Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Jediná nádej ateistov a neveriacich

30
reakcií
1082
prečítaní
Tému 11. novembra 2016, 06:05 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 11. 2016, 06:05 avatar
Jediná nádej ateistov a neveriacích je v tom, že stále dúfajú, že boh, pretože je stvoriteľom tohoto sveta, je zodpovedný za všetko zlo v cirkvi a na zemi vôbec. na zemi.
Samozrejme, že takmer všetky cirkvi hlásia, že boh je všade a je za všetko zodpovedný, ale je to iba zbožné prianie nevercov a ateistov, lenže toto nezodpovedá evanjeliu, aj keď v starom zákone sa oto takto snažil, tvrdé šije židovského národa nedokázal zohnúť ani on a zrejme bol asi obrovský problém dať z nich dokopy aspom tú 144 000 armádu bojovníkov.
Nový zákon, ježišove evanjelium je podstatne stručnejšie a podstatne zrozumiteľnejšie. Avšak aj krky neveriacich a ateistov sú asi tvrdšie ako boli židovnské. No a čím sú tieto podopreté :
V prvom rade si nechali satanom povýšiť lenivosť na slobodu. Čo sa prejaví tak, ťe ak by sme boli veriací, museli by sme sa modliť, museli by sme chodiť do kostola a museli by sme dodržiavať desatoro. aj keď desatoro by sa dala celkom slkušne dodržať už pri mizernej inteligncii, lenže sú tam tie dva články sexe a potom by si nemohli kedy by sami chceli a ten druhý článok je že nepožiadaš manželku blížneho svojho a mnohí si to vysvetlili, že cudziu áno, tak to ježiš opravil, že ak sa len žiadostivo pozrieš, už to máš za sebou.
No a ešte rozhodujúcejším faktorom je takzvané zlo, či rovno humus na cirkvi.
Toto sú veci, ktoré celkom logicky odvracajú od viery, bez akýchkolvek ďaľších a myslím, že aj zbytočných diskusii.

Ale napriek tomu predsa len nejakých pár poznámok z mojej strany.

1. Zlo na cirkvi, môžete si pozrieť dozadu na moje príspevky, kdetvrdím, že proti tomuto svedčí jasne ježišovo evanjelium, kdfesa nič nepíše o tých zlách, ktoré sú katolíckej cirkvi o hlavu otlkané a ktoré sa dejú dodnes. A budú sa neustále diať aj budúcnosti, pretože pre satana nie je problém nájsť si v cirkvi tých, čo sú považovaní za mocných a svätých, aby cez nich dostal do ciirkvi svoj humus, ktorý bráni človeku aby uveril. Ľudia sa pozerajú ba boha demokratickými očami, že je to jeho, tak nech si stým robí poriadok, ale často sami neveriací sa nasáčkujú do života niekoho iného, aby ho vyciciavali.
Rakže ak bol niekto debil a zabil, nech si zodpovie sam pred bohom a už dopredu mu radím, že aby nepočítal s tý, že verí, že boh riadi všetko a teda aj jeho zločin a aby automaticky nepoočítal stým, že za zločin dostane odmenu. Vražda je vražda a boh dal dostatok rozumu každému, aby sa rozhodol podľa seba, akokolvek napríklad v stredoveku pri inkvizícii boli presvedčení, že tým slúžia bohu a tu si myslím, že nejde ani o jednoduché vraždy,, lebo ak tieto vraždy mali druhotný účinok, zabrániť ostatným, ľuďom uveriť, tak to mám z toho studený chrbát.
Podľa posledných štatistík, na celom svete stúpa počet katolíkov s výnimkou Europy, kde klesá počet dosť závažným spôsobom. Samozrejme, podľa toho to aj v europe dnes tak vyzerá.
No a čo sa týka sexu a hriechov s tým spojených ?
V prvom rade treba tiež poznamnať, že hriechje hriech, bez ohľadu na to, či ho spáchal veriací, alebo nevericí, ale veriací má vyhodu zbaviť sa týchto hriechov ešte tu na zemi. to platí aj v hriechoch proti sexu.

No a praktizovanie viery modlitbou, to treba skúsiť, ale u mňa a dúfam že u väčšiny veriaich to funguje tak, že ten ďeň, ked sa modlím, je lepší , takže ak má niečo čaká, tak ešte okrem normálu niečo pridám.
Určite to nie je placebo a moja stzarámať mi povedali, že ak buem v životeo čakávať nejakú ťažkú chvíľu, anysom sa pomodlil Otčenáš a trikrát zdravas a na koniec sláva otcu i synu A viete , ako mi to viackrát pomohlo. vážne, naozaj, to predsa môže skúsiť aj ateista, tajne len sám pre seba.
A nakoniec sa z modlitby urobí potreba a nikdo nebude pri tom myslieť na námahu .
Súhlasí lea_pragmaticka1


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   11. 11. 2016, 06:43 avatar
Trošku komplikovane napísané, ale v jadre súhlasím. Potreba modliba resp. nevyhnutnosť modliby je viac ako evidentná. Nie pre Boha, ale pre človek a pre blížnych, lebo vtdedy vlastne človek nielen komunikuje s Bohom, ale aj prosím a vtedy môže Boh v živote človek konať alebo v živote blížnych, naktorých človeku záleží. Boh chce dať lásku, pokoj, dobro. Ale, ak človek o to nestojí, ignoruje to alebo priamo uznáva zlo - nemôže sa Boh vnútiť a dávať dobro, rešpektuje vôľu človeka, aj keby sa priamo rozhodol pre Satana či Zlého. Taký je pravý Boh. Ako si váži slobodu a výber človeka. Počas života si vyberáme a podľa toho sa napĺňajú Knihy nášho života - po smrti už len budem mať bez prikrášľovania ukázané naše dobré a zlé skutky, ako aj dobré skutky, ktoré sme mohli vykonať (áno aj tá "zbytočná" a k "ničomu" modlitba za blížneho, za svet, za politikov, za pokoj vo svete). Teraz sa pochábli smejú a odmietajú. Po smrti už nemôžeme zmeniť a urobiť nič. Myslím si, že väčšina ľudí minimálne na DF vie základné modlitby - minimálne Otčenáš.
Súhlasí kntsz


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 11. 2016, 10:37 avatar
Elemír, napíš rozdiel medzi slovami ateista a neveriaci, aby nám bolo jasné, o kom je reč. Čím sa odlišuje neveriaci od ateistu? Kto sú tieto 2 skupiny, čím sa tieto 2 skupiny odlišujú. Uveď príklady.


2.
označiť príspevok

asmodei muž
   11. 11. 2016, 06:26 avatar
Strasne kraviny, ale pobavili. :D Najlepsie bolo to vymenovanie veci, ktore by sa ateistom nechcelo dodrziavat a preto neveria. Hlavne mi ukaz jedineho normalneho krestana, ktory tie pravidla striktne dodrziava.

Sorry, ale doba strasenia je uz za nami, takymto sposobom ziadneho uvedomeleho ateistu nepresvedcis, mozno sa ti podari ziskat nejakych nerozhodnutych, ale to je tak vsetko.
Súhlasí sta2rky, Lemmy


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 11. 2016, 08:46 avatar
2,....súhlasím,....strach z Boha a pekla je tá najhoršia pohnútka .
Skutočnosť je taká,že pravda o Bohu,je i pravdou o nás,lebo iba vtedy môžme pochopiť zmysel našej existencie,nášho smerovania a iných existenčných otázok.
Súhlasí J.Tull


8.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   11. 11. 2016, 08:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 11. 2016, 08:54 avatar
foton myslíš strach ako zodpovednosť ?


12.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   11. 11. 2016, 08:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   11. 11. 2016, 09:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 11. 2016, 13:07 avatar
Preto niektorí ľudia radi pozerajú horory.


19.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   11. 11. 2016, 13:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 11. 2016, 08:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 11. 2016, 09:06 avatar
11,...keby si "mal rešpekt pred Bohom",tak by si ho ctil i jeho Slovo! Ale z tvojej rétoriky to nevyplýva. A z toho ,že uprednostňuješ katolícke,nebiblické dogmy. A Boh je milosrdný, ale dal poučenie,že nesmieme "prehliadať účel jeho milosrdenstva". Pavol na to obšírne poukazuje. A je "obdobie milosti",ale nikto sa toho nechytá!


15.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 11. 2016, 09:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   11. 11. 2016, 08:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 11. 2016, 08:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 11. 2016, 08:45 avatar
Asmodei, ty si mimo, lebo to čo si napísal je o inteligencii. A možno na teba sa ešte vzťahuje, že blaholaslavení chudobní v duchu, lebo im patrí nebeské kráľovstvo.


20.
označiť príspevok

asmodei muž
   11. 11. 2016, 14:31 avatar
(6.) Nech si nechaju svoje kralovstvo nebeske prave ti chudobni na "duchu".

Neexistuje dovod preco by mal presvedceny ateista podlahnut straseniu vecnym ohnom ci prislubom dakych nikdy nekonciacich posedeni s tvojim bohom.


21.
označiť príspevok

kntsz muž
   11. 11. 2016, 18:23 avatar
6-
nemyslím si, že "blahoslavení chudobní v duchu" sa môže vzťahovať na "Asmodei".
Hľadal som ako to bolo myslené a z viacerých zdrojov som dospel k tomu, že "chudobní v duchu" predstavuje človeka na dne svojich duševných síl, ktorý dospel v ťažkom živote k tomu, že sám už nič nezmôže, že jeho rozum mu je k ničomu a to je stav, kedy je schopný sa odovzdať Bohu s prosbou o pomoc - vtedy (pri úprimnej a odovzdanej prosbe) bude blahoslavený, lebo jeho prosby budú vypočuté.
No a toto "asmodei" nehrozí, lebo on si je schopný myslieť, že je pánom tvorstva a nad jeho ateistickú "pravdu" nie je.
Súhlasí lea_pragmaticka1


24.
označiť príspevok

asmodei muž
   13. 11. 2016, 12:02 avatar
(21.) Ja ze som schopny si o sebe mysliet ja som panom tvorstva? Co si dnes fetoval? :D


29.
označiť príspevok

kntsz muž
   13. 11. 2016, 18:40 avatar
24-
ani nevieš ako si ma potešil.
Len potom si dávaj pozor na to, čo píšeš.
Či sa tuná náhodou nepovyšuješ nad inak zmýšľajúcich a to min tým, že sa ich snažíš a to neustále - aj v iných témach- ponižovať.


30.
označiť príspevok

asmodei muž
   14. 11. 2016, 06:27 avatar
(29.) V com konkretne sa nad kohokolvek povysujem ak tvrdim, ze jeho viera je bludom?


31.
označiť príspevok

kntsz muž
   14. 11. 2016, 10:59 avatar
30-
nechce sa mi prechádzať tvojimi príspevkami tak ti odpoviem skratkou - tvojim štýlom - možno pochopíš:

Tvrdím, že si nevidíš na špičku nosa, osočuješ každého čo má iný názor, lebo veríš bludom, ktoré súcno zjednodušujú na hmotu - nič viacej nie si schopný pochopiť. Si hlú.. .

To bol tvoj štýl, nie môj.

Povyšovaním sa je aj to, ak iných ponižuješ.


9.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 11. 2016, 08:52 avatar
Scarlet 5, krásny príklad, aká sila je toho, ktorý nechce, aby sme sa modlili. Niekedy mi to pripadá ako námorníci na lodi, ktorí kedysi trpeli na skorbit, nedostatku vitamínu C. Mali chrasty a vypadané zuby a sudy s kvasenou kapustou na lodi, ale nikto ju nejedol, lebo sa im hnusila a preto neverili, že im pomôže.


17.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 11. 2016, 11:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

omega
   11. 11. 2016, 19:21 avatar
daj elemirovi pokoj, vydrziavana


23.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 11. 2016, 11:16 avatar
Scarlet 17, toto je kolonka pre veriacich, tak isto ako kostol a ak sú v tejto kolonke ateisti, ktorí nepatria ani do kostola a ani do tejto kolonky, nedása k nim nevyjadriť, ak sa nám tu takto nasáčkovali. kolkorát v minulosti som tu vypisoval, ak je kolonka naboženstvo, prečo si nedáte zriadiť administrátorom kolonku ateisti. AS tam, na vás potom môžeme z vysoka
A ešte kostol nie je škola, na učenie máme náboženstvo, ale toto mi trošku pripadá prízemne, lebo ak ja sa v našej kolonke iba zmienim o ateistopch, teda ja ako doma a prídu sem nepozvaní ateisti a kydajú hlava nehlava, ako keby boli doma, a my sa do nich nesmieme ani zastarať , ako domáci, nehnevaj sa skarlet, to by bolo inteligenčne úbohé.
Ateisti a neveriaci, neveriaci je opositum veriaceho, na ateisti sú podľa mňa ľudia, ktorých viera a boh nezaujíma a a nemajú ani potrebu sa k tomu vyjadrovať. Majú to v sebe jasné. Neveriací sú pochybovači, každý z nich má v sebe takého maličkého červa, že čo ak predsa len ten boh existuje a vo svojej neistote chodia okolo a nevedia čo robiť a veľmi ľahklo vzplanú k násiliu, ak majú dojem, že tu ich nevieru niekto značne spochybnil. A tak isto im robí veľmi dobre pošpiniť cirkev, aby ten ich červíšek bol aspom na chvíľu o niečo menší.

ASMODEI
klamal by som, keby som napísal, že z pekla a všetkých hrozieb nemám strach, alebo že ma to vôbec nezaujíma. To nie, ale cirkev nie je iba o tomto, viera je o tom vylepšiť si podstatne život tu na zemi v nádejí, že po smrti to bude pokračovať podľa príslubu Ježiša, ktorý nám priniesol túto radostnú zvesť zo sveta, kde on žije a kde chce, aby sme aj my prišli a aby sme sa takto vyslobodili zo satanovho kniežatstva. Lebo vierou si približujeme nebeské kráľovstvo už tu na zemi. A čo je nebeské kráľovstvo, všetci veríme, že dobre, určite lepšie ako tu, má to nespočetne veľa definícii a príkladov, vrátane podobenstiev v evanjeliu. Ja uvediem len jedinu jedinú maličkosť. Nebeské kráľovswtvo je krajina, kde ľudia nenosia kľúče, nemusia sa vyrábať zabezpečovacie zariadenia, ktoré predražujú to, čo kupujeme, obrovské náklady na bezpečnostné služby, atď.......
Nebeské kráľovstvo je svet, kde nie sú vojnoví šiaLENCI, ktorým je jedno, či zabijú muchu alebo človeka, zabíjajú na miliony a stá miliony. Nebeské kráľovstvo je inteligencia a bez ktorej neexistuje zodpovednosť za každý rozbitý dom, za každý zničený ľudský žovot.
prvé, čo je porazené vo vojne je pravda, ktorou chcú vojnoví šialenci oklamať ľudí a boha, lenže ani tí, ktorým šklocia, im tu lož neveria, naopak s tou lžou robia zo seba trápnych a primitívnych idiotov, keď nedokázali odolať pokušeniue moci, sú zaslepení, aby nielenže nevideli slzu na tvári, či kvapku krvi, ale nevadí, im rozbíjanie a zabíjanie, lebo nemajú základy inteligencie, ktorá by im v tom zabránila. Rozmlátiť niekomum hubu, to dokáže aj ten najposlednejší idiot a vlastmner tým sa idiotid iotom potvrdzuje, ale dať zo svojho a pomôcť, to už mysí byť vyššia inteligencia.
A práve asomosei, ten strach z pekla a z neba, ktorým sa nerbo aspom takýmto spôsobom snaží znížiť jednanie týchto idiotov je na našu ochranu a na ochranu tých, ktorí musia čeliť tomuto zbesilému idiotizmu.

Viera je boj dobra proti zlu a ty a všetci podobní, ktorí nenávidite tieto hrozby a strach, lebo vám bránia v rozpútaniui niečoho ešte horšieho. Možno si to neuvedomujete, čo robíte a aj kristus na kríži prosí otca, odpusť im, lebo nevedia, čo robia.

A teda, pokiaľ mi budú drať vrecká zväzky kľúčov a nakoniec aj tak sa pokradne, dovtedy tu toto považujem za humus, z ktorého chcem čo najskôr zmiznúť.
Zmiznúť do mneba, kde sa nenosia kľúče, lebo tam nie sú tí, čo kradnú, žiť v pokoji a v slobode, lebo tam niešú vojnoví šialenci, ktorí si obrátili pravdu naopak, aby sa mohli vyžívať v ničení a zabíjaní, proste odísť z kniežatsva tohoto sveta do sveta Ježiša krista. Lebo sloboda nie je nevera a ateizmus, že sa nemusím modliť a vyznávať vieru, sloboda je žiť v tomto nádhernom svete.


25.
označiť príspevok

asmodei muž
   13. 11. 2016, 12:05 avatar
(23.) Ver si comu chces a dufaj si v co chces, len nech ma to privelmi neotravuje v mojom zivote. Nepotrebujem strach z pekla aby som nebol hajzlom/idiotom/primitivom.


26.
označiť príspevok

asmodei muž
   13. 11. 2016, 12:07 avatar
(23.) A este nieco, nemyslaj, ze ja nieco na nabozenskych predstavach o strachu z pekla nenavidim. Ja sa tomu jednoducho smejem.


27.
označiť príspevok

Berktgar
   13. 11. 2016, 12:09 avatar
Ver si svojím ilúziam a preľudom ale zdravým, racionálne zmýšľajúcim ľuďom daj pokoj s týmito drístami.


28.
označiť príspevok

omega
   13. 11. 2016, 15:54 avatar
Ty si ver comu chces, ale vypadni zo sekcie nabozenstvo
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:37,  daj ho do laty Tull, ty na to máš
dnes, 13:33,  zahoracke rasisticke telata toho moc nevidia*21*21*21
dnes, 13:32,  hokejis, je sila ako sa snažíš svojimi nepresnosťami, ktoré zaváňajú klamstvom,...
dnes, 13:27,  mufík ty fašista vidíme čo sa deje v USA :)
dnes, 13:26,  na zaklade toho vidím, aký je rozdiel v rusku a amerike.......ale ty to nevidiš, pretože si...
dnes, 13:18,  mufík je mega blbec
dnes, 13:18,  mufíku tendenčné protiruské videá atd ti nevadia. Ale drístami a klamstvami realitu o USA...
dnes, 13:17,  mufik to nedokaže *03*03*03 a ani ty ty katolicke čudo*03*03*03
dnes, 13:16,  J.Tull je sila ako sa snažíš túto vraždu zjemniť pričom on ju priamo zabil a ten biely...
dnes, 13:14,  hokejis, vsak ho ignoruj on je taký blbec
dnes, 13:13,  ano mufiku su tendencne videa na kazdej strane.....Ide o to na ktoru stranu sa prikloníš, či...
dnes, 13:12,  J.Tull zabil ju ženu a ty čo vlastne chceš to nejako ospravedlniť len pretože vraždil...
dnes, 13:11,  hokejis, kde som písal o bielej lúze?*01
dnes, 13:11,  mufík ty zlo ! Keď Bijoux nadáva, útočí tak to ti nevadí ty pokrytecký znovuzhovadený trol
dnes, 13:10,  hokejis, nezabil ju len tak, nezabil ju, keď vyšla z domu, ale keď prišla k autu, nestrelil...
dnes, 13:10,  ja by som ti za tieto reči rozbil papuľu..........viem že by som zhrešil, ale papulu by si...
dnes, 13:10,  mufík ty si mal byť na mieste toho bieleho a keby ťa dokopali možno by sa ti v tvojej dutej...
dnes, 13:08,  J.Tull ty len o bielej lúze o čiernej sa bojíš písať :)
dnes, 13:08,  zase sa nudi, zabavacka chlapov
dnes, 13:08,  mufík ty americký trol ked sem trol Edo dáva kopu tém o Rusku tak to netrepeš že je to...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(105 329 bytes in 0,282 seconds)