Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Hormonálna antikoncepcia zabíja embryo a spôsobuje rakovinu

50
reakcií
2520
prečítaní
Tému 6. marca 2011, 09:55 založil postoy-lea.

podobné témy:1.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 09:55 avatar
Kým hormóny pre mužov sú takmer v celej Európe zakázané, ženám sa odporúča predávkovanie hormónmi. Množstvo štúdií potvrdilo, že hormonálna antikoncepcia podporuje rakovinu prsníka, kŕčka maternice a pečene. Obhájcovia potratov to budú vždy popierať (podobne ako tabakový priemysel popiera rakovinu pľúc). Syntetické hormóny nahradzujú prirodzené hormóny, a teda vaječníky zakrpatejú a scvrknú sa, lebo nemusia produkovať hormóny, sú im zvonku dodávané. Bez fungujúcich vaječníkov riziko rakoviny vaječníkov je samozrejme nulové. Stena maternice sa stenší až na 1mm, lebo hormonálna antikoncepcia jej každý mesiac bráni v tom, aby zhrubla a pripravila sa na možné uhniezdenie embrya. Nečudo, že ženy, ktoré sú dlho na hormonálnej antikoncepcii, nemôžu otehotnieť, resp. majú veľa spontánnych potratov. Reprodukčné orgány sú hormonálne, teda chemicky zmrzačené.

Mechanicky sa od 70-tych rokov bežne mrzačil reprodukčný systém ženy tzv. hysterektómiou, keď jej boli vybrané maternica, vaječníky, vajíčkovody, kŕčok, atď. Donedávna hysterektómia a po nej nasledujúca hormonálna terapia boli bežnou procedúrou na Západe, takmer ako vybratie mandlí. Dnes je pre zdravotné riziká odmietaná, pretože narúša nielen hormonálny systém ženy, ale aj jej celkový zdravotný stav. Dnes zisťujeme, že to nebola dobrá voľba pre ženu a čoskoro si to odborníci priznajú aj ohľadom hormonálnej antikoncepcie. V roku 2005 Svetová zdravotnícka organizácia preradila estrogénovo-progestinové tabletky na kontrolu pôrodnosti do kategórie vysokokarcinogénnych (rakovinotvorných) pre prsia. A je toho viac...

Dlho sme boli bombardovaní reklamou a všeobecnou akceptáciou cigariet kvôli silnému lobbyingu a štátnej podpore, dokonca EÚ dotáciam tabakovému priemyslu. Dnes sme ohromení mocným farmaceutickým priemyslom a jeho propagandou. Ako sú varovania na cigaretách o škodlivých dopadoch na zdravie, je čas vytlačiť ich na krabičky hormonálnej antikoncepcie.

Progestíny a estrogén, súčasti hormonálnej antikoncepcie, majú rôzne zlé dopady a riziká, ktoré treba adresovať: rakoviny, trombózy, infarkty, centrálne mozgové príhody, depresie, atď. Informácia, že progestinové a kombinované tabletky znemožňujú uhniezdenie už počatého týždňového embrya je veľmi dôležitá v rozhodovaní mnohých žien, ktorým je táto informácia úmyselne odopieraná. Je to tak - každá hormonálna antikoncepcia zabíja embryo. Výrobcovia to dokonca priznávajú, ale nie v príbalovom letáku pre pacientky, ale len v informácii pre farmakológa. Pri používaní kombinovanej hormonálnej tabletky sa vyskytne oplodnenie v 1.7% až 28.6% za cyklus. Progestinové tabletky majú mieru oplodnenia 33% až 65% na cyklus*.

Hormonálna antikoncepcia má štyri mechanizmy, z ktorých každý môže zlyhať**:

1.bráni ovulácii vajíčka vo vaječníku
2.zahusťuje hlien v kŕčku maternice, aby sa spermie nedostali dovnútra
3.vo vajíčkovode spomaľuje pohyb vajíčka, alebo ak došlo k jeho oplodneniu, tak už embrya
4.bráni výstelke maternice pripraviť sa na prijatie embrya, ktoré sa neuhniezdi a odumiera
Ženy na hormonálnej antikoncepcii vlastne aj roky neovulujú a ich menštruácia je len falošná. Ťažko hovoriť o regulácii menštruačného cyklu, ak s tabletkou žiaden neexistuje. Mechanizmus spomalenia vajíčka vo vajičkovode viedol k ohromnému nárastu mimomaternicových tehotenstiev v Európe a Amerike za posledných 30 rokov. Relevantný je tiež fakt, že ženy na tabletkách strácajú chuť na sex, mávajú depresie, trombózy, nadváhu a ďalšie negatívne vedľajšie účinky.*** Cyproteron obsahujúce antikoncepčné tabletky odstraňujú akné v čase, keď ich dievča berie. Ak ich vysadí, zistí, že nie je vôbec vyliečená a jej problém sa obnovil. Čím mladšia a čím dlhšie berie hormonálnu antikoncepciu, tým má oveľa vyššiu pravdepodobnosť ochorenia na rakovinu prsníka****. Žena má problém otehotnieť po rokoch na hormonálnej antikoncepcii*****, pričom jej plodnosť je podľa kanadskej odborníčky znížená o 26%.Na báze znemožnenia uhniezdenia embrya funguje aj vnútromaternicové teliesko, ktoré sa zaoperuje do maternice ženy. Aj to zlyháva.

Pre zhrnutie, syntetické hormóny narúšajú reprodukčný systém a ich propagácia je úplným nerešpektovaním ženského tela. Potláčajú plodnosť a sexualitu ženy, robia ju dočasne neplodnou, pričom neplodnosť je choroba, ktorú jej takto spôsobujú. Preto tí, čo propagujú hormonálnu antikoncepciu ako lieky, robia len reklamu antikoncepčnému priemyslu a klamú ženy, na ktorých tele zarábajú veľké peniaze.

Vojna proti ženskej plodnosti je vojnou proti žene. S antikoncepciou je ženské telo odmietané: jej plodnosť je zlá, nevyvinula sa dosť dobre. Ašpirácia obrátiť ženu v muža viedla k zotročeniu ženy ako sexuálneho objektu. Muž totiž môže sexovať bez dôsledkov, čo naša spoločnosť doteraz odsudzovala. Antikoncepčný priemysel a obhájcovia potratov, ktorí zároveň propagujú chemické potraty spôsobené hormonálnou antikoncepciou, nám však chcú nahovoriť, aby sa ženy stali tým, čo na mužoch doteraz odsudzovali. Nech aj ony majú sex bez dôsledkov, čo im má zabezpečiť antikoncepcia a v prípade jej zlyhania legálny potrat. To je zvrátenosť!

*Niekoľko štúdií zhrnutých v článku American Medical Association od autorov: Larimor, Walter L.,MD, & Standford Joseph B., MD, MSPH: Postfertilization Effects of Oral Contraceptives and Their Relationship to Informed Consent, Arch Fam Med/Vol. 9, Feb 2000, str. 9: 126-133
**www.rodinka.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

***www.rodinka.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

****primar.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

***** www.rodinka.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
zdroj:coskolaneuci.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 13:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 13:50 avatar
Ahoj piskotka, som rada, ze mas tento postoj. Tiez sa tesim, ak pocujem taky nazor co od najvacsieho poctu zien. Je to sice rozhodnutie zeny, ale nie az tak slobodne. Nakolko silna reklama v masmediach, na letakoch siria nepravdive az zavadzajuce informacie. Mnohe zeny, mlade dievcat boli uvedene a ziju v omyle, a kedze nepoznaju pravdu, ich rozhodnutie nie je slobodne na zaklade poznania vsetkych faktov. Co maju s tym muzi spolocne? Dost - pri sexe su dvaja a je minimalna ludska povinnost zo strany muza poucit zeny, ze je to zle, ake to ma nasledky, ak ten muz disponuje adekvatnymi poznatkami. Kazdemu muzovi, ktory miluje svoju zenu, by malo zalezat na jej zdravi a zivote - aspon si to tak naivne myslim a ocakavam od milujuceho muza. Dilery hormonalnej antikoncepcie a gynekologovia - su tiez mozno aj vo vacsine muzi, su to odbornici a urcite vedia o odvratenej stranke uzivania hormonalnej antikoncepcie, ale zda sa, ze tuzba po velkych ziskoch z tohto obchodu smrti a genocidy zien, ta tuzba po peniazoch prebila v nich ludskost a cloveka. Rovnako skupiny vedcov, kde su dost znacne zastupeni muzi, cielene robia len zo ZIEN pokusne kraliky a zabijaju ich za ich vlastne peniaze, ktore si zena plati z vlastneho vrecka. Nie je to eticke - ak je to uzasne a super, boli by na trhu hormonalne antikoncepcie aj pre zeny aj pre muzov. Zjavne to tak nie. Je to svinstvo a genocida zien a dievcat.


17.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 14:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Ónya žena
   6. 3. 2011, 14:13 avatar
najlepšia antikoncepcia je "neondzit "   


23.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 14:23 avatar
Piskotka, ale mlade dievcata podlahnu tlaku z tzv. zenskych casopisov, z letakov co su umiestne na chodbach pred ambulanciou gynekology, tlaku rovesnickych skupiny (lebo uziva Janka, Petra, Monika, Zuzka a ani ja nebudem ina), tiez si klikni na nejaku stranku na internete (neodborna) a tam propagacia hormonalnej antikoncepcie a popisuje sa to ako neodelitelna sucast mladej modernej zeny. Piskotka ty si precitas aj pouvazujes, urcite aj mnoh zeny tak to robia, ale obavam sa, ze viac je takych, ktore uveria napr. letakom z pred ordinacii gynekologov, nemaju sirsie vedomosti alebo pristup na internet, pripadne maju pristup na internet, ale nevedia najst adekvatne informacie, ktore popisuju aj liecive ucinky aj vedlajsie neziaduce ucinky. Take clanky a prispevky vznikaju na vyvazenie klamlivej propagandy na hormonalnu antikoncepciu a ako aj osveta pre dievcata aj zeny.


29.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 14:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 17:39 avatar
Piskotka chapem ako to myslis, ale v tomto sa nezhodneme, muzi sa nemozu tvarit, ze sa ich to netyka, pokial muzi budu sexovat so zenami, dotyka sa ich to a nemozno sa tvarit, ze nie a ani muzi, by sa nemali hrat na mrtvych chrobakov.Ale to je moj nazor.


34.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 17:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 17:57 avatar
Ja som si myslela, že ti tam trošku vadí feministická ideológia, ktorá si chcela prihriať polievočku na tomto probléme.
Súhlasí piskotka


33.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 17:43 avatar
Este som sa zabudla opytat, ako sa mas zdravotne? Nemusis pisat konkretne, ale staci mi vseobecne, ale napis pravdu, klamstvo nechcem citat. Rovnako? Lepsie? Horsie?


36.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 18:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 18:10 avatar
Piskotka mas pravdu.  
Súhlasí piskotka


38.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 18:15 avatar
Piskotka, ale inak je to super, ako vies pekne diplomaticky a ohladuplne odpovedat. Mnohokrat su otazky na teba smerovane az presahujuce hranicu slusnosti a intimnej zony, a ty este pekne odpovies, aby si netaktneho a nediplomatickeho opytujuceho sa neurazila. 


39.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 18:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 18:33 avatar
piskotka, niekedy treba byt aj tvrdsia, zvysit hlas, ci dat najavo ostro nesuhlas, neda sa byt len konstantne mila a chapava, takze si nemas co vycitat


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 3. 2011, 18:37 avatar
otazka znie ci to zvysenie hlasu pomoze tomu na ktoreho ho zvysis alebo tebe
Súhlasí Nadja, piskotka


42.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 18:39 avatar
niekedy pomoze len tomu co krici, inokedy pomoze len tom na koho je nakricane, optimalny stav je, ak to pomoze kriciacemu aj prijemcovi kriku


43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 3. 2011, 18:41 avatar
a nie je to nahodou len prostriedok ako vyvolat u toho druheho strach by ta pocuvol?


44.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 18:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 3. 2011, 18:44 avatar
je to tak ))) niekedy sa clovek dostane do viru ))


47.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 18:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 3. 2011, 18:53 avatar
Piškótka, a ty sa rada spájaš?  


50.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 18:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 3. 2011, 18:57 avatar
No predsa tak, ako ty, ale tiež neviem, ako si to myslela, takže len ty vieš, ako som to myslela  
Súhlasí piskotka


46.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 18:47 avatar
piskotka ty a Nadja to nerobite, na hnev neodpovedate hnevom, na urazku neodpovedate urazkou - aspon tu na DF co mam moznost vidiet


49.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 18:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 3. 2011, 13:01 avatar
hm mi to pripomina Gaiu..podla mna to nie je nahoda,ze tu v sirom okoli existuje tak samucicka sama ako jedina plodna planeta
aby zeny si nenarusili pocit slobody a partnerovi neprekazili radost zo slobody,pouzivaju zeny antikoncepciu pred nezelanym otehotnenim a pritom si ani neuvedomuju,ze vo svojej pritomnosti nesdielaju osobne spojenie s Gaiou,to by dokazali jedine vtedy,aky by prestali sa obetovat nielen pre partnera,ale vseobecne pre celu tuto dobu
viem,preco sa zeny tymto sposobom snazia zachranit partnerstvo a seba,ale je to klam,pretoze nadviazat kontakt so zivou Gaiou po case prinasa ovela vacsiu radost v osobnom vedomi i nevedomi,ako akykolvek partnersky vztah ci kratkodoby alebo dlhodoby.
Sex by mal byt iba na pocatie dietata a potom by sa zena uz mala naucit zit sama ako Gaia bez pocitu viny,pretoze jedine "samoregulacia" samej seba je prospesne a naucit sa existovat s osobnym silovym zvieratom v sebe prinasa akysi zrod novej svojej identity bez toho,aby sa musela samozabijat ci po stranke citovej,alebo po stranke telesnej..
k tomuto poznaniu som prisla v jej emocnom akoby poli,ktora je natolko uzdravujuca,ze verim tomu,ze sa vdaka nej vymanim z tohto sveta a nebudem uz viac potrebovat ziadnu vyvojovu fazu,ktora by ma ako zenu zkazajkovala nielen k bratiu akychsi piluliek,ale ani k tomu,aby niekto mi branil v mojej ceste byt milovanou dcerou Gaii


4.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 13:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Ónya žena
   6. 3. 2011, 13:38 avatar
podľa mytológie bola grécka bohyňa zeme Gaia "matkou" všetkého živého, ..tzv, živej prírody . .. bohyňa plodnosti . Porodila vraj kyklopov..jednookých obrov.., syna Urana - z krvi, ktorá kvapkala z Uranovej rany na Gaiu, sa zrodili Erínye (lat. Fúrie), bohyne pomsty a výčitiek svedomia ".at ď..
Súhlasí piskotka


14.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 13:56 avatar
Salbea suhlasim, na zenach by sa nemali robit pokusy s tazkymi nasledkami na zdravi a neraz konciace aj umrtim. Zabijat v zenach plodnost je nenormalne.


20.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 3. 2011, 14:15 avatar
dievcata nechapem jednemu... dokazete takmer na cokolvek povedat nie... tak preco nie tomuto? ved ked vidite ze je to sprostost tak to nerobte...


24.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 14:25 avatar
Ena mnohe zeny povedia nie alebo stop, ale obavam sa, ze viac zien nepovie nie, lebo nevie, lebo su zavadzane do omylu.


3.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 3. 2011, 13:02 avatar
citove vydieranie je na vine,ze svet je v takom stave v akom je


6.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 3. 2011, 13:26 avatar
ja som to a transformovala som sa do ludskeho tela,ne ?! nerob sa sprosta,vies velmi dobre kto sa nazyva Gaiou
ale vlastne dala si mi najavo tymto sposobom viac,nez si myslis


7.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 13:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 3. 2011, 13:39 avatar
vies co piskotka pre Nadju a ostatne vyvolene tu pice,by si si nedovolila pri nich pouzit otazku na ironicky vysmech


10.
označiť príspevok

Ónya žena
   6. 3. 2011, 13:44 avatar
salbea..to nebol ironický výsmech od piskotky ..absolutne nie , ..ja by som sa ťa to opýtala tiež..ale mytológiu poznám - gréckych bohov a bohyne,....zase niekedy hovoríš o takých " bytostiach" ktoré mi nič nehovoria..tiež sa ťa opýtam. čo je na tom čudné ?


12.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 13:52 avatar
Salbea, uz by si mohla poznat piskotku, ona nie je ironicka ani skodoradostna osoba. Pyta sa lebo ju to zaujima. Piskotka je praveze tolerantna, empaticka a dobreho srdca a napomocna pre trpiacich.


13.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 13:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 3. 2011, 13:59 avatar
hm odpved od scientologa,ze ?..pozri,viem ze 90 percent ucinkujucich su tu scientologovia a doterajsia ignoracia od vas smerom ku mne bola len preto,ze som nevstupila doteraz do vasej cirkvi..a zial ani nevstupim..dovidenia..


26.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 14:26 avatar
Salbea tu na DF je 90% scientologov? Ja si to nemyslim. Myslim, ze je tu asi polovica veriach a polovica neveriacich - ateistov. A z tych veriacih si myslim, ze 99% je katolikov, moj nazor. Viem o jednom scientologovi tu na DF.
Súhlasí Nadja


31.
označiť príspevok

piskotka žena
   6. 3. 2011, 17:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 3. 2011, 14:06 avatar
Ako sa rozoznáva vyvolená piča od normálnej diskutérky?


18.
označiť príspevok

Ónya žena
   6. 3. 2011, 14:11 avatar
ehmm.dievčatá...držte si svoju reputáciu..neskĺznite do žumpy " 


21.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 3. 2011, 14:16 avatar
Onka, neboj... len ma to zaujalo  


22.
označiť príspevok

salbea žena
   6. 3. 2011, 14:21 avatar
hm Nadja aby si mi realnom svete ako scientologicka neublizila,bo v psychickom terore ste fakt vyborni ,tak sa tu priznam ,ze ty urcite nie a nikto ini ,iba ja som tu od zaciatku pica na entu


27.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   6. 3. 2011, 14:29 avatar
no neviem, nebol som tu od zaciatku... preco si to tak beries k srdcu?


28.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 3. 2011, 14:30 avatar
Salbea, moj nazor je taky, ze Nadja tu nikoho psychicky neterorizuje, praveze ona je taky Samaritan a nevidi v cloveku zlo, ale skor to, ze je uvedeny do omylu, stoji pri tom cloveku, ktory je odvrhnuty a dava pomocnu ruku. Salbea neponizuj sa. Nemas preco si taka ako kazda z nas tu, ani viac ani menej, sme zeny - sme ludia sme si rovni.


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 3. 2011, 14:26 avatar
Je mi jedno, či si ňou ty alebo ja, ale čím sa líši...


30.
označiť príspevok

rains
   6. 3. 2011, 15:43 avatar
ved nepapajte prasky proti miminam..kto vam to kaze jest?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:16,  volajako si sa nam nasral....čím to asi bude?
dnes, 00:56,  spolocne mame akurát to, že mnohí bludime spolu s nimi....akurat za upplne iných podmienok......
dnes, 00:52,  lebo je verejný a každa transakcia je verejná......
dnes, 00:05,  (9) Ninka,, odporúčam Ti nezabúdať ani na to, aby fungoval aj otáznik...
včera, 23:58,  (4) Zuzka8, dobre uvažuješ - pretože s tými počtami "výšok" nás smerujú do...
včera, 23:52,  Nech žije Slovinsko aj Slovensko nielen v našich krásnych piesňach......
včera, 23:39,  https://lh3.googleusercontent.com/proxy/FYpRdxJuasd5_AdPtESZnYLIBr5p2WwUYSwV_TVR9v82tDRylj5cDYETz...
včera, 23:36,  0svetení pospi niečo. *29 *29
včera, 23:35,  Vonku prší. *14 Bola som vybehnúť na ulicu pred dom. .. Prvý jesenný dážď. *11 *38...
včera, 23:15,  Tutok v Mt poprijímajú vždycky 'stovky' študentov na ošetrovateľstvo, a potom v druháku...
včera, 23:14,  Tak aj niektoré štyridsiatníčky dokážu byť také, ale asi skôr staršie, no. .. Ale s...
včera, 23:10,  Dobrý večer, panko danko. *43
včera, 23:10,  (2) Zuzka8, ja si myslím, že nie permanentne, ale najviac 30 rokov. Čo si myslíš, mám...
včera, 23:07,  Hmm, chcem si začať čítať knižky, čo tu mám. .. teraz už nemôžem, lebo mám moc ostré...
včera, 23:04,  ešte treba kadečo poopravovať, aby fungoval, výkričník
včera, 23:00,  Ninka nespí. . . a ty, Zuzka, ako si na tom?
včera, 22:59,  Akože nebudú môcť rozdávať letáky v uliciach? *26
včera, 22:57,  Chi-chi, zaspal. .. A ty, ninka?
včera, 22:57,  To tá pedagožka musí byť permanentne nahnevaná na celý svet, keď vidí toľko chýb. *04
včera, 22:52,  Spíš, nulasvietení?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Obráť tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(138 418 bytes in 0,286 seconds)