hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Horror roka 2012 (podľa mňa)

príspevkov
12
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 29.12.2012 17:00
posledná zmena 29.12.2012 23:35
1
29.12.2012, 17:00
odkaz

Nebudem prezrádzať spoilery, ale 90 percent atmosféry a zimomraviek tvoria skvelé "psycho noises" od Christophera Younga. Samotný OST odporúčam iba sociopatom a podobným fajnšmekrom. Inak tajomný ksicht bol inšpirovaný blackmetalistickým "corpse paint" :D odkaz
none
2
29.12.2012, 19:42
chybaju tam nieake momenty, aj ked je to s tych lepšich filmov, ale to je dane asi touto ubohou dobou ktora hovori iba o priemernosti, nie perfekcionizme
odkaz
none
3

2. 29.12.2012, 19:42

chybaju tam nieake momenty, aj ked je to s tych lepšich filmov, ale to je dane asi touto ubohou dobou ktora hovori iba o priemernosti, nie perfekcionizme
http://www.horror.cz/hororove-filmy/

29.12.2012, 19:50
na túto stránku horror.cz som skoro zabudol. Kedysi som tam prispieval poviedkami a príspevkami.
Mne ide pri horrore iba o to, aby ma zamrazilo po chrbte. Robí to hlavne hudba a zvuky, jak som si to overoval už pri Psycho a vtáky od Hitchcocka. Keď vypnem zvuk pri horrore, nezľaknem sa. Krváky/gore sú podpriemerné väčšinou, mne osobne nič nehovoria.
No celkovo považujem dobré aj niektoré staré, aj niektoré nové filmy. Ale máš pravdu, nových je menej kvalitných, možno aj preto, že za všetkým sú peniaze a scenárista sa viac sústredí na ne než na svoju tvorbu. Kto vie.
none
4

3. 29.12.2012, 19:50

na túto stránku horror.cz som skoro zabudol. Kedysi som tam prispieval poviedkami a príspevkami.
Mne ide pri horrore iba o to, aby ma zamrazilo po chrbte. Robí to hlavne hudba a zvuky, jak som si to overoval už pri Psycho a vtáky od Hitchcocka. Keď vypnem zvuk pri horrore, nezľaknem sa. Krváky/gore sú podpriemerné väčšinou, mne osobne nič nehovoria.
No celkovo považujem dobré aj niektoré staré, aj niektoré nové filmy. Ale máš pravdu, nových je menej kvalitných, možno aj preto, že za všet...

29.12.2012, 21:45
v tych novych chybaju hlavne neotrepane scenky ktore korensponduju s predstavivosťou, fantaziou, kvalitny kostym, masker tiež veľa napovie. potom je tu niečo ako kvantita, hlavne generacia ľudi ktora to vedela, chyba, lebo vymiera. novy Fright night je total o ničom, som skoro zaspal
none
5

4. 29.12.2012, 21:45

v tych novych chybaju hlavne neotrepane scenky ktore korensponduju s predstavivosťou, fantaziou, kvalitny kostym, masker tiež veľa napovie. potom je tu niečo ako kvantita, hlavne generacia ľudi ktora to vedela, chyba, lebo vymiera. novy Fright night je total o ničom, som skoro zaspal

29.12.2012, 21:55
tak to hej, maskéri keď nepredvedú kvalitnú prácu, je to o ****e. Ale zase sú tam peniaze. Zaujímavé je, že niekedy nízkorozpočtový budget vyznie kvalitnejšie ako "hollywoodsky trhák".
Ja sa osobne už nepozerám do minulosti, že vtedy bolo lepšie. Keď má niekto chuť dnes tvoriť a nejde mu iba o peniaze, ale má z toho aj radosť, tak som za.
none
10

5. 29.12.2012, 21:55

tak to hej, maskéri keď nepredvedú kvalitnú prácu, je to o ****e. Ale zase sú tam peniaze. Zaujímavé je, že niekedy nízkorozpočtový budget vyznie kvalitnejšie ako "hollywoodsky trhák".
Ja sa osobne už nepozerám do minulosti, že vtedy bolo lepšie. Keď má niekto chuť dnes tvoriť a nejde mu iba o peniaze, ale má z toho aj radosť, tak som za.

29.12.2012, 22:58
prave v tom je asi hlavne ta motivacia u nich-"uspech" a peniaze, slava, no vysledok žiadny... vdaka tymto rychlokvažkam je cely ten priemysel totalne mimo, rovnako ako aj hudobny a iny. napriklad dnes uplne každy ide do Prahy na Famu a nema jednoducho potencial, ale chce tam isť, lebo ho to vraj bavi... diviak je dnes konzumny a berie automaticky ja neviem: Pasoliniho za strejdu, pretože nieje vraj cool a stary a vyšlo to z mody 🙂)))) pritom Pasoliniho režiserstvo je čiste majstrovstvo, určite bez strihov a podobne, tam nešlo ani o kompars, tak tam citiť jeho genialitu, ale koho to dnes zaujima ? ľudia su iba chore bunky, nič viac
none
11

10. 29.12.2012, 22:58

prave v tom je asi hlavne ta motivacia u nich-"uspech" a peniaze, slava, no vysledok žiadny... vdaka tymto rychlokvažkam je cely ten priemysel totalne mimo, rovnako ako aj hudobny a iny. napriklad dnes uplne každy ide do Prahy na Famu a nema jednoducho potencial, ale chce tam isť, lebo ho to vraj bavi... diviak je dnes konzumny a berie automaticky ja neviem: Pasoliniho za strejdu, pretože nieje vraj cool a stary a vyšlo to z mody 🙂)))) pritom Pasoliniho režiserstvo je čiste majstrovstvo, určite...

29.12.2012, 23:05
tak áno, chápem, no nie všetci ľudia sú prízemní, či ako by som to nazval. V súčasnosti sa nerozlišuje vysoká a nízka kultúra, v všetko je považované za kultúru, či ide o panelák, alebo kvalitnú operu. Lenže človek, ktorý si cení "umeleckého ducha" vie, že panelák neslúži na obroďovanie kultúry a pod. No a takí ľudia nie sú určite iba choré bunky, pretože si vážia toho "ducha". Píšem symbolicky.
none
12

11. 29.12.2012, 23:05

tak áno, chápem, no nie všetci ľudia sú prízemní, či ako by som to nazval. V súčasnosti sa nerozlišuje vysoká a nízka kultúra, v všetko je považované za kultúru, či ide o panelák, alebo kvalitnú operu. Lenže človek, ktorý si cení "umeleckého ducha" vie, že panelák neslúži na obroďovanie kultúry a pod. No a takí ľudia nie sú určite iba choré bunky, pretože si vážia toho "ducha". Píšem symbolicky.

29.12.2012, 23:35
nevažia si už nič, inak by k tomu nedošlo. važia si to len s nanuteneho principu. ked sa ich opytaš: prečo sa ti to páči, bud neodpovie, alebo pokrči plieckom a odpovie: neviem, pozera to každy. tak to aj vypada ked sa potom nabaľuje na kino-gite: panelák, vystavany presne podľa prieskumu a psychologie k tomu aby u malomeštiakov mohli zarobiť už nachystane banky k oteplovaniu bytoviek. okolo roku 2060 tu už vdaka tomu nebude nič a bude moda chodiť vo vrecovine a kožušinove topanky. film ak nepoda svedectvo o rozvijani fantazie, je to potom rovnake ako SARS
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 99 036 B vygenerované za : 0.088 s unikátne zobrazenia tém : 36 181 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Je to ako spoznať naplno svoj potenciál a využiť ho 😉 Je to ako ísť na 100% svojej kapacity, ktorú ako ČLOVEK si schopný mať 😉 Je to ako by si sa zobudil do nového nádherného sveta ...

citát dňa :

Na to, aby ste na sebe začali pracovať nie je nikdy neskoro. Prestať s tým je však vždy príliš skoro.