Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Je správne všetko plánovať, mať pod kontrolou a mať všetko po svojom?

46
reakcií
2787
prečítaní
Tému 10. októbra 2016, 09:10 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   10. 10. 2016, 09:10 avatar
Viac v tomto výstižnom texte a krásnom zamyslení.

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 10. 2016, 11:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   10. 10. 2016, 12:26 avatar
Veľmi dobre Scarlet666, áno na modlitbu sa nesmie zabúdať.


46.
označiť príspevok

piskotka žena
   17. 10. 2016, 18:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 10. 2016, 02:04 avatar
Ktoru pesnicku?


4.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 10. 2016, 13:54 avatar
Ale taktiez nie len sa modlit a cakat, ze nam budu pecene holuby padat do ust...

Ako sa hovori: Pomoz si clovece, aj pan Boh ti pomoze...
Súhlasí -era-, lea_pragmaticka1


5.
označiť príspevok

YouLove
   10. 10. 2016, 20:02 avatar
1
To sa dá zhrnúť do jednej vety. Ľudia si zvykli na také malé privolanie ochrany pomyslením: " Bože buď pri mne a neopúšťaj ma", a tak ďalej
Súhlasí lea_pragmaticka1


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   10. 10. 2016, 21:35 avatar
Áno volá sa to nábožné povzdychy a majú obrovskú silu. Je to krátka veta svojími slovami, kedy oslovujeme Boha resp. Pána Ježiša či prosíme svätých o orodovanie. Ako si správne uviedol/la napr. Pane Ježišu pomôž mi, Panej Ježišu daj mi silu, ale čo je podstatné a na to nesmieme zabúdať - treba aj ďakovať napr. Pane Ježišu ďakujem za všetko a celkom podstatné je povedať, že ho milujeme, veľmi o to Boh stojí, o našu lásku, takže také niečo ako Pane Ježišu milujem ťa má veľkú silu a budujeme si tak osobný vzťah s Bohom. Je krásne byť Božím priateľom. Zo svedectiev vieme, že niekedy stačí aj u neveriaceho tesne pred smrťou povedať kratučkú vetu, ktorá ho môže zachrániť napr. Pane Ježišu odpusť mi hriechy a zachráň ma. Je to dôležité povedať, veriť tomu a hlavne prejaviť opravdivú ľutosť.
Súhlasí Wolfe


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 10. 2016, 23:00 avatar
6,.....zásadne nesúhlasím!!! Bolo by veľmi pohodlné/ako sa to praktizuje v RKC/ tesne pred smrťou oľutovať svoj hriešny život a hor ho do nebička. Načo poznanie,načo viera,načo skutky,načo sa namáhať,keď nám niekto ponúka taký pohodlný spôsob riešenia našej záchrany.
Na smrteľnej posteli je každý na "mäkko",alebo keď sme nejak konfrontovaný blízkosťou smrti/v ťažkej chorobe,pri úraze/,tak je ľahké zbaviť sa pýchy,predsudkov a na poslednú chvíľu aj "opravdivo" oľutovať. Lea,Boh nie je naivný a nerozumný ako si to niekto myslí.
Ponúkaš riešenia,ktoré len zavádzajú ľudí a vrhajú ich do zničenia.
Súhlasí Ludwig


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 23:01 avatar
Sektár nešíri bludy, jehovisti nešíria náboženstvo a pravdu o Bohu, ale bludy svojho zakladateľa. Keď si poblúdený nedávaj do bludu iných ľudí - na to nemáš právo.


16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2016, 23:10 avatar
Katolicke bludy su o to lepsie


17.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 23:14 avatar
Dal si suhlas na prispevok 6 a teraz nesuhlasis - z principu a mas chut byt zapojeny do diskusie, lebo nevies na seba uputat? Si rozorvany? Ale zase tebe som dala prikaz, ze mas doliezat a protestovat, takze si plnis co som kazala haha. Odpovedala som ti, ked uz tak zufalo odpovedas a rypes do mojich prispevkov a aj nereagujem, tak uz chod spokojne spat nespokojenec.


19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2016, 23:24 avatar
ano dal som suhlas na prispevok 6, uz ma nebavi vypisovat s ktorymi vecami nesuhlasim, tak tam proste necham len ten suhlas.
Ale napriklad hned od zaciatku som nesuhlasil napriklad s tymto:
"či prosíme svätých o orodovanie" >> asi ti muselo dojst, ze ja ako protestant, na orodovanie svatych neverim..

Ak to chces vediet, tak suhlas som dal presne k tomuto:
"Ako si správne uviedol/la napr. Pane Ježišu pomôž mi, Panej Ježišu daj mi silu, ale čo je podstatné a na to nesmieme zabúdať - treba aj ďakovať napr. Pane Ježišu ďakujem za všetko a celkom podstatné je povedať, že ho milujeme, veľmi o to Boh stojí, o našu lásku, takže také niečo ako Pane Ježišu milujem ťa má veľkú silu a budujeme si tak osobný vzťah s Bohom. Je krásne byť Božím priateľom."

S tym suhlasim uplne..

Co som hovoril o katolickych bludoch, tak som nehovoril konkretne o nejakom blude v TOMTO prispevku, ale VSEOBECNE o katolickych bludoch, presne ak ako si ty hovorila VSEOBECNE o bludoch JS..

Mimochodom ty si ta, ktora tu vytvara provokacne temy..
Milky sa ti ospravedlnil za samovykladacov (CO FAKT NEMUSEL, lebo nemal dovod), ty si ani len neuznala chyby RKC.

Ale uz sa nasiel tvoj protipol - nick Luther, je presne ako ty, len z opacnej strany.. tak si vychutnaj svoju vlastnu polievocku  


7.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 10. 2016, 21:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2016, 10:25 avatar
lea, zase sú to nádherné lepkavé veci, ale do akej miery to je skutočná pravda. je to podobné, ako s tými dogmami o Márii, vo svojej horlivosti by sme si všetci priali, aby to tak bolo, ale je to skutočná pravda ????
Keď som bol dieťa, hovoril som ako dieťa, poznával som ako dieťa, rozmýšľal som ako dieťa. Keď som sa stal mužom, zanechal som detské spôsoby. Teraz vidíme len nejasne, akoby v zrkadle, no potom z tváre do tváre. Teraz poznávam iba čiastočne, ale potom budem poznať tak, ako som aj ja poznaný.
A práve tento hymnus na lásku vo mne vyvolábva predstavu, ako sa viera vyvíja v človeku.
Keď som bol dieťa rozmýšľal som ako dieťa, keď som sa stal mužom vidím len nejasne ako v zrkadle, no potom z tváre do tváre. Terraz ako muž poznám len čiastočne, ale potom budem poznať, atkl ako ja som bol pznaný.
A práve tieto veci, ktoré vymýšľame vo svojej horlivosti napríklad o Márii a pri tom vôbec nemáme istotu, či to tak vlastne s ňou bolo, teda nevieme či je to vôbec pravda, to sú tie detské spôsoby. Chceme za každú cenu vedieť, ak nie, tak si domyslíme, donekonečna ako dieťa: a prečo a prečo a prečo. Chceme za každú cenu vedieť pravdu a práve dospievaním a teda vyzrievaním vo viere prichádzme na to, že nie všetko musíme za každú cenu vedieť, že možemem byť spasení aj bez toho, že budem všetko vedieť, že stačí, k budem vedieť to, čo je v evanjeliu a nič viac, len evanjelium.
A teda mím všetko plánovať a mať po svojom, ja tvrdím, že musíme, že musíme byť ako muži a nie ako deti, čo, sa neustále spoliehame na Ježiša, jeho otca, či ducha svätého.
Boh nás predsa stvoril ako samostatné ľudské osobnosti, vložil nás do sveta, ktorý patrí kniežaťu tohoto sveta a čaká, čo urobíme. Lebo len tak nás môže súdiť, vyberať si z nás. Ak knieža tohoto svet rozsieva po tomto svete nekonečné zlo,lebo on je zlý a tento svet je jeho, boh nás sleduje, ako sa s týmto zlom vysporiadame.
Ak nájdeme napríklad trpiaceho človeka, na ktorého uvalil zlo knieža tohoto sveta, boh nás sleduje, čo urobíme, ak k tomuto človeku prídeme. Neveriací začne nedávať na boha, načo vám je taký boh, že toto dopustil, že jeho vinou je na tomto svete toľko zla, ale my veriací by sme nemali myslieť na to, prečo mu je zle, mali by sme skočiť a pomôsť koľko vládzeme a nemáme ani čas pomyslieť, kto je na vine za to zlo.
Preto satan nenávidí, ak chceme zmenšiť zlo tohoto sveta, lebo vstupujeme do jeho diela, ktoré je jeho od počiatku tohoto sveta a preto boh nás vložil do tohoto sveta, a dal nám ľudský rozum a samostatnosť a teda slobodu, aby sme sa rozhodli, či budeme užívať zlo tohoto sveta, alebo či budeme bojovať proti tomuto zlu.
Ja som pochopil evanjelium tak, že boh nechce nikoho, koho mi tam niekto dokopal,či donútil, aby šiel k nemu, Boh chce, aby my sami slobodnou vôlou sme sa slobodne rozhodli pre neho,pretoaj vždy bol v dejinách najväčší zločijn nanucovať niekomu svoje presvedčenie, svoju vieru. Aj španielski vojaci v amerike brutálne pošliapali všetko, čo malo napomáhať evenjelizácii. Až samotný biskup neuveril, že začať hlásať evanjelium po tom, čo zanechala po sebe armáda, je úplne nemožné. A naopak, pomohla matka Božia a ľudia húfne začali veriť evanjelium, pretože evanjelium je proti každému pohanskému náboženstvo sila, ktorá sa pozná okamžite v živote človeka, človek spozná odozvu na praktizovanie viery vo svojom živote, A to je ten rozdiel, to sila slov večného života.
A preto by sme ani deti nemali nútiť do viery, ale vlastným príkladom ich strhnúť za seba, aby ak dospejú a začnú byť mužmi, zanechali detských spôsobov.
Naučili sme deti zaspávať s rozprávkami. Ale kaaždý večer, je dobré spolu s deťmi s pomodliť ich detské modlitbičky, ale v rámci toho, prehodnotiť aspom stručne celý deň a čo som robil dobréa čo zlé a čo by som si prial na zajtra, podľa toho, ščo ma čaká. Verte mi, deti si na to veľmi zvykli.Vnúčik, keď ešte chodil do škôlky, si takto raz večer prial, aby sa panimučiteľka uzdravila, lebo tú mal najradšej. No a mama mu na to povedal: Ak sa pomodlíš, možmno sa aj skorej uzdraví.Ráno ho nechala v škôlke a už bola pri východe, keď za ňou dobehol a s radosťou je povedal: Mami, funguje to, ona už je tu.
Ešte jdna príghoda s ním.Moja sertra bola u nás na návšteve a užsme jej dohovárali, že čo nerobí zo sboeu niečo, že vyzerá veľmi zle, samozrejme nedala si povedať a asi po dvoch týždnoch sme dostali správu, že mala porážku a musí byť pripjená na umelé dýchanie. ten bol z toho taký smutný a v kostole šiel sám za kňazom, že či by sa nepomodlil ta tetiu, lebo je na prístrojoch v kome,Kňaz automaticky prisľubil, ale medzi tým začala sama dýchať a na ďalší týždeň vnúčik doslova objal farára, vite ako veľmi vám ďakujem, že ste sa pomodlili, teda už dýcha sama , bez prístrojov.
Je dieťa a rozmýšľa, ako dieťa, ale kolko krát nás doslova zaskočil ako dospelých.
Ježiš hovorí, klopte a bude vám otvorené, proste a dostanete, ale nerobiť nič a vo všetkom sa spoliehať na boha, to je ako by som svoj talent zakopal do zeme, a keď zomriem, tak ho dám pánovi zo slovami, ako si mi dal, tak ti ho vraciam, a možno aj preto by sme sa mali častejšie zamyslieť nad tým, že sme zlí a neužitoční sluhovia, lebo sme urobili len to, čo sme museli.


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 10:36 avatar
S Pannou Máriou aj s Pánom Ježišom som si celkom istá. Práve preto, že som ich spoznala a uverila až ako 40ročná - nikto ma to neučil, nenútil. Hoci som bola veriaca a pokrstená od mala - bola som dovtedy len formálne veriacou, poznala som základné modlitby, do kostola chodila zo slušnej výchovy a z povinnosti - a ničomu som nerozumela čo sa tam deje. Vždy som však bola duchovne založená aj som verila v Boha - ale verila som len v Boha Otca. Vytvárala som si vlastné výklady Biblie, ktorú som mimochodom čítavala od cca 20 roku veku, čítavala som som aj protestanskú Bibliu aj iné náboženské duchovné knihy, filozofické, Korán ...Len cez Panna Máriu (ktorú som si nikdy nevšímala, neuznávala, neverila) som sa dostala k Pánovi Ježišovi - a za to jej budem vždy vďačná. Keby som neuznala a neuverila v jedine meno a v jediného spasiteľa Pána Ježiša - tak by som bola stratená a zatratená čo som aj cca 40 rokov bola.

Viem komu som uverila a poviem každému, že Panna Mária je istou cestou k Pánovi Ježišovi. Platí to.


10.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   13. 10. 2016, 10:45 avatar
Ježiš mu odpovedal: "Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa. O Marii v Písme nič take nenachádzam o com stale ohadom Marie pises. Ale je to kazdeho osobná vec comu a hlavne komu verí ... Nechat sa zmanipulovat ludmi a ich vymyslami je velmi jednoduche ako ukazuje prax .. a je jedno ci sa jedna o katolikov babtistov JS atd.
Súhlasí Ludwig, Wolfe


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 10. 2016, 23:08 avatar
10,....vždy je to o tom,že mi máme pravdu a tí druhí sa mýlia. Je síce pravda,že môžme veriť hocičomu a hocikomu,ale určite nie je pravda to,že všetci takíto konzumní "veriaci" aj budú zachránení. Aj židia verili v Boha ,ale nie "podľa presného poznania", a tak väčšinu Boh zavrhol.
Ak teológovia tvrdia ,že RKC učenie pozostáva na 90% y ľudských výmyslov,tak to väčšine protestantov nebránilo prijať tieto náuky./trojica,peklo,nesmrteľná duša,atď/
Stále platí to,čo stále prízvukoval Ježiš a apoštoli,evanjelisti:" Nadarmo ma uctievajú,lebo vyučujú ako náuky ľudské prikázania"! Mat.15:9


11.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2016, 22:37 avatar
Tu nejde o žiadnu manipuláciu, tu ide o to, že vy neviete, čo my viem,e a vy netušíte, čo vlastne existuje. Ale to sa nedá len tak ľahko opísať, je to sila živej ježišovej vody,ktorú je možné čerpať iba pri pozdvihovaní pomaly akaždú nedeľu viac a viac a teda kto neuznáva premenenie, kto neuveril ježišovi slová pri pooslednej večeri, nemá tieto veci odkiaľ načerpať, aby aspom zdialky tušil, o čo sa jedná. Vy dokoncva nepoznáte ani silu ruženca, aký je to obrovský rozdiel ak sa ruženec modlím a keď nie a čo keď veci, čo sa týkajú ježišovej živej vode sú účinnejšie takmer 10 krát viac az toho to vy nemáte absolútne nič, až sa človek diví, čo vás drží pri viere.
Nikto tu nechce nikoho urážať, a radšej sa mlčí, lenže vy ste to nepochopili a idetet ďale až za nenávisť a satanizmus. A to je ťažké potom o tomto debatovať, ak nechcete ani ráz sa pomodliť ruženec. Zvonku vidíte iba námahu, ale nevidíte výsledok, lebo ak začneš diskutovať o manipulácii, tým dávaš jasne najavo,že si vedle jak ta jedle. To by sme potom mohli diskutovať o manipuláci iaj so samotným, alebo samotným evanjeliom. Ak napíšeš, že nikde to nie je v evanjeliu,tak je to potom ako s návodom na použitie, kde sa samozrejme veci vynechaávajú. Ak si prečítaš návod na použitie záchodovej misy,tak tam predsa nenapíšu automatickú vec, že pred sadnutím na misu si musíš najprv stiahnúť nohavice.
Možno som nezvolil najvhodnejší príklad, ale ak nikto niečo nechápe a miesto pokory sa ešte robí múdrejší nad tými, čo pochopili, potom je tu naozaj zbytočne o týchto veciach písať, lebo to iba zväčšuje rozpory a nenávisť. a to nie je kresťanské. alebo ježiš stanovil Petzra za pápeža, le podľa vás ostatných pápežov netreba, lebo to tam nie je napísané. Aj komuinisti si povymýšľali, kadejaké hovadiny a tiež si to dávali vedecky podložiť, to všetko sa dá, ale čo ak niekto niekde inde nemá s tým problém a potom je toidiotizmus ako vyšitý aj s tou vedou, čo to podložila. je tu prtedsa ježiš,ktorý vie všetko ako to má byť a je tu jeho evanjelium, ak by si niektochcel byť istejší, ale načo nám je, ak si to evanjelium otáčame ako, na grile, kým nedostaneme z neho nezmysel, ktorý potrebujeme.
A preto, každý neveriaci stráca mnnoho a mnoh, ale každý veriací, čo neverí márii stráca možno ešte viac. a neviem si spomenúť, či sa v evanjeliu vôbec hovorí, o modlách.


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2016, 23:08 avatar
"tu ide o to, že vy neviete, čo my viem,e" >>> Ano my nevieme nic, vy viete vsetko

Nemame vyskusat vsetko co je dobre, ale co je spravne..
drogy su pre niekoho tiez dobre, niekto moze podporovat ezoteriku, reiki atd, ale je to dobre?

Ruzenec je protibiblicky.,.
Preco by mal niekto skusat robit nieco co je nespravne..
Izraeliti tiez vyskusali spravit zlate tela...


18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 23:17 avatar
Co je na ruzenci protibiblicke a kde je zakaz modlit sa ruzenec?


20.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2016, 23:26 avatar
Uctievanie Marie je protibiblicke, vlastne nie protibiblicke, ale proti Bohu...
To musi byt v biblii presne napisane, ze je zakazane modlit sa ruzenec?

To rovno sa moze niekto modlit k satanovi, doslovne proti tomu tiez v biblii nie je nic napisane
Súhlasí Shagara


21.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 23:28 avatar
to isté hovorí aj diabol čo hovoríš ty :

Utoky proti Panne Marii

„Čo sa týka úcty a prostredníctva Veľkej Pani, my ľuďom našepkávame: Čo to osoží? Veď to nie je podstatné. Treba zachovávať iba to, čo je podstatné. Pritom však nezbadajú, že takto práve to podstatné stratia a že Najvyšší ju miluje ako nijakého iného človeka. Hej, keď ona len slovo povie pred Najvyšším, tak sa stane všetko, čo si len zažiada. Ruženec je najlepšia modlitba Účinok zdravasu siaha až do očistca, až k miestu múk. Lebo keď nejaký človek hovorí: „Zdravas, Mária, milosti plná“, vtedy má radosť Veľká Pani a my sme celí zdesení. Preto sa my usilujeme ľuďom nahovoriť: Ruženec nič neosoží, odriekať ho je len prázdnym zvykom. Je to iba mlátenie hubou, mrmľanie pre staré ženy. Je to zbytočná modlitba, treba skôr iné modlitby konať. Avšak ruženec je postrachom pekla, podobne i škapuliar. Mnohí našli milosť len preto, že nosili škapuliar . Preto ľuďom hovoríme: Čo osožia tieto šnúry a handričky? To isté platí o mariánskych a bratských spolkoch. Mnohí našli milosť už len preto, že sa dali do nich zapísať. Našou úlohou je preto pracovať na zničení toho všetkého.“Zlý duch sa neopováži vysloviť meno Mária, volá ju iba Veľkou Paňou


23.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2016, 23:33 avatar
Pocitam, ze tento text nemas z biblie..
Súhlasí Shagara


24.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 23:36 avatar
tebe texty z Biblie netreba, dala som o Panna Marii a zmohol si na to, ze nebudes odpovedat, lebo by nejake tvoje vlastne bludy boli nieco ako perly sviniam. Asi sa sam povazujes za svinu ci sa mylim?


30.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2016, 23:45 avatar
Ano bolo by to tak..
"Asi sa sam povazujes za svinu ci sa mylim?" >> Nie nepovazujem a ani teba, len viem, ze by si ma mozno chcela roztrhat

Pises v jednom versi (tusim Lk 1,35?) z biblie o marii ako teotokos, pricom to v tej biblii tak napisane ani nie je...
Povymyslali ste si predobrazy, aj ked su to skor vase apofenie..


32.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 23:47 avatar
Nehovor, nepovazujes ma svinu, to mi je novinka. Aj, ked je mi to jedno a nemozes ma urazit, uz s principu. Diva svina roztrha cloveka, len vtedy, ked jej ohrozuju mladata. Jasne mi sme vymysleli predoobrazy, ale spravne podla teba su to apofenie -hratky se slovicky a jine srandy. Si vtipny zistujem haha.


38.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2016, 23:54 avatar
Hej, takze Adam je predobraz, Jezisa a Maria je predobraz Evy..
To nam dava dokopy, ze Jezis a Maria su druh a druzka..
Neboli oni nahodou syn a matka??

"Diva svina roztrha cloveka, len vtedy, ked jej ohrozuju mladata" >> Sledujem "poznas bibliu"
Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás.
Mal som na mysli toto, ale to by si musela aspon trosku ovladat bibliu.
Ty akurat tak ovladas vyhladavani v katechizme..


22.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 23:29 avatar
už si sa modlil Zdravas a dokazes ju dokonca precitat ci odvratis zrak, hm?

ZDRAVAS MÁRIA
Zdravas, Mária, milosti plná, Pán s tebou. Pozehnaná si medzi zenami a pozehnany je plod zivota tvojho Jezis. Svätá Mária, Matka Bozia, pros za nás hriesnych teraz i v hodinu smrti nasej. Amen.


26.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2016, 23:39 avatar
Niekedy davno som sa modlil zdravas, dokonca aj niekolkokrat ruzenec, ale nebolo to spravne...

Modlitba zlozena a polepena z textov anjela Gabriela (Zdravas, milosti plná, Pán s tebou.) + Alzbety (Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod tvojho života) + nejakeho nezmyslu, co niekto vymyslel ( Svätá Mária, Matka Bozia, pros za nás hriesnych teraz i v hodinu smrti nasej. )


29.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 23:44 avatar
A co sa ty modlis okrem Ocenas ci sa nemodlis, len kydy a spiny na rkc a papezov ci aspon protesty haha?


35.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2016, 23:50 avatar
A co tvoje kydy a spiny na protestantov, samovykladacov, evanjelikov?

Mimochodom "Otce nas" je modlitba ktoru nas ucil Jezis, takze fakt neviem co mas proti nej...


36.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 23:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 10. 2016, 23:38 avatar
18,....všetko! Za prvé,že modlitby sú smerované Márií, a tiež preto,že ide o mechanické ,opakované modlitby.
Ježiš hovoril presný opak toho ,ako sa máme modliť a ku komu.
Modlitby by mali byť úprimné a mali by vychádzať zo srdca. Nemali by sme sa ich učiť naspamäť a mechanicky ich opakovať. Biblia nás nabáda: „Keď sa modlíte, nehovorte znovu a znovu to isté, ako to robia ľudia z národov, domnievajúc sa, že budú vypočutí, lebo používajú mnoho slov. Preto ich nenapodobňujte, lebo Boh, váš Otec, vie, čo potrebujete, skôr ako ho vôbec prosíte.“ (Matúš 6:7, 8)
Ľudia, ktorí chcú Boha uctievať správnym spôsobom, by sa mali modliť iba k Otcovi Ježiša Krista,jedinému Bohu. (Matúš 6:9) Biblia nás k tomu nabádanabáda: „O nič sa úzkostlivo nestarajte, ale nech sa vaše prosebné žiadosti oznamujú Bohu modlitbou a pokornou prosbou spolu s vďakou.“ (Filipanom 4:6)
Súhlasí Ludwig, Wolfe


27.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 23:41 avatar
Zase sektarske jehovisticke klamstvo? Modlitba ruzenca je plne biblicka a vychadza z Biblie.

MODLITBA RUZENCA A JEDINECNOST MATKY BOZEJ MAJU BIBLICKY ZAKLAD.
Datum: Čtvrtek, 24. duben 2008 @ 22:28:39 CEST
Téma: Katolicismus

MODLITBA RUZENCA A JEDINECNOST MATKY BOZEJ MAJU BIBLICKY ZAKLAD.

Lk 1:28 - "Zdravas Mária, milosti plná, Pán s Tebou." Toto sú slová vyrieknuté Bohom a doručené k nám cez anjela Gabriela (ktorý je poslom Božím). Takto, keď katolíci recitujú tento verš, keď sa modlia ruženec, vyslovujú slová, ktoré vyriekol o nej Boh.

Lk 1:28 – taktiež slovné spojenie "milosti plná" je preložené z gréckeho slova "kecharitomene." Toto je jedinečný titul, ktorý bol daný Márii a naznačuje dokonalosť milosti z minulej udalosti. Mária nie je len "vysoko ctená." Ona bola zdokonalená milosťou Božou. "Plný milosti" je v Písme použité na opis už len jednej bytosti okrem nej - Ježiša Krista v Jn 1:14. /ako cloveka/

Lk 1:38 - Máriino fiat znamená "nech sa mi stane podľa tvojho slova." Mária je dokonalým modelom viery v Boha a je hodna nášho obdivu.

Lk 1:42 - "Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod života tvojho, Ježiš." Spojenie "požehnaná si medzi ženami" skutočne znamená "ty si najpožehnanejšia medzi ženami." Slovo najpožehnanejšia sa tu nevyskytuje z toho dôvodu, že grécky jazyk nepozná superlatív. Tiež si treba všimnúť, že Alžbeta najprv zdraví Máriu a až potom Ježiša - Toto je hyperdulia (ale nie latria, ktorá patrí jedine Bohu). My tiež môžeme, ak chceme, skrze Máriu chváliť Ježiša. Nakoniec, katolíci opakujú tieto Bohom inspirované slová Alžbety v Ruženci.

Lk 1:43 - Alžbetine slová "Matka môjho Pána" (v hebrejčine Alžbeta používa "Adonai" čo znamená Pán Boh) sú ekvivalentom slov "Svätá Mária, Matka Božia", ktoré sa katolíci modlia v Ruženci. Táto formula je jednoduchá: Ježiš je božská osoba a táto osoba je Boh. Mária je Ježišova matka, takže Mária je Matkou Boha (Mária nie je len matkou Ježišovou ľudskej prirodzenosti - matky sú matky osôb, nielen prirodzenosti).
.
.. Lk 1:48 - Mária prorokuje, že všetky pokolenia ju budú velebiť, tak ako katolíci robia v modlitbe "Zdravas Maria". Su nejake protestantské cirkvi , jestvujuce po cele starocia, ktore uctievaju matku Boziu so specialnymi modlitbami a zboznostou?Ziadne.

Lk 2:35 - Simeon prorokuje, že Máriu prenikne meč bolesti. Mária takto zohráva veľmi dôležitú úlohu v našom vykúpení. Kým Ježišovo utrpenie bolo všetkým, čo potrebujeme k nášmu vykúpeniu, Boh chcel, aby sa Mária podriadeným spôsobom zúčastňovala na utrpení svojho Syna, rovnako ako nám On dovoľuje zúčastniť sa našim utrpením. na utrpeni svojho Syna

Lk 2:19,51 - Mária si uchovávala všetky tieto slová vo svojom srdci. Katolíci si toto pripomínajú, keď sa zasväcujú Máriinmu Nepoškvrnenému Srdcu a všetkým bohatstvám a múdrosti, ktoré sú v ňom obsiahnuté Slovo zasvatit znamena, ze sa davame do jej ochrany, aby nam svojim orodovanim pomahala..

Gen. 3:15 - od úplného začiatku môžeme pozorovať, že Boh dáva Márii jedinečnú úlohu v histórii spásy. Boh hovorí "Položím nepriateľstvo medzi teba a ženu, medzi tvoje potomstvo a jej potomstvo." Toto sa vzťahuje na Ježiša (to "nepriateľstvo" a Máriu ("ženu". Výraz "jej potomstvo" (spermatos) nie je spomenutý nikde inde v Písme.

Gen 3:15 / Zjv. 12:1 - Písmo začína a aj končí so ženou, ktorá bojuje so satanom. Toto poukazuje na moc tejto ženy s potomstvom a učí nás, že Ježiš a Mária sú Nový Adam a Nová Eva.

Jn 2:4, 19:26 - Ježiš volá Máriu "žena" Keď Ježiš používa pre Mariu titul "žena" (gnyai), je to vzdy titul DOSTOJNOSI A UCTY, nejde tu o obycajne pomenovanie.. Je to ekvivalent slova PANI alebo MADAM. A take iste pomenovanie zeny/gnyai- MADAM,PANI,/ JE POUZITE AJ V GEN.3.15..Jedna sa tu o Pannu Mariu..Ked sa totiz hovori o Eve,pouziva sa normalny titul beznej zeny, nie MADAM alebo PANI: Tak, ako Eva bola matkou starého stvorenia, Mária je matkou nového stvorenia. Pokolenie tejto ženy pošliape hadovi hlavu.

Iz 7:14; Mt 1:23 - panna (po grécky "parthenos" počne Syna a dá mu meno Emanuel, čo znamená "Boh s nami."

Lk 1:35 - toto dieťa sa bude volať svätý Syn Boží. Maria je MATKOU BOZIEHO SYNA ,ALEBO MATKOU BOHA/“Theotokos“/ NESPRAVNY VYKLAD VERSA „VSETCI ZHRESILI“:

Lk 1:47Maria vola Boha SPASITEL.. Niektorí protestanti používajú tento verš v neprospech Márie. Prečo? Samozrejme Boh je Máriin Spasiteľ! Ved Maria bola uchranena od dedicneho hriechu, nie svojou zasluhou,alebo mocou, ale vdaka Bohu, Bozou mocou. Rim 3:23 - Niektorí protestanti používajú verš "všetci zhrešili" ako pokus dokázať , že Mária mala tiež hriechy. Ale slová "všetci zhrešili " znamenajú, že všetci podliehajú dedičnému hriechu. Mária bola uchránená od dedičného hriechu, nie svojou zásluhou, ale vďaka Bohu. Rim 3:23 - konečne "všetci zhrešili," ale Ježiš je výnimkou v tomto pravidle. On ako clovek nezhresil. Grécke slovo pre "všetkých" je "pantes."

Rim 5:19 - tu Pavol hovorí, že "mnohí (nie všetci) sa stali hriešnymi." Pavol tu používa vyraz "polloi," nie "pantes." Protirečí si Pavol s tým, čo povedal v Rim 3:23? Samozrejme, že nie. Pavol mal na mysli, že všetci podliehajú dedičnému hriechu, ale nie všetci odmietajú Boha.

1 Kor 15:22 - Skrze Adama ("pantes" zomreli a v Kristovi ("pantes" budú žiť. Toto dokazuje, že "všetci "neznamená "každý jeden človek." Je tomu tak, pretože nie každý zomrel (Henoch a Eliáš boli vzatí do neba) a nie všetci pôjdu do neba (pretože to povedal Ježiš).

Rim 5:12 - Pavol hovorí, že smrť prišla na všetkých ("pantes" ľudí. Opäť, toto dokazuje, že "všetci" neznamená "každý jeden človek" pretože smrť neprišla na všetkých ľudí (ako sme videli u Henocha a Eliáša).

Rim 3:10-11 - Protestanti tiež používajú tento verš, aby dokázali, že všetky ľudské bytosti sú hriešne a teda taktiež Mária musí byť hriešna. Ale pozrime sa na Žalm 14, ktorý tvorí základ tohto verša.

Žalm 14 - tento žalm neučí, že všetci ľudia sú hriešni. Učí len, že medzi skazenými ľuďmi, všetci zhrešili. Spravodliví pokračujú hľadať Boha.

Žalm 53:1-3 - "niet nikoho, kto by robil dobre" sa vzťahuje na tých, ktorí odpadli od Boha. Inak je to u tých, ktorí zostali verní, konajú dobro. Ježiš volá verných ľudí "dobrými."

Lk 18:19 - Ježiš hovorí, "Nikto nie je dobrý, iba Boh sám." Ale potom v Mt 12:35 Ježiš tiež hovorí "Dobrý človek vynáša dobré z dobrého pokladu..." Takže Ježiš hovorí ,že nikto nie je dobrý okrem Boha, a potom nazýva inú osobu dobrou.

Rim 9:11 - Boh rozlišuje medzi Jakubom a Ezauom v lone, predtým ako zhrešili. Mária bola tiež odlíšená od zvyšku ľudstva v lone, tým, že bola ušetrená Bohom od dedičného hriechu.

Lk 1:48 - Mária nazýva samu seba ponížená. Ale každé stvorenie je ponížené v porovnaní s Bohom. Tak napríklad v Mt 11:29 dokonca Ježiš hovorí, že je ponížený v srdci. Poníženosť je znakom pokory, ktorá je najväčšou cnosťou svätosti, pretože nám dovoľuje, aby sme sa vyprázdnili a prijali milosť Božiu, ktorá zmení naše hriešne životy.

NANEBOVZATIE PANNY MARIE

Zjv 12:1 - vidíme Máriu, "ženu" odetú slnkom. Kým v Zjv 6:9 vidíme len duše mučeníkov v nebi, v Zjv 12:1 vidíme Máriu aj S TELOM AJ S DUSOU

Gn 5:24, Heb 11:5 - Henoch bol vzatý s telom do neba bez toho, že by zomrel. Urobil by Boh menej pre Máriu ?

2 Kráľ 2:11-12; 1 Mach 2:58 - Eliáš bol vzatý do neba v ohnivom voze. Ježiš by neurobil menej pre svoju Požehnanú Matku

Ž 132:8 - Povstaň, Hospodine, a choď k miestu svojho odpočinku, Ty i Archa Tvojej moci!/Maria/ Obaja Ježiš a Mária boli vzatí do neba do ich večného odpočinku

1 Sol. 4:17 - Máme byť uchvátení do oblakov, aby sme stretli Pána na nebesiach a tak aby sme mohli byt navždy s Ním.

2 Sol 2:15 - Pavol nám káže, aby sme zotrvali na ústnej (nielen písanej) tradícii. Apoštolská tradícia hovorí, že Mária bola vzatá do neba. Kým hľadanie kostí svätých bolo bežnou praxou v tých časoch (a bolo by obzvlášť dôležité získať Máriine kosti, keďže bola Matkou Božou), nikto nepotvrdil, že by našiel Máriine kosti. Je tomu tak, pretože neboli dostupné. Mária bola vzatá s telom i s dušou do neba.
granosalis.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


31.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 23:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 23:48 avatar
Celú Bibliu ignorujes a nedodrzujes a budes este nieco hovorit na x citatov a spravne vyklady. Odvaha.


34.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 23:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Wolfe muž
   13. 10. 2016, 23:57 avatar
Kto tu ignoruje bibliu si ty..
Skopirovala si si nejake predpripravene citaty, pretoze z hlavy nic nedokazes..

Kludne by som ti tie citaty vyvratil inymi citatmi z biblie..
Ale naco?

Aby si to zabila tym, ze som samovykladac a cela moja snaha by bola kde...
Preto je to ako hadzanie peral pred svine..


39.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 10. 2016, 23:56 avatar
Lea, to ani katolícky preklad nemá v Zjv 12:1 - vidíme Máriu, "ženu", je tam len "vidím ženu" / "žena". To by Wolfe vedel vysvetliť, čo znamená žena v tomto verši.


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 10. 2016, 00:11 avatar
Hej uz to bolo popisane v Genesise
Jozef (ktory bol potom predany do Egypta svojimi bratmi)
9 A mal ešte iný sen a prezradil ho svojmu otcovi a svojim bratom. Hovoril: "Opäť som mal sen! Slnko, mesiac a jedenásť hviezd sa mi klaňalo."
11 hviezd bolo 11 kmenov Izraela
Jozef bol 12ty kmen (12 hviezda)


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 10. 2016, 01:02 avatar
39,....je to "symbolická žena", ktorá vytvára Bohu potomstvo ,alebo na inom mieste je to Božia organizácia jeho duchovných tvorov. "Ale Jeruzalem hore je slobodný, a on je našou matkou".
Aj Pavol to uvádza na pravú mieru:...."Veď je napísané: „Raduj sa, neplodná, ktorá nerodíš. Ozvi sa a hlasno zvolaj, ty, ktorá nemáš pôrodné bolesti, lebo deti opustenej ženy sú početnejšie ako tej, ktorá má manžela.“
Pavol naznačil, že Sára, tá „neplodná“, symbolizovala Božiu manželku, nebeskú časť Božej organizácie. Táto nebeská manželka bola neplodná v tom zmysle, že predtým než prišiel Ježiš, nemala na zemi žiadne „deti“ pomazané duchom. (Galaťanom 4:27; Izaiáš 54:1–6) Ale na Letnice 33 n. l. bol vyliaty svätý duch na skupinu mužov a žien, ktorí sa takýmto spôsobom narodili znovu ako deti tejto nebeskej ženy.
Zjavenie v 12 kapitole tiež poukazuje na túto symbolickú "ženu".
Napríklad,poukážem na jeden detail ......zrod, ktorý je predpovedaný u Izaiášových textoch , nie je ten istý ako zrod opísaný v Zjavení 12:1, 2, 5. V 12. kapitole Zjavenia ‚......"syn, dieťa mužského rodu", znázorňuje mesiášske Kráľovstvo, ktoré začalo pôsobiť v roku 1914. No „žena“ je v oboch proroctvách tá istá. A to nemá s mŕtvou Máriou nič spoločné.
Trebárs slová:..."A jej dieťa bolo vytrhnuté k Bohu a k jeho trónu. 6 Žena utiekla na pustatinu, kde má od Boha pripravené miesto, aby ju tam živili tisícdvestošesťdesiat dní". To určite tiež nemôžme brať doslovne,/to by nám nesedelo/sú to iba obrazné vyjadrenia ktoré musíme chápať v kontexte Biblie a musíme teda poznať i predobraznú "ženu" zo SZ, a iba tak môžme potom pochopiť kto je daná "žena", ako v SZ/izaiáš,Genesis/ a žena v NZ/Zjavenie,Jánove a Pavlové vyjadrenia/.
Ved ak by sme mali brať všetko doslovne,tak by to bolo viac ako komické. Príklad....."Žene však boli dané dve krídla veľkého orla, aby odletela na svoje miesto na pustatinu; tam je živená čas a časy a pol času, ďaleko od hadovej tváre.
15 A had vychrlil zo svojich úst vodu ako rieku za ženou, aby sa utopila v rieke. 16 Ale žene prišla na pomoc zem, a zem otvorila ústa a pohltila rieku, ktorú vychrlil drak zo svojich úst. 17 A drak sa rozhneval na ženu a odišiel viesť vojnu so zostávajúcimi z jej semena, ktorí zachovávajú Božie prikázania a konajú dielo vydávania svedectva pre Ježiša."
Tieto slová sa nijak nedajú našiť na Máriu.
Dalšie časti práve preto poukazujú na "kráľovstvo" a jeho zrod,a nie na malého Ježiša./jeho narodenie/


28.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 10. 2016, 23:43 avatar
Haha Ludwig samovykladac Biblie sa spriahne so sektarom - to nema chybu. Aj protestant Milanicko sa spriahne so sektarom, ked je to proti rkc. A ze vraj ste krestania. To je gol do vlastnej branky.


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 10. 2016, 23:54 avatar
Lea.....ale tam nič nepíše ,že sa máme modliť k Márii! Zbytočne veľa slov. Aj iní boli "milosti plní" ,ale to nie je dôvod,že sa k ním máme modliť. Aj mnohí boli Bohom "požehnaní",ale ani to nie je dôvod na modlenie sa k ním.
A daná "žena" zo Zjavenia nie je Mária. K tomu som sa už vyjadroval. Uvedom si,že modlitba je akt uctievania. A "uctievať máme iba Boha",to vraví Písmo,to vravel i Ježiš.
A "telo a krv nemajú účasť na Božom kráľovstve",aj to vraví Písmo. V nebi sú iba duchovné bytosti. Preboha načo je Márií v nebi vagína?/sorry,inak to nejde/ Chodí sa aj tam na toaletu? Alebo načo je jej tam konečník? Sú v nebi latríny?
Aj to je výmysel RKC a je to nelogické. Telo hmotné musí mať vytvorené pozemské podmienky,a duchovné telo zas má vytvorené podmienky v duchovnej ríši ,v nebi. To tvrdí Písmo a zdravý rozum.
Súhlasí milky945


40.
označiť príspevok

Ludwig muž
   13. 10. 2016, 23:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 10. 2016, 00:02 avatar
Alebo inak.....skúste prísť za niekym,trebárs za svojim vedúcim,alebo kňazom a povedzte mu niečo,rozprávajte sa s ním,a opakujte to niekoľko krát za sebou. Hádaj,čo si pomyslí taký človek o tebe? Bude si ukazovať na čelo.
Je to ako ten vtip. Dežko príde na faru a pozdraví sa :"Pochválen buď pán Ježiš Kristus". Farar odzdravil,a Dežko opať :"Pochválen.......". Farár opäť odzdraví:"Na veky amen". No a Dežko do tretice opäť:"Pochválen.....".
Na to už farár s hnevom odzdravil a skríkol:"Dežko,čo mi to stále opakuješ,však som ti odzdravil,ja nie som hluchý a pamäť mi slúži"!
Na to Dežko povie: "No vidíte pan farár,vy sa čertíte už pri troch opakovaniach,......,a vy ste mi dali pomodliť sa desať Otčenášov a zdravasov,ako sa potom môže cítiť Boh,keď mu to budem toľkokrát opakovať?!
Súhlasí milky945, Wolfe


45.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 10. 2016, 02:20 avatar
Je tu ešte podobenstvo o sudcovi a neodbytnej vodve, ktorá bola tak vytrvala, až s jej sudca nakoniec zastal.
Väčšina cirkvi a aj jednotlivov, čo odišli, alebo sa odlúčili od katolíckej cirkvi, poznali po kratšej dobe, že niečo odchodom stratili, nevedia dodnes, lebo keby vedeli , čo to je nikdy by z RKC neodišli.
Ak zoberieme iba raz týždenne účasť pri premenení a pozdvihovaní a v iných cirkvách to nie je, tak to týmto ľuďom musí chýbať a chýba im to j pri modlitbe ruženec., ak totom v sebe človek nemá, nedokáže sa pomodliť ani jeden desiatok. A preto vy nechápete, prečo to u vás nefunguje a u nás ano.To je ten obrovský deficit duševnej energie, alebo povedzme ježišovej živej vody, o ktorej hovorí ježiš so samarotánkou pri jákubovej studni.:
Ale kto sa napije z vody, ktorú mu ja dám, nebude žízniť naveky. A voda, ktorú mu dám, stane sa v ňom prameňom vody prúdiacej, do večného života. Ježiš nás touto vodou už teraz spája s nebom, alebo naplnení touto vodou sme už teraz spojení s nebom,Touto vodou sa nám približuje nebeské kráľovstvo.
lebo práve toto je to, čím je naplnený katolík.ak teda ak prisupuij k úrijím,aniu a toto j tá voda, pom,olco ktorej sa mdlíme ruženec a môžme ho opkovať aj tristorazy a nikdy sa nenudím, dá sa mi to prežívať.
Neviem či sa mi to aspom trochu podarilo priblížiť, ale to j to, čo všetkým chýba, ktorí neveria, alebo sa nezúčastňuju pravidelne premenenia a pozdvihovania.
Na pozdvihovaní a premenení sa môže zúčastniť každý, či veriací, alebo neveriací.
Apoviem vám nakoniec aj to, že niektorí evnjelici,,ktorí nemali v blízkosti svoj kostol a chodili do,katolíckeho, tí potom, ak už aj malimožnosť chodiť do revanjelického, chodili už len do katolíckeho,a možno ich by sa bolo treba spýtať nato.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 23:04,  nee, prečo, Hoko verí, že Boh existuje. .. sedí vec. idem haji. ahojte a poslúchajte,...
včera, 22:54,  Zuzka Pri tom hokejisovom výroku sa predpokladá , že niečo tvrdí slepec vidiacim . Lenže...
včera, 22:47,  Evanjelium podla Lukáša 16: 19-25 1) "23 Potom v pekle, v mukách, pozdvihnul svoje...
včera, 22:44,  Tak tak Marika Gombitová :)
včera, 22:20,  Kto to je Marika Gombitová? ... nejdú mi videá. ...*03 *03
včera, 22:17,  Tlieskam, hehe, dobrý podotk. *21
včera, 22:11,  Čaw nulasvietení.
včera, 22:10,  Noo, myslím ten tón, ako to vyznelo.
včera, 22:06,  Nikto nebude spasený za skutky. Lebo z poznania zákona sa ukazuje hriech. A kto Ťa očistí....
včera, 22:04,  Akoby slepec tvrdil, že existencia hviezd je fantáziami, keďže on ich nevidí.
včera, 21:57,  Aká evidencia ?
včera, 21:51,  Zuzka huska, Tull, vieš čo je morálny relativizmus a mor. absolutizmus?
včera, 21:50,  To už je 2000 rokov.
včera, 21:49,  Môžeme, díky Kristovi.
včera, 21:46,  Nechcú. Chcú, aby Slovania žili večne, na slávu slávnych Slavov.
včera, 21:45,  Časť židov ho importovala medzi ostatné národy. Napríklad Pavol z Tarsu.
včera, 21:41,  Nie je to až tak, pretože sa náboženská literatúra vydávala v hojnom pošte. Pozri si tie,...
včera, 21:28,  Napr. opatrnosť je ako za minulého ateistického režimu, keď sa vydávali náboženské knihy...
včera, 20:19,  Tvoji bohovia chcú, aby ťa zožrali červíky ? :)
včera, 20:15,  Môžete :) K vlastnej škode :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Zdraví majú tisíc prianí, chorí iba jedno.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(163 023 bytes in 0,251 seconds)