hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Ján 17:3 a jediný Boh!

príspevkov
87
zobrazení
4
tému vytvoril(a) 17.4.2017 11:26 Shagara
posledná zmena 18.4.2017 10:55
1
17.04.2017, 11:26
Citujem Jána 17:3.....:
"To znamená večný život, že prijímajú poznanie o tebe, jedinom pravom Bohu , a o tom, ktorého si vyslal, o Ježišovi Kristovi".
Je to veľmi veľavravný text , a tento pôvodný Ježišov výrok nepotrebuje žiadne objasňovanie. Je priamy a jasný! Ježiš je tu zvláštnou osobou odlišnou od svojho Otca-"jediného Boha"!
"Jediný"=z gréckeho monos/jediný,sám,osamelý/
"pravý"=z gréckeho alethinos/pravý,opravdivý,skutočný/
A tak tieto slová bezpochyby opisujú Otca Ježiša Krista ako "skutočného,pravého a jediného/v osobe Otca/ Všemohúceho Boha. Slovo "jediný" tu opisuje vo svojej triede niečo unikátne a jedinečné,nadradené nad všetko iné! Týmto slovom sa vylučuje niečo,čo by bolo súčasťou tohto "jediného Boha". Lebo pokiaľ je niečo jediné,tak platí,že nič iného mimo toho nie je! To nepochybne je faktom ak ide o pravého Boha.
Augustín a iní si uvedomovali ,že mnohé texty Písma popierajú trojicu, a tiež videl ,že táto dogma si ťažko hľadala svoje miesto u bežných veriacich,ktorí v piatom storočí boli prevažne stále unitári,veriaci v jednoosobného Boha.
Augustín nevedel uviesť do súladu aj tento verš s trinitárskou dogmou a tak sa o to pokúsil násilne.
On ,vo svojej Homilis on John odvážne a drzo tvrdí,že Ján 17:3 znamená:...."A to je život večný ,ked poznajú teba a Ježiša Krista ,ktorého si poslal ako jediného ,pravého Boha".
Samozrejme,tu ide o veľmi hrubý a necitlivý zásah do Božieho slova ,ktorý kritizujú aj niektorí trinitári. Napríklad H.A.W.Mayer/Commentary on John, 462/ priznáva, že ..."keď Augustín,Beda,Ambrós,Hilary,Thomas,Aretius a niekoľko ďalších vyložilo Jána 17:3 obdobným spôsobom ako Augustín, že prekrútili danú pasáž a postavili sa do protikladu k prísnemu ,Jánovmu monoteizmu. Iba jeden Otec môže byť absolútne nazvaný-jediný ,pravý Boh a nie zároveň aj Kristus". Mayer dalej dodáva postavenie Ježiša ako-"splnomocnenca, a Božieho predstaviteľa".
Určite ani jemu/trinitárovi Mayerovi/ neuniklo,že Otec Ježiša nie je len "pravým Bohom",ale aj "jediným pravým Bohom".
Už len z tejto správy je zrejme,že takýchto pokusov,kamufláži,prekrútení právd Písma,výkladov bolo neúrekom a postupne naberali na intenzite,tak ako sa násilne vytláčali odporcovia tejto pohanskej/kresťanstvu vnútenej/ dogmy o trojjedinom Bohu. Kto pozná podrobne práce cirkevných otcov,teológov,teofilozofov od 2 storočia až podnes,môže pekne vidieť tento násilný akt na Božom slove. A to nielen v súvislosti s trojicou,ale i inými prvkami prevzatými z gréckej filozofie.
none
2

1. Shagara 17.04.2017, 11:26

Citujem Jána 17:3.....:
"To znamená večný život, že prijímajú poznanie o tebe, jedinom pravom Bohu , a o tom, ktorého si vyslal, o Ježišovi Kristovi".
Je to veľmi veľavravný text , a tento pôvodný Ježišov výrok nepotrebuje žiadne objasňovanie. Je priamy a jasný! Ježiš je tu zvláštnou osobou odlišnou od svojho Otca-"jediného Boha"!
"Jediný"=z gréckeho monos/jediný,sám,osamelý/
"pravý"=z gréckeho alethinos/pravý,opravdivý,skutočný/
A tak tieto slová bezpochyby opisujú Otca...

17.04.2017, 11:38
Shagara Ježiš je stelesnené Slovo, ktore bolo u Boha a to Slovo je Boh.......Maš proti tomu niečo?
none
5

2. 17.04.2017, 11:38

Shagara Ježiš je stelesnené Slovo, ktore bolo u Boha a to Slovo je Boh.......Maš proti tomu niečo?

17.04.2017, 11:55
2,.....áno,Ježiš je "Slovo" a hovorca Všemohúceho Boha. A povedzme ,že aj Boh ,ale nikdy nie Všemohúci Boh!
A tak s tebou súhlasím.
none
6

5. Shagara 17.04.2017, 11:55

2,.....áno,Ježiš je "Slovo" a hovorca Všemohúceho Boha. A povedzme ,že aj Boh ,ale nikdy nie Všemohúci Boh!
A tak s tebou súhlasím.

17.04.2017, 12:06
ale Ježiš to Slovo Je Boh.......Akurat že V Bohu je urcitý poriadok.......To ani Stefan nechape.....Ježiš je podriadený Otcovi, ale to neznamena že je menej ako Otec, alebo menší.....Podriadenie je princip , ktorý zacina u Boha.......
stefan sa boji povedať ze Ježiš je podriadeny v Otcovi a vy Jehovisti sa zas bojite povedať že Ježiš je Boh........
none
7

6. 17.04.2017, 12:06

ale Ježiš to Slovo Je Boh.......Akurat že V Bohu je urcitý poriadok.......To ani Stefan nechape.....Ježiš je podriadený Otcovi, ale to neznamena že je menej ako Otec, alebo menší.....Podriadenie je princip , ktorý zacina u Boha.......
stefan sa boji povedať ze Ježiš je podriadeny v Otcovi a vy Jehovisti sa zas bojite povedať že Ježiš je Boh........

17.04.2017, 12:23
6,....Ježiš je Boh! Nembojím ,
none
8

7. Shagara 17.04.2017, 12:23

6,....Ježiš je Boh! Nembojím ,

17.04.2017, 12:37
Takže sú dvaja Bohovia? Jeden všemohúci a druhý mu podriadený?
none
26

8. 17.04.2017, 12:37

Takže sú dvaja Bohovia? Jeden všemohúci a druhý mu podriadený?

17.04.2017, 14:46
8,......Žalmista 82 1 píše..."Boh zaujíma miesto v zhromaždení Božského ;
súdi uprostred bohov"......ako to chápeš? koľko je tých bohov?
Alebo ......Pavol povedal:..... „Je mnoho ‚bohov‘ a mnoho ‚pánov‘.“ Vysvetlil však: .....„Pre nás je skutočne jeden Boh, Otec,“ a „je jeden Pán, Ježiš Kristus“. — 1. Korinťanom 8:5, 6.
Je to také ťažké pochopiť?
Preto iba nerozumný človek,ak vidí prívlastok,titul -"Boh,boh" automatický priraďuje k danej osobe,že to je Všemohúci Boh.
Tento titul,sám o sebe nič neznamená, ale opisuje niekoho mocného,nejakú autoritu. A tak aj satan,ľudia sú bohovia.
A to platí aj na Všemohúceho Boha/kde ON je Najvyšším Bohom,Všemohúcim,Pantokrátor,El šaddaj/...Žalm 83:18......a potom sú podriadení "bohovia",anjeli,teda Boží synovia,a i ľudské autority/príklad-.sudcovia Izraela-prvý verš/
A tak je zrejme,že Ježiš je boh/Boh/ ale podriadený Otcovi!
none
9

7. Shagara 17.04.2017, 12:23

6,....Ježiš je Boh! Nembojím ,

17.04.2017, 12:41
Uverim ti až vtedy, ak budeš nahlas vyvyšovať meno Ježiš......Budes ho uctievať, budes " kričať" Jeziš je pán pánov, kráľ králov, Ježiš ty si alfa i omega....
Si schopný to urobiť?.........a pri tom nemať obavu že je to modloslužba?......
Ak budes vyvýšovat Jehova nič sa nebude diať, pretože ku Bohu( staci ked mu budeš hovoriť Otec) sa dostaneš len skrze Jeziša.....ina cesta ku Bohu není.......
Ježiš povedal......ale to staci, ked si pozrieš môj atavar.....
none
10

9. 17.04.2017, 12:41

Uverim ti až vtedy, ak budeš nahlas vyvyšovať meno Ježiš......Budes ho uctievať, budes " kričať" Jeziš je pán pánov, kráľ králov, Ježiš ty si alfa i omega....
Si schopný to urobiť?.........a pri tom nemať obavu že je to modloslužba?......
Ak budes vyvýšovat Jehova nič sa nebude diať, pretože ku Bohu( staci ked mu budeš hovoriť Otec) sa dostaneš len skrze Jeziša.....ina cesta ku Bohu není.......
Ježiš povedal......ale to staci, ked si pozrieš môj atavar.....

17.04.2017, 12:54
Zj 19,12 Oči mal ako plameň ohňa a na hlave mnoho diadémov. Napísané mal meno, ktoré nik nepozná, iba on sám.

Aké meno? Meno JHVH a Ježiš poznáme. Ježiš je pozemské meno Krista. Veľa krát tu uvádzate, že mal Ježiš napísané na kríži slová, ktorých začiatočné písmená poukazujú na JHVH.
none
11

10. 17.04.2017, 12:54

Zj 19,12 Oči mal ako plameň ohňa a na hlave mnoho diadémov. Napísané mal meno, ktoré nik nepozná, iba on sám.

Aké meno? Meno JHVH a Ježiš poznáme. Ježiš je pozemské meno Krista. Veľa krát tu uvádzate, že mal Ježiš napísané na kríži slová, ktorých začiatočné písmená poukazujú na JHVH.

17.04.2017, 12:58
Takže máme vyzdvihovať meno Ježiš, JHVH, alebo aké? Vravíte, že Ježiš je nad všetky mená. No veľa ľudí má meno Ježiš.
No je napísané.
Flp 2,10 aby sa na meno Ježiš zohlo každé koleno v nebi, na zemi i v podsvetí
none
12

11. 17.04.2017, 12:58

Takže máme vyzdvihovať meno Ježiš, JHVH, alebo aké? Vravíte, že Ježiš je nad všetky mená. No veľa ľudí má meno Ježiš.
No je napísané.
Flp 2,10 aby sa na meno Ježiš zohlo každé koleno v nebi, na zemi i v podsvetí

17.04.2017, 13:03
Iz 42,8 "Ja som Jahve, to je moje meno a svoju slávu inému nedám, ani svoju chválu modlám.
Flp 2,10 aby sa na meno Ježiš zohlo každé koleno v nebi, na zemi i v podsvetí
Mt 28,18 Ježiš pristúpil k nim a povedal im: "Daná mi je všetka moc na nebi i na zemi.

Predsa len asi Ježiš je zároveň JHVH
none
29

12. 17.04.2017, 13:03

Iz 42,8 "Ja som Jahve, to je moje meno a svoju slávu inému nedám, ani svoju chválu modlám.
Flp 2,10 aby sa na meno Ježiš zohlo každé koleno v nebi, na zemi i v podsvetí
Mt 28,18 Ježiš pristúpil k nim a povedal im: "Daná mi je všetka moc na nebi i na zemi.

Predsa len asi Ježiš je zároveň JHVH

17.04.2017, 14:53
12,.....a kto dal danú moc Ježišovi? Nie Všemohúci Boh,jeho otec? Dal JHVH niekto/trebárs Ježiš / niečo,čo by ON nemal?
A kto mu ju vezme po skončení tisíc-ročného kráľovstva? Nie jeho Otec,Všemohúci Boh a "potom sa aj Kristus podriadi Otcovi,aby on bol všetkému a všetkým Boh"?
"Koleno kresťania skláňali" aj pred kráľom a patričnou autoritou, ale tým neuctievali danú osobu!
A ak je Ježiš "syn Najvyššieho",môže byť zároveň aj tým Najvyšším? Ak on bol splodený Otcom, tak tu išlo o samosplodenie seba?
Máš pozoruhodnú logiku.
none
44

12. 17.04.2017, 13:03

Iz 42,8 "Ja som Jahve, to je moje meno a svoju slávu inému nedám, ani svoju chválu modlám.
Flp 2,10 aby sa na meno Ježiš zohlo každé koleno v nebi, na zemi i v podsvetí
Mt 28,18 Ježiš pristúpil k nim a povedal im: "Daná mi je všetka moc na nebi i na zemi.

Predsa len asi Ježiš je zároveň JHVH

17.04.2017, 15:14
A vieš momo,že ma to neprekvapuje?
Že ty "hľadač" pravdy si tu pravdu napísal a v4 JE V BLUDNOM KRUHU?
Vyvýšený je Boží Syn.
To ,že Pán Ježiš nôže byť vzývaný aj cez pozemské meno je v poriadku.Ale vyvyšovaním ľudského mena Ježiš som si nie istý.Ale možno sa mýlim.
KRISTUS sa v SZ cez prorokov priamo prihovára,ako JHVH.Takže logické vyústenie je,že ON je JHVH tak,ako OTEC.
none
49

44. stefan 5 17.04.2017, 15:14

A vieš momo,že ma to neprekvapuje?
Že ty "hľadač" pravdy si tu pravdu napísal a v4 JE V BLUDNOM KRUHU?
Vyvýšený je Boží Syn.
To ,že Pán Ježiš nôže byť vzývaný aj cez pozemské meno je v poriadku.Ale vyvyšovaním ľudského mena Ježiš som si nie istý.Ale možno sa mýlim.
KRISTUS sa v SZ cez prorokov priamo prihovára,ako JHVH.Takže logické vyústenie je,že ON je JHVH tak,ako OTEC.

17.04.2017, 15:20
44,...Kristus sa nikdy nezjavuje v SZ pod menom JHVH. Ukáž jeden text!
Anjeli sa zjavovali pod týmto menom,ale určite len ty by si povedal,že Všemohúci Boh je anjel. Teda,ani to,že niekto v SZ vystupuje pod menom "JHVH" a "pravý Boh" ,neznamená ,že je Všemohúci Boh. Tie rovnítka sú nesprávne.
none
53

10. 17.04.2017, 12:54

Zj 19,12 Oči mal ako plameň ohňa a na hlave mnoho diadémov. Napísané mal meno, ktoré nik nepozná, iba on sám.

Aké meno? Meno JHVH a Ježiš poznáme. Ježiš je pozemské meno Krista. Veľa krát tu uvádzate, že mal Ježiš napísané na kríži slová, ktorých začiatočné písmená poukazujú na JHVH.

17.04.2017, 15:25
10,.....Ježiš nemal na kríži/kole/ žiadne JHVH. Ak áno,nech to niekto dokáže niečim.
A ten opis zo zjavenia a ďalšie ,opisujú na inom mieste Zjavenia "silného anjela",....a tým je Ježiš nespochybniteľne.
none
55

53. Shagara 17.04.2017, 15:25

10,.....Ježiš nemal na kríži/kole/ žiadne JHVH. Ak áno,nech to niekto dokáže niečim.
A ten opis zo zjavenia a ďalšie ,opisujú na inom mieste Zjavenia "silného anjela",....a tým je Ježiš nespochybniteľne.

17.04.2017, 15:26
na akom kole?
none
51

9. 17.04.2017, 12:41

Uverim ti až vtedy, ak budeš nahlas vyvyšovať meno Ježiš......Budes ho uctievať, budes " kričať" Jeziš je pán pánov, kráľ králov, Ježiš ty si alfa i omega....
Si schopný to urobiť?.........a pri tom nemať obavu že je to modloslužba?......
Ak budes vyvýšovat Jehova nič sa nebude diať, pretože ku Bohu( staci ked mu budeš hovoriť Otec) sa dostaneš len skrze Jeziša.....ina cesta ku Bohu není.......
Ježiš povedal......ale to staci, ked si pozrieš môj atavar.....

17.04.2017, 15:22
9,...držím sa toho,čo povedal pán ježiš,že "máme uctievať iba pravého Boha". On nepovedal ale ,že jeho,ale jeho Otca: A v tom je rozdiel.
none
86

2. 17.04.2017, 11:38

Shagara Ježiš je stelesnené Slovo, ktore bolo u Boha a to Slovo je Boh.......Maš proti tomu niečo?

18.04.2017, 08:57
To slovo bolo u boha a to slovo je boh. To slovo bolo u bohaotca ježiša krista a to slovo je boh, teda otec ježiša krista. Tu sa jasne jedná o boha stvoriteľa, lebo , treba čítať ďalej,všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič,čo povstalo, Teda ježiš nebol svoriteľ, ako jediný boh, jeho otec. Otec ježiša definoval jehostatus ustami petra apoštola, že je syn boží, mesiaš, teda spasiteľ a nie stvoriteľ. ježišuzdravoval ľudí na tele a aj na duši, ale technické zázraky nerobil, a to s výnimokou premenenia vody na víno ako predobraz premenenia vína na jeho krv.
Tento jánov prolog je ako velký matematický vzorec, stačí urobiť maličku chybu na začiatku a už sa nám stratí správny výsledok.
nakoniec všetko je potvrdené v závere viacerými vetami. Napríklad: Boha nikrto nikdy nevidel, ak by bol ježiš boh, jedno z toho musí byť nezmysel.
jednorodený boh, ktorý je v lone otca, ten o ňom priniesol zvesť.
Jednorodený boh v lone otca je je otec ježiša krista, ktorý priniesol o ježišovi zvesť. To znamená, že z lona boha nikdy nič nevyšlo a preto ježiš bol stvorený a zostal v lone svojho otca tiež. Preto boh nemôže svojho syna splodiť, ale stvoriť a tým sa vysvetluje aj pôvod boha otca ježiša krista, že bol tiež stvorený a nie splodený, lebo z lona boha nikdy nič nevyšlo.
Je to silná a krutá reč a väčšina radšej prijme ľahšiu lož ako skutočnú pravdu. Toto sa dá chápať oveľa jednoduchšie pomocou teorie štvrtého rozmeru.
Takže Ježiš nie je to slovo. možno sa tieto veci chápu ťažšie a dlhšie, ale dá sa, je len otázka, cez aké okuliare sa na to pozeráme.
Ostavec 14 Je tiež o ježišovi, lebo slovo sa stalo telom, ale teraz slovo jeho otca, a aby sme neboli na pochybách, nasleduje veta.A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od otca jednorodený syn, plný milosti a pravdy. A teda my sme ho neuvideli ako boha, a niektorí neuvideli dokonca ani tuto jeho slávu dodnes, iba tí, čo v neho uverili.
ktovie, možmno práve toto sú tie veci, o ktorých ježiš hovorí, že by ich vtedy za jeho života nikto nepochopil.
Teda, čo sa konkretne tejto veci týka, je shagara podstane bližšie k tomu, ako to ja chápem, ako veriaci.
Shagara je ale veľký antirinitár. A v tom s ním absolútne nesúhlasím, pretožč svätá trojica bola založená pri jordáne, kde bolo aj jánom krstiteľom ukázané, ako to budú praktizovať takí iastí ľudia , ako ján, ktorí prídu po ňom.
Bez trojice nemôže byť nikto ani pred jánom a ani oo jánovi spasený, on je jediný, čo pozná cestu z neba na zem a zo zeme do neba a on jediný to aj osobne vyskúšal. Teda svätá trojica nefunguje ako nepochopiteľné tajomstvo, to je teoria pre tých druhých, kresťania majú napísané v evanjeliu podobenstvo o vínnom kmeni, kde tým kmeňom, čo berie z temnoty hmoty ľudí, čo vyznávajú boha v duchu a v pravde a dáva do otcovej vinice, kde až otec konečne rozhodne o tom, ktorá vetvička prináša ovocie a ktorá nie.
Každá veta v evanjeliu sadá otočiť ako Roentgenová snímka chrupu, al v keždej vete je vždy niečo, čosi treba všumnúť a o to,oprieť svoj názor. Lekárovi môžete ten snímok chrupu otočiť, koľko krát chcete, ale on sa na to pozrie a musí mu byť jasné, kde je tam sever.
Teda svätá trojica je a je podľa evanjelia, ale nie je ako nepochopiteľné tajomstvo.

Sjhagara drž sa svojho pôvodného, nie je to to, čo si ja myslím, ale oveľa bližšie ako to, k čomu si sa dal dohnať.
none
3

1. Shagara 17.04.2017, 11:26

Citujem Jána 17:3.....:
"To znamená večný život, že prijímajú poznanie o tebe, jedinom pravom Bohu , a o tom, ktorého si vyslal, o Ježišovi Kristovi".
Je to veľmi veľavravný text , a tento pôvodný Ježišov výrok nepotrebuje žiadne objasňovanie. Je priamy a jasný! Ježiš je tu zvláštnou osobou odlišnou od svojho Otca-"jediného Boha"!
"Jediný"=z gréckeho monos/jediný,sám,osamelý/
"pravý"=z gréckeho alethinos/pravý,opravdivý,skutočný/
A tak tieto slová bezpochyby opisujú Otca...

17.04.2017, 11:41
Šagarek,kopes do otvorených dverí.
Už v nasledujúcom versi hovorí Pán Ježiš,aby ho Otec oslávil slávou,ktorú mal už u neho.
V sz je jasne písané,že Boh svoju slávu nikomu nedá,že všetka sláva patrí jemu.
Rozumies?všetka.
Takže Božiu slávu môže mať iba Boh.
none
13

1. Shagara 17.04.2017, 11:26

Citujem Jána 17:3.....:
"To znamená večný život, že prijímajú poznanie o tebe, jedinom pravom Bohu , a o tom, ktorého si vyslal, o Ježišovi Kristovi".
Je to veľmi veľavravný text , a tento pôvodný Ježišov výrok nepotrebuje žiadne objasňovanie. Je priamy a jasný! Ježiš je tu zvláštnou osobou odlišnou od svojho Otca-"jediného Boha"!
"Jediný"=z gréckeho monos/jediný,sám,osamelý/
"pravý"=z gréckeho alethinos/pravý,opravdivý,skutočný/
A tak tieto slová bezpochyby opisujú Otca...

17.04.2017, 13:05
Takisto, ako ja som vyslal fotooona na diskusné fórum, Boh vyslal Ježiša Krista ne svet. Kedy to už pochopíš?
none
4
17.04.2017, 11:53
3,....Ježiš mal svoju "slávu" ako vodca anjelov a to je proti "dokonalému človeku"/čo bol na zemi/ naozaj viac.
A súhlasím..." Božiu slávu môže mať iba Boh",...ale dodávam ,jediný Boh Jehova.
Ježiš sám povedal ,že jeho sláva je v porovnaní s Otcom-"malá"!
Ján 8:54: .....„Ježiš odpovedal [Židom]: ,Ak oslavujem sám seba, moja sláva nie je ničím. Je to môj Otec, ktorý ma oslavuje, ten, o ktorom hovoríte, že je vaším Bohom.‘“............píše sa tam -"ničím"....rozumieš tomu slovu?
Aj tú slávu čo má ježiš, dostal od svojho Otca,Všemohúceho Boha.
none
15

4. Shagara 17.04.2017, 11:53

3,....Ježiš mal svoju "slávu" ako vodca anjelov a to je proti "dokonalému človeku"/čo bol na zemi/ naozaj viac.
A súhlasím..." Božiu slávu môže mať iba Boh",...ale dodávam ,jediný Boh Jehova.
Ježiš sám povedal ,že jeho sláva je v porovnaní s Otcom-"malá"!
Ján 8:54: .....„Ježiš odpovedal [Židom]: ,Ak oslavujem sám seba, moja sláva nie je ničím. Je to môj Otec, ktorý ma oslavuje, ten, o ktorom hovoríte, že je vaším Bohom.‘“............píše sa tam -"ničím"....rozumieš tomu slovu?
Aj...

17.04.2017, 14:07
Ak niekto nikdy nepočul o Otcovi a ani nevie kto to je, no v pravde uveril Ježišovi jeho Slovu, tak bude spasený? Samozrejme že bude! V Kristu spozná Otca a už bude vedieť kde patrí a čoho je súčasťou.
Ján 12:44 A Ježiš zvolal a povedal: Ten, kto verí vo mňa, neverí vo mňa, ale v toho, ktorý ma poslal;

Ak teda niekto uverí v Ježiša no nikdy nepočul o Otcovi, tak v skutočnosti neverím v Ježiša, ale v Otca. Taká je jednota Otca a Syna.

Ján 12:45 a kto mňa vidí, vidí toho, ktorý ma poslal.
none
16

15. RealitaABC 17.04.2017, 14:07

Ak niekto nikdy nepočul o Otcovi a ani nevie kto to je, no v pravde uveril Ježišovi jeho Slovu, tak bude spasený? Samozrejme že bude! V Kristu spozná Otca a už bude vedieť kde patrí a čoho je súčasťou.
Ján 12:44 A Ježiš zvolal a povedal: Ten, kto verí vo mňa, neverí vo mňa, ale v toho, ktorý ma poslal;

Ak teda niekto uverí v Ježiša no nikdy nepočul o Otcovi, tak v skutočnosti neverím v Ježiša, ale v Otca. Taká je jednota Otca a Syna.

Ján 12:45 a kto mňa vidí, vidí toho, kt...

17.04.2017, 14:13
Ale ak bude niekto spochybňovať Ježišove slová že jeho Otec je jediný pravý Boh, tak taký človek skutočne spoznal Krista? Keď nevyznáva to čo Ježiš učil o Otcovi, že je väčší ako syn, že je jediným pravým Bohom?
none
18

16. 17.04.2017, 14:13

Ale ak bude niekto spochybňovať Ježišove slová že jeho Otec je jediný pravý Boh, tak taký človek skutočne spoznal Krista? Keď nevyznáva to čo Ježiš učil o Otcovi, že je väčší ako syn, že je jediným pravým Bohom?

17.04.2017, 14:19
Kto je nakoniec viac poslušný Kristovi? Ten kto tvrdí, spolu s ním, že Otec je jediný pravý Boh, alebo ten čo to spochybňuje?
none
21

18. 17.04.2017, 14:19

Kto je nakoniec viac poslušný Kristovi? Ten kto tvrdí, spolu s ním, že Otec je jediný pravý Boh, alebo ten čo to spochybňuje?

17.04.2017, 14:38
Ak nebudem veriť Kristovi , tak ako môžem tvrdiť, že Otec je ten jediný pravý Boh, ak práve Otec hovorí a činí v Kristu.
none
39

21. RealitaABC 17.04.2017, 14:38

Ak nebudem veriť Kristovi , tak ako môžem tvrdiť, že Otec je ten jediný pravý Boh, ak práve Otec hovorí a činí v Kristu.

17.04.2017, 15:09
21,...ale tomuto veríme. A skutočne,Otec koná skrze syna. Ale dospieť k tomu,že syn je Otec ,je nerozumné!
Už si sa zaplietol Realita,...pomaly.....
none
47

39. Shagara 17.04.2017, 15:09

21,...ale tomuto veríme. A skutočne,Otec koná skrze syna. Ale dospieť k tomu,že syn je Otec ,je nerozumné!
Už si sa zaplietol Realita,...pomaly.....

17.04.2017, 15:16
Absolútna jednota ti nič nehovorí?
none
19

16. 17.04.2017, 14:13

Ale ak bude niekto spochybňovať Ježišove slová že jeho Otec je jediný pravý Boh, tak taký človek skutočne spoznal Krista? Keď nevyznáva to čo Ježiš učil o Otcovi, že je väčší ako syn, že je jediným pravým Bohom?

17.04.2017, 14:28
Ako vyzná predtým ako uverí? Ak pochybuje, tak neverí. Ak uverí, tak až vtedy vyzná! No a jedine Otec priťahuje srdce človeka ku Kristu, aby skrz Krista ho mohol poznať a uvidieť Otca v jeho slove a skutkoch.

Ako sa dá vyznať Otca bez toho, aby som uveril v Krista. Kristus je to Otcove Slovo.

Ak odmeňujú dielo nejakého autora, tak koho odmeňujú? No predsa autora tohoto diela.

Ak oslavuješ Slovo Božie - Krista, tak koho oslavuješ? No predsa toho, od koho to Slovo vyšlo - Otca.

Ťažko to prijať, že.
none
20

19. RealitaABC 17.04.2017, 14:28

Ako vyzná predtým ako uverí? Ak pochybuje, tak neverí. Ak uverí, tak až vtedy vyzná! No a jedine Otec priťahuje srdce človeka ku Kristu, aby skrz Krista ho mohol poznať a uvidieť Otca v jeho slove a skutkoch.

Ako sa dá vyznať Otca bez toho, aby som uveril v Krista. Kristus je to Otcove Slovo.

Ak odmeňujú dielo nejakého autora, tak koho odmeňujú? No predsa autora tohoto diela.

Ak oslavuješ Slovo Božie - Krista, tak koho oslavuješ? No predsa toho, od koho to Slovo vy...

17.04.2017, 14:33
Prepáč, ale nezdá sa mi že si odpovedal na to čo som sa pýtal. Syn vyznal že jediným Bohom je jeho Otec. A vy tvrdíte o človeku, čo vyznáva Otca ako jediného pravého Boha, že vyznáva bludy...
none
22

20. 17.04.2017, 14:33

Prepáč, ale nezdá sa mi že si odpovedal na to čo som sa pýtal. Syn vyznal že jediným Bohom je jeho Otec. A vy tvrdíte o človeku, čo vyznáva Otca ako jediného pravého Boha, že vyznáva bludy...

17.04.2017, 14:38
Ja vyznávam, spolu s Ježišom, že Otec je jediný pravý Boh. Shagara vyznáva, spolu s Ježišom, že Otec je jediný pravý Boh. A vy tvrdíte že sme bludári a pred pár storočiami by nám za to hrozila smrť upálením...
👍: Shagara
none
23

22. 17.04.2017, 14:38

Ja vyznávam, spolu s Ježišom, že Otec je jediný pravý Boh. Shagara vyznáva, spolu s Ježišom, že Otec je jediný pravý Boh. A vy tvrdíte že sme bludári a pred pár storočiami by nám za to hrozila smrť upálením...

17.04.2017, 14:43
Možete mi nejako objasniť túto absurdnosť...?
none
27

22. 17.04.2017, 14:38

Ja vyznávam, spolu s Ježišom, že Otec je jediný pravý Boh. Shagara vyznáva, spolu s Ježišom, že Otec je jediný pravý Boh. A vy tvrdíte že sme bludári a pred pár storočiami by nám za to hrozila smrť upálením...

17.04.2017, 14:51
Ta vyznávaš spolu s Ježišom toho pravého Otca, že Otec je jediný pravý Boh? Ty ho môžeš vyznávať, len skrz Ježiša a v Ježišovi, teda skrz vieru v Ježiša a to je obrovský rozdiel.
none
28

27. RealitaABC 17.04.2017, 14:51

Ta vyznávaš spolu s Ježišom toho pravého Otca, že Otec je jediný pravý Boh? Ty ho môžeš vyznávať, len skrz Ježiša a v Ježišovi, teda skrz vieru v Ježiša a to je obrovský rozdiel.

17.04.2017, 14:53
A to my spochybňujeme? Ale vy tvrdíte že sme bludári, ak vyznávame ako jediného pravého Boha len Otca.
none
32

28. 17.04.2017, 14:53

A to my spochybňujeme? Ale vy tvrdíte že sme bludári, ak vyznávame ako jediného pravého Boha len Otca.

17.04.2017, 14:57
Vy Otca spochybňujete tým, že nevyznávate jeho Slovo - Syna v Pravde a oddeľujete Otca od jeho Slova - Syna. Nevyznávate absolútnu jednotu Otca a Syna a to je ten jediný pravý Boh. A tak blúdite a týmto neznáte ani Syna ani Otca.
none
33

32. RealitaABC 17.04.2017, 14:57

Vy Otca spochybňujete tým, že nevyznávate jeho Slovo - Syna v Pravde a oddeľujete Otca od jeho Slova - Syna. Nevyznávate absolútnu jednotu Otca a Syna a to je ten jediný pravý Boh. A tak blúdite a týmto neznáte ani Syna ani Otca.

17.04.2017, 15:00
Preložené do zrozumiteľnej reči, neveríme podla vašich nalinajkovaných pravidiel...Píšeš že Otec a Syn je jediný pravý Boh, ale Syn tvrdil že jediný pravý Boh je len Otec...Tak kto z nás sa drží Písma a Ježišovho učenia, ja alebo ty?
👍: Shagara
none
35

33. 17.04.2017, 15:00

Preložené do zrozumiteľnej reči, neveríme podla vašich nalinajkovaných pravidiel...Píšeš že Otec a Syn je jediný pravý Boh, ale Syn tvrdil že jediný pravý Boh je len Otec...Tak kto z nás sa drží Písma a Ježišovho učenia, ja alebo ty?

17.04.2017, 15:04
mate v tom chaos chlapci.....to je všetko.....zda sa mi, ako keby ste sa bali pravdy....
none
52

33. 17.04.2017, 15:00

Preložené do zrozumiteľnej reči, neveríme podla vašich nalinajkovaných pravidiel...Píšeš že Otec a Syn je jediný pravý Boh, ale Syn tvrdil že jediný pravý Boh je len Otec...Tak kto z nás sa drží Písma a Ježišovho učenia, ja alebo ty?

17.04.2017, 15:22
Syn to povedal jasne - ja a Otec sme jedno, no vy to neprijímate a oddeľujete Syna od Otca. To ale nie je možné a tak blúdite. Preto neznáte Syna ani Otca v pravde. To poznanie vám nie je dané z hora - z Boha.
none
57

52. RealitaABC 17.04.2017, 15:22

Syn to povedal jasne - ja a Otec sme jedno, no vy to neprijímate a oddeľujete Syna od Otca. To ale nie je možné a tak blúdite. Preto neznáte Syna ani Otca v pravde. To poznanie vám nie je dané z hora - z Boha.

17.04.2017, 15:29
Syn povedal jasne kto je jediným pravým Bohom, jeho Otec. Prečo tomu odporuješ? Ako jasnejšie to má byť ešte napísané, aby si to pochopil? Ako si ctíš Krista, keď tu verejne spochybňuješ čo povedal, ŽE OTEC JE JEDINÝ PRAVÝ BOH???
none
61

57. 17.04.2017, 15:29

Syn povedal jasne kto je jediným pravým Bohom, jeho Otec. Prečo tomu odporuješ? Ako jasnejšie to má byť ešte napísané, aby si to pochopil? Ako si ctíš Krista, keď tu verejne spochybňuješ čo povedal, ŽE OTEC JE JEDINÝ PRAVÝ BOH???

17.04.2017, 15:32
tym že to povedal o Otcovi, tak to vlastne povedal nepriamo aj o sebe.......kedže su jedno....
none
36

32. RealitaABC 17.04.2017, 14:57

Vy Otca spochybňujete tým, že nevyznávate jeho Slovo - Syna v Pravde a oddeľujete Otca od jeho Slova - Syna. Nevyznávate absolútnu jednotu Otca a Syna a to je ten jediný pravý Boh. A tak blúdite a týmto neznáte ani Syna ani Otca.

17.04.2017, 15:05
32,...ale to slovo je Otcovo,nie ježišovo! Ak by bola pravda o trojici a v tom,že Ježiš je aj Otec,tak by Otcovo slovo bolo aj jeho,....ale tomu tak nieje! Prečo?
Klameš až sa práši. Ježiš to hovoril opakovane ,že to nie je "jeho slovo", a že to "dostal od Otca", ten ho to "naučil", a "prikázal čo má hovoriť".
none
54

36. Shagara 17.04.2017, 15:05

32,...ale to slovo je Otcovo,nie ježišovo! Ak by bola pravda o trojici a v tom,že Ježiš je aj Otec,tak by Otcovo slovo bolo aj jeho,....ale tomu tak nieje! Prečo?
Klameš až sa práši. Ježiš to hovoril opakovane ,že to nie je "jeho slovo", a že to "dostal od Otca", ten ho to "naučil", a "prikázal čo má hovoriť".

17.04.2017, 15:26
Ježiš je to Otcove Slovo. Otec sa identifikuje vo svojom Slove , ktoré sa stalo telom - Kristom! Je to absolútna jednota, ktorá sa nedá oddeliť!
none
69

54. RealitaABC 17.04.2017, 15:26

Ježiš je to Otcove Slovo. Otec sa identifikuje vo svojom Slove , ktoré sa stalo telom - Kristom! Je to absolútna jednota, ktorá sa nedá oddeliť!

17.04.2017, 15:53
54,...OK, ja tam čítam niečo iné. Ty len opakuješ trinitárske frázy. Realita, to naozaj si viac vážiš pohanskú,katolícku trojicu ako atribút Všemohúceho,jediného Boha Biblie?
Opakujem sa.....vieš dobre,že túto náuku prijala RKC ,keď už úplne bolo kresťanstvo mimo,a predsa tomu veríš?
Si zbabelec,....lebo sa bojíš postaviť za pravdu Božieho slova.
none
71

69. Shagara 17.04.2017, 15:53

54,...OK, ja tam čítam niečo iné. Ty len opakuješ trinitárske frázy. Realita, to naozaj si viac vážiš pohanskú,katolícku trojicu ako atribút Všemohúceho,jediného Boha Biblie?
Opakujem sa.....vieš dobre,že túto náuku prijala RKC ,keď už úplne bolo kresťanstvo mimo,a predsa tomu veríš?
Si zbabelec,....lebo sa bojíš postaviť za pravdu Božieho slova.

17.04.2017, 15:57
Jasne že tam čitaš niečo iné......lebo ty to tak chceš vidieť.....a stale do toho pletieš RKC, a dokazuješ tym neuveritelne ako reagujes s predsudkami......pre teba trojica, to je ako pre byčka cervené sukno......vypne ti rozum
none
24

20. 17.04.2017, 14:33

Prepáč, ale nezdá sa mi že si odpovedal na to čo som sa pýtal. Syn vyznal že jediným Bohom je jeho Otec. A vy tvrdíte o človeku, čo vyznáva Otca ako jediného pravého Boha, že vyznáva bludy...

17.04.2017, 14:44
Ak niekto začne oddeľovať Otcove Slovo - Krista, od toho z koho to Slovo vyšlo - od Otca a súčasne tvrdiť, že vyznáva Otca, tak si protirečí a blúdi. Oddeliť sa to nedá. Kto to urobí nevyznáva v pravde ani Syna ani Otca.
none
25

24. RealitaABC 17.04.2017, 14:44

Ak niekto začne oddeľovať Otcove Slovo - Krista, od toho z koho to Slovo vyšlo - od Otca a súčasne tvrdiť, že vyznáva Otca, tak si protirečí a blúdi. Oddeliť sa to nedá. Kto to urobí nevyznáva v pravde ani Syna ani Otca.

17.04.2017, 14:46
V čom si protirečí, ak Slovo vyznáva ako Božieho syna a Mesiáša? Možno to protirečí vašim presvätým dogmám, ale taký človek neprotirečí Písmu.
none
37

25. 17.04.2017, 14:46

V čom si protirečí, ak Slovo vyznáva ako Božieho syna a Mesiáša? Možno to protirečí vašim presvätým dogmám, ale taký človek neprotirečí Písmu.

17.04.2017, 15:06
Hovoríte, že Ježiš je Mesiáš, Boží syn OK, no súčasne spochybníte absolútnu jednotu Otca a Syna, ako jedného Boha a začnete ich oddeľovať a tak blúdite. Ak neuznávate túto absolútnu jednotu, tak neznáte ani Syna ani Otca.

A tak nepriamo popierate Syna aj Otca.
none
38

37. RealitaABC 17.04.2017, 15:06

Hovoríte, že Ježiš je Mesiáš, Boží syn OK, no súčasne spochybníte absolútnu jednotu Otca a Syna, ako jedného Boha a začnete ich oddeľovať a tak blúdite. Ak neuznávate túto absolútnu jednotu, tak neznáte ani Syna ani Otca.

A tak nepriamo popierate Syna aj Otca.

17.04.2017, 15:08
Keď Syn vyznal svojho Otca ako JEDINÉHO pravého Boha, tak si to ty čo blúdiš, ak to neustále spochybňuješ a označuješ za blud...
👍: Shagara
none
40

38. 17.04.2017, 15:08

Keď Syn vyznal svojho Otca ako JEDINÉHO pravého Boha, tak si to ty čo blúdiš, ak to neustále spochybňuješ a označuješ za blud...

17.04.2017, 15:10
Prečo neveríš Kristovi, že jeho Otec je jediný pravý Boh? Prečo sa radšej držíš svojich dogiem?
none
43

40. 17.04.2017, 15:10

Prečo neveríš Kristovi, že jeho Otec je jediný pravý Boh? Prečo sa radšej držíš svojich dogiem?

17.04.2017, 15:14
40,...lebo nemá úctu k Božiemu slovu,ani ku Kristovi a pre neho sú viac katolícke dogmy,ako tvrdenia Boha.
Asi chce byť zničení,lebo nezostáva "v Kristovom slove"?!
none
58

38. 17.04.2017, 15:08

Keď Syn vyznal svojho Otca ako JEDINÉHO pravého Boha, tak si to ty čo blúdiš, ak to neustále spochybňuješ a označuješ za blud...

17.04.2017, 15:30
Syn povedal, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. Ak ich oddeľujete, tak blúdite a neveríte Slovu Otca - Kristu, ináč by ste ich neoddeľovali.
👍: stefan 5
none
60

58. RealitaABC 17.04.2017, 15:30

Syn povedal, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. Ak ich oddeľujete, tak blúdite a neveríte Slovu Otca - Kristu, ináč by ste ich neoddeľovali.

17.04.2017, 15:32
Som rád že si sa konečne vyfarbil. Dogmatik ako asi každý na tomto fóre...
none
63

60. 17.04.2017, 15:32

Som rád že si sa konečne vyfarbil. Dogmatik ako asi každý na tomto fóre...

17.04.2017, 15:34
Aspoň vidím že strácam čas zbytočne...
none
75

58. RealitaABC 17.04.2017, 15:30

Syn povedal, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. Ak ich oddeľujete, tak blúdite a neveríte Slovu Otca - Kristu, ináč by ste ich neoddeľovali.

17.04.2017, 16:16
58,.....a aj ja som Boh, ...lebo aj v kresťanoch "prebýva Boh svojim duchom",....."v našom srdi",.....,...."majú Božiu myseľ",......"je v nás Boh",...."sme s ním spojení",...."sme chrámom ducha svätého",....a podobne,presne tak ako aj Ježiš.
...."že Boh je svetlo a v spojení s ním niet žiadnej tmy."......Efezanom 5:8
"8 Kedysi ste boli tmou, ale teraz ste svetlom v spojitosti s Pánom. Choďte ďalej ako deti svetla"
Sme spojení aj s Kristom...."pre tých, [ktorí sú] v spojení s Kristom Ježišom, niet žiadneho odsúdenia."
Máme rovnakú neporovnateľnú výsadu byť v spojení, čiže v jednote s týmito dvoma najvyššími Osobami v celom vesmíre. Ježiš sa za svojich nasledovníkov modlil: .....„[Prosím za nich,] aby boli všetci jedno, tak ako si ty, Otče, v spojení so mnou a ja v spojení s tebou, aby boli aj oni v spojení s nami.“ (Ján 17:20, 21)
Rozumieš tomu.....aj mi sme v jednote v tej istej ako Boh so synom. Ale za to nie sme trojicou!
none
76

75. Shagara 17.04.2017, 16:16

58,.....a aj ja som Boh, ...lebo aj v kresťanoch "prebýva Boh svojim duchom",....."v našom srdi",.....,...."majú Božiu myseľ",......"je v nás Boh",...."sme s ním spojení",...."sme chrámom ducha svätého",....a podobne,presne tak ako aj Ježiš.
...."že Boh je svetlo a v spojení s ním niet žiadnej tmy."......Efezanom 5:8
"8 Kedysi ste boli tmou, ale teraz ste svetlom v spojitosti s Pánom. Choďte ďalej ako deti svetla"
Sme spojení aj s Kristom...."pre tých, [ktorí sú] v spojení s Kris...

17.04.2017, 16:19
shagara s Bohom sa da spojiť len v Duchu, myslou sa ku Bohu nedostaneš.......To znovuzrodenie spociva v tom , že tvoj duch musi ožiť.....
none
77

76. 17.04.2017, 16:19

shagara s Bohom sa da spojiť len v Duchu, myslou sa ku Bohu nedostaneš.......To znovuzrodenie spociva v tom , že tvoj duch musi ožiť.....

17.04.2017, 16:24
76,...rozoberali sme jednotu syna s Otcom,....a tam to máš čierne na bielom,že taká presná jednota je aj medzi kresťanmi. Tak to preboha nespájajte s trojicou.
Ale ak odstavíš myseľ,tak si prístupný všetkým temným silám, a nerozumným tvrdeniam.
none
82

75. Shagara 17.04.2017, 16:16

58,.....a aj ja som Boh, ...lebo aj v kresťanoch "prebýva Boh svojim duchom",....."v našom srdi",.....,...."majú Božiu myseľ",......"je v nás Boh",...."sme s ním spojení",...."sme chrámom ducha svätého",....a podobne,presne tak ako aj Ježiš.
...."že Boh je svetlo a v spojení s ním niet žiadnej tmy."......Efezanom 5:8
"8 Kedysi ste boli tmou, ale teraz ste svetlom v spojitosti s Pánom. Choďte ďalej ako deti svetla"
Sme spojení aj s Kristom...."pre tých, [ktorí sú] v spojení s Kris...

17.04.2017, 19:56
Zabudol si, že Ježiš bol Božskej podstaty - Boží syn, bol bez hriechu a my všetci do jedného sme zhrešili.

No a Boh túto jednotu aj dosiahol skrz Svoje Slovo - Krista a teda v jednote Ducha Svätého. Aby sme všetci jedno boli -
Otec, Syn aj my v zjednocujúcom Svätom Duch s nimi. No vždy je to ten istý Boh Otec Boh Syn a Boh Duch Svätý ako jeden Boh, ktorý v láske utvoril túto jednotu aj s nami.

Hovorí ti niečo telo Kristove - cirkev Kristova, ku ktorej sa ani nehlásiš? V duchovnom obraze tela Kristovho všetci z Božieho pohľadu vykúpení v Kristu, tvoria telo Krista a to Otcove Slovo - Kristus je hlavou, aby sme všetci jedno boli v zjednocujúcom Svätom Duchu.

A to je dielo Otca, Syna a Ducha Svätého, teda dielo jedného Boha
none
41

37. RealitaABC 17.04.2017, 15:06

Hovoríte, že Ježiš je Mesiáš, Boží syn OK, no súčasne spochybníte absolútnu jednotu Otca a Syna, ako jedného Boha a začnete ich oddeľovať a tak blúdite. Ak neuznávate túto absolútnu jednotu, tak neznáte ani Syna ani Otca.

A tak nepriamo popierate Syna aj Otca.

17.04.2017, 15:12
37,...nikto nespochybňuje ani jednotu Otca so synom,.....ale spájať tým dve osoby v jednu osobu,podstatu je vážna diagnóza.
Takú "jednotu" má aj ženatý muž s manželkou,...majú byť "jedno",/jedno telo/...zjednotený. Ale opakujem sa,...muž sa tým nestáva ženou!
none
45

41. Shagara 17.04.2017, 15:12

37,...nikto nespochybňuje ani jednotu Otca so synom,.....ale spájať tým dve osoby v jednu osobu,podstatu je vážna diagnóza.
Takú "jednotu" má aj ženatý muž s manželkou,...majú byť "jedno",/jedno telo/...zjednotený. Ale opakujem sa,...muž sa tým nestáva ženou!

17.04.2017, 15:14
41. na tom príklade ma pobavilo, že jednotu Otca so synom si nedal do úvodzoviek, ale "jednotu" muža so ženou áno. Asi tiež cítiš, že to nie je úplne vhodný príklad, že? :-)
none
62

45. -era- 17.04.2017, 15:14

41. na tom príklade ma pobavilo, že jednotu Otca so synom si nedal do úvodzoviek, ale "jednotu" muža so ženou áno. Asi tiež cítiš, že to nie je úplne vhodný príklad, že? :-)

17.04.2017, 15:32
45,...budem preto zatratený? Chytáš sa pavučiniek era. A podstata ti uniká! Dal som opäť výkričník!
none
68

62. Shagara 17.04.2017, 15:32

45,...budem preto zatratený? Chytáš sa pavučiniek era. A podstata ti uniká! Dal som opäť výkričník!

17.04.2017, 15:47
62. Ja ťa neodsudzujem. :-) Z tvojej výkričníkovej sebakontroly sa veľmi radujem 🙂
👍: Shagara
none
64

41. Shagara 17.04.2017, 15:12

37,...nikto nespochybňuje ani jednotu Otca so synom,.....ale spájať tým dve osoby v jednu osobu,podstatu je vážna diagnóza.
Takú "jednotu" má aj ženatý muž s manželkou,...majú byť "jedno",/jedno telo/...zjednotený. Ale opakujem sa,...muž sa tým nestáva ženou!

17.04.2017, 15:36
To je jedno ako to zdôvodňuješ. Máš prijať do srdca to Otcove Slovo - Krista, ktoré hovorilo o tejto absolútnej jednote - Ja a Otec sme jedno. To povedalo to Otcove Slovo - Kristus a ty to neprijímaš a hľadáš dôvody prečo to neprijať, aby si nestratil vlastnú exkluzivitu SJ. Ak to neprijímaš, tak ti to nie je dané z hora - z Boha.
none
66

64. RealitaABC 17.04.2017, 15:36

To je jedno ako to zdôvodňuješ. Máš prijať do srdca to Otcove Slovo - Krista, ktoré hovorilo o tejto absolútnej jednote - Ja a Otec sme jedno. To povedalo to Otcove Slovo - Kristus a ty to neprijímaš a hľadáš dôvody prečo to neprijať, aby si nestratil vlastnú exkluzivitu SJ. Ak to neprijímaš, tak ti to nie je dané z hora - z Boha.

17.04.2017, 15:41
realita Shagara je v šlamastike, on aj keby to pochopil, tak bude mať problem s tými , ktorých doteraz domotal, a tak to neprijme..........
none
72

64. RealitaABC 17.04.2017, 15:36

To je jedno ako to zdôvodňuješ. Máš prijať do srdca to Otcove Slovo - Krista, ktoré hovorilo o tejto absolútnej jednote - Ja a Otec sme jedno. To povedalo to Otcove Slovo - Kristus a ty to neprijímaš a hľadáš dôvody prečo to neprijať, aby si nestratil vlastnú exkluzivitu SJ. Ak to neprijímaš, tak ti to nie je dané z hora - z Boha.

17.04.2017, 15:57
64,.....ak sa budeš držať Božieho slova ,tak nebudeš mať pred svetom žiadnu "exkluzivitu",lebo práve ten verí tejto anomálií.
Raní kresťania neverili v trojicu a to je fakt.
none
34

24. RealitaABC 17.04.2017, 14:44

Ak niekto začne oddeľovať Otcove Slovo - Krista, od toho z koho to Slovo vyšlo - od Otca a súčasne tvrdiť, že vyznáva Otca, tak si protirečí a blúdi. Oddeliť sa to nedá. Kto to urobí nevyznáva v pravde ani Syna ani Otca.

17.04.2017, 15:02
24,....a bol aj Ježiš bludár?
Lebo on povedal.....: "Kto ma nemiluje, nezachováva moje slová; a slovo ktoré počujete, nie je moje, ale je Otcovo, ktorý ma poslal".......„alebo povedal aj........"Čo učím, nie je moje, ale patrí tomu, kto ma poslal.“ (Ján 7:16) Pri inej príležitosti zas povedal:..... „Nerobím nič sám od seba, ale práve tak, ako ma naučil Otec, tak hovorím.“ (Ján 8:28) A povedal tiež: ....„To, čo vám hovorím, nehovorím sám od seba, ale Otec, ktorý zostáva v spojení so mnou, koná svoje skutky.“ (Ján 14:10)
Teda, inak....ani syn ježíš nemá syna,teda seba? Lebo on oddeľuje slovo ktoré hovoril a pripisoval ho Otcovi?!
Realita,....kam ty ešte zájdeš v tých svojich nelogických tvrdeniach?
none
42

34. Shagara 17.04.2017, 15:02

24,....a bol aj Ježiš bludár?
Lebo on povedal.....: "Kto ma nemiluje, nezachováva moje slová; a slovo ktoré počujete, nie je moje, ale je Otcovo, ktorý ma poslal".......„alebo povedal aj........"Čo učím, nie je moje, ale patrí tomu, kto ma poslal.“ (Ján 7:16) Pri inej príležitosti zas povedal:..... „Nerobím nič sám od seba, ale práve tak, ako ma naučil Otec, tak hovorím.“ (Ján 8:28) A povedal tiež: ....„To, čo vám hovorím, nehovorím sám od seba, ale Otec, ktorý zostáva v spojení so mnou, ko...

17.04.2017, 15:12
Povedal som vám to, že neznáte ani Syna ani Otca. A je to ta! Nie je vám to dané z hora - z Boha, ináč by ste už dávno uverili. No vy v plnosti neveríte v Slovo Otca - v Syna a teda odmietate absolútnu jednotu Otca a Syna.
👍: -era-
none
46

42. RealitaABC 17.04.2017, 15:12

Povedal som vám to, že neznáte ani Syna ani Otca. A je to ta! Nie je vám to dané z hora - z Boha, ináč by ste už dávno uverili. No vy v plnosti neveríte v Slovo Otca - v Syna a teda odmietate absolútnu jednotu Otca a Syna.

17.04.2017, 15:15
Poviem to drsne ale pravdivo. Tebe je ukradnuté že Slovo vyznalo otca ako jediného pravého Boha. Ty ľudí čo sa podla toho riadia budeš označovať za bludárov, lebo veríš radšej dogme ako Písmu...
none
50

46. 17.04.2017, 15:15

Poviem to drsne ale pravdivo. Tebe je ukradnuté že Slovo vyznalo otca ako jediného pravého Boha. Ty ľudí čo sa podla toho riadia budeš označovať za bludárov, lebo veríš radšej dogme ako Písmu...

17.04.2017, 15:21
46. Ludwig, myslím, že si trochu nespravodlivý. 42 pre mňa vyjadruje veľmi výstižne práve Písmo - pre mňa konkrétne tú záležitosť, kedy Ježiš Kristus hovorí, aby sa pozreli na neho a uvidia Otca. To je jedna z tých zlomových udalostí - pozrieť sa na Ježiša a byť si istý, že vidím Otca.
none
59

50. -era- 17.04.2017, 15:21

46. Ludwig, myslím, že si trochu nespravodlivý. 42 pre mňa vyjadruje veľmi výstižne práve Písmo - pre mňa konkrétne tú záležitosť, kedy Ježiš Kristus hovorí, aby sa pozreli na neho a uvidia Otca. To je jedna z tých zlomových udalostí - pozrieť sa na Ježiša a byť si istý, že vidím Otca.

17.04.2017, 15:31
50,...to "zlomové" aj dnes vnímame v bežnom svete,a mnohí keď sa pozrú na syna niekoho, tak povedia:"Aký otec ,taký syn",...alebo...." celý otec ,ako keby som jeho videl".
Ale verím,že ty nie si zlomový,jednoveršový vykladač ako Veriaci?
none
67

59. Shagara 17.04.2017, 15:31

50,...to "zlomové" aj dnes vnímame v bežnom svete,a mnohí keď sa pozrú na syna niekoho, tak povedia:"Aký otec ,taký syn",...alebo...." celý otec ,ako keby som jeho videl".
Ale verím,že ty nie si zlomový,jednoveršový vykladač ako Veriaci?

17.04.2017, 15:42
59. Shagara. OK, ale rozdiel je práve v tom "ako keby som videl" resp. "vidím". :-)
none
74

67. -era- 17.04.2017, 15:42

59. Shagara. OK, ale rozdiel je práve v tom "ako keby som videl" resp. "vidím". :-)

17.04.2017, 16:03
67,...ale to je úplne samozrejme,ved Ježiš sa milióny rokov učil od svojho Otca.
Tak potom musia byť takto vnímaní,v jednote, a v hodnotách. Ale Ježiš sa v každej časti Písma radikálne svojimi slovami,skutkami oddeľuje od svojho Otca a jemu pripisuje Zvrchovanosť,nikdy nie sebe.
Aj iní anjeli,Boží synovia dokonale napodobňovali svojho Otca,ale predsa len Ježiš ako prvorodený syn vynikal.
Tí dokonca vystupovali ako -"JHVH",..."pravý Boh".
To nespochybňujem,....ale za to nepoviem ,že sú všetci Všemohúci Bohovia.
none
48

19. RealitaABC 17.04.2017, 14:28

Ako vyzná predtým ako uverí? Ak pochybuje, tak neverí. Ak uverí, tak až vtedy vyzná! No a jedine Otec priťahuje srdce človeka ku Kristu, aby skrz Krista ho mohol poznať a uvidieť Otca v jeho slove a skutkoch.

Ako sa dá vyznať Otca bez toho, aby som uveril v Krista. Kristus je to Otcove Slovo.

Ak odmeňujú dielo nejakého autora, tak koho odmeňujú? No predsa autora tohoto diela.

Ak oslavuješ Slovo Božie - Krista, tak koho oslavuješ? No predsa toho, od koho to Slovo vy...

17.04.2017, 15:17
19,......nerealita,....aj tu nemáme problém. Je jasné,že prostriedkom k zmiereniu s Otcom je Kristus a tak naprv musíme uveriť v neho,respektíve sú to spojené nádoby a nedá sa to oddeliť.
A tak plne súhlasím s výrokom....:
"Ak oslavuješ Slovo Božie - Krista, tak koho oslavuješ? No predsa toho, od koho to Slovo vyšlo - Otca."
Naozaj,Ježiš robil tiež všetko na "slávu svojho Otca a Boha".
none
56

15. RealitaABC 17.04.2017, 14:07

Ak niekto nikdy nepočul o Otcovi a ani nevie kto to je, no v pravde uveril Ježišovi jeho Slovu, tak bude spasený? Samozrejme že bude! V Kristu spozná Otca a už bude vedieť kde patrí a čoho je súčasťou.
Ján 12:44 A Ježiš zvolal a povedal: Ten, kto verí vo mňa, neverí vo mňa, ale v toho, ktorý ma poslal;

Ak teda niekto uverí v Ježiša no nikdy nepočul o Otcovi, tak v skutočnosti neverím v Ježiša, ale v Otca. Taká je jednota Otca a Syna.

Ján 12:45 a kto mňa vidí, vidí toho, kt...

17.04.2017, 15:29
15,....v poriadku, ale o tom to je,že syn prišiel "zjaviť Otca". Ale nemôžem si ho pliesť s pohanskou trojicou. Ak ľno, nebudem určite spasený,lebo "modlári nevôjdu do Božieho kráľovstva".
Nechápem,....ako môže niekto povedať ,že miluje syna a bude obhajovať katolícku náuku a zároveň verí,že RKC je antikristom?
none
65

56. Shagara 17.04.2017, 15:29

15,....v poriadku, ale o tom to je,že syn prišiel "zjaviť Otca". Ale nemôžem si ho pliesť s pohanskou trojicou. Ak ľno, nebudem určite spasený,lebo "modlári nevôjdu do Božieho kráľovstva".
Nechápem,....ako môže niekto povedať ,že miluje syna a bude obhajovať katolícku náuku a zároveň verí,že RKC je antikristom?

17.04.2017, 15:40
Vy hovoríte o pohanskej trojici a tak znesväcujete jednotu Otca, Syna a Ducha Svätého.
none
70

65. RealitaABC 17.04.2017, 15:40

Vy hovoríte o pohanskej trojici a tak znesväcujete jednotu Otca, Syna a Ducha Svätého.

17.04.2017, 15:55
65,...a aká to je náuka,ak ju prijal pohan Konštantín? Mohol pôsobiť duch svätý v mocenskej cirkvi 4 storočia?
A to hovoria učebnice histórie a hovorí o tom Písmo,že po smrti apoštolov nastalo predpovedané odpadnutie.
Ja si nebudem dávať "burinu" do svojej "záhrady"!
none
79

70. Shagara 17.04.2017, 15:55

65,...a aká to je náuka,ak ju prijal pohan Konštantín? Mohol pôsobiť duch svätý v mocenskej cirkvi 4 storočia?
A to hovoria učebnice histórie a hovorí o tom Písmo,že po smrti apoštolov nastalo predpovedané odpadnutie.
Ja si nebudem dávať "burinu" do svojej "záhrady"!

17.04.2017, 19:00
Teraz mnohí hovoria, že prijali Krista, že poznajú Krista. No dôležité je, či pozná Kristus ich. No a jednota Otca, Syna a Ducha Svätého je podstatou zvrchovaného Boha Biblie. Kto túto jednotu spochybňuje niet v ňom pravdy.
none
14
17.04.2017, 13:43
Sláva, alebo chvála? No a Otec je v Kristu. Aký máš problém? Otec v Synovi chváli Syna.
none
17
17.04.2017, 14:16
Tak ako sa nedá oddeliť slovo od autora slova, lebo autor slova sa identifikuje vo svojom slove, tak sa nedá oddeliť Otca od Syna.
none
30

17. RealitaABC 17.04.2017, 14:16

Tak ako sa nedá oddeliť slovo od autora slova, lebo autor slova sa identifikuje vo svojom slove, tak sa nedá oddeliť Otca od Syna.

17.04.2017, 14:54
17,...ak je to tak,tak aj mi sme Bohovia. .......ďakujem ,že si nás povýšil.
none
31

30. Shagara 17.04.2017, 14:54

17,...ak je to tak,tak aj mi sme Bohovia. .......ďakujem ,že si nás povýšil.

17.04.2017, 14:56
ty ešte nie si Syn.....Shagarek.......Boh tohto sveta zatial nie je tvojim Otcom.....
none
73

30. Shagara 17.04.2017, 14:54

17,...ak je to tak,tak aj mi sme Bohovia. .......ďakujem ,že si nás povýšil.

17.04.2017, 16:01
No tak mi povedz, akým spôsobom oddelíš slovo od autora slova, ktorý sa v tom slove identifikuje, aby si zrušil ich absolútnu jednotu? Aby si teda osobitne uctieval slovo a osobitne autora toho slova. Veď je to absurdné!
none
78
17.04.2017, 16:27
73,....pozri 75
Máš to márne,.....a ja nikoho neoddeľujem. Ako si na to prišiel. Ak bol Ježiš hovorcom Otca,tak nutne boli spojení,zjednotení,....ale nie v osobách,ale v myslení a skutkoch.
none
80
17.04.2017, 19:20
Pokloníš sa hovorcovi? No a Kristu sa skloní každé koleno. Ako rozdelíš úctu medzi Otcove Slovo - Krista a Otca ak sú jedno? Ak to robíš, tak popieraš ich absolútnu jednotu. Ježiš bol stelesnené Otcove Slovo, ktoré sa stalo telom a prebývalo medzi nami. Preto ak sa pokloníš tomuto Slovu - Kristu, tak sa pokloníš Otcu z ktorého to Slovo vyšlo.

No a osoba je duchovnej podstaty a preto v duchovnom svete je to možné, aby mohla byť jednota Otca Syna a Ducha Svätého ako jeden Boh. Ak si to predstavuješ rozumom - telesne, tak je jasne, že to nikdy nepochopíš. Je potrebné to duchovne posudzovať, lebo sú to duchovné podstaty.
none
81
17.04.2017, 19:46
Veriaci si boha vytvárajú na obraz svoj.....preto existuje toľko náboženstiev a sekt.
Biblia je niečo ako obláčiky na oblohe. Každý v nich vidí iný obraz. Ked zapracuje fantázia, jeden vidí koňa, druhý žraloka a tretí slona.
none
83

81. panoramix 17.04.2017, 19:46

Veriaci si boha vytvárajú na obraz svoj.....preto existuje toľko náboženstiev a sekt.
Biblia je niečo ako obláčiky na oblohe. Každý v nich vidí iný obraz. Ked zapracuje fantázia, jeden vidí koňa, druhý žraloka a tretí slona.

17.04.2017, 20:07
1Kor 2:10 Ale nám Bôh zjavil skrze svojho Ducha. Lebo Duch zpytuje všetko, aj hlbiny Božie. 11Lebo kto z ľudí vie, čo je v človekovi krome ducha človeka, ktorý je v ňom? Tak ani vecí Božích nepoznal a nezná nikto, iba Duch Boží. 12A my sme nedostali ducha sveta, ale Ducha, ktorý je z Boha, aby sme vedeli, čo všetko nám je z milosti darované od Boha, 13čo aj hovoríme, no, nie učenými ľudskej múdrosti slovami, ale učenými od Svätého Ducha, s duchovnými vecmi duchovné porovnávajúc.
none
84
17.04.2017, 20:30
83,...a ak pozná ten tvoj duch "hlbiny Božie",ako to že nevie kedy bude čas konca/ani syn to nevie/ a vie to len Otec?
Skontroluj Realita toho ducha,lebo mám dojem ,že to je "duch tohto sveta".
none
85
17.04.2017, 23:05
Môj duch vie čo je vo mne. No Duch od Boha, ktorého som prijal vierou mi zvestuje čo je od Boha.

Duch tohto sveta sa protiví Božiemu Duchu - jeho Slovu. No a to Otcove Slovo - Syn hovorí že sú jedno. Boli vždy jedno a budú s nimi jedno aj tí, ktorí ho prijali.
none
87
18.04.2017, 10:55
To slovo bolo u boha a to slovo je boh. To slovo bolo u bohaotca ježiša krista a to slovo je boh, teda otec ježiša krista. Tu sa jasne jedná o boha stvoriteľa, lebo , treba čítať ďalej,všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič,čo povstalo, Teda ježiš nebol svoriteľ, ako jediný boh, jeho otec. Otec ježiša definoval jehostatus ustami petra apoštola, že je syn boží, mesiaš, teda spasiteľ a nie stvoriteľ. ježišuzdravoval ľudí na tele a aj na duši, ale technické zázraky nerobil, a to s výnimokou premenenia vody na víno ako predobraz premenenia vína na jeho krv.
Tento jánov prolog je ako velký matematický vzorec, stačí urobiť maličku chybu na začiatku a už sa nám stratí správny výsledok.
nakoniec všetko je potvrdené v závere viacerými vetami. Napríklad: Boha nikrto nikdy nevidel, ak by bol ježiš boh, jedno z toho musí byť nezmysel.
jednorodený boh, ktorý je v lone otca, ten o ňom priniesol zvesť.
Jednorodený boh v lone otca je je otec ježiša krista, ktorý priniesol o ježišovi zvesť. To znamená, že z lona boha nikdy nič nevyšlo a preto ježiš bol stvorený a zostal v lone svojho otca tiež. Preto boh nemôže svojho syna splodiť, ale stvoriť a tým sa vysvetluje aj pôvod boha otca ježiša krista, že bol tiež stvorený a nie splodený, lebo z lona boha nikdy nič nevyšlo.
Je to silná a krutá reč a väčšina radšej prijme ľahšiu lož ako skutočnú pravdu. Toto sa dá chápať oveľa jednoduchšie pomocou teorie štvrtého rozmeru.
Takže Ježiš nie je to slovo. možno sa tieto veci chápu ťažšie a dlhšie, ale dá sa, je len otázka, cez aké okuliare sa na to pozeráme.
Ostavec 14 Je tiež o ježišovi, lebo slovo sa stalo telom, ale teraz slovo jeho otca, a aby sme neboli na pochybách, nasleduje veta.A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od otca jednorodený syn, plný milosti a pravdy. A teda my sme ho neuvideli ako boha, a niektorí neuvideli dokonca ani tuto jeho slávu dodnes, iba tí, čo v neho uverili.
ktovie, možmno práve toto sú tie veci, o ktorých ježiš hovorí, že by ich vtedy za jeho života nikto nepochopil.
Teda, čo sa konkretne tejto veci týka, je shagara podstane bližšie k tomu, ako to ja chápem, ako veriaci.
Shagara je ale veľký antirinitár. A v tom s ním absolútne nesúhlasím, pretožč svätá trojica bola založená pri jordáne, kde bolo aj jánom krstiteľom ukázané, ako to budú praktizovať takí iastí ľudia , ako ján, ktorí prídu po ňom.
Bez trojice nemôže byť nikto ani pred jánom a ani oo jánovi spasený, on je jediný, čo pozná cestu z neba na zem a zo zeme do neba a on jediný to aj osobne vyskúšal. Teda svätá trojica nefunguje ako nepochopiteľné tajomstvo, to je teoria pre tých druhých, kresťania majú napísané v evanjeliu podobenstvo o vínnom kmeni, kde tým kmeňom, čo berie z temnoty hmoty ľudí, čo vyznávajú boha v duchu a v pravde a dáva do otcovej vinice, kde až otec konečne rozhodne o tom, ktorá vetvička prináša ovocie a ktorá nie.
Každá veta v evanjeliu sadá otočiť ako Roentgenová snímka chrupu, al v keždej vete je vždy niečo, čosi treba všumnúť a o to,oprieť svoj názor. Lekárovi môžete ten snímok chrupu otočiť, koľko krát chcete, ale on sa na to pozrie a musí mu byť jasné, kde je tam sever.
Teda svätá trojica je a je podľa evanjelia, ale nie je ako nepochopiteľné tajomstvo.

Sjhagara drž sa svojho pôvodného, nie je to to, čo si ja myslím, ale oveľa bližšie ako to, k čomu si sa dal dohnať.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 318 188 B vygenerované za : 0.155 s unikátne zobrazenia tém : 49 669 unikátne zobrazenia blogov : 876 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Pretože si v mojich očiach vzácny a cenný a pretože ťa milujem .... Iz 43,4 Súhlasíte so mnou, že viac kresťanov dnes pozná Desatoro ako novú zmluvu o nezaslúženej Božej milosti? Keby ste sa prešli po Times Square v New Yorku, alebo pod Manderlou a...

citát dňa :

Ak niekto verí nikomu, raz niekomu veril až príliš.