Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Jednoznačné znamenia

2
reakcií
1579
prečítaní
Tému 20. mája 2009, 23:59 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 09. 2008
59
23. 07. 2013
85
30. 03. 2011
31
17. 01. 2014
124
25. 02. 2011
5
26. 03. 2011
91
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 5. 2009, 23:59 avatar
REFLEXIE FIDELA CASTRA

JEDNOZNAČNÉ ZNAMENIA
Neexistujú dva rozdielne názory na tému A H1N1.
Bez váhania som podporil niektoré opatrenia prijaté kubánskou vládou, ktoré prijala hneď ako sa objavili prvé správy o epidémii.
Náš štát má dlhodobé skúsenosti v oblasti ochrany svojich občanov v prípadoch prírodných katastrof, epidémií, pliag a iných podobných situácií, či už prírodného, náhodného alebo zámerného charakteru.
Takisto je známa naša nemeniteľná politika spolupracovať v takýchto prípadoch s postihnutými krajinami; preto bola absolútne nespravodlivá krititika na adresu kubánskej vlády, ktorá, o.i., obsahovala aj pohrozenie represáliami a vktorej nás mexickému národu predstavili ako svojich nepriateľov.
To, čo nás prinútilo prijať opatrenia, nemalo nič spoločné s turistickými cestami, ale s takmer 400 mexickými medikmi, študujúcimi na Kube v Jaguey Grande a na ďaľších lekárskych fakultách, kde sa pripravuje na lekársku dráhu okolo 24 tisíc mladých ľudí z Latinskej Ameriky, Karibiku a iných krajín; dokonca z Oceánie.
Kuba nekradne mozgy, ani neláka lekárov, tak ako to robia USA a iné vyspelé štáty.
Opatrenia kubánskej leteckej dopravy hovoria doslova toto: „Od 24. hodiny 29. apríla 2009, dočasne zrušiť pravidelné a chartrové lety medzi Kubou a Mexikom. Po skončení sa príčiny zavedenia týchto opatrení zrušené lety budú obnové, o čom bude verejnosť včas a adekvátne informovaná“.
Opatrenia sa začali uplatňovať po šiestich dňoch od drastických rozhodnutí prijatých mexickými úradmi zatvoriť v krajine školy pre 33 miliónov žiakov a ďaľšie podobné opatrenia, ktoré nemôžeme posudzovať, pretože len mexické úrady vedeli, aké je skutočná situácia.
Naše opatrenia znamenali škodu aj pre Kubu, ibaže prvoradý záujem kubánskej vlády je – v prvom rade ochrániť svojich obyvateľov.
Teraz sa epidémia rozšírila po USA, Kanade, Spojenom Kráľovstve, Európe a iných štátoch sveta, takže sa budú musieť začať uplatňovať ochranné metódy adekvátne pre novú realitu.
Ministerka zahraničných vecí Mexika Patricia Espinosová sa v poslednom čase snažila o zlepšenie vzťahov s Kubou, ktoré nezodpovední lídri – zo známych dôvodov, ktoré nechcem teraz rozoberať – úplne zničili, keď Bush hľadal dôvody na „preventívny a prekvapivý“ útok na našu vlasť, ktorú zaradil do zoznamu viac ako 60 „najtmavších kútov sveta“.
Mexické ministerstvo zahraničia zverejnilo, že aj napriek kritikám Fidela Castra, minister zahraničných vecí Kuby Bruno Rodríguez Padilla na minulej schôdzi skupiny Río – EÚ v Prahe, podpísal vyhlásenie, ktoré obsahovalo uznanie mexickým úradom.
To, čo urobil Bruno v Prahe, bolo korektné. Po celý čas pozorne počúval vystúpenie mexickej ministerky zahraničia a neskôr s ňou debatoval. Vysvetlil jej dopodrobna postoj Kuby. Aby som predišiel komplikáciám, nebudem teraz rozoberať ani obsah ich rozhovoru, ani o čom debatovali jeden vysoký funkcionár mexickej diplomacie a kubánsky veľvyslanec v Mexiku.
Iba doplním, že stretnutie kubánskeho ministra zahraničia v Prahe so svojou mexickou kolegyňou sa nieslo v duchu vzájomného rešpektu a úprimnosti. Náš minister jej vyjadril solidaritu Kuby a ochotu spolupracovať s mexickým národom v boji proti epidémii.
Na schôdzi ministrov Skupiny Ria a Európskej únie Bruno jasne vysvetlil pozíciu Kuby, opatrenia, ktoré prijala vláda na ochranu našich občanov, hovoril o epidémiách zanesených do našej vlasti, medzi ktorými bola aj hemoragická chrípka Dengue, na ktorú zomrelo 102 detí, o Fidelových Reflexiách, o pevnej jednote revolucionárov a medzinárodnej kooperácii Kuby v oblasti zdravotníctva.
Utiekať sa k intrigám, klamstvám a hrozbám je jednoznačným znamením, že ideologický odporca prehráva bitku.

Fidel Castro Ruz, 16. mája 2009, 19:45 hod.


2.
označiť príspevok

harrybka žena
   29. 5. 2009, 15:54 avatar
Prosím ťa mohol by si to skrátiť?


3.
označiť príspevok

Natalia žena
   29. 5. 2009, 16:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď vytočíte nesprávne číslo, nikdy nie je obsadené.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(49 665 bytes in 0,315 seconds)