Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Integrista dáva vyjadrenia, akoby sa cítil samotným Bohom.

102
reakcií
2166
prečítaní
Tému 11. apríla 2013, 00:44 založil elemír.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
05. 11. 2012
28
15. 07. 2020
31
06. 08. 2010
43
 
 


1.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 00:44 avatar
Zabúda pri tom na jednu podstatnú vec, či ten satan, ktorým všetkých okrem seba obviňuje, nie je práve v ňom a v tých jeho konzervatívnych katolíkoch.
Keď Ježiš pýtal apoštolov, za koho ma pokladáte, povedal mu Peter, ty si mesiáš, syn boží. Na tomu Ježiš povedal, nepovedal si to sám od seba, ale povedal si to preto, že ti to zjavil môj Otec (Približný text) Teda Peter bol v tej chvíli pod vplyvom Boha Otca. Hneď na to Ježiš hovorí o svojom umučení a na to mu Peter povedal, To sa ti nesmie stať. Ježiš: Choď odomňa satan, lebo myslíš len na veci svetské.
Poučenie:
Nikto na svete nevie, kedy je v ňom Duch svätý a kedy satan, pretože ako to nevedel Peter v živej Ježišovej blízlosti, kedy z neho hovoril Boh a kedy satan, nemôže si bYť tým istý nijaký človek na svete a ani žiaden pápež ani ja a ani Integrista a jeho konzrvatívci.
Ježiš povedal, Po ovocí ich poznáte. Aké je ovocie dogiem ? Neustále štiepenie cirkvi, rozkoly, hádky. A o toto vám ide pán Integrista, aby tu nebol nikdy pokoj a ak sa tu nájfde niekto, kto chce mier a pokoj, tak sa na neho vyrútite ako hladné šelmy aby ste obhajili za každú cenu satanove bluidy a klamy. Toto by urobil Ježiš. Načo z neho robite idiota, veď keby Ježiš chcel tieto vaše dogmy, tak by ich do toho evanjelia dostal, to nemohol a nemôže byť pre neho rozdiel, ale tu sa našli mudrci aby napravili dogmami Ježišovú nedokonalosť ???? A ešte to priklincovali tým, že si samozrejme vymysleli aj dogmu o neomylnosti cirkvi a pápeža ????? Toto sú diktátorské prvky vládnutia, budeľ poslúchať, inak pôjdeš do pekla ???
Koho vy konzevatívci chcete posielať do pekla, už aj v tom ste nahradili Boha, že za neho rozhodujete, kto pôjde do neba, kto do pekla a kto je satanov a kto boží ???? Odkiaľ máte, alebo ste si vzali na to oprávneniebyť múdrejší a silnejší ajko Boh, lebo takéto vyjadrenia môže hovoriť len ten, kto sa považuje za múdrejšieho aa solnejšieho ako je boh. Áno, je to jeden taký, ktorý je mocnejší ako Boh, ale jeho meno je satan.
Dogmy o centralizácii vesmíru a plochej zemi vám dneska otrieskávajú malé deti, ale vám absolútne nesvitlo, že aj toto mohol byť satanov klam ??? Načo je veriacemu dôležité, či sa zem točí, alebo nie, ak nemá odpustené hriechy. A komu záleží na tom, aby sa zaoberal kadejakými primitívnymi báchorkami o dogmách, miesto toho, aby myslel na odpustenie hriechov ????
Ježišovo evanjelium je jednoduché a čisté ako on, a je proti vám, lebo to čo hovoríte vy, je vymyslené človekom a čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého.
Načo je komu dobrá napríklad neomylnosť pápeža, pri dnešnej inteligencii, ak samotný boh si prizná svoj omyl, veď to je rúhanie najhrubšieho zrna ??? Takí ste slepí ??, že sa vyvyšujete nad múdrosť boha?
Vaša obrana, nie je obrana, to sú neomalené útoky, aby ste obránili dogmy v cirkvi, ale na čo a pre koho taktpo bojujete, ak kristus nič také nepotreboval a keby potreboval, tak to dá do evanjelia. Ale uznal za vhodné, že to nie je pre nás dôležité, tak to tam nedal a to si naozal myslíte, že by tam dal dogmu o neomylnosti pápeža ???????
Načo si vymýšľať udalosti, ktoré sa stali a my nevieme, ako sa stali, veď nemôže byť nič trápnejšieho, ak si poovieme, dohodneme sa, že sa to stalo takto a hotovo ? Kde zostala inteligencia ?
A mňa to prteto nezaujíma, pretože to nie je v evanjeliu, pretože keby dogmy chcel, tak by tam boli. A preto verím Ježišovi a jeho evanjeliu a nie vymysleným báchorkám, ktoré sú dobre akurát ako špina na cirkvbi, aby satan odradil od evanjelia, čo najviac ľudí.

Nad týmto sa zamyslíte, komu vyhovujú najviac dogmy, Kristovi, alebo satanovi. Toľko snáď ešte normálneho úsudku máte.

Budú vraždiť a budú si myslieť, že slúžia bohu. Zavraždili Ježiša, lebo si mysleli, že slúžia Bohu a pritom zabili jediného syna toho Boha na ktorého sa spoliehali. Komu vtedy uverili farizeji, Bohu, alebo satanovi ???? A koľkokrát im to Kristus otrieskal o hlavu, ale sila satana na tomto svete je 85 ku 15 a je to vidno všade na celom sveta, aj tu na tomto DF a aj v aktlívcjek cirkvi. A preto satan nedopustí, aby sa robili podobné zmeny k lepšiemu na cirkvi, lebo hneď vystrelia jeho sluhovia do útoku.
Spamätajte sa, a otvorte si oči, aby ste nebojovali práve proti tomu Bohu, na koho sa najviac spoliehate.

Myslíte aj na ferizejov, ktorí určite boha milovali a soliehali sa na neho, ale proti satanovi im nestačilo ani to, lebo ho podcenili svojou nafúkanosťou a nechali sa voviesť jeho klamom do ..................

Chodí okolo ako hladný leva akonáhle ho len trošku podceníte, ste jeho.

Neobviňujte nikoho z toho, že je posadnutý satanom, lebo neviete to, čo vie Boh a ak je náhodou satan vo vás a vy obviníte toho, v ktorom satan nie je, že je v ňom satan, naplnili ste skutok hriechu proti duchu svätému, ktorý sa nedá zmazať ani Otcom a ani Synom ani na tomto a ani na druhom svete.
Najhoršie na tom je, že sme si istí, že sedíme dobrom vlaku iba do chvíle, ak sa vlak pohne, potom je omyl jasný, ale nedá sa nič robiť, vlak už ide nesprávnym smerom a vy to viete a už nič nezmôžete.
Veď je to také jednoduché, keby Ježiš dogmy chcel, tak ich dá do evanjelia, ale zbytočne, lebo pri spáse človeka, nehrajú dogmy žiadnu rolu, iba pre tých, čo ich vymysleli a tých, čo ich držia ako špínu na cirkvi, aby ešte menej ľudí uverilo v evanjelium.
Súhlasí milky945, muz.zmarsu


2.
označiť príspevok

Roman2760
   11. 4. 2013, 00:46 avatar
Preco davas take kratke prispevky? Vzdy si poviem ze sa mi to ani neoplati zacat citat  
Súhlasí repress, Ónya


10.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   11. 4. 2013, 07:33 avatar
Citujem: ...dogmu o neomylnosti cirkvi a pápeža...
To nie je diktátorský prvok v zmysle totality a zotročenia, ale právo prijať konečné stanovisko, rozhodnutie, ktorým sa zabráni náboženskej vojne. Kolotoču sektárskeho násilia podobného, aké je dnes v moslimskom svete. Pritom vyslovenie "neomylnosti" pápeža má svoje presné pravidlá a týka sa len vierouky. Lotto nedoporučujem podávať ani na čísla vyslovené pápežom 


36.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 4. 2013, 12:58 avatar
10: Má sa zabrániť náboženskej vojne? Ty si iný srandista. Aká vojna, keď RKC je ta pravá cirkev s duchom Božím? Alebo nie je, keď ju porovnávaš s Islamom?


97.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   11. 4. 2013, 19:02 avatar
Diktatorsky prvok tykajuci sa chapaniu alebo vysvetlovaniu duchovnych zalezitosti. Jednoznacne diktatorke!


17.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 09:17 avatar
Take vyjadrenia dava kazdy krestan...


94.
označiť príspevok

gabor muž
   11. 4. 2013, 17:41 avatar
elemir
Ci nehovoria aj protestanti ak chces byt zachraneni musis prijat jezisa a dat sa pokrstit?Neurobis to pojdes do pekla.dogmi o hriechoch protestanti dokonca aJ JS tvrdia ze milosti Jezisa uz nesme viac pod Bozimi zakonmi.Tak ze zadny hriech uz neni ak ho 10 bozich prikazani nepokrivaju. OSATANOVI---V zidovskej tradiciji a v nasom evanjeliji je trosku rozdel.V zidovskej tradiciji Bol Satan Anjel ktori verne sluzil Bohu ako jeho zastupca bol to ten co obvinoval muzov zo zloby bezboznosti.Na pokin Boha testoval Satan obvinenych ako napr. v knihe JOB 1:6-12.Lukas 4:6 dobri verse ako satan hovori ze mu patri vsetko na zemi.RiM 9:18 ZACH 3:1 IZAJAS 45 /7 IZAJAS 54:16 HEB 12:6. 1 MOJ 7:4-6 Potopa PRECO ZACHRANIL NAOCHA A JEHO SINOV? Ak by znicil cloveka znicil by Bozi duch a duch zla to su nadprirodzene vlasnosti ktore prebivaju v cloveku a neda sa znicit pokial fizicke telo je na zive a dusa ktora prebyva v srdci.Otial prichadzaju zlo a dobro s tym istym jazikom aj zehname aj prekliname.


101.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 22:23 avatar
Gabor. Pri Jordane a na osobe ján Krstiteľa bolo jasne stanovené Svätou trjicou, ako sa odpúšťajú hriechy, to znamená, že hriech sa musí vysloviť, prijať poučenie a oľutovať hriech. V evanjeliu je napísané, že každý kto uveril meno ježiš má život večný, ale je tam aj napísané, že sedeli sme spolu s tebou za jedným stolom, robili sme zázraky v tvojom mene, ale on im povie, odíďte odomňa zlorečení do večného zatratenia. Tak si moôžeš vybrať ??, To nie je otázka názoru. Každý sa spolieha na niečo iné, ale šťastní budú ibatí, čo sa spoliehali správne.
Ja napríklad neverím ani na katolícke odpustky pri rôznych príležitostiach, lebo evanjelium o Jordáne je jasné a vo svojom živope mám vyskúšané, že iba toto takto perfektne funguje. Hriechy nemožno odpúšťať hromadne. Pri Jordáne pristupovali k Jánovi jednotlivo a každý vyznával svoje hriechy.Cirkev odpúšťa hriechy cez kňazov v spovedelniciach a nedá sa povedať: Veď ak oadpúšťame takto, ako v spovedelnici, tak môžeme odpúšťať aj hromadne za určitých podmienok jednotlivca.Vôbec nie, to nie je v evanjeliu a preto sa ja na toto nespolieham.


3.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 00:52 avatar
Bohužiať, to je inakších čitateľov, ako ste vy. Skús z toho niečo vynechať a celá popinta môže byť iná.


4.
označiť príspevok

Roman2760
   11. 4. 2013, 00:54 avatar
Vynechal som teda tych 2500 slov a vyslo mi....zabuda evanjelium...No nic...aj tak pointu nechapem  


5.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 01:05 avatar
Skús si zapnúť niečo iné.


6.
označiť príspevok

viluette muž
   11. 4. 2013, 02:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

viluette muž
   11. 4. 2013, 02:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   11. 4. 2013, 07:26 avatar
Tá fotka je fakt dobrá...   


14.
označiť príspevok

viluette muž
   11. 4. 2013, 08:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 4. 2013, 05:23 avatar
V celku zaujímavé čítanie, ale dve veci by som namietal ...

Citujem: „Áno, je to jeden taký, ktorý je mocnejší ako Boh, ale jeho meno je satan.“ Toto myslíš vážne?

Hriech proti duchu svätému ... Nie celkom súhlasím s tvojim výkladom, moje porozumenie je úplne iné. :-) O hriechu proti DS hovorí Mat 12,32: „A kto by povedal slovo proti Synovi človeka, tomu bude odpustené. Kto by však hovoril proti Duchu Svätému, tomu nebude odpustené ani v tomto veku, ani v budúcom.“ ….. V tomto písme sa rozlišujú dve kategórie / skupiny ľudí, jedni hrešia proti Synovi človeka a druhí proti Duchu Svätému. Zase sú to dve skupiny podobne ako v Rimanom 8 (myseľ tela, myseľ ducha), viď moju tému o Rimanom 8. Sú to v podstate tie isté skupiny.

Proti Synovi človeka môžu hrešiť iba pokrstení v Krista Ježiša (Rim 6,3). Pokrstený v Krista Ježiša je s Kristom jedno telesne i duchovne, pretože Kristus prebýva v ňom skrze ducha svätého a človek prebýva v Kristovi. Hriechom hovorí proti Kristovi, proti jeho vôli a zámerom. Nepokrstený nehreší proti Kristovi, lebo Kristus v ňom neprebýva, nie je s ním jedno, hreší len proti Duchu Svätému, teda proti Bohu a jeho zákonu.

O hriechu proti duchu svätom si dal asi omylom: ani na tomto a ani na druhom svete. Správne má byť: ani v tomto veku, ani v budúcom. Aha, máme tu nejaké veky, teraz je nejaký vek a po ňom pôjde ďalší. Tak sa zdá, že vek je ohraničené časové obdobie a nepokrstení nebudú mať odpustenie hriechov ešte dva veky. Čo z toho vyplýva? Pokrstení budú až za dva veky. Neviem koľko trvá jeden vek, ale je to časová jednotka, ktorá sa v písme používa často. Väčšinou sa chápe nesprávne v zmysle nekonečno = na veky vekov. … Krst je dôležitá a kľúčová téma pre porozumenie Písma, aj Mat 12,32, zaslúži si samostatnú tému.


98.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   11. 4. 2013, 19:13 avatar
To ze je mocnejsi je tu zrejme v tom vyzname, ze sa mu dari nas ovplyvnovat negativne, cize vytazi skrze nas v nasom hmotnom svete.

Rozdiel medzi hriechom proti duchu svatemu resp. proti Jezisovi asi ani nema velky zmysel vysvetlovat, kedze vacsina ludi nechape spravne pojem ducha svateho. Pocas posobenia ducha svateho tu na zemi, uz bude vyvoj naseho ludstva v takych srackach, ze sa jednoducho bude rozhodovat o tom kto ostava v hre a kto z nej vypadne. Ti ktori sa postavia proti nemu, takym sa uz neodpusti, uz na to nebude cas, nebudu moct napravit tuto ich chybu, nebudu mat moznost dalsej inkarnacie so sancou napravit ich previnenie...


11.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   11. 4. 2013, 08:21 avatar
Integrista by si mal dať nick "rozorvávač", neintegruje, nespája nič, len rúca všetko, čo odporuje jeho dogmám.
Alebo len nejaký provokatér, ktorého cieľom je iritovať.
Súhlasí TvojOponent, brumo


12.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 08:24 avatar
10 Tvojoponent: Ak si Boh, čo len jediný krát prizná, že sa zmýlil, žiaden človek na svete a v žiadnom prípade nesmie pred ním zobrať slovo neomylnosti do úst,,lebo tým sa automaticky nad neho vyvyšuje. To je môj osobný názor a čo sa týka histórie, to nechajme histórii, my sa pozrejmme dopredu, keď sa držíš pluha, tak sa neobracaj.


13.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   11. 4. 2013, 08:32 avatar
Výraz "neomylnosť" je na úrovni "neodvolateľného" rozhodnutia súdu.
Veriaci dobre vedia, že Boh je absolútno dokonalosti a v tom kontexte chápu aj výraz "neomylnosť".

Všimni si, že voči RKC sa najviac vyhraňujú kresťanské sekty (jehovisti, znovozrodení a iní) v snahe odlíšiť sa. Pritom vo svojej argumentácii sa vyhýbajú tomu, čo o sebe hovorí RKC v Katechizme a podsúvajú to, čo o RKC hovoria iní.
Neomylnosť v SKK riešia časti 891, 2035, 2051. 


18.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 09:19 avatar
Neomylnost a neodvolatelnost su 2 rozne veci. Kto tie slova zamiena, umyselne zavadza/klame.
Súhlasí milky945


34.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   11. 4. 2013, 10:13 avatar
Vytrhol si slová z kontextu. Takže úmyselne zavádzaš.


38.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 13:02 avatar
No tak to skus znova vysvetlit poriadne.


39.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 4. 2013, 13:03 avatar
Boh si priznal, že sa zmýlil? A to kedy?


40.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 13:07 avatar
Najprv stvoril svet a videl, ze je dobry.
Potom ho nicil napr. Potopou, lebo bol zly...


41.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 4. 2013, 13:20 avatar
Neviem, pochopiť, ako môžu veriaci nazvať Boha spravodlivým, keď pre zlo v niektorých ľuďoch nechal utopiť všetkých ľudí, všetky zvieratká a všetko živé okrem pár šťastlivcov, ktorí sa pomestili na loďku...


42.
označiť príspevok

rastos muž
   11. 4. 2013, 13:33 avatar
Ak hovoríš o "B", treba k tomu dodať aj "A" - teda podnet, na základe ktorého sa to udialo.

"Hospodin videl, že ľudská zloba na zemi je veľká a všetko zmýšľanie ľudského srdca je ustavične naklonené len k zlu... Boh videl, že zem je skazená, pretože celé ľudstvo na zemi si počínalo skazene."


44.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 13:41 avatar
Vobec si nevysvetli to, co Nadja nevie pochopit.
Trestat niekoho za ciny inych je vrcholne nespravodlive.
Súhlasí Roman2760


47.
označiť príspevok

rastos muž
   11. 4. 2013, 13:48 avatar
Prečo za činy iných? Píše sa tam "celé ľudstvo bolo skazené".
Ak si myslíš, že niektorí boli nevinní, dopĺňaš do príbehu to, čo tam nie je.


49.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 4. 2013, 13:53 avatar
Rastík, keby aj všetci dospelí boli vinní, boli tam aj deti... nenarodené deti, novorodenci, ako ony mohli byť vinné? A čo vina zvierat? Čo to znamená "zem je skazená"? Viniť "am blok" je neplatné ešte aj u nespravodlivých ľudí...


50.
označiť príspevok

rastos muž
   11. 4. 2013, 14:02 avatar
Zvieratá vôbec neriešme, to by sme sa museli zaoberať aj tým, koľko úbohých mravčekov som dnes rozšliapol cestou do práce.
S tými deťmi rozumiem, že nám to v dnešnej dobe, s dnešným civilizovaných chápaním pripadá kruté. Myslím si, že v tej dobe sa deti chápali silnejšie ako súčasť rodiny, aj po ideovej stránke. Z nich vyrastú zase nasledovatelia rodičov.

Skôr na tom príbehu vnímam to, že Boh skonštatoval /zaujímavé, že "s bolesťou v srdci"/, že "toto nie je dobré, takto som si to nepredstavoval, nečakal, nechcel". A pristúpil k zlikvidovaniu toho (živého), čo stvoril.


52.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 14:11 avatar
Preco by si to nemal riesit?

Takze ludia nemali tu Vami nekonecne oblakovanu slobodnu volu?

No ved vravim, ze z Boha robite hlupeho sadistu, ak mu pripisujete Jahveho vlasnosti...


53.
označiť príspevok

rastos muž
   11. 4. 2013, 14:13 avatar
Prax ukazovala, že sa prikláňajú k zlému.


55.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 14:17 avatar
Cize im popieras slobodnu volu.


59.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 15:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

repress žena
   11. 4. 2013, 15:04 avatar
...lenže keby nebol boh, nebol by ani satan...tak o akom zle sa budeme baviť?...


61.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 15:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

repress žena
   11. 4. 2013, 15:09 avatar
..ale ja som veriaca, na základe toho som Ti položila otázku..ak Ty chceš predstaviť niekomu nejakú ilúziu, musíš celú a nie iba časť....a neveriaci neznamená, že v to zlo verí a vidí ho..
Súhlasí Pegas


63.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 15:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

repress žena
   11. 4. 2013, 15:16 avatar
..sme na verejnom fóre...no taaaaak...nebuď úzkoprsý...ak si chceš pohovoriť iba s ruwolfom bez zapletenia sa širokej zúčastnenej verejnosti, skús skype, alebo mobil...
Súhlasí Pegas


67.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 15:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

repress žena
   11. 4. 2013, 15:42 avatar
..áno, chápem, chceš naznačiť, že si skočil do mňa (do príspevku), ktorý bol opodstatnený a nebol podrývaním....
Súhlasí Pegas


82.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 15:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 15:17 avatar
Nerozumiem otazke presne - ako by som to riesil ako clovek alebo ako boh?


68.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 15:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 15:26 avatar
Pytal si sa podmienecne...

No, snazil bych sa zistit, co vedie k tomu, ze niektori ludia nemaju, resp. maju potlacene svedomie a tieto javy bych sa snazil eliminovat...


71.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 15:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 15:38 avatar
No vacsina nechce - ale su vynimky...


74.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 15:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 16:03 avatar
Ano.


85.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 16:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 16:17 avatar
Tak, ako som napisal v 69.


87.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 16:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 16:55 avatar
Najprv to musime zistit. Este sme to nezitili...


90.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 17:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 17:05 avatar
Podla coho usuzdujes "vypada to tak že to ani nezistia"?


92.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 17:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.93.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 17:18 avatar
Mozog je zlozita struktura, jeho vyskum aj genetika ci epigenetika jestvuje kratko, no vyskum postupuje aj v jednej aj v druhej oblasti...


77.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 4. 2013, 15:43 avatar
Väčšina ľudí chce dobro... pre seba... A často to znamená zlo pre druhých, ale vlastne zlo a dobro sú tu v rovnováhe a záleží len na tom, kto hodnotí.


70.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 4. 2013, 15:26 avatar
K vnímaniu dobra a zla je potrebné iba jediné - život (príp. človek). Znič ho a prestane existovať zlo, ale aj dobro.


72.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 15:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 4. 2013, 15:41 avatar
Veď aj ako človek, znič život a zničíš zlo. Ja o bohu nepíšem nič


78.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 15:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 4. 2013, 15:48 avatar
Čo má spoločné to, či sa mi to páči s tým, že to je jediná cesta k dosiahnutiu vytýčeného cieľa? ))


80.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 15:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

ether muž
   11. 4. 2013, 15:54 avatar
pozor, nenašli sme pohodlný spôsob odstránenia zla
Súhlasí veriaci


84.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 16:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.88.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 4. 2013, 16:45 avatar
Nie, Boh to tak nerieši... ale on má aj iné možnosti, ako my, že?
Keby bol spravodlivý a trestal zlom zlých, ľudia by si ľahko zrátali, že sa im oplatí byť dobrými. Lenže boh dopúšťa zlo aj nevinným, a to je desne demoralizujúce...


96.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 18:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 13:42 avatar
Naviac, tych ludi stvoril Boh - ako Vsevediaci musel vediet, co stvara a ako to dopadne...


51.
označiť príspevok

rastos muž
   11. 4. 2013, 14:11 avatar
To sú zložitejšie veci, súvisiace so slobodou človeka. Boh nie je zodpovedný za každý náš čin, pretože nás stvoril.
Skôr to môže byť tak, že na ihrisku, ktoré nám dal k dispozícii, je aj možnosť, že sa veci nevyvinú želateľným smerom.


54.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 14:16 avatar
Ale ved si povedal, ze ti novorodenci boli skazeni preto, ze boli predurceni vyrast na skazenych.
Cize popieras im tu Tvoju vymyslenu "slobodnu volu".


56.
označiť príspevok

rastos muž
   11. 4. 2013, 14:23 avatar
Nie, nehovorím, že boli skazení už ako novorodenci. Ale že po odrastení sa prikláňali k takému životu svojich rodičov, ktorý Boh neschvaľuje.
Technicky vzaté, ako deti mohli byť zahubení ako nevinní. Keď sa Boh rozhodol pre "the End", vzal dar života aj im (hoc nevinným), pretože nechcel pokračovať s takýmto ľudstvom.


57.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 14:27 avatar
No ved a to je ta nespravodlivost...


58.
označiť príspevok

rastos muž
   11. 4. 2013, 14:30 avatar
Bol vari niekomu niečo dlžný? Má človek pred Bohom nárok na život?


66.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 15:19 avatar
Nespravodlivost je davat rovnaky trest tym, ktori pachaju zlo a tym, ktori este nic nepachali.
Tam ziadnu dlzobu netreba.


95.
označiť príspevok

rastos muž
   11. 4. 2013, 18:12 avatar
Pre tých, čo nič nepáchali, to nebola forma trestu, ale "ukončenie projektu".
Súhlasí veriaci


46.
označiť príspevok

repress žena
   11. 4. 2013, 13:44 avatar
..a ako to bolo pri zlatom teľati?...tam prečo ich zmietol z povrchu?...lebo im chýbal a vytvorili si iného Boha?...tam ukázal ľudskú slabosť podľa mňa a v hneve sa pomstil smrťou...stačilo sa pozrieť na vec inak...


48.
označiť príspevok

veriaci muž
   11. 4. 2013, 13:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 21:36 avatar
Toto sa dá tiež považovať za to, keď si Boh priznáva, že sa zmýlil.


15.
označiť príspevok

brumo muž
   11. 4. 2013, 08:59 avatar
Najlepsia reakcia na INtergristu je asi mlcanie, lebo hociake argumenty ho iba utvrdzuje v domneni, ze je stale v?csi katolik a ostatní nejakí pomylenci.....


16.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 09:17 avatar
Milky 945 Satan nie je mocnejší nad Bohom, ale tu v jeho kniežatstve ľudia rozhodli v pomere 85 : 15 cca, že je aj v takomto pomere mocnejší. Zase môj osobný postreh.Je to vidieť aj na Ježišovom umučení, šoina na cirkvi, atď. Ježiš nás prišiel vykúpiť z tejto moci, on je brána cesta a pravda. Draho sme boli kúpení, aby sme spod tejto satanovej moci boli vykúpení do božieho kráľivstva, kde sa o moci netreba zmieňovať, lebo funguje nie na princípe moci, ako toto satanovo svinstvo, ale na vzájomnej láske. Tu, milky sme u satana.
Hriech proti Duchu svätému:
Matúš 12,32 Kto by však povedal niečo proti Duchu svätému, tomu sa neodpustí ani v tomto veku, ani v budúcom.
Marek 3,29 kto by sa však rúhal Duchu svätému, tomu sa nedopusťa naveky, ale je vinný večným hriechom. Lebo hovorili: je posadnutý nečistým duchom.
U lukáša a Jána som nenašiel o hriechu proti Duchu svätému.Teda aspom tak na rýchlo.
A čO Sú TO VEKY ?
Ježiš hovorí, že pred tým než bol tento svet, já som bol. To znamená, že okrem tohoto nášho melého vesmíriku existuje niečo neporovnateľne väčšie, kde žiej Boh so svojím synom. Teda v jeho kráľovstve je mnoho takýchto vesmírikov veľkých len asi niekoľko tisíc milioard svetelných rokov, možno sú to miliardy, takýchto svetov, proste ježiš prišiel zo sveta, zase môj osobný názor, v ktorom je náš vesmírik, ako kus hmoty a my sme v tej temnote hmoty u satana a on nás ako koreň vínneho kmeňa vyťahuje z tejto hmoty a jeho otec záhradník nás potom ako plody vynáša do priestoru Ducha svätého. Veľkostný a časový pomer týchto dvoch svetov je daný konštantou K, ktorú som si ja vymyslel a je to čílo probližne tak veľké, ak dáme do pomeru veľkosť slnenčnej sústavy a veľkosť atomu. Je to nepredstaviteľné číslo, ale potom by tomu zodpovedal aj časový vnem medzi týmito dvomi svetmi. Teda plusovým a naším mínusovým. Napríklad špirálové galakxie sa točia v čase K násobne dlhšom, ako je pojem našeho času. Teda pre špirálovú galaksiu je jedna sekundy k násobne dlhšia, ako naša.Lebp ten čas j časový vnem hmoty v plusovom rozmere, ktorého náš vesmírik tvorí atomárnu časť skladby tejto plusovej hmoty. To je veliký priestor na fantáziu a napísal som o tom knihu a mám aj podpísanú licenciu na vydanie, ale bez penez do krčmy nelez a tak sa vydáva to, na čom vydavateľ zarobí a teda šanca na vydanie je minimálna a licencia zaväzuje netárať o tom v krčme.
Krst je niečo ako že keď si kúpiš Népsabatšák, tak sa púredpokladá, že vieš po maďarsky, krst je ako Windows pre počítač, je to boží software v duši človeka, aby sa pomocou tohoto programu mohli používať ďaleko zložitejšie a významnejšie programy na spásu človeka.


19.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 09:22 avatar
Ved bez Jezisovho umucenia by si vraj nemal spasu, takze to bola Tvoja zachrana - myslis, ze Diabol Ta zachranil?
Ale potom plati, ze Boh je zly a Diabol dobry...

Draho kupeni? Vsemcne je nezranitelny, takze ak Jezis a Boh je jedno, tak to bolo len ubohe divadielko...


43.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 4. 2013, 13:36 avatar
Čo sú to veky, si odpovedal dosť od veci. Ani slovo o veku tam nebolo. Skús si menej vymýšľať, menej vlastnej fantázie a viac Písmo.

Matúš 12,32: A kto by povedal slovo proti Synovi človeka, bude mu odpustené; ale kto by povedal proti Svätému Duchu, nebude mu odpustené ani v tomto veku ani v budúcom.
Marek 3,29: ale ten, kto by sa rúhal Svätému Duchu, nemá odpustenia na veky, ale je vinný večného súdu. Lebo hovorili: Má nečistého ducha.

Toto je Roháčkov doslovný preklad. Obidve písma musia mať rovnaký význam, nemôžu si protirečiť. Takže keď Matúš hovorí: „nebude mu odpustené v tomto ani v budúcom veku“, potom Marekov „nemá odpustenia na veky“ musí mať ten istý význam. Teda „v tomto ani v budúcom veku“ = „na veky“. Aha a tu pekne vidno ako sa zopsul / prekrútil význam slova „na veky“, že na veky neznamená nekonečno ale konečný čas, konečný počet vekov. Dalo by sa písať: na dva veky, na tri veky. Potom aj slovo „večného súdu“ možno prepísať a chápať v tvare vekového súdu. Teda súdu, ktorý bude trvať vek, jeden vek.


99.
označiť príspevok

gabor muž
   11. 4. 2013, 21:18 avatar
Milky 945
Ak si krestan tak tieto verse ktore uvadzas Urcite a a to 100% kazdemu cloveku by nebolo odpustene lebo kazdy aspon raz vzivote hresil proti duchu.


102.
označiť príspevok

milky945 muž
   12. 4. 2013, 01:13 avatar
gabor 99: Ešte raz v krátkosti zopakujem R8: Ak si pokrstený, hrešíš proti Kristovi, lebo je tvoj Pán, žiješ podľa milosti. Ak nie si pokrstený, hrešíš proti Duchu / Bohu, lebo ti dal zákon / prikázania, podľa ktorých žiješ. Hovorím však o krste Duchom Svätým (Rim 6), ktorý je daný z milosti Božej, nie pri obrade v kostole. Pri krste sú odpustené všetky hriechy, aj ten ktorý bol spáchaný proti duchu svätom v (starom) živote podľa zákona. To čo píšeš má logiku, ale len keď sa pozeráš na vyššie uvedené dve písma. Treba však zobrať do úvahy aj ostatné písma.


20.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 09:26 avatar
Tvoj oponent: Katechizmus je treba preosiať čistým evanjeliom a bez dogiem a nakoniec nezostane z neho nič, lebo čisté evanjelium je Kristus. Katechizmus je nástroj na zavedenie dogiem do cirkvi.
Evanjelium, evanjelium a nič iné len čisté evanjelium, lebo všetko iné môže byť od toho druhého a v evanjeliu je toho toľko, že to stačí n pochopenie spásy, všetko iné, čo dopľňa a opravuje evanjelium, by mohlo poukazovať na nedokanlosť evanjelia a samotného Ježiša. Ja by som to nechal na pokoji, mne stačí evanjelium, človek sa nemá čo vydúvať nad Ježiša, akokoľvek by si mal pocit, že je svätý, alebo ho druhí takým pocitom kŕmia, vždy to môže byť od toho druhého. Nepodceňujte ho, lebo jeho sila je tu 85 :15, to určil človek žijúci na zemi.


21.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 09:37 avatar
Evanjelia su uplne rovnako nepodlozene dristy ako KKC...


35.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   11. 4. 2013, 10:17 avatar
Tým, ktorým stačí len evanjelium, vedú tisícročia vojny.
Elemír...keď odpovedaá, klinkni na Reagovať v texte, na ktorý odpovedáš. Tak sa zaradí Tvoj príspevok do vlákna, teda poradia a autora textu, na ktorý odpovedáš, to upozorní, že dostal odpoveď


37.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 13:01 avatar
Vojny vedu aj katolici...


22.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 09:40 avatar
Ruwolf krútiš sa ako slizký had. Kde si na to prišiel, že diabol ma zachránil, pred kým, pred Ježišom ? Satanistov určite áno, ale my sme sa rozhodli na opačnú stranu.
Áno draho kúpení od satana, lebo satan je tu v jeho kniežatsve neobmedzený vládca, viď napríklad, čo urobil Bohu z raja, keď ho tu založil. a prvý Adamov syn bol bratovrah, to akože veríš, že to spravil, alebo vôbec dovolil Boh ? Tak ako satan posiela svojich ľudí k Jánovi Krstiteľovi a systém funguje, tak isto funguje aj satanov systém hriechu zla a násilia. Dobro pre ľudí tohoto sveta je nuda, kto by pozeral dnes filmy, kde nie je násilie ? vačšinu ľudí to nebaví, lebo nepatzria Kristovi, patria tomu, ktorrého podstata je založená na zle a bavia sa iba na zlom. Základ každého človeka, ktorý bude spasený bude to, že vie rozlíšiť dobro a zlo, čo patrí kristovi a čo satanovi.
Akú menu používa Boh so satanom, alebo aký typ obchodu to neviem, ale viem, že sa platí a divadielko sa môže stať úbohým aj pre tých, čo nepochopili základnú pointu. Ak prídu deti na Shakespeareho, tak sa moc nepobavia, je to pre nich úbohé divadielko, lebo na to, aby ho pochopili, musia najprv pochopiť život a to ich ešte len čaká.


23.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 09:48 avatar
Kde sa kritm ako slizky had? Zato, ze Ti ukazem, akym nekonecnym sprostostiam veris? (Ale to nie je chyba toho, kto na tie sprostosti poukaze, ale toho, kto tie sprostosti robi.)

To si napisal Ty:
"Satan nie je mocnejší nad Bohom, ale tu v jeho kniežatstve ľudia rozhodli v pomere 85 : 15 cca, že je aj v takomto pomere mocnejší... Je to vidieť aj na Ježišovom umučení."

Ked mu Raj rozbil Satan - preco nepotrestal jeho, ale ludi dedicnym hriechom?

Pokusis si sa o trapne prirovnanie so Shakespearom, ale nic si nevysvetlil, moja namietka tak stale plati...


24.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 09:49 avatar
Ruwolf Evanjelium je podložené tým, že ľudia boli vpopred zapísaní v nebi, to je tvrdenie pre ateistov. Pre veriaceho je evnjelium potvrdené tým, že sa viera praktizuje podľa neho a prichádza odozva z neba na každú modlitbu a na každý hriech a to je dôkaz, ktorý nepotrebuje materiálne dôkazy a vykopávky a kadejaké štúdie v historických knižniciach. Keˇsi ťa bok vyvolí, tak si jeho a v príjemnosti kráčaš za ním a už teraz využívať dary božei, ale ak si ťa nevyvolí. je človek ako napríklad ty. Hľadáš dokumenty, vykopávky, certifikáty a niečo čo by ti mal niekto otrieskať o hlavu ? Automaticky patríčš tomu druhému, ale ak chceš ísť za Bohom, alebo Ježišom, musíš preto niečo urobiť. A výhovorky takové, alebo makové si môžeš strčiť akurát tak do ..... .Alebo chceš a ideš, alebo sa na to vykašli. Nikto nikdy ťa do ničoho nebude nútiť, bol si stvorený ako samosatná ľudská osobnosť a teda sa musíš samostano rozhodnúť na ktorú stranu chceš ísť.


25.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 09:55 avatar
Boli viacere studie na skumanie ucinnosti modlidieb a vsetky zistili, ze modlitba nefunguje.

Boh, ak jestvuje, dal mi rozum - teda chce, aby som sprostostiam, ktore z neho robia debila a vraha, neveril. Plnim teda jeho volu...


26.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 09:57 avatar
Ruwolf, ani teba Boh netrstá, keď sa mu takto rúhaš,lebo ešte neprišiel čas ani na teba a ani na stana. Boh nedovolil sluhom, aby vytrhali kúkoľ z obilia,aby sa nezašliepol ani jeden jediný klas. Tak si boh váži každého veriaceho. Nachá rásť oboch spolu až do zrelosti a iba potom oddelí kúkol od obilia a kúkol sa hodí do ohňa. Hovoríš o primitivizme a nepochopiť takéto veci, to je o čom ???? Radšej nechá rásť veriaceho ťažším životom s neveriacím, ako by ho od hriešnikov oslobodil a koľko by sa pri tom mohlo zničiť veriacích, čo by to považovali za brutalitu a neuverili by. Nepatríš náhodou aj ty k tým, čo nazvali Boha masovám vrahom ??? Tuto je odpoveď v podobenstve o kúkoli.


28.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 10:00 avatar
Ja sa ruham? Preto, ze neverim, ze Boh je debil a vrah? To Ty Ho urazas, ked tomu veris...


27.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 09:59 avatar
NO vidíš a koľkí ľudia sa na štúdie vysrali a vyskúšali na sebe akoľkým to funguje ????? Viš koľko je to 15%zo 6 miliard, že by toto boli všetko idioti, čo uverili debiliny a vy ste majstri veta s vaším zdravým rozumom ???


29.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 10:01 avatar
Nefunguje. Funguje to len ako placebo - aj to nie vzdy, samozrejme.


30.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 10:02 avatar
Ruwolf: To je naozaj tvoja fotka? A to máš na pleciach púzdro z gitary, alebo náhodná záber?


31.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 4. 2013, 10:04 avatar
To je plecniak.


32.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 10:05 avatar
Možno niekde robíš chybu, skús to nechať zachvíľu plávať a možno sa ozve tak, že ťa to presvedčí .


33.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 4. 2013, 10:05 avatar
Pozdravujem Bánovce, už musím ísť. Ahoj.


103.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 4. 2013, 04:01 avatar
Milky, treba priznať, že hriech proti Duchu svätému nie je pre nás v evanjeliu dostaočne vsvetlený. Alebo to bude niečo, čo nás prekvapí pri poslednom súde. V jednej knihe "Život po živote" jedna pani písala, že bola postavená na chvíľu pred akúsi tabulu poznania, kde pochopila za niekoľko sekúnd podstatu bytia človeka na zemi a podľa toho sa dalo ľahko vyvodiť, čo asi človeka pri poslednom súde čaká, alebo, ako naplnil zaákladné pojmy tejto tabule. Človeku to nemôže byť dané, pretože by sa tým zrušil status samostatne existujúcej a za seba rozhudujúcej osobnosti. Do neba sa nechodí oslavovať a chváliť pána, na to tam má Boh niekoľko starcov, ale samotný Ježiš už pred svojím umučením hovorí: Už musím ísť, lebo zlé mocnosti sa snažia uchvátiť nebo. A keď sa vrátili učennícui, ktorých vyslal hlásať evanjelium, tak im hovrí : Videl som satana, ktorý ako blesk padal z neba. Ak dám trošku do súvisu tieto dve veci, tak mi z toho vychádza:
1. Nebo neustále potrebuje bojovníkov na svoju ochranu, ale bojovníkov duchovných, t.tj. hlavičky makovičky, ktorí musia vedieť za čo bojujú a prečo a aké zbrane majú používať. Musia to byť skutočne preverené osobnosti v pokušení tu na zemi v satanovom kniežatstve. Ak teda títo nebeskí bojovníci majú bojovať proti satanovi, musia vedieť všetko o satanovi, poznať neprieteľa do posledného detailu a v prvom rade ho ako protivníka nepodceniť, lebo to sú tie najtrápnejšie prehry.
2. Keď Ježiš vyslal do sveta apoštolov hlásať evanjelium, zrazu sa zmenil pomer veriacich a neveriacich a ak už sa zmenil tento pomer, nevieme ako veľký, tu na zemi v jeho kniežatsve dôsledok bol jeho krutý pád, potom by mohlo byť aj týmto potvrdené, že jedine ľudia na zemi rozhodujú o sile satana, o jehho celkovej sile.
Práve som chcel pozrieť niečo v historii, nejakú takúto zmenu, ale nič, teda aspom u mňa a preto si treba uvedomiť, aký obrovský význam už len z tohoto pohľadu boja proti satanovi má každý jediný človek, ktorý sa obráti od satana k Bohu. To je aj to podobenstvo o kúkole a to je tá príčina, prečo Boh až prehnane, dalo by sa povedať, ochraňuje každého správneho veriaceho. Je to neustála vojna o každého človeka a samostatne sa rozhodujúci sa človek si ani neuvedomí, aký obrovský význam má jeho ropzhodnutie prejsť od satana na stranu Boha. A teda výber ľudí do neba nemôže byť otázkou šmahnutia ruky Ježiša, alebo jeho otca, každý musí prejaviť niečo, čo presne teraz nevieme a dozvieme sa pri tabule poznania. Ale už teraz sa dá, aspoň mojej fantázii, prepokladať určité vôľové vlastnosti a sú to zrejme tie, ktoré sa prejavujú pri hrešení, teda nielen, čo sa týka zhrešiť, ale uvedomiť si, že som hriešny a čo najrýchlejšie napraviť stav spoveďou. Je to ako keby boží bojovník, ak je pod vplyvom hriechu, mal zložené brnenie, bol bez ochrany proti zabitiu, bol ako lacno padnutý vojak vo vojne.

A tu tiež by sa niekde mohol hľadať aj význam hriechu proti duchu svätému.
Každá bojujúca strana musí mať svoju ideológiu, prečo by jej bojovníci mali riskovať život v boji a možno práve prehrešenie sa proti tejto ideológii by mohol tiež byť hriech proti Duchu svätému. No a základná ideologia božej armády by mal byť noj dobra proti zlu. To je ale moje vysvetlenie, to skutočné vysvetlenie môže byť aj o niečom inom, čo my asi ani netušíme, lebo jednoduchu nevieme to, čo vie Boh a satan navzuájom o sebe. Teraz ma donokca napadá prirovnanie, že my ľudia na zemi sme ako vo výcvikovom tábore bojovníkov Ježiša a satana a na konci sveta sa rozhodne Ježiš aj satan, koho si vyberú na posledný záverečný boj dobra a zla.

To by potom ale nebo nebolo o ustavičnom jásaní a chváleni Boha, ale skutočný ten najtvrdší boj dobra a zla, na ktorý nebo potrebuje len tých najlepčích bojovníkov.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:50,  Myslíš, že sa nechám od Teba učiť, keď v skutočnosti hovoríš o inom evanjeliu, než je...
dnes, 02:48,  No jo, ale ak ide štát proti Bohu, resp. proti ľuďom, je na mieste správať sa rozumne a...
dnes, 01:37,  "Nech sa každý podriaďuje vládnucej moci, lebo všetka moc pochádza od Boha. Tých,...
dnes, 00:33,  Ja nemusím hľadať učiteľov ako ty tých svojich mudrcov z Brooklynu aby som spoznal pravdu....
dnes, 00:29,  Slepá poslušnosť démonovi a vymývanie mozgu démonom podľa teba je ok? "Lebo ty...
dnes, 00:25,  Genocída, vraždy, obety...to je ten tvoj jehova.
dnes, 00:24,  59, ..... oklamaný si ty Teoma! A to hrozne, ..... a aj viem prečo stále meníš svoje...
dnes, 00:23,  Jehova v starom zákone bažil po krvi čo je typická vlastnosť démonov.
dnes, 00:22,  Nie som ateista. Ja verím v Boha. Zmätení? Veď Jehova sa podľa starého zákona správa jak...
dnes, 00:20,  57, .... teda dnes si už ateista? Vieš, sú ľudia ktorí ešte nepoznajú Boha, .... a...
dnes, 00:15,  Zlo spôsobil ten tvoj jehova. Je to taký zločinec ako aj ostatní démoni.
dnes, 00:13,  Potom si na mňa spomeň keď sa toto všetko udeje a nastane na zemi konečne ráj a znova sa...
dnes, 00:10,  Pravda čoskoro víjde na povrch ako sme boli klamaní politicky, nábožensky, historicky....
dnes, 00:10,  djjaro, aj tebe pokojné dni, nech si stále svoj a v slove tiež, paaa...
dnes, 00:10,  54, ..... "Ked hladíme spiatky dlhými vekmi vlády trojice...poznáme ,že málo doktrín...
dnes, 00:09,  A nový zákon je poprekrúcaný.
dnes, 00:08,  Opakujem Jehova je démon. A starý zákon to dokazuje. Jeho chtíč po krvi, zabíjaní...atď.
dnes, 00:07,  Ani sa nepýtaj. *26 Oddýchni si, dobrú nooooooc... *14...
dnes, 00:06,  51, ..... znovu zmena? Teoma, ty každý mesiac v niečo iné veríš! A povedz, je Boh...
dnes, 00:01,  Kiež by bol Jehova len nejaká trojhlavá kreatúra.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(240 020 bytes in 0,452 seconds)