Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Je Biblia plagiát?

65
reakcií
2136
prečítaní
Tému 11. októbra 2012, 18:30 založil Antidogmatik.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 10. 2016
190
23. 04. 2018
17
08. 07. 2016
39
 
 


1.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   11. 10. 2012, 18:30 avatar
Ktorá známa kniha je staršia ako Biblia? Je to epos o Gilgamešovi. Obecne sa považuje za jeden z najstarších výtvorov literatúry ľudstva. Touto básňou sa začínajú dejiny svetovej literatúry. Niekoľko storočí sa tomuto eposu žiadne dielo svetovej literatúry nevyrovnalo. Konkurovať mu mohli až o niekoľko storočí napísané Hymny na slnko starých Egypťanov. Kedy vznikali jednotlivé knihy Biblie sa dá zistiť na internete. No bolo to dávno po Gilgamešovi. Hrdina tejto knihy je známy už pred jej napísaním z umeleckých diel staroveku, ako aj zo sumerských listín kráľa prvej dynastie po potope sveta, čo bolo objavené britským archeológom Wooleym. Pamiatky na ktorých je Gilgameš možno datovať do rokov 3300- 3100 pred našim letopočtom. Takže je potopa sveta uvedená v Gilgamešovi dielom Pánovým? Na strane 183 slovenského vydania Tatranom Bratislava v r. 1972 sa dočítame: Potopa hučí, ako zúrivý býk vetry fučia, ako keď somár híka a tma sa zhusťuje, až nevidieť slnko. A Enki, ktorého sa táto udalosť týkala mal: Zbúrať dom, postaviť loď. Ako má presne postupovať je v knihe opísané. A hľa na str. 176 objavíme aj nebesia: Keď bohovia An a Enil a božská Ninchrsaga stvorili Čiernohlavý ľud, množili sa zvieratá všade, zver a štvornožci poľní z ich moci v nádhere vznikli. Keď kráľovstvo z nebies zostúpilo, keď koruna vznešená a kráľovský trón z nebies zostupili... No je tu stvorenie bez Adama. Na str. 149 sa dozvieme, že potopa trvala 6 dní a 7 nocí a čo všetko spôsobila. Na nasledujúcej strane je dokonca holubica pustená na slobobodu, ktorá sa však vrátila. Spomínate si ako je to v Biblii? Aj tamojší bohovia ňuchali príjemnú vôňu obety. Ako Pán. Ale dávno pred ním. Áno aj o Babylone sa tu píše. Takže je Biblia naozaj slovom božím. Alebo jej autori iba opísali dávnoznáme udalosti? Uverili ste plagiátorom? Nie je čudné, že sa všetky tie udalosti odohrali pred tým ako Pán stvoril svet, Adama, Evu atď?


6.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 10. 2012, 19:35 avatar
Pre teba je a tak nech to aj ostane.


2.
označiť príspevok

Ranexill muž
   11. 10. 2012, 18:31 avatar
Aj indicke védy. Trebars Bhagavadgíta je starsia..vlastne nie je. Co sa tu s tebou bavím biblia je najstarsia a izrael je vyvolený narod.


3.
označiť príspevok

Ranexill muž
   11. 10. 2012, 18:33 avatar
A je krasne na tom to, ze Epos o Gilgamesovi je originalom, kam biblia, iba ukradnutou kopiou slov zo starsich dielok- hlavne sumeru.


4.
označiť príspevok

Ranexill muž
   11. 10. 2012, 18:38 avatar
jaj a odpoved na tvoju otazku. Je to palgiat a zasluzi si hodit do ohna a spalit to.,mudry cita original a nie plagiat.


5.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   11. 10. 2012, 19:14 avatar
nuz co.. verit je silnejsie, ako vediet. Aspon u vacsiny ludi to tak je... ale preco???


7.
označiť príspevok

Bojislav muž
   11. 10. 2012, 20:14 avatar
no ked si len vezmes ako biblia vznikala tak nemozes propriet ze pochybovanie ze ide o slovo bozie je na mieste, mohli si k tomu vymysliet aspon nejaku historku ako moslimovia


8.
označiť príspevok

winry žena
   11. 10. 2012, 20:25 avatar
Vzdy ked ta citam, tak si uvedomujem jednu skutocnost...nepoznam bibliu, som veriaca a absolutne nepoznam tu knihu, lebo ma nicim neoslovila, jednu bibliu co som mala celkom rada bola biblia pre deti, ale viac menej Novy Zakon..Jezis a deti, moja najoblubenejsia kapitola, je tam velmi pekna ilustracia ))
Mnohi ateisti Bibliu poznaju od A po Z, kam sa ja vlastne mam zaradit?.....teraz mam dilemu..


10.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   11. 10. 2012, 22:36 avatar
Ahoj, winri. Biblia je veľmi zaujímavá kniha. Ale je aj veľmi objemná a obsahuje veľa celkom fádnych pasáží. Takže si ju prečíta len ten kto je na takú literatúru dostatočne motivovaný. No jestvuje množstvo knžieik o Bibli, poukazujúcich na niektoré nezmyselnosti Písma. NNAPRIKAD: Biblia akou ju npoznáte. Prípadne posledné prikázane, Nábožensto z opčného brehu
a ´dlšie.
Súhlasí winry


19.
označiť príspevok

winry žena
   12. 10. 2012, 18:13 avatar
Ahoj Tak ked budem dostatocne motivovana, urcite po nej siahnem, zatial nemam dovod.., vdaka


9.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 10. 2012, 22:36 avatar
ja Bibliu považujem za mytolológiu....nechcem znevažovať..ale niekto vymyslel rozprávku ..s ďalekosiahlymi následkami.
Súhlasí scirocco


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 10. 2012, 22:42 avatar
Ale sú tam aj pravdivé veci. Veď ak sa tam opisuje príbeh ako otec spal so svojimi dcérami, tak je to možné. Prečo by sme nemali veriť?


12.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 10. 2012, 22:44 avatar
ano ?.. lebo ja som ju nečítala..za to veľmi veľa som o nej počula ..  ..Opäť je na našich pultoch v novom viazaní ..pekný darček pod stromček nie ?


13.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 10. 2012, 22:47 avatar
Posúď hodnotu darčeka: Lótove dcéry sa vyspali so svojim otcom, ktorý bol taký opitý, že o súložiach ani nevedel (Gn 19, 30-38).


14.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 10. 2012, 22:50 avatar
„ak niekto obcuje so ženou v mesačnej nečistote a odkryje jej ohanbie, odhalí prameň jej krvi, ak ona odhalí prameň svojej krvi, nech sú obaja vyhladení zo svojho ľudu“ (Lv 20, 18).


17.
označiť príspevok

Ónya žena
   12. 10. 2012, 09:39 avatar
14(..Vlado..ale toto mi pripomína Korán

Aj veta "ak má niekto nepoddajného a vzdorovitého syna ... nech ho všetci mužovia mesta ukameňujú až k smrti" (Dt 21, 18-21) mi nerozjasnila tvár... takmer každý priestupok sa "riešil" ukameňovaním podľa prikázania "Nezabiješ!"
*
Podstata není v tom, že "svaté knihy" obsahují příkazy k vraždění atd. Podstata je v tom, že v Izraeli, který velice ctí Starý zákon, dnes neexistuje trest smrti vůbec (pro Eichmanna museli zvláštním zákonem udělat výjimku), natož ukamenováním, křesťané v Evropě totéž, zatímco Arabové berou Korán i s chlupama,.. v Gaze teď obnovili plně právo šaría včetně ukřižování (to v Koránu je taky)... Prostě: pro židovsko-křesťanskou komunitu jsou tyto 3000 let staré praktiky mrtvé, zatímco pro muslimy je Korán slovo Boží, platné na věky věkův přesně tak, jak bylo v tom 7. století vyřčeno. Čili žádný civilizační pokrok se nekoná. Zlodějům se sekají ruce (pardon, už ne mečem, ale skalpelem na klinice!) ..v mnohých směrech ještě přitvrdíli... Vzdělání žen Korán nezakazuje, např. Talibán (tedy, ti "praví" studenti Islámu) ano, v Koránu se toliko praví, aby "ženy úžeji přitáhly své oděvy", tedy aby jim nelezly nepatřičné části těla ven, z toho se vyvinuly burky atd. ..To jsou ty extrapolace. ..Stejně jako v Bibli je psáno "nebudeš pojídati krev, neboť krev tvá duše tvoje jest", z čehož si Jehovisté udělali zákaz transfuzí... Taky je tam "nebudeš vařit kůzle v mléce jeho matky", což, chápu, je poněkud perversní... Nicméně z toho judaismus udělal zásadu, že jakékoliv mléko a maso dohromady je nepřípustné (přišli o svíčkovou...), ba i nádobí musí být dvojí, mezi požitím masa a mléka musí být prodleva tuším 5 hodin... Nicméně žádné náboženství, kromě Islámu, nemá v programu ovládnutí všech třeba i násilím. V tom je Islám jednička. v Islámu je to stále "na pořadu dne"...viz významný islámský učenec Usmání pro Timesy: ”. Usmani tvrdí, že muslimové by měli žít v zemích jako Británie, ve kterých mají svobodu praktikovat islám, mírumilovně, ale pouze do okamžiku, kdy získají dostatek moci, aby mohli začít bojovat.
m.neviditelnypes.lidovky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 10. 2012, 01:41 avatar
Prvý krát bola Biblia ako starý zákon skompletovaná kresťanmi až okolo roku 800 po Kristovi. Dovtedy sa šírila čiastočne na zvitkoch a čiastočne ústnym podaním. To sa učia dnes v škole deti, nech ma opravia, ak som dačo netrafil. Židia si píšu dne letopočet niečo po 5 500 rokoch, teda skoro 3000 rokov pred Sumermi. Aj sa priznáva, že počítanie rokov je spočiatku nepresné ale iba do doby prorokov a kráľov, tí to potom počítali presne. Treba si vytiahnuť niektoré moje príspevky o Genezise a riadne sa zamyslieť nad jednotlivými vetami a boli by ste určite prekvapení, čo všetko by tam mohla veda nájsť. Najväčším potvrdením jej pravdivosti sú práve národy možno aj Sumeri, Čína a mnoho iných, ktorí tiež opisovali potopu sveta niekoľko tisíc rokov potom, Takže potopu zaznamenali, ale iba v Biblii sa uvádzalo, že prečo bola potopa. Čo spôsobilo potopu ? teórii je veľa ,ale ja považujem za najpravdepodobnejšiu dvojplanétu NIbirus, ktorá je veľkosťou podobný Zemi a vracia sa sem každých 3 600 rokov a vždy je stret so zemou iný, Inkovia to majú zrátane pomerne presne, ale tento oblet sa oneskoril, mal byť 12.12.2012, ale sa oneskoril a podľa posledných pozorovaní by mala prísť Nibirus asi po roku 2030. Nagooglujte si amerického jasnovidca Edgar Ceayce, zomrel po II.sv. vojne. On rozprával aj o Atlantíde, ale niečo sa mu nesplnilo, čo predpovedal na 68.rok a tak ho poslali do ...Potom ešte zahlásil, že pred katastrofou Atlantídy tiekol Níl do Atlantického oceánu. Tak si z jeho vízí urobili američania dobrý deň, ale iba do chvíle, keď zo satelitu zbadali, že Níl naozaj tiekol do Atlantického oceána. Je to dosť rozsiahle tak si to radšej nagooglujte. Takže približná časová os od stvorenia sveta je asi podľa Nibirusu takto. Ak odrátame od židovského letopočtu 3 600 rokov, tak sme v roku cca 1500 pred Kristom a to by mohla byť Sodoma a Gomora, sírny dážď možno úlomok z Nibirusu. ĎaLšIch 3 600 rokov znova Nibirus a tento raz potopa sveta. Ďaľších 3 600 a ďaľších mohla byť doba ľadová, ktorá mohla trvať niekoľko obletov teda 7 200 až nejakých 12 či 15 000 rokov. A teraz pozor, podľa Biblie bol človek stvorený 2 krát. Prvý krát na šiesty deň pri stvorení sveta a druhý krát podľa židovského kalendára, teda takmer 6 000 rokov. Synovia Adama a Evy si brali za ženy z potomkov ľudí stvorených na šiesty deň. Iná možnosť ani nemohla byť. Došlo ku kríženiu a onedlho pri potope sveta k poslednému výberu toho najlepšieho, a teda Abrahám je považovaný už za Otca dnešnej židovskej rasy, pretože Adam s Evou boli takmer dokonalí ľudia a následným krížením sa prišlo ku dnešnej rase. Takže miesto pre Darwina je niekde medzi stvorením šiesteho dňa a Adamom. Toto sú len niektoré fragmenty z biblie, na to tu nie je priestor uvádzať mnohé iné, možno presvedčivejšie, ale v každom prípade je to priam vedecky dokument, záleží iba na tom, kto sa k tomu ako postaví. No a čo sa týka neslušnosti v Biblii, ja si myslím, že hriechy sa museli opisovať tak ako sa páchali, aby bolo naprosto jasné, čo je a čo nie je hriech. Ale až príchod pornografie donútil niektorých autorov vynechávať tieto state zrejme asi aby miesto poučenia neprišlo viac skazy. Takže s tými letopočtami to asi bude naopak, ako si to tu niekto presdstavuje. Atď,atˇ... Potopa sveta sa týkala iba toho, čo malo v nozdrách dych, nezasiahla oceány a tak sú oceánske živočíchy predpotopné, ALEBO DOKONCA Z PLANéTY Nibirus.. Niektoré. Boh najprv predpokladal, že bude trvať 40 dní, ale vody opadli až po 150 dňoch, dosahovali výšku na 1 000 m nad morom. Nedá teda vylúčiť, že Nibirus bola tak blízko dvakrát, že prvý raz vodu odovzdala a potom ju vrátila. Mohlo sa to stať vodnými parami podobným javom, ako je v elektrike prierazné napätie. V každom prípade sa po potope zmenila klíma, teda zem sa odľahčil, lebo Nibirus vzal viac vody, ako dal. A dôkaz: jedno slovo. Dúha. Pred potopou nebola apo potope bola. „V potu tváre budeš dorábať svoj chlieb“ Takže by som povedal, že plagiátorstvo pre jednoduchších ľudí a to ešte nehovorím, že by to veda prestala podceňovať, čo všeličo by sa ešte len dalo vyčítať z tých pár jednoduchých slov, či viet.


16.
označiť príspevok

Bojislav muž
   12. 10. 2012, 09:03 avatar
elemir, ty co fajcis? nibirus neexistuje, keby bola nejaka planeta velkosti zeme na necelych 20 rokov cesty od zeme astronomovia by ju objavili, vraj jasnovidec, co vie jasnovidec o astronomii? keby taka planeta obletela zem tak by to malo ovela vacsi rozsah ako obycajnu potopu, ver mi, no co o tom moze vediet clovek ktory povazuje ezoteriku a jasnovidecke taraniny za rovnocene vedeckemu skumaniu, po dalsie, kazda potopa zasiahne aj morske zivocichy, ako? vyplavi ich predsa a ked voda neopadava tak dlho tak sa rozsiria, pokial by si mal pravdu tak na arabskom polostrove by mali byt hojne fosilie druhov vyskytujucich sa v indickom oceane a stredozemnom mori, vraj boh predpokladal ale sa mylil, nema byt pan bozko vsemohuci a vsevediaci? alebo ze niektore zivocichy su z planety nibirus, taka hovadina, vies co zo zivocichom urobi 5 sekund vo vakuu? a vraj duha nebola pred potopov, ake podklady mas na toto tvrdenie? duha je prosty lom svetla o kvapky vody, preco si myslis ze tento opticky jav sa nedial pred zidopotopov?

takto to dopada ked niekto namiesto analyzovania faktov si najskor navymysla a potom sa snazi fakty prisposobit svojim blaznivym teoriam, za to co si popisal elemir by sa nemusel hanbit ani kent hovind a to je uz panecku iny pripad demencie


18.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 10. 2012, 14:36 avatar
Nagoogloval si si aspom dačo z toho, čo som uviedol ? Američani už okolo roku 2 000 natočli film s Bruce wilisom ako misiu na planétu, ktorá má naraziť do zeme. Perfetkný celovečerný film.Ale sú ticho, vlani niečo vytárali rusi, ale hneď sa to stiahlo zo správ. Pamätám si, že som sa chystal, že ak prídem domov, že si to posťahujem a prídem a nič.Civilizáci inkov trvala niekoľkodesiatok tisíc rokov a ainkovia museli odsledovať najmenej 10 obehov a na na rok 2012 predpopvedali priamy náraz apriamy stret so zemou, ak by bol dodržaný pravidelný harmonogram letov. Pravdepodobne sa zmenila dráha následkom zmeny hmotnosti a zmenil sa aj čas a teda náraz nehrozí až tak na beton, ale nás to lízne len tak. Preto asi vedecké kruhy zatĺkajú, aby nevznikla celosvetová panika. Najnovšie som zachytil správu, že to bude vidieť ako veľkosť mesiaca, teda tretie gravitačné teleso, ktoré by mohlo doviesť prílivové vody ani niktonetuší až kde.veľmi bude záležať na blízkosti a rýchlosti. Takmer určite to bude mať aj vplyv na tvárnosť zeme a niektoré tzektonické dosky, ktoré sú na spadnutie už dlhé stáročia, by sa mohli pohnúť sa teda sa predpokladajú aj obrovské zemetrasenia a tým pádom obrovské sopky atď ....Samozrejme, že vedecky ti nikto nič nedokáže, ani ten najvedeckejší vedec, ale ak poznáš trochu prírodné zákony gravitácie a máš trochu fantázie , tak čo nevymyslíš aj ty niečo. Toto je tá vedecká skostnatenosť, či ty predvádzaš. žiadna fantázia. Veď ani Američani nie sú idioti a tiež tomu Ceaycenu tie jeho vízie najprv riadne otrieskali o hlavu, aale teraz veria aj tomu, čo hovoril o Atlantíde, dokonca pozostaok atlantídy sú inkovia a egypťani a vo sfinge by mal byť ukrytý dokument o Atlantíde. Hneď tam američani chceli śť, ale kje revolúcia a nikto nevie, kedy to skončí. Príroda je nevyspytateľná a človek, ktorý nemá fantáziu, ju len ťažko môže pochopiť.lebo ak veríš iba to čo vidis, potom je tvoja fantázi na tom zle žreľšm všeko aj s navijákom, čo,ti veda preedk


20.
označiť príspevok

Bojislav muž
   12. 10. 2012, 18:30 avatar
pochop ze fantaziu zapajat nemozes, najskor su fakty, potom teorie, nejaky schizofrenicky jasnovidec si nieco uzmyslel a vsetci jeho obdivovatelia mu nastavuju fakty, povedz mi, ked si si cital tie clanky nedoplo ti ze vedecky dokazane, alebo satelitne snimky su len slova? kym nemas mena vedcov, nevies co studovali atd atd tak kazdy debil si moze na internete napisat ze to ma vedecky overene?

,,Samozrejme, že vedecky ti nikto nič nedokáže, ani ten najvedeckejší vedec, ale ak poznáš trochu prírodné zákony gravitácie a máš trochu fantázie , tak čo nevymyslíš aj ty niečo. Toto je tá vedecká skostnatenosť, či ty predvádzaš. žiadna fantázia."

zda sa ze nechapes ako veda funguje, nemozes si na zaklade toho ze poznas nejake fyzikalne zakony ( zrejme povrchne) vymyslat obrovske teorie, povedzme ze by mayovia o tom vedeli, no oni mohli pozorovat len volnym okom, s nasimi teleskopmi si naozaj myslis ze je potrebne cakat na cyklus? ak ta planeta existuje tak by musela byt neviditelna aby sme o nej nevedeli, dalsia vec, take teleso musi mat stabilnu orbitu ak tu obieha ako vravis tisice rokov, vies ty nieco o obeznych drahach telies? take velke teleso nemoze obiehat medzi hviezdnymi sustavami cikcakom, uvedomujes si ze keby take teleso obiehalo tak blizko zeme ze by ju celu zatopilo tak by ju zrejme aj vychylilo z obeznej drahy, a ked nie ju tak mesiac? ide o to ze ty si precitas nejaku hovadinu a zacnes jej verit, ano, nieco co si popisal zodpoveda fyzikalnym javom, no ignorantsky neberies do uvahy ine, proste sa len drzis tej svojej teorie

mimo ine, fantazia? priroda nie je nepochopitelna, len z velkej casti sa jej ukazi nedaju predpovedat, nesmies do vsetkeho zahrnat fantaziu lebo potom je tazko odlisit predstavy od faktov a fantaziu od moznych udalosti,
nechapem ako mozes verit pochybnym zdrojom a potrhlemu jasnovidcovi a teoriam ktore sa zakladaju na polopravdach a fantazii ale ty mne vytykas ze zozeriem co mi veda predklada aj s navijakom

mimo ine, zabudas ze vyznam mayskeho kalendara je iny, povedzme ze mas pravdu a planetka mala obehnut zem 12 krat a na trinasty krat ( alebo na dvanasty? nemam v tom jasno, konspiratori sa ani nevedia zhodnut ktory cyklus je to) do nas narazit, to znamena ze bud mala 12 stabilnych cyklov a ten trinasty mal nahodne mierit k zemi, povedz mi, keby take nieco existovalo v slnecnej sustave co chudaci dinosauri? prehistoricky zivot by sa tym padom mal uz davno zrazit s tou planetkou alebo byt bezpocet krat zatopeny, alebo mi chces povedat ze planetka si od niekial priletela, nabrala orbitu ktora bola znama len mayom a niekolkym antickym civilizaciam a ktoru sme aj cez najmodernejsie pristroje nezistili, jej draha sa ocitla v tesnej blizkosti zeme 12 krat ale na trinasty sa jej draha prekrizi zo zemou, no zahadnym sposobom sa odchylila hoci to odchylenie nemohol nik pozorovat chapem to jasne? takym shitom ty veris?

citaj menej scifi, menej konspirativ, menej ezoteriky a zameraj sa aspon na wikipediu a neotravuj ludi blaznivymi teoriami,
od roku 2000 boli najmenej 3 alebo 4 konce sveta, teraz to vyzera ze prezijem aj piaty preco by to malo byt s rokom 2030 inak? ci mi chces povedat ze aj vtedy sa zmeni? ty predpovedaci vzdy svoju predpoved trochu zmenia ked vidia ze im nevychadza a toto je podla mna tiez tento pripad, keby mala nastat cataclysma o 2 mesiace tak by uz boli znacne priznaky, takze idioti sa tejto teorie vzdali a ponukli rychlo iny rok s tym ze nieco sa muselo stat, nejak sa vychylila, nevieme ako, nemame na to dokazy ale hlasok v hlave nam tak hovori a vacsi idioti su ty co tomu veria


21.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 10. 2012, 21:26 avatar
to meno bojislav ťa presne vystihuje. Pripadáš mi ako strašný psimista, ktorý neznesie poradiť. Čakáš na supervedecké dôkazy, ktorých sa nedočkáš. Kto sú vlastne podľa teba vedci, takí remeselníci ako my, iba majú svoj obor.Nikdy by som nečakal na to, že ak vedci niečo objavia, hneď s tým budú letieť za mnou, aby mi to oznámili. naopak, majú toho veľa nájdeného a určite to hocikomu nezavesia na nos. Takže spoliehať sa na vedu v týchto veciach je ako čakať na sahare dážď.
Kde sú, kde sa prezentujú, vo vedeckých časopisoch, alebo kde na nich chodíš, keď sa tak na nich spoliehaš, máš nejakých blízkych známych vedcov, alebo ty sám si vedec, v akom obore ? Veda je sviňa v tom, že potrebuje peniaze a tie sa nájdu len v kritických okamžikoch vojen, či prírodných katastrof. Všetko sa najprv použilo na zabíjanie ľudí a až potom dali možnosť ľudom samotným to používať. Zober si obyčajnú mikrovlnku. Ja sa nikdy na nich nebuden spoliehať a fantázie, ktoré mám a neustále hľadám a kombinujem svojim sedliackym rozumom, dávam do kopy puzzle faktov všetkých možných možnosti ma fascinuje a mám z toho perfektné hoby. Mrzí ma, že to teba zasiahlo inak, ale ver mi, že mám ľudí, ktorých to baví a je to porste hra s fantáziou.Nikto z tých tvojích a ani mojích vedcov sa nedostane na miesta o ktorých fantazírujem a preto sa nepachtíme za rukolapnými dôkazmi. Veď to je také zlé, baviť sa takým spôsobom, že ak platí to a to, či by sa pri tom nemohlo stať to, alebo to ! Je možné, že občas sa mi to vymkne z rúk, ale ja to predsa nepredkladám nikomu ako nejaký vedec predkladá svoje dôkazy. Ja nečítam vedecké časopisy a ani do nich neprispievam, ale svoje fantazíropvanie si nenechám vziať a už vôbec sa nedám odradiť takým pesimistom, ako si ty. A koniec sveta? Ten ma nezujíma, ja som veriaci a na druhej strane som bol už dvakrt ! Toho sa obávajú len pesimisti. Lebo koniec sveta môže byť ako koniec mliečnej dráhy,slnečnej sútavy, alebo doknca iba koniec ľudstva na tejto zemi, ktorý sa tu mohol už udiať viackrát. A možno aj Biblia ktorá je akýsi odkaz nejakej civilizácie, ktorá tu bola pred nami a zostalo tak málo ľudí, že sme radi, že zostalo po nich aspoň táto biblia, ale pri takom vedcovi, ako si ty, musím zdôrazniť najmenej trikrát, že to iba možno, možno možno, že to sú len moje fantázie. Nebuď taký smutný a skús sa povniesť nad vedu a pobav sa aj ty na tom, čo tu píšem.Veď čo sa môže pokaziť tým možno, možno,možno ? Prečo by sme si nemohli pustiť fantáziu na špacír ?? A neboj sa smrti a ani konca sveta, ja som pri havárii počul náraz, rinčanie skla, ale necítil som žiadnu bolesť, kým prišlo v sekunde bezvedomie. Samotná telesná smrť nebolí, ale čo sa bude diať potom, to už ti nikto nepovie.


22.
označiť príspevok

Bojislav muž
   12. 10. 2012, 23:09 avatar
myslim si ze si vo svojej hre s fantaziou zasiel tak daleko ze nedokazes odlisit realitu a svoje vlastne vymysli, ked pracujes pricasto s fantaziou a sedliackym rozumom a az primalo s faktami a skladas si ich ako chces, ako puzzle, tak sa snazis poskladat puzzle s tak ze koliky tlacis na silu do seba, odstrihavas aby to sedelo a aby ti vysiel obrazec ktory si si vopred vyfantaziroval bez ohladu na to aky je v skutocnosti
vies preco hnet kazdy vedec nejde zo vsetkym von? vies medzi tebou a vedcami neni rozdiel len vo financovani, alebo v nedostatku fantazie, myslis ze by tesla dokazal to co dokazal s nedostatkom fantazie? alebo einstein by dokazal zostavit teoriu relativity keby mal nedostatok fantazie? alebo CERN? problem je v tom ze ty mas v rukach fantazie zatial co vedci roky praxe, studia a mnohe fakty s ktorymi pracuju si mohli overit, vedia pracovat zo vzorcami ( a tie vzorce nepomenuvaju vcelku jednoduche udalosti zlozitym zhlukom pismen pre to ze sa vedci v tom vyzyvaju, ale umoznuje to dalsiu pracu, ako by mohli zacat vesmirne lety bez troch newtonovych zakonov? ano, su jednoduche, no vzorce je potreba na to aby sa vypocitala presna sila, chemici museli vypocitat mnozstvo paliva, musel sa vypocitat atmosfericky tlak v kabine a v skafandroch, bolo treba zistit pomocou tabuliek ktore boli zostavene prave skumanim v laboratoriach a pomocou pokusov najlepsi izolant tepla aby astronauti nezmrzli atd. atd. ), a v tom je ten rozdiel medzi vedcom a clovekom ktory si pusti fantazu na spacir, vezmi si takeho julesa verna, ten clovek mal uzasnu fantaziu a vlastne bol jednym s prvych ktory nacrtol cestu na mesiac, no keby sme sa riadili len jeho fantaziou tak by pri pokuse zopakovat kniznu verziu zomreli ludia, preto fantazia musi prejst vedeckym sitom, aby sme vedeli ako sa to da realne uskutocnit a ci vobec sa to da realne uskutocnit


23.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2012, 01:56 avatar
Neboj sa, Bojislav, alebo sa z toho vymotám sám, alebo ťa dopletiem tak, že nerozoznáš realitu od fantázie už ani ty. jeden príklad. Po potope sveta Boh oľutoval svoj čin a vyhlásil, že sa to už nikdy nebude opakovať. Na znak jeho prisľúbenia, či jeho zmluvy(neviem to presne) ustanovujem na oblohe dúhu. Teraz nastúpi moja fantázia.Takže dúha. Pred potopou nebola, po potope bola. Aká je podmienka existencie dúhy. Ja len v lete a aj to musíbyť pozorovateľ slnko a dážď v takom uhle, aby slnečné lúče rozložili svetelné spektrum ako na hranoli a to všetko ibaa napozadí hustých mrakov. Prečo napríklad nie je dúha v zime ? Ja si myslím, že nikdy nie je taký obrovký predel dvoch más vzduchu, ktoré sú rozdielne v obsahu vlhkosti. To pozadie tvoria tmavé nevbypršané mraky a atmosféra, kde už dážď prešiel. Určite poznáš i-s diagram, nájdeš ho v každých starých strojníckych tabuľkách, proste teplota, tlak, rosný bod. Tieto tri základné hodnoty určujú základné vlastnosti atmosféry, kde prší a kde nie.Ale aby tento ostrý predel medzi dvoma vlastnostiami atmosféry mohol fungovať, musia byť dané určité podmienky, mimo týchto troch veličín. Hodnota týchto troch veličín na diagrame môže dávať spolu ten istý výsledok,teda rosný bod, ak sa napríklad zmení teplota, musí dôjsť k zmene k niektorej z tých dvoch ostatných veličín. Teplota kolíše podľa toho, či ju meriame v mraku, alebo na slnku a tlak závisí tiež od množstva zrážok vo vzduchu, tam, kde prší a tam kde neprší, v zime nie je dúha, pretože teploty sú nižšie a rosný bod je mimo podmienok dúhy,ale tlak závisí aj od gravitácie.Teda od toho, aká ťažká je Zem. A tu nastupuje moja fantázia. Zem pri stvorení sveta bola oveľa ťažšia, ako dnes, ale ak vodné pary nemôžu opustiť atmosféru kvôli únikovej atómickej rýchlosti,, muselo dôjsť ku skokovému úbytku vody, to znamená pri nejakých zvláštnych udalostiach. Teda vodné pary neprekonajú gravitáciu zeme a pri bežnom spôsobe života sa nemení je celková váha a teda gravitácia. Napríklad Mesiac a Mars vodu neudržia, lebo nemajú dostaočnú gravitáciu a preto tam môže hľadať vodu iba idiot. Stačilo by stanoviť atomické unikové rýchlosti pár a plynov v závistlosti na gravitácii, možno by to zvládli aj študenti na strednej škole a neplytvalo by sa viacej prostriedkami hľadaním vody tam, kde by podľa týchto študentských tabuliek bolo jasné, že voda tam nemôže byť. A Mars a mesiac sú hlboko pod tým. Na betón a bez fantázie. Ale ja fantazírujem ďalej. Dôkaz o tom, že zem bola podstatne ťažšiaje napríklad v nájdených fosíliach stromov, kde sa ťažilo čierne uhlie.Stromy boli nízke, ale mali pri zemi hrubé kmene a veľmi rýchlo sa kmeň steňšoval, DYnosaury mohutné nohy svalnaté a tenké dlhé krky svedčia tiež o neporovnateľne vyššej gravitácii zeme, ako je dnes. teda vyhynutir dynosaurov mala za následo katastrofa, pri ktorej došlo k obrovskému úbytku zemskej gravitácie a teda najpravdepodobnejšie musela zmiznúť voda. Mohol to byť náraz tažkého telesa ? Určite nie. Ak by to vodu vyšplechlo aj do vzdialenosti niekoľko stotisíc kilometrov, zase by sa musela voda vrátiť po čase k zemi,lebo zem by si ju svojou gravitáciu musela pritiahnúť,ani mesiac by ju svojou gravitáciou neudržal. Takže muselo tu byť niečo, čo tu vodu vzalo so sebou. A čo to mohlo byť, zaparená riť ??? A teda dúha nemohla existovať, pre neporovnateľne vyšší atmosferický tlak, ako je dnes, lebo vyšší tlak v atmosfére vytláča zo vzduchu takmer všetky vodné pary a teda potopou sveta dojšlo k ďaľšiemu úbytku gravitácie a teda asi len voda mohla zmiznúť. Teda zakaždým , keď nám niečo ukradlo vodu zo zeme, muselo prejsť okolo našej zeme niečo ťažšie. Mesiac je šesť krát ľahší, ale vodu zo zeme nielen že nepritiahne, ale ani neudrží. Ale ak ide okolo ťažšie teleso, vytvárajú oproti tomuto telesu spoločnú gravitáciu. A teraz by možno stačiala jednoduchá matematika a máme veľkosť telesa, jeho rýchlosť a vzdialenosť. Ak budú vodné pary od zeme 5 miliónov kilometrov a v roestore ďaľších desať milionov kilometrov nebude iné teleso, ktoré gravitačne udrží na sebe vodné pary, voda po čase samusí vrátiť na zem. ak by sa tam takéto teleso objavilo, tak dôjde ako v elektrike k prieraznému napätiu a to teleso si vvtvorí prúd vody k sebe. Zo záberov v Hublovom teleskope je veľa takých obrázkov. Vo vesmíre vôbec nie zriedkavý jav. A keďže toto čudo k nám chodí pravidelne, je obežnicou slnka. A keďže nie je v disku neutrálnej časti magnetického poľa slnka, ako všetky planéty, či prstenec na Saturne, musí to byť niečo mladšie, ako všetky naše planéty, ale zase väčšie, ako zem, alebo nemusí byť väčšie ako zem, ak je súhrná kinetická energia zvašená rýchlosťou. A Nibirus, ktorý mezávisle od seba zamerali američani aj rusi, sa má tmotať v slnečnej sústave asi sedem rokov, podľa dvoch nezávislých výpočtov rusov a američanov. V záznamoch inkov je tento pravidelný hosť najprv spomínaný, ako dve slnká a potom už len jedno slnko.Ktovie, či to druhé bývalé slnko nemá ukradnutú vodu z našej zeme a či nám z nej teraz aj niečo nevráti. To sú fantázie, Boijislav. A teda vedci majú pravdu, že sa to nerzpitváva a nám by zase nezaškodilo mať občas najaké to kilo ryže navyše, lebo človek nikdy nevie.


24.
označiť príspevok

Ranexill muž
   13. 10. 2012, 01:59 avatar
Viel som duhu aj v zime.


25.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2012, 08:02 avatar
raneexill, ty si ti celé čítal ??? V rámci extrémnych výkyvov počasia je všetko možné. Nechcwn tvrdiť, že môj systém logiky je nadovšetko, ale biblia je jedna z najbohatších kníh, čo sa týka čítania medzi riadkami a často mi to začína naskakovať akoby automaticky.Zober si napríklad prekliatie Adama a Evy, alebo vyhnanie, keď tieto veci preženieš rôznými témami, vždy ti musí niečo naskočiť. Namôže to byť vždy na betón, súto akési možnosti, ktoré by sa dali pripustiť. Na zamnu klímy napríklad poukazuje aj veta, že v potu tváre budeš dorábať svoj chlieb. Ta zmena tam nejaká musela byť ! Alebo v bolestiach budeš rodiť svoje deti. Tu musela byť zmena najmenej v rodiacích cestách ženy.A hneď naskočí, že keď v cestách, prečo nie v celej maternici zmena a prečo , čo tým Boh sledoval. Totálna všemohúcnosť je nezmysel sám o sebe, prečo by sme tento nezmysel pripisovali Bohu. Ak si skúsime ho zobrať ako neúnavného tvorcu až potom začína pracovať fantázia naplno. Boh ako stvoriteľ nebojuje iba so svojími rozumovými možnosťami, je tu predsa satan a ten sa mu snaží všetko prekaziť.Adam s Evou predpokladám boli ideálni ľudia po všetkých stránkach, ale ich deti museli mať partnerov zvonku a teda až po potopu dochádzaa k miešaniu rasy.to tam nie je nikde napísané. Je len napísané, že synovia Adama a Evy si bnrali za manželky dcéry ľudí. A to boli dcéry s pôvodnou maternicou, nemali ešte menštruáciu ako Eva, ale geneticky od synov adama sa to tam pre nieslo ..................................................................... atď.


26.
označiť príspevok

Luciferium žena
   13. 10. 2012, 08:49 avatar
doparoma,mohla som si zit bez kramov,kto ma to do frasa nakazil ?!
kazdy mesiac, keby raz dor oka nic nepoviem ,tolke mrhanie vzacnou krvou


27.
označiť príspevok

Krištof
   13. 10. 2012, 11:23 avatar
Tu sa píše o biblickom príbehu stvorenia aj v porovnaní s babylonskou legendou z knihy Odkrývanie sveta Biblie od Jacques Musseta; hovorí sa tu o podobnostiach a rozdieloch:
"Biblia sa začína dvoma príbehmi o stvorení sveta a človeka (Gn 1 a 2), napísanými v dvoch rozličných obdobiach. Prvý je mladší (5. stor. pred Kr.), druhý pochádza z 10. stor. pred Kr.
Prvé kapitoly Biblie sú akousi oslavnou básňou na Boha Stvoriteľa. Nenárokujú si vysvetliť, ako vznikol svet, ani ako sa na zemi zjavil človek. Na to je veda. Biblia svojím básnickým jazykom pripomína, že všetko, čo existuje, dal Boh ľuďom pre ich dobro a šťastie.
Prvý biblický príbeh preberá niektoré prvky z babylonskej legendy z 12. stor. pred Kr. V obidvoch prípadoch je stvorenie víťazstvom súše nad vodami, oddelením temnôt od svetla, toho, čo je hore od toho, čo je dolu, zeme o mora. Napriek tomu je však medzi nimi obrovský rozdiel. V babylonskej verzii medzi sebou súperí viacero bohov; slnko a mesiac sú božstvá; človek bol stvorený na to, aby bohom slúžil ako otrok. V Biblii je iba jeden Boh a je dobrý; slnko a mesiac sú iba svetlá; človek bol stvorený pre neho samého a pre jeho šťastie."

Ešte text k téme. Mojžiš plagiátor?
nerra.host.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Antidogmatik


28.
označiť príspevok

Bojislav muž
   13. 10. 2012, 12:52 avatar
elemir, zase potvrdzujes moje slova, pracujes s nepravdivymi faktami a dalsie si doplnas podla toho comu veris, nemozes skumat svet a automaticky vsetko prisposobovat podla toho ako sa to pise v nejakej starej hebrejskej knizke.
dalej, napr. , zem nebola tazsia pris tvoreni sveta, svet nebol stvoreny za 6 dni,

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

tvoja fantazia ti vravi ze duha pred potopou nebola, no zatial si ani nedokazal ze niaka potopa bola, dalej, duha nie je viditelna len pokial stojis medzi nou a velkym mrakom, z vlastnej skusenosti ti to mozem povedat ( nie fantazie), mimo ine, duhu som mal moznost vidiet aj na jesen a na jar, dalej, tieto rocne obdobia su zavisle od toho kde na zemi sa nachadzas, napriklad ked tu je -10 stupnov tak v afrike je horuce leto, v strednej afrike su v pralesoch aj vytrvale dazde, tak isto v juznej amerike, v indii tiez je hojny vyskyt duh,

voda zo zeme nikdy neunikla, nie je to fyzikalne mozne, bolo by to mozne len pri naraze velmi, ale velmi velkeho meteoritu, dalej, mesiac ma naozaj velmi nizku gravitaciu, taku ze si neudrzi skoro ziadnu atmosferu no voda sa tam vyskytuje vo forme ladu,mars ano, ma dost silnu gravitaciu aby vodu udrzal a su rozne znaky ze tam voda v minulosti bola aj v kvapalnej forme, gravitacia marsu vsak je mensia a neudrzi taku hustu atmosferu ako zem, stale vsak ma dost silnu gravitaciu aby atmosferu mal, sfarbena do cervena je pre to ze marske horniny obsahuju velmi vela zeleza a kovov, mimo ine voda sa v ladovej forme nachadza na jupiterovom mesiaci Europa a predpoklada sa ze hlboko pod ladom je teplejsie a voda by sa mohla vyskytovat aj v kvapalnej forme.
tie unikove rychlosti su stanovene sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

podla hrubosti koncatin nemozes urcovat gravitaciu, to je nezmysel, vies preco boli dinosauri vacsie? lebo hustota kyslika bola vacsia, keby taka hustota bola dnes tak rastie vacsie vsetko, hrubsie nohy mali velke dinosuri s jedineho dovodu, aby uniesli vahu, povedz mi, preco raptor nema take velke hrube nohy ako naznacuje tvoja fantazia? dokonca ani tyranosaurus nema take velke hrube chodidla, mohol by som ti vymenovat dalsie druhy.
vies co, o vyhynuti dinosaurov si nieco precitaj na wikipedii, trepol si somarinu, nie je mozne aby uniklo zo zeme tolko hmoty aby gravitacia sa citelne zmensila a pritom sa zachoval zivot v inej ako bakterialnej alebo riasovej forme.
mimo ine k tej tvojej teorii o tej vode, nie je to mozne, fyzikalne, na to aby voda unikla zemskej gravitacii musela by byt vymrstena rychlostou vyse 11000 km za hodinu do vonkajsieho vesmiru, problem je ten ze pri takej rychlosti pri postupnom spomalovani by uniklo ovela vacsie mnozstvo vody ako si to ty predstavujes, pri nibirus vraciacej sa kazdych 3000 rokov by viac ako 95% vymrstenej vody uz nikdy nevratilo spat, preco? pre priklad, mesiac je od zeme vzdialeny nieco vyse 384 000 km, problem je v tom ze pokial by mala voda rychlost 11 000 km za hodunu v atmosfere tak jej rychlost vo vakuu este stupne, s tvojou fantaziou asi nekoresponduje ze najtazsie na rychlosti je prekonat odpor vzduchu, a dalej, zem nestoji na mieste a necaka na tu vodu kym sa vrati, zem obieha okolo slnka rychlostou vyse 29000 km za hodinu.

problem je v tom ze tvoja uzasna fantazia pracuje s nepravdivymi alebo polopravdivymi udajmi, a to je problem, lebo ty tu svoju fantaziu vydavas a pravdu a za realne udalosti a nie si sam schopny ju odlisit, a nie, mna nepopleties,
myslim ze by si tolko fantazie nepotreboval keby si sa nesnazil vsetko pchat do kopy s bibliou, uz len ake blaznive teorie musi clovek vytvarat aby to v tej knizke sedelo je znakom aka nepravdiva je.

a k tomu nibirusu, ak ma stabilnu obeznu drahu tak do nas moze narazit len ak sa priamo prekryva s obeznou drahou zeme, no ak je tak, tak ta planeta vzhladom na svoju velkost by musela byt zanam uz roku rokuce, a ak obieha tak blizko, tak aj viditelna volnym okom, dalej, pokial ako vravis by priletela z vesmiru, tak by ju na 99% zachytili plynne obry a stala by sa ich satelitom, no musel by si mat iste vzdelanei aby si pochopil ze take velke telesa si necestuju vesmirom cykcakom,

PROBLEM je ten, ze aj nibirus musel niekde vzniknut ( ak by existoval) no planeta nevznika sama od seba, musela vzniknut v nejakej sustave, dalej, aj ked hviezda zomrie tak planety nezacnu cestovat vesmirom ani supernova planetu nevymrsti, ona ju znici.

problem nie je ani tak v tom ze ty pouzivas fantaziu, ale ze najskor vidis bibliu ktoru beries ako pravdu, kedze nesedi s badaniami vedcov tak zacne pracovat fantazia a zacne si vymyslat ako to asi bolo aby to s tou trhlou knizkou sedelo a a z potom zacnes hladat fakty ale len take ktore sa ti hodia, alebo si ich aj vymyslas, alebo pracujes s polopravdami, veris jasnovidcom namiesto faktom a podla toho aj premyslas.
presne pre to vymyslas hovadiny, lebo tvoje myslenie je chybne
Súhlasí Antidogmatik


29.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2012, 14:34 avatar
Nepresvedčili ste ma, ale najviac sa mi v tejto veci páči Bojislav. oháňate sa vedou, ale rozanalyzujte si trochu, čo je vlastne veda. Sú to ľudia, ktorí majú pred menom a za menom po tri tituly a kde k nim prišli a kto im potvrdil ich výsledky, ak oni sú najlepší. Tí slabší, čo sú pod nimi, lebo sa im to zdalo sympatické? Kde bola veda pred 20, alebo 50 alebo 200 rokmi.Aký to bol primitvizmus ešte len toď nedávno ! A to som nešiel ani do stredoveku. A toto mi chcete otrieskať o hlavu ? Jediná veda je Hubblov teleskop a jediní vedci, ktorých uznávam sú tí, ktorí to študujú a hľadajú riešenia a určite ani oni všetko hneď nezverejňujú. Veda iba postupne odhaľuje to, čo Boh ako stvoriteľ vymyslel pred ....????...... rokmi. A zrazu tu máme 100, či 200 rokov ľudí, ktorí sa hrabú dávať tejto inteligencii rozumy a dokonca by chceli rozhodovať o tom, či táto obrovská inteligencia vôbec existuje, alebo nie ?? Ešte dobre, že sa tu ráno niekto nezobudil nezačal byť vedec nad všetky inteligencie, ktoré museli byť a ktoré to museli rozbehnúť a stvoriť a v akom časovom horizonte milony, miliardy či miliardy milárd rokov ??? Ak skočí čierny cap na bielu kozu asú z toho strakaté kozlence, tak máme teóriu evplúcie, aj toto by som skorej bral. Veď predsa Inkovia existovali najmenej 30 až 50 tisír rokov a to čo vyvinuli, zostalo len to, čo sa náhodou dostalo na kameň a vy chcete povýšiť to, čo sa u nás urobilo za posledných 200 rokov za viacej. Ak by teraz prišla katastrofa, že by zostalo na zemi niekoľko sto ľudí, nebola by elektrika a všetky nosiče by nikto nemal čím prečítať a zase by zostalo iba to, čo je na kameni a aké vedecké poznantky sú dnes vytesané do kameňa, prípadne uložené takým spôsobom, aby sa dali študovať ako po Inkoch. Myslíte si, že Inkovia nemali podobné zariadenia len preto, že sa nezachovali ??? V Atlantíde museli mať elektriku a čo chcete po nich hľadať, diľkové vedenia, elektrické slpy alebo telefonne stlpy, z ktorých zostalo už len pár okolo trate ? Ani biblia nie je kompletná, lebo je napísaná iba z časti a je prorokované iba z časti a tiež aj pri kompletovaní biblie tiež bola náhody, čo sa tam dostalo a čo nie. Ale to čo tam je stokrát viac, než ste vy všetci dohromady s vašou vedou, ktorá iba postupne lúšti to, čo tu bolo stvorené inteligenciami, ktoré sú ľudskému mozgu nepredstaviteľné a nepochopiteľné. Opirate sa o vedu ,ktorá vymyslela veľký tresk. A čože komu kde tresklo. niekde v jeho palici ? Nemôže predsa vzniknúť z ničoho nič celý vesmír ? Toto veríte a nezničiteľnosť hmoty nie ??? Opak nezničiteľnosti hmoty je že vznikne z ničoho.Ak niečo z niečoho vzniklo, tak sa tot tam muselozbierať dlhé časy a možno sa to gravitáciou a stalčilo na niečo takmerneviditeľné, ale tio tu zase máme kolobeh hmoty ? Celý velký tresk, veď to je trápne a zbytočné ako vrátka na prdeli. To potom naozaj tieto moje fantázie majú väčšiu hodnotu. Vy ak rozprávate o vede, musíte najprv vedieť, kto to povedal. Ale inteligentný človek by mal rozmýšľať najprv o tom, čo je povedané a nie kto to napísal. Nikdy som nerozmýšľl o tom, kto a kedy napásal bibliu, ale rozmýšľam nad tým, čo je tam napísané sám svojím rozumom, aj keď je možno stokrát horší, ako váš, ale na to aby veda sa dopracovala k tomu, že môže hodnotiť Boha a či vôbec je si veda musí ešte dlho, dlho počkať. To by som sa prepadol pod zem od hanby, aby som s tým, čo má veda dnes, hovoril o existencii Boha, ak teda nevieme inak nazvať inteligenciu, ktorá toto všetko stvorila a vymyslela v čase nám absolútne nepredstaviteľnom, kdeže nejakých 100, či dvesto rokov ??? Vážení, toto vám já nezožerem ! Veď u vás je veda imaginárnejší pojem ako Boh. A o tom nielen že vieme viacej, zvlášť tí, ktorí denne cítia kontakt s nebom, pretože tento kontakt je aspom niečo, ale veda nemá ani to. Z duba padol zobudil sa a za minútu je z neho vedec o veciach ktoré existujú neporovnateľne viac, ako je miliarda na miliardu rokov. Na takéto veci si veda bude musieť ešte riadne počkať.


30.
označiť príspevok

Bojislav muž
   13. 10. 2012, 16:22 avatar
uz ta chapem, ty proste veris v bibliu a boha a vsetko prisposobujes len tomu bez ohladu ake fakty naozaj su, pre to potrebujes tak vela fantazie, uz rozpravas absolutne nezmysli, ocividne ty mas problem porozumiet o com veda je a o com nie je, citat tvoje prispevky je ako citat nejaku scifi alebo fantasy knizku, zial, uz naozaj mas problem s realitou
Súhlasí Antidogmatik


31.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 10. 2012, 22:09 avatar
Všetko je pojem relatívny, ani ja to nemám presvedčené na 100%, ale toto sa mi viac páči, ako veda. U mňa to má neporovnateľne väčšiu logiku. Základný problém je vlastne naše vedomie a náš vnem. Vy nedokážete uveriť, že vedomie a vnem u človeka môže byť aj po smrti a práve posmrtný život nemôže existovať bez pozemského a každá nebeská mocnosť bola raz človek a teda mala istý čas pohlavie a teraz,z toho postu kde sú a z vlastnej skúsenosti nám napriek tomu radia, aby sa tí, ktorí nežijú v manželstve, sexu zdržiavali čo najviac, lebo oni už vedia,aké to má dôvody.


32.
označiť príspevok

Bojislav muž
   13. 10. 2012, 23:59 avatar
lenze co sa tebe paci nema ziadny efekt na to co realne je a nieje a co sa realne deje a nedeje atd atd
zdoraznujem ze ja vede neverim pre to ze by sa mi pacila ale pre to ze predklada fakty a s faktami pracuje atd atd a nie s fantaziou a vymyslami blaznov

nabozenstvo vzniklo ked prvy podvodnik stretol prveho hlupaka
Súhlasí Antidogmatik


33.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 10. 2012, 02:04 avatar
Bojislav, čím ďalej diskutuješ, tým viac sa na tebe potvrdzuje, že nepatríš medzi tých, ktorým to dal Boh, aby uverili. Ale prečo tu stále si a prečotu diskutuješ? Keď sa Judáš dozvedel, čo spôsobila jeho zrada, išiel vrátiť peniaze a zobral si život krutým spôsobom.Prečo ? Veď každý zrdca zradí preto, aby si peniažky užil ? Iní ateisti by sa dávno vy ... tu diskutovať, ale ty si stále tu, prečo ?? Judáš bol satanov sluha a už odpočiatku sveta mu bola pridelená úloha zradcu, ale počas života s Ježišom akoby ho pochopil a mal ho rád. Aká by bola iná logika toho, čo potom urobil ? Jedine to, že mu nebolo dané, aby patril medzi tých, ktorým to dal jeho otec. Tí, ktorým to dal jeho otec, ak prečítajú bibliu, nevidia nezrovnalosti, protirečenia, krvilačnosť a všeličo iné, vidia len to, čo chce Boh, aby v tej biblii videli. A tým, ktorým to nedal jeho otec, tí vidia v biblii len to zlé, aby nemali šancu uveriť, lebo im to nebolo dané vopred. Ty máš nadupaný starý aj nový zákon, ale nič z toho ti neosožilo, nič z toho ťa neoslovilo.Ja som čítal starý zákon neviem či vôbec raz a či vôbec aj celý.Ale evanjelium som prečítal hádam aj stokrát a hociktorú vetu, ktorú keby si mi napísal, z každej na mňa ide akési pozitívum a už sa ani nezamýšlam, jednoducho to beriem ako fakt ! Alebo hľadáš a čakáš, že nájdeš konečne akúsi vetu viet, čo to konečne v tebe vyrieši ? Koľko krát som tu už písal, že prečo veriaci veria, lebo ten deň, keď sa pomodlíš a nie, musí byť iný, lebo iba to je dôkaz o tom, že Boh existuje, ak vyslyší tvoje modlitby a ty vo svojom živote rozlíšiš vplyv modlitby na svoj život. A Ak si to už skúšal a nejde to, bohužiaľ. jednosducho to nemáš dané a môžeš to všetko prečítať aj tridsať rázy a nepríde to. Viera sa nedá nanútit, je to ako láska, ktorú ty nemáš a ťažko ju získaš, ak sa budeš stavať na opačnú stranu. O vieru musíš požiadať, nikto ti ju nebude nasilu biť kladivom do hlavy, aj keby si na tomto fore bol ešte aj neviem koľko rokov. Ak dúfaš na to, že odradíš od viery tých čo uverili, aj to sa môže stať, lebo ich viera nebola dostatočná. musel by si naprv dostať z neba odozvu, že tvoja modlitba, bola vypočutá a potom modlitby nebude pre teba záťaž, naopak, bude to investícia do budúcnosti a do dobrej budúcnosti investuje každý rád. Ja len neviem pochopiť na tomto fóre, koľko je tu ateistova stále zapálení proti viere. Samozrejme, že ja vas odtiaľto nechcem vyháňať,naopak aj vo vás sa moja viera posilňuje a ďakujem bohu, že nie som ako vy.


34.
označiť príspevok

Bojislav muž
   14. 10. 2012, 11:45 avatar
nie som prave calvinista a myslim ze existuje dost krestanskych denominacii ktore by s tebou nesuhlasili, mimo ine, ked si necital ake krutosti boh kazal a preco napriklad boh chcel od ludi aby umucili niekoho na smrt kamenovanim tak to ani nemozes pochopit, ty si cital len o dobrom jeziskovi tak ako mozes vediet co je v biblii?

samozrejme, to sa da ospravedlnit na tu dobu, na tych ludi co vtedy zili ze to za spravodlivost povazovali, no preco by sme to mali ospravedlnit u vsemohuceho boha ktory mal vediet co robi?

inac, ked je boh vsevediaci tak preco robil take krutosti ked vedel ze to mnohych ludi odradi? alebo preco neda jednoznacne dokazy o tom ze existuje, o tom ze prave krestanstvo a biblia je prava?
alebo si pan bozko vybera koho spasi uz vopred podla toho ako mu je to sympaticke? potom to nie je spravodlivy boh, elemir ty si asi nikdy necitil bolest, nemyslim tym ze ti niekto stupil na nohu alebo ti dal po papuli, myslim skutocnu bolest, alebo nikdy si necitil agoniu? potom by si tak horlivo neobhajoval jahveho ktory si vecnu bolest a agoniu vybral za trest nie len pre vrahov deti a pedofilov ale aj pre ludi ktorym sa proste rozhodol nezjavit pravdivost biblie, a ved preco by trestal vrahov deti? sam vrazdy deti a znasilnovanie zien prikazoval

vies co, radsej si ten stary zakon precitaj cely aby si mal jasno co robil tvoj panbozko a ako ,,bozsky" je ta kniha napisana a ake ,,bozske" ciny prikazuje
Súhlasí Antidogmatik


35.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 10. 2012, 12:47 avatar
Akurát som ti odpovedal na inej teme bojislav.V prvom rade si treba uvedomiť, že boh neriadí naše osudy a nie je za nič zodpovedný. Pretože on je iba sudca, ktorý pozerá a bude spravodlivo súdiť. Ak by bol boh za všetko zodpovedný, ako to ty hovoríš, tak potom by nemohol byť sudca, lebo naše skutky by boli jeho skutky a súdil by sám seba. Ale ty si môžeš každú chvíľu vo svojom živote vyskúšať, že ťa neriadí a nevedie za ručičku a že každú chvíľu života si môžeš robiť čo chceš ty, aby on potom mohol posúdiť aj každé tvoje zbytočné slovo.Túto teoriu o jeho všemohúcej zodpovednostiu si vymysleli idioti, lebo mu to chcú otrieskať o hlavu pri poslednom súde. Ale nielen boh bude súdiť. Napríklad Ninivčania sú už stanovení ako sudcovia tým, ktorým bolo ohlásené slovo božie a oni neuverili. Veď také výhovorky na poslednom súde napríklad, vieš bože, my sme ťa neverili, lebo sme počuli, že v starom zákone si povraždil veľa ľudí a aj detí, kňazi zneužívali deti, atď... A čo si myslíš že ti na to povie, ja predpokladám, že ti povie, že pred týmto súdom nestojím ja a ani moje činy, ktoré si ty nepochopil a ani zlí kňazi, pred týmto súdom stojíš ty a ty mi povedz, čo si zač, výhovorky ma nezAujímJú. Tí všetci, ktorých tu spomínačš budú tiež súdení, ale to teba nemusí zaujímať, teraz si tu ty a ty sa ukáž a predveď aby si ma presvedčil, že takého človeka do neba potrebujem.


36.
označiť príspevok

Bojislav muž
   14. 10. 2012, 12:53 avatar
ja mu poviem, ze ja som narozdiel od neho nenakazal vrazdit deti, tu nejde o tom ze som pocul ze v starom zakone povrazdil, ja som si to precital sam ty puk, chapes??? a za ake zle ciny ma chce sudit vrah? ja som nikdy nikoho nezabil a ludom neublizujem, nevydiaram ich, ani si nesnazim vydobyt ich lasku tak ze im dam na vyber milujte ma alebo vas budem navzdy mucit,

UZ POCHOP KONECNE JA NESPOMINAM ZIDOV KTORY VRAZDILI TY TRKVAS ALE BOHA KTORY IM TO PRIKAZAL, BOHA KTORY VZDY KED HO NEPOSLUCHLI ICH VYVRAZDIL, BOH DE FACTO TYM ZIDOM PRIKAZAS POZABIJAT CELE MESTA A PRITOM IM HROZIL SMRTOU

zopakujem ti to este raz, v starom zakone nevrazdili ludia, ale boh BOH, JAHVE TVOJ VSEMOHUCI, uz to pochop, LUDI MOZES OSPRAVEDLNIT, KTO BUDE SUDIT BOHA ZA SMRT A UTRPENIE KTORE SPOSOBIL????????

NIE, TY SI STALE MRMLES TO SVOJE ZE BOH JE SUDCA NO VRAH A SADISTA IDE SUDIT MNA CO SOM NIKDY NIKOHO NEZABIL? TAKY BOH NECH SA IDE VYPCHAT
Súhlasí Antidogmatik


37.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 10. 2012, 13:29 avatar
Veď ale už som tu vjedmnom príspevku písal, niekto prečíta bibliua uverí v Boh a niekto to prečíta a vidí v ňom masového vraha? Nie každému je dané uveriť a neviem prečo sa rozčuluješ, však ak ťa to nebaví tak sa na to vys....? Ale tým že tu stále si,to jako je preto, že nám chceš povedať, že ty si objavil to, čo sme my nevideli ? Že ty si majster sveta a my sme idioti. Ak ti to pomôže ku tvojej suverenite, tak to maj, ale občas si treba dať pozor aj na to, že ak sa o niekom vyjadruješ, tak isto si píšeš určitý inteligenčná test pred ostatnými ľuďmi, čo toho dotyčného poznajú. Kedysi sa hovorilo, že katolíka a komunistu nepresvedčíš. Nechápem ťa, či hľadáš dôvody prečo neveriť v Boha,alebo nás chceš odradiť od viery. Už som ti viackrát npísal, že moja viera nie je založená na to, čo ty máš trirazy naštodované. Ja som neštudoval skoro nič, skúsil som to a ide to. Teraz, keď mi to funguje, tak som sia aj prečítal, ale už mám jeden dôkaz v hrsti, ktorý v žiadných knihách nenájdeš. Jednoducho chytáš vola za rohy, miesto toho, aby si išiel na vec jednoduchým spôsobom. Máš toho naštudované, že by si mohol robiť na Univerzite profesora svetových náboženstiev, ale načo ?????? Aký je výsledok tvojích vedomostí použitia v praxi ?? Zaujímaš sa o všetky náboženstva, ale nemáš ani jedno. Tak vymysli niečo nové, alebo to je naozaj tvoj cieľ. Na tom sa dá perfektne zarobiť! Koľkí dnes vymasleli nového Boha a jako na to parádne zarobili! Albo ak máš hobby osočovať ľudí, čo majú iný názor ako ty, tak to už sa ti tiež podarilo a mnohokrát, lenže to nie je viztka inteligencie. Potom už naozaj nezostáva, len zistiť, či to nie je nejaká neuróza. práve takýto ľudia pôotom majú sklon iných podceňovať a hrubo urážať. Možno by to stačilo spraviť pár tabletiek antidepresív.


38.
označiť príspevok

Bojislav muž
   15. 10. 2012, 15:10 avatar
vies co sa mi na tebe nepaci? ze vidis len to co chces vidiet, ano predstav si ja vidim aj to dobre v biblii co urobil boh no vidim aj to zle a pokusam sa ti vysvetlit nech urobil veci akokolvek dobre tie zle veci sa tym nezmazu, nemozes si o bohu vybrat len to dobre a spravat sa ze je spravodlivy a uctievat ho, pokial ho uctievas tak schvalujes aj tie zverstva ktore napachal

a nevyhovaraj sa furt na zidov dobre? oni sa predsa riadili vyslovenymi prikazmi boha priamo z bozich ust
Súhlasí nabzlo, Antidogmatik


39.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 10. 2012, 17:10 avatar
A ty tiež konečne pochop, že to je jedna jedina možnosť, buďto ju berieš, alebo nie. Jam nevidím v Bohu politka, ktorý ma neoslovil a ktorého podozrievam zo zločinu, ja som sa presvedčil na vlastnej koži, že ten deň, keď sa pomodlím a nie, je iný. K tomuto si mi ešte nič nenapísal. Veď si kdesi tiež písal, že ty si bol veriaci, v jakej viere. Veď tento vesmír, čo okolo seba vidíš a ešte ato, čo je ďalej a nevidíš, to musela dať dokopy nejaká obrovská inteligencia, ktorá existuje miliardy miliard rokov a túto inteligenciu by chcel človek pochopiť za niekoľko desiatok rokov ? Vieš si predstaviť, aké je to mizivé percento oproti miliardy miliard rokov, Uvžuj reálne. Keď nič iné tak vymyslel rozmnožovanie, kdeže je človek ešte od tohoto, abyz toho niečo pochopil ? A ty sa hrabeš takejto inteligencii otrieskať o hlavu niekoľko mrtvych. Veď to je to isté, akoby si vyčítal mäsiarovi na bitúnku, koľko zabil svíň a kráv. Kde sme my a jde je On, človiečik mizerný.
Ale teraz som si všimol tú poslednú vetu, nie si náhodou aj ty pôvodom žid ? Na tom vlastne ani moc nezáleží, podtstatné je že my obidvaja sme tvrdé palice a nenecháme nikým so sebou len tak mlátiť.


40.
označiť príspevok

Bojislav muž
   15. 10. 2012, 18:01 avatar
nie, nie som zid,

na tu tvoju otazku o tom ze den je iny ked sa pomodlis nemozem odpovedat, subjektivne pocity ma kazdy ine, niekto sa citi viacej ako chlap ked moci postojacky a niekto si k tomu aj pokojne sadne ale to nic nemeni na fakte ze je stale chlapom.

po dalsie, keby bol boh taka obrovska inteligencia tak by sa nespraval ako primitivny sadista zo staroveku nemyslis? je naozaj cudne ze taka obrovska inteligencia sa vyziva v krvavych obetak a zvieratach opekanych na oltary a vo vyrezavani predkoziek z penisov.
Súhlasí Antidogmatik


41.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   15. 10. 2012, 20:47 avatar
Nech je téma akákoľvek vždy sa väčšinov zvhne na dva názory na boha, či bohov. Jedni tvrdia že Pán je dobrý. Každá súra koránu sa začína vetou: V mene Boha milosrdného, zľutovného. Áno Pán robil aj dobré veci. Naučil svoj ľud hygiene, vyhýbaniu sa chorobám, dokonca aj bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci. No bol aj jedovatý, surový, pomstivý, neľutostný atď. Aj táto témas dpadla podobne. Prečo bohovia, ktorí sem mohli priletieť pokojne aj z najbližšej slnečnej sústavy vzdialenej od nás štyri svetelné roky, boli väčšinou zlí? Museli disponovať úžasnými zdrojmi energií, vyspelou vedou, dokonalou technikou, technológiami, o ktorých sa nám ešte ani nesníva. A predsa boli zlí. Pečo? Pretože ovládali všetko toto, ale nedokázali ovládať seba. Píšem to preto, že my, ľudia spejeme tiež k tomu istému. Albert Schweitzer vyjadril dnešok dvoma vetami: "Žijeme v nebezpečnej dobe. Človek začal ovládať prírodu skôr, ako sa naučil ovládať seba." To bol problém bohov a začína to byť aj problém ľudstva.


42.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 10. 2012, 10:41 avatar
Tú poslenú vetu beriem, ale tak že, takýto človek ani nemôže hodnotiť božie veci. Už na vedľajšej téme som vám napísal, že mám veľké obavy z toho, že sa až príliš odvážne zaoberáte takýnito mocnosťami s takýmito vedomosťami. Dúfam, že vám a všetkým podobným to bude odpustené. Je to pre mňa obrovská skúsenosť. nikdy by som nepredpokladal, že sa v niekom nájde až taká odvaha, takto sa o ňom vyjadrovať. Je to ako v dnešnej dobe, ak robíte vo firme a neustále nadávate na majiteľa, že málo platí, až vás nakoniecc raz počuje a kopne vás do zadku a prídete aj o to hovno, ťo ste mali.


48.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   16. 10. 2012, 16:50 avatar
Veru elemír, máš pravdu, veď tvoj Boh zakázal zisťovať pravdu. Najdeš to v Biblii. Citujem: V biblii je to povedané veľmi jasne v 5. M – Deuteronomium 18/12: „...nech niet nikoho... kto by sa pýtal mŕtvych na PRAVDU.“
Dozvedieť sa pravdu nebolo a stále nie je žiadúce.
O tom, že zákazy obracať sa na parapsychológov bral Pán vážne svedčí Prvá kniha kroník 10/13, 14: „Takto zomrel Šaul pre svoju nevernosť, ktorou sa prehrešil proti Pánovi , pretože nezachoval jeho slovo a vyhľadal vyvolávačku duchov (duchára), aby sa radil a neradil sa s Pánom – Hospodinom. Preto ho
usmrtil...“ Nuž ale zamysli sa na tým. Ak je všemohúci a vadilo by mu to čo vravíš, prečo to dovolí? Je to aj zvrátený psychopat. Alebo ešte čosi horšie?


43.
označiť príspevok

Bojislav muž
   16. 10. 2012, 10:49 avatar
elemir, pokial mam byt len babka v rukach nejakeho samozvaneho nebeskeho vladcu ktory nas sleduje ako chlapec mravenisko a rozhoduje ktoreho mravca spali lupou a ktoreho nie podla toho ktory mu je sympaticky a cela existencia sveta je odsudena na rozmar tohto chlapca a cely nas zmysel ako ho ten stvoritel zamyslal spociva len v poteseni stvoritela tak nie si nic viac ako hracka, otrok, babka

v tom pripade existencia ludstva nema zmysel, pokial mame byt len hracky ktore aj po smrti za odmenu dostanu len vecne velebenie stvoritela, nasa existencia je bezvyznamna a nech ma ten stvoritel zahubi aj s moju dusu nech znici, radsej nebudem existovat vobec nez aby som existoval len pre otroctvo
Súhlasí Antidogmatik


44.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 10. 2012, 12:12 avatar
Je to pre mňa hrozné, čo si napísal, ale aj o tom je tento svet, dokonca by som povedal, že väčšina tohoto sveta,ak beriem že veriacich je len asi 20% a preto je tu iba 20% dobra a až 80% zla a s týmto namá šancu nikto pohnúť. Chcelo by to snáď len trošku pokory, dokázať skloniť svoju hlavu, aj keď pred žiadným iným človekom na zemi, tak aspoň pred tým Bohom, ale to sú veci, ktoré sú v človeku a ktoré sa nedajú nanútiť a tá obrovská väčšina 1 : 4, akoby to potvrdzovala ako pravdu. Aj Pilát sa opýtal Ježiša, čo je to pravda ? Lebo práve pre pravdu boli tie najnezmyselnejšie vojny a v každej takejto vojne bola vždy prvá porazená pravda. Zatiaľ sa treba spoliehať na vzájomnú toleranciu. Tolerancia chce ale inteligenciu a tej je našťastie zatiaľ na obidvoch stramách dosť. Len aby nám to spoločne čo najviac vydržalo, nech teda žieje inteligencia medzi nami, lebo aj Bismark vyhlásil, že "Okrem boha sa nebojíme nikoho!" a aké to má dodnes hrozné dôsledky nielen pre Nemecko, ale aj pre celý svet.
Nebo určite nie je iba o velebení . naopak,dodnes ho uchvacujú nepriateľské mocnosti a ja si myslím. že preto si práve nebo musí vyberať oddaných a spoľahlivých ľudí pre tento účel, ľudí, ktorí vedia čo je dobro, lebo zažili zlo na vlastnej koži a takto ďalej bojovať proti zlu, ale už nie zbraňami a zabíjaním ako v normálnej vojne v starom zákone, ale takými bojovníkmi, ktorí majú jazyk ako dvojsečný meč. Škoda, že ja nemám taký jazyk, možno by sa mi podarilo vás presvedčiť, či to s tým otroctvom, čo si spomínal vyššie , nie je náhodou naopak. Ale opakujem ešte raz, nech žije medzi nami inteligencia, aby sme sa mohli navzájom rešpektovať a spločne sa podieľať na našej budúcnosti.


45.
označiť príspevok

Vlado muž
   16. 10. 2012, 12:19 avatar
Elemír: ak beriem že veriacich je len asi 20% a preto je tu iba 20% dobra a až 80% zla

Skade si nabral také nezmysly? A inak, ako sa vyjadruješ, ty musíš byť riadny podliak. Nechcel by som masť kamaráta s takým podlým charakterom. Ako sa môžeš vyjadriť, že ak niekto nie je veriaci, že je tým pádom zlý?
Súhlasí Antidogmatik


46.
označiť príspevok

Bojislav muž
   16. 10. 2012, 12:50 avatar
vies, namiesto toho aby si uznal ake stupidne je verit v to ze boh nas ma za hracky tak nabadas druhych aby sa podriadili len zo strachu o vlastnu kozu, vies elemir, ludia ako ty mozu za to ako zle je rozdelena moc vo svete a preco sa ludia nechaju zdierat, lebo ak si schopny predat svoju kozu imaginarnemu jahvemu a odovzdat sa na milost jeho naladam a padnut na kolena pred utrpenim o ktorom si len cital a ktore existuje len v tvojej hlave tak si to este schopnejsi urobit zoci voci skutocnemu utrpeniu pred tebou a poklonit sa mocnym tohto sveta a nosit ich na chrbte
Súhlasí Antidogmatik


47.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   16. 10. 2012, 16:35 avatar
elemír, citujem ťa: "...dokonca by som povedal, že väčšina tohoto sveta,ak beriem že veriacich je len asi 20% a preto je tu iba 20% dobra a až 80% zla a s týmto namá šancu nikto pohnúť." Koniec citátu. Ak máš pravdu a tvoj boh existuje so všetkým tým, čo natárala cirkev, tak toto je tvoja vstupenka do pekla. Veď ty si zbavil Pána všemohúcnosti, dobrotivosti, milostivosti a tak ďalej. Napísal si, že nikto nemá šancu napraviť zlo, ktoré tu jestvuje a napíšeš ešte, že 80% ľudí je zlých, lebo sú neveriaci. A čo svätá inkvizícia a pedofilní kňazi a ostaní zločinní cirkeví hodnostári? Tí všetci boli neveriaci? Akeď mi odpovieš, že si tým nemyslel Boha, potom aj zdôvodni, ale logicky, prečo on nespraví tu poriadok, nejakým humánnym spôsobom. A zároveň aj vysvetli, prečo ten tvoj naj Boh sám stvoril zlo? Nájdeš to na tomto Df kde sa o tom píše v Biblii.


49.
označiť príspevok

nabzlo muž
   16. 10. 2012, 16:50 avatar
Elemír sa pomýlil 80% je veriacich a 20% neveriacich,preto je na svete toľko zla,lebo náboženstvo je zlo-dilino...
Súhlasí Antidogmatik


50.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 10. 2012, 19:57 avatar
No veď ale, chlapci, to zase nie tak, že vytrhneme vetu z konextu a hurá, zase ho máme !
Čo sa týka toho percenta, to sa predsa môžme spolu dohodnúť,, koľko to asi je. Ja som to odhadol podľa toho,že ak si napráklad zoberiem 100 000 mesto ako približne napríklad Žilina, možno Nitra a možno aj Banská Bystrica, tak odhadnem, koľko asi ľudí tam príde v nedeľu do kostola. Ak teda by bolo podľa môjho ohadu 20% potom by muselo prísť v nedeľu do kostola pravidelne 20 000 ľudí. A teraz som zvedavý, aký ponúknete vy váš odhad ? Ak napríklad príde na omšu priemerne 5OO ľudí a omša je v kostole 2x čo je 1000 a je tam desať kostolov, tak potom som aj to prehnal rých 20 000 lebo teraz mi vyšlo 10 000. Samozrejme to je plus mínus autobus. Ale som preto zvedavý ma váš odhad. Z toho ja odvodzujem, zase podľa mojej fantázie, ktorá vám už ide desne na nery, ale zatiaľ nemám nič lepšie, že boh dáva na zem toľko požehnania a dobra, koľko sa vymodlí, Keď 20% ľudí tak 20% požehnania, teda dobra. Ale to neznamená, že zostatok sú zlí ľudia, Naopak sú fantastickí ako vy,lebo neviem zase, koľko ľudí je v base a teda koľko percent je väzňov a teda zločinu. a to si myslím nepresiahne 1% a preto to nestojí za reč.Pozor, na začiatku matematiky si musíme uvedomiť, že podľa evanjelia žijeme v kniežatstve satana. Teda na začiatok 1200% zla. a dobro prichádza len to, čo je vymodlené. Veď to sa už toľko krát vyčítalo cirkvi, že misonári chodia do pralesov a my tu máme v betonových džungliach 80% dobrých neveriacích ľudí a nenájde sa nikto, čo by vymyslel pár viet, na základe ktorých by uverilo aspo, 30%. Ale vy, čo tu so mnou diskutujete, ste presná vzorka toho, prečo to nejde a to si každý, koho to baví môže teraz prečítať.
Čo sa týka všemohúcnosti Boha, to je deformácia cirkvi, s ktorou ani ja nesúhlasím, lebo totálna všemohúcnosť neexistuje, je to blbosť. Ak Boh stvorí skalu a nezdvihne ju, nie je všemohúci, lebo nezdvihol, ale ak ju zdvihne, zase je mie je všemohúci, lebo ju zle stvoril. Takých prirovnaní, čo dokazujú všemohúcnosť ako nezmysel je veľa. A práve vy si to takto debilne vysvetľujete že teda nielen že je všemohúci, ale je aj za všetko zodpovedný a tým pádom aj za zlo, ktoré tu na svete existuje. Je to váš názor, tak vám ho neberiem, ja tiež nevidím do duše ani jednému zvás, tak ako môžem vidieť do duše Boha, napriek tomu väčšina cirkevnej hierarchi vždy hovorí, že Boh chce to, alobo ono.A k je napísané v evanjeliu, že Boh to chce, tak to sedí, ale oni majú podobné fantázie ako ja tým pádom vedia presne, čo boh chce a čo nie. Neviem, kde ste prišli na to, že Boh stvoril zlo.Boh stvoril raj na zemi, Adama a Evu , pred šesť tisíc rokmi a viete prečo ten raj netrvá dodnes ? Veď ten raj tu on chcel na celej zemi ! Toto vám ušlo, že na každom božom čine je podpísaný aj satan, ako majiteľ tohoto pozemského sveta a Kristus aj s jeho Otcom a duchom Svätým mu tu chodia kradnáť veriacích. Čo teda znamená, že si tu žijeme v kráľovstve kniežatstva tohoto sveta.
A či je Boh dobrý, alebo zlý, to sa pokúsim uvisť jeden prílad. Zoberte si napríklad učiteľa v škole. Celý školský rok sa snaží dostať do žiakov určité učivo, ale príde čas, ke)d sa napíše posledná písomka a učitel musí súdiť, kto bol dobrý a kto zlý, aj učitelia sú všeliakí a sú aj takí, čo povedia,všetci ste boli dobrí, aj tí čo ste sa učil,i a aj tí, čo ste sa neučili. Takýto učiteľ stratil týmto autoritu a viac decka už toho moc nenanučí, lebo budú na neho automatický kašľať. Ak alee učitel v zodpovednosti nielenn svojej osoby, ale hlavne v zodpovednosti voči dobrým žiakom, ktorí sa učili dá zlým žiakom zlé znáky, stávca sa spravodliový a určite decka toho veľa naučí. A preto je snaha slabých žiakov, robiť z neho idiota, aby tým zakryli svoju možno anoi nie lenivsť, ale akýsi vzdor proti škole, lebo si nechali satanom povýšiť lenivosť na slobodu. Takže ak by bol boh ako zlý učiteľ,určite by nemal autoritu a nezískal by na svoju stranu veľa veriacich a preto je spravodlivosť u neho dôležitejšia, ako všemohúcnosť. Preto sú učitelia dobrí a zlí, ale zlí žiaci nenávidia všetkých, čo pomáhajú dobrému učiteľovi. A tak každý žiak učiteľ buď nenávidí, alebo ho má rád a podone to je aj s vami, keď neuznávete nielenže autoritu, ale ani to čo na ňom zostalo. Boh je stvoritľ sveta, ktorý mu ukradol satan a všetko chce prispôsobiť na svoju potrebu a to je poteba prežiť, lebo mu ide o život. Po potope sveta ho Boh odsúdil tým, že ľudstvo mu rozšliape hlavu a on mu zraní pätu. Zatiaľ sa nemusí obávať, lebo tu je veriacich len asi pätina. Bohn je alle na nebesich a teda z všky neby,nemôže robiť detaily, ale môže zničiť zem zvonku vesmíru, ako napríklad Sodoma Gomora. V určitom momente, keď Abrahán prosil o odpustenie a nezoslatie trestu pre hriechy v Sodome a Gomore, na jednom mieste Boh povedal, už dosť už sa to nedá zmeniť.Ďľšie potvrdenie, že nie je totálne všemohúci. Je však spravodlivý, lebo trestá zlo, ako dobrý učiteľ zlých žiakov. A spôsob, ako to robí, to si myslím, že sa nebude z nikým radiť a už vôbec nie s vami. Teraz mi zase napíšete, že vy predsa nie ste zlí žiaci, ale to by sme sa tu vrteli donekonečna ako hovno na splave. Ja mám v sebe jeho obraz sparvodlivého a vy, už ste to tu predviedli viackrát a to takým spôsobom, že z toho ide na mňa strach. Je to vec vašej zodpovednosti a inteligencie a na konci bič plieska. Potom uvidíme. Ja by som sa na to, čo vy, nespoliehal a tiež ani ja to nemám na 100%, ako to mám vysnívané, ale som presvedčený o tom, že inej možnosti tu niet, Niekedy aj žandár keď vám dáva pokutu, vy v ňom vidíte idiota, až sa hory zelenajú, ale koľko je ľudí, ktorí sú mu za to povďační, lebo cítia, že ich tým ten žandár chráni.
To som zase vypotil .............


52.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   16. 10. 2012, 22:09 avatar
elemír,píšeš:"Neviem, kde ste prišli na to, že Boh stvoril zlo..." Pravdaže nevieš, lebo neovládaš Bibliu, takže tvoje vývody nemajú ktovie akú vypovedajúcu hodnotu, lebo si pravdepodobne všetko vymýšľaš. Ale na internete nájdeš kde sa v Biblii píše o tom, že Boh stvoril ZLO. Je to 45. kapitola z Izaiáša, verš 7. Pre prípad, že by si mal problém to na internete nájsť som to okopíroval. Inak uvádzam Roháčkov preklad preto, že sa považuje takmer za doslovný preklad Biblie. Isteže podaktorí švihnutí redaktori Písma toto slovo zmenili na napr. nešťastie. Lebo nechceli aby sa ich stádo dozvedelo, že ich Hospodin stvoril aj zlo, keže úplne besno miluje. Takže mi nevypisuj, že nemám dobrú Bibliu, lebo ty si našiel takú, kde je to inak. Roháčková je tá najsprávnejšia.

www.biblia.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
PROROK IZAIÁŠ

45. kapitola

Hospodin povoláva Cýra pre svojich služobníkov.

1Takto hovorí Hospodin svojmu pomazanému, Cýrovi, ktorého pojmem za jeho pravicu, aby som pred ním podmanil národy a rozopnem bedrá kráľov, aby som pred ním otvoril dvere, a brány sa nebudú zamykať: 2Ja pojdem pred tebou a vyrovnám to, čo je nerovné, skrúšim medené dvere a železné závory posekám. 3A dám ti poklady, skryté vo tme, a ukryté klenoty, aby si poznal, že som to ja Hospodin, ktorý ťa volám po tvojom mene, Bôh Izraelov, 4pre svojho služobníka Jakoba a pre Izraela, svojho vyvoleného! A tedy pomenoval som ťa tvojím menom a dal som ti krásne prímeno, hoci ma neznáš. 5Ja som Hospodin, a niet viacej nikoho; neni Boha krome mňa. Opásal som ťa, hoci ma neznáš, 6aby poznali od východu slnca aj od západu, že nieto nikoho krome mňa. Ja som Hospodin, a niet viacej nikoho, 7ja, ktorý formujem svetlo a tvorím tmu, pôsobím pokoj a tvorím zlo, ja Hospodin činím to všetko!
-------------


51.
označiť príspevok

Bojislav muž
   16. 10. 2012, 20:01 avatar
elemir, dufam ze ty nerobis statistiky a ani nerobis pracu v ktorej treba pocitat, vlastne celkove kde treba mat nejaky realny pohlad na vec, ty si od reality vzdialeny na mile


53.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 10. 2012, 00:09 avatar
Ten izaiáš je nádherné čítanie, toto napíšeš a nechápeš, kto je Boh ??? A mne tu vypisujete, že nemám reálny pohlad na vec a som vzdialený od reality na míle ?????????????????????????????? Čo vy ste potom vlastne zač ?? Odkiaľ ste sa tu vzali, odkiaľ ste prišli , kam idete a komu a za čo a načo slúžite ??????????? Pôsobím pokoj a tvorím zlo, ja hospodín, činím to všetko. Lebo je BOH !!! a tvorí pokoj pre dobrých a zlo pre zlých, aby ochránil dobrých. Ja ktorý formujem svetlo a tvorím tmu ! Ak nemáte pred takouto inteligenciou rešpekt, tak čo potom už s vami ??????????????????


54.
označiť príspevok

Lucifero muž
   17. 10. 2012, 01:12 avatar
Teda, elemír, čo sa rozčuluješ. Veď len odpovedal na tvoju otázku: "kde ste prišli nato, že Boh stvoril zlo." A teraz kritizuješ správnu odpoveď. A trepeš dve na tri že: "...a tvorí pokoj pre dobrých a zlo pre zlých, aby ochránil dobrých..." S tebou je to ťažké, kam vietor tam plášť. Už sa na teba teším v pekle. Pripravím ti dobrý horúci kotlík, lebo mám už informácie od Sv. Petra, že ťa do neba nesmiem pustiť. Nemôžeš len tak tárať o Pánovi, čo nerád počuje. A potom by si tam zblbol všetkých anjelov. Tak dovi.


55.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 10. 2012, 04:28 avatar
Lucifero, a kde zostaki tí dvaja, že si sa ty sem priplietol ?
Vieš čo lucifero, určite poznáš ten vtip, keď havarovalo lietdlo s buzerantami. A keď sa to hrnulo ku bráne, tak sa Peter s luciferom hádali, komu patria! Peter hovorí, jato tu nechcen, ale Lucifer zase, veď ak s tým nikoho neobťažovali a robili to iba medzi sebou, tak nerobili nič zlé, len si ich zober ty. Tak Ich Peter zobral, ale keď po týždni zistil, že niektorí anjeli už mali natrhnuté zadky tak ich všetkých zbalil a hodil dole Luciferovi. Po týždni telefonuje Peter lucifeovi,máme tu v nebi zima, čo tam dole robíte, že nekúrite ? Jáj, Pťko môj, odvtedy čo si nám ich sem zhodil, sa každý bojí priložiť do kotla. A teraz kontrlná otázka: Čo urobí s nimi lucifer ? a) zriadi oddelenú kotolňu, kde budú kúriť iba oni b) chcel by ich dať zbiť za každú natrhnutú riť, ale za c) zamkne sa vo svojej kancelárii a neurobí nič, lebo už aj on má natrnutú riť.
Alebo ešte jede ešte strší vtip o havárii:
Po MDŽ havaroval autobus a do neba sa začalo tlačiť 30 opitých žien. Tu si Peter povedal, že to vybaVí hromadne. Ako tak sa mu ich podarilo postaviť do radu a zakričal: ktorá z vás bola neverná, nech spraví krok dopredu! Všetky sa pomaly rozkimácali a urbili krok dopredu, okrem jednej. Peter to zbadal a pýtal sa tých nablízku: a tá je hluchá, alebo najviac opitá? Nie, to je predsa Angela Dejvisová, ktorá k nám emigrovala z Ameriky, ale američania jej sem nechcú posielať dôchodok, lebo tvrdia, že bola pornoherečka, tak ona takto ticho protestuje. Aha, hovorí Peter, ja som si myslel, že ona nerozumie ani taliansky a ani Galilejsky. Na to zdvihne Angela hlavu a hovorí, ak sa v nebi nehovorí americkou angličtinou, tak ma tam nikto nedostane.
Neviem, či ešte aj tretí o havárii ?
Chlapík sedí celý večer v krčme, ide domov a havaruje. Po mesiaci v nemocnici príde domov a hľadá peňaženku. Konečne ju nájde, ale prázdnu. Vychytí sa do tej krčmy, čo tam bol pred mesiacom a hneďsa dychtivo pýta vrchného: Prosím ,vás, bol som tu pred mesiacom - Áno_a Prepil som tu celú výplatu-Áno_to mi odľahlo, už som si myslel, že mi tie penize nejaká sviňa ukradla !
Ešte jeden a idem zase spať: Chlapík hľadá v lese hríby a zrazu tresk hlavou do železa. Zdvihne hlavu a nad ním bilboard 5 x 10 m s nápisom POZOR BUZERANTI! Dajte mi pokoj aj s vašími riťolízačmi. Hľadá ďalej a zrazu tresk a druhá hrča na hlave.Zdvihne hlavu a nad ním bilboar 10x28m Pozor buzeranti. Na to nahnevaný zakričí do lesa: Až tu jedného z vás stretnem ..... Po chvíli zbadá nádherny dubáčik a vedľa neho taká maličká tabuľka asi 10x10 cm a ešte ani nestačil prečítať, čo je tam napísané a už aj zacítil, že to tam má. Nasleduje kontrolná otázka: Čo bolo na tej tabuľke napísané? a) jedzte hríby, sú zdravé za b) nesmiete jesť hríby, lebo sa môžete otráviť a zomrieť a za c) dvakrát sme ťa varovali!
Dúfam, že nie ste suchári a prispejete do súťaže o najstarší vtip. Prvá podmieka súťaže je, že jednen musí byť o Mórickovi a jeden o Aristovi a Tasilovi a musí ten vtip poznať aspom 30% veriacich. Takže čau Lucifero, lebo keby aj 100% Slovákov chcelo, aby sme tu mali miesto Maďarska radšej more, nič nám to nepomôže.


60.
označiť príspevok

Lucifero muž
   17. 10. 2012, 12:58 avatar
elemír, tvoja snaha sa príjma pozitívne. Nie si agresívny ako väčšina svätuškárov. Snažíš sa o vysvetlovanie zjavných nezrovnalost v Biblii. No predsa len by si si mal Písmo dobre naštudovať. Vedel by si, že Pán obcovanie muža s mužom tak ako so ženou zakázal. Takže šíriš protináboženské a proti biblické vtipy. No ale čo už. Veď aj tak si môj.


56.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 10. 2012, 05:03 avatar
Ešte sa mi nedá spať, tak ešte jeden:
Červená Karkulka ide lesom a pospevuje a poskakuje a zrazu sa jej zmocní vlk a brutálne ju znásilní. Potom si zapáli cigaretu a pýta sa Karkulky: Som zvedavý, čo povieš starej mame, keď prídeš neskoro. No čo by som povedala, len to čo je pravda! Noó, hovorí vlk, Noó, hovorí karkulka, išla som cez horu a vlk ma brutálne 3X znásinil! No moment, hovorí vlk, veĎ ja som len raz ! Nasleduje kontrolnám otázka, čo mu na to odpovedá Karkulka:a) Veď ja ešte nejdem za b)snáď si nemyslíš, že trhneš tri razy zadkom a je to vybavené a za c) navyvaluj sa tu a makaj ďalej!


57.
označiť príspevok

Bojislav muž
   17. 10. 2012, 11:12 avatar
ty ani vtip nevies povedat normalne, ty si strateny pripad elemir


58.
označiť príspevok

Lucifero muž
   17. 10. 2012, 12:47 avatar
Asi máš pravdu Bojislav. Ja ho poznám takto. Ide horár po lese s priateľom poľovníkom a nájdú mŕtveho vlka. Idú ďalej a ďalší mŕtvy vlk. A kd už našli piateho horár priateľovi hovorí: "Ja budem musieť tú Karkulku zatreliť, toto je už piaty vlk, ktorého usúložila k smrti." Elemír, veď ty ani vtip nevieš povedať, aby si ho nezbabral. A to chceš, aby sme uverili tvojim bludným predstavám o Pánovi? Poznámka: (elemír, dúfam, že to budeš brať ako vtip, nechcem, aby ťa porazilo. Veď aj ty si boží tvor.) A na tvojich príspevkoch sa všetci dobre bavíme. Kto sa nebaví, nech to napíše.


59.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 10. 2012, 12:52 avatar
Ja sa moc nebavím, naháňa mi hrôzu to, že niekto pripisuje absolútne dobro niečomu, čo je iba vymyslené. Čokoľvek skŕsne v našom mozgu a bude sa týkať Boha je nutne prehlásené za dobré, aj keby to bolo najväčšie zlo na svete. História dokazuje nerátane krát, že toto nebezpečenstvo je reálne.
Súhlasí Bojislav


61.
označiť príspevok

Lucifero muž
   19. 10. 2012, 02:05 avatar
Záverom možno konštatovať, že Biblia je len čiastočne plagiátom. Biblické objekty sú reálne, Hospodinove vraždy sú skutočné, ostané je plagiát.


62.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 10. 2012, 00:50 avatar
Aký je rozdiel medzi zabitím a vraždou a kto zabíja a kto sa dopúšťa vraždy ? Napríklad boli obyvatelia Horošimy zabití, ako súťasť vojnového konfliktu,alebo zavraždení na príkaz nejakej konkrétnej osobnosti ? Mäsiar, ktorý ukočí život prasaťa, ho zabije, alebo zavraždí ? A kto zabíja a kto vraždí a prečo? A kto má právo ukončiť život. je aj dieťa, ktoré pristúpi pavúka vrah ? Za naších mladších čias zviera zdochlo, ale človek zomrel. Dieťa sa narocilo a krava sa otelila, koza okotila a vtáci sa vyliahli. Dnes sa všetko rodí a všetko zomiera, lebo človek sa znížil na úroveň zvieraťa. Možno sa blíži predpovedaná doba, že na zemi bude toľko šeliem, že takmer vyhubia ľudstvo. Ochranári tvrdia, že všetko treba nechať na prírodu, ale ak sa im spraví na zadku vred, letia s tým k doktorovi. Sú to klamári, ktorí nepochopili tento svet, lebo prírodu nestačí iba chrániť, prírodu je potrebné opatrovať a na to treba viac inteligencie, ako iba ma ochranu. Na Horehroní našli ochranári vzácnu rastlinu na lúkach, ktoré sa kosia niekoľko storocí. Zakázali tam kosiť a bylina vyhynula. Ich logika je asi v tom, že ju chceli ochrániť tým, že sa jej nikto nedotkne. Veď takto nestačí chrániť ani naše deti, že sa ich nedotknete, deti musíte vychovávať a keď ich chcete vychovať dobre, niekdy je treba aj silnejšie sa dotknúť ich zadku. Ale to vie len ten, kto vychoval deti a kto ich vychval dobre a tak isto aj gazdovia na Horehroní vedia čo koseniská potrebujú lepšie, ako ochranári, ktorí videli kosu iba v múzeu. A toto je začiatok skazy ľudstva, cítiť sa byť povolaný diktovať ľuďom, ako sa majú vychvávať deti, ak ja som nevychoval ani jedno a cítiť sa byť ochrancom prírody, ak som tam chodil iba na čunder. A tak nie úlohou, ale zodpovednosťou človeka je prírodu nielen chrániť, ale s ňou rozumne hospodáriť. A rozumne hospodáriť znamená aj zabiť. Aj Petrovi povedal Boh niekoľko krát, keď mu ukázal plachtu so zvieratmi, ktoré židia pred tým považovali za nečistá, bi a jedz ! A teda, čo je dovolené Bohovi, nie je dovolené volovi, pokiaľ človek dokáže rozlíšiť Boha od vola. A ak prikazuje Boh človeku, aby zabíjal zvieratá kvôli jedeniu, nájde sa na zemi pár ľudí, čo to pochopia,ale ak niekto so svojím pochopením neprišiel ani potiaľto, nemôže pochopiť, prečo Boh zabíja. A tak s logikou Boha sa dostalo ľudstvo až sem, lebo prispôsobilo svoje myslenie logike Boha. Ak však niekto prispôsobí svoje myslenie logike zvieraťa, dostane sa do doby, kedy sa šelmy tak premnožia, že "vyjedia" a podľa nás starých "vyžerú" ľudstvo. Lebo jesť môže iba človek, zviera žerie. Ak máme v byte psa, je to jediný tvor, ktorý nás zakaždým milo privíta, ak sa vrátime do bytu a to sa s ním nemusíme vôbec vadiť ! Ale ak psíčkár sa rozpráva so psom, ako s človekom a ako odpoveď mu postačí jeho vrtenie chvostom, spritelia sa na úrovni toho nižšieho a teda psa. A potom človek už nemá vzťah zvierací, lebo zvierací premenil na ľudský a ptom zabiť takéhoto psa je mu ľúto, ako zabiť priateľa. A koľko krát vo vojne niekto postavil proti sebe otcov rodín s piatmi deťmi a jeden musel zabiť toho druhého, ak chcel zostať pre svoje deti. A musel to urobiť nemilosrdnejšie, ako zabiť toho psa. Obaja mali u seba fotografiu rodiny s piatimi deťmi a ktorý z nich vyhral, ten, čo zabil otca piatich detí, aby on mohol vychovať svoje ? A došlo týmto k zabitiu, alebo k vražde ? A prečo došlo k zabitiu, alebo k vražde ??? Chcel to Boh,alebo to nariadil ? Alebo akú vinu má na tom Boh, že došlo zabitiu otca piastich detí ? A môžeme vôbec vyčítať Bohu, že je za niečo vinný ? Ježiš povedal jasne: "On môže všetko, jemu je možné všetko". Záleží len na tom, čo sme kto schopní uveriť, alebo nie. A ja som uveril, že oni jediní sú schpní dostať ma z tohoto pekelného svinstva. A preto ma tieto veci na nich teraz nezaujímajú, aj keď možno tam na druhej strane pochopím aj to jeho zabíjanie ľudí, lebo teraz je to jediná možná cesta a jediná možná možnosť a budem robiť všetko preto, aby som sa dostal do jeho priazne, aby ma od tiaľto dostal, aby som túto jedinú možnosť využil.


63.
označiť príspevok

Lucifero muž
   21. 10. 2012, 01:23 avatar
elemír,načo toľko pindí. veď je to jasné. Veriaci v Ježišs Krista budú zomierať, ostatní budú dochnúť. Každý veriaci ti to potvrdí.


64.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 10. 2012, 08:26 avatar
Lucifero, nie je to až také jednoduché. Ono akoby sa to pomaly začalo posúvať niekde inde, kde nám to možno zatiaľ nevadí, ale ak sa to prevalí cez určitú hranicu, tak nás to zavalá a odrazu sme toho otrokmi niečoho, odkiaľ niet úniku. Zober si napríklad fašizmus, najprv ha ha ha, srandičky, ale zrazu ak sa niekto nezúčastnil masových demonštrácii a raz do mesiaca neudal svojho suseda, bol podozrivý a hrozil mi koncentrák. Toto je to, čo pomaly pracuje smerom do zla, ale potom nakoniec obviníme z toho Boha ? Zlo, ktoré si tu človek sám vybudoval, z toho obviníme Boha ? Boh predsa pred 6 000 rokmi vybudoval raj na zemi. Prečo tu teraz ten raj nie je doteraz ? Poznáte vôbec ten príbeh ? Raj prestal existovať, že Boh bol lajdák, alebo dokonca masový vrah ? Ak Boh stvoril človeka pre svoju potrebu a človek sa mu otočil zadkom, nezostávalo BOhu nič iné, len konštatovať, že už je to len telo. A boh potrebuje iba ducha, dobrého ducha človeka. Ak človek niečo vymyslí a vyrobí a ono to nefunguje, tak ako predpokladal, tak to jednoducho zničí.Ak sa nepodarilo Bohu stvoriť čloceka takého, ako to potreboval, prečo by ho nemal jednoducho zničiť. Proste vtip se nelíbil a tým to končí ! Poučíme sa z chýb a ideme znova.Myslíte si napríklad, že ak Bohpovedal židom, že nech padne na zem všetko mužské, čo je nad dvadsať, že je masový vrah, lebo zabil toľko ľudí ? Jednoducho stvoril človeka pre svoju potrebu a nie pre satanovu. Ak si kúpite potraviny a nedajú sa jesť, jednoducho ich vyhodíte , lebo ste urobili chybu. A ak zabije to, čo mu neslúťi, čo možno aj zle stvoril, je to jeho problém, pretože je to Boh.Ale ten, ktorý nedokáže, alebo nechce rozlíšiť rozdiel medzi Bohom a volom, označí Boha za masového vraha. Ja tu nechcem robiť obhájcu Boha, on sa nepotrebuje nikomu zodpovedaťa ani spovedať, lebo je boh, naopak, on bude spovedať nás, ak sa budeme tlačiť do jeho brán a do jeho dverí, lebo potom bude druhá možnosť iba zatratenie a čo ja viem, čo ešte. Ak so doma urobím pílu na pílenie dreva a píla nebude píliť, tak ju rozkopem a budem nahnevaný sám na seba a ak si Boh stvorí človeka pre seba, že mu bude prinášať boží a duchovný úžitok a človek to potom neurobí, nemá právo ho zabiť, ak je on jeho svoriteľ, ak on je ten, bez ktorého by ten člobvek neexistoval ? Ja by som mu do toho nekecal, pretože on je moja jediná cesta a možnosť a já vidím n ňom len túto cestu a túto možnosť a ak niekto nevie posúdiť, čo je dovolené Bou a čo je dovolené volovi, ako sa chce dostať do jeho dverí a do jeho brán, aby sa ukryl pred večnou smrťou ? A keď neveríš ani na Boha a ani na vola, prečo si tu ? Toto je kolonka "náboženstvo". Nozaj si myslíš, že ak odradíš od jeho brán všetkých veriacích, že v zúfalosri padne Boh pred tebou na kolená, aby si aspoň ty prišiel k jeho dverám? Každý máme niečo vymyslené a každý sa na niečo spoliehame, ale ja by som sa na toto nespoľahol. A lenivci, ktorí si nechali satanom povýšiť lenivosť na slobodu, nech si pestujú v sebe zúrivosť proti Bohu, lebo je napísané, kto sa špiní, nech sa špiní ďalej a kto sa posväcuje, nech sa posväcuje ďalej.


65.
označiť príspevok

Lucifero muž
   21. 10. 2012, 15:26 avatar
elemír, máš v tom toľko nezrovnalostí, že nemá cenu sa k nim vyjadrovať. Ale k jedenej sa predsa len vyjadrím. Keď sa človek obratil k Bohu zadkom, mal ho pretiahnuť ako tých povstaleckých chlapcov, o ktorých sa píše v Písme. A nepýtaj sa ma, kde. Pretože ti to nanapíšem, Ale je to tam a ty môžeš zistiť kde, ak si pozorne preštuduješ bibliu, o obsahu, ktorej ta nemáš ani šajnu. Pretože by si nemohol písať toľko veci, ktoré sú v rozpore s Písmom svätým.


66.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 10. 2012, 17:26 avatar
Aby som ti pravdu povedal, starý zákon, ak tým myslíš biliu ma ani tak moc nezaujíma, lebo ja nie som žid, ja som kresťan a teda viac ma zaujíma evanjelium a snažím sa viac prispôsobiť evanjeliu ako starému zákonu. Evanjelium je oveľa stručnejšie a praktickejšie a sila neporovnateľne väčšia. Ak by si čo len trošku dal na mňa, tiež by som ti doporučil viac sa zaoberať evanjeliom, ako starým zákonom. Čo sa týka rozporu s Písmom svätým, tu je v rozpore aj mnoho cirlví, kdeže to len my obyčajní laici. Na tebe ma trošku prekvapuje ta tvoja znalosť z biblie a napríklad aj to, že si napísal Písmo sväté s veľkým "P". To by som u lucifera nepredpokladal. Sám určite vieš, že koľko ich je tu horších od teba. Možno by si mal zmeniť meno, nejako ti to nejde dokopy.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:58,  69, Aj by som ti povedal Moje meno ale poviem len tomu kto pozna SLOVO
dnes, 17:56,  Tak potom niet o čom.
dnes, 17:56,  Vieme ale nepovieme :)
dnes, 17:54,  Kovid považuješ za priatela Slovenska?
dnes, 17:54,  Je to možné, že som si to vymyslel. Ono sa ani niet čomu diviť, keď človek číta takého...
dnes, 17:53,  Ústav pre kontrolu liečiv reaguje na Mariana Kotlebu. Varuje pred kombináciou Bromhexinu s...
dnes, 17:53,  72 - Ty mas jezisa na haku aj tak ved jezis podla Jehovistov = Michael...
dnes, 17:51,  (108) Era, a vieš na čieho nepriateľa má povinnosť strieľať? Pretože na skutočných...
dnes, 17:51,  71Shagara vies co je zaujimave ?- ze v kazdom vidis satana Len si nemyl pojmy -Lebo satan nieje...
dnes, 17:51,  -era-, egoista je svojim spôsobom každý...*21
dnes, 17:50,  EnaXnaY, to Ti kto nakukal, že sa nedokážem zmieriť so smrťou...? Nenecháva ma však...
dnes, 17:49,  70 Shagara je vidno ze nevies diskutovat vecne Najprv sa zastavas pisma ze neodoberat ani...
dnes, 17:48,  Nadi ano infekčných . Po slovensky tých čo majú schopnosť nakaziť iných . Zle som sa...
dnes, 17:47,  Nie, mali by sme si vyjasniť pojem "egoista".
dnes, 17:47,  Miňo prečo s Julom mlatite tu máti ??? Daj vynulovaneho a dokáž , že WHO si ty a tvoja...
dnes, 17:46,  Nie nakazených, ale infekčných.
dnes, 17:46,  -era- očakavanie bolo zachytiť 30 % roznašačov covidu to ostatne si si vymyslel .
dnes, 17:45,  -era-, ten, kto má problém, keď mu zomrie blížny, je egoista? ... mali by sme si asi...
dnes, 17:44,  kesha1 ano tých 98 % v testoch nebolo lebo test bol učinný v 100% . Čiže koho test označiil...
dnes, 17:39,  Ďakujem :) Si super
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najprv sa musíš naučiť milovať, ak chceš byť milovaný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(232 336 bytes in 0,317 seconds)