Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ježiš a Imanuel

18
reakcií
4147
prečítaní
Tému 9. októbra 2008, 11:31 založil milan.s..

podobné témy:1.
označiť príspevok

milan.s.
   9. 10. 2008, 11:31 avatar
V istej internetovej diskusii sa diskutujúci zamýšľali nad dvomi menami, nachádzajúcimi sa v Biblii, ktoré sa vo všeobecnosti zvyknú spájať s jednou a tou istou osobou. Tieto mená však znejú úplne inak a dokonca aj ich význam je úplne iný. Ako Peter nemôže byť Jánom a Ján zase Petrom, tak aj prípade mien Ježiš a Imanuel nám elementárna logika našepkáva, že by i tu malo ísť o dve, úplne rozdielne osoby. Aká je teda pravda?

Ja osobne vlastním staršie vydanie Nového Zákona, vydaného v Trnave v roku 1970, kde sa v Matúšovom evanjeliu, v kapitole o narodení Krista píše: „a dáš mu meno Ježiš /Vykupiteľ/ lebo on vyslobodí svoj ľud z hriechov“.

Vzápätí však Matúš uvádza, že: „To všetko sa stalo, aby sa splnilo, čo Pán povedal ústami prorokov: „Hľa panna počne a porodí Syna a dá mu meno Imanuel, čo v preklade znamená: Boh s nami!“

Ježiš – Vykupiteľ! Imanuel – Boh s nami! Vskutku dve rozdielne mená a dva rozličné významy! V čistej vecnosti nemožno konštatovať naozaj nič iného, iba že je to tak!

Ďalej potom Matúš uvádza, že keď sa Jozef prebudil zo sna, v ktorom mu všetko toto anjel zvestoval, dal dieťaťu meno Ježiš. Čiže - nie Imanuel.

Ak sa po tomto konštatovaní zdvihne búrka protestov v súvislosti s neomylnosťou Písma, treba si iba uvedomiť, ako často vravel Ježiš svojim učeníkom: „Ešte aj vy mi nerozumiete?“ Evanjeliá boli napísané niekoľko desiatok rokov po Ježišovej smrti a žiaľ, práve veľký časový odstup a Matúšovo osobné neporozumenie spôsobili nezrovnalosť, ktorá pri nezaujatom a vecnom skúmaní priam bije do očí.

Potvrdenie tejto skutočnosti nájdeme aj v knihe Hereberta Vollmanna: „Číslo, podstata všetkých vecí“.

Najskôr uvádzam základný výklad významu čísel:

1 sila
2 stvorenie
3 Svetlo
4 príroda
5 láska
6 moc
7 vôľa
8 duch
9 viera

To značí, že meno Ježiš, čo znamená Vykupiteľ, sa zachvieva v čísle 5, ktoré predstavuje lásku:

1 2 3 4 5
J E Ž I Š

Meno pozemskej ženy, prostredníctvom ktorej sa Božská Láska zrodila sa taktiež muselo zákonite zachvievať v čísle 5, čiže v láske:

1 2 3 4 5
M Á R I A

Naopak, meno Imanuel, čo znamená Boh s nami, sa zachvieva v čísle 7, predstavujúcom vôľu:

1 2 3 4 5 6 7
I M A N U E L

To všetko teda znamená, že v skutočnosti nejde o jednu jedinú osobou, ako je všeobecne zaužívané, ale o dve osoby, prinášajúce ľudstvu dva druhy rôznych splnení.

Neoddeliteľnou súčasťou kresťanstva je učenie o Božej trojjedinosti, ktorú tvoria:

Otec Syn Duch Svätý

Kto je Syn je nám všetkým jasné. Je to Ježiš Kristus – stelesnená Božia Láska. Kto je však Duch Svätý? Ten Duch Svätý, ktorý sa kedysi dávno účastnil aktu tvorenia, keď sa, ako sa píše v Biblii, ako Duch Boží vznášal nad vodami?

Vieme, že svet bol stvorený z Božej Vôle a touto tvorivou Božou Vôľou je práve Duch Svätý – Duch Boží.

Na základe predchádzajúceho vedenia o číslach už vieme, že vôli prináleží číslo 7. No a práve toto číslo je zároveň i číslom, v ktorom sa zachvieva meno Imanuel, znamenajúce: Boh s nami.

Keď pozorne čítame evanjeliá nemôže nám uniknúť často spomínaný pojem Syn Človeka. Mnohokrát býva tento pojem stotožňovaný s osobou Ježiša Krista, avšak mnohokrát o ňom sám Ježiš hovorí, ako o niekom inom, ako o nejakej inej osobe v slovnom spojení: „Keď však príde Syn Človeka...“

V Jánovom evanjeliu v kapitole „Dielo Ducha Svätého“ Ježiš vraví: „Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli. Keď príde on, Duch pravdy, uvedie Vás do plnej pravdy, lebo nebude hovoriť sám zo seba, ale bude hovoriť, čo počuje a zvestuje vám, čo má prísť“.

Duch Svätý - Duch Boží - Duch Pravdy - Vôla Božia - číslo 7 a ...meno Imanuel!

Všetko, o čom bolo v prostej vecnosti otvorene hovorené narazí pravdepodobne na bariéru zaužívaného, stáročného, nesprávneho chápania, na dogmatizmus a strach pred vecným skúmaním, na domýšľavosť ľudí, presvedčených, že oni sami vedia všetko lepšie a tak ďalej. Všetky tieto argumenty budú však žiaľ, iba svedectvom nesmiernej ľudskej malosti, neschopnej uveriť v niečo tak veľkého...

Avšak ten, kto hľadá, nájde! Tomu, kto klope, bude otvorené! A ten, kto prosí, dostane! Bolo povedané naozaj dosť na to, aby to vnieslo posvätný nepokoj do duší všetkých, ktorí sú ešte schopní samostatného a vecného uvažovania. Na každom z nás teda zostáva, či v sebe nájde dostatok odvahy otvoriť sa jednému z najúžasnejších a najveľkolepejších momentov v dejinách tejto planéty, ktorým je hmotné, pozemské vtelenie Svätého Ducha – Imanuela, predpovedané Ježišom i prorokmi.

M.Š.
priaznivec stránky : www.ao-institut.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

patriot muž
   9. 10. 2008, 14:26 avatar
Milan.s. – prepáč, ale Tvoje výpočty nesedia!!! Neuvedomil si si totiž jeden základný fakt – že vždy treba vychádzať z originálneho textu! Inak len hlúpo zavádzaš. Poprvé, iste nevieš, že meno Ježiš je umelo vytvorené meno dávnym prekladateľom. A každý národ si to meno preložil po svojom: Angličania a Nemci ako Jesus; Taliani ako Gesú; Maďari ako Jézus; Bulhari ako Isus; Češi ako Ježíš; Fíni ako Jeesus; atď...
Takže numerológia je absolútne nanič, lebo v každom jazyku má meno iný počet písmen!!!
V originále je použité meno Jeshua a znamená Spasiteľ. A meno Immanuel nie je meno, ale atribút Boha! Takýchto atribútov je viac. Niektoré z nich vymenúva prorok Izaiáš: Predivný Radca, Silný Boh, Udatný Hrdina, Otec večnosti, Knieža pokoja. Prorok Daniel použil atribút Starodávny dňov. Takže atribútov má viac, ale meno vždy mal, má a bude mať len jedno:
JESHUA čo znamená Spasiteľ alebo Záchranca.
Podobný výsledok by nám vyšiel pri mene Ján (Ján (3), John (4), János (5).
Takže celá numerológia je jedna veľká hlúposť...


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 10. 2008, 14:28 avatar
Nie numerologia je hlupost,ale ta jeho prezentacia-je to uplny nezmysel.


12.
označiť príspevok

slon v lese
   9. 10. 2008, 14:58 avatar
až na to, že Jahšua znamená "Jahve je záchranca/spasiteľ"...a Immanuel znamená "boh je s nami"


15.
označiť príspevok

milenia žena
   9. 10. 2008, 20:52 avatar
Patriot - gratulujem ti k tomu. Milan S nevie o ničom nič, robí iba reklamu pravdepodobne časopisu, pre ktorý píše články /alebo len plagiáty/. Preto jeho príspevky vyzerajú tak ako vyzerajú - hotové prednášky, čo sa nedajú čítať. Je vidieť, že nemá ani nejakú filozofiu, pretože každý článok je z úplne iného súdka.
Proste je to reklama na časopis.


14.
označiť príspevok

fajer
   9. 10. 2008, 19:03 avatar
milan ,mohol by si nás ušetriť tých sprostosti,z tej hlúpej stránky,to fakt každej hlúposti veríš,...


16.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 10. 2008, 23:10 avatar
milan.s. ... keď už vypisuješ, zakladáš témy v DF, prečo nediskutuješ? Asi sám uznávaš, že sú to, s prepáčením za výraz, hovadiny čo tu píšeš /a nielen v tejto téme/. Inak by si totiž dokázal reagovať na odlišné názory 


17.
označiť príspevok

slon v lese
   11. 10. 2008, 23:18 avatar
J.Tull...pochybujem, že si milan prečíta tvoj príspevok...on sem chodí len vypúšťať svoje produkty, propagovať svoju pravdu, ľudia ktorí by to mali čítať ho nezaujímajú...


18.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 10. 2008, 23:57 avatar
slon v lese; ... súhlas 


2.
označiť príspevok

Rexana žena
   9. 10. 2008, 12:15 avatar
táto diskusia je založená na vysokej filozofickej úrovni a ja na to bunky nemám, tak sa ani zapojiť nemôžem, lebo mi je táto téma španielskou dedinou, tak, ako aj mnohé ďalšie - nemáte ľahšie témy ?  


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 10. 2008, 12:24 avatar
To nie žiadna diskusia,lebo prispievatel,nediskutuje,vzdy sem vyvrhne nejake svoje veci a nekonfrontuje svoje poznanie s nasím.A ja tiež som o tom presvedčený,že Imanuel(Emanuel),nie je priamo Ježis,ale v inom čase ktosi kto poznal aj Ježisa,ak ním nebol.Je možné,že je dalsou tvarou Božskej osoby ,ktorý príjde,alebo tu už je,kdesi na Zemi.Emanuel postaví dalsie veci a naplnit by mal este aj tie minule nedokoncene.Spolocne maju s Ježisom to,že Kristova moc ide s nimi,ale či jej pozitívny či negatívny aspekt,to neviem.Ježis priniesol idei,ale skutky zla prevazovali.Dufam že Emanuel prevaži skutkami dobra.


4.
označiť príspevok

dorota
   9. 10. 2008, 12:30 avatar
a co NULA?  


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 10. 2008, 12:46 avatar
Dorota Rimania nulu nepoznali ,verili,že svet je doska a takíto blazni ovladli temer celu Zem.Dnes ovladaju USA temer cely svet a tvrdia nam nejake einsteinovske veci.Takže kedy sa zjaví pičovina ako pravda svojou destruktívnou silou ovladne temer cely svet.ALe taram  ,tvoje slovo je jak britva,vzdy najdes to co chyba chlapcom aby mali rozum,čo chyba mne? 


8.
označiť príspevok

dorota
   9. 10. 2008, 12:50 avatar
pome na obed, uz sa mi z tych nul toci hlava  


5.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 10. 2008, 12:39 avatar
dorota mna fasciniju fotony,pre ich nulovu pokojovu hmotnost nikto a nic iba ten foton 


6.
označiť príspevok

dorota
   9. 10. 2008, 12:42 avatar
romanticka  


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 10. 2008, 12:55 avatar
Milan ty o numerologii nevies vobec nic taku blbost som už davno nevidel.Zachvieva sa ČO?,Píses Imanuel,je to Immanuel a vuala číslo 8 a nie sedem.Dalej Kazde písmeno ma číselnu hodnotu a až tie hodnota sa sčítavaju a to vysledné číslo dava vysledok.


13.
označiť príspevok

peterr
   9. 10. 2008, 16:19 avatar
Zaujímavé veru,najmä tá numerológia. No koľko ľudí,toľko chutí,čo už...


19.
označiť príspevok

Posol
   19. 10. 2008, 20:18 avatar
Istotne nejde o tu istú osobu, veď ako je známe, tak Boh je Trojjedinný, teda musia byť Traja, a predsa Jeden. Boh Otec - Stvoriteľ, Boh Syn Ježiš, a Boh Duch Svätý Imanuel... len škoda je, že M.Š. vypisuje všade kde sa len dá, a hlavne neodkazuje na samu Pravdu, o ktorej je upovedomený, ale odkazuje na stránku AO institutu!!! Alebo žeby mu nešlo až tak o Pravdu samú?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:00,  Ak im hold ústavy nedovoľujú priamo zakazovať, tak aspoň obmedzujú. Na infovojnu, aj na...
dnes, 10:59,  Mesežnikov platený trol a Bijjou ? :)
dnes, 10:59,  SSEdo amíci sa vmiešavajú do vnútorných záležitostí krajín po celom svete aj na...
dnes, 10:58,  bozkával som sa s lenkou, hildou, inesou a s klárou
dnes, 10:53,  kokosovú vodu by som doniesol na stôl
dnes, 10:52,  Imo is back. *03
dnes, 10:50,  Hej, ani keď sa niekomu narodí mentálne retardované dieťa, tak ho vačšinou rodič...
dnes, 10:49,  chceme ísť na obecný úrad
dnes, 10:49,  Každý blbneme svojim spôsobom :)
dnes, 10:47,  23. istóó *39 ale počkaj, najlepšie ešte príde, ked hokejis zas vyhlási ze on Nieje ziadny...
dnes, 10:47,  milujeme našu rodinu
dnes, 10:46,  užívateľ fóra peter67 je v rovnakej situácií ako my, vedia o ňom aj kedy nakupoval lízanku
dnes, 10:45,  Slováci jednoducho hodnotia dostupné informácie a tie hovoria o tom, ze američan je hold...
dnes, 10:45,  Lebo to nepokladám za relevantné. Ani v USA drvivá väčšina slovákov nebola a nevideli tú...
dnes, 10:45,  susedia majú kúpení poľovnícky nôž, keby sa im niečo nepozdávalo, pichnú ma do nohy
dnes, 10:44,  20. šak recesia, né? :)
dnes, 10:43,  V Rusku drvivá väčšina Slovákov nikdy nebola „Rusko je krajina, v ktorej drvivá...
dnes, 10:43,  lenka zmrazili nám všetkým peniaze, môžme si kúpiť iba oblečenie, obyvatelia domu nám...
dnes, 10:42,  31- peter, nejedná sa len o túto tému. Jeho proruský a pritom kotlebovský postoj je...
dnes, 10:37,  Ak je slovák prozápadný degener, tak je v poriadku a môže. Ak je slovák proslovenský,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(83 710 bytes in 0,542 seconds)