hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  počítače  /  téma

IT navody 1

príspevkov
3
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 26.5.2016 11:19
posledná zmena 31.5.2016 15:07
1
26.05.2016, 11:19
Klavesove skratky - ak chcete na stranke, vo Worde, v txt subore vyhladat konkretny text stlacte Ctrl+F - teda drzim Ctrl a k nemu stlacim F. Tak to funguje aj pr pisaani velkych pismen, akurat stlacite Shift (to bolo aj na pisacom stroji kvoli velkym pismenam)
Podobne Ctrl+F vo vacsine programov (vratane prehliadaca Firefox/Opera/Internet Explorer/Chrome) znamena hladanie textu.
Zadate hladany text, napriklad chcete prispevky od Martina, staci zadat "Mart", potom F3-F3-F3 a najdete tri postupne prispevky od Martina.

Dalsia klavesova skratka Ctrl+F4 - zavrie okno.

F5 - obnovi stranku - to sa vyuzije aj na df, ked pozerate posledne prispevky, ci je nieco nove
none
2

1. 26.05.2016, 11:19

Klavesove skratky - ak chcete na stranke, vo Worde, v txt subore vyhladat konkretny text stlacte Ctrl+F - teda drzim Ctrl a k nemu stlacim F. Tak to funguje aj pr pisaani velkych pismen, akurat stlacite Shift (to bolo aj na pisacom stroji kvoli velkym pismenam)
Podobne Ctrl+F vo vacsine programov (vratane prehliadaca Firefox/Opera/Internet Explorer/Chrome) znamena hladanie textu.
Zadate hladany text, napriklad chcete prispevky od Martina, staci zadat "Mart", potom F3-F3-F3 a najdete tri ...

27.05.2016, 08:58
Samozreme bez ctrl+f si zivot neviem ani predstavit, pouzivam to vsade, v programovacich editoroch, pdf vieweroch, webovych prelhliadacoch, exceli, worde.. ctrl+f snad nefunguje len v kalkulacke :D

Ale..velmi by ma zaujimalo ako si v prehliadaci Chrome nastavit aby mi ignorovalo diakritiku..
To jest ked dam hladat "stranok" aby, mi naslo aj gabrielovo "stránok"

Na macu sa mi nepacilo, ze Safari to rozoznavalo, Chrome hladal vysledky s diakritikou i bez, ale uz aj ten presiel na to, ze ked chcem nieco hladat, napriklad aj tu na df co niekto nieco napisal, tak musim dat hladat s diakritikou i bez, pretoze neviem ako to dotycny napisal...


Vidis, na F3 som uplne zabudol, obycajne len klepem enterom vo vyhladavacom boxe a to mi nachadza dalsie a dalsie, alebo namiesto F3 pouzivam Ctrl+G

Na zatvorenie tabu pouzivam Ctrl+W
none
3

2. 27.05.2016, 08:58

Samozreme bez ctrl+f si zivot neviem ani predstavit, pouzivam to vsade, v programovacich editoroch, pdf vieweroch, webovych prelhliadacoch, exceli, worde.. ctrl+f snad nefunguje len v kalkulacke :D

Ale..velmi by ma zaujimalo ako si v prehliadaci Chrome nastavit aby mi ignorovalo diakritiku..
To jest ked dam hladat "stranok" aby, mi naslo aj gabrielovo "stránok"

Na macu sa mi nepacilo, ze Safari to rozoznavalo, Chrome hladal vysledky s diakritikou i bez, ale uz aj ten presie...

31.05.2016, 15:07
Neporadis, pretoze nevies, alebo preto, ze som to ja?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 83 821 B vygenerované za : 0.112 s unikátne zobrazenia tém : 36 418 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Vytvor si rozpočet 2. Pokús sa míňať len do výšky svojho príjmu 3. Zabaľ si svoj obed (nekupuj v reštaurácii) 4. Nejedz toľko 5. Šetri na elektrine 6. Prestaň fajčiť 7. Choď pešo, bic...

citát dňa :

Žena je to najkrajšie umelecké dielo, ktoré sa kedy Matke Prírode podarilo stvoriť.