustanovené ani nemá pôvod v N[ovom] Z[ákone]. Deň Kristovho narodenia sa nedá zistiť z N[ového] Z[ákona] a vlastne ani zo žiadneho iného zdroja.“
Sláviť tento sviatok j...

24.12.2016, 14:15
No dobre, keďže sú Vianoce, tak sa ti to pokúsim povedať tak, aby to aj človek s menším IQ pochopil 🙂

1. Nikoho nezaujíma, aký je pôvod vianoc a nikoho ani nezaujíma, čo je v Novom zákone. V novom zákone nie je ani to, aby sme chodili do obchodu a chodíme, nie je tam ani to, aby sme šoférovali auta a šoférujeme. Alebo je aj to hriech? Pochybujem.

2. Čo sa týka samotných vianoc, nech to aj bol pohanský sviatok, to je úplne jedno, lebo bol pokresťančený - zmenil sa jeho význam. Čo sa spája s misionárskym umením cirkvi, lebo namiesto rušenia starých pohanských sviatkov a nastavovania nových kresťanských je oveľa praktickejšie pokresťančiť tie pohanské. Čím sa vytratí pohanský motív a podstata a je tam podstata a motív kresťanský.
Je to ten istý princíp ako sa zo židovskej veľkej noci stala kresťanská veľká noc, alebo v podstate ako sa zo židovstva a z pohanstva stalo kresťanstvo. Lebo keď si to tak zoberieme, tak aj kresťanstvo samotné má židovský a pohanský pôvod. Nehovoriac o tom, že aj Ježiš samotný má vo svojom rodokmeni pohanov.

3. A tak, ako kresťanom nezáleží na pohanskom pôvode vianoc, pretože podstatu majú kresťanskú, tak isto ani ateistom a ani iným vierovyznaniam nemusí záležať na kresťanskom ponímaní a kresťanskej podstate vianoc a môžu to byť len sviatky pokoja a lásky.
none
97

75. Patrick91 24.12.2016, 14:15

No dobre, keďže sú Vianoce, tak sa ti to pokúsim povedať tak, aby to aj človek s menším IQ pochopil 🙂

1. Nikoho nezaujíma, aký je pôvod vianoc a nikoho ani nezaujíma, čo je v Novom zákone. V novom zákone nie je ani to, aby sme chodili do obchodu a chodíme, nie je tam ani to, aby sme šoférovali auta a šoférujeme. Alebo je aj to hriech? Pochybujem.

2. Čo sa týka samotných vianoc, nech to aj bol pohanský sviatok, to je úplne jedno, lebo bol pokresťančený - zmenil sa jeho význam. ...

25.12.2016, 20:53
V novom zákone nie je ani to, že heroín či cigareta sú pre kresťana nevhodné. (To nebolo o tebe.) :D
none
96

43. Patrick91 24.12.2016, 13:26

43. Citujem z wikipedie: "Vianoce alebo vianočné sviatky (skrátene Sviatky) sú kresťanské sviatky narodenia Ježiša Krista, dnes aj všeobecne v rovnakom období slávené sviatky pokoja a mieru."

To, že vy si vymyslíte svoje definície ma nezaujíma, ja hovorím o objektívnych faktoch 🙂

25.12.2016, 20:51
Tupko so slovenskou wikipédiou. :D
none
35
24.12.2016, 13:06
Inak je pre mňa celkom zaujímavé, kto je tu proti tomu, aby sa Vianoce chápali v kresťanskom duchu:
1. ateisti
2. kresťania zo zborov
3. svedkovia Jehovovi.

A bude horšie... keď to tak sledujem, všetky vonkajšie symboly kresťanstva budú časom vyvrátené, kríže budú odstránené... Ak neuchopíme kresťanstvo zvnútra v jasnom duševnom porozumení, nič vonkajšieho nás s ním nespojí.
none
36

35. -era- 24.12.2016, 13:06

Inak je pre mňa celkom zaujímavé, kto je tu proti tomu, aby sa Vianoce chápali v kresťanskom duchu:
1. ateisti
2. kresťania zo zborov
3. svedkovia Jehovovi.

A bude horšie... keď to tak sledujem, všetky vonkajšie symboly kresťanstva budú časom vyvrátené, kríže budú odstránené... Ak neuchopíme kresťanstvo zvnútra v jasnom duševnom porozumení, nič vonkajšieho nás s ním nespojí.

24.12.2016, 13:07
... nič vonkajšieho. Ani Biblia.
none
40

35. -era- 24.12.2016, 13:06

Inak je pre mňa celkom zaujímavé, kto je tu proti tomu, aby sa Vianoce chápali v kresťanskom duchu:
1. ateisti
2. kresťania zo zborov
3. svedkovia Jehovovi.

A bude horšie... keď to tak sledujem, všetky vonkajšie symboly kresťanstva budú časom vyvrátené, kríže budú odstránené... Ak neuchopíme kresťanstvo zvnútra v jasnom duševnom porozumení, nič vonkajšieho nás s ním nespojí.

24.12.2016, 13:21
Ešte ti tam chýba:
4. Ludwig

Ale vážne. Ja to nepovažujem za správne označovať za kresťanský sviatok taký, ktorý sa v Biblii nenachádza, ktorý kresťania v 1. storočí neslávili. A tiež nesúhlasím so zlučovaním pohanského s kresťanským, k čomu v prípade Vianoc došlo...
none
41
24.12.2016, 13:21
Vianoce sa nikdy nemôžu skutočným kresťanom chápať v "kresťanskom duchu"! Nemôžeš zmiešavať blato s čistou vodou pravdy! Už som písal,židia vnímali narodeniny ako kult človeka a preto ich neoslavovali,a Ježiš to rešpektoval,lebo je to biblický pohľad!
Biblia neobsahuje ani jedinú zmienku o oslave narodenín nejakého Božieho služobníka. (Žalm 127:3) Ide len o nedopatrenie? Nie, lebo o dvoch oslavách narodenín sa zmieňuje — o narodeninách egyptského faraóna a Herodesa Antipasa. (1. Mojžišova 40:20–22; Marek 6:21–29) Obe tieto udalosti sú však vykreslené v zlom svetle — zvlášť tá druhá, pri ktorej bol sťatý Ján Krstiteľ.
Zamysli sa nad tým, čo sa stalo pri vrchu Sinaj, keď Izraeliti žiadali Árona, aby im urobil boha. Áron im vyhovel a vyrobil zlaté teľa s tým, že predstavuje Jehovu. ......„Zajtra bude sviatok Jehovovi,“ povedal. Bolo Jehovovi toto zmiešanie pravého a falošného náboženstva ľahostajné? Nie. Jehova dal vtedy usmrtiť asi tritisíc modlárov. (2. Mojžišova 32:1–6, 10, 28) Čo sa z toho učíme? Ak sa chceme zachovať v Božej láske, nesmieme sa ‚dotýkať ničoho nečistého‘ a musíme horlivo chrániť pravdu pred akoukoľvek formou znečistenia. — Izaiáš 52:11; Ezechiel 44:23; Galaťanom 5:9. Už chápeš?
Spomeniem aj vzájomné obdarúvavanie sa počas vianoc. Toto dávanie v čase Vianoc sa často nenieslo v duchu 2. Korinťanom 9:7: .........„Nech každý robí tak, ako sa rozhodol v svojom srdci, nie s nevôľou alebo z donútenia, lebo Boh miluje radostného darcu.“ Praví kresťania dávajú z lásky, pričom sa neobmedzujú len na nejaký dátum a neočakávajú, že ten druhý im tiež niečo dá. (Lukáš 14:12–14; Skutky 20:35) Sú tiež veľmi radi, že sú oslobodení od vianočného ošiaľu a ťažkého jarma v podobe finančných dlhov, do ktorého sa mnohí nechávajú zapriahnuť v tomto období roka. — Matúš 11:28–30; Ján 8:32. Reklama má svoju moc, a za to mnohí platia,aj za to ,že sa nerešpektuje biblická pravda!
none
42
24.12.2016, 13:25
Narodeniny a prvotní kresťania.......The World Book Encyclopedia uvádza: ........„Raní kresťania... považovali oslavu akýchkoľvek narodenín za pohanský zvyk.“ Starovekí Gréci napríklad verili, že každého človeka chráni nejaký duch, ktorý bol prítomný pri jeho narodení a od toho dňa naňho dáva pozor. Tento duch „mal mystické spojenie s bohom, ktorého narodeniny pripadli na deň narodenia dotyčnej osoby,“ uvádza sa v knihe The Lore of Birthdays (Tradícia narodenín). Narodeniny sú tiež od nepamäti úzko spojené s astrológiou a horoskopmi. Ale to je známe dnes už mnohým!
none
57

42. Shagara 24.12.2016, 13:25

Narodeniny a prvotní kresťania.......The World Book Encyclopedia uvádza: ........„Raní kresťania... považovali oslavu akýchkoľvek narodenín za pohanský zvyk.“ Starovekí Gréci napríklad verili, že každého človeka chráni nejaký duch, ktorý bol prítomný pri jeho narodení a od toho dňa naňho dáva pozor. Tento duch „mal mystické spojenie s bohom, ktorého narodeniny pripadli na deň narodenia dotyčnej osoby,“ uvádza sa v knihe The Lore of Birthdays (Tradícia narodenín). Narodeniny sú tiež od nepamäti ú...

24.12.2016, 13:52
Niektorí verili a niektorí poznali.

Tak aj teraz. Niektorí veria, iní poznajú :-)
none
82
24.12.2016, 14:46
Izaiáš vo svojom proroctve poukazuje na zvyk nahrádzať biblickú pravdu ,klamstvom:...... „Povedali [ste]: ‚Uzavreli sme zmluvu so Smrťou; a so šeolom sme dosiahli videnie; pretekajúca prudká záplava, keby sa prehnala, k nám by neprišla, lebo sme si urobili útočišťom lož a skryli sme sa vo falošnosti.‘“ (Izaiáš 28:14, 15)
A Božie..." krupobitie zmetie útočisko lži a vody vyplavia i miesto úkrytu.“ (Izaiáš 28:16, 17)
Jeremiáš 5 kapitola......."V krajine nastalo niečo úžasné, áno, niečo hrozné: 31 Proroci skutočne prorokujú vo falošnosti; a kňazi, tí si podmaňujú podľa svojich síl. A môj ľud si [to] takto zamiloval; a čo budete robiť nakoniec?“"
Ja odpoviem: Budú klamať až do konca ,a to nielen o vianociach!
2. Tesaloničanom 2:12
"12 a tak aby boli všetci súdení, lebo neverili pravde, ale mali záľúbenie v nespravodlivosti."
none
83

82. Shagara 24.12.2016, 14:46

Izaiáš vo svojom proroctve poukazuje na zvyk nahrádzať biblickú pravdu ,klamstvom:...... „Povedali [ste]: ‚Uzavreli sme zmluvu so Smrťou; a so šeolom sme dosiahli videnie; pretekajúca prudká záplava, keby sa prehnala, k nám by neprišla, lebo sme si urobili útočišťom lož a skryli sme sa vo falošnosti.‘“ (Izaiáš 28:14, 15)
A Božie..." krupobitie zmetie útočisko lži a vody vyplavia i miesto úkrytu.“ (Izaiáš 28:16, 17)
Jeremiáš 5 kapitola......."V krajine nastalo niečo úžasné, áno, niečo hr...

24.12.2016, 14:52
Takže nezostáva nič iného, než spoznať pravdu, ktorá nás oslobodí :-)
👍: Shagara
none
84

83. -era- 24.12.2016, 14:52

Takže nezostáva nič iného, než spoznať pravdu, ktorá nás oslobodí :-)

24.12.2016, 14:53
...spoznať ale neznamená veriť... :-)
none
87

83. -era- 24.12.2016, 14:52

Takže nezostáva nič iného, než spoznať pravdu, ktorá nás oslobodí :-)

24.12.2016, 15:07
Ako ťa oslobodí pravda? A ktorá?

Lebo keď ti poviem pravdu, že zajtra ideš do väzenia, tak taká pravda v tebe asi ťažko vytvorí pocit oslobodenia.
none
88

87. Lemmy 24.12.2016, 15:07

Ako ťa oslobodí pravda? A ktorá?

Lebo keď ti poviem pravdu, že zajtra ideš do väzenia, tak taká pravda v tebe asi ťažko vytvorí pocit oslobodenia.

24.12.2016, 15:08
101. Ako vieš?
none
91

88. -era- 24.12.2016, 15:08

101. Ako vieš?

24.12.2016, 15:40
Čo mám vedieť? Veď to je názorný príklad, z ktorého ti má byť jasné, že nemôžeš všeobecne tárať o pravde. Pravda je výrok, že niečo je v zhode so skutočnosťou. A teda práv je príliš veľa, podľa toho, o čom je reč. Keď pôjdeš do väzenia, tak pravda o tom ťa neoslobodí. Iba iná pravda, a to pravda o naplánovanom a úspešnom úteku z väzenia, alebo pravda o amnestii.
none
92

91. Lemmy 24.12.2016, 15:40

Čo mám vedieť? Veď to je názorný príklad, z ktorého ti má byť jasné, že nemôžeš všeobecne tárať o pravde. Pravda je výrok, že niečo je v zhode so skutočnosťou. A teda práv je príliš veľa, podľa toho, o čom je reč. Keď pôjdeš do väzenia, tak pravda o tom ťa neoslobodí. Iba iná pravda, a to pravda o naplánovanom a úspešnom úteku z väzenia, alebo pravda o amnestii.

24.12.2016, 15:42
OK, nerieš 🙂
none
94

83. -era- 24.12.2016, 14:52

Takže nezostáva nič iného, než spoznať pravdu, ktorá nás oslobodí :-)

24.12.2016, 15:46
97 ....súhlas!
none
85

82. Shagara 24.12.2016, 14:46

Izaiáš vo svojom proroctve poukazuje na zvyk nahrádzať biblickú pravdu ,klamstvom:...... „Povedali [ste]: ‚Uzavreli sme zmluvu so Smrťou; a so šeolom sme dosiahli videnie; pretekajúca prudká záplava, keby sa prehnala, k nám by neprišla, lebo sme si urobili útočišťom lož a skryli sme sa vo falošnosti.‘“ (Izaiáš 28:14, 15)
A Božie..." krupobitie zmetie útočisko lži a vody vyplavia i miesto úkrytu.“ (Izaiáš 28:16, 17)
Jeremiáš 5 kapitola......."V krajine nastalo niečo úžasné, áno, niečo hr...

24.12.2016, 15:04
Izaiáš vo svojom proroctve poukazuje na zvyk nahrádzať biblickú pravdu ,klamstvom
Tak už by ste mohli upustiť od strážnej veže. A uctievať Krista tak, ako mu právom prináleží, a mohli by ste sa držať písma.
none
86

85. 24.12.2016, 15:04

Izaiáš vo svojom proroctve poukazuje na zvyk nahrádzať biblickú pravdu ,klamstvom
Tak už by ste mohli upustiť od strážnej veže. A uctievať Krista tak, ako mu právom prináleží, a mohli by ste sa držať písma.

24.12.2016, 15:05
Zameraj sa najprv na modlárstvo u katolíkov, a potom, až budeš úspešný, príď nám o tom porozprávať.
none
89

86. Lemmy 24.12.2016, 15:05

Zameraj sa najprv na modlárstvo u katolíkov, a potom, až budeš úspešný, príď nám o tom porozprávať.

24.12.2016, 15:36
Ja nie som katolík. A keď si si nevšimol, zameral som sa na ich modlárstvo. Dokonca som o tom vytvoril aj tému.
none
90

89. 24.12.2016, 15:36

Ja nie som katolík. A keď si si nevšimol, zameral som sa na ich modlárstvo. Dokonca som o tom vytvoril aj tému.

24.12.2016, 15:37
To je dobre.
none
93

85. 24.12.2016, 15:04

Izaiáš vo svojom proroctve poukazuje na zvyk nahrádzať biblickú pravdu ,klamstvom
Tak už by ste mohli upustiť od strážnej veže. A uctievať Krista tak, ako mu právom prináleží, a mohli by ste sa držať písma.

24.12.2016, 15:45
99,...uveď jeden príklad keď tak nerobíme!
none
95
25.12.2016, 06:19
Väčšinou tu všetci vyčítate katolíkom, čo urobili z vianoc, ale pozrite si túto tému ešte raz, čo ste z nich urobili vy !!!!
Ste závistlí na katolíckej viere, lebo ak by nebolo RKC, tak vaša viera neexistuje.
Všimite si, že vaše cirkevné spoločenstvá vznikli na základe negatívnych vecí v katolíckej cirkvi. lebo tých negatív tam je na založenie ďaľších stoviek všelijakých spoločenstiev. Objavili ste na cirkvi zlé a nesnažili ste sa nič napraviť a zvolili ste útek, ale odkiaľ a kam ?? Vy nechcete napravovať zlo v RKC, vy ho tam potrebujete a ak ho je málo, tak ľahko nájdete ešte ďalšie. Pretože toto zlo vás naplňa radosťou, že nie ste zle, že ste dobre, Vaše kladné veci a vôbec všetko spojene s vierou v boha, sta založili na negatívoch RKC.
Je to u mňa možno málo percent, ale pochybnosť o tom, čo je správne a kde je ta správna Ježišova pravda vo mne vždy je. Iba že vy ani na sekundu neopripustíte omyl. Vyčítate RKC dogmu a neomylnosti pápeža, ale vy nepripustíte na sebe žiaden omyl. Všetko, čo sa len trochu odlišuje od vašej logiky, je neprípustné spochybňovať, okmžite vyrážate do neľútostného protiútoku-. Ide z vás zlo,keď obhajujete svoje výmysly a ide z vás zlo,keď hľasáte ešte viacej zla, aby sa posilnili vyše výmysly. Starý, nový zákon do botky premrvený, ale o čom to všetko je a hlavne načo ??? Na spasenie, ved niektorí ste vyškrtli ešte aj to spasenie, tak, čo potom, o čo sú tie vaše cirkvi ????
Ja verím v boha, lebo deň keď sa modlím, je iný, neporovnateľne lepší a môj život j neporovnatľne lepší,ak sa vyspovedám, ak som uveril ježišove slová z poslednej večere, že toto je moje telo e toto je moja krv apúríjmam to podobne ako jeho apoštoli za stolom ak nasávam ježišovú živú vodu pri pozdvihovaní, o ktorej sa Ježiš zhovára so samaritánkou pri jakubovej studni, atď, ... ale toto všetko ste vy zdegradovali na nezmysly a ľudí, čo to veria za idiotov, najcennejšie a najdôležitejhšie piliere spasenia ste zavrhli ako modly. Ja vám nechcem brať právo, aby ste sa mohli rozprávať o vianociach, naopak, vinoce nie sú iba sviatkom pohanov, vianoce sú viac v tom, že sú sviatkom veriacích a aj pohanov.Veriaci oslavujú narodenie Ježiša a pohani pokoj a porozumenie v rodine. A toto je naša spoločná vec a boh túto našu spoločnú vec vyzdvohol tak vysoko, že na vianoce sa mení polovica sveta, polovica sveta myslí na lásku a porozumenie., polovica na narodenie jediného spasiteľa a záchrancu duší všetkých ľudských pokolení, iba že neveriaci tiež uznávajú ježišovo spasenie, ale podmienky spasenia, ktoré kladie na nich Ježiš, neznášajú, ale aspom v tejto jednej jedinej veci vianoc sme za jedno.
V tomto sme najbližšie k sebe, veriací aj neveriací, tu sú vianoce mostom medzi nami a neváhajme naň vstúpiť uz obidvoch strán.
Vyčítate zlo na RKC, ale vy žijete iba z toho, ešte aj na vianoce to tu musíte nakydať. Kde zostalo u vás to šťastné a veselé ????? Alebo ako ste dokázali zmotať do kopy to šťastné a veselé s tým zlom ???
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 348 169 B vygenerované za : 0.166 s unikátne zobrazenia tém : 50 620 unikátne zobrazenia blogov : 914 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Komu sa nechce, hľadá dôvod. Komu sa chce, hľadá spôsob.