Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ježiš – čistá láska?

13
reakcií
1458
prečítaní
Tému 28. mája 2012, 21:47 založil Antidogmatik.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
27. 12. 2008
45
04. 09. 2008
16
11. 09. 2018
4
08. 05. 2016
0
05. 06. 2011
12
 
 


1.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   28. 5. 2012, 21:47 avatar
Keďže teraz na DF exceluje Ježiš dovoľujem si o ňom zverejniť jednu kapitolu z knihy Posledné prikázanie.
Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na Zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. Ježiš, Mt. 10/34.
A keď to počuli zástupy, žasli nad jeho učením. Mat. 22/33
Boh navštívil svoj ľud. Splnil prisľúbenia, ktoré dal Abrahámovi a jeho potomstvu. Urobil to nad všetko očakávanie: poslal svojho milovaného syna.
Toto sa dočítame v Katechizme katolíckej cirkvi vydanom SSV, Trnava v r. 1999 na str. 110.
Zaujímavé je, že boží ľud, Abrahámovi potomci, Ježiša Krista, Pánovho – Hospodinovho jediného a milovaného syna neuznávajú.
Kristus, hlavná postava Nového Zákona je katolíckou cirkvou svätou prezentovaný ako osobnosť nesmierne humánna, milujúca všetkých ľudí bez rozdielu, plná milosti. Proste Super Star. Je to naozaj tak?
Kto je vlastne v skutočnosti Ježiš Kristus a prečo prišiel na Zem?
Nechajme ho nech sa nám predstaví sám.
„Poďte za mnou, a učiním vás rybármi ľudí,“ povedal Kristus v ev. sv. Matúša 4/19 dvom bratom ktorí v Galilejskom mori lovili ryby. „A oni šli.“
Zamyslime sa čo sa stane s ľuďmi, ktorých ulovia. O nich sa v evanjeliu nevraví. Ale je to zaujímavá otázka.
Rybári ľudí. Čo sa stane s ulovenými rybami je obecne známe. Nestálo by zato zamyslieť sa čo sa stane s ľuďmi ulovenými Kristovými rybármi? Prečítajme si, čo bolo úlohou Pánových rybárov a poľovníkov v Jeremiášovi 16/16, 17. Pochytať hriešnikov a potrestať ich. Lenže podľa cirkvi svätej sem Kristus preto neprišiel.Načo sem vlastne Kristus prišiel? Odpovie nám Matúš 10/35, 36: „Lebo som prišiel rozdeliť človeka proti jeho otcovi a dcéru proti jej materi a nevestu proti jej svokre, a nepriateľmi človeka budú jeho domáci.“ Cirkvi vôbec nevadí, že toto je v príkrom rozpore s Pánovým – Hospodinovým prikázaním, aby sme si ctili svojich rodičov. Ježiš to vie. V Matúšovi 15/3 toto prikázanie cituje.
No sám ho vôbec nedodržiava. Potvrdzuje to Matúš 12/48 a v nadväznosti Matúš 13/55. Kristus priamo odvrhuje svoju matku, bratov i sestry. (Rozumný čitateľ iste po prečítaní si naznačených pasáží pochopí, že učenie cirkvi svätej o tom, že Ježiš bol jedináčik je zjavne pochybné.) Ale zamyslime sa takto: Čo by sme si asi pomysleli o človeku, ktorý by sa zachoval podobne? No aj Lukáš v 12/49 nám odovzdáva Kristov odkaz: „Oheň som prišiel hodiť na Zem, a čo chcem, ak už je zapálený?“ A ďalej sv. Lukáš v 14/26 odkazuje tým, čo chcú nasledovať Krista ako jeho učeníci Ježišovu požiadavku:
„Ak ide niekto ku mne a nemá v nenávisti svojho otca i matere, ženy i detí, bratov i sestier, ba ešte len aj svojej vlastnej duše, nemôže byť mojím učeníkom.“ Akási čudná láska, nezdá sa vám? Na mieste je ďalšia hamletovská otázka. Tentoraz modifikovaná ako: milovať, či nenávidieť?
A ešte o lovení ľudí. O poľovačke na ľudí Kristus hovoril dokonca v podobenstvách. Matúš 13/47, 48 prirovnáva nebeské kráľovstvo k vlečnej sieti, spustenej do mora a tiahnúcej so sebou tvorov z každého druhu, ktorú, keď sa naplní, vytiahnú na breh a zoberú, čo je dobré. Zlé jednoducho vyhádžu. Nuž všetci ulovení majú smolu. Zvieratám sa niet čo čudovať, nerozmýšľajú. Ale čo ľudia? O lovení nájdeme zmienku aj v Starom zákone. Týka sa lovenia duší. Nachádza sa v Ezechielovi 13/18, 20. Osobne hovorí Pán – Hospodin, poťažne Jahve: „Beda tým, čo na kĺb každej ruky šijú obväzy a hotujú závoje na hlavu pre každý vzrast, aby ulovili duše. Lovíte duše ľudu môjho a pre seba duše oživujete? A znesväcujete ma u ľudu môjho za priehrštie jačmeňa a za ohryzky chleba, keď zabíjate duše, ktoré nemajú zomrieť, a oživujete duše, ktoré nemajú žiť...“
Všimnime si, že podľa Pána – Hospodina sa s dušami dá manipulovať rôznym spôsobom. Z Ježišovho sľubu, že z bratov urobí rybárov ľudí teraz jasne vyplýva, že ide o lov ľudí za účelom ich zneužitia. Nie spasenia. Ďalej si všimnime, že duša nie je nesmrteľná ako to tvrdí cirkev svätá. Napokon aj Démokritos je rovnakého názoru. Podľa neho sa aj duša skladá z atómov. No tie sú menšie ako atómy hrubej hmoty, guľaté, veľmi rýchle a ohnivé. Démokritova duša z malých, guľatých, rýchlych a ohnivých atómov tiež nie je nesmrteľná. Natíska sa teda otázka: Súhlasia kresťania vyznávaním učenia cirkvi svätej o Kristovi, aby sa po smrti manipulovalo s ich dušami? Pozrime sa ešte na ďalšie humánne vlastnosti Ježiša Krista. Nájdeme o nich zmienku v ev. Sv. Matúša 18/6, 7. Vyhráža sa hriešnikom a vraví, že by bolo lepšie tomu kto, v tomto konkrétnom prípade, pohorší čo len jedného z maličkých, keby mu uviazali na krk žarnov a utopili ho. (Ale vraj sem prišiel zbaviť nás hriechov!) No nielen jednotlivcom hrozí. Hrozba sa týka celého sveta. Svetu vraj bude beda pre pohoršenia. Pohoršenia vraj musia prísť, čo je od všemohúceho nanajvýš prekvapujúce konštatovanie. No beda ľuďom, ktorí pohoršenia zapríčinia.
Tamže, ale v 26/8 – 12 sa Ježiš prejavuje ako sebec keď vyjadruje nespokojnosť s názorom svojich učeníkov na použitie vzácnej masti, ktorú neznáma žena vyliala na jeho nohy. Podľa učeníkov sa drahá masť mohla predať za mnoho peňazí a peniaze sa mali rozdať chudobným. No ľudomil Ježiš sa proti tomu striktne ohradil s poznámkou, že chudobných je dosť, ale on je len jeden. Čo tam po chudobných, pomyslel si zrejme Ježiško. Veď ich bude kráľovstvo nebeské. Prečo by sa mali mať dobre aj na Zemi? Samozrejme, že ma okamžite napadol výrok predsedu komunistickej strany z malého mestečka na juhu Slovenska: jeden strana, jeden Lenin, jeden Já. Aj Lenin, tento červený ľudomil robil všetko pre ľudí. Najme popraviská, žaláre, koncentračné tábory. A rozkrádal ich majetky. No aj napriek tomu bol nesmierne ospevovaný a milovaný.
Aj ďalší „jeden“ spôsobil miliónom nesmierne utrpenie. Je známy z hesla: Ein Reich. Ein Volk. Ein Führer.
Čo si možno pomyslieť o duševnom rozpoložení božstva ako je Kristus? Z Nového zákona je zrejmé, že sa vôbec nechoval tak chválitebne ako o ňom tvrdí cirkev. Napokon aj sám priznáva, že on nie je dobrý v Matúšovi 19/17. Tak ako Pán – Hospodin priznáva, že stvoril zlo a zhubcu. To ale popiera cirkevnú dogmu o svätej Trojici, kde sú podľa katechizmu) všetci rovnakí, jednej podstaty a jednej prirodzenosti. Ďalšia nepravdivá cirkevná dogma. Potiaľto Posledné prikázanie. Ale Ježiš bol aj zabijak. Pozrime sa na neho v Kosidovského knihe Čo rozprávali evanjelisti: Napríklad v jednej z ľudových povestí je Ježiš pomstivým, ľahko do zlosti upadajúcim dieťaťom. Keď ho rovesník z rodnej dediny z nepozornosti postrčil, padol za trest mŕtvy. Rovnaký trest stihne učiteľa, ktorý ho pokáral za hlavatosť. Rodičia nešťastného chlapca sa išli sťažovať Jozefovi a vtedy nasrdený Ježiško spôsobil, že stratili zrak. Toto je svedectvo z prvej ruky od Kristových súčasníkov. Tu nie sú všetky známe Ježiškové svinstvá. Dajte si preto pozor, aby ste nedopadli ako je napísané v EP. SV. Pavla Rimanom 8/36: Pre teba sme usmrcovaní celý deň; považovaní sme za ovce na zabitie.


11.
označiť príspevok

Krištof
   29. 5. 2012, 16:23 avatar
1. Na podobné témy sa tu už písalo. Je to aj vec názoru. Nový zákon predstavuje Ježiša ako zasľúbeného Mesiáša, ako pravdu, lásku atď. Niektoré veci sú zvláštne vyjadrené, niekedy sa prejavuje dosť prísne, rázne, napr. keď kritizuje farizejov. Napr. v Mt 10, 35 Ježiš povedal, že prišiel "rozdeliť syna s otcom, dcéru s matkou, nevestu so svokrou". To podľa niektorých znamená, že Ježiš sleduje niečo zlé. Avšak filozof Erich Fromm, ktorý nebol kresťanom, no ani zaujatým nie, to približuje ako podmienku osamostatnenia sa človeka od pokrvných pút a stania sa sebou samým, duševne dospelým.

"Pokým je človek viazaný primárnymi putami k matke, otcovi, rodine, cíti sa v bezpečí a pod ochranou... Nestáva sa plne ľudskou bytosťou, nerozvíja svoje schopnosti premýšľať a milovať. Žije v závislosti... Všetka jeho duševná a citová činnosť sa orientuje na autoritu jeho primárnej skupiny... Incestne orientovaná osoba je schopná pociťovať blízkosť len k tým, ktorých pozná. Nedokáže si vytvoriť blízky vzťah s "cudzím" človekom, to znamená s inou ľudskou bytosťou ako takou... Keď Ježiš povedal, že prišiel "rozdeliť syna s otcom, dcéru s matkou, nevestu so svokrou" (Mt 10,35), nechcel tým učiť nenávisti k rodičom, ale snažil sa čo najdrastickejšie a najjednoznačnejšie vyjadriť presvedčenie, že ak sa má človek stať sám sebou, musí sa vymaniť z incestných pút a získať samostatnosť." Erich Fromm, 1950

Bolo by chybou pristupovať k novozmluvným textom bez rozlišovania rôznych kontextov, významov slov, alegórií, ich vzťahu k celku a pod. Napríklad v Biblii sa hovorí, že každý dostane spravodlivo odmenu alebo trest podľa svojich skutkov (Rim 2, 6-10). Podobne na poslednom súde, Mt 25, 31-46. No toto učenie malo od začiatku svojich nepriateľov, napr. v rámci Rímskej ríše. Jedna interpretácia hovorí, že pre pravdu a lásku, ktorú Ježiš prináša, sa rozdelia aj rodinní príslušníci; niektorí z nich si založia novú rodinu alebo cirkevné spoločenstvo. To je aj ten "meč", ktorý prináša Ježiš. No každopádne jeho učenie hovorí: "Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach. Veď on dáva slnku vychádzať nad zlých i dobrých a posiela dážď na spravodlivých i nespravodlivých. Lebo ak milujete tých, ktorí vás milujú, akú odmenu môžete čakať? Vari to nerobia aj mýtnici? A ak pozdravujete iba svojich bratov, čo zvláštne robíte? Nerobia to aj pohania? Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský Otec." (Mt 5, 44-48)


2.
označiť príspevok

Ranexill muž
   28. 5. 2012, 22:34 avatar
Vsetko to, co sa da pomenovat sa da aj zabit. Aj Boh.


3.
označiť príspevok

brumo muž
   28. 5. 2012, 22:37 avatar
Pospliantaná zmes rôznych prameňov doplnená o domnienky.... V evanjeliách je viacero miest, ktoré vyznievajú možno zvláštne, kontroverzne alebo nejasne. Ale kto sa k Ježišovi len trocha priblíži srdcom,dotkne sa pravdy,ovanie ho večnosť a už nebaíiruje na slovách ani na písmách,lebo sú to len znaky, obraz,.prekladané,opisované ľuďmi.
Prečo nepovieš aj že ježiš hovoril a konal neopakovateľným spôsobom,vyvolávajúcim ohromenie.Nik nehovoril s takou samozrejmosťou o tom čo je nadzmyslové,čo je božské, čo je dočasu a čo je večné. Ježiš učil nové mravne učenie,nový spôsob života, nepochopiteľný, nepredstaviteľný v tejto dobe. Ježiš učil, že nie pokrvnosť rozhoduje o božom kráľovstve ale plnenie vôle jeho otca. Ježiš razí celkom novú cestu spásy, nezhodujúcu sa so starým židovstvom. Ježiš sa pripodobnil k otcovi. Tieto silné slová mohli z neho urobiť hlupáka alebo klamára ak by skutočne nebol bohom.Nik ho však nemohol obviniť z hlúposti alebo klamstva. Bol by najväčším zločincom,akého kedy svet nosil- taký pohľad na jeho osobu je však v protiklade so všetkým čo žil a hovoril...


8.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   29. 5. 2012, 11:50 avatar
brumo, nejde o to, čo Ježiš učil, ale čo konal. A keď zabil je zabijak. Aj Hitler hovoril a konal neopakovateľným spôsobom. I ďalší známi diktátori sa tak správali. A keď Ježiš hovorí, že na Zem nepriniesol pokoj, ale meč, tak to nijako neprekrútiš. Meč je zbraň na zabíjanie. Áno máš pravdu, Ježiš sa pripodobnil k otcovi. Nuž a Pán klamal, podvádzal, lúpil a vraždil. Bol vynálezcom holocaustu a prvým rasistom. Skús si pozorne preštudovať Bibliu, to všetko v nej nájdeš. No a že sa prispôsobil otcovi? Z toho vyplýva, že aj u bohov platí aký otec, taký syn.


10.
označiť príspevok

brumo muž
   29. 5. 2012, 14:38 avatar
Sam píšeš, že to je z ľudovej povesti, ak veríš v Ježiša-zabijaka tak ja ti to nezoberiem. Ja verím v Ježiša spravodlivého.
Starý zákon je kniha Židov a čudujem sa kresťanom, že sa k nemu hlásia a pripisujú mu status boho-inšpirácie. Starozákonný boh bol všetko,len nie milujúci a spravodlivý otec. Je to kniha historie,legiend,židovských tradícii a vizii...


12.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   29. 5. 2012, 18:29 avatar
brumo 10. To je kacírstvo. Za takýto názor by ťa v stredoveku svätá inkvizícia upálila. Veď Pán alebo Hospodin je nielen židovský alebo kresťanský boh ale vôbec podľa cirkvi svätej jediný boh v celom vesmíre. Áno pán nie je len milujúci a spravodlivý otec nás všetkých (podľa cirkvi svätej) ale aj otec Ježiša Krista a syn panny Márie, ktorá však Ježiška počala z ducha svätého. Takže s Ježiškovím otcovstvom je to trocha čudné. No ale cirkevné dogmy sú všetky čudné. Na tebe je ale sympatické, že ty kašleš ako na Pána, tak aj na cirkevné dogmy, ktoré sú pre kresťanov záväzne a hlásaš svoje vlastné názory. Nie si náhodou jehovista. Ak si, tak vedz, že Jahve sa v starom zákone nachádza.


4.
označiť príspevok

gombička žena
   28. 5. 2012, 23:41 avatar
dovolím si aj ja niečo pridať, keď sa mi podarí...


5.
označiť príspevok

gombička žena
   28. 5. 2012, 23:43 avatar
Vedci šokujú, zistili presný dátum Ježišovej smrti...
www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

J.Tull
   29. 5. 2012, 12:33 avatar
gombička; ... mňa šokuje, ako ľudia tak ľahko naletia trepaniam. Prečo je človek nekritickým voči senzáciám, nech sú už akéhokoľvek druhu? Bez problémov im uveria, ale už s nedôverou hľadia na všetko, to čo im odporuje a nezlomne veria trepaniu - nepodloženému tvrdeniu ...
Ako je možné, že o tom "silnom" zemetrasení nik okrem Matúša nevedel. Hroby sa otvárali, skaly pukali a chrám ostal, až na tú oponu, neporušený? A čo ostatné domu, stavby Jeruzalema ...? Existuje o tomto zemetrasení, ktoré bolo natoľko silné, že ho "vedci" dokázali vypočítať s presnosťou minimálne na jeden mesiac, aj iné záznamy? Veď iste muselo napáchať značné škody, ktorých odstraňovanie si iste vyžadovalo nemalé finančné prostriedky a ako vieme Rimania, ale i Židia o takýchto veciach viedli nielen podrobnú evidenciu, zdôvodnenia ... určite museli byť aj rôzne iné správy, záznamy ... Existujú? Dokonca ani ostatní evanjelisti o ňom nevedia. Veľké zemetrasenie a správca Judei miesto toho, aby riešil jeho následky, prijíma akéhosi Žida, ktorý za ním prichádza s prosbou ... Zem sa triasla a tí ktorí strážili Ježiša, vidiac zemetrasenie sa báli veľmi, alebo vojaci /miesto toho, aby boli nápomocní pri odstraňovaní následkov zemetrasenia .../, prišli na žiadosť Židov "a polámali hnáty prvého i toho druhého, s ním spoluukrižovaného. Ale keď prišli na Ježiša a videli, že je už mŕtvy, nezlámali mu hnátov, ale jeden z vojakov kopiou prebodnul jeho bok, a hneď vyšla krv a voda" ...
Súhlasí gombička


6.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 5. 2012, 09:22 avatar
este stastie,ze nie 1.4. neviem totiz, ake by sme mali z takeho datumu ponaucenie
Súhlasí orsyy


7.
označiť príspevok

brumo muž
   29. 5. 2012, 10:51 avatar
Litera zabíja- duch oživuje..... Vysvetľuješ niektoré state z evanjelii s ,,malým duchom“. Ak neveríš v Boha, v Ježiša (paradoxne) máš s ními veľké problémy. Ak veríš v duchu, ak si dovolil Bohu preformovať svoju myseľ zvnútra a povzniesol sa nad veci sveta, tela a ega tak veríš, že stvoriteľ všetkého aj jeho syn nemôžu byť nesvojprávny, nespravodlivý.
Ježiš nám zanechal aj pokoj, svoj pokoj nám dal. Ale zároveň vedel, že nie každý ho prijme, že aj v jednej rodine jeho meno vyvola svár aj nenávisť.
Prečo nehovoríš aj, že Ježiš doniesol nové učenie, ktorým starý izrael šokoval. Pokanie v starom zákone bolo vonkajším prejavom, manifestačným roztrhnutím šiat. Ježiš učil- roztrhnuť si srdcia a kájať sa vnútorne.
Kázal neprišívať novú záplatu na starý odev ani nové víno neliať do starých mechov, lebo jeho myšlienky mali isť do nového zmýšľania Izraela.
Náboženstvo Izraelitov pozostavalo z platenia desiatkov, hygienických predpisov, z uctievania soboty, z obradných predpisov a z rôznych príkazov a zákazov a tradícii.
Ježišové slová o láske k všetkým ľuďom, súcite s chudobnými, pokore, židom zneli ako ruhanie a nezmysel.
Taký a podobný je prinos Ježiša, lebo bol zákon, iba sa neplnil a prekrúcal na ľudský obraz.... ako sa deje aj teraz..


13.
označiť príspevok

stratený syn
   29. 5. 2012, 20:59 avatar
Už nevládzem reagovat na tie isté nezmysly. Na youtube si pozrite video Boh zázrakov - dokumentárny film , asi hodinu a pol a určite oľutujete vaše chorobludy. Mám pravdu? Ale musíte v reakcii napísať o čom bolo to video.


14.
označiť príspevok

rains
   29. 5. 2012, 21:03 avatar
vsemocny youtube a jeho pravdive videa..nicomu na svete neverte, pretoze pravda je len na youtube.
Súhlasí Sóley
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:13,  Myslím, že lemmý je jasný a čistý prípad....komu chcete vlastne pomôcť?
dnes, 23:12,  Shagara. Nejako si vypenil. Možno aj spravodlivo. Takže sa terazky vráťme k SJ. Matka na...
dnes, 23:11,  Hej, ale mna to vždy znova a znova prekvapí, lebo tak im chcem pomocť, ani sa neviem hnevať,...
dnes, 23:10,  Je to uplne bežne . Iné by som ani nečakal.
dnes, 23:09,  Ale sám Juro Janošík žiada z Terchovej
dnes, 23:08,  Kasafran veľmi pekne ďakujem vážim si to . Beriem to ako ocenenie mojej práce
dnes, 23:08,  Toto už je aj na dezifoweby veľa, iba 10 lajkov a jeden komentár... *39
dnes, 23:07,  Veď to stále píšem že ja mám vždy pravdu *13*13*13 Tiež si sa našla napravo Nadi
dnes, 23:07,  ...one, toto robia aj na ulici, niektorí. .. A aj predavači novín. .. *21 keď už...
dnes, 23:06,  Dosvietený, pred chvíľou som na prax Tvojich každodenných kopírovaní konšpiračných...
dnes, 23:06,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/128848426_374355473796933_54959659565369...
dnes, 23:03,  Hej, stalo sa mi viac krát, že prišli za mnou, že strašne hladní a nech aspoň € dám......
dnes, 22:59,  Veru každý ako si zaslúži, niekto bude ovečka a iný zas cap ;) https://www.dzio.sk/hof ;)
dnes, 22:59,  43. Šak ja pomáham.. ale v prvom rade tým, o ktorých mám istotu, že to potrebujú. Treba...
dnes, 22:57,  Toto je veľká pravda :)
dnes, 22:54,  A nie je dôležitejšie pomôcť potrebným ako súhlas Lemmyho s tvojím názorom? Mám na...
dnes, 22:52,  Okrem toho Lemmy vychválil veriacich ako mu pomohli ;) Takže mu krivdíš že len sa...
dnes, 22:51,  Podľa propagandistov bez Ruska by spoločnosť nebola rozdelená, neexistovali by konšpirácie :)
dnes, 22:51,  To ti JA ateista musím vysvetľovať ako dnes funguje svet? ;) Máš peniaze, ideš do tesca...
dnes, 22:49,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/128595497_3374455136014923_6035746298424831807_n....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niekomu ide práca od ruky a niekomu zasa ruky od práce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(82 629 bytes in 0,215 seconds)