Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Inšpirácia v umení.

51
reakcií
4376
prečítaní
Tému 10. augusta 2008, 12:03 založil janyjany.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 03. 2015
10
20. 08. 2008
35
12. 12. 2010
13
 
 


1.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 12:03 avatar
Anglický básnik William Blake povedal o svojom diele Milton: Napísal som túto báseň z okamžitého vnuknutia, dvanásť alebo niekedy i dvadsať až tridsať riadkov súčasne, bez predchádzajúcej úvahy, a dokonca proti svojej vôli. Sonety Orfeovi nemeckého spisovateľa Rainer Maria Rilkeho sa podobne vynorili v kompletnej forme a nevyžadovali si žiadne opravy. Taliansky huslista Domenico Scarlatti mal sen, v ktorom k nemu pristúpil diabol a predviedol mu neuveriteľnú husľovú skladbu. Dielo, ktoré Scarlatti po prebudení spísal, nesie názov Diablova sonáta. Keď sa Wolfganga Amadea Mozarta pýtali ako tvorí, odpovedal: Pýtate sa ma, čo je moja metóda písania a vypracovávania mojich veľkých diel? Nemôžem o tom vskutku povedať nič viac ako toto: Sám neviem a nikdy na to neprídem. Keď mám dobré podmienky, povedzme pri ceste v koči, alebo na prechádzke po dobrom jedle a počas bezsenných nocí, hrnú sa ku mne myšlienky. Odkiaľ a ako - to neviem a nemôžem zistiť. Tie, čo sa mi páčia, si ponechám v hlave a pohmkávam si ich, ako ostatní tvrdia. Všetko to nachádzanie a tvorenie sa vo mne iba odohráva ako vo veľmi živom sne.
Johannes Brahms takto popísal svoj tvorivý postup: Nápady ku mne priplávajú priamo od Boha a ja nielenže v zraku svojej duše vidím jednotlivé témy, ale tieto témy už sú odeté do správnej formy, harmónie a orchestrálnej úpravy. Ak som v jednej z týchto vzácnych inšpiračných nálad, konečný výtvor sa mi odhaľuje kus po kuse. Richard Wagner zase počul, ako mu pri komponovaní hudba vychádza z „vnútorného ucha. Ešte výstižnejšie sú slová Giacoma Pucciniho v jeho popise toho, čo prežíval pri písaní opery Madame Butterfly: Hudbu k tejto opere mi diktoval sám Boh - bol som čírym nástrojom, ktorý ju zapisoval na papier a zoznámil s ňou verejnosť. Ešte príklad súvisiaci s vedou. Inšpiráciu pre Diskusiu o metóde Reného Descarta, knihu, ktorá reformovala celú štruktúru západného poznania a položila základy modernej vedy, poskytli jej autorovi tri vizionárske sny a jeden sen vnútri sna, ktorý poskytol kľúč pre výklad rozsiahlejšieho sna. Aká irónia, že celá budova racionálnej, redukcionistickej a pozitivistickej vedy, ktorá dnes odmieta subjektívne poznanie, bola pôvodne inšpirovaná zážitkami v snovom stave vedomia.
Umelecké, filosofické a náboženské podnety boli inšpirované. Nemá žiaden zmysel popierať ich hodnotu ako subjektívnu, pretože by sme tým zároveň popreli najväčšie kultúrne, umelecké a mravné výdobytky ľudstva, ktoré sa z nich zrodili. Z celej ľudskej kultúry by zostalo poľutovaniahodne málo, keby sme vylúčili zjavenie a intuíciu.


2.
označiť príspevok

salbea žena
   10. 8. 2008, 12:19 avatar
a co Renoir napr.,alebo Picasso..ich k tvorbe a aj v tvorbe inspirovali zeny..Ale tí ,ktorí maju tzv vizionarske sny musia mat pravdepodobne k tomu aj urcite danosti,ako napr.taky autista..neviem,ale mozno vy ano,ktora to vlastne cast mozgu musi byt viac vyvinutejsia na tento druh"talentu"


3.
označiť príspevok

slon v lese
   10. 8. 2008, 12:30 avatar
fajn, môžem sem drbnúť príklady umelcov čo maľovali najprv desiatky skíc (to sú vlastne skoro všetci) alebo skladateľov čo tvrdo na svojej hudbe makali (tiež) prípadne bánsikov či spisovateľov čo rozvažovali každé slovo a škrtali a škrtali...ale načo by som to robil? veď vynechal hromadu surrealistov, ktorých umenie sa nedá považovať za nič iné než vnuknutia v snoch prípadne nespomenul ani metódu prúdu myšlienok keď autor len zapisuje čo ho napadne. LOL...zase jeden príklad ako janyjanymu všetko dokazuje všetko a nehľadá žiadne hlbšie vysvetlenia, veď evidentne vie hovno o tom ako pracuje intuícia alebo ako sa v snoch "zjavujú" riešenia etc.


5.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 12:49 avatar
slon v lese - to tu mám vypisovať desiatky strán.
slon v lese - téma je o inšpirácii, svojimi slovami ju potvrdzuješ. Mohol by si vecne hovoriť k téme? A napr. vysvetliť ako pracuje intuícia a ako sa v snoch zjavujú riešenia?


6.
označiť príspevok

slon v lese
   10. 8. 2008, 13:04 avatar
intuícia je podvedomé riešenie problému bez nejakých vedomých myšlienkových procesov, inutícia pracuje na základe predchádzajúcich skúseností a nie je nič výnimočné pozorovať ju aj u zvierat. problém sa mohol vypariť z vedomia ale v podvedomí stále pretrváva a pracuje sa na ňom, takže riešenie sa môže objaviť napríklad aj v sne či môže prísť len tak, akoby z ničoho nič.


7.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 13:14 avatar
Mnohé objavy a vynálezy urobili nezávisle na sebe dvaja alebo aj viacerí bádatelia, a to nezriedka súčasne, takmer v tom istom čase. Napr. koncom 17. st. vyvinuli Newton aj Leibniz integrálny a diferenciálny počet, nevediac sprvu jeden o druhom. Newton prišiel na túto myšlienku o niečo skôr (1671) ako Leibniz (1676), ale publikoval neskôr (1687) než Leibniz (1684). Ich prívrženci sa potom škriepili o prvenstvo. V roku 1858 predniesli Darwin a Wallace na zhromaždení Kráľovskej spoločnosti súčasne príspevky, v ktorých obaja predložili princíp prirodzeného výberu ako faktoru zodpovedného za evolúciu a premenu druhov. Darwin prišiel na jadro tejto myšlienky už o dvadsať rokov skôr, v Južnej Amerike, ale váhal s jej zverejnením. Keď tá istá idea napadla Wallacea počas jeho výskumnej cesty vo Východnej Indii, Darwin ju rýchlo spísal a poslal do Londýna. V roku 1900 objavili v priebehu troch mesiacov traja muži - Holanďan de Vries, Nemec Correns a Rakúšan Tschermak - základné zákony dedičnosti. I keď v tomto prípade išlo vlastne o znovuobjavenie, lebo Mendelova práca z roku 1866 zostala neznáma. V roku 1869 objavili Mendelejev a Meyer nezávisle od seba periodickú sústavu prvkov. V roku 1845 predpovedali Adams a Leverrier samostatne objav planéty Neptún. Napier (1614) a Bürgi (1620) objavili každý sám logaritmy. Rutherford (1772) a Schiele (1773) objavili rok po sebe dusík, Priestley a Schiele v jednom a tom istom roku kyslík (1774), Cavednish, Watt (1781) a Lavoisier (1783) chemický vzorec vody, Latour a Schwann v roku 1835 pepsín. Bessel, Henderson aj Struve zmerali prvú hviezdnu paralaxu v roku 1838. Daguerre a Talbot vynašli súčasne v roku 1839 fotografiu, Cross a Edison v roku 1877 fonograf, Bell a Grey telefón v roku 1876, Henry, Morse, Steinheil, Wheatstone a Cook telegraf okolo roku 1837. Odkedy Ogburn a Thomas zhrnuli v roku 1922 prvých 148 prípadov, sú paralelné objavy všeobecne uznávaným javom a máme ich zdokumentovaných stovky. Keby sa to stávalo len občas, alebo sa týkalo len malej menšiny objavov, dalo by sa to pokladať za náhodu. Týka sa to však takej veľkej časti objavov a vynálezov, že zákony pravdepodobnosti nás nútia hľadať nejaký účinný faktor, ktorý to spôsobuje. Musí jestvovať nejaký tretí faktor, ktorý spoluzapríčiňuje koordináciu objavov v čase. Aký?


8.
označiť príspevok

slon v lese
   10. 8. 2008, 13:40 avatar
v Darwinovej a Wallaceovej dobe existovalo už viacero teórií o vývine druhov, 20 roičný odstup vo vede považuješ za momentálnu inšpiráciu? Tschermak, de Vries i Correns sa venovali výskumu dedičnosti už dlho predtým a Tschermak a de Vries síce publikovali v tom istom mesiaci (ale žeby sa to dalo vysvetliť konkuernciou?) a Correns ich upozornil na to, že len znovuobjavili Mendelove zákony. pričom Tschermak i de Vries sa s nimi už dávnejšie stretli. to, že sa v tej dobe pracovalo dosť intenzívne na probléme periodicity prvkov ťa nenapadlo? v tej dobe existovalo viacero nápadov ako ich usporiadať. ostatné "zhody" by sa tiež dali kľudne pripísať intenzívemu výskumu v rovnakom poli vedy.
koordinácia objavov...prečo napríklad v Amerike nepoznali ani len koleso či písmo, prečo sa tieto náhody vyskytujú len v oblastiach kde prebiehal rozsiahly vedecký výskum a výmena názorov? a vieš koľko vedcov dnes precuje na rovnakých problémoch? mal by si hody, dnes mnohí objavujú aj to čo už objavené je, lebo sa k nim nedostalo info o tom predchádzajúcom objave.


10.
označiť príspevok

slon v lese
   10. 8. 2008, 13:53 avatar
zase jedná náhoda, Archimedes v matematike využíval metódy známe až v modernej dobe, prečo u jeho objavov nebola žiadna koincidencia?


11.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 14:38 avatar
Medzi západnými učencami od čias Locka prevládla myšlienka, že nič nie je v rozume, čo predtým nebolo v zmysloch. Každá myšlienka, ktorú človek má, sa k nemu musela dostať zvonka, prostredníctvom fyzických zmyslov, alebo bola na základe týchto vnemov utvorená. Žiadne iné myšlienky nejestvujú. Toto tvrdenie však nebolo nikdy riadne zdôvodnené ani dokázané vedou v zmysle jej vlastných kritérií pravdivosti. Patrí k nezdôvodneným predpokladom materialistického svetonázoru, materialistickej viery. Dnes sme presvedčení, že také myšlienky, ktoré menia svet, sa rodia v hlavách výnimočných, geniálnych ľudí, že sú čisto výsledkom činnosti mozgu. Lenže ani nie pred dvesto rokmi sa ešte nehovorilo, že je génius, ale že má génia, čiže inšpirujúceho ducha. Slovné spojenie mať génia sa nahradilo slovným spojením byť géniom len pomerne nedávno. Podstata tvorivosti geniálnych ľudí je pre človeka dneška jednou veľkou neznámou. Vo vedeckom výskume sa silno zdôrazňuje racionálna, vedomá stránka procesu objavovania: pozorovanie, meranie a induktívne preverovanie hypotéz na základe empirických údajov. Aj vedec však musí mať najprv hypotézu, myšlienku, nápad, čo má pozorovať, overiť, merať. Akúkoľvek empirickú alebo matematickú hypotézu musíme najprv mať, aby sme ju mohli dokázať. Len táto druhá fáza vedeckého procesu je racionálna. Na počiatku, vo fáze tvorby hypotézy, sa u vedca uplatňujú psychické procesy rovnakého druhu ako pri inšpirácii umelca. Počiatok každého vedeckého objavu je iracionálny. Plodnou sa môže ukázať myšlienka, na ktorú vedec prišiel, intuitívne, pri meditácii, v zjavení, alebo sa mu mohla aj snívať. Všetky tieto procesy sa v počiatočných fázach vedecko-technickej tvorby uplatňujú. Riešenia prichádzajú nečakane, keď sa človek zaoberá niečím iným. Otázka, problém sa ponorí do podvedomia, tam pracuje, zreje a po čase sa vynorí na hladinu vedomia spolu s riešením. Psychológovia to označujú za činnosť podvedomej mysle. Tým však je povedané len toľko, že ide o procesy, ktoré sa odohrávajú pod hladinou toho, čo si vieme uvedomiť, teda tam, kde nevieme, čo sa deje. Pravda je taká, že nevieme, či sa na tom nepodieľajú múzy, bohovia, anjeli. To, že sa nepodieľajú, sa vyvodzuje len z materialistickej predstavy, že celý duševný život musí byť izolovaný v lebečnej dutine jednotlivca. Kladieš otázku - prečo napríklad v Amerike nepoznali ani len koleso či písmo? Tu nám podľa mňa môže pomôcť pochopenie vývoja ľudského vedomia. Nie je náhoda, že priemyselná revolúcia bola odštartovaná práve v Anglicku.


12.
označiť príspevok

slon v lese
   10. 8. 2008, 14:50 avatar
úžasné ako mnohými slovami vieš povedať nič.


13.
označiť príspevok

senzana
   10. 8. 2008, 14:54 avatar
neklam, že si to celé aj prečítal  


14.
označiť príspevok

slon v lese
   10. 8. 2008, 14:59 avatar
predstav si, že áno. fascinujúca floskula.


15.
označiť príspevok

senzana
   10. 8. 2008, 15:01 avatar
pokúsim sa o to  


16.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 15:05 avatar
slon v lese - Možno, že si myslíš, že si vyššie niečo hlboké napísal. Ale nenapísal som Ti kvôli tomu, že si nič poriadne nenapísal. Beriem to tak, že každý vychádza zo svojej úrovne poznania a akceptujem Tvoje videnie, aj keď je podľa môjho poznania povrchné a chcel som len vecne diskutovať. Ale zdá sa, že Ty to nedokážeš.


18.
označiť príspevok

slon v lese
   10. 8. 2008, 15:13 avatar
janyjany - nie, myslím si, že si to myslíš ty. všetko vidíš len skrze svoje okuliare a pokojne ignoruješ celý nemecký idealizmus či francúzsky racionalizmus. tvoje tvrdenia sú podložené len inými tvrdeniami a namiesto argumentácie sa bavkáš históriou používania slova génius. vidno, že v podstate len kopíruješ cudzie názory, opisuješ. ignoruj celú "materialistickú" vedu. našťastie pokrok v poznaní na tebe nestojí.


21.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 15:25 avatar
slon v lese - Hovoril si, že si myslím, že všetko viem, ale Tvoj postoj oprávňuje k domnienke, že si o sebe namýšľaš, že všetko vieš a tak čo sa budeš so mnou baviť? Ale to si potom nemusel vôbec reagovať. Ja som s Tebou chcel vecne diskutovať. Ale ty vždy skĺzneš do osobnej kritiky, zhadzovania, aký je ten druhý hlúpy a Ty múdry. Máš problém - mal by si ho riešiť.


23.
označiť príspevok

slon v lese
   10. 8. 2008, 15:27 avatar
janyjany - ale no, ako keby tvoje komentáre k úrovni poznania boli niečím iným než povýšenectvom a poukazovaním na to, že TY máš pravdu. dobre, problém vyriešim, už ti nenapíšem ani riadok.


25.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 15:49 avatar
slon v lese - opakujem. Ja som bol ochotný s Tebou diskutovať, ale Ty si zasa skĺzol do invektív typu - že píšem fascinujúce floskule a pod, dával si najavo, že píšem hlúposti, ale mňa nazývaš povýšeneckým.


26.
označiť príspevok

Mojka1
   10. 8. 2008, 15:52 avatar
..diskusia upevňuje protivníkov v ich omyloch  


17.
označiť príspevok

senzana
   10. 8. 2008, 15:11 avatar
náhodou je to písané na vedeckej úrovni a je vidno, že jany má hlboké vedomosti - klobúk dole pred ním  


19.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 15:13 avatar
senzana - rada ironizuješ?


20.
označiť príspevok

senzana
   10. 8. 2008, 15:15 avatar
neironizujem , ale bolo to myslené vážne  


22.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 15:26 avatar
senzana - ešteže veda nestojí na tom, čo považuješ za vedecké.


30.
označiť príspevok

fajer
   10. 8. 2008, 22:16 avatar
hlavne tvoje teorie o duchovnom svete nemajú žiadny reálny základ,tak že sú to iba obyčajné táraniny.


32.
označiť príspevok

Mojka1
   10. 8. 2008, 22:22 avatar
..fajer, buď slušny a miesto táranin, povedz " debaty "  


27.
označiť príspevok

sissi.vs
   10. 8. 2008, 15:57 avatar
prečo by sme sa vyjadrovali úplne jednoducho, keď sa to dá povedať takto pekne zložito!
 


28.
označiť príspevok

Mojka1
   10. 8. 2008, 16:02 avatar
..reč ľudskú povahu skrýva a zárovaň odhaľuje  


29.
označiť príspevok

dorota
   10. 8. 2008, 21:58 avatar
"Akúkoľvek empirickú alebo matematickú hypotézu musíme najprv mať, aby sme ju mohli dokázať."..hm ..to mi pride znacne nahovno argument..nechapem preco si to vobec pisal.

inak zaujimava debatka.  


31.
označiť príspevok

Mojka1
   10. 8. 2008, 22:19 avatar
..debatka, ako na kolotoči, nič si nezmeškala dorota  


40.
označiť príspevok

dorota
   11. 8. 2008, 10:28 avatar
mojka. mne sa pacila...fandim slonovi  


33.
označiť príspevok

janyjany
   10. 8. 2008, 22:27 avatar
Príklad: Matematik a fyzik Henri Poincaré sa pokúšal dokázať, že žiadna funkcia analogická tomu, čo nazval Fuchsovými funkciami, nemôže existovať. Ak by si nestanovil tento predpoklad, tak by ho nemohol ani dokázať.


34.
označiť príspevok

Monotypic
   11. 8. 2008, 00:00 avatar
kolko rokov si vies zapametat na raz alebo to len tak citas odniekial...skus viac rozmyslat


4.
označiť príspevok

salbea žena
   10. 8. 2008, 12:37 avatar
ako pracuje intuicia,teraz mi je aj luto,ze som nestudovala medicinu a mam malo vedomosti ,nemusela by som sa tym teraz zaoberat


9.
označiť príspevok

salbea žena
   10. 8. 2008, 13:45 avatar
je mi luto niektorych vedcov,ktorí za svoje objavy nedostanu nobelove ceny,a to len z toho dovodu ,ze im niekto vyfukne objav z pod nosa,alebo su v danej dobe nepochopení...ale preco je medzi nimi tolko zidov to neviem.co maju gen na zbierku nobelakov?


24.
označiť príspevok

ranexil muž
   10. 8. 2008, 15:36 avatar
Nobelova cena je lobing jak predaj prasiat na trhu,takže i tam maju svojich-robí to dobre ich egu.


35.
označiť príspevok

janyjany
   11. 8. 2008, 10:11 avatar
Salbea - na schopnosť inšpirácie musí byť vyvinutá pravá hemisféra. Ľavá je analytická, vypočítavá, orientovaná na jazyk. Pravá je intuitívna, syntetická, obrazná, orientovaná na vnímanie priestoru. Keď muž rozpráva, je na počítačovom tomografe vidieť väčšiu tepelnú aktivitu v ľavej polovici mozgu, keď rozpráva žena, sú rozsvietené centrá viac v pravej polovici. Muž dbá pri prejave viac na logický sled myšlienok, zatiaľčo žena vlieva do vyjadrovania viac citu. Podobne pri vnímaní jazyka muž dbá najviac na samotný informačný obsah slov, bez ohľadu na to, ako sú hovorené. Žena viac vníma zafarbenie, atmosféru, citovú náplň slov. Tak je schopná prijať aj informáciu medzi riadkami.


36.
označiť príspevok

Mojka1
   11. 8. 2008, 10:18 avatar
..janyjany, toto čo tu píšeš salbee može to byť celkom poučné. Prečo musíš tak odborne písať, ked sa to dá aj jednoduchšie. Uvedom si, že df.sk nie je Univerita, ale diskusia aj pre také obyčajné baby, ako som ja  


37.
označiť príspevok

janyjany
   11. 8. 2008, 10:27 avatar
Mojka - podľa mňa je to napísané jednoducho. Jednoduchšie to neviem.


39.
označiť príspevok

z1x2c3 muž
   11. 8. 2008, 10:28 avatar
Nech si janyjany píše ako chce! Tých pár riadkov kde je 1 a pol cudzieho slova dokáže prečítať aj analfabet.


41.
označiť príspevok

Mojka1
   11. 8. 2008, 11:01 avatar
..človek má na sebe pracovať a do smrti sa učiť, aj tak hlúpy zomrie   Pri pozornejšom čítaní som pochopila, že my ženy sme chápevejšie, kedže medzi iným, vieme čítať na rozdiel od mužov, aj medzi radkami.   Skús prečítať medzi riadkami, čo som ti napísala  


42.
označiť príspevok

z1x2c3 muž
   11. 8. 2008, 11:25 avatar
Tak to nie. Do smrti sa človek nemusí učiť. Vzdelanie je iba príprava na zamestnanie.

Neviem čítať medzi riadkami.


43.
označiť príspevok

Mojka1
   11. 8. 2008, 11:41 avatar
..v jednom máš pravda, že škola je iba príprava na zamestnanie. Tam však zistiš, že ked chceš nejaký post dosiahnúť,tak je to málo a ďalej sa budeš učiť, aby si nezakrpatel na jednom mieste. Čo myslíš ? Že to, čo iní tu píšu a o čom folozofujú, to sa naučili v škole ? Velmi sa mýliš, čítaju a študujú, to čo ich zaujíma, alebo to čo potrebujú pre svoje zamesnenie.. Necháp to v zlom, ale ako dobrú radu  


44.
označiť príspevok

z1x2c3 muž
   11. 8. 2008, 11:51 avatar
Nechápem prečo si dala za zamestnanie tri bodky.


45.
označiť príspevok

Mortiis
   11. 8. 2008, 11:56 avatar
Clovek ak sa chysta na prijmacky na VS, mal by ratat s tym, ze tam bude velmi malo uciva, ktore sa preberalo na strednej skole. Ak chce dosiahnut pozadovane vysledky, mal by sa o danu problematiku zaujimat. VS je uz o vyssom zaujme danej problematiky a ciastocne vyber cesty zivota. Vzdelanie nie je priprava len na zamestnanie.
A existuje aj vzdelavanie ludskeho ja, aby sa zdokonalovalo a postupilo na vyssiu uroven, na tuto cestu sa malo ludi odhodla, pretoze nevedia pochopit zmysel zivota sameho seba.
Umelci ako Da Vinci alebo Newton chceli zdokonalovat svoje Ja, venovali sa astronomii, matematike, alchymii, ktora bola vtedy predskokanom vedy. Snazili sa zistit ako funguje ludske telo ako materialna schranka, ake zakonitosti na neho vplyvaju, az po tom mohli postupit studium na vyssiu metu.


48.
označiť príspevok

janyjany
   11. 8. 2008, 12:17 avatar
Mortiis - aký je zmysel života?


49.
označiť príspevok

dorota
   11. 8. 2008, 12:25 avatar
u kazdeho iny, individualny...ze a vam pletiem do diskusie  


50.
označiť príspevok

Mortiis
   11. 8. 2008, 12:56 avatar
Dobre polozena otazka, ale preco sa pytas mna? Dufas, ze dostanes uspokojujucu odpoved?
Treba aj specifikovat tu otazku, lebo je polozena moc vseobecne.


51.
označiť príspevok

janyjany
   11. 8. 2008, 13:03 avatar
Pýtam sa Ťa preto, lebo si napísal - A existuje aj vzdelavanie ludskeho ja, aby sa zdokonalovalo a postupilo na vyssiu uroven, na tuto cestu sa malo ludi odhodla, pretoze nevedia pochopit zmysel zivota sameho seba.
Mal som na mysli či je podľa Teba nejaký univerzálny zmysel života pre všetkých ľudí kvôli ktorému jestvuje ľudstvo na Zemi.


52.
označiť príspevok

Mortiis
   11. 8. 2008, 13:12 avatar
Myslel som si, ze to myslis univerzalne a dakujem Ti za to. Nedopatral som sa k tomuto poznatku, ale obcas mavam pocit, alebo nazvyme to aj predtuchu, ze sa neriadime len podla nasich osobnych pohnutok, ze ludstvo hraje hru ako celok. Je to zatial len nadej, mozno aj falosna...


38.
označiť príspevok

dorota
   11. 8. 2008, 10:27 avatar
hmm, byt zenou je uzasne  


46.
označiť príspevok

salbea žena
   11. 8. 2008, 12:00 avatar
janyjany dufam,ze mas jasny eroticky zafarbeny hlas,pocas nasho rozhovoru mi vytvoris prijemnu atmosferu,aby som bola schopna pochopit informacny obsah tvojich slov.Ale to iba v pripade,zeby sme sa stretli-a rozsvietim sa ti cela,nielen prava hemisfera..pa


47.
označiť príspevok

dorota
   11. 8. 2008, 12:06 avatar
no jasne, erotickym hlasom urcite dosiahne pozadovany ciel  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:24,  Brusel v smútku.
dnes, 00:02,  Prezidentské voľby vyhral Lukašenko, získal skoro 79 % hlasov...!
včera, 23:53,  Rímskym 1,16 Veď ja sa nehanbím za evanjelium, lebo ono je Božou mocou na spásu pre...
včera, 23:50,  V Minsku zahřměl výbuch. V zemi pokračují demonstrace 23:41 09.08.2020 K výbuchu...
včera, 22:53,  Aj Poliaci sa už viac poučili ako Slováci.
včera, 22:52,  V nedeľu se nedelá.
včera, 22:50,  „Syn môj, nepohŕdaj Pánovou výchovou, ani neklesaj, keď ťa on karhá. Lebo koho Pán...
včera, 22:47,  301 Prezradím ti tajomstvo — verejné tajomstvo: svetové krízy sú krízy svätých. Boh...
včera, 22:44,  Ja veriiim! Jupi.
včera, 22:41,  Dneska jee nedeľa v noci, pre mňa zatiaľ deň nekončí. Rozmýšľam, že Kristus žije a...
včera, 22:31,  Čaw Gabčo, kde si zas odišiel. .. =( =D
včera, 22:29,  Sa pýtaš ako evanielik katolíka? .. Oboji majú sochy v kostole, ale evanjelici tuším Máriu...
včera, 22:25,  Čože? *19 Jak je otočený zadkom ala chrbtom? ..*29
včera, 22:21,  Komu ?
včera, 22:06,  Kiežby sa Gabčove sny naplnili ako čaša, čas čas a čas......
včera, 21:49,  Nejaký človek ktorý by si so mnou písal o lízaní vagínky? Ak chcete tak vám nejaký...
včera, 21:48,  (2) Gabriel pb, môžeš mi prezradiť, koľko rokov si sa doteraz dožil...?
včera, 20:48,  Nech sa tvoje prianie splní.
včera, 20:48,  Ale nic si z toho nerob bratu vsetci maju nieco v kostoloch to je bezna sucast kostolov
včera, 20:41,  A myslim ze aj evanielici maju ci nie ?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keďže sme sa tu už narodili, naučme sa tu aj žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(144 020 bytes in 0,206 seconds)