Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Islam sa podľa všetkého stane náboženstvom s najväčším zastupením

138
reakcií
3802
prečítaní
Tému 18. novembra 2012, 12:53 založil Lea Pragmatická.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 12:53 avatar
Kresťanstvo je momentálne najväčšie svetové náboženstvo. Na druhom mieste je islam, ktorý sa pomaly, ale stane najväčším. Tretie miesto patrí judaizmu. Na tejto ceste mu vydatne pomáha hnutie ateistov. Som napríklad prekvapená ako Korán často odvoláva na vedu, spomína kresťanstvo aj judaizmus a nehovorí o nich primárne s nejakým dešpektom. V našej Biblii som sa nestretla,aby sa tam spomínal islam, jedine sa vnej spomína židovská viera, židia. Napr. tento verš k Koráne uvádza:

9.On (Boh) poslal svojho posla (Muhammada) so správnym usmernením a s náboženstvom pravdy (islamom) , aby ho (toto správne usmernenie a toto náboženstvo) pozdvihol nad všetky náboženstvá (aby toto náboženstvo svojou pravdivosťou, autentickosťou a logikou prevyšovalo akékoľvek náboženstvo) , aj keď by sa to protivilo tým, ktorí pridružujú (k Bohu niečo alebo niekoho) . (Korán, Zjavenie,61:9)


7.
označiť príspevok

servis žena
   18. 11. 2012, 15:37 avatar
Som to nečítala, júúj ale hádam nie. Všetko ovládanie ľudí cez ideológie je zlé. A človek sa tak rád dá ovládať. Stačí mu niečo sľúbiť.


8.
označiť príspevok

justsayozzy muž
   18. 11. 2012, 15:39 avatar
7, Poznáš nejaké iné ovládanie ľudí než je skrz ideológiu?
Súhlasí Lea Pragmatická


9.
označiť príspevok

servis žena
   18. 11. 2012, 15:48 avatar
zatiaľ nie. Len ma dostáva to, že koľko ľudí nemyslí správne, mňa nevynímajúc...donedávna. Pritom som to všetko mala pod nosom, od malička som nasávala tie správne myšlienky, len realita života dala zabudnúť. Treba sa obzrieť do zadu, do minulosti. Viac nepoviem. Len toto čo teraz žijeme je veľký oser.


12.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 17:31 avatar
Servis presne ľudstvo zišlo zo správnej cesty, preto je tak zle a ťažko. Pardón nemôžem paušalizovať, ale mnohí ľudia zišli zo správnej cesty, preto je tak na svete zle aj vzťahy su zle. Je tak ťažké pochopiť, že sme boli stvorení Bohom a existuje návod na použitie od Stvoriteľa ako každého výrobku. Nemusíš ísť podľa návodu, ale potom sa nečudujme vlastným trápeniam, skorému opotrebeniu a zániku.


11.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 17:28 avatar
Servis až na to, že svetské ideológie a vlády myslia len na seba. Tí ľudia čo sa stanú elitami a ovládajú svet, myslia na seba ako vyžmýkať ostatných. Náboženstvo myslí na teba, spásu tvojej duše a dobrý život, teba aj všetkých ľudí.


2.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 12:56 avatar
oprava: (Korán, Zoradenie,61:9)


3.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 12:58 avatar
A ešte si myslím, že dosť obohacujúce sú tieto verše a vlastne celá kapitola Zoradenie:
1.O jedinečnosti Boha a o tom, že sa Mu nemá pripisovať to, čo nezodpovedá pravde (že je Bohu je vzdialené všetko to, čo Mu je nepravdivo pripisované) svedčí všetko, čo je v nebesiach a na zemi. On (Boh) je ten mocný, oplývajúci múdrosťou. (1)
(1): Jedného dňa si u proroka Muhammada sadla skupina jeho spoločníkov a povedala: „Keby sme boli vedeli, ktoré konania sú Bohu najvyššiemu najmilšie, boli by sme ich robili“. Boh preto zoslal túto kapitolu a posol Muhammad im ju predniesol.

2.Vy, ktorí ste uverili, prečo hovoríte to, čo nerobíte? (Ak niečo sľúbite alebo poviete, tak svoj sľub dodržte a slová splňte.)
3.Pre Boha je to ohavnosť veľká, keď hovoríte to, čo nerobíte.
4.Boh má rád tých (veriacich) , ktorí bojujú za cestu, ktorú On určil, zoradení ako stavba spojená (a pevná) . (4)
(4): Verš vysvetľuje, že ak by veriaci museli tiahnuť do boja, mali by byť jednotní ako jedna spojená stavba.

5.Mojžiš povedal svojim ľuďom: „Ľudia moji! Prečo mi ubližujete a pritom viete, že som Boží posol poslaný k vám?“ Keď sa (jeho ľudia) odchýlili (od pravdy, ktorú im Boh zoslal) , Boh odchýlil ich srdcia (od správnej cesty, ako trest pre nich) . Boh správne neusmerní ľudí spurných.
6.Ísa (Ježiš) , syn Márie povedal: „Synovia (potomkovia proroka) Izraela, ja som posol Boží poslaný k vám, potvrdzujúci to, čo mám v rukách (čo bolo predtým zoslané od Boha) z Tóry a zvestujúc radostnú zvesť o poslovi, ktorý príde po mne a ktorého meno bude Ahmad“. Keď však (Ježiš) k nim (k potomkom proroka Izraela) prišiel so znameniami, oni povedali: „Sú to len čary zjavné“. (6)
(6): Posol Muhammad (p.) mal niekoľko mien. Jeho druhé najznámejšie meno bolo Ahmad, čo znamená: „Ten, kto Boha chváli viac než ostatní“.

7.Kto väčšiu krivdu môže páchať než ten, kto by si vymyslel o Bohu lži (že Boh má potomstvo alebo spoločníkov) a pritom je (takýto človek) vyzývaný k islamu (kde je mu zreteľne objasnené, že Boh je jeden jediný, ojedinelý, ktorý nesplodil a nebol splodený a ktorému sa nik nevyrovná) ? (Nik nemôže väčšiu krivdu páchať než ten, komu je vysvetlená skutočnosť o existencii Boha a jeho podobe a on si potom aj naďalej o Bohu lži vymýšľa) . Boh správne neusmerní ľudí krivdiacich (ktorí sa takejto obrovskej krivdy a nepravosti dopúšťajú) .
8.Chcú (tí, ktorí k Bohu pridružujú) zhasiť svetlo Božie ústami svojimi (svetlom Božím sa tu myslí jednak islam ako náboženstvo zoslané od Boha a jednak viera v Boha v podobe, v akej bola zoslaná poslovi a prorokovi Muhammadovi) , Boh však dokoná svetlo Svoje, aj keď by sa to protivilo tým, ktorí odmietajú veriť (aj keby to bolo proti ich vôli) .
9.On (Boh) poslal svojho posla (Muhammada) so správnym usmernením a s náboženstvom pravdy (islamom) , aby ho (toto správne usmernenie a toto náboženstvo) pozdvihol nad všetky náboženstvá (aby toto náboženstvo svojou pravdivosťou, autentickosťou a logikou prevyšovalo akékoľvek náboženstvo) , aj keď by sa to protivilo tým, ktorí pridružujú (k Bohu niečo alebo niekoho) .
10.Vy, ktorí ste uverili: „Mám vám ukázať obchod, ktorý vás zachráni pred trápením bolestivým?“
11.„Budete veriť v Boha a jeho posla (Muhammada) a budete sa usilovať svojimi majetkami a dušami svojimi o cestu, ktorú Boh určil. To je lepšie pre vás, keby ste to len vedeli (kde tkvie vaše dobro) “,
12.„Odpustí vám (Boh) vaše hriechy a dá vám vojsť do záhrad, pod ktorými tečú rieky a do príbytkov dobrých v záhradách Edenu. To je veru tá výhra obrovská“
13.„A niečo ďalšie (vám splní) , čo máte radi, (dostane sa vám) víťazstvo od Boha a dobytie blízke. (Vo výkladoch sa píše, že dobytím sa myslelo dobytie Mekky alebo stanovišťa Peržanov a Byzantíncov.) Oznám (Muhammad) radostnú zvesť veriacim (o všetkom, čo sa im dostane) “.
14.Vy (muslimovia) , ktorí ste uverili, pomôžte a podporte vo výzve k Bohu (verte, dodržujte a bráňte toto náboženstvo, islam, ktoré je od Boha zoslané) podobne, ako (sa stalo, keď) povedal Ísa (Ježiš) , syn Márie učeníkom: „Kto budú tí, ktorí mi pomôžu a podporia ma vo výzve k Bohu (kto ma bude nasledovať po ceste, ktorú mi Boh určil) ?“ Učenci povedali: „My pomôžeme a podporíme vo výzve k Bohu (my ti pomôžeme) “. Skupina z radov synov (potomkov proroka) Izraela uverila a (ďalšia) skupina odmietla veriť. Podporili sme tých, ktorí uverili, proti ich nepriateľom, a tak silní ostali.
www.islam-sk.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 15:25 avatar
Kresťanstvo, aj Islam tvrdia, že sú slovom božím. Zaujímalo by ma prečo sa boh nevie vyjadriť jedným učením, a prečo na to potrebuje niekoľko náboženstiev. A ešte k tomu každé náboženstvo tie "JEHO" myšlienky vysvetľuje inak. Keď už niektorým vyvoleným vnukol svoje slovo, nemohol im k tomu slovu vnuknúť aj vysvetlenie ?  


5.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2012, 15:26 avatar
Lebo "slovo božie" vymysleli ľudia. Preto! 
Súhlasí clear1, servis


6.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 15:32 avatar
Mne je to Vlado jasné, čakám ako to vysvetlí Lea  
Súhlasí Vlado


10.
označiť príspevok

servis žena
   18. 11. 2012, 15:55 avatar
Lea sa o niečo snaží. Ale z môjho pohľadu nie je nič dôležitejšie ako žiť sám so sebou vyrovnane, správne...to je celé náboženstvo, to je celý boh v nás. Ľudia, skúsme to a každý zažije toho boha v sebe. Nie je potrebná cirkev, učenie, biblia a korán...len svedomie.


18.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 17:42 avatar
Servis aj svedomie musí mať správne smerovanie. Nie sme takí múdri a silní, aby sme to dokázali. Je pár uvedomelých jedincov, ale aj tí bez správnej výchovy, ak mali dobré vzory a učenie či už filozofické alebo náboženske, jednoducho to nedokážu.


14.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 17:33 avatar
Clear a Vlado, ja ti dám dôkaz, že Biblia, Korán a Talmud nevymysleli si ľudia, že je to slovo Božie. Nájdi na svete čo i len jedného človeka, ktorý nech má aj viac vysokých škôl, má neviem aké vysoké IQ, pozná náboženstva a rozumie aj vede a podobne, nech napíše aspoň dve stránky, s takým obsahom a významom, ktoré budú mať platnosť pre všetkých ľudí a vo všetkých dobách. Kľudne Clear alebo vy ostatní, ak sa cítite tak múdrymi to dokážte.


22.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:05 avatar
Leuš a toto má byť argument ? Naozaj si myslíš, že nikto nie je schopný dať na papier základné normy rozumného správania ? Prečo takto degraduješ ľudí tejto doby ? Je taký problém dať na papier to čo nechcem aby mi robili iní ?

Cti otca svojho i matku svoju.
Nezabiješ.
Nezosmilníš.
Nepokradneš.
Nebudeš krivo svedčiť proti svojmu blížnemu.
Nebudeš žiadostivo túžiť po manželke svojho blížneho.
Nebudeš túžiť po majetku svojho blížneho.
(prvé 3 doby som zámerne vynechal, so slušným správaním nemajú nič spoločné)


24.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 18:07 avatar
Clear a toto co si napisal je dielo ateistickeho spisovatela ci to mas z nabozenstva? Len tak sa pytam, lebo pokial viem toto su stavebne kamene nabozenstva.


25.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 18:10 avatar
Clear takto noze len napis take dve stranky ake su v Biblii a potom sa ukaze, ze som sa mylila. Ale nestaci mi len opisat a skopirovat. Skus vlastne dielo a tvorbu.


26.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:16 avatar
Asi si nepochopila ako to bolo myslené Leuš. Zastav kohokoľvek na ulici a spýtaj sa ho ako by chcel aby sa ľudia správali. Povie Ti asi niečo v tomto duchu: Bolo by dobre keby ľudia nekradli (nepokradneš), keby sa prestali zabíjať (nezabiješ), keby sa prestali ohovárať (Nebudeš krivo svedčiť proti svojmu blížnemu),... Chápeš ? Desatoro nie je ničím výnimočné, je to logický návod na lepší život. Nemusel ho diktovať boh, pokojne na to mohli prísť aj ľudia bez boha
Súhlasí nabzlo, Vlado


29.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 18:18 avatar
..mohli ...
..tak prečo neprišli? : )
..a ak prišli, chcem dôkaz ....( namiesto sľubov . ))
Súhlasí Lea Pragmatická


35.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:28 avatar
Rous, daj mi dôkaz že na to neprišli sami  


38.
označiť príspevok

anakin
   18. 11. 2012, 18:29 avatar
Ale ona sa pytala prva :-)


41.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:38 avatar
Ja som písal neurčito, v štýle "NEMUSEL ho diktovať boh, pokojne na to MOHLI prísť.." Rous napísala, citujem: "..mohli...tak prečo neprišli?" Tým dala najavo že je presvedčená o tom že na to neprišli sami.

No a ja si prosím dôkaz že na to neprišli ľudia sami, bez pomoci vyššej inteligencie. Keď je Rous presvedčená o svojej pravde, potom jej presvedčenie určite stojí na nejakom dôkaze


39.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 18:31 avatar
Dokazy maju predkladat ateisti a nie veriaci. Ateisti sa ohanaju vedou a dokazmi. Veriaci v principe nema co dokazovat a okrem toho Rose sa pytala prva. Takych "chytrakov" ako ty tu uz bolo. A okrem toho chcem vediet, ci si trufnes napisat dve stranky takeho vyznamu ako sa nachadzaju v Biblii, lebo podla teba to dokaze skoro kazdy a neverim, ze ty taky mudry to nedokazes?
Súhlasí nabzlo


42.
označiť príspevok

nabzlo muž
   18. 11. 2012, 18:38 avatar
s tým súhlasom som sa pomýlil,a o čom majú dať dôkaz o hovne plnom múch,....vy sa nemáte čím oháňať,lebo žiadny dôkaz nemáte,preto ho chcete od nás,ale nič sa nedá dokázať...


44.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 18:41 avatar
Nabzlo odpovedala som ti len preto, ze je mi luto, ze s tebou nikto nepise a neodpoveda. Clovek ma byt milosrdny k druhym. Ale, ked diskusia zjavne k nicomu nevedie a nie je vola ci schopnost pochopit veci zjavne a realne, nebudem predsa zotrvavat v neplodnej diskusii.


46.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:43 avatar
Ako si prišla na to, že dôkazy majú predkladať ateisti a veriaci nemusia ?


48.
označiť príspevok

anakin
   18. 11. 2012, 18:45 avatar
Lebo veriacim staci verit :-)


50.
označiť príspevok

anakin
   18. 11. 2012, 18:46 avatar
Tarcha dokazovania je preto na tom komu viera nestaci :-)
Súhlasí Lea Pragmatická


51.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:47 avatar
Veď práve. Viera je najnižšia forma poznania. Veríme len tomu čo nevieme, akonáhle vieme, viera je zbytočná..
Súhlasí nabzlo


55.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 18:51 avatar
51
...clear, väčší nezmysel som ešte od teba nečítala ...od prvého slova po posledné ...ver mi : )

..ak veríš, že ťa tvoja matka miluje ....je to vari niečo nízke, ak to cítiš a aj logika, jej prejavy, ťa o tom presviedčajú?
Súhlasí Lea Pragmatická


59.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:57 avatar
Rous, zamysli sa nad tým ešte raz. Keď lásku matky cítim a aj vidím jej prejavy, tak tomu nemusím veriť, pretože VIEM že ma miluje. Porozmýšľaj...až taká hlúposť to zase nie je


61.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 19:03 avatar
...no a predstav si, že pravý veriaci VIE, že ho Boh miluje ..tak ako ty vieš, že ťa miluje tvoja mama ...
...pochybnosti sú aj tam, len úplný hlupák nikdy nepochybuje, ale ...ide o to, čo prevláda v tvojej mysli a duši ...

...argumentuješ podobne ako moja kamoška, vedieme nekonečné dialógy, ale už po rokoch zložitých debát ju čiastočne vnútorne "otváram" , hoci je to ťažký ateistický oriešok ; ) ...( aj ty máš ešte nádej ; )))
Súhlasí Lea Pragmatická


71.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 19:14 avatar
Rous, a teraz Ti môžem pokojne aj ja napísať, že väčší nezmysel som od Teba ešte nečítal

Pravý veriaci VIE že ho Boh miluje, ale žiadny veriaci NEVIE či boh vôbec existuje a jeho existenciu samozrejme nevie doložiť. Len tomu VERIA, rovnako ako veria že ich (možno existujúci) boh miluje. Prejavy jeho lásky totiž nikdy nevideli ani necítili, len si ich namýšľajú   Napr.: Človek sa dostane do nejakých problémov a začne sa modliť aby mu s nimi boh pomohol. Pomôže mu s nimi dobrý kamarát, ale ten človiečik je presvedčený o tom, že toho kamaráta poslal boh. Samozrejme na to nemá žiadny dôkaz, ale čo tam po dôkaze, zariadil to boh, veď sa k nemu modlil a on jediný má takú moc...však ? A potom má ten človek pocit že ho má boh rád  


73.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 19:19 avatar
..clear, máš na to právo mi to napísať ; )
..samozrejme som to myslela tak, že veriaci vie, že je ...ako by mohol cítiť lásku niekoho, kto nie je a veriť jej?
...a obdivujem tvoju schopnosť vidieť to všetkých veriacich a vycítiť, čo si namýšľajú a čo nie, to ja sama nedokážem povedať ani o mojej veriacej babičke, ktorú poznám ; )
...ja osobne to takto jednoducho nevnímam ...aj pomoc môže prísť občas od diabla ...nevieme nikdy, či to, čo nás stretlo je dobro, či zlo, či niečo medzi ...takže nemyslím, že všetko navonok dobré máme od Boha ...takto naivne nerozmýšľam ....


78.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 19:27 avatar
"..samozrejme som to myslela tak, že veriaci vie, že je"

Veriaci nevie. Keby vedel, nebol by už veriaci, ale vediaci.

"..ako by mohol cítiť lásku niekoho, kto nie je a veriť jej?"

Myseľ je mocná potvorka. Dokáže Ti spostredkovať realitu, ale aj nereálne veci.
TVOJ POSTULÁT SA STÁVA TVOJOU REALITOU  


83.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 19:34 avatar
..clear, myslím,že ti je úplne jasné, že toto už nie je o téme, ale len o hre so slovíčkami a ich významoch, ktorý môže každý z nás pochopiť a vnímať inak ...
...ak v niečo verím, tak viem, že je ...ak verím, že žiješ, tak viem, že žiješ, ak verím v Shreka, tak viem, že Shrek žije vo svojej bažine atd. ; ))
...ty veríš, že neveríš, teda tiež vieš, nie? ; )) ....tvoj postulát neveriaceho je tvojou realitou, ale odkiaľ berieš to sebavedomie, tú istotu, že práve ten tvoj postulát je ten správny? ....čo ak? : )
Súhlasí Lea Pragmatická


87.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 19:41 avatar
Nie Rous, ešte stále sme v téme. Hranie sa so slovíčkami je veľmi dôležité. Veľa vojen, konfliktov, nedorozumení vzniklo len kvôli nepochopeniu, resp. zlému pochopeniu toho čo ten druhý hovorí. Preto je potrebné vyjadrovať sa pokiaľ možno čo najpresnejšie. A preto keď mi napíšeš že veriaci VIE, tak Ťa musím opraviť. Veriaci nevie, veriaci verí. Je to veľký rozdiel.


94.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 19:48 avatar
..nie si veriaci ...nemôžeš vedieť, čo veriaci vie ...
..a aj keby si veriaci bol, mohol by si posúdiť len svoju vieru, nie vieru iných ...
( odkiaľ berieš tú istotu v posudzovaní viery iných ako neveriaci ? ...normálne žasnem : )
Súhlasí Lea Pragmatická


122.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 20:49 avatar
Rous ja tiež žasnem. Pliesť si vieru s vedením..  


53.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 18:49 avatar
Prepac clear,ale poprosim ta nesmeruj na mna otazky viery a ateizmus. Diky.


56.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:53 avatar
V pohode. Ale poprosím aj ja Teba - prestaň obťažovať df svojimi protiateistickými rečami. Ďakujem


82.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 19:33 avatar
Ja som ti pisala, ze otazky viery a ateizmu nemas smerovat na mna. Ja ti smerovat takisto nebudem otazky viery a ateizmu. A pisat ti na DF nemozem zakazovat a ani ty mne. A ked sme pri tom, ty obtazujes ateistickymi recami, a len preto, ze nechcem, aby si sa strapnoval naivnymi a casto aj hlupymi otazkami a este hlupejsimi odpovedami a vysvetleniami nechcem s tebou diskutovat, lebo je mi luto, ze sa takto zhadzujes a ukazujes svoju nevedomost.


40.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 18:31 avatar
...a sme tam, clearko ...dôkazy nie sú ...sú len špekulácie ...čiže ...nemôžeš tvrdiť žiadne fakty, len predpokladať a všetky predpoklady môžu byť mylné : )


54.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:51 avatar
..a práve preto sa divím ako môžu byť veriaci tak 100%-ne presvedčení, že majú pravdu   Keby bol stredovek, tak taká Lea by možno bola schopná bojovať za vieru aj mečom. Čím by samozrejme nebola jediná, vinou viery bolo zabitých pomerne veľa ľudí..


58.
označiť príspevok

anakin
   18. 11. 2012, 18:54 avatar
Este raz clear... Citaj pozorne... VERIA TOMU.


86.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 19:38 avatar
Clear na zaklade coho ma takto krivo obvinujes? Poznas ma? Ako si dovolujes tvrdit, ze by som v stredoveku bojovala za vieru mecom a zabijala ludi? Zase len ateisticke domienky a nenavist? Trepes dve na tri a nestitis sa obvinovat ludi, aj ked si ma nevidel a nepoznal, len si mi surovo pripisal nieco co kaze tvoja ateisticka ideologia.


89.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 19:42 avatar
Leuš, vidíš tam to slovo "možno" ?


92.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 19:44 avatar
A to staci? To si mozes dovolit pisat chujoviny a krivo obvinovat? Staci, ze tam jebnes slovo "mozno"? Tak toto je typicky alibizmus a zbabelost ateistov.


107.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 20:05 avatar
Ano Leuš, to stačí. Slovo "možno" znamená okrem iného aj "možnosť". Je rozdiel povedať napr.: "Jožo to urobil", alebo "Možno to bol Jožo". Verím že to časom predýchaš a v budúcnosti pochopíš aj význam viet v ktorých sa bude nachádzať slovo "možno"  


110.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 20:08 avatar
Clear aha, takze ti mozem nabryzgat obvinit z hocicoho a za tym dam slovo mozno. Nuz ak toto je tvoj styl jednania a reci s ludmi, potom dobre. Budem s tebou tak debatovat.


112.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 20:10 avatar
Samozrejme že môžeš ! Pre boha prečo by si nemohla ?
Súhlasí Vlado


30.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 18:20 avatar
Clearko je dost odvazne tvrdit nieco, ze desatoro nie je vynimocne. Prepac, ale rozosmial si ma. Toto si netrúfnu povedat ani profesori, vedci a ludia co dokazali pre ludstvo vela urobit. Prepac, ale myslim si, ze ty si obycajny clovek ako vacsina z nas. Ale inak ozaj skus napisat take dve stranky, ktore budu mat platnost a vyznam ako napr. v Biblii. Pokusis sa ? Ved je to jednoduche a aj obycajny clovek na ulici co ide s taskou z Tesca to dokaze.


13.
označiť príspevok

nabzlo muž
   18. 11. 2012, 17:32 avatar
Lea tak to dopadne ked k nám príde korán...www.drsnysvet.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 17:36 avatar
Nabzlo no vidíš, a práve vy čo brojíte a nenavídite kresťanstvo-ateisti, prispievate k pádu cirkvi a kresťanstva, ktoré tu máme. Aj, keď nemám obavu o kresťanstvo, ono tu bude stále, ale vy ste si vyvolili a chcete tu mať islam. Vadí vám kresťanstvo? Príde islam a ani nepípnete, nakoľko islamistické náboženstvo je ťažšie napadnuteľné a akurát sa zmôžete na to, že poukážete aké zverstvá robia moslimovia. Aj, keď zverstvá ateistov t.j. druhá svetová vojna a gulagy boli ešte horšie.


19.
označiť príspevok

nabzlo muž
   18. 11. 2012, 17:57 avatar
náboženstvo je zlo v každej podobe,preto ho treba vytlačiť na okraj spoločnosti,ľudia by v boha neverili,keby ich k tomu nenútili,nezodpovedný rodičia a učitelia...


21.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 18:03 avatar
Pre teba nabzlo iste. Bojuj a bojuj, ved to jedine je zmyslom tvojho zivota - byt proti a snaha znicit co bolo vybudovane a prospesne pre ludi. Vela sil na tvojej ceste.


32.
označiť príspevok

nabzlo muž
   18. 11. 2012, 18:23 avatar
náboženstvo nikdy nebolo v prospech obyčajných ľudí,dôkazom je zločinecká cirkev...


33.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 18:27 avatar
...zločinecká cirkev je jedna strana mince ....pomoc, opora pre ľudí tá druhá ...
...stačí, ak by existoval jeden obyčajný človek, ktorému náboženstvo pomohlo a tvoj argument by nemal váhu ...a existujú ich tisíce ...státisíce, ktorých drží nad vodou, odučilo od závislostí, zachránilo dušu, či život ...si zaujatý a zaslepený, nabzlo ...plný zloby voči viere ...nechápem to ...
..verím alebo neverím ...a mám na háku .....ale toľko zla ....nerozumiem .....
Súhlasí Lea Pragmatická


15.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   18. 11. 2012, 17:34 avatar
Ľudí zaujíma Boh asi ako sa Boh zaujíma o ľudí.


17.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 17:37 avatar
Sono odkiaľ si na to priešiel? Podľa seba? Trošku je to inak. Stále je na svete milióny ľudí čo veria v Boha. Asi sa mýlia, že? A mali by sa stať ateistami?


20.
označiť príspevok

nabzlo muž
   18. 11. 2012, 18:02 avatar
náboženskú slobodu treba obmedziť zákonom a bude pokoj...


23.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 18:05 avatar
A vsade nasilne a zakonom zavliect ateisticky svetonazor, inak my ateisti rozputame 3. svetovu. Zabranit slobode zhromazdovania a vierovyznania. Povinne zavliect ateizaciu vsade - od statny organizacii, po verejnopravne, sukromnopravne aj do kazdej domacnosti. Vtedy bude hej a budes spokojny.


28.
označiť príspevok

nabzlo muž
   18. 11. 2012, 18:17 avatar
vojna už začala,pozri čo sa robí v Gaze a nezačali ju ateisti ale tvoji debilný moslimy,Izrael prečisti tých moslimských debilov...


27.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:17 avatar
Leuš analógia k tomu čo si napísala: Jedzte kravské hovná. Miliardy múch sa predsa nemôžu mýliť !"
Súhlasí nabzlo


31.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 18:21 avatar
Clearko. Toto si prestrelil a dost. Ale kludne, ak sa citis ako mucha, to ti nemozem zabranit. Nevidim dovod dalej temu nabozenstva ci vieru s tebou rozoberat.
Súhlasí rose.madder


34.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:27 avatar
To bola analógia. Trošku drsná, ale veľmi výstižná. Tým som Ti chcel vysvetliť, že napr. keď veľa ľudí fajčí a myslia si že im to neškodí, tak to neznamená že je to tak. Alebo napr. keď veľa ľudí verí v Spidermana, neznamená to že Spiderman existuje. Pochopila si ?
Súhlasí nabzlo


37.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 18:29 avatar
..tak isto sa dá napísať opak ...ak toľko ľudí neverí, to neznamená, že Boh neexistuje : )
Súhlasí Lea Pragmatická


43.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:39 avatar
To je pravda, ale VŽDY sa dokazuje existencia niečoho/niekoho. Takže ťarcha dokazovania je na veriacich


45.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 18:43 avatar
Clear uz sa ta opakovane pytam, ci dokazes napisat taky text na dve stranky aky je v Biblii? Dokazes to alebo nie?


49.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:45 avatar
Určite by som také niečo zvládol, ale musel by som sa strašne premáhať. Napísať až dve strany takých hlúpostí dá zabrať aj väčším mysliteľom ako som ja  


52.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 18:48 avatar
Tvoja odpoved hovori za vsetko. Diky. Nepokracujem v diskusii s tebou na tuto temu. Az mas otazky ohladne ateizmu ci viery, opytaj sa ateistov, oni ti skor daju odpoved ako chces pocut, co na tom, ze nepravdivu a scestnu. Vela stastia.
Súhlasí clear1


60.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 18:59 avatar
Ďakujem Leuš. Ale nedá mi - ako vieš že tá Tvoja cesta je tá správna ?


62.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 19:03 avatar
Clear dolezite je, ze ty veris, ze tvoja cesta je spravna. Lebo ani ty na svoju cestu nemas vedecke dokazy, takze mas len vieru vo svoju nevieru.
Súhlasí rose.madder


64.
označiť príspevok

Ranexill muž
   18. 11. 2012, 19:08 avatar
Clear, vies mi dat linku, kde sa da kupit ten prazikvantel, ci jak sa to vola?


72.
označiť príspevok

blueevil
   18. 11. 2012, 19:16 avatar
Milan Pravda, Liptovsky Mikulaš alternativna ambulancia, je tam kontakt na neho, najlepšie na mobil. ma v praškovej forme, stoji to kompletne 70€ inak by si platil za Cesol (praziquantel) iba za jednu krabičku 20€. neber to ale spolu s albendazolom a inymi, nie naraz. vo mne to bolo tiež   www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


74.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 19:21 avatar
Najlacnejší je tu: www.numa.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Je to síce určené pre rybičky, ale je to čistý praziquantel a viem o ľuďoch čo ho brali a bolo to v pohode
Súhlasí Ranexill


77.
označiť príspevok

Ranexill muž
   18. 11. 2012, 19:26 avatar
Dakujem ti..som si to vdaka tebe osve prestudoval vsetko, tak si to zadovazim. Len tam kde som snoril boli stale len zahranicne ..
Súhlasí clear1


80.
označiť príspevok

Ranexill muž
   18. 11. 2012, 19:29 avatar
a ako zistim kolko g na kg telesnej vahy?


91.
označiť príspevok

blueevil
   18. 11. 2012, 19:44 avatar
kura musi trvať aspoň dva tyždne, prve dni si daj aj po šesť gramov. bude bolieť brucho, hlava, lebo je to aj v mozgu. ma to uplne každy


98.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2012, 19:55 avatar
B: kura musi trvať aspoň dva tyždne

To hej, aby dával pozor, aby z kury nebola sliepka.


123.
označiť príspevok

Chiara
   18. 11. 2012, 20:49 avatar
O čom sa tu bavíte, o akých parazitoch, o hlístoch v črevách?


124.
označiť príspevok

blueevil
   18. 11. 2012, 20:56 avatar
take lahôdky   je v tomto pripade lepšie vedieť ako nevedieť. spravia ti z organizmu emental s vnutornymi ranami, produkuju enzym, ktorym si razia cestu, ak ťa nepapaju ovšem. vdaka tomu svinstvu existuju snad všetky choroby. lekarov to vôbec netrapi. lieky sa nedaju zohnať, niesu vedene u minesterstve zdravotnictva  


125.
označiť príspevok

Chiara
   18. 11. 2012, 21:02 avatar
Ako sa volajú tie lahôdky? Viem že hlísty sú požieračmi organizmu a môžu byť aj pásomnice.


126.
označiť príspevok

blueevil
   18. 11. 2012, 21:09 avatar
cesol, prazequantel, vermox a ešte dva. parazitov je veľa druhov, viac ako dvesto, zjazvia ti cely organizmus, hlavne mozog, potom su z toho važne nasledky. človek si aj oddychne po tej očistnej kure a ziska energiu. je to neuveriteľne svinstvo, žiadny cesnak nepomôže. ľudia ktori o tom vedia, sa odčervuju každy polrok  
Súhlasí Chiara


127.
označiť príspevok

Chiara
   18. 11. 2012, 21:17 avatar
To sú názvy čoho, tých parazitov alebo liekov? Cesnakový kúpeľ nepomôže? Ja ako decko som mala hlísty, nič nezaberalo, až potom som ležala po krk v horúcej cesnakovej vode, kde som pobudla vždy tak hodinu a približne po 4-5 raze tejto kúry zmizli.
Mali sme to viaceré deti v škôlke, možno zo zle spracovaného mäsa, neviem, bežne sa to vtedy nevyskytovalo u detí.


128.
označiť príspevok

blueevil
   18. 11. 2012, 21:25 avatar
cesol je vlastne prazequantel, je to obchodna nemecka značka. praziquantel je učinna latka. vermox, zentel su malo učinne, na baze albendazolu, ale ničia zasa ine druhy. vajička sa cistuju, takže sa ti to môže ozvať aj po niekoľkych rokoch. cesnak ich iba poštekli, nič viac, rovnako ako lapacho. neodporuča sa to. hlisty žiju prevažne v pľucach, ale aj všade samozrejme. stači aby nieaky psik dal na zem vykal ktory sa rozdupe a ty to vdychneš. je to ja v muke, vode, vajičkach. kamoš si dal veternik a dostal salmonelozu a skončil v nemocnici na tri mesiace  
Súhlasí Chiara


130.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 21:32 avatar
Prave preto tie kury su zbytocne. Hoci sa clovek za drahe peniaze vycisti, vyslovene o pat minut sa moze nakazit. Clovek nemozem ovplyvnit co dycha, co zje. Nezijeme v inkubatore a v sterilnom prostredi. Nase telo je zive a je potrebne sa zmierit, ze su v nom aj ine parazity, cerviky a neviem co. Uznavam napr. liecebne kury - so stravou, mozno aj 1-2 dnovu hladovku,kupele, viac konzumovat napr. surovu cibulu, cesnak na hrube precistenie a dezinfekciu. Ale totalne precistenie je hlupost a zbytocne vyhodene peniaze.
Súhlasí Chiara


132.
označiť príspevok

blueevil
   18. 11. 2012, 21:38 avatar
najprv to vyskušaj, uvidiš čo z teba vylezie a ako budeš hysteričtiť, potom mi povedz že je to zbytočne. ak sa ti to dostane do srdca, môžeš dostať infarkt, to považuješ za vyhodene peniaze ? môžeš byť štastna že maš info o tom. cibuľa, cesnak to svinstvo nezastavi


134.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 21:43 avatar
Blue nepochybujem o tom, ze by vyliezlo kadeco. Ale to je teraz len taka moda. Uz davno ludia vedeli, preco su dobre posty ci hladovky a to este neexistovala nasa "vyspela a supermoderna" medicina. Odcervovacie tabletky su podla mna vtedy na mieste uzivat, ked uz telo nezvlada tych parazitov. To mas ako s antibiotikami, tiez ich neberies preventivne. A tiez napr. svojho casu boli modne crevne sprchy - hadice do riti co ti maju vycistit creva - toto je vsak velmi nebezpecne a skodlive a neprirodzene. Mnohi lekari to potvrdia. Ale tie crevne sprchy maju na sukromnych ambulanciach a chcu si zabezpecit navratnost stroja aj zarobit - nuz biznis je biznis.


135.
označiť príspevok

blueevil
   18. 11. 2012, 21:46 avatar
to je o tom ako si vážiš svoje zdravie. lekarom never, su to iba obchodnici s liekmi. mala si na mysli klistir


138.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 21:53 avatar
mala som na mysli crevnu sprchu - colon wash ci jak sa to po anglicky pise


133.
označiť príspevok

Chiara
   18. 11. 2012, 21:39 avatar
Ten dôvod, prečo je prečistenie kompletka hlúposť?


136.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 21:48 avatar
Chiara ved som to vysvetlila v 130. Tabletky su vzdy biznis, ked sa kupuju volno predajne a je im robena reklama a ucelovo straseny clovek. Nuz co clovek neurobi pre zdravie a pre zisky lekarnikov a farma priemyslu? Staci par dni jest odlahcenu stravu, pridat sport, prirodne antibiotika... Ale iste, ak uz je choroba a problem treba ist k odbornikovi, lekarovi.


137.
označiť príspevok

blueevil
   18. 11. 2012, 21:51 avatar
ti kto povedal že lekar ti pomôže ?   vlastne každy môže byť rad že helmetika vôbec existuju, človek sa citi oveľa lepšie, su na predpis


131.
označiť príspevok

Chiara
   18. 11. 2012, 21:37 avatar
Ďakujem, čo už, že som sa nedozvedela meno pre lahôdkové parazity čo tu spomínaš.


129.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 21:27 avatar
Vaňové kúpele s rôznými soľami, pozor nie chemickými a voňavými penami do kúpeľa robia zázraky. Rovnako rôzne bylinkové roztoky alebo ako aj ty píšeš napr. cesnakové robia divy. Dnešní ludia vyhadzuju vane, raz sa dva sa osprchuju s chemickym gelom na sprchovanie, potom si daju chemicke telove mliekov, potom ich svrbi koza a idu na kozne, kde si za peniaze kupia liecive vodicky a maste. Pritom sa zabuda na liecive sedacie kupele vo vani, bylinky, soli ... to je hotovy liek. Citala som a su studie, ze normalny kupel vo vani s liecivou solou cca 20 minutovy, ti vyplavi skodliviny z tela, nastartuje metabolizmus, zbavi inych nepotrebnych latok, lieci kozne ochorenia, plesne... a vyrovna sa 3 dnovej ocistnej kure - nejakej diete.


97.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 19:55 avatar
Zistím Ti to a dám Ti vedieť, sú na to tabuľky. Blue nemá pravdu, 6g denne je veľa
Súhlasí Ranexill


100.
označiť príspevok

Ranexill muž
   18. 11. 2012, 19:56 avatar
diky..dam ti mail?


102.
označiť príspevok

Ranexill muž
   18. 11. 2012, 19:58 avatar
Alebo dam si do zahlavia tam do profilu, ked nebudem na df, alebo budem niekde odcestovany, aby si to mal kam poslat si ho necham v profile.


116.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 20:20 avatar
No už to mám. Na približne 80 kg chlapa 3 x denne 1200mg. Každú dávku zapiť šťavou z jedného grapefruitu, tá spôsobí lepšie vstrebávanie do krvi.


118.
označiť príspevok

Ranexill muž
   18. 11. 2012, 20:26 avatar
Ok..a po aku dlhu dobu? Kolko dní?


120.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 20:31 avatar
Tri dni ráno, na obed, večer. Vždy pred jedlom, stačí tak 20 min. Potom po dvoch týždňoch jeden deň (ráno, na obed, večer), a po ďalších dvoch týždňoch zase jeden deň (ráno, na obed, večer)

Preto sa to opakuje po dvoch týždňoch, lebo látka účinkuje len na dospelé jedince a väčšina parazitov má inkubačnú dobu cca 14 dní. Takto zlikviduješ aj tie čerstvo vyliahnuté
Súhlasí Ranexill


121.
označiť príspevok

Ranexill muž
   18. 11. 2012, 20:36 avatar
Dakujem, precitam..
Súhlasí clear1


119.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 20:27 avatar
Toto si prečítaj ak máš čas: www.darzdravia.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


104.
označiť príspevok

blueevil
   18. 11. 2012, 20:01 avatar
98/ ušla mi zasa pointa ?  
97/ na začiatok to treba clear, oni su dosť odolne a nestači cesnak, však viež. nezniči skoro nič, môžu žiť aj priamo v žaludku v kyseline soľnej. vajička, ktore môžeš aj vdychnuť su mikroskopicke. po dvoch tyždňoch sa liahnu nove larvy na ktore prazequantel nezabera, iba na veľke kusy


106.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2012, 20:04 avatar
Ale nie, to len tak, ruším vám debatu. 


108.
označiť príspevok

blueevil
   18. 11. 2012, 20:06 avatar
ty sa dokažeš rehotať aj nad lyžičkou


109.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2012, 20:08 avatar
V 98., ani v 106. som sa nerehotal. Tak ti neviem čo na to povedať. 


113.
označiť príspevok

blueevil
   18. 11. 2012, 20:13 avatar
nič, si iba zaskočeny pravdou ?


114.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2012, 20:17 avatar
Akou?


115.
označiť príspevok

blueevil
   18. 11. 2012, 20:19 avatar
presne tou


117.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2012, 20:25 avatar
Presne tou ktorou? Cituj.


81.
označiť príspevok

blueevil
   18. 11. 2012, 19:31 avatar
dokonca MMS2 dokaže zničiť berliozu, jeden druh pasomnice ktory je maly, inak imunny na cesol.


47.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 18:45 avatar
...tak potom ateizmus nemá zmysel ...lebo on je založený predovšetkým na "neviere" : )
...a okrem toho, pre veriaceho to nie je ťarcha ...je to radosť ....len občas nemá zmysel nasilu búchať na zamknuté dvere ...


75.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2012, 19:21 avatar
Radšej si prečítaj Antológiu moderného ateizmu. adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


76.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 19:25 avatar
Vlado dobre citanie.... pre ateistov. Vrelo doporucujem. Ateisticku vieru si treba pestovat.


79.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2012, 19:28 avatar
Isté je, že si knihu nečítala, inak by si nenapísala takú hlúposť, že ateistická viera.


84.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 19:35 avatar
Mas dokaz, ze som necitala? Ateizmus nestoji na vede a vedeckych dokazoch, preto je ateizmus len viera v nevieru.


88.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2012, 19:41 avatar
Reagujem na to, čo píšeš. Keď nebudeš písať hlúposti, nebudem tak reagovať: Isté je, že si knihu nečítala, inak by si nenapísala takú hlúposť, že ateistická viera.

Keby si ju čítala, nemohla by si to napísať. A ak áno, že tak tvrdiť naďalej chceš, ukáž, z ktorých viet vychádzaš.


93.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 19:46 avatar
Z viet o ateistickej hluposti som vychadzala.


95.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2012, 19:52 avatar
Čiže si knihu nečítala…


57.
označiť príspevok

anakin
   18. 11. 2012, 18:53 avatar
Nemusi... Z logickeho hladiska sa dokazuje pravdivost vyroku ako takeho s vysledkom pravda alebo nepravda
Súhlasí Lea Pragmatická


63.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 19:05 avatar
Ok, tak dokáž pravdivosť výroku "Boh existuje"  


65.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 19:09 avatar
..dokáž, že neexistuje : ) ...


68.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 19:11 avatar
Rose a odpovie ti ateistickou basnickou, ze dokazovat sa ma existencia a da za tym mudreho a zmurkajuceho smajlika.
Súhlasí rose.madder


85.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 19:35 avatar
Ok, žiadny problém: V živote ho nikto nevidel, v živote ho nikto nepočul (s výnimkou ľudí chorých na schyzofréniu spred 2000 rokov), zatiaľ sa nikomu nepodarilo zistiť jeho prítomnosť na akomkoľvek meracom prístroji ktorý by toho bol schopný. Čiže nič nenasvedčuje jeho existencii. Oficiálne neexistuje. No a teraz Ty dokáž jeho existenciu  


90.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 19:43 avatar
..clear, myslíš, že existujúci len veci, ktoré dokážeme vnímať? ...myslíš, že naše vnímacie senzory sú také dokonalé, že vnímajú všetko reálne? ....si si naozaj tak istý tým, že existuje len to, čo dokážeš vidieť, počuť, chytiť, ochutnať? : ) ...ved ani bunky organizmov by sme nedokázali popísať, ak by nášmu nedokonalému zraku nepomáhali mikroskopy ...ľudstvo sa strašne preceňuje a stačí pár katastrof a sme v háji ...
...existencia Boha sa dokázať nedá a tak to má byť ...bolo by to príliš jednoduché pre ľudstvo, ak by sa kadekomu ukázal ; )
Súhlasí Lea Pragmatická


96.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 19:53 avatar
Nie, to si samozrejme nemyslím. Ale sleduj - nikto ho nikdy nevidel, nepočul,... ale predsa sú popísané celé knihy o tom aký je, ako chce aby sme sa chovali, a čo od nás vlastne chce... Pochopené ? Si si naozaj istá tým že napr. v biblii je o ňom popísaná pravda ? Lebo aj Mohammad-ov Korán to tvrdí... Tak ktorý zdroj jeho slova je ten pravdivý ?  
Súhlasí Vlado


99.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 19:55 avatar
Zdravy rozum tiez nikto nikdy nevidel ani sa ho nedotkol a aj tak vacsina si mysli, ze zdravy rozum ma. A skoro kazdy sa odvolava na zdravy rozum. Tak ako to je?
Súhlasí rose.madder


101.
označiť príspevok

Vlado muž
   18. 11. 2012, 19:57 avatar
To, že sa niekto odvoláva na zdravý rozum, neznamená, že ho aj má.


103.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 20:00 avatar
Ty si videl zdravy rozum alebo si sa ho dotkol? Lebo nikto nikdy zdravy rozum nevidel.


105.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 20:01 avatar
...mne zdaleka nie je všetko jasné a mám pocit, že čím viac a hlbšie sa tým zaoberám, tým viac otázok sa predo mnou vynára ..zdroje sa dajú pochopiť rôzne ...symbolika textov je vďačná pre rôzne skupiny ľudí , každý si môže vysvetliť všetko po svojom a ako sa mu hodí do tej svojej pravdy pravdúcej, vrátane skeptických ateistov, či manipulatívnej cirkvi . ) ..
..ja som tiež ešte len na ceste ...ale verím, cítim a proste viem, že konečne kráčam správne ...neviem to logicky vysvetliť , ani dokázať ..tiež som bola pyšná a myslela si, že JA som tá, čo riadi výlučne svoj život a existuje len to, čo vidím ja, lebo to, čo nevidím, nie je ...žiadna pokora, žiadne pochybnosti ...chvalabohu, zmenila som sa : )
dakujem za debatu, pekný večer, clear ; ))


111.
označiť príspevok

clear1 muž
   18. 11. 2012, 20:08 avatar
To že obhajujem ateistický názor ešte neznamená že nemám žiadne pochybnosti. Tiež som ešte len na ceste, len s tým rozdielom, že si nenechám tlačiť hlúposti do hlavy. Chcem vedieť, nie len slepo veriť


66.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 11. 2012, 19:09 avatar
Keby sa mi chcelo hned ti dam vedecky dokaz o jeho existencii. Ak niekto potrebuje vedecky dokaz, tam kde nie je potrebny vedecky dokaz - tak to povazujem za hlupu otazku a nevedomost toho co sa pyta.


67.
označiť príspevok

anakin
   18. 11. 2012, 19:10 avatar
Nepochopil si... Mne je to vcelku jedno... Len som sa pozastavil nad tym ze dokazuje sa existencia ci co :-) dokazuje sa veta... Vyrok... A jej pravdivost :-)
Súhlasí Lea Pragmatická


69.
označiť príspevok

rose.madder žena
   18. 11. 2012, 19:13 avatar
...gympel ..prvý ročník ; ))
Súhlasí anakin


70.
označiť príspevok

anakin
   18. 11. 2012, 19:13 avatar
Súhlasí rose.madder


36.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   18. 11. 2012, 18:29 avatar
...zid sa ukazal...!!!tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


139.
označiť príspevok

winry žena
   6. 1. 2013, 18:06 avatar
Som zodpovedný človek. Cestujem dva razy do roka okolo sveta. Zatvorenie očí, keď pred vami stojí tiger, nezariadi, že tiger zmizne. Nič nie je väčšou hrozbou pre spoločnosť a slobodu žien ako islam. Korán hovorí, že všetkých nemoslimov treba buď zabiť, alebo priviesť k tomu, aby konvertovali na islam, dovoľuje týrať a zabíjať ženy. Takéto náboženstvo je nebezpečné. Verejne sa stavia proti právnemu systému. Malo by byť nelegálne. To je porovnateľné s kresťanstvom, ktoré v stredoveku obviňovalo a upaľovalo ľudí kvôli bosoráctvu. Ľudia by sa mali poučiť z chýb, ak chcú byť slobodní.
Keď nenasledujete Korán, nie ste moslim. Dokonca vás podľa tejto knihy čaká smrť, keď chcete islam opustiť. Výbuchy po svete a ďalšie agresívne činy proti hinduistom či kresťanom robia moslimovia. Nemôžeme povedať, že všetci moslimovia sú teroristi, ale všetci teroristi sú moslimovia. Ale je pravda, že veľa moslimských peňazí je v médiách, a preto ľudia nemajú skutočné informácie. Ďalším veľkým problémom je preľudnenie. Ľudská populácia sa rozrastá priveľmi rýchlym tempom, ľudia žijú nedôstojne, s veľmi nízkou životnou úrovňou a zdravím. Strácame tak aj zaujímavé zvieratá a dôležité veci.
Ole Nydahl (71)
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V živote trvá minútu, kým si všimneš niekoho zvláštneho, hodinu, aby si si ho vážil, jeden deň, aby si ho miloval a celý život potrebuješ na to, aby si na neho zabudol.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(299 410 bytes in 0,581 seconds)