Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Je Shagara Jehovov svedok alebo nieje :)

110
reakcií
2124
prečítaní
Tému 24. januára 2017, 09:36 založil Johny Pravda.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   24. 1. 2017, 09:36 avatar
Shagara, mohol by si nám odpovedať, či si pokrstený JS, alebo zatial študujúci záujemca, nepokrstený zvestovatel..
Súhlasí d1sident


2.
označiť príspevok

Ludwig muž
   24. 1. 2017, 15:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

homosapiens muž
   24. 1. 2017, 15:29 avatar
Neviem kto je Shagara, ale na margo krstenia vo všeobecnosti vyjadrujem svoj opozičný názor, že ide o percentuálne naháňanie dôvodov na zisky finančných príspevkov. V skutočnosti sa proces krstu neodohráva na základe slobodného rozhodnutia občana, ako to urobil napr. Ježiš - až v dospelosti, ale sloboda je týmto spôsobom odoberaná pár dní po narodení. Aby sa nakoniec takto neslobodný občan vedený zmyslom náboženskej ideológie rozhodol v slobodnom referende. Neexistujú totiž kresťanské, ani moslimské deti. Existujú iba rodičia, ktorí takto prenesú indoktrináciu.


4.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   24. 1. 2017, 17:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

d1sident muž
   24. 1. 2017, 18:34 avatar
Hranica nie je určená, reálne je to tak ako hovoríš cca po 12 začína tlak na krst. Presný pokyn čo sa týka veku nie je.

Organizačná príručka JS:
www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   24. 1. 2017, 19:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   24. 1. 2017, 17:55 avatar
Pokiaľ viem, tak svedkovia nemajú zakázané chodiť na verejné fóra, len sa im to neodporúča. Ale je to ich vec, ako sa rozhodnú.


11.
označiť príspevok

d1sident muž
   24. 1. 2017, 18:30 avatar
Je to trochu vec interpretácie. Dá sa to chápať aj tak ako hovoríš a sám Shagara to tak chápe. Preto si nemyslím, že s tým má problém.


9.
označiť príspevok

d1sident muž
   24. 1. 2017, 18:26 avatar
Ludwig, dovolím si nesúhlasiť s tým, že je otázka podpásová.

V prvom rade, až do nedele, keď som mu túto otázku položil a on sa začal vykrúcať, si väčšina ľudí na df.sk myslela, že Shagara je Jehovov svedok. Otázku prečo tu je, keď mu Organizácia toto zakazuje mohol dostať aj tak. A keď som mu ju dal, odpovedal z pozície svedka - čo sa týka zákazu, ktorý mu Organizácia dáva, vie si ho flexibilne interpretovať tak, že ide iba o doporučenie. Nemyslím si preto, že ak by bol skutočne pokrstený JS, tak by to tajil kvôli tejto obave.

Ak tvrdí, že JS sú Božia organizácia tak sú pre neho ich pokyny tak či tak záväzné. Ak by bol pokrstený JS, tak by aj tak nemal najväčší problém tu na fóre, ale so staršími vo svojom zbore. Problému v zbore sa nevyhne tak, že na fóre neprezradí, či je pokrstený. Shagarovo občianske meno sa dá veľmi ľahko zistiť.

Shagara sa sám snaží vyvolať rôznymi náznakmi dojem, že JS je. Vyzerá to tak, že chce, aby si všetci mysleli, že svedok je, ale povedať to nechce, lebo vie, že by klamal. Ak by nechcel, aby si to o ňom ľudia mysleli, tak mohol celý čas vystupovať ako nezávislá osoba.

Shagara je na tomto fóre roky. Preletel som niektoré témy, ale nikde nevidím, že by spomínal, že je pokrstený JS. Myslíš, že sa tejto zmienke celé roky starostlivo vyhýbal len preto, že tušil, že v januári 2017 mu niekto vytkne porušenie pokynov Organizácie? Podľa mňa to nezmieňoval preto, že JS skutočne nie je.

Ďalej, na otázke nevidím nič neférové. Dokážeš predstaviť, že by tu niekto propagoval vegetariánstvo, ale na otázku, či teda neje mäso. by nechcel odpovedať? Bola by to rana pod pás sa takto pýtať?

Aby som to uzavrel, verím, že Shagara je pokrstený. Len je tu taký malý háčik - pokrstený bol ako dieťa v RKC, ale nikdy nebol pokrstený u svedkov   Shagara sa chce stať svedkom, plánuje to, ale stále váha. Na druhej strane dúfa, že to stihne pred Armagedonom.
Súhlasí Johny Pravda


13.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   24. 1. 2017, 18:35 avatar
Myslíš, že ako človek, ktorý nie je svedkom by mal také poznanie ich náuk?


14.
označiť príspevok

d1sident muž
   24. 1. 2017, 18:46 avatar
Shagara je v kontakte s JS a má načítaných dosť vecí z jw.org. Ak budeš chodiť na zhromaždenia JS tak sa naučíš ten zvláštny slang, plus čítaním ich literatúry poznáš náuky. Možno s tebou bude niektorý JS "viesť biblické štúdium" (s radosťou, lebo určite je lepšie sedieť u teba doma a vysvetľovať ti niečo, ako stáť vonku na mraze - hodiny sa počítajú a na konci mesiaca vykazujú). Takže v pohode je to možné. Ak chceš, môžeš ho aj prekonať bez toho, aby si sa stal JS.

JS takému človeku hovoria "záujemca", ale za svojho brata ho nepovažujú.

Aby ťa JS považovali za JS, musíš sa pokrstiť. A krst ti musia najskôr schváliť starší zboru. To je to, čo chýba Shagarovi. Buď on nechce krst a členstvo, alebo má nejaký problém (alkohol, cigarety, ...) pre ktorý ho ku krstu nepustia.


17.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   24. 1. 2017, 18:57 avatar
A ty si svedok, alebo si bol, keď máš také dôverné informácie? Samozrejme, keď nechceš, nemusíš odpovedať. je to dosť intímna otázka. 


18.
označiť príspevok

d1sident muž
   24. 1. 2017, 19:05 avatar
Čo myslíš, prečo som si zvolit takú prezývku?

Áno bol som pokrstený ako JS. Ďalej to ale nechcem rozvíjať, lebo si z rodinných dôvodov musím chrániť identitu. Iba dodám, že som prestal podávať správu o službe - u svedkov veľká vec. Keď prestaneš odovzdávať správu si považovaný za "duchovne slabého"  


19.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   24. 1. 2017, 19:10 avatar
Ďakujem za odpoveď.


22.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   24. 1. 2017, 19:19 avatar
Len tú prezývku som neporozumel. 


21.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 1. 2017, 19:12 avatar
To znamena, ze stale si u JS, len tajne proti nim brojis?


25.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   24. 1. 2017, 21:00 avatar
Skôr si myslím, ýže sa nestotožňuje so všetkými náukami.
Súhlasí d1sident


102.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 2. 2017, 02:13 avatar
18,........ja sa veľmi nevyznám v počítačoch, ale v rodine mám viacerých, ktorý by tvoju identitu odhalili do piatych minút. Asi to raz aj využijem, aj pre svoju zvedavosť,..... a možno aj pre niečo iné.

 


111.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 2. 2017, 03:57 avatar
18,......pravda,....bol pokrstený,ale nikdy nebol skutočný svedok. Krst je len symbol zasvätenia a je o iba prvý krok k tomu aby niekto mohol byť pravý ctiteľ Boha! A to v tvojom prípade sa nikdy nestalo!
A výraz "slabý" je v tvojom prípade viac ako slabý! Aktívny odpadlík je memento pre každého ctiteľa Boha! To je to najhoršie čo sa môže niekomu stať!


20.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 1. 2017, 19:10 avatar
Presne to iste ma napadlo


71.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 1. 2017, 21:56 avatar
14,....nikto ma nemusí učiť! Ja učím iných! A biblické učenie poznám viac ako dobre a stále študujem! A sotva by niekto vedel obhájiť náuky trinitárskeho kresťanstva! To hovorím so všetkou skromnosťou a pokorou a môže si to každý vyskúšať!
Ja nie som svedok,že som sa narodil v rodine svedkov,....ale pretože som pochopil pravdu Biblie!
A to si ty zjavne nepochopil,....skôr si zaujal postoj odporcu voči niečomu,čo si ani trochu nepochopil!
U teba to bola len nútená vec a tak sa aj preto chováš! Poznám takých ako ty! Ale hlavou múr neprerazíš!


74.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   26. 1. 2017, 22:19 avatar
A dokazes priznat ze sa mozes mylit?


77.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 1. 2017, 22:32 avatar
74,.....s pravdou som si istý,....ale ako nedokonalý človek som omylný! A určite som sa viackrát v živote zmýlil!
Ale gro biblickej pravdy je tak pevné,že ním nepohne žiaden dezinterpretátor!
A to som diskutoval s mnohými vzdelancami! A vravím to aj svojim blízkym,....že ak sami nemajú poznanie a myslia si že sa mýlim,...tak nech si ohlásia svojho kňaza a podobne a môžeme to preveriť a osvedčiť Písmom medzi štyrmi očami!
Nenarodil sa na svete človek,ktorí by obhájil Písmom a zdravým rozumom náuky ako "peklo,trojica,nesmrteľná duša,očistec a iné"! To sa nijak nedá,...a mnohí to aj už pochopili! Preto sa len odvolávajú na "nebiblickú tradíciu", a cirkevné ,ľudské náuky!


78.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   26. 1. 2017, 22:33 avatar
Mozno sa mylis aj s pravdou


73.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 1. 2017, 22:07 avatar
9,....chlapče,....ty musíš byť strašne frustrovaný! Mňa by ani trochu netrápilo,keby si bol niekto iný,ako sa prezentuješ. Otázka stojí,....prečo by sa niekto vydával za niekoho, kto nie je? Povieme,že má z toho nejaké výhody,alebo chce niečo získať? Ale čo môžeš získať ,ak sa predstavíš ako JS a prezentuješ sa ich učením?
Nuž,...väčšinou je to iba posmech a urážky ,alebo prinajmenšom negatívnu pozíciu!
Ak by som nebol svedok,....tak ja môžem aj týmto spôsobom prezentovať ich učenie a obhajovať ich ,...a nemusím klamať ,kto som?!
A tak nechápem,...o čo ti vlastne ide?
Proste ,....chcete všade vidieť len negatíva u JS,....akokoľvek by to bola nepravda!
Je to ako s falošnými apoštolmi,vlkmi v ovčom rúchu....Ježiš povie ,že je mesiáš,....a tí "pravoverní povedia ,že je bludár",...........Ježiš povie ,že jeho Otec je väčší ako on,...a oní pravoverní povedia,že nie! Povedia ,že Ježiš je Boh!
Alebo ak Ježiš povie ,že jeho hlavou je Otec,...tak tí istí pravoverní povedia,že to nie je pravda,lebo Ježiš je hlava!
Už viete komu robíte službu?
A opakujem......stokrát som tvrdil to,na čo sa pýtate vo svojich témach a príspevkoch! A ty si nečítal ani len zlomok! Lebo tých príspevkov je na tisíce!
Súhlasí Slušný človek


75.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 1. 2017, 22:19 avatar
2,....príklad,....pouvažujem nadávky na DF ,za väčší prešlap,ako to,že niekto píše na webe!
Klamstvo/ktorým sa tu niektorí prezentujú/ tiež považujem za väčšie zlo,....a podobne! Odporúčanie ,...nepísať cez Web je na ochranu JS pred odpadlíkmi a falošnými ctiteľmi! A považujem toto opatrenie za správne!
A nevyhýbam sa priamej odpovedi,....lebo som už priamo odpovedal! Ale niekto chce asi aby som predložil aj nejaký právny dokument aby tomu uveril,alebo neviem o čo mu ide!? A pritom sám má problém sa predstaviť!
A nikde som nepísal,že musíte prijať JS ako Božiu organizáciu!
Písal som,že Boh má iba jednu organizáciu,cirkev,spoločenstvo,náboženstvo ,....jedného duchovného správcu,....a že toho majú ľudia hladať!
A ak niekto dospeje k názoru,že to je RKC,...tak OK,...ponesie za to dôsledky/dobré ,alebo zlé/,....a ak si vyvolí niekoho iného,...platí to isté! Teda,....Písmo tvrdí,že záchrana je len u toho,koho si Boh vyvolil za duchovného správcu! Nie JS ,alebo ja! Pšenica/praví kresťania/ je totiž pšenicou a burina /falošní kresťania/burinou!
Súhlasí Slušný človek


67.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 1. 2017, 21:34 avatar
1,....a chlapci......vám to môže povedať aj stokrát,....aj tak si budete tvrdiť svoje!
Nie,....nie som JS,......som člen Hare Krišna!   


6.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 1. 2017, 18:14 avatar
Zas vytvorena tema s niekoho nickom za ucelom jeho hanobenia.


7.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 1. 2017, 18:17 avatar
Viac je tu takých, čo robia to isté, mám menovať, alebo si už pochopil koho mám na mysli?


10.
označiť príspevok

d1sident muž
   24. 1. 2017, 18:28 avatar
Otázka na najväčšieho propagátora JS na tomto fóre, či on sám je JS, je hanobením?


15.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 1. 2017, 18:49 avatar
Mozno si tu dost novy, ale dost ludi tu uz vytvorilo temy s nickom, len preto, aby ten nick zosmiesnili alebo nejakym sposobom dehonestovali..
Súhlasí Slušný človek


8.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 1. 2017, 18:23 avatar
Takych je tu dost..


16.
označiť príspevok

Drobček1
   24. 1. 2017, 18:51 avatar
opýtaj sa priamo jeho a nezakladaj blbé témy ..a keby bol aj neviemčo tak tebe to má byť šumafuk
Súhlasí milky945, Wolfe, Scarlet666


24.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   24. 1. 2017, 19:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

kntsz muž
   24. 1. 2017, 23:21 avatar
Z princípu je to na Shagaru zlá otázka.
Nachádzame sa na anonýmnom diskusnom fóre a ak sa nemýlim, tak okrem Enaxa (všetka česť) nie je nik z nás identifikovateľný.
Kto diskutuje je možné zistiť iba z jeho príspevkov - odpovedí.
Má to veľkú výhodu. V anonymite človek s najväčšou pravdepodobnosťou prezentuje pravdu o sebe. Ak by nebol v anonymite, ako napr. naši politici, tak sa pravdu z ich slov nemáme šancu o nich dozvedieť.
Vždy bude platiť - strom poznáte po ovocí.
Shagara sa tuná aj svojim avatarom (666-už som si na to zvykol) prezentuje ako jehovista. Z niektorých jeho slov mám pocit, ako by mal v tomto spolku dokonca nejaké vyššie postavenie ako bežní jehovisti.
Či je pokrstený alebo nie, myslím, že nie je dôležité. Vôbec to nemusí mať vypovedaciu hodnotu, tak ako napr. u mnohých pokrstených katolíkov. (Dokonca aj birmovaných.)


27.
označiť príspevok

d1sident muž
   25. 1. 2017, 07:15 avatar
kntsz, u Shagaru tu ale ide o to, že prezentuje JS ako absolútnu pravdu a kritizuje ostatných za to, že JS nie su.
Skutočnosť, že sám JS nie je, je obdobou, toho keby niekto propagoval vegetariánstvo, ale pritom by bol mäsiar.

V žiadnom prípade to nesúvisí s anonymitou. Aj Shagara na otázku nereagoval tak, že sa bojí o svoju anonymitu (ktorú je možné rozkryť za niekoľko minút práce s google), ale začal naznačoval, že JS je. Samozrejme otovrene nepovedal, že je pokrstený JS, pretože vie, že to nie je pravda.

Väčšinu vecí, ktoré tu Shagara obhajuje (krv), môže sám porušiť bez následkov, keďže nie je svedok. To je dosť zásadná vec.

A kľudne mohol napísať "Áno, som pokrstený ako JS" keď už sme na to anonymnom fóre aj v prípade, že by to nebola pravda. Len tu slúži ku cti Shagarovi, že takto otvorene klamať nechce.
Súhlasí Johny Pravda


30.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 1. 2017, 12:57 avatar
d1sident, nemám dojem že toto je pravda, nemám takú skúsenosť:
"kritizuje ostatných za to, že JS nie su."
No aj keby, nebol by tu jediný a stačí sa nad to povzniesť + nezakladať takéto témy. Dôležitá je (pre mňa) len vecná diskusia.
A mimochodom aj veriaci-4 tu kritizuje niektorých, že sú izboví mudrlanti alebo ešte horšie a nato si ty a johnyho pravda nič nepovedal, nereagoval. Prečo? Dvojaký meter?
Súhlasí Wolfe


45.
označiť príspevok

d1sident muž
   25. 1. 2017, 21:02 avatar
No, milky obávam sa, že dvojaký meter budeš mať ty. Bol to Shagara, kto začal v téme o tranfúziách reagovať na mňa a vypisovať, že klamem, zavádzam a podobne. Takýmto spôsobom reaguje aj na ostatných. To ti nevadí? Dvojaký meter? To ti pripadá ako vecná diskusia?


47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   25. 1. 2017, 21:04 avatar
Tu neplatia ziadne pravidla


55.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 1. 2017, 21:58 avatar
45: Tak si mal založiť tému ako tu Johnyho Pravda. Alebo ti stačí zviesť sa v tejto?


68.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 1. 2017, 21:38 avatar
45,....a čo si robil? Kde sa píše ,že "hemoglobín je u JS dovolený"? A podobne?!
Ano,...klamal si! Ako to nazvať? Nevedomosť,...hlúposť?


69.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 1. 2017, 21:45 avatar
27,....za prvé,prezentujem JS ako tých ,čo poznajú pravdu! To slovíčko-"absolútnu" ,....je tvoj prínos,a je nepravdivý,....lebo absolútnu pravdu má iba Boh!
Za druhé,....nikoho som nekritizoval za to,že nie je JS! To je tiež klamstvo!
Tiež to,že tvrdíš ,že nie som JS je klamstvo a je to niečo ,čo nemôžeš dokázať! Je to akoby som ťa ja označil za klamára,len preto,že budem tvrdiť ,že si moslim a hanbíš sa to priznať!
Za dalšie,....ja som sa tu predstavil stokrát ,ale ty ani raz a stále sa dožaduješ niečoho,a pritom nemáš ani elementárnu slušnosť ---predstaviť sa! A niekoho označíš za klamára,.......len preto,že si krátko na DF,a nasilu si niečo vynucuješ!


98.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 1. 2017, 10:18 avatar
som ťa chápal, že ti ide o pravdu. Ale týmto príspevkom č. 27 som pochopil, že asi nie. Lebo si chcel, aby Sagara otvorene priznal, že je pokrstený JS. A keď to otvorene priznal, tak ty napíšeš, že "a kľudne mohol napísať "áno, som pokrstený ako JS" keď už sme na tom anonymnom fóre aj v prípade, že by to nebola pravda." Tak naozaj neviem, o čo ti ide. Neveríš mu, aj keď to otvorene povedal, pritom pred tým si to od neho žiadal, aby to verejne priznal, lebo inak si budeš myslieť, že sa za svedka len vydáva.
Súhlasí milky945


99.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 1. 2017, 10:20 avatar
Môj práspevok č. 98 patrí disidentovi. Len mi začiatok vety niekam ušiel, tak sorry.


101.
označiť príspevok

milky945 muž
   28. 1. 2017, 13:14 avatar
slušný človek 98, dobrý postreh, tak to vyzerá, že nech by shagara povedal čokoľvek, disident mu neuverí a bude si myslieť (o ňom) svoje. Posledný odsek v 27 som už nedočítal.


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 1. 2017, 21:49 avatar
26,.......kntsz,....podla teba je "Božie meno" ... číslo 666?
Ak áno,....potom sa rúhaš proti svätému duchu a to je neodpustiteľný hriech! Nemôžeš Boha onálepkovať týmto číslom!


72.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   26. 1. 2017, 22:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 1. 2017, 22:24 avatar
72,....ale z týchto slov sa to nedá vyčítať,...práve že,tvrdí niečo ,čo nie je pravda!
Citujem kntsz..."Shagara sa tuná aj svojim avatarom (666-už som si na to zvykol) prezentuje ako jehovista."
Ja nemôžem sledovať všetky výmeny názorov a vôbec ja sa neprezentujem niečim,čo on tvrdí!
A to aj napriek tomu,že ty máš v nicku dané číslo!
Súhlasí Slušný človek


28.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   25. 1. 2017, 08:17 avatar
d1sident ma pravdu. Nikto od Shagaru nechce jeho totoznost, aj ked je to otazka 2min zistit. Kedze sa tu zastáva JS tak je uplne logicke ak sa ho spýtam ci aj on je JS.. alebo v akom vzťahu je s nimi. Nic viac tu od neho nikto nechce.. JS velmi radi odpovedaju na tuto otazku a su hrdí ak mozu povedat ze su pokrstení JS.. ale d1sident to uz vysvetlil tak nebudem to opakovat.
Súhlasí d1sident


31.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 1. 2017, 12:59 avatar
Ale zda sa, ze teba stale zaujimaju SJ a ich ucenie..
Súhlasí milky945


110.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 2. 2017, 03:51 avatar
28,......Johny,......ak ma dopálite,tak uvediem aj tvoju adresu a aj disidentovú a vaše životné príbehy. A vy si môžte zistiť moju za "dve minúty" a nebudete musieť zisťovať či som JS ,alebo nie?!
Nech každý vie v čom väzí tvoja frustrácia a averzia na JS! 


29.
označiť príspevok

kntsz muž
   25. 1. 2017, 12:24 avatar
27-28-
pripúšťam aj takýto pohľad na vec. Nemám v tom vyhranený názor a zapojil som sa do tohto vlákna, lebo som sa už pokúšal so Shagarom rozpletať dosť názorovo protichodné stanoviská, v ktorých otázka jeho "právneho" vzťahu k SJ bola a aj je pre mňa druhoradá. Snažil som sa skorej preniknúť do logiky jeho argumentácie. Mám priateľa z detstva, ktorý oficiálne vystúpil z katolíckej viery a prešiel ku svedkom. Napriek tomu sme zostali priateľmi a keď to začne prehánať s agitáciou, tak ho vykážem priateľsky do patričných medzí.  
Súhlasí milky945, J.Tull


32.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 1. 2017, 13:37 avatar
Nepovažujem za dôležité, či Shagara je, alebo nie je JS, či je, alebo nie je pokrstení... všeobecne v diskusiách nepokladám za až tak dôležité „kto to hovorí“, ale „čo hovorí“... snažím sa reagovať k meritu argumentu a nie o osobe... prestal som diskutovať, oponovať Shagarovi, lebo ste diskusiu zahltili „útokmi na osobu“ (je jedno či pod pásovými, alebo „nad pásovými“, či inými...). Diskusia sa odklonila smerom, ktorý nemusím...


33.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 1. 2017, 14:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 1. 2017, 18:04 avatar
J.Tull: Prehltnut...
Takto nejak?


35.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 1. 2017, 19:29 avatar
Wolfe, teraz ani veľmi niet čo prehĺtať ... dokonca som postúpil z pavúka (ten nekváka) na žabu (kačicu... či niečo iné... proste z hmyzu na /aj keď len kvákajúceho/ živočícha), dokonca na proroka (i keď falošného... )  ale pre mňa teraz niet, v tomto ohľade, veľmi čo riešiť... zažil som už aj onakvejšie "útoky"... niektoré "mi už ani neprídu"... myslím to všeobecne...  
Súhlasí Wolfe


39.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 1. 2017, 20:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   25. 1. 2017, 20:51 avatar
Vy zas robite z jezisa modlu


41.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 1. 2017, 20:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   25. 1. 2017, 20:58 avatar
To hovorim vsetkym ktori pripisuju jezisovi nadludske schopnosti


43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   25. 1. 2017, 21:00 avatar
Pritom to bol obycajny kokot ako ja alebo ty alebo milanicko


48.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 1. 2017, 21:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   25. 1. 2017, 21:05 avatar
Daj radsej bitunok


50.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 1. 2017, 21:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   25. 1. 2017, 21:10 avatar
Den ked ma neposles na bitunok ani nemusi byt


57.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 1. 2017, 00:28 avatar
Mozno spomenie prasa a perly, co ty vies. U teba by to bolo originalne, u mna je to klasika  


100.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 1. 2017, 11:05 avatar
Ako vieš?


44.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 1. 2017, 21:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   25. 1. 2017, 21:03 avatar
To su len rozpravky ktore vymysleli dalsi kokoti


56.
označiť príspevok

kntsz muž
   25. 1. 2017, 23:55 avatar
Enax... mal by si prejsť na emanuela alebo na niečo iné a pokúsiť sa o očistu, lebo enax padá a padá a za chvílu z neho bude osr..á handra, ktorú treba krekročiť, aby sa človek nezasmradil.
  


59.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   26. 1. 2017, 10:45 avatar
Naco reagujes ked tu nie som?


61.
označiť príspevok

kntsz muž
   26. 1. 2017, 11:35 avatar
59 - na stopy po tvojej existencii - nič osobné


62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   26. 1. 2017, 11:43 avatar
A co konkretne sa ti na tych stopach nepaci?


64.
označiť príspevok

kntsz muž
   26. 1. 2017, 19:16 avatar
62-
je ich nehorázne veľa, sú všade. Pripomínajú mi médiá. Najprv so sovietskym sväzom na večné časy a teraz reklamy, reklamy, reklamy, do toho fico s dankom a bugárom a samé keci, keci, keci len aby ma pomiatli a ovládli.
To sa však ani im a ani tebe nepodarí.
Mám recept: ak to počujem tak prepínam a ak vidím enax... tak preskakujem.
Nakoniec sa stane, že tu nebudú ani oni ani ty. Zostanú len diery, ktoré treba preskočiť......


65.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   26. 1. 2017, 19:20 avatar
No vidis Tak mas to poriesene

Akurat jedno mi nie je jasne

Ze na mna reagujes Ked ma preskakujes


79.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 1. 2017, 00:21 avatar
65-
reagujem.
Myslím, že to vyplýva aj z mojich slov. Som ešte stále v štádiu pozorovania. Človeka ako inteligentného živého tvora si v prvom rade vážim. Aj keď mi vadí, často svojimi názormi, ktorými som už dávno prešiel a viem, že to je slepá cesta, aj keď mi dokonca ubližuje, stále neprestávam veriť, že neviem celú pravdu a že možno je to lepšie ako mi to práve vychádza. Niekedy si pripadám ako blbec - veď už mám dosť argumentov, že si iba zasviňujem mozog s názormi dotyčného (v tomto prípade odpusť tvojimi enax.... Keď sa pohár poznania naplní, potom vypnem a viacej sa orientujem na ľudí , ktorí mi dajú optimizmus, že to nie je také zlé a že stojí za to, mnohé prehltnúť a veriť v krajšie zajtrajšky.   
A potom mám už dosť potomkov a inú rozvetvenú rodinu, ktorí myslím, si ma vážia a možno ma aj majú radi. Preto aj mám energiu tuná filozofovať napriek nesúhlasom.
Tak nejako by som to v krátkosti napísal.


82.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 1. 2017, 09:48 avatar
Tak vlastne nepreskakujes Cert aby sa v tebe vyznal Raz hovoris ze preskakujes a raz ze nie


83.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 1. 2017, 13:11 avatar
82-
Enax - čo sa čuduješ.
Ty si zvláštny prípad a niekedy ma zaujmeš.
Typnem si - asi 90% tvojich príspevkov sú také koboliny, že som presvedčený, že si sa načisto pomiatol, alebo si nafetovaný. Čítanie tvojich príspevkov je niekedy strašne unavujúce a teda ich preskakujem.
Niekedy však zavalíš takú skratkovitú (zjednodušene povedanú) pravdu, k akej môže dospieť iba samostatne mysliaca orginálna hlava. No a tým ma zase opantáš, lebo viem, čo to obnáša byť iným ako okolie a mať svoju orginálnu pravdu, ku ktorej si sám dospel a ktorú si vieš zdôvodniť. Včera som mal pocit, že už ti načisto je.e a tá orginalita je iba náhodný zhluk slov, ktorý akosi podľa pravdepodobnosti z takého množstva príspevkov vznikol.  


84.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 1. 2017, 13:17 avatar
V tom to bude

Moje splechy su produktom dlhodobeho premyslania, ktore vygenerovalo unikatny svet

Z tohto sveta vam ponukam obrazy vo forme myslienok

A teda sa necuduj ked danym veciam nerozumies

Lebo moj svet nie je tvojim svetom


85.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 1. 2017, 13:32 avatar
Ale lichoti mi ze dokazes aj ocenit tie moje splechy

Znamena to pre mna ze to rozmyslanie nebolo zbytocne


86.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 1. 2017, 14:35 avatar
Nenamýšľaj si a nepodceňuj.
Práve, že im veľmi dobre rozumiem.
Ja keď nerozumiem, tak nemám problém sa spýtať. Nie je sa však na čo pýtať.
Tvoje reakcie, nakoniec to aj priznávaš, sú ad hock.
Má to však pre teba aj nevýhodu - stávaš sa priezračným, akoby si už nemal nič v zálohe.
Myslíš si, že máš svoj svet. (To nakoniec myslím, že máme všetci.)
Takže áno máš, treba na tom však ešte dosť popracovať, aby to nebol iba virtuálny svet a aby si z neho mal aj nejaké reálne využiteľné výstupy nielen pre kľud tvojej duše, ale aj duše tvojich najbližších. Aby ťa nemali iní za blázna. Ale to už iste ty lepšie posúdiš či trepem alebo nie.
Na druhej strane je pravdou, že dobrí priatelia Einstein a Jung sa po svojich životných objavoch (Einstein teóriu relativity a Jung hlbinnú psychológiu s Nevedomim) jeden druhému často sťažovali, že všetci ich majú za bláznov a nik im nerozumie.
No pravdu povediac, neodvážim sa ťa zaradiť do tejto kategórie.  


87.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 1. 2017, 14:43 avatar
Keby si im rozumel tak by si sa nad nimi nepozastavoval Len by si ich prijal a nemuseli by sme to tu teraz riesit


66.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   26. 1. 2017, 19:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 1. 2017, 00:45 avatar
66-
Scarlet - nie som arogantný.
Napíšem to inak:
My chlapi (viem, že nie všetci), si akosi apriorne myslíme - myslím, že problémy musím zvládnuť sám, že sa nesmiem rozplakať ako si to môžu dovoliť ženy. Že som posledná inštancia, ktorá musí všetko zniesť a so všetkým si poradiť. Schytal som toho v živote myslím, že dosť. Možno som preto zhrubol a možno si už myslím, že je to normálne a že keď ja si musím poradiť sám, tak iní si musia tiež a je to normálne.
V jednom však máš pravdu. Naozaj som veľa krát prekvapený, ako moja otvorenosť (pozor - nie úmyselné ubližovanie) zasiahne protistranu až raní. Je to však len tým, že mňa by taká reakcia neranila a potom (a teraz som namyslený), ma ľudia berú (tí čo ma nepoznajú) veľmi vážne aj keď priznávam, často si robím iba prču a vyrývam, aby poznanie pokročilo rýchlejšie.
Teda nič v zlom.
No musím už spať, lebo som sa akosi rozcitlivel.
Súhlasí Scarlet666, J.Tull


81.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   27. 1. 2017, 01:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 1. 2017, 11:01 avatar
veriaci-4, nerobím z Ježiša akéhosi humanistu, pretože On "humanistom" bol, Jeho učenie je "humanistickým učením", to je jednoducho fakt - nie otázka viery. Že bol Božím synom, že vstal z mŕtvych... že skrz Neho je človek spasený... to už otázkou viery je... túto vieru však nespochybňujem... ak poukazujem, presviedčam o pravdivosti Ježišových prikázaní, týkajúcich sa "Milovať blížneho svojho ako seba samého", potom ho prekrúcam, len preto, že neverím? ...rozumiem dôležitosti, ktorú veriaci pripisujú svojej viere, že je na prvom mieste ich hodnotového rebríčka... neštekám proti viere, pokiaľ ju veriaci neprekrúca do protikladu s Ježišovým učením humanity...
Pre mňa za mňa si ma tituluj, ako len chceš... i falošne...   bol by som však radšej, keby si reagoval konkrétnejšie a nie takto všeobecne... ak prekrúcam, reaguj vtedy, keď prekrúcam... inak to pre mňa nemá žiadny zmysel...
P.S. pozrel si príspevok "36"? 
Súhlasí kntsz, Wolfe


63.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 1. 2017, 12:54 avatar
60 V ich cirkevnom zbore ich ucia, ze humanizmus je od Satana, alebo tak nejak


88.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 1. 2017, 20:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 1. 2017, 20:51 avatar
Najlepsie je robit dobre skutky len tak bez priciny


90.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 1. 2017, 20:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 1. 2017, 21:16 avatar
V4, tvoje slová ťa usvedčujú zo zlého charakteru. Vyjadruješ sa podlo ako ten katolík z Trnavy, čo sa skrýva pod prezývku TvojOponent. www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


92.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 1. 2017, 21:13 avatar
89. A myslíš, že toho je človek schopný? :-)


91.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 1. 2017, 21:12 avatar
K tvojmu 88. príspevku. A práve pre také podlé reči považujem niekedy náboženské ideológie za nebezpečné. V minulosti napáchali veľmi veľa zla nábožní ľudia, ktorí tárali bludy o Satanovi. To je jeden z dôvodov, prečo som veľmi kritický k nábožným ľuďom. Za to, že sa druhým vyhrážate peklom, za vašu vieru v Satana, za toto a podobné zločinecké názory musím kritizovať nábožných. Rozumný veriaci by povedal: Do pekla s takými zločincami ako je veriaci-4!!!

Ja som však humanista, a nemám záujem na tom, aby nábožní ľudia trpeli kvôli zločincom, ktorí šíria reči o pekle a Satanovi takým spôsobom, ako to robí tunajší veriaci-4.


94.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 1. 2017, 21:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.95.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 1. 2017, 21:34 avatar
Chceš ma presvedčiť, že znovuzrodený kresťan je viac extrémistický? Lebo ty so Satanom si poriadny extrémista!


96.
označiť príspevok

veriaci-4
   27. 1. 2017, 21:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.97.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 1. 2017, 21:43 avatar
To je tvoja viera. Ja som len povedal, že také viery považujem za zločinecké. Nemôžeme sa zhodnúť, nakoľko ja tvrdím, že zlodej je zlý, a ty brániš zlodejinu. Resp. tvrdíš, že nekradneš.


37.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 1. 2017, 20:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   25. 1. 2017, 20:29 avatar
A ulicka nebude?


52.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 1. 2017, 21:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   25. 1. 2017, 21:10 avatar
Neser ma a daj ulicku


36.
označiť príspevok

J.Tull
   25. 1. 2017, 19:34 avatar
veriaci-4, viackrát som písal, odpovedal na tieto výhrady. Naposledy v téme Porovnajme, kto dnes koná Božiu vôľu a má kresťanské vlastnosti? v príspevkoch "288", "311" ...


51.
označiť príspevok

d1sident muž
   25. 1. 2017, 21:09 avatar
Prepáč Tull, ale v tom, že v konštatovaní, že niekto nie je JS nevidím žiadny útok.
Čo je podľa teba väčší útok? Povedať "klameš a zavádzaš!" ako to robí Shagara, alebo povedať, že Shagara zatajuje, že v skutočnosti nepatrí ku organizácii, ktorú tak horlivo obhajuje?
Tiež by som bol ale radšej keby diskusia prebieha normálne.


58.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 1. 2017, 10:37 avatar
d1sident, aj keby išlo len o konštatovanie (čo nie je tento prípad... /veď je tu i téma... /) je to "útok na osobu" a nie "útok na argument"... "útokom" to nazývam preto, lebo opakovane (s Johny Pravdom) "tlačíte na pílu" a je pritom irelevantné či je povedať "klameš a zavádzaš!" väčší, alebo menší útok...
Ak by si bol ale radšej, keby diskusia prebieha normálne, potom "útoč" na argument a nie na osobu. Podobne ako si uvádzal príklady, uvediem tiež jeden "notoricky známy" ... je nelogické, keď niekto oponuje voči škodlivosti fajčenia tvrdením, že lekár, ktorý poukazuje na jeho škodlivosť, sám"fajčí ako Turek".


109.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 2. 2017, 03:44 avatar
51,.....d1sident ....chceš aby som uviedol celú tvoju adresu a epopeju tvojho života a to ako ťa vnímajú tvoji blízki?
Mám to dať sem na DF?
A potom uvidíme kto zavádza a klame!?! Si skutočne ako nejaký papagáj a opakuješ čo nie je pravda! Zisti si ty moju adresu a uvidíš ako to je?! A viem,že ty sa máš za čo hanbiť,....ja ale nie!


103.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 2. 2017, 02:37 avatar
Otázka stojí ..

ak som bývalý JS a neverím v náuky ako je......peklo,trojica,nesmrteľná duša,... ..

tak čo mi zostáva na výber? Nuž, takmer nič ! Len ísť hlavou proti múru.A to je cesta do ničoty! Ďakujem za takú slobodu!


104.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 2. 2017, 11:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   3. 2. 2017, 13:06 avatar
prečo by nemal byť veriaci. Nieje ateista


107.
označiť príspevok

Fotoon muž
   3. 2. 2017, 19:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 2. 2017, 13:39 avatar
Fotoooon, si hlupák. Shagara je určite veriaci. To ty sa skôr zdáš, že si masochista, a robí ti dobre tváriť sa na fóre ako idiot.


108.
označiť príspevok

Fotoon muž
   3. 2. 2017, 19:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:06,  Odpor Katalancov silnie. Dnesna Barcelona....
dnes, 17:05,  Už idú mufko, už idú.......a majú aj tomahawky....*21
dnes, 17:03,  Ja ich osobné nahuckam na takých trubirohov ako si ty mufko.....*21
dnes, 16:56,  Chudáci taliani dopadli.
dnes, 16:56,  Truľo vypadni za tvojimi moslimskými súputníkmi :)
dnes, 16:55,  Trol chce islamskú Europu !
dnes, 16:48,  Už idú mufko, už idú.....aj Harabin tak vraveli.....
dnes, 16:41,  1. Ono v podstate, ak ateista pripusti možnosť, že v pozadí evolúcie môže byť nejaký...
dnes, 16:40,  SOM, KTORÝ SOM ;) Teda moje JA dáva vedieť vďaka spätnej väzbe mojemu JA o tom, že moje...
dnes, 16:36,  Bubaci
dnes, 16:36,  1. Preto my môžeme iba ticho závidieť ľuďom, ktorí už pred 2000 rokmi spoznali Tvorcu...
dnes, 16:35,  Bubaci populačné si bubu
dnes, 16:21,  To budú, asi, naboxovaní naši mudrlanti ožiarený s fotónom. Rovnaká mentálna a rozumová...
dnes, 16:18,  Pakuj truľo nech ťa poriadne skopú a pretiahnu :)
dnes, 16:15,  už idu mufko, už idu......aj s tomahawkami*21*21*21...kopaj bunker mufko
dnes, 16:14,  Truľo vypadni do talianska tam sa ti bude páčiť medzi tvojimi alláhovcami :)
dnes, 16:12,  Africký rasista vysvetľuje talianom, že čierni sú krajší a inteligentnejší....
dnes, 16:10,  Som OTEC, lebo mám dcéru ;) Som SYN, lebo mám rodičov ;) Som DUCH SVäTÝ, lebo oheň z...
dnes, 16:09,  Na Slovensku sa im bude páčiť......hlavne na záhori medzi trubirohami*21*21*21
dnes, 16:07,  https://www.youtube.com/watch?v=S8uvVjDRqx8
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najmúdrejší ľudia sa podriaďujú svojím vlastným príkazom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(246 773 bytes in 0,393 seconds)