Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Inšpirácia

13
reakcií
1879
prečítaní
Tému 11. decembra 2010, 22:09 založil ruža.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 02. 2013
27
20. 08. 2008
35
11. 08. 2008
50
08. 10. 2019
1
 
 


1.
označiť príspevok

ruža
   11. 12. 2010, 22:09 avatar
Pomali sa nám tento rok blíži ku koncu a budeme si dávať nové predsavzatia na ten ďalší.
Tu je jedna inšpirácia ako lepšie hospodáriť ako do teraz.
Tipy na ušetrenie 60€ mesačne, minimálne

Chcem vás ale hneď na začiatku upozorniť, že peňažná čiastka tu spomínaná je čisto individuálna, preto za číslo 60€ si dosaďte pre vás vhodnú. Verím, že tieto tipy vám pomôžu v dobe veľkej krízy, ktorá už tu je a ešte nejaký ten piatok bude. Zbytočne si nelepme nálepky na oči a netvárme sa, že sa nás to netýka. Týka: banky škrtia pôžičky, Rusi zastavujú plyn, dolár sa znehodnocuje, firmy krachujú (aj u nás), … No, ale poďme sa pozrieť na tipy, ako peniaze, aj keď možno minimálne, ušetriť v tomto období.

Možno sa zdá 60€ málo, záleží to od uhla pohľadu.

Niekoľko oblastí, bez ktorých sa človek môže zaobísť a bez ktorých bude fungovať aj naďalej, a dokonca možno ešte plnohodnotnejšie:
Obmedzenie kupovania časopisov a papierových novín. Pravda (2,80€) + SME (2,79€) + Plus 1 deň (2,43€) + Nový čas (2,38€) = 10,40€ . Odstráneným tohto výdavku ušetríte okolo 10,40€, záleží, ktorú tlač si kupujete a čítate. K tomu by sa dal prirátať nejaký ten týždenník za 1,50€ a mesačník za 2,17€, to by dalo dohromady 14,07€ mesačne.
Obmedzenie kupovania nového oblečenia. Sveter vydrží aj niekoľko rokov, pokiaľ je vhodne ladený zvyšnými časťami oblečenia. Ak vo vašej práci nie je vyžadovaná neustála obnova starých vecí, netreba to preháňať. To isté s tričkami, košeľami a podobne. Mesačne môžete ušetriť od 10€ do 30€. Vezmime stred: 20€ mesačne. Viac tu.
Sladkosti a iné jedálničkové “zbytočnosti”, ako Coca-Cola, Pepsi a podobne dokážu mesačne ušetriť 10€.
Zrušiť jeden paušál/kredit u druhého mobilného operátora. Ušetriť sa dá odhadom od tých 10€ mesačne.
Nestávkujte. Stávkovanie v hre Loto a iných aj tak nikam nevedie. Buď vyhráte minimálnu čiastku, alebo milióny, ktoré si potom aj tak nevyberiete. Problém je psychický – ľudia, ktorí stávkujú nie sú zvyknutí žiť s vysokou sumou peňazí. Mesačne je možné ušetriť 4,55€, ak je vyplnených 7 stĺpcov.


Spočítajme si to: mesačne je možné u bežného Slováka ušetriť 58,62€. Vyššie spomínané príklady sú len vzorové a slúžia ako inšpirácia. Samozrejme sa do toho dá zarátať plytvanie pitnou vodou, plytvanie teplom, plytvanie jedlom, plytvanie plynom. To všetko sú drobnosti, ale v konečnom súčte dokážu na vašom účte vykúzliť okrúhle čísla.

Sami rozhodujete, kam miznú vaše peniaze.
Súhlasí somik, postoy-lea, piskotka


12.
označiť príspevok

somik muž
   12. 12. 2010, 13:05 avatar
Ruža ,tak 60 Eur už mám   Tohto všetkého sa držím a ani som nevedel ,že šetrím  
Súhlasí maya...


14.
označiť príspevok

postoy-lea
   12. 12. 2010, 17:30 avatar
Ruža výborná tému, podobnú som uvažovala napísať, keby ľudia nepodceňovali drobné výdavky a dokázali si to spočítať, zistili aké obrovské sumy by to boli napr. za 5 rokov a čo všetko veľké by sa dalo za to kúpiť.


2.
označiť príspevok

winry žena
   11. 12. 2010, 22:18 avatar
asi by ma vystrelo, ak by som mala premyslat este aj nad tym, co si kupim a co nie...
napr. moja znama dostala na Mikiho nutelu, ale vraj je to len raz do roka, pretoze je draha a priatel by jej to nedovolil...tak jej ju kupim asi ja, a aspon hned dve naraz...a je mi uplne fuk, ci kvoli tomu nebudem moct si nieco dovolit kupit pre seba...robim si co chcem a z coho mam radost...mozno je to tym, ze na chlieb este stale mam, neviem... 


3.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 12. 2010, 22:23 avatar
ja by som si tie milióny vybrala... ..ono je to pekné ruža..ale je tam to ale ..ušetrí sa tak veľké H..pretože len na lieky, či zubára a iných lekárov , vynaloží človek kľudne aj tých 60 €. Ak sa vyskytne niečo nepredvídateľné, máš ďaľší výdaj - naopr. deťom do školy ..za to za ono..,, ..a keď už nič nie je ..na čo by si zbytočný výdaj nemala, zaručene príde nejaký nedoplatok..atď. Darmo ..z malého platu sa ušetriť jednoducho nedá... najlepšie je žiť v jaskyni,..tam sa ušetrí aj na elektrine, aj na vode, aj na nájomnom  
Súhlasí arašid


4.
označiť príspevok

Poroslav muž
   11. 12. 2010, 22:38 avatar
Kurnik ani tych 60e/mes nemozem takto usetrit, lebo tlacene dokumenty uz davno nekupujem a pouzivam len elektronicke media, nove oblecenie si uz nekupujem, vynimkou su topanky, tie sa rychlo zoderu, sladkosti nejedavam uz davno (kolace pokladam za "junk food", mam len jedneho operatora, a nestavkujem!
No a teraz mi poradte!


5.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 12. 2010, 22:41 avatar
Sami rozhodujete, kam miznú vaše peniaze."..dovoľ aby som sa zasmiala...verím ruža že toto nie je z tvojej hlavy..nakoľko tento štát nás okráda kde sa dá..účtuje si pomaly aj naše dýchanie, takže je smiešne kam sme sa v tomto štáte dopracovali..značná časť výplaty ide len na účty ..nevyhnutné účty.., žiarovky v domácnostiach majú ľudia tak slabé, že nie je vidieť.., sú vodomery, tak umývanie je na časti.., aj vodu z WC si vodomer načítáva, kúrenie si sťahujú,..aby ušetrili, ..plytvanie jedlom ? ...do práce a z práce chodia peši aj hodinu..aby ušetrili na cestovnom,..tak kde ešte majú šetriť, ..iba na sebe a na strave..nedoprajú si nič..a ušetriť sa nedá..všimla si si ako pomaly ale isto stúpajú ceny všetkého ?


6.
označiť príspevok

arašid žena
   11. 12. 2010, 22:44 avatar
To mi pripomína jednu takúto radu, čítali sme si to ešte za socíku. Začínalo to tým, ak sa dobre pamätám, že ak by sme bývali v jaskyni, ušetrili by sme na nájomnom, na elektrike, o plyne ani nehovorim. Okrem toho tam bolo rozpísané čosi o jedle, ráno sa napiť čerstvej vody z potoka a tí hladnejší si dajú aj žemľu, na obed polievku s rožkom, na večeru žemľu a znovu sa napiť z potoka ... / neručím za moju pamäť, ako to presne bolo napísané, ale bolo to humorné, dokonca to vychádzalo tak, že si ušetríte a ešte môžete venovať istú sumu na hladujúce deti v Biafre.
Iste, vždy sa dá niečo ušetriť, ani sa inak nedá, treba premýšľať o tom, čo je nevyhnutné kúpiť, lebo to, čo by sme potrebovali, toho je veľa. Nuž, nečaká nás nič dobré. Myslím nás všetkých , ktorí sme radi, že nie sme zadĺžení, že nie sme "drahochorí", sme radi - my dôchodcovia, že máme ešte dôchodok...a myslím aj na tých, ktorí majú šancu ešte niečo po rodičoch zdediť, aby si na staré kolená prilepšili . Nemyslím na tých, ktorých neustále ukazujú ako cvičené opice v Smotánke, tých sa zdražovanie nedotkne, a keď, tak len letmo, bez väčšej tragédie. Dnes si spomínam, ako som sa bála, keď na námestí štrngali kľúče a na tribúnach sa menili rečníci a farbili našu budúcnosť dúhovými farbami... sloboda, sloboda, sloboda... Stačilo púhych dvadsať rokov a väčšina nás sa bojí...Bojí sa ísť zubárovi, bojí sa rodiť, bojí sa, že keď príde ráno do práce, oznámia mu, že zajtra nemusí, bojí sa, že nebude mať čím platiť všetko to, čo musí platiť, bojí sa umrieť, lebo ani na pohreb nemá dosť peňazí ... Tak sa teda bojíme - s l o b o d n e ...a štátna kasa je furt prázdna! Pre nás, ktorí sa bojíme,Smotánka nie...
P.S. Poučenie? Neserte sa a snažte sa dostať aj vy medzi nich.
Súhlasí Ónya, Faith_No_More


13.
označiť príspevok

ruža
   12. 12. 2010, 16:03 avatar
tá rada,ktorú ste si čítali za soc. mi tak pripomenula rozprávku z detských čias Miaskovci-tiež bývali v jaskyni a ..... 


7.
označiť príspevok

arašid žena
   11. 12. 2010, 22:45 avatar
a ešte jeden môj názor - keby vláda chcela, aby sa kasa naplnila, zobrala by všetkým to, čo nakradli... kúrňa, ale potom koľkí by zostali aj v parlamente?


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 12. 2010, 22:53 avatar
všetci arašidka..dokázalo by sa že nekradol nikto  ..kasa by sa naplnila, ak by poslanecké platy boli o dve tretiny menšie ako aj ich odmeny..,
o tej jaskyni som zase ja čítala..že muž zarába, žena je domáca, majú dve deti, kupujú si len rohlíky , mlieko a nevyhnutné potreby pre deti do školy..a mesačný plat im vyšiel tuším o niečo menej ...a to neplatili za nájom, plyn ani elektrinu, ni vodu.., rozhodne je každému jasné, že nutné výdaje sú väčšie ako príjem..


9.
označiť príspevok

arašid žena
   11. 12. 2010, 22:58 avatar
Tragédia je v tom, že všetku tú biedu musíme odniesť my, na vlastných hrboch, tí, ktorí to spôsobili, sú spokojní , všetci tí nenažranci - šedá eminencia. Všetci to vieme a nemôžeme si pomôcť. A úsmevne - pani Radičová si do práce vodí havinka, o ktorého sa stará pár zamestnancov. Škoda, mohla som sa jej ponúknuť, že sa jej oňho budem starať, som v dôchodku, možno tá mzda, ktorú berú tí, ktorí sa jej o psa starajú, by mi pomohla. A mohla by som pomôcť svojím deťom - jednému na zubára, druhému na opravu auta, tretiemu na lieky, ktoré potrebuje. A keby pani Radičová chcela, mohla by si kúpiť ešte aspoň jedného psíka navyše, možno dvoch, zapojila by som o ich starostlivosť aj môjho dedka, veď aj on je v penzii. Juj, ako by sa u nás mali dobre - aspoň tak, aká by bola úmera :plat - pes . a náš havinko by mal spoločnosť.
Súhlasí Ónya


10.
označiť príspevok

Faith_No_More
   12. 12. 2010, 08:58 avatar
že vraj inšpirácia, čakala som niečo poetickejšie...no zase, šetrenie sa človeku dostáva do povedomia, hlavne ak sa mu reálne príjmy znižujú. Ja šetrím tak, že nakupujem vo výpredajoch, oblečenie mi často darujú kamarátky a mobil som si už asi mesiac nedobila, proste nevolám, kto chce, ten mi zavolá, alebo si ma nájde .


11.
označiť príspevok

arašid žena
   12. 12. 2010, 09:11 avatar
Faithka, i tak še dá - i tak še dá.... kurňa a keby sme si zrušili internet, predali počítače, poprípade i TV, mobily,autá, bo i pešo sa dá chodiť, vymontuvali žiarovky a skromne pri sviečke prežili večer pri rozjímaní pri čajíčku a pár suchároch, joj, veľa by sa ušetrilo. A to nehovorím o tom, že by sme sa mali aj otužovať, jeden nikdy nevie - umývať sa ráno v studenej vode, znížiť temperatúru bytu, bo v trenírkach sa len v lete chodí, aj tu by sme ušetrili nejaké tie hachlírky. A keby ste sa mladé gazdinky naučili štopkať každú dieru na pančuche, či ponožke - noooo, i to aby boli nejaké groše, obmedziili ciginy, chlapi pivo, a jedli len vtedy, keď ste hladní, obmedzili sa doma iba na kasňu,posteľ,stôl a stoličky, oca jeho, to by bolo, že by nám na zubára nezostalo!
A keby sme trošku naučili aj naše deti vážiť si každý cent, bolo by nám lepšie. Moja vnučka sníva o gitare, ona chce gitaru a gitaru, bo na klavír sa jej nechce chodiť, lebo na klavíri je to hrozné. Tak som jej okrem iného povedala, že ja nedbám, ale odomňa tento rok dostane drncátko. Hnevám sa aj na dcéru a zaťa, a to preto, že keď mladá povie, že chce to, už to má, lebo šak ona tak krááááásne spieva - počúvaj, ani nedýchaj..... A keď to dosiahne, za chvíľočku zistí, že i to nie je ono - trebárs tie hodiny klavíra , cestovala za nimi až do Blavy....a zrazu nie, ona chce gitaru, lebo.... po ušoch by som jej dala, až by sa zaprášilo. A to je jeden z príkladov, ako rodičia podporujú svoje deti v nenásytnosti - "Jááá chcem !"
Súhlasí Faith_No_More
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:02,  Všetci sa už tešíme na mobilizáciu a bratskú pomoc, je čas konečne poskytnúť aj živú...
dnes, 06:58,  V súčasnosti je situácia mimoriadne ťažká v Doneckej oblasti na východe krajiny,...
včera, 23:59,  https://www.youtube.com/watch?v=vLtmmFjxSoc
včera, 23:48,  22. AirPods ? *39
včera, 23:41,  Ten názov piesne sem ukladám, lebo videá zvyknú časom zmiznúť: Dua Lipa - Levitating...
včera, 23:28,  Neskutočné.......
včera, 23:25,  Chcel by som tomu trochu vyťať na hlasitosti, ale susedia by ma teraz ukameňovali. Snáď...
včera, 23:19,  To je naozaj perfektná pesnička....
včera, 23:16,  Perfect......
včera, 23:15,  https://www.youtube.com/watch?v=T88fbHOmvRk
včera, 23:08,  chjo trochu rytmu www.youtube.com/watch?v=TUVcZfQe-Kw
včera, 23:03,  63. termodynamicky zakon *39
včera, 23:01,  23. na to vezmni jed , nejaky blbecek nebude o mne verejne rozsirovat ze sirim dezinformacie :-)...
včera, 21:54,  ak pripustíme. že petríček nie je úplný magor, tak musí vedieť, že kto napadol koho,...
včera, 21:33,  https://media.newyorker.com/photos/630e85c820c2208e4152741d/master/w_2560%2Cc_limit/Cassidy-Biden...
včera, 21:33,  Neviem čo chápeš pod čistou energiou v tomto prípade. Ja si to predstavujem takto (nie...
včera, 21:27,  Má... čo mala jadrové zbrane tak to len vdaka tomu že bola súčastou ZSSR. Ked sa ZSSR...
včera, 21:23,  Odyssey - Native New Yorker
včera, 21:22,  Však požiadaj, a čo sa mám z toho teraz akože čo ? :D Tvojou najnenadávnejšou dezinfo...
včera, 21:19,  Takže ďalej: https://www.youtube.com/watch?v=JpQ6NtbZxiE
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Komu sa nechce, hľadá dôvod. Komu sa chce, hľadá spôsob.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(75 794 bytes in 0,346 seconds)