Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Je správne aby bolo volebné právo od 16 rokov ?

74
reakcií
1150
prečítaní
Tému 5. júna 2015, 07:31 založil Peťo.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Peťo muž
   5. 6. 2015, 07:31 avatar
www.teraz.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Viem je to už staršieho dáta ,ale prekvapil ma názor tých poslancov .
Presadzuje toto právo Procházka (Strana Sieť) a najnovšie aj Jozef Viskupič (OĽaNO) .

Ja som proti tomu ,aby chodili voliť už 16 ročné deti .
Pretože väčšina týchto mladých ani nevie čo chce v živote robiť .
Nevedia čo chcú v živote dokázať .
Hlavu majú plnú iných vecí - zábava ,chľast,hry ...........
Nevedia rozumne a objektívne posúdiť ,ktorý človek sa najlepšie hodí za poslanca.
Ľahko ich hocikto presvedčí o svojej pravde .

Dotyčný páni poslanci by mali svoje návrhy radšej stiahnuť a ani o nich nepremýšľať .
Súhlasí bystrik

2.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 6. 2015, 07:38 avatar
Treba silnú národnú stranu, teda spojenie národných strán do jedného celku a poraziť tu hydru kadehákov, libelárov a podobných strán, pokiaľ ešte je čas!!!
Súhlasí Sloven

3.
označiť príspevok

Peťo muž
   5. 6. 2015, 07:50 avatar
Silná národná strana v parlamente by sa nám zišla .
Alebo tam treba takú stranu ,ktorá by sa priamo zaujímala o problémy ľudí .
Oni sa zaujímajú len o svoje platy ,medzi ľudí nechodia , nevedia čo ľudia potrebujú a najdôležitejšie je to ,že s ľuďmi vôbec ,ale vôbec nekomunikujú .
A nechodia pravidelne do práce .
Keby ste vy neprišli do práce ,alebo by ste často meškali - vyhodili by vás .
Súhlasí bystrik, Sloven

4.
označiť príspevok

Linda žena
   5. 6. 2015, 08:01 avatar
2. ty si voľ koho chceš   a ja tiež, koho chcem...
Súhlasí Lemmy

24.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 6. 2015, 11:25 avatar
Aha je jasné koho potom, libelárk ako vyšitá----

Samozrejme, že volám po silnej národnej strane, ktorá ozaj bude pracovať v prvom rade pre tento štát a národ, ktorá zaručí neutralitu Slovenska atď...
Súhlasí Sloven

32.
označiť príspevok

Linda žena
   5. 6. 2015, 11:48 avatar
24. ak sa strana SNS v marci dostane do parlamentu, tak bude koaličným partnerom do počte strany SMER..
len mám obavu, či ich nebude málo ?
puknem smiechom až bude troj-koalícia SMER + SNS + KDH
ale nechajme to na voličov ( nad 18. rokov ) zbytočná úvaha   o tých 16-ročných tiež voličov...

72.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 6. 2015, 16:57 avatar
Som za, aby bolo po dlhom čase koho opäť voliť.... 

5.
označiť príspevok

milicano
   5. 6. 2015, 08:05 avatar
aj politikom ktorí lavírujú od kresťanských demokratov k liberálom by som zakázal kandidovať..tiež nevedia čo chcú...resp.vedia iba to že chcú sa priživovať na úkor štát.rozpočtu
Súhlasí bystrik, Sloven

6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 08:18 avatar
Hádam to záleží od voličov, koho budú voliť. Zakázať? Chceš zlikvidovať demokraciu a slobodu, a nastoliť fašizmus alebo komunizmus?

7.
označiť príspevok

milicano
   5. 6. 2015, 08:34 avatar
reagoval som na vyhlásenie Prochazku...akým právom on ide zakazovať voliť od 16.r....že si to nepochopil nie je moja vina
zrušil by som princíp volieb na straníckom základe..to by stačilo...strany sú len "vyžírky"...
a jasne ty si humanista iba do tej miery ako ti to vyhovuje a zabudol si odkaz na tú svoju srandovnú stránku

8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 08:37 avatar
Je veľmi veľmi rozdiel medzi tým, ak povieme, že nesúhlasíme s tým, aby mohli voliť voliči od 16 rokov, a tým, aby si zakázal kandidátom kandidovať len preto, lebo zmenili svoj politický názor.

9.
označiť príspevok

Peťo muž
   5. 6. 2015, 08:56 avatar
Lemmy - napíal si : Hádam to záleží od voličov, koho budú voliť. Zakázať? Chceš zlikvidovať demokraciu a slobodu, a nastoliť fašizmus alebo komunizmus?

Len tak mimochodom ,napríklad :
Pravidlá cestnej premávky určite poznáš .
Značky Zákaz vjazdu,Prikázaný smer a podobné ..... sa musia dodržiavať .
Je to skrátka zákaz .

Akoby to vyzeralo ,keby niektorý vodič ,podľa tvojej demokracie , povedal ,že tieto značky nebude dodržiavať pretože je to fašistické/komunistické ?
To sa majú povoliť aj nezmysli ,len preto , aby to bolo demokratické?
Čo budeš zastávať nabudúce ?
Aby napríklad mohli byť do parlamentu volený 16 ročný poslanci ?
Či ako ?
Súhlasí bystrik, Sloven

12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 10:56 avatar
Peťo, máš to pomýlené. Keď príklad so značkami, tak potom takto:

Fašizmus znamená likvidáciu dopravných značiek, a to sa bežne nazýva vandalizmus. Zakázať ľuďom kandidovať len preto, lebo menia svoj politický názor, je takisto vandalizmus.

Keď voliči zvolia takých politikov, ktorí schvália zákon, že budú kandidovať aj 16-roční, tak je to demokratické, a zbytočne sa nad tým budeš vzrušovať. Je mnoho zákonov, ktoré z nejakých dôvodov trpíme alebo tolerujeme, ale ak sleduješ prácu politikov, tak po zmene politikov sa menia aj niektoré zákony. Veď neustále niečo schvaľujú.

18.
označiť príspevok

Peťo muž
   5. 6. 2015, 11:07 avatar
Lemmy - Ty by si si nechal postaviť dom od 16 ročného chlapca ,ktorý to nevie ?
Alebo by si si zavolal murára odborníka ?
Ináč ti to vysvetliť neviem .

16 ročné dieta nevie nič o politike a preto ani nemôže ísť voliť .
Leda žeby to bol od dotyčných poslancov úmyselný ťah,pretože každý dospelý dokáže "mladých" zmanipulovať ako chce .
Súhlasí bystrik, Sloven

73.
označiť príspevok

Sloven muž
   5. 6. 2015, 16:59 avatar
jemu je to jedno, búdu vie zbiť dokopy každý, tak preto...

10.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   5. 6. 2015, 09:12 avatar
Väčšina ľudí, aj ty, nevedia rozumne a objektívne myslieť. Keby sme chceli aby mali moc len tí, ktori to vedia, museli by sme zrušiť demokraciu.

14.
označiť príspevok

Peťo muž
   5. 6. 2015, 10:59 avatar
Len doplním :
Je hlúpe a nelogické zvoliť do parlamentu laika ,ktorý nie je odborník na danú oblasť .
Je to síce demokratické ale aj hlúpe/nebezpečné .

1. - Myslíš si ,že demokracia prikazuje dávať do rúk moc neodborníkom ?
2. - Ty by si si nechal postaviť tvoj dom neodborníkovi ,len aby si bol demokratický ?
Súhlasí bystrik

15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 11:01 avatar
Je to daň z demokracie, zo slobody, že voliči rozhodujú, kto bude politikom. Nenamýšľaj si, že keď bude teokracia alebo monarchia, že tam budú odborníci.

19.
označiť príspevok

Peťo muž
   5. 6. 2015, 11:10 avatar
k 15
To sa mýliš .
To nie je žiadna daň .
Je hlúposť si zavolať napr. na stavbu domu inštalatéra namiesto odborníka murára .
Súhlasí bystrik

30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 11:43 avatar
Nemýlim sa, len si nepochopil význam slova daň. Inak skúsim. Sťažuješ sa, že voliči (ľudia) volia laikov, že to je zle. Ale je to ich vec, ich slobodné rozhodnutie, že koho zvolia. Čo chceš? Aby za ľudí niekto iný rozhodoval? To je fašizmus. Pre mňa je neprijateľné, aby za mňa niekto iný rozhodoval. Voliči vedia koho chcú mať v politike.

31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 11:45 avatar
Peťo, bystrík, clear1, vy máte strach zo slobodného rozhodovania. Bojíte sa voliť. Preto snívate o tvrdej ruke, o Veľkom Otcovi, ktorý bude za vás rozhodovať. Ešte ste politicky nedozreli. Chce to čas. Vzdelávajte sa! A snažte sa o to, aby aj ostatní voliči boli vzdelaní. Uvidíte, že potom budete celkom spokojní s demokraciou.

36.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 6. 2015, 11:54 avatar
Lemmy, Ty máš strach z čoho, keď mi už tretí deň nevieš dať reakciu do Tvojej témy? Pomôžme Taslime Nasrinovej
Súhlasí bystrik

40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 12:00 avatar
Lebo mi nestojíš za odpoveď. Môj známy hovorí, že s hlupákmi nebude diskutovať. Ja nie som až taký prísny. Nazval si ma bezdôvodne pokrytcom. Aj tak na teba reagujem. Ty si bezdôvodne odsúdil svojimi výrokmi Nasrinovú. Prečo by som sa mal zaoberať tvojim trápením? Tráp sa! Keď si lenivý prečítať si moje príspevky, kde som sa jasne vyjadril, že som proti vojnám, proti násiliu, proti zabíjaniu, vraždeniu, len ty máš klapky na očiach. Vidíš svet čierno-bielo, a odmietaš iný pohľad.
Súhlasí Scarlet666

42.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 6. 2015, 12:01 avatar
šteňa ešte, ešte----   

43.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 12:02 avatar
Vidím, že nemáš argumenty. 
Súhlasí Scarlet666

44.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 6. 2015, 12:03 avatar
na také šteňa ani nie je treba----   

49.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 6. 2015, 12:08 avatar
Pokrytcom som Ťa nenazval bezdôvodne. Ano, vyjadril si sa, ale Tvoje skutky hovoria niečo iné. Si pokrytec, pretože na jednej strane odsudzuješ násilie a vojny (a samozrejme prenasledovanie Nasrinovej ), a na strane druhej neodsudzuješ vraždenie tisícov ľudí na Donbase Ukrajinskou armádou s pomocou USA. Čo Ti bráni vyjadriť nesúhlas s vraždením ľudí na Donbase ? Je nejaký dôvod, pre ktorý je to podľa Teba v poriadku ?
Súhlasí bystrik

51.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 12:10 avatar
Nazval si ma bezdôvodne. Keby som sa vyjadril A, a potom by som povedal inak, že B, to by som ti uznal, ale nič také som nespravil. Obviňuješ ma bezdôvodne. Len na základe tvojej bujnej fantázie a LENIVOSTI čítať moje príspevky.
Súhlasí Scarlet666

53.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 6. 2015, 12:14 avatar
Hehe, ale Lemmy, veď to môžeš hneď teraz dokázať. Stačí zájsť do tej témy, a vyjadriť svoj názor. Prečo nie si schopný tak urobiť ? Čo Ti bráni ? Čoho sa bojíš ?
Súhlasí bystrik

54.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 12:27 avatar
Ničoho sa nebojím. Nestojíš mi za odpoveď. Lebo hráš falošnú hru. Vytvoril som tému, kde si na mňa bezdôvodne zaútočil. Nevidím dôvod, aby som ti odpovedal na každú tvoju podlosť.
Súhlasí Scarlet666

56.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 6. 2015, 12:32 avatar
ale dôvod na dokázanie, že klamem, to by si si mohol nájsť. Čo povieš ?   Prečo to neurobíš ? Veď tak ľahko ma môžeš zhodiť.. Namiesto toho zhadzuješ seba

75.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 17:28 avatar
Nehovoríš, že klameš, ale že si na mňa bezdôvodne zaútočil.

64.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   5. 6. 2015, 15:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

67.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 6. 2015, 16:31 avatar
Lemmy je hlavne pokrytec, a nejde do konfrontu len preto, lebo by musel vyjsť s pravdou von o tom ako je to s tým jeho humanizmom. Toto nie je prvý krát, čo odmieta reagovať. Plná huba humanizmu, a pritom nemá problém s vraždením ľudí, a to len preto, lebo sú to rusi. Na nich sa ľudské práva nevzťahujú ? Ale jednu humanistku treba rýchlo zachraňovať dolárikmi, lebo jej hrozí zabitie za presadzovanie ľudských práv

68.
označiť príspevok

dorota
   5. 6. 2015, 16:34 avatar
clear, tu uz prehanas :-) eristika je fajn ale ty zachadzas do surealizmu.
Súhlasí Lemmy

69.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 6. 2015, 16:38 avatar
nie som si istý že preháňam. Veď keď mi tvrdí, že som klamal v tom, že ospravedlňuje vraždenie ľudí na Donbase, tak nech sa teda k tomu vraždeniu vyjadrí. Neviem prečo s tým má problém. Ano, súhlasím s tým, alebo Nie, nesúhlasím s tým. Zaberie to pár sekúnd

70.
označiť príspevok

dorota
   5. 6. 2015, 16:40 avatar
preco by to robil? prdi na taketo vyzvy.... ja robim to iste.
Súhlasí Scarlet666, Lemmy

71.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 6. 2015, 16:47 avatar
skôr sa pýtam prečo to neurobí. Najskôr sa hrá na chlapa a tvrdí že klamem, a keď od neho chcem dôkaz tak už až taký chlap nie je..

74.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   5. 6. 2015, 17:12

37.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 6. 2015, 11:57 avatar
Čoho sa bojím, voliť?   Šteňa, ešte raz čoho???    Také kydy si treba nechať na zjazd humanistov, tam aj za to bude potlesk---   

16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 11:03 avatar
Časom sa to urovná. Buď sa z laika stane politik, odborník, alebo v budúcich voľbách nedostane hlas.

22.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 6. 2015, 11:22 avatar
Och aké pokrytecké a zbabelé, že časom sa to urovná!
Súhlasí clear1, Peťo

23.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 6. 2015, 11:24 avatar
ľuďom už prepína z demokracie. Ešte chvíľu, a budú môcť kandidovať aj vrahovia v base. Bolo by predsa nedemokratické odopierať im právo kandidovať !
Súhlasí bystrik, Peťo

25.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 6. 2015, 11:28 avatar
To ani nie tak z demokracie, lebo aj ta je len zásterkou na ich zvrhlé počiny---Niektorým skrátka už parádne hrabe---
Súhlasí clear1

45.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 12:04 avatar
Čo je na tom pokrytecké? Ty vôbec poznáš význam slova pokrytecký? Robíš z voličov hlupákov, ale len preto, lebo sám si hlupák. Len hlupák večne fňuká, že aká je zlá sloboda.

48.
označiť príspevok

bystrik muž
netreba si nadávať---- 

52.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 12:11 avatar
Lenže ty si nadávaš, a nadávaš aj voličom. Preto ťa kritizujem. Konáš zle.

58.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 6. 2015, 12:52 avatar
šteňa, ach toľko kritiky na vlastnú osobu som ešte nevidel u nikoho---ako u šteňaťa---- 

59.
označiť príspevok

Linda žena
   5. 6. 2015, 13:24 avatar
bystrik, ešte si Lemmyho inak nenazval ako ...šteňa...a to si hovoríš veriaci  
náhodou ten psík je roztomilý  tak múdro ti pozerá do očí a sleduje ťa bez mihnutia oka..ako sa mu stále vysmievaš..
Súhlasí Lemmy

26.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 6. 2015, 11:31 avatar
k tej 16-ke ešte: Lemmy, nadviažem na Peťovu otázku: Ty by si si dal postaviť dom laikovi, dúfajúc, že zo začiatku síce bude stavba zlá, ale postupne sa bude stavbár-laik stále zlepšovať, a keď bude robiť poslednú izbu, MOŽNO to už urobí ako odborník ? Inak mu už nedáš postaviť ďalší dom.

Rozmýšľaš Ty vôbec ?  
Súhlasí Peťo, bystrik

27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 11:38 avatar
Robíš z voličov hlupákov, ako keby neboli schopní zvoliť odborníkov, ale volia len laikov. Rozmýšľate vy dvaja vôbec? Už som povedal jasne, že v demokracii sa to časom ustane. Laik vypadne z politiky, pretože voliči pochopia, že volili zle. A keď mu dajú opäť dôveru, tak asi s ním súhlasia. Takže by som ho ani nepovažoval za laika. Je to len vás pohľad na vec. Voliči majú iný ako vy dvaja.

34.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 6. 2015, 11:52 avatar
V /11/ to máš pekne vysvetlené, lepšie sa nedá. V remeslách si neodborník ani neštrajchne, už kvôli tomu, že bez osvedčenia ani len nedostanú živnosť. Ale do politiky, čo je v istom zmysle tá najdôležitejšia funkcia*, môže ísť hocijaký Janko Čula z Hornej Dolnej. Dopad jeho zvolenia môže byť na veľké množstvo ľudí katastrofálny, preto by takýto človek ani nemal mať možnosť kandidovať. Tak, ako musí preukázať schopnosť stavbár, alebo elektrikár, aby svoje povolanie mohol robiť, tak by to mal preukázať aj Janko Čula. Snáď si pochopil..

17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 11:05 avatar
Ty keď budeš poslancom, tak si o sebe myslíš, že si taký laik, že by si nezvládol pochopiť, ktorý zákon schváliť, a ktorý nie?

20.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   5. 6. 2015, 11:16 avatar
1. Ľudia sa správajú hlúpo a nelogicky. Nikdy sa nevolí na základe rozumu ale vždy podľa toho, kto má aké reklamy. Nie je náhoda, že voľby vyhrávajú tie strany, ktoré investujú najviac do propagácie. Pritom rozumnejšie riešenia ponúkali tie strany, ktoré si takú drahú reklamu nemohli dovoliť.
2. Nie, lebo demokracia je vláda hlupákov.

28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 11:39 avatar
No a čo, že sa správajú hlúpo a nelogicky. Chápem ťa, že sa tak správaš, ale to neznamená, že väčšina sa tak správa ako ty, hlúpo a nelogicky. Alebo si o sebe namýšľaš, že ty sa nesprávaš hlúpo a nelogicky? Prečo potom nie si politikom? Alebo povedz, koho si volil, nehlúpo a logicky.

29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 11:40 avatar
Ó, ako keby monarchia, teokracia, či iná vláda nebola vládou hlupákov. 

39.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   5. 6. 2015, 12:00 avatar
Monarchia, na ktorej čele je múdry vládca logicky nemôže byť vládou hlupákov.
Súhlasí clear1

46.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   5. 6. 2015, 12:05 avatar
kdežto naopak.. demokracia je logicky vždy vládou hlupákov.

21.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 6. 2015, 11:21 avatar
A presne taký je obraz aj dnes SNZR!!!

11.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 6. 2015, 09:35 avatar
prečo potom trestať pedofíliu,zoofíliu,eutanáziu...to je tiež nedemokratické...
demokracia nie je o tom že si robím čo chcem bez ohľadu na spoločenské záväzné princípy, zákony
a čo sa týka poslancov...na každú prácu ktorú chceš vykonávať sú stanovené podmienky(vzdelanie platné osvedčenie,skúška,prax a pod .) iba na poslanca a aj starostu,primátora nemusíš mať ani ukončenú základnú školu...tak o čom je demokracia keď tu môžu vládnuť hlupáci/idioti a pod.
Súhlasí bystrik, Peťo

13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 10:58 avatar
Čo má zoofília s demokratickosťou? Aký prejav demokracie vidíš v zoofílii? Zoofília je zlá v tom zmysle, že ubližuješ zvieraťu.

Je to znásilnenie zvieraťa. Nenahováraj si, že keď súložíš so zvieraťom, že ono s tým súhlasí, že to robí dobrovoľne.

62.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   5. 6. 2015, 14:28 avatar
13 zas si si vybral len to nepodstatné zrnko čo ti vyhovuje....skôr som narážal na to že aj nevzdelaný blbec môže v "demokracii" zastávať dôležitý post ak sa nájde dosť iných blbcov ktorí ho tam zvolia

33.
označiť príspevok

kesha1
   5. 6. 2015, 11:50 avatar
Hlavne ze 100 rocny dement ma pravo volit , hoci je na konci zivota . Vid debilov dochodcov co voiia Fica , aj ked im to uz moze byt fuk .

38.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 6. 2015, 11:59 avatar
A viď tých, ktorí volia cyklistu a podobných vyvrheľov tejto doby!

35.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 6. 2015, 11:53 avatar
V podstate je to možné ak veríme tomu že 16 ročný je zrelý človek, hoci ja mám pocit aj z tohoto fóra že viacerým terajším dospelým by som volebné právo pre blbosť odobral...... Ja si o tom myslím že ide o populizmus strany čo by sa rada dostala do parlamentu, to je asi tak všetko. Volebné právo by som radšej neviazal na vek ale na niečo čo lepšie preukazuje zrelosť človeka rozhodnúť a prevziať za to zodpovednosť. Neviem presne čo by to malo byť ale vek to určite nie je.

41.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 6. 2015, 12:01 avatar
Kto si myslí, že bol zrelý v 16???

47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 6. 2015, 12:07 avatar
Keď nevieš, tak nerieš demokraciu. Je terajší stav. Je dobrý. Ľudia majú možnosť si zvoliť politikov. Ľudia majú možnosť kandidovať. A ľudia majú aj právo dávať politické návrhy. Jedným z návrhov je požiadavka na vek. Ľudia o tom nech rozhodnú.

50.
označiť príspevok

Lemmy muž
V Írsku bolo referendum, či znížiť vek kandidátov na prezidenta zo súčasných 35 na 21 rokov.

A ľudia rozhodli. www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Taká je demokracia. Komu sa to nepáči, nech si trhne nohou. 

63.
označiť príspevok

Peťo muž
   5. 6. 2015, 14:40 avatar
K 50-ke .
Čítal som ten odkaz ale matematicky to vychádza ,že aj tak rozhodla menšina .
To nie je demokratické !
Má predsa rozhodnúť väčšina ľudí .

Napríklad :
Keby prišlo voliť 80% ľudí zo 100% .
Z tých 80% by bolo za návrh 70% a 10% by bolo proti . 20% ľudí voliť nebolo . OK ?
To znamená ,že za návrh by bolo tých 70% ľudí - to je podľa mňa demokratická väčšina .
Tie výsledky čo sú na tej stránke nepovažujem za demokratickú väčšinu a matematicky to ani väčšina nemôže byť .
Takže to nie je demokracia Lemmy .

A aby niekto náhodou nešpekuloval - neprikláňam sa k žiadnej strane v tom ich "referende" .

55.
označiť príspevok

karas muž
   5. 6. 2015, 12:32 avatar
Bez dlhych reci....vek 16 rokov je pre volebne pravo nizky . Prave naopak, vek treba zvysit. Pre aktivne volebne pravo na 21 rokov a pre pasivne volebne pravo na min. 25 rokov.
Súhlasí Peťo

57.
označiť príspevok

Peťo muž
   5. 6. 2015, 12:46 avatar
Presne tak ,môže byť .

60.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 6. 2015, 14:22 avatar
47. to čo neviem resp.nie som si istý je o niečom inom, nechápem prečo ťa moje stanovisko vytáča......ideš na nôtu exka ?    

61.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 6. 2015, 14:24 avatar
Ty si sa pýtal na názor a ja som svoj napísal, neriešime čo s tým urobia voliči, to nikto nevie........ 

65.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   5. 6. 2015, 15:55

66.
označiť príspevok

dorota
   5. 6. 2015, 16:23 avatar
je to sprostost......cigarety im npredame ale chceme aby mali volebne pravo?   to je vypocivavy postoj zodpovednosti.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:52,  Príde nový neboj. *02*02
dnes, 22:51,  a zase je fuč *19
dnes, 22:50,  Ty si najväčšia sviňa, lebo nedáš ani adresu, ani meno ani nič, takže tvoja minulosť je...
dnes, 22:48,  to robili eštebaci synu eštebakov....to si nevedel?*10*10*10.....aspoň vieš, kde sa...
dnes, 22:45,  no, počkajme si zopár rôčkov, kde nás privedú naši komunisti a kde budú oni.
dnes, 22:45,  Budeš proste udavač, hajzel a neznaboh a urážaš ľudí, ktorí pomáhajú druhým ľudom a...
dnes, 22:44,  prasatám sa perly nehádžu, synu eštebáka......
dnes, 22:43,  prasatám sa perly nehádžu, synu eštebáka...... ?
dnes, 22:41,  Takže ak niekto odmieta tu dať svoje meno, tak jednoznačne má niečo prečo to robí ! Takže...
dnes, 22:39,  A vy fašisti sa môžte realizovať vyhrážaním za názor, ale tomu bude koniec kurvy...
dnes, 22:38,  prasatám sa perly nehádžu, synu eštebáka......
dnes, 22:38,  Dokáž to, že nie si syn udavača raz a navždy, povedz svoje meno a ak ho neprezradíš,...
dnes, 22:37,  Budeš sa diviť komunisto, ale pred znovuzrodením som si robil vtipy so židov.....až po...
dnes, 22:35,  Dokáž to, že nie si syn udavača raz a navždy, povedz svoje meno a ak ho neprezradíš,...
dnes, 22:30,  7. asi nič, lebo ty zmizneš vzdy ako Copperfield *39
dnes, 22:30,  tvoj antisemitizmus je ovocím komunistickej ideologie....
dnes, 22:28,  čo ti dám pekné ? Petr Muk :-) youtube.com/watch?v=H-vMK14pUUg
dnes, 22:27,  (149) Veriaci, po prečítaní skoro každej Tvojej reakcie si stále viac uvedomujem, že ani...
dnes, 22:26,  veru, syn eštebáka môže spamovať......
dnes, 22:25,  Čo s tým spravíme? :-))
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Našťastie neexistuje vôbec žiaden dôvod, prečo by sme mali byť všetci rovnakí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(180 281 bytes in 0,430 seconds)