Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Islam náš každodenný

135
reakcií
276
prečítaní
Tému 12. januára 2020, 19:09 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
06. 12. 2014
45
21. 09. 2013
41
08. 01. 2012
33
 
 


1.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:09 avatar
Soeren Kern pozbieral niektoré čriepky z nemeckých novín za január minulého roku.

1. januára. Štyri mladiství migranti - traja Afganci a jeden Iránec - napadli v Ambergu viac ako tucet okoloidúcich. Pri útokoch bolo zranených dvanásť ľudí vo veku 13 až 42 rokov. Jeden 17-ročný bol hospitalizovaný so zranením hlavy. Bavorský minister vnútra Joachim Herrmann uviedol, že títo štyria páchatelia nemôžu byť z právnych dôvodov deportovaní:

"Každý, kto náhodných okoloidúcich bije hlava nehlava, tak dáva najavo, že v našej spoločnosti nehľadá ochranu. Opití páchatelia nemôžu v našej krajine očakávať žiadne pochopenie, ale iba tvrdosť právneho štátu. V súčasnosti však nie je ich deportácia legálne možná. Tvrdo pracujeme na zmene."

2. januára. Najvyššia žalobkyňa Claudia Vanoni v rozhovore pre denník Berliner Zeitung uviedla, že v Berlíne sú antisemitské útoky čoraz bežnejšie: "Mám dojem, že sa antisemitizmus stáva hlasnejší, otvorenejší a agresívnejší."
Z väčšiny antisemitských útokov obviňovala "pravicových páchateľov".

Na otázku na antisemitizmus zo strany moslimov povedala: "V rozhovoroch s židovskými organizáciami čoraz častejšie počúvam, že Židia považujú antisemitizmus medzi moslimami v Nemecku za čoraz väčší problém. Štatisticky to však nedá jednoznačne dokázať." Na otázku, či je v kontakte s moslimskými organizáciami, odpovedala: "Ešte nie."

3. januára. 22-ročný neúspešný žiadateľ o azyl z Líbye menom Mohamed Youssef T. - ktorý si hovorí "King Abode" - sa mohol vrátiť do saského Bautzene potom, čo dostal zákaz pobytu na tri mesiace kvôli "spáchaniu mnohých trestných činov vo veľmi krátkej dobe". Líbyjčan, ktorý sa stal "miestnou celebritou", má na svedomí 25 trestných činov, vrátane krádeží, obchodovania s drogami, fyzického napadnutia a majetkovej škody, ale nikdy nebol v Nemecku "kvôli procedurálnym pochybeniam" väznený.

Denník Bild napísal, že King Abode "miluje mediálnu pozornosť", ktoré sa mu dostáva vďaka jeho trestnému správaniu.

"Pretože žiadateľ o azyl dodržiava naše podmienky, v súčasnej dobe neexistuje žiadny právny dôvod pre predĺženie existujúceho zákazu pobytu," uviedol hovorca mesta Bautzen André Wucht. "King Abode" nedávno na YouTube zverejnil šesťminútovej rapové video, v ktorom kričí: "Nas * ať, späť do vlasti? Nejdem. Zostanem tu v Nemecku. Ty zas * aná polícia, nemáš môj rešpekt."

Nemôže byť deportovaný, pretože nemecké orgány považujú Líbyu za "nebezpečnú" a tiež preto, že Nemecko nemá s Líbyou uzavretú návratovú dohodu.

4. januára. Na námestí Steintorplatz v Hamburgu sa 31-ročný Turek za pokriku: "Alláhu Akbar" ( "Alah je veľký" bránil zatknutiu. Bolo vyslaných viac než 20 hliadkových vozov, aby ho policajti premohli. Mužovi bolo nariadené podstúpiť lekársku prehliadku.

5. januára. V Ústrednej mešite v Kolíne nad Rýnom sa konalo "Druhé stretnutie európskych moslimov". Ústredná mešita v Kolíne nad Rýnom bola založená tureckou vládou a je jednou z najväčších mešít v Európe.

Zasadnutie za zatvorenými dverami, na ktorom sa zišlo viac ako 100 moslimských zástupcov zo 17 európskych krajín, viedol Ali Erbas, čo je šéf tureckého direktoriátu pre náboženské záležitosti známeho ako Diyanet.

Čoskoro potom, čo tureckí úradníci zverejnili na internete fotografiu z tejto udalosti, sa vynorili správy, že na stretnutí boli aj zástupcovia Moslimského bratstva.

Moslimské bratstvo je organizácia blízka tureckému prezidentovi Recep Tayyip Erdo?an a je sledovaná nemeckými spravodajskými službami. Niektorí pozorovatelia uviedli, že stretnutie bolo pokusom Turecka ukázať konkurenčnom mocnostiam svoje vedúce postavenie v islamskom svete.

Záverečné vyhlásenie z tohto zasadnutia zdôraznilo univerzálnosť islamu a odmietlo národnej formy náboženstva.

"Islam je náboženstvo mieru, ktoré obhajuje po celom svete rovnaké univerzálne hodnoty," uvádza sa vo vyhlásení. "Regionálne alebo národné termíny, ako je 'nemecký islam', 'francúzsky islam', 'belgický islam' alebo 'európsky islam', sú v rozpore s univerzálnosťou islamu, ktorý je rovnaký vo všetkých dobách a miestach na zemi."

Kolínske zasadnutí zdôraznilo, že jeho cieľom je "organizovať stretnutia európskych moslimov" každé dva roky. Prvé stretnutie sa konalo v Bruseli v roku 2014.

6. januára. Má sa za to, že migranti stoja za rastúcim počtom útokov na komunálny zamestnancov vo Freiburgu. V niektorých častiach mesta pracovníci zbierajúci mestský odpad a komunálni zamestnanci čistiaci ulice pracujú v súčasnosti iba počas dňa a v tímoch po dvoch. V jednom prípade niekto hodil fľašu do čelného skla smetiarskeho vozu a kopol do dverí. Pri ďalšom incidente bol komunálny pracovník napadnutý zozadu a ponechaný v bezvedomí. Ďalší zamestnanec bol napadnutý cudzincom s cieľom ukradnúť mu mobil.

"Je to nová dimenzia," povedal riaditeľ miestnej spoločnosti pre upratovanie ulíc ASF Michael Broglin. "Upratovacia služba je čiastočne obmedzená."

7. januára. V Sonneberg bol predvolaný na políciu 20-ročný afganský migrant, kvôli tomu, že sa prechádzal po železničnej trati. Spolková polícia varovala:

"Spolková polícia stále dokola zatýka migrantov, ktorí sa prechádzajú po železničných tratiach. Spolková polícia preto pravidelne organizuje v azylových strediskách preventívnej schôdzky k tejto téme a upozorňuje na konkrétne nebezpečenstvo na železnici."

"Azylantov sú najmä varovaní pred neoprávneným vstupom na koľaje. Vlaky majú v závislosti na rýchlosti brzdnú dráhu až niekoľko sto metrov. Najmä moderné rýchle vlaky nemožno zastaviť včas. Následky potom môžu byť závažné."

8. januára. 19-ročný somálsky migrant sa priznal, že sa pokúsil v Halle znásilniť 74-ročnú ženu v jej byte. "Môj klient ma uisťuje, že je mu to veľmi ľúto," povedal jeho obhajca Björn Fehse. "Vlámal sa do bytu, pretože chcel sex."

Keď sa sudca spýtal obžalovaného, prečo pokračoval v násilí potom, čo sa žena ubránila, odpovedal: "Bol som proste opitý." 19-ročný muž je obvinený nielen z pokusu o znásilnenie, ale aj z vlámania a napadnutia.

9. januára. Dvadsaťročný gambijský žiadateľ o azyl vystrájal v banke v Ravensburgu po tom, čo sa pokúsil neúspešne vybrať finančné prostriedky a banková úradníčka mu povedala, že nemá na účte dostatočnú hotovosť. Vytiahol nôž, hádzal stoličkami, kopal do kúrenia a nakoniec chcel odniesť krabicu s finančnými darmi pre charitu, ktorú našiel na pulte. Keď dorazila polícia, bránil sa zatýkaniu a pokúsil sa udrieť hlavou policajtku. Bol obvinený z pokusu o lúpežné vydieranie, pokusu o napadnutie a urážku policajtov.

10. januára. Nemecko deportovalo 23-ročného afganského migranta menom Mortaza D. Keď však pristál v Kábule, afganské úrady ho odmietli vpustiť do zeme a poslali ho späť do Nemecka. Mortaza D., ktorého žiadosť o azyl bola v roku 2010 zamietnutá, je mnohonásobným zločincom s viac ako 20 známymi trestnými činmi. Afganské úrady uviedli, že je duševne chorý, a podľa bilaterálnej dohody s Nemeckom nemožno "zraniteľných" ľudí deportovať do Afganistanu, pretože v krajine chýbajú zodpovedajúce zdravotnícke zariadenia.

11. januára. 25 ročný afganský žiadateľ o azyl dobodal v nemocnici v Bad Kreuznach 25-ročnou tehotnú Poľku. Nenarodené dieťa pri útoku zomrelo. Neskôr sa ukázalo, že sa obaja poznali, aj keď nie je jasné, či bol muž otcom dieťaťa.

12. januára. 38-ročný líbyjský muž pracujúci ako lekár v nemocnici v Melsungu bol zatknutý po tom, čo bol odhalený jeho podvod. Do nemocnice bol prijatý na začiatku roka 2018 na základe falošných dokumentov. Zdravotná sestra získala podozrenie potom, čo Líbyjčan spackal transfúziu krvi, na ktorú je štandardizovaný postup.

Vyšetrovanie zistilo, že muž, ktorý bol predtým zamestnaný na klinike v Kasseli a Hildesheime, bol v máji 2018 odsúdený na tri roky a desať mesiacov za falšovanie a podvod, pri ktorom získal neoprávnene zo systému sociálneho zabezpečenia viac než 10 000 eur. Bolo mu odobraté povolenie na pobyt a bolo rozhodnuté, aby bol po výkone trestu vyhostený. Zostáva nejasné, prečo nikdy nešiel do väzenia, a prečo mu bolo dovolené v Melsungu praktizovať medicínu.

13. januára. 23-ročný migrant z Afganistanu bol v Jene zatknutý za vraždu 87-ročnej ženy. Obaja žili v rovnakom nájomnom dome. Polícia našla telo ženy v suteréne potom, čo príbuzní nahlásili jej zmiznutie.

14. januára. 22-ročný žiadateľ o azyl bol zatknutý po tom, čo rozbil okná radnice v Bad Schwalbachu. Polícia uviedla, že muž, ktorý žije v azylovom dome v Niedernhausen, bol nespokojný s výškou dávok sociálneho zabezpečenia. Škoda bola odhadnutá na približne 5 000 eur.

15. januára. 50-ročný Nemec afganského pôvodu, ktorý pracoval ako prekladateľ a kultúrny poradca nemeckej armády, bol zatknutý pre podozrenie zo špionáže pre Irán. Abdul Hamid S. bol obvinený z odovzdávania "vysoko citlivých informácií" iránskej tajnej službe MOIS. Má sa za to, že pre iránsku spravodajskú službu pracoval niekoľko rokov.

16. januára. V azylovom dome v Guben dobodal 20-ročný sýrsky žiadateľ o azyl počas sporu ďalšieho 22-ročného Sýrčana. Keď sa zamestnanci azylového centra pokúsili do sporu zasiahnuť, tak ich napadol sekerou.

18. januára. Viac ako dva tucty tureckých a sýrskych mladíkov napadli okoloidúcich neďaleko hlavnej vlakovej stanice v Gelsenkirchene. Mladíci tiež vystriekali hasiace prístroje, napadli zamestnancov železnice a tlačili núdzové tlačidlá pre zastavenie eskalátorov. Jeden podozrivý, na ktorého bol vydaný zatykač, natlačil policajta na sklenenú stenu pizzerie. Obaja muži potom prepadli sklom do baru.

Podozrivý bol zranený a po ošetrení v nemocnici bol zadržaný. 29-ročný policajt utrpel vážne zranenia.

Polícia uviedla, že do oblasti, kde kvôli potulujúcim sa gangom migrantov zavládlo bezprávie, rozmiestni viac policajtov. Jeden policajt pripustil, že polícia býva prečíslená: "Akonáhle je v tejto oblasti niekto preverovaný alebo zatknutý, migranti sa zvolajú prostredníctvom svojich smart telefónov. Počas okamihu potom čelíme veľkej presile, ktorá bráni našej práci."

19. januára. V Mindene bola vážne zranená sedemnásťročná dievčina potom, čo bola na centrálnej autobusovej stanici zrazená autobusom, keď sa snažila uniknúť 22-ročnému afganskému migrantov, ktorý ju sexuálne obťažoval. Nemecké médiá a polícia zabudli uviesť štátnu príslušnosť páchateľa, tú uviedli len konzervatívne noviny Junge Freiheit.

20. januára. Súd v Münsteri oslobodil 18-ročného afganského žiadateľa o azyl Sayeda M., ktorý bol obvinený z usmrtenia portugalského dobrovoľníka Josého Mirandy, ktorý pomáhal utečencom. Sayed M. obťažoval ženu, pretože odmietla jeho romantické návrhy. Dobrovoľník Miranda sa ženy zastal a Sayed M. ho smrteľne bodol do srdca.

Súd rozhodol, že Sayed M. konal v sebaobrane a nebol obvinený z vraždy, pretože v § 33 nemeckého trestného zákonníka sa hovorí: "Ak páchateľ prekročí hranice sebaobrany zo zmätku, strachu alebo teroru, nebude potrestaný."

Sudca uviedol, že hoci bol rozsudok určite pre Mirandovych blízkych "nepochopiteľný", "ako sudcovia musíme prípad skúmať neutrálne a bez emócií." Proti rozhodnutiu bude pravdepodobne podané odvolanie.

21. januára. 22-ročný Afganec sexuálne napadol 22-ročnú ženu, ktorá zaspala v Berlíne vo vlaku. Bol zatknutý po tom, čo ho cestujúci nahlásili polícii.

22. januára. Pred Zemským súdom v Stuttgarte sa ocitol 17-ročný afganský žiadateľ o azyl. Amir W. bol obvinený z dobodania 53-ročného otca 19-ročnej nemeckej dievčaťa, ktorá odmietla jeho sexuálne návrhy. Nemecký spravodajský magazín Focus napísal:

"Mladý utečenec zlyhal, pretože nebol tak integrovaný, ako veľa ľudí v jeho okolí chcelo veriť. Ale ďaleko závažnejšie je skutočnosť, že kultúrne hodnoty svojej vlasti považuje za bližšie než hodnoty našej západnej demokracie a že sa zjavne pokúsil svoje archaické myšlienky presadzovať brutálnou silou."

23. januára. 21-ročný neúspešný žiadateľ o azyl z irackého Kurdistanu Alí Bašár bol formálne obvinený zo znásilnenia a vraždy 14-ročnej židovskej dievčiny Susanny Feldmannovej z Mainzu. Basara (tiež známy ako Alí Bašár Ahmed Z.) obvinili zo znásilnenia a následného uškrtenie Susan Feldmannovej 23. mája 2018 v lesíku blízko svojho azylového centra vo Wiesbadene.

V snahe uniknúť spravodlivosti utiekol Bašár a celá jeho rodina lietadlom z Düsseldorfu cez Istanbul do Iraku. Vražda vyvolala veľké pobúrenie verejnosti, a tak na neho Nemecko vydalo medzinárodný zatykač.

Šéf nemeckej Spolkovej polície Dieter Romann 11. júna 2018 osobne priviezol Alího Bašára späť z Irbílu, hlavného mesta irackého Kurdistanu, kde bol zatknutý miestnymi kurdskými bezpečnostnými silami. Súd s Basharom je naplánovaný na 12. marca 2019.

23. januára. 33-ročný Sýrčan, ktorý mal byť na základe Dublinských dohôd deportovaný z Frankfurtu do Španielska, vytiahol krátko po nástupe niečo, čo vyzeralo ako nôž a hlasno sa dožadoval, aby on, jeho žena a tri deti neboli deportovaní. Polícia bola nútená odprevadiť rodinu z lietadla. Z noža sa potom vykľul pilník na nechty.

23. januára. Nemecká nezisková organizácia Mission Lifeline, ktorá sa venuje záchrane migrantov v Stredozemnom mori, vyzvala občanov Nemecka, aby vstupovali do fiktívnych manželstva s ilegálnymi migrantmi. Ich výzva na Twitteri znela takto: "Ešte nie ste ženatý / vydatá? Možno by ste sa mohli zamilovať do niekoho, kto nemá právo tu zostať? To by sa mohlo stať, že? Majte myseľ otvorenú." Poslanec CDU Philipp Amthor označil správu na Twitteri ako škandalóznu:

"Táto absurdné výzva na uzavretie manželstva jasne ukazuje, že títo" morskí záchranári "v skutočnosti majú oveľa väčšie plány. Chcú svoju ľavicovou ideológiou zmariť naše imigračné právo a vysmievajú sa nášmu ústavnému štátu."

24. januára. 25 ročný sýrsky migrant bol v Landshute zatknutý po tom, čo sexuálne napadol niekoľko dievčat vo veku 11 až 14 rokov na ceste do školy. Polícia uviedla, že na muža bol vydaný zatykač.

25. januára. Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge, BAMF) uviedol, že iba 35% migrantov, ktorí od roku 2015 prišli do Nemecka, si našlo prácu. Väčšina z nich je zamestnaná na čiastočný úväzok, absolvujú stáže alebo študujú učňovské odbory. Priemerný hrubý mesačný príjem migrantov sa zamestnaním na plný úväzok predstavoval 1 564 eur; priemerný hrubý mesačný príjem zamestnancov na čiastočný úväzok bol 408 eur.

25. januára. V Mülheimu kopol turecky hovoriace muž do tváre 26-ročného muža, ktorý vystupoval z vlaku. Obeť bola hospitalizovaná s modrinami a vyrazenými zubami. Útočník zostáva na slobode. V azylovom dome vo Freiburgu 25 ročný muž z Gambie sexuálne napadol upratovačku. Vo Stendal 20-ročný arabský muž sexuálne napadol 44-ročnú nemeckú ženu po tom, čo sa vlámal do jej bytu.

26. januára. V Salzgitter-Lebenstedte zastrelil 33-ročný sýrsky moslim 25-ročného irackého kresťana, ktorý mal známosť s vrahovou sestrou. "Sýrčanovi pravdepodobne prekážalo, že jeho sestra chodí s 'neveriacim'," povedal prokurátor Hans Christian Wolters.

27. januára. Dvaja mladíci gréckeho a tureckého pôvodu boli zatknutí potom, čo natlačili troch nemeckých mladíkov na koľaje v železničnej stanici Frankenstadion v Norimbergu. Dvaja Nemci vo veku 16 rokov boli usmrtení prichádzajúcim vlakom. Nemecké médiá nielenže bagatelizovali imigračný pôvod podozrivých tým, že ich popisovali ako rodených Nemcov, ale tiež písali, že mladíci "spadli na koľaje". Polícia vypočula asi 150 svedkov.

28. januára. Podľa policajných štatistík uniknutých do denníka Rheinische Post bolo v roku 2018 zadržaných viac ako 14 000 migrantov, ktorí nelegálne vstúpili do Nemecka. Asi 8 000 z nich bolo zadržaných vo vlakoch a 6 000 v diaľkových autobusoch. Väčšina neoprávnených vstupov sa vyskytla na hraniciach Nemecka s Rakúskom, po nich nasledovali hranice s Francúzskom, Švajčiarskom, Českou republikou, Poľskom, Belgickom a Holandskom. Väčšina migrantov prišla z Afganistanu, Iraku, Nigéria, Sýrie a Turecka.

29. januára. 25-ročný afganský migrant bol zbavený obvinenia, že znásilnil postihnutú 50-ročnú ženu v Norimbergu. Žena, ktorá sa starala o utečencov, uviedla, že sa nemohla brániť, pretože trpí na jednej strane tela svalovou spasticitou. Prokurátori požadovali, aby bol obžalovaný odsúdený na štyri roky do väzenia. Jeho obhajcovia požadovali oslobodenie, pretože podľa Afganca bol pohlavný styk dobrovoľný. Okresný súd vo Fürthe sa postavil na stranu obžalovaného, ktorý bol prepustený a je už na slobode.

30. januára. 16-ročný nigérijský migrant fyzicky napadol 32-ročnú sprievodkyňu, keď ho v regionálnom vlaku požiadala o cestovný lístok. Dvaja cestujúci Nigérijčana zadržali a odovzdali polícii, ktorá zistila, že sa migrant dopustil ďalšieho trestného činu na hlavnej stanici v Magdeburgu.

31. januára. Traja Iračania boli zatknutí v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko. Boli obvinení z plánovania útoku v mene džihádu, ktorého cieľom bolo zabiť čo najviac ľudí. Než boli Iračania zatknutí, sledovalo ich nepretržite asi 200 policajných a spravodajských agentov.

Do Nemecka Iračania dorazili na jeseň roku 2015 po tom, čo kancelárka Angela Merkelová otvorila nemeckej hranice stovkám tisícov migrantov. Muži požívali doplnkovú ochranu, čo im umožňovalo žiť v Nemecku, hoci sa na nich nevzťahovala ochrana utečencov, ani právo na azyl.

www.gatestoneinstitute.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.konzervativnyweb.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:20 avatar
Bubáci a hoaxy                            

Neverte nezmyslom. Kriminalita v Rakúsku a Nemecku je rekordne nízka

14. máj 2019

Násilní migranti, rastúca kriminalita, no-go zóny, úpadok Západu. Takú predstavu o krajinách, ktoré prijali migrantov, s obľubou šíria dezinformačné weby a mnohí slovenskí politici. Pozreli sme sa detailne na štatistiky. Hovoria niečo úplne iné.

alternatívne a dezinformačné portály chrlia dlhodobo a takmer na dennej báze správy o „cunami kriminality“ v Nemecku či Rakúsku. Domáci už podľa nich pomaly ani nevychádzajú von, pribúdajú útoky, znásilnenia, krádeže, vraždy. Kto za to môže? Vraj migranti.

Obyvatelia Nemecka sa podľa dezinformačných portálov boja nahlas vyjadriť nesúhlas, polícia sa to bojí vyšetrovať a súdy riadne súdiť. Vraj dostali príkaz „zhora“.

„Dobrú noc tomu Nemecku, kde sa už takmer všetci boja otvoriť ústa, alebo sa boja zakročiť, keď migranti bijú, prepadávajú a znásilňujú,“ napísal napríklad začiatkom mája redaktor najčítanejšieho dezinformačného webu Hlavné správy Roman Bednár.

Takéto informácie potom šíria ďalej a využívajú na svoju kampaň politici typu Boris Kollár, Marian Kotleba ale aj mnohí ďalší. Pripomína to až fanatizmus. Ľudia chcú byť strašení, tak ich strašme.

„Keď pustíte dieťa na výlet do Viedne, neviete či sa vráti živé a zdravé,“ vyhlasoval rozhorčene napríklad jeden z kandidátov za ĽSNS do europarlamentu počas predvolebného mítingu minulý týždeň v Čadci a zúčastnení prikyvovali.

Pozreli sme sa na oficiálne, tvrdé policajné dáta z Rakúska a Nemecka, kam smerovala drvivá väčšina utečencov počas migračnej krízy v rokoch 2015 a 2016. Výsledky sú viac než zaujímavé.
bezpečné Rakúsko

„Rakúsko je tak bezpečné, ako nikdy predtým,“ tvrdí tamojšia polícia v najnovšej štatistickej ročenke, kde detailne sumarizuje uplynulý rok 2018.

Celkový počet prípadov klesol medziročne o 7,4 %. Kriminalita je v Rakúsku najnižšia za posledných desať rokov. Zároveň stúpa počet zadržaných a objasnenosť prípadov je na rekordne vysokej úrovni.

www.tyzden.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Bijjou


3.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:21 avatar
"Bubáci a hoaxy"

Nie, to nieje o tebe chumajko.  


4.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:22 avatar
A poprosím spakuj si tie dezinformácie niekam inam.
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:36 avatar
Ty náš bubačik Borat konzervatívny výber                     


8.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:37 avatar
Ty náš nádor na krku.    


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:35 avatar
Zločinnost v Německu je na rekordním minimu, za rok klesla o deset procent

V Německu je rekordně nízká kriminalita. Loni spolková republika zaznamenala nejnižší počet trestných činů za čtvrtstoletí. Statistika oproti roku 2016 podle listu Die Welt vykazuje pokles o téměř deset procent, což je taktéž nejvíce za 25 let.

Zdroj: www.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:37 avatar
No jo, nemci si musia dávať pozor na svoje zdravie, miesto zle robenia. Majú domovinu plnú hrdlorezov    


9.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:38 avatar
Super EU! Keď dáva svoje obyvateľstvo vraždiť ako na jatkách..
Kvôli tej VAŠEJ DEBILITE museli len rozostaviť armádu po celých krajinách.


10.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:39 avatar
Mal by si ísť pomáhať prebalovať malých kozojebov uslintanec, nie tu hrať geroja---  


14.
označiť príspevok

Bijjou žena
   12. 1. 2020, 19:41 avatar
10. uz zase nezvládaš ?
Súhlasí Osvietený


16.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:42 avatar
Štandardne, ostatne ako ty. Nezvládaš moje nezvládanie?  


19.
označiť príspevok

Bijjou žena
   12. 1. 2020, 19:43 avatar
16. cola a popcorn
Súhlasí Osvietený


21.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:45 avatar
Ja mám už dávno tu  


24.
označiť príspevok

Bijjou žena
   12. 1. 2020, 19:47 avatar
21. ešte máš moznost dokázat svoje morálne hodnoty
Súhlasí Osvietený


25.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:47 avatar
A na čo?    


34.
označiť príspevok

Bijjou žena
   12. 1. 2020, 19:51 avatar
25. no ze ich máš
Súhlasí Osvietený


40.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:55 avatar
A na čo?


42.
označiť príspevok

Bijjou žena
   12. 1. 2020, 19:56 avatar
40. yes or not?
Súhlasí Osvietený


45.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:57 avatar
Čo ti nefunguje rozum dnes Bijjou? Čo tu dávaš?   


48.
označiť príspevok

Bijjou žena
   12. 1. 2020, 20:00 avatar
45. mne funguje dobre teliatko
Súhlasí Osvietený


57.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:03 avatar
Nevidno Skajuš  


17.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:42 avatar
Máš potrebu si zastávať primitíva z nory v lese? Nech sa ti páči  


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:39 avatar
Dávaš to na HA RA B INA

   

Vracia sa späť. Sudca Najvyššieho súdu a bývalý minister spravodlivosti za HZDS Štefan Harabin (61) sa rozhodol uchádzať o post prezidenta ako nezávislý kandidát.

Na jednej strane obdivuje Vladimíra Mečiara, na druhej označuje Roberta Fica za skorumpovaného. Sám vyhlasuje, že na Slovensku nastolí poriadok a právo, no vysvetľuje, že oveľa väčším problémom ako korupcia či zlý stav zdravotníctva sú pre nás migranti.

   

Nejde teda o zavádzanie ľudí?

Viete o tom, že v Nemecku moslimskí migranti bežne vraždia naše ženy a deti? Páchajú trestné činy vraždy?

Viete, že podľa oficiálnych čísel sú štatistiky kriminality v Nemecku v súčasnosti na rekordnom minime?

Áno, samozrejme, lebo utajované správy, aby nebola panika v nemeckej verejnosti. Znásilňujú ženy, deti, páchajú teroristické trestné činy, preto nám migrantov z Nemecka chcú posunúť sem.

Lebo migrant v Nemecku z 500 eur nebude mať takú kvalitu životnej úrovne ako na Slovensku s 500 eurami. Aj preto chcú vytvoriť tvrdé jadro, kde zaniká naša štátnosť, lebo tam už by hlava štátu, ako má v Európskej rade ako v EÚ, nemala právo veta.

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

                     


12.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:40 avatar
Osvietený to už štandardne dáva na DE BI LA.    

Ziaľ nemá si to čím uvedomiť.-  
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:40 avatar
Kriminalita v Německu je nejnižší za čtvrtstoletí

Kriminalita v Německu loni podle statistik klesla na nejnižší úroveň za posledních 25 let. Úřady zaznamenaly 5,76 miliónu trestných činů, což je nejnižší počet od roku 1992. Loni kriminalita klesla meziročně o deset procent, řekl v úterý podle agentury DPA nový ministr vnitra Horst Seehofer, který současně upozornil na rostoucí počet deliktů namířených proti policistům a zločinů z nenávisti.

www.novinky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:41 avatar
Isteže, isteže, ešte nejaké dezinfošky vybal vybranec    


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:45 avatar
BORAT ja len Nemecké štatisticky . Ty dezinfobubakoviny    

BUBU


23.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:46 avatar
Ty len hovadiny, OSvietený štandard     


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:43 avatar
Štatistiky z Nemecka nepotvrdzujú, že by veľký počet prichádzajúcich migrantov automaticky znamenal vyššiu kriminalitu.

Vzťah medzi migráciou a kriminalitou nie je taký jednoznačný, ako sa nás snažia presvedčiť jej odporcovia a nacionalistickí politici.

Jeden zo základných argumentov odporcov migrácie je, že spôsobuje nárast kriminality v Európe. Túto tézu začali využívať aj krajne pravicové politické zoskupenia, ktoré sa snažili využiť atmosféru strachu a humanitárnu krízu na zisk politického kapitálu.

K tomuto vnímaniu prispelo aj niekoľko väčších incidentov, pri ktorých migranti spáchali zločiny – či už išlo o sexuálne obťažovanie (aj keď sa objavili aj správy o prípadoch, ktoré sa v skutočnosti nestali, prípadne sa stali inak), konflikty priamo v zariadeniach pre migrantov, alebo teroristické útoky (či pokusy o ne) v Nemecku, vo Francúzsku a v Belgicku.

Postupne sa tak začal vytvárať dojem, že migrácia je priamo prepojená so zločinom a existuje korelácia medzi vyšším počtom migrantov a vyššou kriminalitou.

Štatistiky z celej Európy však ukazujú, že kriminalita v Európe má skôr klesajúci trend aj napriek tomu, že už od roku 2004, keď do EÚ vstúpilo 10 nových štátov, vnútorná migrácia aj migrácia z ostatných regiónov rastie.

Aj dáta z Nemecka, ktoré nedávne migračné vlny zasiahli najviac, ukazujú, že aj v roku 2015, keď do krajiny prišiel rekordný počet žiadateľov o azyl a ďalšie tisíce migrantov z ostatných členských štátov EÚ, sa počet protiprávnych činov zväčšil len minimálne.

V konkrétnom prípade Nemecka síce obyvatelia, ktorí nemajú nemecké občianstvo, častejšie porušujú zákony, no trend sa dlhodobo drží na rovnakej úrovni a ani značne vyšší počet migrantov ho nezmenil.
Kriminalita v Európe nerastie

Aj napriek tomu, že po prijatí nových členských štátov v EÚ (2004, 2007, 2013) vzrástla migrácia vo vnútri Únie a po vypuknutí občianskej vojny v Sýrii (2011, hoci najväčšie prúdy migrantov prichádzali v roku 2015) a v dôsledku pokračujúcich konfliktov v Iraku a v Afganistane pretrvávala aj migrácia z krajín mimo Európy, kriminalita v európskych štátoch nerastie.

Od roku 2008, keď Eurostat začal zhromažďovať štatistiky o kriminalite, ktoré okrem EÚ zahŕňajú aj EHP, Balkán a Turecko, do roku 2014 sa počet protiprávnych činov v prepočte na 100-tisíc obyvateľov znižuje. Eurostat, žiaľ, zatiaľ nemá dáta za ďalšie roky, preto neskôr rozoberáme konkrétny prípad Nemecka, kde už štatistiky sú dostupné.

Kým pred ôsmimi rokmi na 100-tisíc obyvateľov pripadalo 1903 protiprávnych činov (priemer z európskych štátov, ktoré svoje štatistiky poskytujú Eurostatu), v roku 2014 to bolo 1683 protiprávnych činov.

Eurostat do svojej štatistiky zbiera údaje o počte vrážd, prepadnutiach (aj sexuálnych), znásilneniach a sexuálnom násilí a o krádežiach.
Kriminalita v Nemecku sa drží na približne rovnakej úrovni

Ak sa pozrieme konkrétne na Nemecko, ktoré je cieľom najväčšieho počtu migrantov a ktoré bolo najsilnejšie zasiahnuté aj počas migračnej krízy, trend je veľmi podobný.

V prípade Nemecka nastal veľký pokles medzi rokmi 2008 a 2009 – ide o pokles v prípade zločinov, ktoré sú evidované ako „napadnutie“ a „krádež“. Pokles bol spôsobený zmenou v nahlasovaní, ktorú uskutočnila nemecká polícia a ktorá sa prejavila v štatistikách. Nemecký spolkový kriminálny úrad ani štatistický úrad zmenu metodiky nešpecifikovali.

Spolkový kriminálny úrad do svojich štatistík započítava všetky kriminálne činy vrátane podvodov, ekonomickej, drogovej aj počítačovej kriminality atď.

V Nemecku sa kriminalita od roku 2007 pohybuje na približne rovnakej úrovni a v roku 2015, teda v čase najväčšieho prílevu migrantov, sa podľa štatistík Spolkového kriminálneho úradu v porovnaní s rokom 2014 počet protiprávnych činov zvýšil len o 2240.

A napríklad počet znásilnení klesol o 323 prípadov, polícia zaznamenala o 809 menej násilných krádeží a o 63 menej vrážd.

Rástol však počet menších krádeží – vreckárstvo o 11 073 prípadov, kradnutie v obchode o 14 147 prípadov a iné krádeže (zo skladov, z kancelárií, tovární a pod.) o 26 028 prípadov.

Ak by sme však zohľadnili nárast počtu obyvateľov (len žiadateľov o azyl prišlo do Nemecka 890-tisíc), počet takýchto skutkov na 100-tisíc obyvateľov je dokonca nižší a kriminalita medzi rokmi 2014 a 2015 klesla.

V štatistikách zo Spolkového kriminálneho úradu nie sú zahrnuté porušenia zákonov, ktoré sa týkajú ilegálneho prekročenia hraníc a pobytu. Tie totiž spácha väčšina ilegálnych migrantov, no nie sú skutkami, čo by priamo ohrozovali obyvateľov krajiny, do ktorej migranti prichádzajú.

Kriminalita verzus nárast počtu cudzincov v Nemecku

V Nemecku na konci roka 2015 žilo 17,1 milióna ľudí, ktorí majú „migrantské pozadie“ – ľudia, ktorí sú sami migranti, ich potomkovia, príbuzní a naturalizovaní Nemci (celkový počet obyvateľov Nemecka na konci roka 2015 = 82,2 milióna).

V roku 2014, do ktorého sú dostupné štatistiky z Eurostatu, bolo v Nemecku 16,395 milióna ľudí, ktorí majú takéto pozadie.

Ak tieto dve čísla dáme do kontrastu, uvidíme, že počet migrantov, respektíve obyvateľov Nemecka, ktorí majú „migrantské pozadie“ stúpa v stovkách tisícov, v dlhodobejšej perspektíve dokonca v miliónoch, kým počet protiprávnych činov, ako už bolo spomínané, si zachováva rovnaký trend a nie je v ňom badateľný žiadny výrazný nárast.

Kritici môžu síce poukazovať na to, že príchod migrantov sa na kriminalite prejaví až v dlhodobejšej perspektíve, no dlhodobý trend naznačuje, že sa to nedeje, a neplatí ani argument, že migranti v Nemecku spôsobili okamžitý nárast kriminality.
Počet páchateľov

V priebehu rokov ostáva na približne rovnakej úrovni aj počet ľudí bez nemeckého občianstva, ktorí sú podozriví zo spáchania protiprávneho činu alebo ho spáchali. V tomto prípade je to v prepočte na 100 obyvateľov vyššie ako v prípade ľudí s nemeckým občianstvom, no dlhodobo sa drží v rovnakých hodnotách.

Zostáva na úrovni 6 podozrivých zo spáchania protiprávneho činu na 100 obyvateľov inej ako nemeckej národnosti, hoci počet takýchto ľudí sa v Nemecku za 7 rokov zvýšil o približne 2,4 milióna – kým v roku 2008 žilo v Nemecku 6,73 milióna ľudí bez nemeckého občianstva, na konci minulého roka to bolo 9,11 milióna.

Kriminalita medzi ľuďmi, ktorí nemajú nemecké občianstvo, je teda vyššia ako u Nemcov, no štatistiky podozrivých nerozlišujú medzi zahraničnými obyvateľmi, ktorí sa v krajine zdržujú dlhodobo alebo krátkodobo.

Často môže byť aj jediným motívom pobytu v krajine práve takáto činnosť (ak ide o organizované skupiny). A môžu to byť aj dovolenkári alebo turisti, čo celkové číslo skresľuje. Presnejšie dáta, ktoré by uvádzali, koľko ľudí bez nemeckého občianstva trvalo žijúcich v Nemecku, spácha zločin, neexistujú.

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:44 avatar
Denníkn, dezinformačný web to NAŠ.
6 rokov a ty si stále len za vačšieho a vačšieho hlupáka. Bravo.       
Súhlasí Kasafran


113.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 1. 2020, 22:44 avatar
(20) Boris,
dá sa dôvodne predpokladať, že už čochvíľa sa jeho hlúposť aj na tomto DF stane neprekonateľnou...


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:47 avatar
Všetky denníky klamu aj nemecke ministerstvá aj štatistický urad nemecka pravdu sa dozvieš len na neonacistických ruských hovnometoch tam to zratali svorene a presne                    

Najpresnejšie to zratal Harabin                         


29.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:49 avatar
Kdeže, ani z ďaleka neklamú všetci, len liberálne zvratky klamú..     

Našťastie to už viac ľudí vie, ako nevie..

http://www.youtube.com/watch?v=tUluwaoX1bI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=youtu.be

          
Súhlasí Kasafran


109.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:41 avatar
Nastupili vtipné videá            


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:48 avatar
Z ne o ve re ných zdr o jov     tie su najpresnejšie           


28.
označiť príspevok

majko1 muž
   12. 1. 2020, 19:48 avatar
Na všetkých náboženstvách včítane islamu je univerzálne len to že ide o manipuláciu s veriacimi, ktorým jednotlivé náboženstvá od malička vsugerujú že práve oni sú lepší ako tí druhí . Preto sú všetky náboženstvá zlé a žiadna štátna moc by ich nemala nijako podporovať . Ak chcú existovať tak iba ako každé iné občianske združenie......
Súhlasí Kasafran


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:49 avatar
Neverte nezmyslom. Kriminalita v Rakúsku a Nemecku je rekordne nízka

14. máj 2019

Násilní migranti, rastúca kriminalita, no-go zóny, úpadok Západu. Takú predstavu o krajinách, ktoré prijali migrantov, s obľubou šíria dezinformačné weby a mnohí slovenskí politici. Pozreli sme sa detailne na štatistiky. Hovoria niečo úplne iné.

alternatívne a dezinformačné portály chrlia dlhodobo a takmer na dennej báze správy o „cunami kriminality“ v Nemecku či Rakúsku. Domáci už podľa nich pomaly ani nevychádzajú von, pribúdajú útoky, znásilnenia, krádeže, vraždy. Kto za to môže? Vraj migranti.

Obyvatelia Nemecka sa podľa dezinformačných portálov boja nahlas vyjadriť nesúhlas, polícia sa to bojí vyšetrovať a súdy riadne súdiť. Vraj dostali príkaz „zhora“.

„Dobrú noc tomu Nemecku, kde sa už takmer všetci boja otvoriť ústa, alebo sa boja zakročiť, keď migranti bijú, prepadávajú a znásilňujú,“ napísal napríklad začiatkom mája redaktor najčítanejšieho dezinformačného webu Hlavné správy Roman Bednár.

Takéto informácie potom šíria ďalej a využívajú na svoju kampaň politici typu Boris Kollár, Marian Kotleba ale aj mnohí ďalší. Pripomína to až fanatizmus. Ľudia chcú byť strašení, tak ich strašme.

„Keď pustíte dieťa na výlet do Viedne, neviete či sa vráti živé a zdravé,“ vyhlasoval rozhorčene napríklad jeden z kandidátov za ĽSNS do europarlamentu počas predvolebného mítingu minulý týždeň v Čadci a zúčastnení prikyvovali.

Pozreli sme sa na oficiálne, tvrdé policajné dáta z Rakúska a Nemecka, kam smerovala drvivá väčšina utečencov počas migračnej krízy v rokoch 2015 a 2016. Výsledky sú viac než zaujímavé.
bezpečné Rakúsko

„Rakúsko je tak bezpečné, ako nikdy predtým,“ tvrdí tamojšia polícia v najnovšej štatistickej ročenke, kde detailne sumarizuje uplynulý rok 2018.

Celkový počet prípadov klesol medziročne o 7,4 %. Kriminalita je v Rakúsku najnižšia za posledných desať rokov. Zároveň stúpa počet zadržaných a objasnenosť prípadov je na rekordne vysokej úrovni.


32.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:50 avatar
Kriminalita nemcov a rakúšanov je naozaj rekordne nízka.
Tak si ju opať začali dvíhať migrantami        
Súhlasí Kasafran


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:49 avatar
alternatívne a dezinformačné portály chrlia dlhodobo a takmer na dennej báze správy o „cunami kriminality“ v Nemecku či Rakúsku. Domáci už podľa nich pomaly ani nevychádzajú von, pribúdajú útoky, znásilnenia, krádeže, vraždy. Kto za to môže? Vraj migranti.

Obyvatelia Nemecka sa podľa dezinformačných portálov boja nahlas vyjadriť nesúhlas, polícia sa to bojí vyšetrovať a súdy riadne súdiť. Vraj dostali príkaz „zhora“.

„Dobrú noc tomu Nemecku, kde sa už takmer všetci boja otvoriť ústa, alebo sa boja zakročiť, keď migranti bijú, prepadávajú a znásilňujú,“ napísal napríklad začiatkom mája redaktor najčítanejšieho dezinformačného webu Hlavné správy Roman Bednár.

Takéto informácie potom šíria ďalej a využívajú na svoju kampaň politici typu Boris Kollár, Marian Kotleba ale aj mnohí ďalší. Pripomína to až fanatizmus. Ľudia chcú byť strašení, tak ich strašme.

„Keď pustíte dieťa na výlet do Viedne, neviete či sa vráti živé a zdravé,“ vyhlasoval rozhorčene napríklad jeden z kandidátov za ĽSNS do europarlamentu počas predvolebného mítingu minulý týždeň v Čadci a zúčastnení prikyvovali.

Pozreli sme sa na oficiálne, tvrdé policajné dáta z Rakúska a Nemecka, kam smerovala drvivá väčšina utečencov počas migračnej krízy v rokoch 2015 a 2016. Výsledky sú viac než zaujímavé.
bezpečné Rakúsko


37.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:53 avatar
Dezinformačné médiá hlavnoprúdu surovo klamú a popierajú nadmernú a extrémne zákernú kriminálnu činnosť migrantov.
Ale nie všetky našťastie, len tie, ktoré posluhujú špinavým a vypatlaným liberálom.

A Osvieteným degenerom ďakujeme za rast alternatívnych politických strán a podporu alternatívnych médií, lebo tie kokotiny, čo takýto Osvietení debilkovia dávajú sa proste nedajú stráviť. Aj slniečka to pomaličky začínajú chápať a hlupota zo "slušného" slovenska pomaličky ale iste chápe, ze nemá šancu..      
Súhlasí Kasafran


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:51 avatar
Migranti majú lekársku starostlivosť zadarmo. Ide o manipuláciu

Polícia upozorňuje na manipuláciu.

Hoax, ktorý zahŕňal vyjadrenie poslanca ĽS NS, zdieľali tisícky Slovákov, aj ďalšie stránky pôsobiace na Facebooku. V statusoch pri príspevku poukazovali na to, že štát by sa mal najskôr postarať o svojich občanov a až neskôr vyčleňovať financie na azylantov či migrantov.

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:52 avatar
Imigranti zakladajú hnutie odporu. Pozor na manipuláciu

Malmö je obľúbeným terčom dezinformátorov.

Informáciu v tomto znení publikoval český portál Středoevropan, ktorý už v minulosti priniesol niekoľko nepravdivých správ práve o meste Malmö. To je častým cieľom hoaxov, pretože v ňom žije početná menšina migrantov.

Mnoho z nich sa však do krajiny prisťahovalo pred rokmi a vychováva už druhú alebo dokonca tretiu generáciu potomkov. Veľké percento imigrantov pritom v meste žije legálne, no dezinformačné weby využívajú nepresnú terminológiu na to, aby šírili strach.

Správy o pochode migrantov a o ich hlučných prejavoch v uliciach priniesol aj ruský portál Sputnik News a niekoľko ďalších webov podobného zamerania. Zmienka o tom, že by si chceli privlastniť mesto, ktoré ich prijalo, sa však nenachádzala na žiadnom renomovanom spravodajskom webe.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:53 avatar
Nový hoax použil staré video zo zásahu colníkov

Zábery nemajú s utečencami nič spoločné

Nie migranti, ale pašeráčka

Záznam v skutočnosti nezachytáva zásah proti migrantom, ale pochádza z celkom inej udalosti. Pôvodné video zverejnila v roku 2016 španielska televízia Málaga 24h. V skutočnosti zachytáva colnú kontrolu.

Pašerákmi neboli migranti, ale mladá 29-ročná žena, ktorá mierila letecky do Kolumbie, pričom prestupovala v Španielsku. O zásahu colníkov informoval aj španielsky denník El País.

„V kufri ženy sa našli štyri dámske topánky s dvojitým dnom. Celkovo so sebou do Kolumbie prenášala viac ako 180-tisíc eur,“ uvádza.
Skutočná udalosť, falošný titulok

Autori hoaxov často využívajú podobnú manipulatívnu techniku, akú použili aj v prípade spomenutého videa.

Použijú fotografiu alebo video z úplne odlišnej udalosti a vytvoria iný, pre svoje publikum lákavejší obsah.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


39.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:54 avatar
SME jeden z vôbec najvačíš dezinformátorov.
Po tom, ako správíme poriadok vo vláde, postaráme sa aj o klamlivé média ako je SME.


102.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:33 avatar
BORAT tie hoaxy sme zazdrojovali

Čiže každý má svoj presný alterantívny pôvod . Na to si neprišiel ???            

SME iba uviedla zdroj bludu a dôkaz prečo je to blud a to ta priviedlo do nepríčetnosti zlatý rubel


103.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:33 avatar
Vy ste evidentne celí zazdrojovaní    


104.
označiť príspevok

Starý chren muž
   12. 1. 2020, 20:35 avatar
Osvietený. Na čt2 dávajú film s tvojim avatarom Eastwoodom.
Súhlasí Osvietený


105.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:37 avatar
Aj tam sa tak klame, ako klame Osvietený?


106.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:39 avatar
Poveste je vysoko


115.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 1. 2020, 22:49 avatar
(39) Boris,
nezabúdaj ani na NočníkD...
Súhlasí Boris


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:54 avatar
Hoax: Migranti vo Švédsku strhli sochu Krista

Dezinformátori opäť zrecyklovali staré fotografie.
Nie Švédsko, ale Čile

Aj napriek tomu, že fotografie naozaj vznikli v roku 2016, stalo sa tak pri celkom inej príležitosti. Zábery urobila agentúra Reuters pri proteste študentov v meste Santiago v Čile.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:55 avatar
Filmovanie migrantov v Grécku bol hoax

Zábery boli hitom dezinformačných webov.

S podobným opisom šírili počas leta nacionalistické a dezinformačné stránky odkaz na video, ktoré údajne zobrazovalo televízny štáb pri nakrúcaní falošnej reportáže o utrpení migrantov v Stredozemnom mori.

Záznam údajne priniesol český turista z gréckeho ostrova Kréta. S rôznymi komentármi ho prevzali známe dezinformačné webstránky Aeronet.cz, AC24, Hlavnespravy.sk či Pravdive.eu.

Záznam s českým komentárom visí na youtube od 31. júla a zozbieral už viac ako štvrť milióna pozretí a stovky komentárov. Hlas na videu obviňuje štáb, že vytvára falošné správy o topiacich sa utečencoch.

Dezinformačné webstránky ho prevzali bez akéhokoľvek pokusu o overenie.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


43.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 19:56 avatar
Naozaj veľká vďaka za to, že si taký idiot. Myslím to naozaj úprimne. Bez takých, ako si ty by liberáli dávni vládli.               


44.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:56 avatar
Informácie o vandalizme v kostole. Moslimov si "alternatíva" domyslela

Francúzske médiá moslimov nespomínajú.

Ako Sputnik

Stránka Eurabia.cz je plná nacionalistických a antiimigračných textov, v minulosti fungovala aj na subdoméne eurabia.parlamentnilisty.cz. Táto adresa už dnes nefunguje.

Článok použil podobnú taktiku ako pred časom ruský web Sputnik, keď k pravdivej informácií primiešal neoverenú alebo vyslovene nepravdivú informáciu, ktorú si bežný čitateľ nemá čas overovať.

Sputnik vo februári tohto roka informoval o incidente vo švédskom meste Malmö, ktorý spojil s migrantmi. Žiaden zdroj pritom migrantov ako podozrivých nespomínal. Iba Sputnik pripomenul, že v meste je zhodou okolností imigrantská komunita.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


46.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:58 avatar
Hoax zrecykloval dobre známu fotku. Šíri sa aj tak

Prečo ľudia radšej prevezmú hoax ako pravdu.

Text je kompilátom názorov, ktoré Skácel poskytol pre kontroverzný server Parlamentní listy, ktorý hoaxy šíri pravidelne.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


47.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 19:59 avatar
Násilnosti migrantov? Tisíce ľudí prevzali ďalšie sfalšované video

Zábery z násilností sa na webe recyklujú ako antiimigračné videá.

Taktiku si vyskúšal aj český server Parlamentní listy, keď pustil do obehu video z Paríža a nechal svojich čitateľov v domnienke, že ide o vyčíňanie utečencov.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


49.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:01 avatar
Utečenci už podpaľujú Hamburg. Video je falošné

Rok staré video s imigrantmi nesúvisí.

Hrôza v Hamburgu, znie nemecký titulok facebookového videa, ktoré sa ocitlo vo facebookovej skupine Otvor oči, Slovensko. Jeho slovenský titul je pre vulgarizmy v článku nepoužiteľný.

Nie imigranti, ale ľavicoví radikáli

V skutočnosti ide o zábery protestov proti summitu krajín skupiny G20, kde autá podpaľovali prívrženci radikálnej ľavice a ľudia spojení s anarchizmom a odporom proti globalizácii.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


50.
označiť príspevok

majko1 muž
   12. 1. 2020, 20:01 avatar
Je úplne zrejmé a jasné že s migrantmi sú problémy kultúrne, etické, náboženské aj kriminálne . Preto sa vlády Grécka a Talianska chcú ich zbaviť a tlačia preto na EU. Rovnako je faktom že jeden z hlavných dôvodov vystúpenia Velkej Británie z EU bola práve otázka regulácie migrácie ktorú chcú mať vo vlastných rukách .Z môjho pohľadu je hrozná hanba EU že niektorých jej členov nechcú vpustiť do Schengenského systému, to je gól do vlastnej siete......
Súhlasí Kasafran


53.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:02 avatar
majko, všetci sa chcú migrantov zbaviť.
Ja som na cestách nenašiel NIKOHO, kto by to schvaloval. Toľko k demokracii v EU....


59.
označiť príspevok

majko1 muž
   12. 1. 2020, 20:05 avatar
Je to možné......EU by sa mala viac zaoberať sama sebou, je tu spústa problémov aj bez migrantov, preto ich nikto nechce.
Súhlasí Kasafran


62.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:07 avatar
Ľudia sú strašne klamaní majko. Vidíš sám, čo tu predvádza ten idiot a aj naše médiá. Podobne je to aj tam.
Potom sa ľudia zrazu iba prebúdzajú, keď je už neskoro, kopec mŕtvych, zranených, štáty v prdeli, lebo okrem svojich problémov živia este milióny darmožráčov z vonka.
Súhlasí Kasafran


70.
označiť príspevok

majko1 muž
   12. 1. 2020, 20:10 avatar
Iste, informačné médiá už neexistujú iba tie čo hája záujmy ich majitelov.....nie je žiaden rešpekt pred vypustením klamstva, to morálne dno a to ja nie som žiaden moralista..... 
Súhlasí Boris, Kasafran


72.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:12 avatar
Nevadí, pletú si na seba bič v podobe národniarskych radikálov. Kto chce kam, pomôžme mu tam.
Súhlasí Kasafran


74.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:13 avatar
A je mi jasné, ze to dobré nebude.
Ale stále lepšie, ako toto súčasné besnenie idiotov.
Súhlasí Kasafran


55.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:03 avatar
To niesu bežní migranti.. to sú ludia s IQ 60-70 z najzaostalejších krajín sveta.


51.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:01 avatar
Hoax: Nemecko zakáže predaj alkoholu počas ramadánu

Parlamentné listy prevzali dva satirické články za sebou.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


52.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:01 avatar
Teraz zase trošku pravdy miesto SMEtiarskych debilít..

Len 35 percent migrantov od roku 2015 si našlo prácu. Ostatných živia európania...

www.oecd.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Kasafran


54.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:02 avatar
Masový pochod žien v Berlíne proti migrantom. Ako to bolo naozaj

Organizátorka je z extrémistickej strany.

Trocha faktov, trocha názorov

Článok ako celok sa nedá označiť ako hoax, pretože vo faktickej rovine hovorí pravdu. Pochod žien pod hlavičkou AfD sa naozaj konal. Podať ho ako celonemecký boj za práva žien je však vedomým klamstvom.

Článok navyše, mieša overiteľné fakty s názormi a postojmi autora - a je to hybrid medzi spravodajstvom a komentárom. Overiteľné fakty sa síce nedajú vyhlásiť za hoax. Ak sú však poprepletané názorovými vyjadreniami, výsledkom je manipulácia a skreslenie. Skutočné médiá pritom spravodajstvo a názorové texty jasne oddeľujú.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


56.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:03 avatar
Migranti vraj urobili neporiadok. Akurát to boli európski radikáli

Rok staré video zničených ulíc v Nemecku si žije vlastným životom. Klamlivým.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


58.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:04 avatar
Pod Eiffelovkou nevyčíňajú migranti, ale futbaloví chuligáni

Ďalšia fotografia bez kontextu si žije vlastným životom.

Šírenie fotografie bez kontextu je ťažké označiť za hoax, pretože autor pôvodného príspevku vlastne v ničom nezaklamal. Napriek tomu vyvolal šírenie nepravdivej správy. Podobne ako dramatické video z Paríža, ktoré český server Parlamentní listy zverejnil bez akéhokoľvek kontextu. Až obyčajní čitatelia si ho začali automaticky spájať s migračnou krízou. Video pritom pochádzalo z protestu taxikárov.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


60.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:05 avatar
Hoax: Mia napísala, že moslimovia nie sú teroristi. Mia je mŕtva

Krajne pravicové skupiny použili skutočnú udalosť a fotografiu dievčaťa, ktoré s ňou nemá nič spoločné.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


61.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:06 avatar
Nie, vojak nebije migranta. Orezaná fotografia je hoax

Koláž obrázkov je kompletne zmanipulovaná. Napriek tomu ju šírili stovky ľudí.

Facebooková stránka Evropa Evropanům zverejňuje obsah typický pre dezinformačné kanály. Popri hoaxoch zverejňuje aj pravdivé, no citlivo vybrané správy s negatívnymi posolstvami voči migrácii a Západu a zároveň s pozitívnymi posolstvami voči Rusku či maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi.

Popri tom si buduje čitateľskú základňu zverejňovaním clickbaitových článkov s virálnymi videami. Podľa metriky, ktorú zverejnila stránka Blbec.online, takmer tri štvrtiny obsahu pochádzajú zo stránky Fresher.sk.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


63.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:07 avatar
Nemecká „slniečkarka“ uteká do Poľska. Je to hoax

Z dezinformačných webov, ktoré nepravdivú správu prevzal Sputnik.

svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


64.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:08 avatar
Vo Zvolene je podľa Kotlebu zvýšený pohyb imigrantov

Na Facebooku sa šíri manipulatívne video, ľudia mu veria. Má viac ako tisíc lajkov.

Čítajte viac: myzvolen.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


65.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:09 avatar
To je všetko debilko? Viac klamstiev ste nenahaluzili?   
Súhlasí Kasafran


117.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 1. 2020, 23:09 avatar
to ti nestačí ty pomätenec?.....


126.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 1. 2020, 10:59 avatar
Čo mi má stačiť Ondrej? Klamstvá, polopravdy a manipulácie novinárov posluhujúcich oligarchom? Koľko krát ti musím zopakovat, že som tam strávil cez tri roky. Mňa neoklamú.


66.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:09 avatar
Xenofóbna koláž klame o hlásení počasia vo Švédsku

Nacionalistické skupiny šíria na internete manipulatívny obrázok.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


67.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:10 avatar
Merkelová použila v kampani slogan z čias socialistického Nemecka, ide o hoax

Plagát so sloganom upravili.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


68.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:10 avatar
Už som sa zľakol, že sa ti to definitívne zadrhlo v tom nádore na krku, ideme ďalej.
Debility zo SME    
Súhlasí Kasafran


69.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:10 avatar
Vedci skúmajú vakcínu, ktorá by zmenila postoj k migrantom. Je to hoax

Experiment s oxytocínom a jeho vplyvom na xenofóbiu sa síce stal, no o vakcíne hovoria iba dezinformačné weby.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


71.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:12 avatar
Fotografia neporiadku po migrantoch je hoax

Na šírenie nenávisti poslúžil záber z festivalu.

Toto chceme aj u nás? Toto je moja vlastná fotka z francúzskeho Ostende. V pozadí je vidieť administratívnu budovu Eurotunela. Všetci boli v tom čase na diaľnici obťažovať kamióny alebo znásilňovať.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


73.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:12 avatar
Mainstreamové médiá odignorovali pochod moslimov. Je to hoax

Článok sa výnimočne zastáva bežných moslimov. Napriek tomu je nepravdivý.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


75.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:14 avatar
21. jún 2017 o 13:25 Daniel Hoťka

Hoax o platoch Slovákov a dávkach pre utečencov.
Hoax o platoch Slovákov a dávkach pre utečencov.

Hoaxy a propaganda sa veľmi úspešne šíria cez internetové obrázky s jednoduchými posolstvami. Takým je aj koláž fotografií, ktorá tvrdí, že kým Slováci pracujú za štyristo eur mesačne, imigranti majú zadarmo ubytovanie a stravu a k tomu vreckové tisíc eur.

Obrázok sme našli na fanúšikovskej stránke extrémistu Mariana Kotlebu. Len na tomto jednom mieste získal 1580 preposlaní, stovky lajkov a desiatky komentárov.

Koláž obsahuje dve číselné informácie a obe sú nepravdivé

Na odhalenie hoaxu v tomto prípade stačí zbežná kontrola faktov. Žiadny Slovák nepracuje legálne za 400 eur mesačne. Zákonom stanovená minimálna mzda je totiž 435 eur mesačne. V súčasnosti za ňu pracujú zhruba tri percentá občanov

Nezmyslom je aj údaj, že imigranti dostávajú popri bývaní a strave tisíceurové vreckové.

"Žiadatelia o azyl v Slovenskej republike nemajú žiadne dávky. Majú hradenú a zabezpečenú bezplatnú stravu, ubytovanie, oblečenie a zdravotnú starostlivosť," informovala denník SME Michaela Paulenová z Ministerstva vnútra.

Ak sa na Slovensku ocitne dospelý utečenec, dostane sa do záchytného tábora, kde má nárok na denné vreckové 42 centov. V súčte tak dostávajú približne 12 eur mesačne, podľa dĺžky mesiaca. Neplnoletý utečenec dostáva iba 27 centov.

Viac peňazí môže utečenec dostať až po udelení azylu, v takom prípade už má rovnaké práva ako občan Slovenskej republiky.

svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


76.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:14 avatar
Nacionalisti strašia falošnou titulkou National Geographic

Rasistický falzifikát robí z utečeneckej krízy novú evolúciu.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


77.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:15 avatar
CNN použila hercov ako moslimov odsudzujúcich útok. Je to hoax

Štáb CNN si spomienku na obete nevymyslel, len chcel mať ľudí s transparentmi pred kamerou.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


78.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:16 avatar
Moslimovia zaútočili tyčami na kresťanov v Seville. Je to hoax

Nacionalistické weby a „alternatívne správy“ skreslili skutočnú udalosť.

Už sa to začalo! Banda moslimov s výkrikmi Alláhu akbar napadla kresťanov oslavujúcich Veľkú noc v španielskom meste Sevilla. Útočiaci moslimovia zranili desiatky ľudí a ničili kresťanské symboly. Toto je dnešná multikultúrna Európa a prejav budúcnosti v Európe s moslimskou nadvládou.

Takýto krátky text zverejnila krátko po Veľkej noci česká stránka europortal.cz, ktorá funguje v rámci servera Parlamentní listy.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


79.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:16 avatar
málo debilko stále málo. Nejako strácaš dych     
Je tu miesta habadej makaj otrok!    
Súhlasí Kasafran


81.
označiť príspevok

Bijjou žena
   12. 1. 2020, 20:18 avatar
zase nezvl?daš ? daj ešte desat smajlov jakoze strááášne vtipné LóóóL
Súhlasí Osvietený


83.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:18 avatar
Myslíš viac, ako dáva nádor Osvietený? To nedám, na to nemám       
Súhlasí Kasafran


85.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:19 avatar
Chudáčik už potí krv, ale nevzdáva to, lebo nieje múdrejší        


99.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:29 avatar
To len krvave slzy roní .

Prišiel robiť bubakov a zase je za chuja


101.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:30 avatar
Nikto tu toho denne nenaplače toľko, ako Osvietený za rusov, kotleby a blahy        
Súhlasí Kasafran


130.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2020, 23:50 avatar
To su moje kone . Pracujú pre mna a moje komedie . Tak ako ty BORAT

http://www.youtube.com/watch?v=dScfw_DUZIg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


80.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:16 avatar
Dominancia amerického dolára sa končí, pretože Rusko...Je to hoax

Správy o neodvratnom páde americkej ekonomiky sa pravidelne opakujú.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


82.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:18 avatar
Česká televízia odporúča prestúpiť na islam' je hoax

Päť moslimských modlitieb denne znamená päť cvičení. Vedec neprekvapujúco zistil, že to prospieva zdraviu.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


84.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:19 avatar
Rasistické stereotypy

Web nezabúda dodávať, že moslimovia sa práci v priemysle vyhýbajú. „V tomto majú moslimovia podobné zvyky ako židia. Venujú sa hlavne obchodu, nie špinavej práci v priemysle,“ povzbudzuje Aeronet rasistické stereotypy.

To, že moslimovia a najmä čerství migranti vo všeobecnosti patria v Nemecku medzi chudobnejšie časti spoločnosti a preto často pracujú manuálne, nespomína.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


86.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:19 avatar
'Vojna v Európe sa začala, žoldnieri ISIS čakajú na povel,' je hoax

Text sa šíri mailom i „alternatívnymi“ webmi, no odkazuje na novinára, ktorý zrejme neexistuje.

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


87.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:20 avatar
Už útočia na Marine Le Penovú, chcú z nej urobiť kriminálničku‘ je hoax

Dohodli sa médiá s Facebookom a Googlom, aby zabránili víťazstvu Le Penovej?

Článok českého „alternatívneho“ webu aeronet.cz, ktorý sa začal šíriť sociálnymi sieťami, na úvod cituje pravdivú správu.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


88.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:21 avatar
Moslimovia majú veľa detí, aby ovládli Európu’ je hoax

Vyššia pôrodnosť má byť sofistikovaný spôsob, ako šíriť svoje názory. V skutočností súvisí skôr s chudobou.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


89.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:21 avatar
Drastické video horiacej ulice „toto je Paríž“ je hoax

Rok starý záznam z protestov taxikárov poslúžil ako nacionalistická propaganda.

Český server Parlamentní listy zverejnil 22. februára dramatické video s jediným popisom „Tohle je Paříž“. Video ukazuje pouličné protesty, zablokovanú cestu, blčiaci oheň a zrážky s políciou.

Len za prvé tri dni po zverejnení získalo takéto video takmer dvestotisíc videní, 3 400 zdieľaní a viac ako 250 komentárov.

Väčšina z komentujúcich si video spojila s utečeneckou krízou, niektorí obviňujú „mainstreamové médiá,“ že túto udalosť úmyselne nepokrývajú.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


90.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:22 avatar
Kaliňák dáva peniaze na prijatie migrantov, kým naše deti trpia’ je hoax

Extrémisti a konšpiračné weby si vymýšľajú štátne dotácie.

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


91.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:22 avatar
Toľko snahy a nič z toho. To môže byť jedine debilita    
Súhlasí Kasafran


92.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:23 avatar
Ľahko vyvrátiteľné nezmysly a hoaxy používa ĽSNS aj Fico

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


93.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 1. 2020, 20:24 avatar
Len tak na okraj - aj keby si našiel a uverejnil tu sto miliárd ďalších hoaxov, nie je to vôbec žiaden dôkaz, že by všetko, čo tu kritici imigrácie uverejňujú, boli tiež hoaxy.
Súhlasí Kasafran


96.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:26 avatar
era samozrejme všetko nie sú o migrantoch hoaxy. Ked je niekde milion ľudí je normálne že je tam i nejaký trestný čin .


98.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:28 avatar
Trestných činov vysoko nad mieru európskych štandardov a obzvlášť krutých trestných činov.

Je to len logické, sú to málo inteligentní ľudia zo zaostalejších krajín s nekompatibilnou kultúrou.

Sú to žiaľ aj obete takých pojebaných ničomných hajzlov, ako si ty Osvietený.
Súhlasí Kasafran


94.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:24 avatar
BORAT dal som ti sem zopar alternatívných pravd zo ti mainstrem nepovie            

Tak sa vzdelavaj     

Zajtra prídi s dalšou správou pad dolaru je tu                   
Súhlasí ondrej61


95.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:25 avatar
Vďaka za ďalších pár voličov Kotlebu, naozaj to máš u mňa Osvietený    
Súhlasí Kasafran


97.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:27 avatar
Super teším sa voličov Kotlebu nie je nikdy dosť .

Každý kto si prečíta tých zopar hoaxov pôjde voliť kotlebu len ty Blahu

             
Súhlasí ondrej61


100.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:29 avatar
To si len opať raz niečo nepochopil v tom nádore, čo máš na krku, to je v poriadku    


107.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:40 avatar
Kružkuj Blahu    
Súhlasí ondrej61


108.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:41 avatar
To je všetko Osvietený? Došla ti para?    
Veďže sa ešte zhovaď  
Súhlasí Kasafran


110.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 1. 2020, 20:43 avatar
Ja si myslím že máš dost          
Máš čo čítat
Súhlasí ondrej61


111.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 1. 2020, 20:43 avatar
Veď si sem nič nedal, čo mám čítať?  
Súhlasí Kasafran


112.
označiť príspevok

hokejis muž
   12. 1. 2020, 22:27 avatar
Dezinformator Edo-neklam.
Súhlasí Kasafran


114.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 1. 2020, 22:47 avatar
Nás nedogoňat


116.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 1. 2020, 23:04 avatar
(114) Veriaci,
máš pravdu . vás z Osvieteného gangu môže len máloktorý človek dohoniť vo vašej totálne primitívnej nenávisti voči Slovanom a v priam totálnom opičom obdive voči Američanom, Izraelitom, Anglosasom, Germánom a Románom...!


118.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 1. 2020, 23:11 avatar
srší z teba rasizmus sudruhu na zaslúženom dôchodku..


121.
označiť príspevok

hokejis muž
   12. 1. 2020, 23:25 avatar
Prestan súdruh-trolovat


127.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 1. 2020, 11:02 avatar
Aký rasizmus Ondrej? Už nevieš, čo by si napísal?
To skôr ty a tebe podobní sú xenofóbovia voči vlastným ľuďom a to je niečo absolútne nepochopiteľné.


119.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 1. 2020, 23:18 avatar
(118) Veriaci,
a dokáže Tvoj "znovuzrodený" mozog argumentačne sformulovať dôvody, ktorými zdôvodníš môj druh rasizmus a proti komu je namierený...?
Dúfam, že sa zmôžeš na aspoň čiastočne zrozumiteľnú a najmä logickú odpoveď...!
Súhlasí Boris


120.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 1. 2020, 23:22 avatar
Kasafran, tvoja opičia nenavisť voči Američanom, Izraelitom, Anglosanom, Germanom, romanom je zjavna...Len primitív by si toho nevšimol.....
?
Súhlasí Osvietený


122.
označiť príspevok

hokejis muž
   12. 1. 2020, 23:27 avatar
ondrej tvoja nenávisť voči Rusom je chorá
Súhlasí Kasafran


123.
označiť príspevok

Bijjou žena
   12. 1. 2020, 23:30 avatar
122. teba by mal tiez znova vykopnút z fóra , retardované LóóL
Súhlasí ondrej61, Osvietený


128.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 1. 2020, 11:03 avatar
V tom prípade najprv teba Bijjou.
Súhlasí Kasafran


124.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 1. 2020, 23:38 avatar
radvých Rusov je mi ľúto kocurik....Vadi mi akurat spinava klamárska Putinova politika.......Panimaješ ty Putinov potkan?.....   
Súhlasí Bijjou, Osvietený


125.
označiť príspevok

Bijjou žena
   12. 1. 2020, 23:41 avatar
124. ved rusi sú ludia , politika rozdeluje ludí
Súhlasí ondrej61, Osvietený


129.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 1. 2020, 11:04 avatar
Nie, to vy rozdelujete ľudí. Kým tu nebolo liberálnej srajdy, tak ludia ťahali viacmenej za jeden koniec.
Súhlasí Kasafran


132.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   14. 1. 2020, 18:45 avatar
Nespokojní smradi so smerovaním Slovenská, rasisti, čo by radi policajný štát tu
Rozdeľujú ľudí...... ob
Súhlasí Osvietený


134.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   14. 1. 2020, 18:49 avatar
Ľudia čo nadabaju na vlastného prezidenta a zároveň zbožňujú ruského by mali byť vzkopnuti za Ural....nemajú tu čo smradit, keď sa im tak páči Ruska politika....a všetci budú spokojní.....len si nezabudnite zobrať so sebou nejaké záchody aby ste nemali do kyblov....
Súhlasí Osvietený


135.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   14. 1. 2020, 18:51 avatar
Aby ste nekakali do kyblov... 
Súhlasí Osvietený


136.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   14. 1. 2020, 18:53 avatar
Mobil si píše čo chce.... 
Súhlasí Osvietený


133.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 1. 2020, 18:48 avatar
Bijjou vitaj v mojom sionfašistickom liberalnofašistickom chazarskom gangu    
Súhlasí ondrej61


131.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 1. 2020, 18:31 avatar
(128) Boris,
nielen ju, ale aj ostatných členov Osvieteného gangu...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:53,  30. Neklame :)
dnes, 06:44,  Podľa slov apostoetola Pavla: 'ten kto sa nepoučí z histórie bude musieť ju zopakovať'!...
dnes, 06:40,  Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za...
dnes, 06:11,  Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných...:-)
dnes, 06:10,  Priatelia sú príbuzní, ktorých si ľudia vyberajú sami...:-)
dnes, 05:11,  Akoby dnešný svet bol niečím iným ako blázincom...:-)
dnes, 05:04,  Slová Jehovu Boha, Stvoriteľa všetkého a Zvrchovaného vládcu vesmíru adresované vládcovi...
dnes, 04:39,  Len to dokazuje, že táto náboženská organizácia je čisto ľudská, a že niet na nej nič...
dnes, 04:38,  Nechcel by som ísť do raja. Stretol by som hovoriaceho hada, a skončil v blázinci. *13
dnes, 04:17,  Kto by sa nechcel vrátiť do raja v Edéne?
dnes, 02:08,  4. gabopb síce spammuje, ale nie je jediny blázon a spammer na Df *19
dnes, 01:53,  Vlčie hory. Pomôžte a staňte sa aj vy partnerom alebo podporovateľom projektu....
dnes, 01:46,  Nie, ospravedlnil som sa Marcelovi, že neprídem. Cez mobil.
dnes, 01:45,  Mňa často silne bolí hlava, keď je výrazná zmena počasia, keď má pršať. Celý deň aj...
dnes, 01:42,  Ospravedlnil som sa Marcelovi, že neprídem, že si musí nejako sám poradiť.
dnes, 01:39,  Mýliš sa, žumpa to bude ako toto fórum, až sa tam objaví gabriel pb.
dnes, 01:31,  5 , ...... alebo:https://i.pinimg.com/originals/5f/9d/ee/5f9deeef802dc8064d60b638e39f8af1.jpg...
dnes, 01:22,  8, .... trojica je ..... antropologická ,.... matematická, ..... biblická, ..... biologická,...
dnes, 01:18,  27 , ....alebo: Trojičné pastorále: .......
dnes, 01:16,  24, ..... ak už hovoríme o Adamovi a Eve, tak aj dané stvorenie /prvá dvojica/ je proti...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veriť sebe samému je prvým krokom k úspechu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(356 217 bytes in 0,511 seconds)