hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

INTERNET A DEPRESIE 2.

príspevkov
11
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 25.10.2010 13:11
posledná zmena 26.10.2010 20:17
1
25.10.2010, 13:11
INTERNET A DEPRESIE
1.
Berenika 6. 2. 2010, 09:26
Ľudia vysedávajúci na internete viac trpia depresiami
Medzi nadmerným používaním internetu a depresiami existuje silné prepojenie, upozorňujú britskí psychológovia. Podľa ich prieskumu závislosťou od internetu trpí približne 1,2 percenta ľudí, ktorí vymenili reálny spoločenský kontakt za nekonečné vypisovanie do on-line diskusií a zhováranie sa s ľuďmi cez internetové spoločenské siete, ako je napríklad Facebook. Vedci upozorňujú, že títo ľudia trpia depresiami oveľa častejšie, ako je bežné.
"Internet hrá v modernej spoločnosti významnú úlohu, no jeho prínosy majú aj temnú stránku," uviedla v žurnále Psychopathology hlavná autorka štúdie Catriona Morrisonová z Leeds University. Zistila, že ľudia závislí od internetu trpia depresiami 5-násobne častejšie, ako je priemer, pričom spadajú do kategórie stredných až ťažkých depresií.
"Prepojenie medzi závislosťou a depresiami naozaj existuje, zatiaľ sa nám však nepodarilo zistiť, čo prichádza skôr. Ťahá to zdeprimovaných ľudí k internetu, alebo internet spôsobuje depresie?" pýta sa Morrisonová.
Psychológovia upozorňujú, že bežné denné aktivity, cvičenie a prirodzený kontakt s ľuďmi pomáhajú udržať si mentálne zdravie. Internet sa teda zaradil k ďalším asociálnym návykom, ako je trávenie priveľa času pred televízorom alebo nakupovaním nepotrebných vecí v obchodných centrách. Morrisonová však upozorňuje, že teraz bude dôležité zistiť, čo je príčinou a čo dôsledkom pri vzniku silného puta medzi depresiou a závislosťou od internetu.
Zdroj: zdravie.pravda.sk
none
3

1. 25.10.2010, 13:11

INTERNET A DEPRESIE
1.
Berenika 6. 2. 2010, 09:26
Ľudia vysedávajúci na internete viac trpia depresiami
Medzi nadmerným používaním internetu a depresiami existuje silné prepojenie, upozorňujú britskí psychológovia. Podľa ich prieskumu závislosťou od internetu trpí približne 1,2 percenta ľudí, ktorí vymenili reálny spoločenský kontakt za nekonečné vypisovanie do on-line diskusií a zhováranie sa s ľuďmi cez internetové spoločenské siete, ako je napríklad Facebook. Vedci upozorň...

25.10.2010, 13:33
nemusíš Well nikoho citovať, ani zdroj uvádzať..
Máme tu živý príklad a nie jeden..čo dokáže celkodenné vysadávanie..na df-ku..
none
2
25.10.2010, 13:18
nemávam depresie

ale takto .. čítala som názor psychológa, že depresie ani tak nespôsobuje internet samotný ako skôr spánkový deficit, spôsobený dlhým vysedávaním na četoch, či pri hrách.

Keby si robil akúkoľvek činnosť nonstop bez striedania s inými podnetmi z okolia, malo by to rovnaký účinok

psychická hygiena je dôležitá rovnako ako fyzická námaha po vykonanej duševnej práci

všetko s mierou
none
4
25.10.2010, 13:55
Ja si myslím, že mam z netu nejake skandaly, ale depka to priamo nebude..Dnes idem na zopar dní preč, tak uvidím, či sa budem viac vytesovat.
none
6

4. 25.10.2010, 13:55

Ja si myslím, že mam z netu nejake skandaly, ale depka to priamo nebude..Dnes idem na zopar dní preč, tak uvidím, či sa budem viac vytesovat.

25.10.2010, 14:15
no týždeň si vydržal, nehovorím....aLe za ten týždeň 9 neskutočných tém..vydumal
none
8

6. 25.10.2010, 14:15

no týždeň si vydržal, nehovorím....aLe za ten týždeň 9 neskutočných tém..vydumal

25.10.2010, 14:25
No zato ty nič, ani za rok.
none
10

8. 25.10.2010, 14:25

No zato ty nič, ani za rok.

25.10.2010, 14:35
však ty dumeš aj za mňa ..kým ja umývam okná
none
5
25.10.2010, 14:12
Ten kto máva depresie určite však ešte žije :-)
Ahojte
none
7

5. 25.10.2010, 14:12

Ten kto máva depresie určite však ešte žije :-)
Ahojte

25.10.2010, 14:17
však na internetovú depresiu..neumiera sa
none
9
25.10.2010, 14:27
A okrem toho- tema a pravda je uplne inde, net vyhladava prave vacsinou ten, co nieco hladá, kedze mu to real neposkytuje...tzn..ludia, tkroí sa dokažu bavit aj o demonoch v mojom prípade. O "***ačke" sa mozem bavit aj doma
none
11
26.10.2010, 20:17
zaujimave, ale ja prave naopak depresiami nielenze netrpim, pravdepodobne ani nemozem, ale este hovorim druhym, ze je blbost aby upadali do depresii... Mozno je to ale preto, ze moja praca si vyzaduje byt na internete a docela uspesne si dokazem oddelit pracu od sukromneho zivota, takze moze to mat dake prepojenie
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 107 549 B vygenerované za : 0.147 s unikátne zobrazenia tém : 50 041 unikátne zobrazenia blogov : 884 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz JA žijem v skvelom svete 😉 Svet je taký, aký si spravíš 😉 Ak vyhodíš zo svojho sveta všetkých negativistov, vypneš tv, prestaneš sa venovať "koncom sveta" a ďalším takýmto aktivitám...

citát dňa :

while ( ! $success ) $try ++ ;