Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Informácie časopisu SCIENCE

0
reakcií
1797
prečítaní
Tému 21. mája 2009, 00:17 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 5. 2009, 00:17 avatar
REFLEXIE FIDELA CASTRA

O ČOM INFORMOVAL ČASOPIS SCIENCE
Keď som dnes skoro ráno písal prvé reflexie pre spravodajstvo kubánskej televízie, ešte som nečítal, čo uverejnili v Mexiku zo zdroja AP, hlavnej tlačovej agentúry USA, napísané autormi Markom Stevensonom a Davidom Koopom.
Samozrejme, že článok mi nemienil dať za pravdu, pretože viackrát zdôraznil, že som obvinil Mexiko za zamlčanie epidémie až do skončenia Obamovej návštevy v Mexiku.
Pokračoval som nerušene v čítaní ďaľších správ zo zahraničných agentúr, ktoré su mimo obsahu 326 strán zverejnených tlačovými agentúrami akreditovanými na Kube.
Jeden zaujímavý článok AP hovorí:
„Obamova návšteva 16. apríla sa uskutočnila týždeň predtým, ako funkcionári mexického ministerstva zdravotníctva zverejnili správu o šírení sa prasacej chrípky, ktorá prakticky paralizovala mnohé časti krajiny.
Vedecká štúdia publikovaná v zdravotníckom časopise Science predpokladá, že 23. apríla, kedy bola zverejnená správa o chrípkovej epidémii, bolo už v Mexiku 23 000 prípadov prasacej chrípky. Štúdia ďalej uvádza, že tento typ chrípky si vyžiada od 0,4 % do 1,4 % úmrtí, aj keď jej autor Neil Ferguson z Imperial College v Londýne tvrdí, že čísla nie sú konečné.
„ Dnes je ešte veľmi ťažké hovoriť o jej celkových dopadoch na ľudstvo“, povedal.
„Štúdia puplikovaná v Science predpokladá, že ide o oveľa viac prípadov ako potvrdili laboratória, dokonca, že počet onemocnení od 23. apríla, sa pohybuje od 6 do 32 tisíc. Odvtedy sa chrípka rozšírila do celého sveta, čo potvrdzuje, že sa jedná o nákazlivejšiu nemoc akou je bežná, sezónna chrípka.
Vedci porovnali ADN vírusov z 23 potvrdených prípadov a prišli k záveru, že prvé ochorenia sa museli vyskytnúť už 12. januára, kedy došlo k nákaze z človeka na človeka, dokonca pripúšťajú, že vírus sa mohol začať šíriť hocikedy, v dobe od 3. novembra 2008 do 2. marca 2009.
Vedci tiež uvádzajú, že chrípka H1N1 z 2009. roku je taká vážna ako bola epidémia v roku 1957, ale menej nebezpečná ako v roku 1918.
Najvýznamnejším krokom návratu do normálneho života v Mexiku bolo znovuotvorenie detských škôlok a škôl. Štátne podniky a obchody obnovili svoje služby už minulý týždeň.
Aj napriek tomu, 6 z 31 štátov Mexika, predĺžili uzavretie škôl o týždeň, dokonca siedmy štát, ešte o deň naviac. Ministerstvo školstva oznámilo, že na dobehnutie zameškaného učiva, predĺži školský rok o sedem dní.
Kým funkcionári nešetrili chválami na školstvo a zdravotníctvo za kroky pri riešení situácie, preťažený zdravotnícky sektor dáva vedieť verejnosti, že pracuje pod vysokým tlakom.
Tucty štátnych zdravotníckych pracovníkov, včítane lekárov a zdravotných sestier, demonštrovali a blokovali mestské komunikácie v Jalape, požadujúc zvýšenie platu a zlepšenie pracovných podmienok.
„Vláda nás žiadala pomoc v boji proti chrípkovej epidémii; teraz ju my žiadame, aby bola k nám spravodlivá“, povedala zdravotná sestra Mariana Cortés, jedna z organizátorov protestnej akcie“. Potiaľ AP.

Od začiatku som sa snažil dokázať, že príznaky chrípky sa objavili v Mexiku už koncom marca. Bolo to päť týždňov predtým, ako o nej oficiálne informovali svet! Časopis Science dokonca uvádza, že nemoc sa objavila v Mexiku medzi januárom a marcom 2009.
Ja nie som autorom článku v Science. A to, čo tvrdí jeden z najuznávanejších vedeckých časopisov vo svete o počte nemocných, je číslo desaťkrát väčšie ako ktoré som uvádzal ja; takže sa pýtam - bol už mexický prezident a ďaľší lídri jeho strany, protestovať u veľvyslanca USA v Mexiku a pohrozili mu prerušením diplomatických vzťahov z jeho krajinou?
Nie tak dávno som si všimol, že vážený pán prezident Mexika sa urazil, keď som v jednej z reflexií kritizoval jeho osvieteného predchodcu. Aký som bol hlúpy, keď som spomenul tú panenskú vestálku mexickej oligarchie!. Cítil dokonca povinnosť protestovať prostredníctvom verejného komentára.
Niektorí sa pýtajú, z akej pozície píšem moje reflexie. Povedal som to jasne: „S pozície súdruha Fidela“. Cítim sa poctený byť členom Komunistickej strany Kuby. Keď som písal tie, ktoré sa tak dotkli prezidenta Calderóna, nazval som ich „ Čo mi prebehlo mysľou“. Bola to reakcia na vyhlásenia proti Kube. Nijako som neporušil etické normy. Povedal som len veľmi úprimne a bez urážky to, čo som si myslel. Som vycvičený desiatimi prezidentmi USA. Jedneho z nich, Cartra, si veľmi ctím. Niektorí z ostatných sa niekedy správali ako najlepšie vedeli, niekedy ako najhoršie. A mnohí z nich len najhoršie, pretože nemali nič inšie čo by ponúkli. Jedenásteho pozorujem veľmi pozorne. Všetkým im vďačím za to, že som sa naučil zápasiť s mocnými.
Na dnes je to všetko.

Fidel Castro Ruz, 14. marca 2009, 19:14 hod.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:32,  To iba p. farár dokáže víno na krv Ježišovu premeniť. *28
dnes, 23:31,  JA SOM podporil Lemmyho lebo napísal, že nemá čo do huby dať ;) Uveril SOM mu, asi budem...
dnes, 23:31,  On mal v krvi alkohol? *39
dnes, 23:31,  Edo šíri konšpirácie nimi môže burcovať nemysliace ovečky :)
dnes, 23:30,  Ondrej, už som to písal, že JA na chlast a cigarety nedám, lebo to nie je základná potreba,...
dnes, 23:29,  Tak ja som za, ale tu Edko ich burcuje dlho a neprecitajú :)
dnes, 23:28,  Ešte v roku 1988 som robil v západnom nemecku a keď sme montovali klimatizačné zariadenia na...
dnes, 23:28,  Ani ježišovu krv ?
dnes, 23:28,  37. Brat v Krtistu.*28*28*28*28*28 Prečo sa chováš ako chrapúň? Prečo robíš machra?...
dnes, 23:28,  Hej chápem, tiež som rozmýšľala, že ak mu dám peniaze, je jeho vec, čo si kupi, peniaze...
dnes, 23:26,  Ten má ale palčisko
dnes, 23:25,  (17) Nadjenka, to nevylučujem, a preto by sme mali tie 600 tisícové ľudské čriedy čím...
dnes, 23:25,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/127654490_2467942703510552_1322242624256562971_n....
dnes, 23:24,  Je to možné, vybral si syr, kupila som szr, mne je jedno... ale mala som skôr dojem, že tiež...
dnes, 23:23,  Edo to berie ako ocenenie za šírenie konšpirácií :)
dnes, 23:23,  Nie....my ho vlastne sudime keď mu niečo dáme....
dnes, 23:22,  Hmm, syry sú drahé, pretoo....
dnes, 23:21,  Zato potom sa mu ešte zväčšilo... kocovina a pod.
dnes, 23:20,  Ja si nepamätám, či sa hnevám =), asi sa ani nedivím, no fajn vidieť Tvoj pohľad. .. Ja...
dnes, 23:20,  Ja som dal aj na alkohol...dotyčný bol férový a povedal, že chce na alkohol...aspoň...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V jednoduchosti je krása.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(51 832 bytes in 0,268 seconds)