Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Hriech interrupcie

12
reakcií
1701
prečítaní
Tému 19. decembra 2012, 18:09 založil Astax1.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 02. 2013
3
16. 09. 2012
2
14. 02. 2009
96
13. 02. 2012
100
 
 


1.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 12. 2012, 18:09 avatar
V niektorých krajinách je tento hriech považovaný za dobro ale ludstvo si nevie predstavit ako sa Boh hnevá ked sa potraty legalizujú a vykonávajú.

Raz kňaz na kázni hovoril príbeh ktorý sa stal na slovensku
Jedna žena čakala dieta.Najskor sa zdalo že všetko bude v poriadku ale neskor sa ukázalo že dieťa je choré a nebude mať šancu na prežitie.Ak si ho teda nechá dieta može zomrieť a ona sním.Bola kresťanka a nevedela čo má spraviť.Manžel jej tiež nevedel poradiť.A lekári jej stále odporúčali potrat ako jedinú možnosť na zachránenie jej života.Bola velmi nešťastná lebo tlak bol na nu velký ani jej rodina jej nepomáhala.Už bola rozhodnutá že ide na potrat ale pred tým sa chcela poradiť s ludmi ktorý boli v modlitbovej skupine ako ona.Oni jej poradili aby nešla na potrat a modlili sa za ňu.Tiež sa poradila s kňazom farnosti a on jej poradil to isté.Teda rozhodla sa že nepojde na ten potrar.Za pár mesiacov ked išla rodiť prišla do nemocnice a lekári sa dozvedeli o koho ide a nikto nehcel isť k nej.Preto prišla sestrička a povedala im ked nik nehce ísť tak potom podte všetci.Žena prežila porod ale dieťa žilo 2týždne a potom zomrelo ale medzi tým ho stihli pokrstit.Rodičia tohto dietata boli štastý že sa tak rozhodli lebo cítili že v nebi majú velkého orodovníka ktorý sa bude za ních prihovárať u BOha otca.

Kto chce nech si prečíta
jezis-kristus-varovanie.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 19:25 avatar
Interrupcia nie je správna a vykonávanie v masom merídku a jej propagácia ako niečo bežné a v poriadku je veľká chyba. Každý prípad, je však nutné osobitne posudzovať.


12.
označiť príspevok

Camo1 muž
   22. 12. 2012, 00:07 avatar
Myslím, že ak bol ohrozený jej život, nedopustila by sa ťažkého hriechu. Asi tak isto ako keď cirkev priznáva právo brániť svoj život hoci aj za cenu zabitia. Ale je zásadný rozdiel, ak niekto ide na potrat, lebo sa bojí o svoje pohodlie....


13.
označiť príspevok

ruwolf muž
   22. 12. 2012, 04:20 avatar
Nastav druhé líce = právo brániť svoj život hoci aj za cenu zabitia?


2.
označiť príspevok

luke85 muž
   19. 12. 2012, 18:23 avatar
A jaže túto tému založil brotherrr. K.O.


3.
označiť príspevok

Bojislav muž
   19. 12. 2012, 19:07 avatar
potrat sa ani v krajinach kde je povoleny nepovazuje za dobro, ja sam s potratmi nesuhlasim, nie s takymi kde napriklad 16 rocna si nedala pozor a teraz chce zabit zdrave dieta, respektivne plod,

a sice v situacii ako je tato by som dotycnej ja asi radil aby sla na potrat, dieta aj tak umrelo a pritom matka podstupila velmi velke riziko, teda, ak je to pravda

nechces ostatnym povedat preco veris tomu co je popisane na tej stranke?
Súhlasí enemy unknown


4.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 12. 2012, 19:23 avatar
Tak na tej stranke jezis-kristus-varovanie.webnode.sk nieje všetko pravda ale ako tam je napísané DUCHA NEUHÁŠAJTE, PROROCTVAMI NEPOHŔDAJTE! ALE VŠETKO SKÚMAJTE A ČO JE DOBRÉ, TOHO SA DRŽTE! (1 Sol 5, 19-21) v týchto slovách je velká pravda no tak som skúmal a to dobré som našiel.
To sú posolstvá ktoré dostáva Irska vizionárka menom Mária Božieho Milosrdenstva prostredníctvom mentálneho prenosu od Pána Ježiša Krista, Boha Otca a Matky Božej Panny Márie.Vela vecí sa vzťahuje na záver naších časov ktorý už nieje daleko.Nechcem vyznieť ako bludári ktorý vravia napr ze 21.12.2012 bude koniec sveta to nie.Lebo nikto iba Boh vie kedy príde Slávny Druhý príchod.Nejdem ti písať tie znamenia lebo neviem či by si to pochopil alebo či by si to chcel prijať.
Ak niekto má milosť takú akú ma táto vizionárka v prvom rade si to treba preveriť či nejde proti Kristovmu učeniu a Biblii.


6.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 12. 2012, 19:28 avatar
Lea učenie Cirkvi je jasné Boh dáva život a len Boh ho može zobrať.
Ak niekto je v smrtelnom nebezpečí tak vedz že Boh to tak chcel on riadi všetko.Preto je to podla mna nesprávne v akejkolvek situácii.


7.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 19:32 avatar
Astax1 je to jasné a súhlasím. Avšak mi ide o prípady, kedy ženy boli oklamané, donútené k tomuto kroku, nie všetky majú dostatočné vzdelanie, vedomie, chápanie sveta a života...


8.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 12. 2012, 19:37 avatar
Lea to je pravda tiež za ich konanie može do velkej mieri spoločnosť,rodina,kamaráti vtedy ak to vykoná nieje to len jej hriech ale aj tej spoločnosti.
Súhlasí Lea Pragmatická


9.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   19. 12. 2012, 19:43 avatar
Astax presne je to svedomie a problém toho, kto ju donútil alebo oklamal.


10.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   20. 12. 2012, 16:06 avatar
Niektorí z tých, čo sú proti interrupcii sa odvolávajú na Boha, učenie cirkvi svätej a ďalších. Takže sa pozrime, čo nato slovo božie a jeden náhodný poznatok z výskumu. Prevzaté z knihy Posledné prikázanie. Citujem: „V druhej knihe Mojžišovej v Exode, kapitole 21 v odseku 22 sa vraví, že keby pohnevaní muži udreli tehotnú ženu a keby vyšiel z nej plod avšak žena by nezomrela, bude za taký čin pokuta. Ale keby žena zomrela, bude usmrtený aj ten čo ju udrel.“
Jedna z kolegýň prejavila o tieto slová živý záujem: „Kde sa to presne nachádza v Biblii?“ opýtala sa dychtivo. Povedal som, že keď ju to zaujíma môžem doniesť Bibliu a všetkým príslušný odsek ukázať. Stalo sa a diskusia pokračovala na druhý deň rozoberaním príslušného biblického textu.
„Ako vidíte,“ povedal som, „podľa Biblie vypudenie plodu nie je porušením božieho prikázania ‚nezabiješ‘, nejde o vraždu, zločin. Jedná sa o priestupok.“
Ortodoxné kresťanky a kresťania argumentovali: „Veď cirkev svätá tým, že sprísňuje slovo Božie nič neporušila.“
„Až nato,“ vysvetlil som, „že chcú zdokonaliť niečo, čo je dokonalé. Veď sami tvrdia, že hlavným a prvoradým pôvodcom Písma sv. je Boh.“ Budem aj trocha zlomyseľný. V Biblii sa „interrupcie“ spomínajú. A robili sa obzvlášť krutým spôsobom. Viď napr. 4.Kr. 15/16 „...všetky tehotné dal v ňom rozpárať.“ O páraní tehotných žien sa zmieňuje aj Ozeáš 14/1 a ďalšie kapitoly Písma. No Pán – Hospodin proti týmto krutostiam vôbec nič nepodnikol. O prerušení tehotenstva sme sa napokon aj tak nezhodli. Ale kolegyni, ktorá o biblický, a teda i boží názor na zbavenie tehotnej ženy plodu prejavila taký neobyčajne dychtivý záujem sa badateľne uľavilo.
Vtedy som po prvý raz pochopil, ako cirkev svätá prekrúcaním božích slov škodí masám nevinných veriacich.
Výčitky svedomia, ktoré moju kolegyňu trápili dlhé roky boli celkom zbytočné. Prekrúcaním slova božieho cirkvou svätou vzniklo deformované učenie v mnohých prípadoch ťažko poškodzujúce mnohých veriacich.
Pozrime sa ešte ako na problematiku prerušenia tehotenstva nazerajú vedecké výskumy „života po živote“.
Doktor Joel L. Whitton PhD v knihe Život medzi životmi vydanej nakladateľstvom Bollingerská veža/TOM, v roku 1992 na str. 38 spomína nasledovnú príhodu: Pacientka, ktorú uviedol do regresívneho hypnotického stavu mu celkom náhodou začala popisovať ako sa chystá narodiť. Citujem:
„Čo robíte na oblohe?“ opýtal sa zmätený psychiater.
„Čakám... čakám... až... sa... narodím. Dívam... dívam... sa... čo... robí moja... matka.“
„Kde je vaša matka?“
„Je... tu... pri studni a s veľkými ťažkosťami napĺňa vedro.“
„Prečo s veľkými ťažkosťami?“
„Pretože ju ťaží moje telo... Chcem... chcem jej povedať, aby bola opatrná. K vôli sebe a k vôli mne.“
„Ako sa voláte?“
„Nemám... žiadne... meno.“
Koniec citátu. Citátu z ktorého je zrejmé, že kým telo plodu je v matke, tesne pred narodením, duša, ktorá sa má do neho vteliť je ešte kdesi na oblohe. Plod je teda iba hmota, hoci živá, ale bezduchá. Koniec citátu z knihy.
Tak vážení odporcovia prerušovania ťarchavosti uvedomte si, že škodíte mnohým nevinnm ženám. Zároveň si uvedomte, že karma sa vám zato odplatí. Prestaňte byť škodcami. Vinní ste totiž vy a nie tie, ktoré sa bez toho, aby poškodili alebo zabili seba zbavili nechceného plodu.


11.
označiť príspevok

Krištof
   20. 12. 2012, 16:35 avatar
Na túto tému sa tu už písalo. Podľa mňa ide o to, aby sme sa pokiaľ možno normálne vyhli interupcii, aby sa dieťa mohlo narodiť. A o to, aby sa na zákrok interupcie šlo naozaj len v krajnom prípade. Je to vážna téma a nepríjemná situácia. To však neznamená, že žena musí mať kvôli tomu extrémne pocity viny a pod. Nikto nie je bez chyby, hoci sa z chýb treba poučiť a pokiaľ možno im predchádzať. Podľa niektorých prekladov Biblie sa v tej druhej knihe Mojžišovej v kapitole 21 píše, že keby pri tom nedošlo k úmrtiu plodu a "nedonosené dieťa" by prežilo, je za to len pokuta. Ale keby zomrelo, trest by bol "život za život". To znamená, že sa tam myslí aj život toho nedonoseného dieťaťa, nielen ženy. Na nete som našiel toto:
"O potrate pri sa hovorí v 2M 21, 22- 25: „Keby sa mužovia pobili a pritom by udreli tehotnú ženu, takže by mala potrat, ale nestane sa smrteľná nehoda, páchateľ bude peňažite pokutovaný, ako mu určí manžel onej ženy; zaplatí podľa sudcovského rozhodnutia. Ak by však nastala smrteľná nehoda, vtedy dáš život za život.“ Predpisuje sa tu rovnaký trest – smrť – za zabitie dieťaťa v maternici ako za zabitie dospelého človeka. Určite by sme ho však my novozmluvný ľud nemali uplatňovať pri tých, ktorí spôsobia potrat, ale tu vidíme, ako vážne sa Božie prikázanie Nezabiješ vnímalo a uplatňovalo.
Biblia však nehovorí len o zákaze zabíjania nenarodených ľudí, ale na mnohých miestach vyzdvihuje život pred narodením (v prenatálnom veku), život človeka v maternici svojej matky. Žalmista v 139. Žalme vyznáva: „...Lebo Ty si mi stvoril ľadviny, v matkinom živote, Ty si ma utkal. Ďakujem Ti, že si ma predivne utvoril; divné sú Tvoje skutky. A moja duša to dobre vie... Neboli skryté moje kosti pred Tebou, aj keď som utvorený v skrytosti, utkaný v hlbinách zeme. Tvoje oči ma videli, keď som bol v zárodku ...“"
A v istom teologickom dielku (Reasoning From the Scriptures - Rozhovory z Písma) sa uvádza daná pasáž aj s komentárom: "Niektoré preklady vzbudujú dojem, že v tomto zákone danom Izraelu bolo rozhodujúce to, čo sa stalo matke, nie plodu. Pôvodný hebrejský text však hovorí o smrteľnej nehode, ktorá sa stala buď matke, alebo dieťaťu."

O tom, čo sa deje s ľudským plodom už v prenatálnom období, teda v matkinom bruchu, že plod už vtedy vníma, cíti atď., sa hovorí dosť veľa. Napr.: "Doktorka Alexandra Lamontová z Univerzity v Leicestri na základe svojich výskumov s kolegami tvrdí: „Vedeli sme, že ľudské plody počujú od 20. týždňa po počatí. Nové však je, že teraz tiež vieme, že deti si až do veku jedného roku pamätajú, akú hudbu počuli v matkinom brušku a dávajú jej prednosť pred inou.“"
vnimavetehotenstvo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Alebo: "Vnímanie plodu môžeme spojiť s takzvaným “vtelením” duše. Prax ukazuje, že spojenie dvoch pohlavných buniek je takým prejavom organizovanej hmoty, že nie je možné, aby existovala bez určitých “programov”, ktoré prináša duša. Týmto “programom” by sme mohli hovoriť psychika. Z toho vyplýva, že “vtelovanie” duše prichádza vždy so spojením dvoch pohlavných buniek matky a otca, čiže pri počatí. V regresnej terapii sa dostávame až k tomuto spojeniu, ba aj pred neho. Tam klienti popisujú všetky vnemy, ktoré zažívajú, čo zažíva mama a otec, čo sa deje okolo.
Môžeme povedať, že duša vníma všetko, čo sa okolo nej deje. Do tretieho mesiaca prenatálneho obdobia hlavne mimozmyslovým vnímaním a potom aj zmyslami tela."
patrikbalint.blogspot.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:51,  Uz nemas viac? Liberalny fasiti , asociali, a podobne , Len to co si sa naucil ,
dnes, 13:51,  Liberálka zbiera med pod plecami gigantov, vypľúva ich do mikrofónu. Nemá čo na to...
dnes, 13:50,  Timothy - Volam na teba
dnes, 13:50,  Ak nemas vodcu koho teda mas ?
dnes, 13:50,  djjaro ty naše táradlo a obdivovateľ asociálov
dnes, 13:49,  djjaro ty len táraš nemám žiadneho vodcu. V Levoči lúza sa správala ako sa správala a ty...
dnes, 13:49,  Kde ty vidis boj? Keby som chcel bojovat tak ta zmetiem ako spinave pradlo , Ja ti len kontrujem ,
dnes, 13:49,  v levoči už som raz bol
dnes, 13:47,  https://youtu.be/5JAqE4feToQ
dnes, 13:46,  Ja neospevujem nikoho , Len ti pisem ze nevies co so sebou ,ked tvoj vodca vcera utrpel porazku...
dnes, 13:46,  djjaro si len trolík. Vo videu je jasne vidieť čo lúza ktorú obhajuješ vyvádzala
dnes, 13:45,  Uz sme sa dostali pravde na koren ,
dnes, 13:45,  djjaro ty ospevuješ lúzu
dnes, 13:45,  Odpustiť ti :)
dnes, 13:44,  Ale netrep , Tvoj vodca vyvadzal horsie v blave yebem vaseho a podobne a co teraz ?
dnes, 13:44,  https://www.iherb.com/pr/YumEarth-Organic-Vitamin-C-Drops-Citrus-Grove-3-3-oz-93-5-g/44905
dnes, 13:44,  djjaro zmieril som sa s tým, že si klamár a trol
dnes, 13:44,  djjaro tak prestaň bojovať proti pravde
dnes, 13:44,  Ja niesom nikoho POSKOK AKO TY , NIKOHO ROZUMIES ? Ja som proti vsem ,
dnes, 13:43,  Zmier sa s tym ze vcera tvoj vodca prehral , v LEVOCI
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Naozaj hlúpy človek je ten, ktorý sa z chýb nedokáže poučiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(74 149 bytes in 0,417 seconds)