Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Intenzívne prežívajte každý okamih! Neodchádzajte zo zeme chudobní!

12
reakcií
311
prečítaní
Tému 15. apríla 2019, 19:42 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 05. 2018
6
12. 08. 2008
8
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   15. 4. 2019, 19:42 avatar
Najdôležitejším v našom živote je intenzívne prežívanie všetkého, čomu sme v každej jednotlivej chvíli vystavení. Inými slovami povedané, máme byť vždy vnútorne naplno v každom okamžiku prítomnej chvíle. Lebo jedine to, čo sa do nášho vnútra a do našej osobnosti zapisuje každým takýmto autenticky prežitým okamžikom nám prináša to najcennejšie, kvôli čomu sme na zemi. A to je skutočné prežívanie života!

Jedine takýmto spôsobom môžeme mať zo života taký úžitok, aký máme mať. Preto nám tiež kedysi Kristus odporučil, aby sme sa snažili byť ako deti. To znamená, aby sme absolútne všetko bezprostredne prežívali tak, ako ony.

Žiaľ, túto najjednoduchšiu a najprostejšiu vec však už ľudia nedokážu. Sú totiž presvedčení, že zo života budú mať oveľa viac, keď to, čo ich postretlo, dokážu podrobne zanalyzovať. A to či už vo vzťahu k minulosti a k tomu čo bolo, alebo vo vzťahu k budúcnosti a k tomu, čo bude. Touto analýzou, ktorú mnohí považujú za najdôležitejšiu esenciu života, sa však staviame mimo autentické prežívanie.

Nijaké analýzy minulosti, ani prognózy budúcnosti nie sú totiž tak dôležité a rozhodujúce, ako bezprostredné, intenzívne a detským spôsobom spontánne prežívanie každého okamihu. Do tejto pozície a do toho stavu sa preto treba usilovať vedome dostať, aby sme mali z vlastného života úžitok. Aby sme svoj život skutočne žili a nestali sme sa je len jeho pozorovateľmi, ktorým skutočný život uniká pomedzi prsty.

A keď raz nakoniec z neho odídeme a odložíme svoje fyzické telo, spolu s jeho zánikom zaniknú aj všetky naše rozumové kalkulácie o živote, pretože všetky myšlienky a analýzy sú produktom materiálneho rozumu, a spolu so smrťou materiálneho tela zanikajú.

Zostáva iba to, čo bolo bezprostredne prežité a svojim intenzívnym prežitím sa zapísalo do nášho ducha. Jedine toto nám zostane, a to si náš duch odnesie so sebou, ako zásadnú esenciu našej pozemskej existencie.

Snažme sa byť teda ako deti a prežívať všetky okamihy života tak intenzívne a bezprostredne, ako ony. Treba si totiž veľmi hlboko uvedomiť, že oveľa hodnotnejší život prežíva ten, kto sa dokáže úprimne radovať z lúky kvetov, ako ten, kto dokáže všetky tieto kvety druhovo zaradiť a pozná aj ich latinské názvy.

PS. Samozrejme, že sa môžeme poučiť z toho, čo sme prežili v minulosti, a tiež môžeme myslieť na budúcnosť a plánovať si ju. Ale prítomný okamžik by sa pre nás mal stať dominantný. A to kvôli tomu, aby sme zo svojho života naozaj niečo mali. Aby z neho niečo mal náš duch, ktorý si môže všetko privlastňovať len prostredníctvom autentického a bezprostredného prežívania.

Preto mu to doprajme! Aby raz nakoniec nemusel odísť na druhý breh chudobný na prežitia, a nemusel sa kvôli tomu potom ešte raz vrátiť na zem a doháňať zameškané.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 4. 2019, 19:43 avatar
Petrohradský robot sa prišiel odvysierať    


3.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   15. 4. 2019, 19:44 avatar
Tvoj kámoš čo ?  


4.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 4. 2019, 19:45 avatar
Americký robot tu to zasa zasiera


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 4. 2019, 19:50 avatar
súdruh robot z petrohradu za tie roky čo sem chrlí hovna z ruskeho dezinformačneho vewu v spolupráci s materskou škôlkou sem nepridel ani jedine slovko . To preto lebo je robot z Petrohradu a preto sem okrem zdielaneho fekalneho textu nikdy ani slovko nepridá . Na rozdiel od teba ktorý si užitočným idiotom ruskej propagandy    

Skôr len idiotom ako užitočným    


6.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 4. 2019, 19:55 avatar
Neplač idiot americkej propagandy


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 4. 2019, 19:57 avatar
Užitečný idiot je pojem politického žargonu používaný pro lidi vnímané jako propagandisté ve věcech, jejichž cílů si nejsou plně vědomi a jsou cynicky využívány ostatními pro šíření propagandy o jejímž účelu nemají povědomí.

Během studené války byl termín používán pro sympatizanty s Východním blokem ze západních zemí, kteří byli naivní a cynicky využiti Sovětským svazem nebo jiným komunistickým režimem.

V širším slova smyslu se pojem vztahuje na západní novináře, cestovatele a intelektuály, kteří dávají požehnání (často se zápalem náboženství) tyranům a tyranským režimům, přičemž se snaží přesvědčit veřejnost a politiky, že utopickým ideologiím se daří.

Postupem času se význam rozšířil a dnes označuje osoby, které se nechaly nevědomky zmanipulovat různými politickými aktéry

Používání v souvislosti s válkou na Ukrajině
V souvislosti s krymskou krizí a válkou na východní Ukrajině došlo k četnému použití tohoto výrazu ve vedoucích mezinárodních médiích, a to v případech srdečných projevů známých osobností vůči ruské vládě pod Vladimírem Putinem. Jako užitečný idiot tak byl označen Gérard Depardieu, Gerhard Schröder, Sepp Blatter, Wilfried Scharnagl, Alexis Tsipras, Marine Le Penová, David Duchovny a Mickey Rourke. V Německu byli takto označeni mimo jiných též Gabriele Krone-Schmalz, Udo Voigt, Matthias Platzeck, Philipp Mißfelder, Carlo Masala a Alexander Rahr

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 4. 2019, 19:58 avatar
Ano Osvetielkovaný si idiot


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 4. 2019, 20:13 avatar
čakau som vác    


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 4. 2019, 20:14 avatar
O šíření propagandy o jejímž účelu nemají povědomí.


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 4. 2019, 20:16 avatar
Slovensko ovládol užitočný idiot Kremľa

Kapitán parlamentu JUDr. Andrej Danko nie je hrozbou pre svoju krajinu. Je iba užitočným nástrojom tejto hrozby, ktorý má efektivitu a inteligenciu sekery. Desivé je, že na otočenie našej zahraničnej orientácie stačí aj takýto tupý nástroj. Príčina je však prostá - je ňou predstava bezmála dvoch tretín populácie, že Slovensko nepatrí ani na Západ, ani do Ruska, ale malo by byť akýmsi mostom medzi nimi.

V tejto predstave je, samozrejme, väčší kus vypočítavosti než unikátnej kultúrnej identity. Keby sme to hrubo zjednodušili, priemerný Slovák chce eurá, ale nie migrantov. Rád si berie a nerád dáva. V politike sa to manifestuje ako mokrý sen lokálnych mikroputinov o autoritárskej vláde ruského typu za peniaze Európskej únie. Viktor Orbán to napokon v Maďarsku dokázal, otázne je len to, ako dlho bude ochotný nemecký a francúzsky daňový poplatník za jeho režim platiť.

Zatiaľ je ale predstava východného mosta so západným financovaním pre mnohých lákavá. Treba si však radšej vopred ujasniť, že Západ o mosty záujem nemá, je to ruský projekt a jeho majiteľom bude Ruská federácia. Pravidlá prevádzkovania mosta budú určovať v Moskve. Jeho západný koniec bude starostlivo uzatvorený a kontrolovaný.

Mnohým Slovákom, na rozdiel trebárs od takých Ukrajincov, sa to vidí ako prehnaná obava. Uniká im ruský pohľad na našu krajinu, ktorá v ňom predstavuje zaslúženú vojnovú korisť zaplatenú mŕtvymi vojakmi červenej armády.

Pripomeňme si, že Adolf Hitler a Josif Stalin neboli odvekými nepriateľmi. Najprv si Európu po bratsky podelili na nacistickú a komunistickú sféru vplyvu. Spolu zaútočili na Poľsko, spoločne ho okupovali, koordinovane na jeho území lúpili a vraždili. Potom Hitler podrazil Stalina a zaútočil aj na Sovietsky zväz.

Červená armáda najprv oslobodila svoje vlastné územie a potom dobyla aj územia, ktoré pôvodne obsadili nacisti. Československo bolo síce formálne oslobodeným spojencom, no v skutočnosti sa na jeho území len vymenili okupanti. Tí sovietski vraždili s trochu väčším citom pre mieru a podľa odlišných kritérií, no keď sme na konci šesťdesiatych rokov podľahli ilúzii, že si môžeme slobodne reformovať socializmus na trochu ľudskejší režim, okamžite nás obsadili aj vojensky.

Sovietska okupácia rozsiahlych častí Európy vydržala do okamihu, kým diktatúra proletariátu ekonomicky neskrachovala. Sovietsky zväz skolaboval a rozpadol sa, no Rusko sa so stratou svojho impéria nikdy nezmierilo. Oficiálni predstavitelia Kremľa oficiálne považujú kolaps Sovietskeho zväzu za najväčšiu dejinnú pohromu dvadsiateho storočia a celkom otvorene deklarujú, že ich cieľom je obnoviť jeho sféru vplyvu. Sféra vplyvu je eufemizmus. Znamená to, že nám chcú zasa vládnuť.

Z ruského uhla pohľadu sme vzbúrenecká západná gubernia, ktorá zradila a pridala sa k nepriateľom ríše. Andrej Danko si tento uhol pohľadu zrejme osvojil. On totiž, na rozdiel od nejakých šesťdesiatich percent populácie, zhruba vie, čo činí. Šéf ruskej dumy sa s ním napokon nestretáva preto, aby si užíval jeho šarmantnú spoločnosť. Až keď získal otvorenú podporu ruských politických špičiek a vytlačil z priazne Kremľa fašistov, začal Danko otvorene snívať o orbánovskom spôsobe vlády na Slovensku.

Dankovi pomáha predovšetkým impotencia domácej politiky. Opozícia je s ním hodnotovo zajedno, pretože žiadnu vlastnú agendu nemá. Smer sa zmieta v posledných kŕčoch pred politickou smrťou. Most sa už len zúfalo pokúša vyžmýkať posledné drobné na kávu z volebného obdobia, ktoré je jeho posledným. Tón oficiálnej zahraničnej politiky tak diktuje osempercentný kpt. JUDr. Danko, ktorý bozkával výložky v parlamente a nechal utajiť svoju rigoróznu prácu.

Parlament odmietol migračný pakt, najúspešnejšie dielo najúspešnejšieho ministra, akého kedy Smer mal. Bezpečnostnú a obrannú stratégiu vlády parlament ani neprerokoval, pretože tie označujú Rusko ako hrozbu. Nepovažuje ho zaň prakticky žiaden zo slovenských politických lídrov. To sú veľmi jasne čitateľné signály pre našich terajších spojencov v NATO a EÚ: Slovensko sa otáča, vracia sa do ruskej sféry vplyvu. Do budúcnosti s ním netreba počítať. Asi ich to nepoteší, ale už utrpeli bolestnejšie straty a nič hrozné sa nestalo.

Ale hlavu hore, nebude to také zlé. Veď aj v Rusku žijú ľudia, prežijeme aj my. Nemalo by to byť významne horšie ako na ruskom vidieku. Keby ste si nevedeli vytvoriť úplne jasný obraz, aké dobré to tam je, vyberte sa na víkend do najbližšej rómskej osady. Aj tam žijú ľudia, a nie oveľa lepšie.

www.noviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 4. 2019, 20:18 avatar
Svetu mier a Kremľu zvlášť. Takto vyzerajú dezinformácie

Poplašné správy a dezinformácie týkajúce sa utečencov naznačujú, že sa ruská snaha destabilizovať Nemecko a Západ nezmenila od studenej vojny.

Správa o ruskom dievčati, ktoré údajne v nemeckom Berlíne uniesli a znásilňovali moslimskí utečenci, ktorú vypustila začiatkom týždňa ruská televízia Prvý kanál, podľa reakcií, ktoré spustila, padla presne tam, kam mala. Demonštrácie a protesty sú toho jasným dôkazom.

Šírenie tohto typu informácií, schopných vyvolať paniku a prispieť k destabilizácii situácie v príslušnej krajine, nie je žiadnou novinkou. Tupá či premyslenejšia propaganda, sofistikovanejšie a cielenejšie dezinformácie, majú vždy spoločného menovateľa. Podporu cieľov zahraničnej alebo domácej politiky krajiny svojho pôvodcu.
KGB a menšia sestra

V tomto prípade je krajina pôvodu zrejmá. V Rusku majú tieto praktiky bohatú tradíciu a hrdého nositeľa. V sovietskej KGB sa pre ne zaužíval termín „aktivnyje meroprijatija“, teda aktívne opatrenia.

V Slovníku rozviednej terminológie – vydanom v júli 1980 1. správou ŠtB – teda rozviedkou komunistického Československa, sú aktívne opatrenia definované ako „súbor prísne tajných ofenzívnych činností napomáhajúcich realizovať úlohy a ciele zahraničnej a bezpečnostnej politiky špecifickými rozviednymi metódami, predovšetkým v podpore boja za mier, rozširovania vplyvu krajín socialistickej sústavy vo všetkých oblastiach medzinárodných vzťahov alebo zameraných na paralyzovanie politických, ekonomických a vojenských zámerov nepriateľa, alebo sledujúcich splnenie konkrétneho operatívneho zámeru.

Objektom pôsobenia aktívnych opatrení sú vybraní jednotlivci, skupiny osôb, inštitúcie alebo obyvateľstvo určitej krajiny“.

Keďže archívy KGB veľmi prístupné nie sú, dovolil som si citáciu zo slovníka príbuznej organizácie, ktorú jej sovietski príslušníci titulovali ako „menšiu sestru“. Bol to vzťah, v ktorom staršia sestra mala takmer absolútnu dominanciu, kontrolné a rozhodovacie právomoci. Čo sa týka spôsobu fungovania, je použitie modelu menšej sestry úplne na mieste. Kto by mal záujem sa o tom presvedčiť, môže navštíviť stránku ibadatelna.cz.
Praktiky z čias NSR

Tak ako aj ostatná činnosť boli aktívne opatrenia „konzultované“ so sovietskou stranou. Účinok takýchto opatrení je, samozrejme, závislý od spôsobu uskutočnenia a tiež od „vonkajších okolností“, ako je momentálna situácia v krajine.

Ideálne podmienky boli, čo nie je nepodobné dnešku, napríklad v NSR v čase hroziaceho nukleárneho konfliktu. Mierové hnutie bolo ideálnym podhubím na ich uskutočňovanie.

Z materiálu o prehľade opatrení proti rozhodnutiu NATO o rozmiestnení rakiet s nukleárnymi hlavicami na území vtedajšej NSR sa napríklad dozvieme:

„Rezidentúra (zjednodušene základňa rozviedčikov v danej krajine) rozoslala leták, v ktorom sa v mene tzv. zelených protestovalo proti rozmiestneniu amerických jadrových rakiet na území NSR s mapou skutočných a čiastočne vymyslených raketových základní, aby bolo zrejmé, že jadrové zamorenie hrozí celému územiu krajiny.

Čítajte viac: komentare.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 4. 2019, 20:18 avatar
Na Slovensku pôsobia americkí trolovia ako Osvetielkovaný
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:27,  Matka svata toto snad neni pravda . Chlapi ved ste to mali v tej brožuře.Cas neexistuje...
dnes, 06:23,  No konecne normalna hra dalsia verzia nech ponuka moznost vlady slobodneho obcana . Ja,...
dnes, 05:18,  Keď sem môžeš chodiť ty, tak môže aj on. Ty urážaš ľudí takisto a si odporný...
dnes, 05:01,  (9) Demagógia, Lemmy. Toto platí pre sliepky, ako si ty. Ty hovoríš o nejakej výpovednej...
dnes, 01:37,  Ja ho zostrojím !!!!!!!!!!!!!!
dnes, 01:26,  Ak je čas lineárny, stroj času nikdy nezostrojíme. Ak by sme ho totiž niekedy v budúcnosti...
dnes, 01:00,  udržuje tradiciu RKC.....nie je je schopný rozpoznať , že vyzdvihovanie Marie na uroveň Boha...
dnes, 00:51,  A čo predstavuje ak nie kresťanstvo ?
dnes, 00:50,  ako vidím chápeš....František nepredstavuje kresťanstvo, dokonca to takto chapu aj evenjelici
dnes, 00:42,  Aj ty využi svoju jebnutosť a choď robiť farára namiesto Fera. Tak to využi a deti zneuži....
dnes, 00:40,  len zrkadlíš, ale to ti nepomôže....Vstúp dp seba, nenadavaj hlavne ženam ako jebnutý,...
dnes, 00:35,  Pravda neni o hre na slova..... Tvoje lopatovanie dokonca nepatrí ani na pokec, vôbec to...
dnes, 00:34,  ano tvoje"šaškovanie"....nie je vhodne na seriozne df.....skôr na pokec.....
dnes, 00:31,  Moje šaškovanie zase "zarovnáva" dušu, na môj dušu, dušuj sa, neviem, či tomu...
dnes, 00:30,  moja lopata neškodí, ver mi....len "narovnáva".......neviem, či tomu rozumieš
dnes, 00:28,  Ak sa polepšíš ty, odhodíš lopatu a urážky, tak ťa budem nasledovať, ver mi.
dnes, 00:26,  Pravda neni o hre na slova..... naozaj kamziku, ak vieš akotak fotiť, tak foť, davaj foto na...
dnes, 00:21,  Zase si sa pozrel do zrkadla ?
dnes, 00:12,  viem viac ako si myslíš
dnes, 00:11,  zbytočne šaškuješ a robíš zo seba idiota.....ale ked ťa to bavi, potom maj si čo chceš....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Deti nie sú zlé, ani neslušné. Deti sú iba odrazom spoločnosti, v ktorej vyrastajú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(83 969 bytes in 0,389 seconds)