Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Jehovov deň na židovstvo prišiel v roku 70!

9
reakcií
337
prečítaní
Tému 21. septembra 2018, 00:07 založil pozorovateľ.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

pozorovateľ
   21. 9. 2018, 00:07 avatar
“Nech vás nikto nijakým spôsobom nezvedie! Lebo nepríde (Jehovov deň), kým najprv nepríde odpadnutie a nebude zjavený človek nezákonnosti, syn skazy. Stavia sa na odpor a vyvyšuje sa nad každého, kto sa nazýva „boh“ alebo predmet hlbokej úcty, takže sa posadí v chráme Boha a verejne sa ukazuje, že je bohom. Nepamätáte sa, že som vám to hovorieval, kým som bol ešte s vami?…Tajomstvo tejto nezákonnosti je síce už v činnosti!” - 2. Tesaloničanom 2:3-7.

2.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 9. 2018, 12:22 avatar
A ak niekto chce vedieť viac o tomto "dni", môže si prečítať aj dielo historika Josephusa Flávia..."Židovská vojna".
Je to z pohľadu tých ,čo odmietali vidieť "ten deň" a boli odpadlíkmi vo svojej dobe, od čistého uctievania.
----------------------------------------------------------
Pohľad z druhej strany/čo máme robiť na prežitie/ ,zas podáva Biblia a dnešní zvestovatelia záchrany!

3.
označiť príspevok

teolog
   21. 9. 2018, 13:59 avatar
Otázka je: kto bude odpadlíkom/odpadlíci dnes, pred rýchlo sa blížiacim dňom Jehovu Boha?

4.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 9. 2018, 14:04 avatar
Rýchlo sa blížiaci? V apríli si hovoril o maximálne týždňoch - počkal som do mája a nič. Teraz zasa rýchlo sa blížiaci? No veďže daj dátum, počkáme a overíme si.

Ale aj tak stále tajíš, čo sa naozaj stane v tom slávnom dni, na ktorý tak túžobne čakáš.

5.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 9. 2018, 14:48 avatar
4,....dátumy nie sú smerodatné,a ani týždne,mesiace,roky. My dnes naozaj žijeme v závere konca. Toť celé,.......
A JS nie sú zasvätený len do nejakého dátumu,času,.....

6.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 9. 2018, 14:51 avatar
Ešte že tak.
Ale teolog sa zjavne už nevie dočkať zmeny systému vecí. Fakt mi to vychádza tak, že sa mu tento systém vecí proste nepáči a dúfa v skorú zmenu - a keďže sám nie je schopný s tým systémom nič urobiť, tak iba chová nádej, že Jehova Boh to už konečne zmení - samozrejme v jeho prospech

Bohužiaľ, povedal by som, že má smolu, a že akiste zomrie skôr, než dôjde k akejkoľvek významnejšej zmene tohto systému vecí.....

10.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 9. 2018, 12:44 avatar
6,....je len logické,že komu sa nepáči tento satanov svet, tak túžobne očakáva nový,kde bude vládnuť spravodlivosť a kde nebudú problémy dneška!
A môže sa niekomu,kto si hovorí "kresťan" páčiť svet v ktorom vládne satan?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Apoštol Ján vyhlásil:........ „Celý svet leží v moci toho zlého.“ — 1. Jána 5:19.

7.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 9. 2018, 15:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

9.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 9. 2018, 12:40 avatar
7,....mýlili sa len v spôsobe uplatnenia tohto dátumu. Trebárs rok 1914 stále platí, a vtedy sa začali takzvané "posledné dni" tohto sveta,a v nebi bolo nastolené Božie kráľovstvo. A aj tie iné dátumy sú len odrazom tohto dátumu./Danielové proroctvá/
JS si vtedy mysleli ,že to bude aj koniec daného sveta, a nechápali ešte jeden významný fakt,že dané posolstvo sa musí rozšíriť po celom svete, a že až potom Boh zasiahne. Mat.24:14 .
Pretože reakcie ľudí na toto posolstvo sú podkladom pre súd.
Viac na...diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk....tu je to biblický podložené!
Teda v tom,že kráľovstvo už vládne a že sme v čase konca sa JS nemýlili.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Erich Fromm,americký psychológ poukazuje ,že....... "tento svet sa rúti do kolapsu a že tomu veria iba Jehovoví svedkovia a vedci,a že to je vedecky podložená predstava"!
A nielen teda iba on, ale mnohí odborníci tomu veria. A ono to už aj úplne vidno. Samozrejme, sú aj takí, čo si nevidia ani nos medzi očami,ale to je iná diagnóza.
Teda, JS a mnohí zo sveta ,ak tvrdia ,že svet sa naozaj rúti do kolapsu je vedecky a biblicky podložená predstava,....a otázka,či to príde o rok,...päť alebo 10 rokov je irelevantná! Sme v tesnom závere posledných dní!

8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2018, 15:29 avatar
Na prelome roku raz dva
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:21,  Prezradil američanom počet MiG 29 na slovensku
dnes, 00:34,  120. tych 30 litrov bol vklad do druzstva, vlastníctvo bytov neexistovalo. :) tj akoby si teraz...
včera, 23:40,  mal by si sa poriadne vyspať, lebo vedecké a technické informácie sa získavajú za životné...
včera, 23:21,  nie sme tu potom za trest
včera, 23:19,  (3) Jasnýmyseľ, ja som sa zrejme na študentskú hymnu Gaudeamus igitur priptavoval až...
včera, 23:18,  Nikto sa nevyvija iba ak doplna to co zabudol a teraz opakuje aby nikdy uz nezabudol..
včera, 23:14,  pýtam sa čo máme milovať v zločincovi ? Zlo ? Výstižne na to odpovedá veľká duchovná...
včera, 23:08,  A Boh ma potom milovat nas ...?podla krestanskej tradicie.... Ved sme zli... Niesme dobri.......
včera, 23:02,  máme teda milovať zločincov, teda máme milovať zlo v nich ? nemilujem politické hry
včera, 23:00,  Neviem.... Ale spýtam sa teraz ja ... Skus mi odpovedať... Co milujes na politickych hrach?
včera, 22:57,  djjaro a čo mali na ňom milovať ?
včera, 22:56,  Milovat nepriatela neznamena automaticky aj milovat jeho zle skutky
včera, 22:55,  Snazim sa ti vysvetlit ze nepriatel nieje hitler Ale kazdy v sebe nosime svojho nepriatela ...a...
včera, 22:54,  Tento problém chápania sa výrazne líši s narastaním skúsenosti a vedomosti.
včera, 22:52,  Toto je asi základný problém, ktorého nepochopenie motá hlavu liberálom, neskôr...
včera, 22:50,  djjaro odpovedz - mali ľudia ktorým hitler priniesol toľko utrpenia ho milovať ?
včera, 22:42,  Preco nechces pochopit ze tvoje duchovne ja. Sa tymto straca vo svete ...
včera, 22:41,  Osvietený- ako vidím, ty sa chceš považovať za ľud? Usilovne tu vybliakuješ a...
včera, 22:39,  ty si písal milovať nepriateľov tak mali ľudia ktorým hitler priniesol toľko utrpenia ho...
včera, 22:38,  Akoze mam v sebe zivit nenavist? Viem ze neurobil dobre....urobil zle... Co mam teraz robit s...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Musíš sa veľa učiť, aby si vedel, ako málo vieš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(65 239 bytes in 0,427 seconds)