Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Humanizmus-satanizmus

225
reakcií
3873
prečítaní
Tému 3. júna 2015, 06:11 založil bystrik.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
07. 12. 2008
102
25. 10. 2005
13
31. 12. 2009
27
 
 


1.
označiť príspevok

bystrik muž
   3. 6. 2015, 06:11 avatar
Toto verím, že tiež nejednému aj tu otvorí oči----Humanizmus-satanizmus!

V akej dobe to vlastne žijeme? Položili ste si niekedy takúto otázku? Rôzne obdobia v dejinách dostali prívlastky, pomenovania. Od najstarších po najnovšie si môžeme uviesť pravek, starovek, stredovek až po novovek v ktorom žijeme. Každé z týchto období sa ďalej rôzne rozdelovalo. Z novších období to bola priemyselná revolúcia, doba pary či dokonca doba elektriny. Teraz sa vraví, že žijeme v dobe humanizmu, čo však v podstate znamená humanizmus?

Humanizmus ako hnutie, vznikalo postupne v predcházdajúcich obdobiach. Dalo by sa definovať ako povyšovanie človeka nad všetko ostatné. Je to revolučné hnutie materialistov popierajúcich samého Boha. Je to teda protikresťanské hnutie a vo svojej podstate rúca všetky doterajšie pravidlá, ktoré platili celé stáročia. Opak Boha je diabol- satan, možno teda dnešok, vrchol humanizmu s kludným svedomím označiť ako dobu satanizmu. Ako dôkaz tohto tvrdenia nám poslúži kniha, ktorá nesie názov Satanistická biblia.

Jej autor je Anton Sándor LaVey , pánko s maďarským pôvodom podľa prvého mena (názov krstné meno ťažko možno v jedo prípade použiť), no s iným pôvodom podľa nosa a priezviska (LaVey- Lévy). Tak tento panáčik- židáčik v druhej polovici minulého storočia založil cirkev satanovu a k tomu vydal aj spomínanú knihu, Satanskú bibliu. Celá kniha sa topí v perverznosti a je očividne výplodom chorej mysle.

Základom je však jedna vec toľko opakovaná v médiách, na školách jednoducho všade. Je to v dnešnej dobe magické slovo: TOLERANCIA. Odvšadiaľ počujete, či čítate aké je dôležité byť tolerantný. A presne to je ono, to je základ celej knihy s názvom Satanská biblia. Byť tolerantný ku všetkému nech je to akokoľvek neprirodzené, zvrátené, odporné… Dobrý satanista musí byť tolerantný!

Prešli sme od praveku, staroveku cez stredovek, priemyselnú revolúciu. Chvíľu sme žili v dobe pary, potom v dobe elektriky, cez dobu kozmických letov. Vraví sa, že najväčším trikom diabla bolo presvedčiť ludí, že neexistuje. Teraz vraj žijeme v dobe tolerancie a humanizu, podľa toho ako sa propaguje všetko čo je proti prírode a Bohu, môžeme povedať, že satanizmus vymenil názov a my žijeme v dobe satana.

Kedy ste naposledy otvorili Písmo sväté a čítali s otvoreními očami? Beme si príklad z toho čo nám vraví náš Pán: Výstraha pred falošnými prorokmi – Chráňte sa falošných prorokov: prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vnútri sú draví vlci. Poznáte ich po ovocí. Veď či sa oberajú z tŕnia hrozná alebo z bodliakov figy? Tak každý dobrý strom rodí dobré ovocie, kým zlý strom rodí zlé ovocie. Dobrý strom nemôže rodiť zlé ovocie a zlý strom nemôže rodiť dobré ovocie. Každý strom, ktorý neprináša dobré ovocie, vytnú a hodia do ohňa. Teda po ich ovocí ich poznáte. Biblia nám skutočne dáva návod na život aj v dnešných časoch. Je najvyšší čas žiť podľa Božích prikázaní.

Podobenstvo o zlých vinohradníkoch – Počujte iné podobenstvo: Istý hospodár vysadil vinicu. Obohnal ju plotom, vykopal v nej lis a postavil vežu. Potom ju prenajal vinohradníkom a odcestoval. Keď sa priblížil čas oberačky, poslal k vinohradníkom svojich sluhov, aby prevzali jeho diel úrody. Ale vinohradníci jeho sluhov pochytali; jedného zbili, iného zabili, ďalšieho ukameňovali. Znova poslal iných sluhov, viac ako predtým, ale aj s nimi urobili podobne. Napokon k nim poslal svojho syna, lebo si povedal: „K môjmu synovi budú mať úctu.“ Ale keď vinohradníci zazreli syna, povedali si: „To je dedič. Poďte, zabime ho a jeho dedičstvo bude naše!“ Chytili ho, vyvliekli z vinice a zabili. Keď potom príde pán vinice, čo urobí tým vinohradníkom?“ Odpovedali mu: „Zlých bez milosti zahubí a vinicu prenajme iným vinohradníkom, ktorí mu budú načas odovzdávať úrodu.“

rodobrana.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Linda žena
   3. 6. 2015, 10:35 avatar
bystrik, istý slovenský veriaci videl v kostole dojčiacu matku..ten pohľad ho veľmi pobúril a tak napísal do Katolíckych novín..

aktualne.atlas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

je tento človek humanista a či satanista ?
len sa   pýtam..


12.
označiť príspevok

Peťo muž
   3. 6. 2015, 10:45 avatar
Podľa mňa je ten veriaci čo mu to vadilo pravdepodobne psychicky vadný .
Aj dieťa musí jesť a ono potrebuje jesť keď ono samo chce a nemusí si od nikoho pýtať povolenie .


13.
označiť príspevok

Linda žena
   3. 6. 2015, 10:57 avatar
ale len pravdepodobne   a tak nechaj bystrika, nech povie svoj názor..


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 12:42 avatar
Linda,......bolo by potrebné poznať daný prípad podrobnejšie,aby sa dalo vyjadriť fundovane. Ale mnohým by vadilo,keby ich manželka dojčila dieťa v prítomnosti iných. Aj mne osobne. A to nie som žiadny puritán,svätuškár...atd. A teda i v kostole /mieste zhromaždovania veriacich,posvätné miesto/ je to dosť chúlostivá záležitosť. Tento akt považujem za intímnu záležitosť,a myslím si,že vždy sa to dá tak urobiť,aby sme druhých nepohoršovali a nevzbudzovali pozornosť iných. Niekedy sa mi zdá/mal som to možnosť zažiť/,že niektoré mamičky sa správajú "exhibicionistický" a len zbytočne pútajú na seba pozornosť. Ja osobne prejdem nad také správanie,ale sú jednotlivci,ktorým to vadí. A ak mám konať v zmysle,..."čo nechcete aby robili vám,nerobte ani vy druhým",...tak je na mieste použiť rozlišovaciu schopnosť,zdravý úsudok a konať vždy spôsobom,na ktorom sa nikto nepotkýna.
A byť za každú cenu -"ústretový",..."populárny",...."moderný", sa nie vždy vypláca. Koniec koncov,takýto postoj potom vedie k niečomu,čo dnes je už alarmujúci stav. V chrámoch sa hrá bingo,počítačové hry,hrajú sa rockové koncerty,predáva sa rôzny tovar,....ponúka sa.... „starostlivosť o telo i o dušu pod jednou strechou“. V areáli kostola môžu byť reštaurácie, kaviarne, salóny krásy, sauny a športové zariadenia. K atrakciám patrí divadlo, návšteva celebrít ....atd.
Preto i niektoré cirkvi študujú podnikateľské metódy, aby zistili, ako zlepšiť „marketing“ svojich bohoslužieb. A to už nie je to -"pravé orechové",....videné očami Krista,zakladatela kresťanstva.
To je môj pohľad na vec. Pýtala si sa,....tak odpovedám.
Súhlasí Slušný človek


17.
označiť príspevok

Linda žena
   3. 6. 2015, 14:02 avatar
Vatikán už dávnejšie volá po zobrazení ako
Mária dojčí svojho syna..

slovakia.humanists.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

táto Vianočná ikona dodnes chýba iba kvôli konzervatívnemu prístupu cirkevnej   hierarchie...
v chrámoch, či v kostoloch hrať bingo, či počítačové hry, doposiaľ som nevidela, ani o nich nepočula,
ak ty áno   uveď zdroj !


22.
označiť príspevok

Peťo muž
   3. 6. 2015, 15:01 avatar
Shagara - písal si ...... A to už nie je to -"pravé orechové",....videné očami Krista.......

To pravé orechové to bolo úplne na začiatku ,keď prvý kresťania pomáhali sociálne slabším .
A nie ako teraz - sa modliť v nejakej "budove" potom velebiť Boha ,ľutovať svoje hriechy a keď vybehnú tí akože "veriaci" z kostola v okamihu zabudnú na pomoc blížnemu .

Mne dojčiaca matka nevadí ,lebo potreby dieťaťa stoja nad všetkým .
A nikto nemá právo mať nejaké inkvizítorské myšlienky .
Súhlasí Shagara, Wolfe


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 15:45 avatar
Peťo,....to -"pravé orechové" sa viac týkalo tých ostatných náležitostí,ktoré sa praktizujú v kostoloch./bingó...atd/
Tiež nesúhlasím s nejakými "inkvizitorkými myšlienkami",...ak ide o nepodstatné veci,...ale mám za to,že daná mamička/mamičky/,ak používa rozlišovaciu schopnosť,...tak môže uspokojiť potreby dieťaťa aj spôsobom,ktorý nikoho neruší. A to aj v danom kostole. Ja do kostola nechodím,ale viem ako sa môže niekto cítiť/nie sme rovnakí/,ak sa stane svedkom niečoho obdobného.
Apoštol Pavol nás upozorňoval, že ak zraňujeme svedomie svojho brata, hrešíme. Napísal: „Ak takto hrešíte proti svojim bratom a zraňujete ich svedomie, ktoré je slabé, hrešíte proti Kristovi. Preto ak privádza jedlo môjho brata k potkýnaniu, už nikdy viac nebudem jesť mäso, aby som neprivádzal svojho brata k potkýnaniu.“ — 1. Korinťanom 8:12, 13.
A túto zásadu by sme mali uplatniť ,ak sme kresťania.
Teda,nezáleží často-krát čo ja si myslím,čo ja chcem,...ale konam podľa toho ,čo je správne,a na čom sa nikto nepotkýňa. A to často i vtedy,ak nejde o hriech,priestupok. Daný text a dalšie pasáže v Písme to rozoberajú hlbšie.
Rim.14:19-21....:"Preto sa usilujme o to, čo slúži pokoju, a o to, čo je na vzájomné budovanie. 20 Prestaň len pre pokrm /alebo niečo iné/búrať Božie dielo. Áno, všetko je čisté, ale škodí to človeku, ktorý je s dôvodom na potknutie. 21 Je dobre nejesť mäso alebo nepiť víno alebo nerobiť nič, o čo sa potkýna tvoj brat".
Súhlasí Slušný človek, Wolfe


29.
označiť príspevok

Linda žena
   3. 6. 2015, 16:11 avatar
25. každá matka cíti, kedy má svoje bábätko dojčiť..a to aj v čase, keď sa z rôznych dôvodov ocitne aj s bábätkom mimo domu..chce pre svoje dieťa počas dojčenia dať okrem materského mlieka aj ticho, kľud a samozrejme aj primeraná hygienu..
dám ti Shagara možnosti k výberu, kde toto môže pre svoje bábo zabezpečiť ?
1. v parku na lavičke ?
2. verejné WC ?
3. niekde v čakárni ?
4. Kostol ?
odpovedz priamo jedným slovom a nie siahodlhou úvahou !
ja by som si v každom prípade vybrala KOSTOL..čistému je všetko čisté !
a hriešnemu ? to je zas jeho vec, moja vec je mať zdravé a spokojné bábo..


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 16:40 avatar
Linda,....už som to písal,že áno. Súhlasím,.....ale kostol je široký pojem. Aj v kostole sú miesta,kde sa to dá previesť,bez toho,aby niekto bol stredobodom pozornosti a potkýnal niekoho. Nie som ani proti kostolu,ani proti dojčeniu v ňom.
Uviedol som zásady,že tu nejde len o môj názor,moje svedomie,moju potrebu,.....ale musím rešpektovať svedomie aj iných. Nie každý sa pozerá na danú vec,rovnakými očami. Prečo to nechcete akceptovať? Ja mám dosť detí,a moja manželka nikdy nemala obdobný problém. Hádajte prečo? Lenže ,ak niekto má minimálnu znalosť Písiem,tak ťažko mu vysvetlovať nejaké zásady. Kresťan sa neriadi strohými príkazmi,...."to môžeš,toto nesmieš".
Mne niekedy tá "lacná tolerancia" a ľudské sebectvo, a uspokojovanie svojich potrieb za každú cenu až vyrážajú dych.
A ak si myslíš,že ak má človek múdro konať,tak stačí iba povedať...... nie,alebo áno,....tak si na najlepšej ceste k niečomu,čomu sa ja zdaleka vyhýbam. Vždy je Linda aj viac tých možností. Od toho má človek rozum a svedomie. Máš čierno-biele videnie sveta. Ale vo svete sú aj odtiene čiernej a bielej a iné farby.
A mám za to,že robíte z komára slona. A ukojiť potrebu dieťaťa sa dá i iným spôsobom,ako len dojčením z prsníka.
A Pavol dané slova/čo píšeš v závere/ povedal práve v súvislosti so svedomím. A to ti asi uniklo. Aj vtedy mali istí ľudia problém rozlišovať medzi čistým a nečistým. Teda,súviselo to s ich svedomím.
Pavol tým určite nechcel povedať, že pre mravne čistého kresťana je absolútne všetko čisté a dovolené. Ak si to tak pochopila,tak si prosím celú správu prečítaj a potom reaguj.
Vedz,že kresťania uznávajú, že v mnohých záležitostiach, ktoré nie sú priamo zakázané,/Písmom/je veriacim ponechaná určitá voľnosť,....ale stále sa podriadujú svojmu svedomiu a svedomiu iných. Tu nesmie nastať rozpor. Tým som končil o dojčení v kostole.
Ja necitujem svoj názor,ale názor Biblie.
Súhlasí Slušný človek, Wolfe


33.
označiť príspevok

Linda žena
   3. 6. 2015, 17:36 avatar
30. dojčiace mamičky nerobia ani na verejnosti nič zakázané a kvôli nejakým tým vybavovačkám predsa neprejdú k náhradnej strave bábätka...

najmama.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ty máš ovšem farebné videnie, tak otoč hlavu a pozeraj sa   inam...


224.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 6. 2015, 15:32 avatar
Mne osobne to nijak nevadi, ale taktiez doteraz sa to verejne nikdy nerobilo, a aji dojcata sme nepomreli hladom...


37.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 6. 2015, 07:44 avatar
Keď Peter zišiel zo strechy zrazu zbadal pred sebou plachtu a v nej všelijaké, aj nečisté zvieratá. A na to počul: Bi a jedz ! nemôžem jesť nečisté ! BI a jedz, človeku nie je dovolené posudzovať to, čo stvoril Boh.
Vegetariansvo je zdraviu veľmi škodlivé a vo väčšine západných krajín je zakázané pre deti do 7 rokov a ženy počas tehotenstva a dojčenia.
Jedine mäso obsahuje základnú zložku na tvorbu nových červených krviniek, veľmi sa to podobá na B12, ale dlhodobo túto zložku potravy nenahradí ani táto B12.
Pre organizmus je tak dôležitá, že pečeň si robí zásoby až na 4 až 6 rokov, inak sa človeku netvoria nové krvinky, iba sa regenerujú.
Toto všetko sa zistilo v amerike pri výskume krvi v súvistlosti s antioxydantami.
Keď som bol v Kováčovej, mali sme v jedálni stoly podľa diet a tak sa aj vegetariani dožadovali, aby mali tiež svoje stoly. Urobili im to a iba vtedy, keď si všetci vegetariani zasadli za jeden stôl sme zbadali, že sú iní.
Každý človek má pleť trochu svetlejšiu a trochu tmavšiu a ak sú rozptýlení medzi ľuďmi, tak si to nikto nevšimne, ale ak sisadli za jeden stôl. bolo to na prvý pohľad evidentné, že sú iní. Tá pleť tých ľudí, akoby chytala mierne odtieň do šeda, práve nedostatkom červených krviniek. Videl som dokonca aj deti a na tých sa to prejavuje takmer straašidelne. Nielen že boli bledé, ale sedeli a nič,normálne dieťa je ako struna, lieta z rohu do rohu a tieto nič, sedeli a kukali.
Ak dospelí blbnú, je to ich vec, ale ak sa človek pozrie na dieťa, ..............

Viac krát som tu varoval, pozor na Listy,nie sú súčasťou evanjelia a ak sa zvlášť vytrhne jedna veta z kontextu,môže to byť zvádzajúce a až nebezpečné, ako napríklad vegetarianstvo,či transfuzie.
ježiš povedal, nie je dôležité, čo vchádza do úst, lebo to ide do stoky, ale dôležité je, čo z ust vychádza.
Nie je dobré jesť mäaso tri krát denne, to je škodlivejšie, ako vegetarianstvo, ale minmálne raz za týždeň, by mohlo stačiť a to si môže každý jednoduicho vyskúšať.

Pre spasenie človeka predsa nemôže byť podstatné, ako sa staráme o svoje telo, pre spasenie, ak naň dúfameje podstatné, ako sa staráme osvoju dušu.

.... a videl som nekonečne zástupy ľudí rôznych národov a rás,ktorí mali odete biele košele, ktoré si zbielili v krvi baránkovej....
Nikto z nás nie je idiot, aby chcel ísť do pekla a tak sa každý na niečo spolieha, ja sa spolieham na toto.


215.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   7. 6. 2015, 12:37 avatar
Elemír, 37, ak si pochopil Pavlove slová tak, že nabáda k vegetariánstvu, tak si to pochopil zle. Tam ide len o to, že keď tvojho brata, teda spoluveriaceho, niečo potkýňa, čo robíš a má ešte krehké svedomie, je dobré to nerobiť aspoň pred tým bratom, keď ti samozrejme ide o lásku medzi veriacimi. A Pavol hovoril o jedení mäsa obetovaného modlám, ktoré sa dalo kúpiť na trhu. Bolo to jedlé mäso a keď ti tvoje svedomie nebránilo, mohol si ho jesť. Ale niektorých kresťanov, ktorí mali krehké svedomie to potkýnalo, že kresťania jedia mäso, ktoré bolo obetované nepravým bohom, alebo modlám. Láska hovorí, radšej nebudem jesť mäso, ako keby som svojim správaním mal zviesť spolukresťana od viery, alebo by som mal pre takú malichernosť s ním nejaký spor.


218.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 6. 2015, 13:02 avatar
Nehovoriac, ze si protireci

Najprv pise:
"Viac krát som tu varoval, pozor na Listy,nie sú súčasťou evanjelia a ak sa zvlášť vytrhne jedna veta z kontextu,môže to byť zvádzajúce a až nebezpečné, ako napríklad vegetarianstvo,či transfuzie.
ježiš povedal, nie je dôležité, čo vchádza do úst, lebo to ide do stoky, ale dôležité je, čo z ust vychádza."

a hned na to si odporuje, ked pise:
"Nie je dobré jesť mäaso tri krát denne, to je škodlivejšie, ako vegetarianstvo, ale minmálne raz za týždeň, by mohlo stačiť a to si môže každý jednoduicho vyskúšať."


32.
označiť príspevok

Sloven muž
   3. 6. 2015, 17:32 avatar
katolík, veď písal do Katolíckych novín predsa...

Ale skúsim ja, že žena ak je dojčiaca, tak mala by si nájsť také miesto, pokiaľ dieťa treba nakojiť, kde nebudú žiadne pohľady ľudských zrakov...Aj v tom vidím stratu hanby u ženského pokolenia...Môj názor...Bystríkovi nechávam priestor na svoj....


35.
označiť príspevok

bystrik muž
   4. 6. 2015, 06:41 avatar
Ako sa tam píše katolík----A ani jedno, ani druhé, len ho to zarazilo, že tej žene by neuškodilo trochu viac hanby a ohľaduplnosti voči ostatným---- A ak už bolo potrebné v kostole, tak predsa sú aj tam miesta, kde bude aj také niečo ukryté pred zrakmi ľudí---


122.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 6. 2015, 21:35 avatar
"A ak už bolo potrebné v kostole, tak predsa sú aj tam miesta, kde bude aj také niečo ukryté pred zrakmi ľudí-" >> Ty si este nebol v katolickom kostole? Niekedy su tam od zaciatku kostola, po bokoch a dokonca stoja vzdadu za lavicami, (ked je teplo) v otvorenej brane a dokonca aj vonku..

Takze jedine miesto o ktorom viem, kam by mohla ist kojit bola spovednica...


183.
označiť príspevok

antarctica
   4. 6. 2015, 23:27 avatar
Mojka/Linda zadrapuje


189.
označiť príspevok

Linda žena
   5. 6. 2015, 07:46 avatar
hehe, tak zabŕdnem aj do teba a by ti ľúto nebolo..
dal si tému:...Ospravedlnenie pre lepších....kto sú tí lepší ?
samozrejme tí, o ktorých si TY myslíš, že sú veriaci, ostatní diskutéri sú podľa teba ( najlepšieho   ) iba plebs..


193.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 6. 2015, 10:31 avatar
Myslím, že tých miest je viac, nie len spovednica----A nakoniec, čo tam robila tá žena s dieťaťom, nenakojeným?


194.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 6. 2015, 15:05 avatar
A co tam robili tie decka, co tam vyzierali chrumky a sladkosti?

Vies decko funguje ako budik, nastavis si na hodinu a vtedy bude bumbat...  


190.
označiť príspevok

milicano
   5. 6. 2015, 08:03 avatar
čo je na tom na hanbu? že kojila? Teba tiež mama kojila a vieš povedať kde to všade robila? alebo si chcel sať iba doma?
je až zarážajúce že sa s takými ch****inami týkajúcimi sa viery,náboženstva a pod. zaoberáte nonstop..


216.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   7. 6. 2015, 12:57 avatar
Milicano, 190, dojčenie na verejnosti je móda posledných dvoch, troch rokov. Pred tým som sa s niečim takým nestretol.
Tým nechcem povedať, že mi to vadí. Väčšina žien to robí tak, aby nemali prsia veľmi odhalené. Zahalia si prsník aj dieťa uterákom, alebo šatami. Skôr by to malo vadiť tej žene, keď jej intímnu časť tela vidí okolie. Niektorým to ale nevadí, len by teda mali byť pozornejšie aj voči svojmu okoliu.
Súhlasí Wolfe


48.
označiť príspevok

Korund
   4. 6. 2015, 17:33 avatar
Je to truľo.


120.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 6. 2015, 21:33 avatar
"„Počas nedeľnej svätej omše mladá mamička dojčila dieťa. Matka sedela vpredu, bokom od oltára. Dieťa, ktoré pridájala, bolo už väčšie, cupitalo po kostole. Iní rodičia počas bohoslužby kŕmili deti chrumkami alebo sladkosťami a dávali im piť. Chcel by som sa spýtať či sa starostlivosť o deti tohto druhu má akceptovať. Ako to riešiť?,“"

Inak akoze krmit deti v kostole chrumkami a sladkostami tu je uz uplne koser...
Cakam kedy sa budu nosit do kostola pukance a Cola... 
Súhlasí Lemmy


121.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 6. 2015, 21:34 avatar
Pukance = Telo Kristovo

Cola = Krv Ježiša Krista


123.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 6. 2015, 21:39 avatar
Skor som myslel ... Ta predstava, ako ma farar kazen a decko slamkou srrrka posledne kvapky z umeleho pohara...


217.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   7. 6. 2015, 13:02 avatar
Wolfe. A keď už si vezmeme, tak keď dieťa už bolo chodiace, určite už nebolo odkázané len na materské mlieko. Nechápem, keď ho matka okrem pevnej stravy aj pridájala, prečo to musela robiť počas bohoslužby? V tom práve vidím prvky exhibicionizmu. Ale možno sa mýlim, nevidel som to face to face.
Súhlasí Wolfe


219.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 6. 2015, 13:06 avatar
To je samozrejme mozne (pozri nikdy predtym sa deti nepridajali na verejnosti a vsetci sme to prezili), mna len zarazilo to take pokrytectvo >> ze ini , co davali pocas bohosluzby chrumky a sladkosti detom... ze to uz nevadilo...
To som mal na mysli..
Súhlasí Slušný človek


132.
označiť príspevok

Aranjes žena
   4. 6. 2015, 22:02 avatar
11. Dotyčný nie je ani jedno ani druhé ...ale je puritán


43.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 17:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 17:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 17:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 17:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 6. 2015, 17:46 avatar
Fotooon koľko máš rokov ?


53.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 17:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 6. 2015, 17:51 avatar
Hm...dospelý človek a verí na rozprávky.. Si sem dal to video ako keby to bol dôkazový materiál :D
Súhlasí J.Tull


56.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 17:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 6. 2015, 17:55 avatar
Počkať, takže Ty fakt veríš, že v pekle to vyzerá tak ako na tom videu ?? To fakt ???  


61.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 18:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.108.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 6. 2015, 20:47 avatar
V centru Zeme, tak blízko? Pochybujem, teda neverím...Vidno, že tá pani sa stala obeťou tiež zlého....
Súhlasí bystrik


225.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 15:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 6. 2015, 17:55 avatar
Peklo nie je rozprávkou, ktoré je dielom ľudí, tak ako ani sám diabol...

"Najväčším víťazstvom diabla je to, že ľudia neveria, že je, že je len rozprávkou. Najväčší jeho ťah na šachovnici..."
Súhlasí bystrik


60.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 6. 2015, 17:57 avatar
Sloven, ak naozaj existuje diabol, akú má motiváciu ubližovať nám ? Načo je mu to dobré ?


62.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 6. 2015, 18:03 avatar
Je to tou prehrou, ktorá nastala ihneď potom, keď si myslel, že sa môže rovnať Bohu...Preto tu zlosť si vyvršuje na ľudoch, na viac nemá....


67.
označiť príspevok

clear1 muž
   4. 6. 2015, 18:24 avatar
ale načo je mu to dobré ?
Súhlasí J.Tull


68.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 18:25 avatar
Je to dobre krestanom na strasenie neposlusnych oveciek :-)
Súhlasí clear1


71.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 18:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 18:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 18:20 avatar
Nejakym ziarlivym bozikom :-)


69.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 18:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 18:40 avatar
Majster ktory sa nevyrovnal s tym ze jeho ziak dosiahol stupen majstra :-)


72.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 18:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 18:44 avatar
Nekecam... Boh mi povedal ze uz to olutoval a zmieril sa s tym ze su aj ini bohovia, aj ked chcel byt jedinym...


74.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 18:46 avatar
Spytaj sa ho sam ked mi neveris :-)


75.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 18:56 avatar
nudíš sa ? :-)
Súhlasí Slušný človek


76.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 19:00 avatar
Nikdy sa nenudim :-)


77.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 19:01 avatar
tak fajn, ak to nie je nuda :-)


78.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 19:02 avatar
Ja pracujem aj ked spim :-)


79.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 19:04 avatar
tak také ja neviem...keď spím, tak spím, keď pracujem, tak pracujem...:-)


80.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 19:05 avatar
Este sa musis vela ucit :-)


85.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 19:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 19:13 avatar
neviem či musím :-)


87.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 6. 2015, 19:20 avatar
Fialka3, Nemusis... Vsetko moze ostat aj tak ako je...  ...
...problém je ten, že nič neostáva také aké je... len EnaXnaY sa "musí" (nemusí, ale potom zakrnie, hoci sa bude meniť aj on... ) ešte veľa učiť, aby to pochopil...  


88.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 19:24 avatar
nikto nič nemusí, každý má slobodnú vôľu rozhodnúť sa sám za seba ako chce :-)


92.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 19:36 avatar
Som zvedavy jak ti slobodna vola pomoze na smrtelnej posteli :-)


93.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 6. 2015, 19:47 avatar
EnaXnaY, mne tak, že sa rozhodnem nezomrieť, ak taká bude moje vôľa... vstanem a urobím si praženicu...  


94.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 19:47 avatar
Snivaj dalej :-)


98.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 20:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 20:33 avatar
zvedavý môžeš byť, iba som premýšľala ako ti to dokážem, keďže pri mojej smrteľnej posteli stáť zrejme nebudeš :-)


102.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 20:35 avatar
Neboj :-) JA som vsadepritomny :-)


103.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 20:39 avatar
ja sa nebojím, to ty máš zo všetkého strach :-)


104.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 20:42 avatar
Z coho napriklad? :-)


105.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 20:42 avatar
zo žien :-)


106.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 20:43 avatar
Ako si na to prisla? :-)


113.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 21:07 avatar
sem tam zaregistrujem slovné útoky na ženy, to robia iba muži, ktorí sa žien boja :-)


114.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 21:08 avatar
Mylis sa :-) ale odpustam ti lebo si chybna :-)


115.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 21:10 avatar
a opäť iba útočíš :-)


116.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 21:11 avatar
Nie :-) iba konstatujem :-)


117.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 21:12 avatar
Bohuzial ta chyba ktoru mas v sebe ti znemoznuje uznat ze mam pravdu a povazujes to za utok :-)


118.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 21:29 avatar
lebo to útok je :-)


119.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 21:31 avatar
To len ty to tak vnimas bo si sa neodosobnila od toho co som povedal :-)


124.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 21:41 avatar
ako sa mám odosobniť ak mi niekto napíše, že som chybná .....


125.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 21:43 avatar
Jednoducho... Ak si uvedomis ze to apriori odmietas len preto ze sa ti to nehodi do kramu :-)


126.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 21:50 avatar
Pomoze ti ak ti poviem ze mam tu istu chybu? :-) ale ja o nej viem takze s tym mozem pracovat :-)


127.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 21:54 avatar
takže ....prečo sa bojíš žien ?


128.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 21:55 avatar
Nepomohlo :-)


129.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 21:58 avatar
asi preto, že som chybná :-))
Súhlasí EnaXnaY


130.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 21:59 avatar
Cely cas o tom hovorim :-)


131.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 22:01 avatar
tak vidíš, aspoň som to pochopila :-)


133.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:04 avatar
Stalo to za to :-) neviem ci je vobec niekto bez tejto chyby :-) ako tak sledujem svet, zatial som nenasiel cloveka co by mal otvorene usi na pocuvanie niekoho ineho ako seba :-) az doteraz :-)


134.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 22:10 avatar
....si spokojný ? :-)


135.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:11 avatar
Nemam ziadne ciele, takze ano :-)


139.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 22:16 avatar
ani po ničom netúžiš ? :-)


142.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:18 avatar
Ani nie :-)


147.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 22:20 avatar
hmm....každý po niečom túži :-)


151.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:23 avatar
Ja uz mam vsetko co som chcel :-) nic dalsie uz nechcem :-)


167.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   4. 6. 2015, 22:32 avatar
ja momentálne túžim po spánku....choďte už spať aj vy :-)


172.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:35 avatar
Dobru nocku :-)
Súhlasí Fialka3


141.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.145.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:19 avatar
Boze ty si traged :-) ved to znovuobjavovanie je na tom najlepsie :-) chces sa zase nudit? :-) a potom to treskneme odznova? :-)


84.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 19:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 19:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 19:31 avatar
Prave si dvakrat povedal nikdy :-)


95.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 20:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 20:44 avatar
Vodu kazes a vino pijes :-)


143.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.154.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:24 avatar
Ved si uvedom :-) tvrdis ze sa nema pouzivat slovo nikdy... Pricom v samotnom vyroku si ho dvakrat pouzil :-)


160.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.162.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:30 avatar
Lebo sa s nim nestotoznujem :-) je to fraza :-)


166.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.173.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:36 avatar
Nemyslim :-) rad pouzivam slobodnu volu :-) a nebudem sa obmedzovat nejakymi blbymi pouckami :-)


200.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 19:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 19:33 avatar
Jaj som zabudol ze ty vsetko vies :-) viac ako boh :-)


96.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 20:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.99.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 20:25 avatar
Ked myslis toho zidovskeho boha, tak sa mylis :-) bo toho som uz pokoril, kopol do rite a poslal tam kam patri :-) do odpadliska dejin :-)


136.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.138.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:15 avatar
To je ako z reklamy na deodorant :-)


148.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.156.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:25 avatar
Skupina ovocie :-)


163.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.168.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:32 avatar
Jablko = ovocie, hruska = ovocie :-)


195.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 19:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 19:34 avatar
Samozrejme ze nie :-) boh sa vo mne skrze ducha svateho emanoval... A mam ti odkazat ze ides zlym smerom :-)


97.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 20:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 20:27 avatar
Odkaz som odovzdal :-) ulohu splnil :-)


137.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.140.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:17 avatar
Co keby si vymyslel nieco nove? :-) pozri jak sa snazim a ty mas pre mna jedine slovo :-)


150.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.158.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:27 avatar
Kazdy clovek ma svoju pravdu :-)


164.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.175.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:39 avatar
Keby to tak bolo tak ju odomna prijmes a nehadas sa so mnou :-)


202.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.197.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 6. 2015, 08:21 avatar
Pekná ukážka toho, čo všetko dokáže vymyslieť ľudský intelekt - boha aj diabla, satana a len preto aby mohol vystrašiť plytkomysliaceho človeka. A ozaj sa im to aj darí, veď nás veriacich v takéto legendy je okolo 80%. A väčšina "musí mať pravdu".


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 08:37 avatar
Ale ľudský intelekt vie vymyslieť aj niečo iné. Napríklad evolúciu. Alebo "rodostrom",kde môžme vidieť ako sme sa z opice menili na homo sapiens,....atd. Človek môže vo svojej slepej viere,veriť že je tu nejaký "prirodzený vývoj",....a že všetko smeruje k ..."lepším zajtrajškom",.....aj ked sa strmhlav rútime dolu,a ľudstvo geneticky upadá.
Nuž, ak sú za tým "slepé sily",...nemôžme sa čudovať.
A to vedie k tomu,že mnohý veria ,že ..."slnko raz vyhasne",.....alebo sa ..."zrazíme s meteoritom",....alebo skôr,...."že sa zničíme sami",.......atd.
Darmo,...ten intelekt má dve strany mince.
Ale opak je pravdou,....."menšina mala vždy pravdu",...nie väčšina. To je aj biblický fakt,a bude tomu aj v blízkej budúcnosti......
"Avšak keď príde Syn človeka, či nájde vieru na zemi?“ — Lukáš 18:1–8.


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 6. 2015, 08:46 avatar
ateizmus propaguje zlo a je proti dobru - to hovorí o všetkom
Súhlasí antarctica


5.
označiť príspevok

clear1 muž
   3. 6. 2015, 08:48 avatar
nie leuš, to hovorí len o Tvojom pohľade na ateizmus


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 6. 2015, 08:52 avatar
clear nie to len môj pohľad, čo propaguje ateizmus?(drogy, eutanázia, homosexuálov, sú proti rodine, nenávidia a chcú zničiť všetkých veriacich hlavne kresťanov,ale napr. na moslimov si už netrúfnu a ani na židovstvo...)


7.
označiť príspevok

clear1 muž
   3. 6. 2015, 09:11 avatar
leuš, tvrdé drogy berú aj veriaci tech.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Eutanázia - aj veriaci si hádžu slučku, alebo sa inak sprovodia zo sveta. Nie je to síce eutanázia (čiže dopomoc iného človeka), ale výsledkom je tiež smrť človeka.
Homosexualita - dobre vieš aký argument teraz použijem. Zneužívanie malých chlapcov farármi je pomerne bežný jav. Homosexualita sa veriacim nevyhýba, nie je ovplyvnená vierou, a viera pred ňou nikoho neochráni.


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 6. 2015, 09:30 avatar
clear nebudem sa hádať, ale nie preto, že by som nevedela a viem pritvrdiť fest,až tak že ľudí pozdvihám zo stoličiek,

jeden z rozdielov medzi veriacim a ateistom je v tom, že skutočne veriaci rešpektuje a vie čo je dobro a vie čo je zlo a nesúhlasí s ním (čiže základ je jasné vymedzenie dobra a zla), tým pádom, že aj keď veriaci padne, oľutuje a viac nepokračuje v zle,ale neveriaci považuje zlo za dobro alebo za niečo neutrálne a nemá dôvod ho nerobiť


9.
označiť príspevok

clear1 muž
   3. 6. 2015, 09:42 avatar
leuš, ja to vidím tak, že tu vôbec nezáleží na tom, či je človek veriaci, alebo ateista. Záleží na tom aký je kto človek, nie či je veriaci, alebo nie. Aj veriaci vraždia iných ľudí, dokonca majú k tomu hlúpejšie pohnútky ako ateisti. Píšeš, že veriaci rešpektuje a vie čo je dobro. A pritom veriaci vraždia iných veriacich, lebo tí veria v iného boha, alebo dokonca veria v toho istého boha, no nie sú sunniti, ale šiiti. Veď je to choré a nehodné človeka.


10.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 6. 2015, 09:44 avatar
dobre rozumiem,
Súhlasí clear1


14.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 6. 2015, 11:51 avatar
Neverím, že existuje Boh, neverím, že existuje satan... Ak však existuje Boh, ktorý tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna... existoval satan, ktorý sa mu postavil, vzbúril sa proti nemu... potom téma („1“) je skôr inšpirovaná diablom než Bohom...
Satan neprikáže „miluj blížneho svojho“, nepovie: „čokoľvek ste urobili mne ste urobili“, nebude tvrdiť, že máme konať ako Židmi opovrhovaný Samaritán, ktorý keď videl banditami ozbíjaného, polomŕtveho Žida, zabudol na starú nenávisť medzi Židmi a Samaritánmi, zľutoval sa nad ním a postaral sa oňho... Satan na rozdiel od Ježiša, neprišiel na svet preto, aby nám slúžil, ale chce, aby mu ostatní slúžili... nikdy si nezoblečie odev, neopáše sa zásterou, nepokľakne a neumyje nohy človeku... Nikdy nebude kázať „Božiu humanitu“, nieto ešte nasledovať ju, pôjde proti nej... nikdy nebude spájať ľudí v láske, ale bude ich rozdeľovať v nenávisti...
Satan vo svojej prefíkanosti dokáže využívať falošných prorokov, ktorí ani nepostrehnú komu slúžia, kážu o milovaní Boha, ale v ich rečiach chýba „milovať človeka“, „Božia humanita“... ich láska k človeku je farizejstvom... ich reči nie sú dobro, láska... ale strach a nenávisť... súdia a to tak, že nerozlišujú ...súdia spôsobom, ktorý je skôr propagáciou zla, než opozíciou voči nemu, relevantnou kritikou...
Súhlasí hriešnica


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 12:16 avatar
J.Tull....celkom pekná definícia falošného náboženstva. A je správna. A je aj vidno kto za ňou stojí.
Ale Boh existuje,....tak ako existuje aj Boží odporca,satan. A je isté,že Boh má všetko pod kontrolou/aj ked sa to mnohým nevidí/,.......a to preto,že ŽIJEME vo svete, kde milióny ľudí už nevedia komu alebo čomu môžu dôverovať, lebo sa veľakrát sklamali.
Ale oplatí sa dôverovať Bohu.
Jozua /ktorý nahradil Mojžiša/svedčil o Jehovovej dôveryhodnosti. Na sklonku svojho života Izraelitom povedal:....... „Vy dobre viete celým svojím srdcom a celou svojou dušou, že nezlyhalo ani jediné slovo zo všetkých dobrých slov, ktoré vám hovoril Jehova, váš Boh. Všetky sa vám splnili. Ani jediné slovo z nich nezlyhalo.“ (Joz. 23:14)
A to je dobrý predpoklad na dôveru,že aj dnes sa všetko splní,tak ako bolo predpovedané,.....a Boh naplní svoje predsavzatia,


18.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 6. 2015, 14:25 avatar
Shagara, to čo píšeš je produkt náboženstvom zaťaženého mozgu. Tak ako bohovia aj náboženstvá a v nich obsiahnuté "pravdy" vízie, proroctvá, možno že mali vystrašiť ľudí, ktorým boli tzv prorokmi, predkladané, že to kohosi oslovuje aj dnes sa nečudujem, veď húfy ľudí podáva tikety, kupuje lósy v domnení, že vyhrá, verí vešticiam, či vykladačom písma svätého. Treba normálne žiť a nenechať sa vystrašiť akýmikoľvek cirkevníkmi, ktorým poväčšine ide o akési vlastné postavenie v danom spoločenstve. Takto sa pozerám na Tula a Shagaru.


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 14:59 avatar
Starký....ale každý má nejaké to "postavenie v danom spoločenstve". Aj ked sa tým môže myslieť aj jednoducho,...postavenie vriaceho kresťana. Ved ty tiež nie si izolovanou ,samostatnou jednotkou.
A to tvoje -"normálne žiť",...nemusí znamenať pre iného nič. Ateizmus je tiež viera,...nenamýšľaj si opak. A je postavená na domnení,že za všetko môže jedna veľká "0"./nič,slepá sila/. A s tým sa nedá -"normálne žiť". Ale sa len klamať,a myslieť si....:"Aký som ja šťastný,že odmietam prvotnú,inteligentnú príčinu",.....a verím,že za to,že som ,....môže obyčajná náhoda,...zhoda okolností. Zázrak nad zázrak.
Súhlasí Slušný človek, Wolfe


23.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 6. 2015, 15:20 avatar
Princíp kauzality neodmietam, ale odmietam fantazmagórie o iluzórnom bohu. Ak niečo neviem, nemá zmysel osudovo veriť v to čo niekto vymyslel a predkladá to ako pravdu s tým, ak neuveríš budeš za to po smrti trpieť, alebo byť po celý život vystrašený. Dosť nás strašia politici a máme sa ešte strašiť sami svojou náboženskou vierou?


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2015, 15:29 avatar
Starky,....Biblia nikoho nestraší,....peklo je výmysel RKC. To v Písme nie je. Ak niekto neverí/ako ty/ ,....tak zomrieš a viac nebudeš existovať. To je celé. "Plat za hriech/nevieru/ je smrť". Teda,nie večné muky.
Nepozeraj sa na Boha,Písma cez optiku dogmatického učenia,a bigotných náboženstiev. Tie nemajú nič spoločné s Bohom. Tie oňho ani nezavadili. A sú "najtrestuhodnejšou časťou satanovho systému vecí". To je fakt z Písma. Boh sa nenechá oblafnúť náboženským formalizmom,bigotnosťou,predstieranou zbožnosťou.
Boh "straší" dokonalým životom v harmonických podmienkach na zemi,a to po celú večnosť.


26.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 6. 2015, 15:51 avatar
24 -,....Biblia nikoho nestraší,....peklo je výmysel RKC ,....tak zomrieš a viac nebudeš existovať. Krásna ukážka tvojej primitívnej logiky a čo si pravdivého vyčítal z toho písma o mne. No ja som nepotreboval citovať ani Bibliu ale ja to viem, že každý jeden živý tvor definitívne zaniká smrťou aj s jeho vedomím, tak ako som o tom písal tu : www.diskusneforum.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
A v mojom šťastnom živote som ozaj nikdy nepotreboval veriť v žiadnych vymyslených bohov a nikdy ani nezasahovali do neho.


27.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 6. 2015, 16:06 avatar
Cesto do "tzv. neexistujúceho" pekla vedia často cez popieranie existencie pekla. Som však smutná, lebo nakoľko mám vedomosť a poznanie sú ľudia, ktorí nikdy neuznajú Boha a budú kráčať cestou zlého - na vlastnú škodu. Je dosť dôkazov aj varovaní v histórií aj teraz čomu sa vyvarovať, čo je správne a čo je nesprávne. Ľudská pýcha však vedie človeka k názoru, že sám si je pánom a môže všetko, lebo keď umrie - bude koniec ani telo ani duša. Avšak človek ma ponechanú slobodnú vôľu a to je ten bonus človeka, ale slobodne sa mnohí rozhodnú pre zlo.
Súhlasí bystrik


28.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 6. 2015, 16:08 avatar
plody zla - je pocit ničoty, nezmyselnosti, snaha sa ničiť počas života a brať ho ako nutné zlo, volanie po smrti(napr. aj eutanázie...), zlo navádza dudrať, keď je prekážka a dobro vydrží prekážku, lebo vidí svetlo

dobro- dáva nádej, lásku, život a radosť
Súhlasí bystrik


31.
označiť príspevok

Sloven muž
   3. 6. 2015, 17:28 avatar
Biblia nestraší...ale varuje, že čo sa môže stať, keď pôjde ľudstvo tou cestou, ktorú si samo vybralo....

"13Vchádzajte tesnou bránou, lebo priestranná brána a široká cesta vedie do zahynutia, a mnohí ňou vchádzajú; 14ale do života vedie tesná brána a úzka cesta, a málo je tých, ktorí ju nachádzajú. " Matúš 7. kapitola.
Súhlasí bystrik, antarctica


34.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 6. 2015, 18:57 avatar
lea a sloven - no to ste riadne vystrašení tým svojim náboženstvom podľa toho čo to tu prezentujete. A tie vaše názory o normálnych ľuďoch sú skreslené tými čo ich uznávate a čo vám vykladajú biblické legendy a rozprávajú nepravdy o neveriacich.
Môj emocionálny život som opísal tu : www.diskusneforum.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Môžete si to prečítať a diskutovať so mnou ďalej.


36.
označiť príspevok

bystrik muž
   4. 6. 2015, 06:44 avatar
Ja nemám chuť čítať výlevy starkého, tých zopár slov, čo ja teraz napísal, mne osobne úprimne to stačí. Strach má on, nie sloven a lea---strach, že čo ak sa oni nemýlia, ale ja----
Súhlasí Sloven, antarctica


220.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   7. 6. 2015, 13:32 avatar
Starky,18, ale však Tull je neveriaci, takže neviem, čo máš na mysli.


221.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 6. 2015, 13:58 avatar
Slušný človek, pozri "20"... 
Súhlasí Slušný človek


19.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 6. 2015, 14:30 avatar
sta2rky, "Takto sa pozerám na Tula"   ???
... tak to mi vysvetli... mne ide o akési vlastné postavenie v danom spoločenstve??? 


20.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 6. 2015, 14:40 avatar
Je to z mojej strany omyl. Prepáč.
Súhlasí J.Tull


38.
označiť príspevok

antarctica
   4. 6. 2015, 16:49 avatar
krestanstvo=humanizmus

to ze si niekto da taky nazov, je pokrytecke, pritom siri iba nenavist


39.
označiť príspevok

antarctica
   4. 6. 2015, 16:50 avatar
Jezis je najvacsi realista ludskych dejin. (Jan Pavol II)


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 6. 2015, 17:11 avatar
Ježiš bol prvý komunista. (Neviem kto to povedal. Kdesi som to čítal.)
Súhlasí Linda


41.
označiť príspevok

Linda žena
   4. 6. 2015, 17:13 avatar
a ja s tým súhlasím  


42.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 6. 2015, 17:19 avatar
Ako vravím, ľudská hlúposť je fakt bezhraničná!
Súhlasí bystrik


44.
označiť príspevok

Korund
   4. 6. 2015, 17:26 avatar
Sloven, ty si toho ukážkovým príkladom. :-) :-). :-)


47.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 6. 2015, 17:33 avatar
gipsová hlava povedala....
Súhlasí bystrik


49.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 6. 2015, 17:36 avatar
Sloven, vedel by si napísať ktorému zriadeniu sa najviac blíži spoločenstvo prvých kresťanov...  


50.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 6. 2015, 17:37 avatar
treba viac upresniť otázku....


55.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 6. 2015, 17:53 avatar
Sloven, nerozumiem, čo treba na nej upresňovať? ...prečítaj si príbeh Ananiáša a Zafiri... komunizmus ako vyšitý...  


59.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 6. 2015, 17:57 avatar
komunizmus navždy bude utópiou, chimérou, oproti kresťanstvu....
Súhlasí bystrik


64.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 6. 2015, 18:07 avatar
Sloven, žiaľ, komunizmus sa ukázal ako utópia pre "zlo" (ťava prejde ľahšie uchom ihly, než sa boháč vzdá svojho majetku... ) v človeku... rovnako ako kresťanstvo... preto musí prísť celosvetová revolúcia ... komunistická, alebo kresťanská apokalypsa...  


65.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 18:09 avatar
Nemusi... Vsetko moze ostat aj tak ako je...


109.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 6. 2015, 20:49 avatar
Všetky izmy sú projektom Zlého, Kresťanstvo je tomu protipól doba, lásky, vzostupu a nekonečného šťastia....
Súhlasí bystrik


110.
označiť príspevok

Sloven muž
   4. 6. 2015, 20:49 avatar
Nie doba ale dobra...


111.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 6. 2015, 21:02 avatar
Aj kresťanstvo je -izmus. Čiže podľa teba rovnako ide o projekt Zlého.
Súhlasí J.Tull


112.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 21:03 avatar
Az na to ze vobec nie som zly :-) SOM AKY SOM :-)


146.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.149.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:21 avatar
Ten tvoj zidovsky nie :-) ale ten je len odpad :-) ten tej vete nerozumie :-)


153.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.159.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:28 avatar
Historia tvrdi nieco ine :-)


165.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.174.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:37 avatar
Zeus, perun, allah... :-)
Súhlasí Lemmy


201.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.144.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.152.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 6. 2015, 22:23 avatar
Truľo, vidno, že nevieš, čo znamená prípona -izmus.

Kresťanstvo alebo historicky aj christianizmus. sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

To len vývojom jazyka sa stalo, že nehovoríme christianizmus ale kresťanstvo.
Súhlasí J.Tull


155.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 6. 2015, 22:25 avatar
Opilstvo, pijanstvo = alkoholizmus

židovstvo = judaizmus
Súhlasí J.Tull


161.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.157.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 6. 2015, 22:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.169.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 6. 2015, 22:32 avatar
Nič nepotrebujem projektovať, iba ak to, aby si sa naučil chápať význam prípony -izmus. Kresťanstvo aj keď v názve nemá tú príponu,neznamená to, že sa niečim odlišuje od ostatných názvov, ktoré majú príponu. Judaizmu (židovstvo), kresťanstvo, islam sú náboženské ideológie, to znamená, že sú -izmy.
Súhlasí J.Tull


171.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 6. 2015, 22:34 avatar
izmus – nejaký z mnohých umeleckých smerov, filozofických, náboženských alebo spoločenských sústav
Súhlasí J.Tull


199.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.196.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.170.
označiť príspevok

Korund
   4. 6. 2015, 22:33 avatar
Foton, ty si pekný truľo. Myslíš si, 1+1=3, len preto, že je to v biblii. :-) :-). :-)


198.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.188.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 6. 2015, 07:24 avatar
šteňa sa op)ř blyslo---Fakt hlúposť niektorých je neprekonateľná--Enax---škoda hovoriť---
Súhlasí Fotooon


176.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2015, 22:46 avatar
Korund.....1+1+1=3......nie je v Biblii. A ani to nemožno detegovať z biblických správ. Je to len cirkevná,ľudská náuka. Je mi ľúto! Monoteizmus Písma je veľmi prísny a nemenný.
Šém Izraela sa nezmenil..."Počuj, Izrael: Jahve, náš Boh, je jediný Jahve. " 5.Moj.6:4
" Počuj, Izraelu, Hospodin, náš Bôh, je jeden Hospodin."


177.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 6. 2015, 22:47 avatar
Keby si bol zid tak chapem ze obhajujes toho podvodnika :-) kua ale slovak... A takto sa zapredat... Fuj..


204.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.178.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 6. 2015, 22:50 avatar
Nepoznáš katolícku matematiku:

1 Boh Otec + 1 Ježiš Kristus + Duch svätý = 1 Svätá Trojica

1 + 1 + 1 = 3


179.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 6. 2015, 22:50 avatar
Joj, oprava: 1 + 1 + 1 = 1  


191.
označiť príspevok

J.Tull
   5. 6. 2015, 08:44 avatar
Lemmy, ...veď je to správne... nepoznáš Boolovu algebru...?  


209.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.206.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.181.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2015, 22:59 avatar
Tak by to malo byť/traja bohovia/,....ale nie je. A nie je pravda ani to,že 1+1+1 = 1.
Písmo opisuje len jedného Všemohúceho Boha. S katolíckou matematikou nesúhlasím. Už Marx sa na nej potkýnal.


205.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.211.
označiť príspevok

rose.madder žena
   7. 6. 2015, 10:59 avatar
ak tam dáš ale iné znamienko, tak to sedí, aha: 1.1.1=1 : )


214.
označiť príspevok

Korund
   7. 6. 2015, 11:17 avatar
No, teraz si si pekne nasral do huby.:-))))))))))
Porozmýšľaj nad tým, iqváč. ;-) Samozrejme, za určitých výrokových podmienok.


223.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 15:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.180.
označiť príspevok

Korund
   4. 6. 2015, 22:55 avatar
Nositeľ Jánskeho plakety a otrok jehovistických sprostostí sa ozval. :-) :-) :-)


182.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2015, 23:04 avatar
To rozsúdi skôr ,či neskôr Boh. Pozri si hocijakú kroniku,dejiny prvotného kresťanstva a pochopíš. Tiež si naštuduj obdobie 4 storočia,/vývoj danej dogmy/ a pochopíš,odkiaľ sa vzala,a kto ju odkiaľ včlenil do kresťanského učenia. Už Isaac Newton tvrdil,že trojica je "boh filozofov". Do troch viem rátať,...tak mi nehovor o "sprostosti"!


207.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.212.
označiť príspevok

Korund
   7. 6. 2015, 11:07 avatar
:-)) Iste, fotón, iste. Ale vo vlastnom záujme si dávaj pozor, nech ťa jehovisti neosprostia ešte viac, než si. Najmä, ak už Alzheimer u teba pokročil . :-)


213.
označiť príspevok

Sloven muž
   7. 6. 2015, 11:13 avatar
To nie je téma o kresťanstve, O Bohu, Ježišovi, ale o humanizme v jeho obludnej podobe...Tak sa držte témy už konečne!!!
Súhlasí bystrik


226.
označiť príspevok

bystrik muž
   8. 6. 2015, 07:39 avatar
Presne, je to o tej ďalšej hydre z názvom humanizmus!!!


222.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 15:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.203.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.184.
označiť príspevok

antarctica
   4. 6. 2015, 23:32 avatar
Sloven nevsimat si ludi siriacich nenavist je najlepsie.

Humanizmus je len pokrytecky nazov, humanizmom je len krestanstvo
Súhlasí bystrik


185.
označiť príspevok

antarctica
   4. 6. 2015, 23:35 avatar
Tito nenavistni bolsevici/ateisti sa snazia nazvom klamat ludi, nech ich neukamenuju.


186.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   4. 6. 2015, 23:38 avatar
pred cca 500 rokmi žilo v Ježnej Amerike asi 5 milionov domorodcov..
v súčasnosti sú totálne ich počty zdecimované...
toto dokázali europski kresťanskí objavitelia v mene Boha
Súhlasí Shagara


187.
označiť príspevok

antarctica
   5. 6. 2015, 02:41 avatar
a ja ze to zvalis na Fica


208.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.192.
označiť príspevok

J.Tull
   5. 6. 2015, 09:38 avatar
Shagara k "176"; 1+1+1=3......nie je v Biblii., rovnalko ako tam nie je ani subordinacionizmus a rovnako ho možno, či nemožno detegovať z biblických správ. Rovnako je len cirkevná (protestantský cirkví... ), ľudská náuka...
Šém Izraela sa nezmenil..."Počuj, Izrael: Jahve, náš Boh, je jediný Jahve. " 5.Moj.6:4
" Počuj, Izraelu, Hospodin, náš Bôh, je jeden Hospodin."
...preto ani Ježiš nemôže byť božskou (nech aj "druhoradou" bytosťou... Svet mohol stvoriť len Boh a tým je podľa Písma "Hospodin" ...


210.
označiť príspevok

Fotooon muž
   7. 6. 2015, 10:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čo si nevysvetlil slovami, palicou nevyjasníš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(445 638 bytes in 1,420 seconds)