hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Holandsko chce legalizovať eutanáziu detí do 12 rokov

príspevkov
13
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 14.10.2020 20:05 humanitárny bombardér
posledná zmena 14.10.2020 21:35
1
14.10.2020, 20:05
Eutanázia detí nad 12 rokov už je v Holandsku legálna.

Chcelo by to oheň a síru. 🙂
none
2
14.10.2020, 20:20
Mojo vino kde si nechal zdroje hlavných správ ???

Nuž tu máš kus pravdy po tých hoaxoch trollo náš





Katolícka cirkev v Holandsku 'liečila' mladých homosexuálov kastráciou



Katolícka cirkev v Holandsku vraj nechala v 50. rokoch minulého storočia vykastrovať niekoľko maloletých chlapcov v rámci "terapie" ich homosexuálnych sklonov. Napísal to holandský denník NRC Handelsblad, podľa ktorého je známych najmenej desať takýchto prípadov.

Podľa agentúry DPA išlo o maloletých, ktorí predtým boli v katolíckych školách a internátoch sexuálne zneužívaní cirkevnými predstaviteľmi. Chirurgické zákroky boli údajne urobené na cirkevných psychiatrických klinikách a zdôvodnené snahou „vyliečiť deti z ich choroby“.

Holandský denník sa odvoláva na výpovede obetí, lekárske správy, súkromné ??listy a právne dokumenty.

Škandál okolo zneužívania detí v cirkevných zariadeniach nadobudol v Holandsku obrie rozmery vlani v decembri. Zdrvujúca správa nezávislej komisie, ktorá bola poverená vyšetrením týchto prípadov, hovorila o „niekoľkých desiatkach tisíc maloletých“ sexuálne zneužívaných v katolíckych školách, seminároch a sirotincoch. Hoci už vtedy existovalo podozrenie na vykonávanie kastrácii ako „terapeutických opatrení na liečenie homosexuality“, nebol tento aspekt do správy zahrnutý.

Príslušná komisia skúmala osudy viac ako 34 000 ľudí, ktorí boli vychovávaní v zariadeniach katolíckej cirkvi. Podľa holandského štatistického úradu sa ku katolíckemu vyznaniu hlási 29 percent z 16 miliónov Holanďanov. Katolíci tak predstavujú najväčšiu cirkev v krajine.

odkaz
none
5

2. ardun 14.10.2020, 20:20

Mojo vino kde si nechal zdroje hlavných správ ???

Nuž tu máš kus pravdy po tých hoaxoch trollo náš





Katolícka cirkev v Holandsku 'liečila' mladých homosexuálov kastráciou



Katolícka cirkev v Holandsku vraj nechala v 50. rokoch minulého storočia vykastrovať niekoľko maloletých chlapcov v rámci "terapie" ich homosexuálnych sklonov. Napísal to holandský denník NRC Handelsblad, podľa ktorého je známych najmenej desať takýc...

14.10.2020, 20:22
To je argument typu "tu quoque" 🙂
none
3
14.10.2020, 20:20
Treba povedať že ide o deti ktoré veľmi trpia bolesťami... má niekto chuť ich nechať mučiť?
👍: ardun
none
6

3. Nadja 14.10.2020, 20:20

Treba povedať že ide o deti ktoré veľmi trpia bolesťami... má niekto chuť ich nechať mučiť?

14.10.2020, 20:24
Naďka v prvom rade treba povedať že si to mojo vino vymyslelo .

Nič také platné nie je ako umyselne hyperkresťan klame .

Je to iba návrh .

Ostatné je ako si povedala človek , ktorý reve 24 hodín v bolestiach čo je vraj humáne nechať ho trpieť podľa idiotov ešte mnoho hodín aby si to užil .
none
8

6. ardun 14.10.2020, 20:24

Naďka v prvom rade treba povedať že si to mojo vino vymyslelo .

Nič také platné nie je ako umyselne hyperkresťan klame .

Je to iba návrh .

Ostatné je ako si povedala človek , ktorý reve 24 hodín v bolestiach čo je vraj humáne nechať ho trpieť podľa idiotov ešte mnoho hodín aby si to užil .

14.10.2020, 20:27
Ja som to tiež čítala, kuk

odkaz
none
9

8. Nadja 14.10.2020, 20:27

Ja som to tiež čítala, kuk

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Eutan%C3%A1zia+det%C3%AD+nad+12+rokov

14.10.2020, 21:27
Ale chystať sa a chcieť nie je čo píše vino

Eutanázia detí nad 12 rokov už je v Holandsku legálna.

Nie je .
none
11

9. Osvietený 14.10.2020, 21:27

Ale chystať sa a chcieť nie je čo píše vino

Eutanázia detí nad 12 rokov už je v Holandsku legálna.

Nie je .

14.10.2020, 21:32
Hej, niekde píšu ako keby bola schválená a inde že ju pripravujú na schválenie, v zásade však to je asi jedno a bolo by zaujímavé, keby si sa k tomu vyjadril, ako k problému nedoriešenému... zvážiť pre a proti... ťažké, čo.
👍: Osvietený
none
12

11. Nadja 14.10.2020, 21:32

Hej, niekde píšu ako keby bola schválená a inde že ju pripravujú na schválenie, v zásade však to je asi jedno a bolo by zaujímavé, keby si sa k tomu vyjadril, ako k problému nedoriešenému... zvážiť pre a proti... ťažké, čo.

14.10.2020, 21:33
Jednoznačne pre.
none
13

12. Osvietený 14.10.2020, 21:33

Jednoznačne pre.

14.10.2020, 21:35
Ja som tiež pre, ale úplne jednoznačne to nevidím, viem si predstaviť aj riziká.
none
4
14.10.2020, 20:21
Môžem poprosiť zdroj kde je eutanázia detí nad 12 rokov už je v Holandsku legálna ???


Haag 14. októbra (TASR) – Holandská vláda v utorok oznámila, že chystá legalizáciu eutanázie nevyliečiteľne chorých detí vo veku od jedného do 12 rokov.

Ako informovala agentúra AFP, minister zdravotníctva Hugo de Jonge vysvetlil, že návrh právnej normy bude pripravený na základe štúdie odborníkov, ktorá preukázala, že choré deti „zúfalo a bolestne trpia".

De Jonge uviedol, že štúdia uskutočnená lekárskymi odborníkmi, ktorú si objednalo jeho ministerstvo, ukázala, že zmena pravidiel v dostupnosti k eutanázii by ročne mohlo využiť päť až desať detí.

Ministri koaličnej vlády predsedu vlády Marka Rutteho sa v utorok po mesiacoch nezhôd a pri silnom odpore kresťanských strán nakoniec dohodli na legalizácii eutanázie nevyliečiteľne chorých detí.

Súčasné zákony nebude potrebné meniť, ale lekári by mali byť oslobodení od trestného stíhania za vykonanie eutanázie trpiaceho dieťaťa, dodala AFP.

Holandský parlament by mal o tejto záležitosti opäť rokovať počas štvrtkovej rozpravy, pričom vláda by mala nariadenie implementovať v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Eutanázia je v Holandsku legálna pre deti od 12 rokov, ktoré na ňu dávajú svoj súhlas, a pre deti do jedného roka sa môže vykonať so súhlasom rodičov. Pre deti od jedného do 12 rokov žiadna právna úprava neexistuje. Jednotlivé úrady sa ani nedokázali zhodnúť, či sú deti v tomto veku vôbec schopné urobiť takéto závažné rozhodnutie.

Holandsko a s ním susediace Belgicko boli prvými krajinami na svete, ktoré legalizovali eutanáziu – stalo sa tak v roku 2002.

Belgicko sa v roku 2014 stalo prvým štátom sveta, ktorý povolili eutanáziu detí. Holandsko v tom svojho suseda nasledovalo.

odkaz
none
7
14.10.2020, 20:26
none
10
14.10.2020, 21:30
The Netherlands moved towards making euthanasia legal for terminally-ill children aged between one and 12 after the coalition government on Tuesday backed the move.

Health Minister Hugo de Jonge said he would now draft regulations for the practice, after a study by experts showed some children were suffering "hopelessly"
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 116 739 B vygenerované za : 0.132 s unikátne zobrazenia tém : 47 135 unikátne zobrazenia blogov : 773 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.