Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Hlavné mesto vesmíru!

151
reakcií
790
prečítaní
Tému 9. novembra 2017, 09:25 založil teolog.

podobné témy:1.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 09:25 avatar
“Ani noci tam nebude, ani nepotrebujú svetlo lampy, ani [nemajú] slnečné svetlo, lebo Boh Jehova vyšle na nich svetlo, a budú vládnuť ako králi po celú večnosť.” - Zjavenie 22:5.

Tým ‘hlavným mestom’ vesmíru bude teraz už nebeský nesmrteľný Ježiš Kristus s jeho tiež nesmrteľnou manželkou, pozostávajúcou zo 144 000 verných uctievateľov, kúpených zo zeme krvou Ježiša!


10.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 09:40 avatar
kai nyx ouk estai ekei kai chreian ouk echousin lychnou kai fotos iliou oti kyrios o theos fotizei aftous kai vasilefsousin eis tous aionas ton aionon

Kde je napísané Jehova? Prelož si to ak chceš.


120.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 11. 2017, 14:01 avatar
10,.....alebo si tak neznalý,....alebo sa robíš ,že si nechápavý?!
To je ako s titulom "Pán",... čo je Grécke slovo kurios,........ktoré nahradilo Božie meno. A je to všeobecný fakt, a uznávajú ho aj zapierači Božieho mena.
Samozrejme,....keď niekto sfalšoval Božie slovo už na počiatku,tak sa nečuduj.
Je zjavné, že neúctivá tradícia, na základe ktorej bolo Božie meno odstraňované z gréckych rukopisov, sa rozšírila až neskôr. Čo myslíš, držal by sa Ježiš či jeho apoštoli takejto tradície? — Matúš 15:6–9. Asi sotva!
A už som aj Písal,....že kde bolo naozaj napísané "Pán,pán",....tak sa to rozlišovalo slovami:...."Adonaj,adoní".
A prečo ani to už prekladatelia tak nepíšu? Za všetkým stojí trojica, a fakt ,že niekto/satan/ sa snaží odstrániť z Biblie Božie meno.
-------------------------------------
Božie meno v Novom Zákone
Pokrivené kresťanstvo


123.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 14:37 avatar
Jahve, alebo Jehova sú určité tvary mena, ktoré pôvodne nie sú... Tvar Jehova vznikol tak, že masoretari prave preto, aby nebolo vyslovované Bozie meno (lebo sa nevyslovovalo zo strachu pred porušenim prikázania), tak vložili do tetragramu JHWH punktaciu zo slova Adonai (teda Pán) no a práve prečitanim tohoto tvaru vznikol tvar Jehova. No a roku 1518 Petrus Galatinus spojil práve tieto dva tvary a začal argumentovať pre vyslovovanie mena Jehova. To sa uchytilo aj v niektorých neskorších prekladoch biblie, ktoré si všimol aj Charles Taze Russell, ktorý začal raziť spravnosť používania práve tohoto Božieho mena. Avšak v pôvodnom znení tetragramu JHWH je jednoznačné, že to znenie bolo akekoľvek (napr Jaho, Jehu), ale určite nie práve Jehova, čo je patvar, ktorý vznikol až kombináciou hebrejčiny s iným jazykom. Zaujimavé zže vy svedkovia Jehovovi Boha voláte menom, to si nedovolili ani samotní židia tak Boha volali len Adonaj v preklade Pán napr. vo všetkych žalmoch.


127.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 14:51 avatar
"Samozrejme,....keď niekto sfalšoval Božie slovo už na počiatku,tak sa nečuduj."

jasné. Už na počiatku niekto sfalšoval bibliu a náhodou vy svedkovia ste konečne odhalili pravé orechové. Ste iba posluhovači satana. Nič. viac. Minule som počúval nahrávku na youtube ako chceli svedkovia odlúčiť iného svedka pretože vyzdvihoval Ježiša a modlil sa k nemu. A tvrdil že je Boh. A citoval z biblie. Dokonca z vašej prekrútenej a svedkovia mu nevedeli odporovať. Pretože aj z vašej biblie je jasné to čo tvrdíme my. Dával ich dole bibliou. Dokonca vašou.

http://www.youtube.com/watch?v=WReMbLFgcPQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Kľudne si to pusti a počúvaj.


128.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   9. 11. 2017, 15:13 avatar
Shagara, ked más dobrý vztah s otcom ako ho oslovujes? Peter? Janko? alebo otec , ocko? Nevychovane deti alebo tie ,ktore nemaju dobrý vztah s rodicom, tak ho oslovuju menom .. A teda ja nevidim problem v tom , ked niekto nepouziva stále meno Jehova napr. v modlitbe v kazdej druhej vete ako to robia JS , alebo ze pisatelia mali k menu uctu a pisali Pán, alebo iný titul.. Uvazuj kus   Horsie je uz zmenit Písmo a nahradit nejaký titul, ktorý pouzil pisatel , osobným menom ako ste to urobili vy vo vasom preklade .. Tam uz plati varovanie, ze nic sa nema pridavat a ani uberat  
Súhlasí Luther


130.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 11. 2017, 15:29 avatar
128,....správna otázka. Väčšinou "otec". A tak aj oslovujem často Boha. Ale samozrejme aj menom,alebo v spojení mena a titulu nejakého. /Bože Jehova,Pán Jehova,atď/
Niečo iné je ale v písomnom zázname.....tu sa volí aj vo svete iný prístup, a to z logických dôvodov. Aj ty keď budeš písať niekomu/úradom,atď/, tak určite nebudeš písať ,že "môj otecko"!
Aj keď môžeš spomenúť v istých prípadoch,že ide o tvojho otca.
A problém nie je v tom ako boha oslovuješ. môžeš ho kľudne stále oslovovať "Otec",....nevidím v tom nič zlé.
Ale problém trinitárskeho kresťanstva je ten,že oni sa snažia vymazať Boha Otca z povedomia ľudí ako Všemohúceho Boha, a teda aj jeho meno,preto,....aby tým podporili svoju nebiblickú náuku o trojici,aby sa tak stvorená bytosť ,anjel/Ježiš/ postavil do role Všemohúceho Boha. Ak to nevieš a nevidíš,tak to je tvoj problém. Ja mám dobré znalosti z dogmatiky a nikto mi to nikdy históriou a Písmom nevyvráti. Lebo tieto veci "nepustia".
Daľšia vec je tá,.......že "posvätenie Božieho mena" je tá najdôležitejšia vec v celom vesmíre. Ale spôsobom ako to robia daní "kresťania" je viac ako dehonestujúci a šokujúci. Odstránením Božieho mena z prekladov Písma a z biblickej literatúry a z povedomia ľudí je trestný čin a osobný útok na autorstvo Boha,ako Pisateľa/Inšpirovateľa/ Písiem.
A určite budú všetci niesť za to dôsledky!
----------------------------------------------------------------
Sám Boh povedal:........ „Budú musieť poznať, že moje meno je Jehova.“ (Jeremiáš 16:21) A to neveští pre popieračov Božieho mena nič dobré!

Ezechiel....." a budú musieť poznať, že ja, Jehova, som hovoril trvajúc na výlučnej oddanosti , keď na nich dovŕšim svoj zúrivý hnev."
------------------------------------
A nemáš pravdu,......ak niekto zmenil Písmo,preklady Písma ,tak sú to práve tí, ktorý prevzali tento "poverčivý zvyk" nepoužívať Božie meno od neverných židov.
Dané prikázanie totiž nehovorí,že "nemáme používať Božie meno",....ale hovorí ,že ho "nemáme používať nevhodným spôsobom". A aj tu vidno,ako to všetko začalo?!
--------------------------------------------------------------------------
Božie meno v Novom Zákone


134.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 15:35 avatar
Ak náhodou nevieš, písmo je Božíe slovo. Teda ak písatelia nenapísali do daného textu JHWH ale Pán, tak to nemáš prekrúcať, a máš čítať a brať to tak, ako je napísané. . Tým ako keby píšeš, že tí čo písali písmo neboli inšpirovaní Bohom. Máte pocit že tam mal byť Jehova, tak ste to jednoducho prepísali. Ale ani čiarka ani bodka sa nesmie pridávať, alebo meniť slová.
Súhlasí Johny Pravda


12.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 09:42 avatar
"kúpených zo zeme krvou Ježiša!"

Sk 20,28 Dávajte pozor na seba a na celé stádo, v ktorom vás Duch Svätý ustanovil za biskupov, aby ste pásli Božiu Cirkev, ktorú si získal vlastnou krvou.

Teda Kristus je Boh.


15.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 11. 2017, 09:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 09:52 avatar
Jn 14,8 Filip sa ozval: "Pane, ukáž nám Otca a to nám postačí."
Jn 14,9 Ježiš mu vravel: "Filip, toľký čas som s vami a nepoznáš ma?! Kto vidí mňa, vidí Otca. Ako môžeš hovoriť: “Ukáž nám Otca?!”

Jn 1,18 Boha nikto nikdy nevidel. Jednorodený Boh, ktorý je v lone Otca, ten o ňom priniesol zvesť.


21.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 09:53 avatar
Jn 10,30 Ja a Otec sme jedno."

Čiže Pavol si neprotirečí.
Súhlasí djjaro


24.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 11. 2017, 09:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 09:58 avatar
A prečo? Ako je to myslené ti zjaví Boh. Farizeji poznali dokonale zákon a predsa nespoznali mesiáša. Vy robíte to isté. Čítate písmo ale to je asi tak všetko.
Súhlasí veriaci-4


29.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 09:59 avatar
Jn 10,30 - "Ja a Otec sme jedno." jednoducho znamená, že sú vždy vo všetkom v súlade...:-)


31.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:01 avatar
V zmysle, ako keď tréner povie 11 hráčom: Musíte hrať ako jeden!!


33.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 10:03 avatar
Jn 1,1 Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.
Súhlasí djjaro, veriaci-4


41.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 10:14 avatar
38 Ale ak ich konám, keď už nechcete veriť mne, verte tým skutkom, aby ste poznali a vedeli, že vo mne je Otec a ja v Otcovi!" 39 Preto ho zasa chceli chytiť, ale on sa im vymkol z rúk.

Mt 11,27 Všetko mi odovzdal môj Otec. Nikto nepozná Syna, iba Otec a ani Otca nepozná nikto, iba Syn a ten, komu to chce Syn zjaviť.
Súhlasí veriaci-4


148.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   9. 11. 2017, 22:14 avatar
31
Otec a Syn sú neoddeliteľní a sú jedno v tom istom zmysle, ako keď sa nedá oddeliť to, čo si napísal - tvoje slovo od teba. No a predstav si, že presne taká jednota je medzi Otcom a Otcovým Slovom, ktoré sa stalo telom Ježišom Kristom.

Môžeš si nad tým lámať hlavu, ako oddelíš seba od toho, čo si napísal. Keď na to prídeš, tak daj vedieť.


133.
označiť príspevok

litiliti muž
   9. 11. 2017, 15:34 avatar
Luther , nema zmysel s jehovistami diskutovat, ignoruju argumenty....pravdepodobne su za tym prachy....takze rozumies....


2.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 09:29 avatar
Pravdaže, tí 144 000 sú uctievatelia Jehovu Boha!


151.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 11. 2017, 20:45 avatar
Tých 144 000 to je 12 000 z každého kmeňa izraelovho x 12. Tam nie sme my. My sme potom hneď za tým : a videl som nekonečný zástup ľudí rôznych rás a národov, BOLI OBLEčENí V BIELYCH KOšELIOACH, KTORé SI ZBIELIL.I V KRVI BáRáNKOVEj.
Súhlasí Shagara


3.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 09:32 avatar
Kto je podľa teba božia podstata V tele?


5.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 09:37 avatar
Možno máš na mysli Boží svätý duch, ktorý oživuje?!


4.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 09:36 avatar
Možno máš na mysli Boží svätý duch, ktorý oživuje?!


8.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 11. 2017, 09:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.152.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 11. 2017, 20:59 avatar
8,....ale len od 5 storočia,...keď RKC k dvojici bohov pripojila aj tretieho. Dovtedy bol Boží,svätý duch-Božie moc,....Boží prst,....sila,ktorou konal Boh!
---------------------------------------------
V roku 1879 biblický učenec Charles L. Ives na príklade vhodne objasnil Božiu schopnosť prejaviť moc z pevne stanoveného miesta. Napísal:.......Hovoríme napríklad: ‚Otvor okenice, nech do izby vojde slnko.‘ Nemyslíme tým doslovné, fyzické slnko, ale slnečné lúče, ktoré prichádzajú zo slnka.“ Podobne ani Boh nemusí putovať na miesta, kde chce použiť svoju činnú silu. Jednoducho vysiela svojho svätého ducha, ktorý sa môže dostať k celému stvoreniu. Keď považujete svätého ducha za to, čím naozaj je — za mocnú Božiu činnú silu —, môže vám to vliať dôveru, že Boh Jehova splní svoje sľuby.


6.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 09:37 avatar
Vari je duch čo je telo?


7.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 09:38 avatar
A telo čo je duch?


9.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 09:40 avatar
Máš to pomýlené...


11.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 09:42 avatar
Si si istý?


13.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 09:44 avatar
Absolútne...:-)


14.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 09:46 avatar
Takže poznáš boha?


16.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 09:48 avatar
Lepšie ako ty...:-)


17.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 09:50 avatar
Hovorí s teba pýcha,,
Súhlasí litiliti


18.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 09:51 avatar
Jednoducho poznanie...:-)


22.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 09:54 avatar
“A ty, Šalamún, syn môj, poznaj Boha svojho otca a slúž mu celým srdcom a dušou plnou potešenia; lebo Jehova skúma všetky srdcia a rozoznáva každý sklon myšlienok. Ak ho budeš hľadať, dá sa ti nájsť” - 1. Paralipomenon 28:9.


19.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 09:51 avatar
Ešte raz sa pýtam poznáš ho?,,


23.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 09:54 avatar
“A ty, Šalamún, syn môj, poznaj Boha svojho otca a slúž mu celým srdcom a dušou plnou potešenia; lebo Jehova skúma všetky srdcia a rozoznáva každý sklon myšlienok. Ak ho budeš hľadať, dá sa ti nájsť” - 1. Paralipomenon 28:9.


25.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 09:55 avatar
Neodpovedaj versami,, lebo verš nad verš sa vždy nájde,,, nech odpovie. Tvoje srdce.


27.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 09:57 avatar
to bolo povedané z celého srdca...!


30.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:01 avatar
Vieš čo vychádza so srdca?


26.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2017, 09:57 avatar
Boh je sprostredkovaná moc vládcov nad ovcami.


32.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:01 avatar
Boh je slovo,,,,


35.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:04 avatar
Máte to veľmi popletené, lebo nepoznate Boha...:-)


37.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:06 avatar
Takže ty ho poznáš?


49.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 10:25 avatar
1Jn 2,23 Ten, kto popiera Syna, nemá ani Otca. Kto vyznáva Syna, má aj Otca.


52.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 10:26 avatar
Jn 5,23 aby si všetci ctili Syna, ako si ctia Otca. Kto si nectí Syna, nectí si ani Otca, ktorý ho poslal.


34.
označiť príspevok

havran
   9. 11. 2017, 10:04 avatar
djjaro - to si povedal všetko?


36.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:05 avatar
to bol len krátky úvod...:-)


38.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:07 avatar
Ak ti to stačí.,,,


39.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:09 avatar
Úvod je úvod, ostatné príde potom a nakoniec záver...:-)


40.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:10 avatar
Ospovedz na 37,,, potom môžeš diskutovať,,


42.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:14 avatar
Najprv napíš nejaké články, lebo doteraz si nepovedal nič...:-)


46.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   9. 11. 2017, 10:23 avatar
teolog, úprimne.. ani ty si doteraz okrem kopirovania nic svoje nenapísal  


43.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:19 avatar
A aký článok by si chcel?


44.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:20 avatar
O tom, aka dobre poznáš Boha...:-)


45.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:22 avatar
Nepísal som že ho poznám,,,, viď tvoju,, 16, 18, 35,,


48.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:24 avatar
Nenapísal si nič...:-)


50.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:26 avatar
Len dávaš nezmyselné otázky...!


55.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:30 avatar
Možno pre teba,,,, lebo ako píšeš,,, V tvojej 16,,, tak by si nemal mať problém z nezmyselnymi otázkami,,, ako môžeš poznať boha keď nepoznáš nezmyselné otázky,,,


47.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:24 avatar
Nenapísal si nič...:-)


51.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:26 avatar
Možno príde samaritan a preukáže milosrdenstva,


53.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:29 avatar
Samaritán už prišiel a preukázal kopu milosrdenstva, ale ako to rozpoznáš?


54.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:30 avatar
Inými slovami, 'samaritáni' už sú tu, ale svet ich nepozná...:-)


56.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:31 avatar
Samaritan je môj blizny,,


57.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 11. 2017, 10:33 avatar
Ľudia , vám evidentne drbe.....stále hustíte tieto debilné náboženské témy.......čo keby ste sa venovali reálnemu životu a sebazdokonalovaniu a rastu ?   


58.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:35 avatar
podľa tvojho obrázku ty sa stále zdokonaľuješ...:-)


60.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 11. 2017, 10:41 avatar
O tom to celé je- vy vidíte všade iba svoje choré predstavy.......vysvetli mi ako z toho avataru vidíš čo v skutočnosti robím ? 


62.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:43 avatar
Natieras si rožok,,?


66.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 11. 2017, 10:47 avatar
Škrabem sa za uchom...... 


67.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:51 avatar
Napíš niečo zmysluplné na tému...:-)


68.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:53 avatar
Napr,,, čo je reálny život,,, neboj hneď tam budem,,,  


72.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 11. 2017, 11:06 avatar
Ty nevieš čo je to reálny život ? Fíha, tak to sa potom nečudujem čo tu pánbožkári vyvádzajú........ 


75.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 11:08 avatar
Založ tému,,, čo je reálny život,,,


77.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 11. 2017, 11:10 avatar
Založil som napr. včera -O politike...., ale akosi nikoho asi realita tu na DF nezaujíma....... 


79.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 11:12 avatar
Založ O živote,,, Nie O politike,,


80.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 11. 2017, 11:13 avatar
To bolo o reálnom živote, ja za to nemôžem že to nechápeš....... 


85.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 11. 2017, 11:22 avatar
Už som reagoval. Vieš, všeobecné vety znejú zaujímavo, alebo nezaujímavo, ale až pri konkrétnych rečiach vynikne dôvod reagovať.


74.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 11. 2017, 11:08 avatar
Veď som to už napísal v mojej 57-ke....... 
Súhlasí Lemmy


87.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 11. 2017, 11:24 avatar
Rástol som do puberty, odvtedy mám stále rovnakú výšku, a očakávam, že neskôr budem mať menšiu výšku ako dnes.


59.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:41 avatar
Každý máme na sebe kopec práce,,,


61.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:42 avatar
Mnohí sú svojimi kopcami nenávratne zavalení...:-)


63.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:45 avatar
...lebo neposlúchajú Ježišovu radu...Matúš 17:20.


65.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 10:46 avatar
“Povedal im: „Pre vašu malú vieru. Lebo pravdivo vám hovorím, ak budete mať vieru veľkosti horčičného zrna, poviete tomuto vrchu: ‚Prenes sa odtiaľto tam,‘ a on sa prenesie, a nič pre vás nebude nemožné.” - Matúš 17:20.


64.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:46 avatar
Každý máme svoje kopce aj vrchy,,, ale ak budem mať vieru čo len horcicne zrnko a poviem kopcom a vrchom tak sa vyrovnajú,, pretože ja mám uzdu,,, V rukách,,


69.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 10:59 avatar
Teológ,,, A čo už si skúšal preniesť vrchy??,,


70.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 11:03 avatar
pravdaže...a nie jeden...:-)


71.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 11:04 avatar
Ale niekedy sa vrchy chcú postaviť naspäť,,, poznáš to?


73.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 11:07 avatar
Bude to tak až do konca sveta!


76.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 11:10 avatar
A čo ak nebude,,,


78.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 11:12 avatar
Vysvetlí, prosím...


81.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 11:14 avatar
Koniec sveta,,, je niečo iné ako si myslíme,,,


82.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 11:15 avatar
A čo je to podľa teba?
Súhlasí Lemmy


122.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 11. 2017, 14:28 avatar
81,.........Ježiš hovoril o „systéme vecí“ a tento výraz použil na označenie celého politického, obchodného i náboženského systému, ktorý ovláda Satan. (Matúš 13:22, 40, 49) A tento systém mal na mysli aj vtedy, keď povedal: „Príde koniec.“ (Matúš 24:14)
----------------------------------
Podobenstvo Ježiša:........."Tu k nemu pristúpili jeho učeníci a hovorili mu: "Vysvetli nám podobenstvo o kúkoli na roli." 37 On im povedal: "Rozsievač dobrého semena je Syn človeka. 38 Roľa je svet. Dobré semeno sú synovia kráľovstva, kúkoľ sú synovia Zlého. 39 Nepriateľ, ktorý ho zasial, je diabol. Žatva je koniec sveta a ženci sú anjeli. 40 Ako teda zbierajú kúkoľ a pália v ohni, tak bude aj na konci sveta: 41 Syn človeka pošle svojich anjelov a vyzbierajú z jeho kráľovstva všetkých, ktorí zvádzajú ľudí na hriech, a všetkých, ktorých skutky sú hriešne, 42 a hodia ich do ohnivej pece. Tam bude plač a škrípanie zubami. 43 Vtedy sa spravodliví zaskvejú ako slnko v kráľovstve svojho Otca. Kto má uši, nech počúva!"
--------------------------------------
A ten "zber,....."oddeľovanie" robia dnes Jehovoví svedkovia po celom svete.
A čo bude úplne na konci veku,sveta? Zlí ľudia budú zničení,....tak ako keď sa páli burina na poli. Tá nie je na nič dobrá.


83.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 11:16 avatar
Podobne ako aj s tými vrchmi a kopcami,,, napr tvoja 16 bola taká Muránska planina,,, vrch kopec. To jest. Pýcha, a čo myslíš že koniec sveta je koniec sveta?,,


84.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 11:19 avatar
Keď človek povie pravdu a čo verí, to je podľa teba pýcha? Potom najpýšnejší človek bol Ježiš Kristus??


86.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 11:23 avatar
Len človek čistého srdca uvidí BOHA,,, preto som písal či ho poznáš,,,,, A Pána Ježiša, , do toho prosím nezatahuj,,,, lebo je medzi nami.,


88.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 11:26 avatar
nič nevieš a len provokuješ...:-)


89.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 11:30 avatar
Ak som sa ťa dotkol odpusť,,, ale z mojej strany to nieje provokácia,,, asi mi nerozumies,,,


90.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 11. 2017, 11:35 avatar
Potom vysvetli vlastné slová inými slovami: Koniec sveta,,, je niečo iné ako si myslíme,,,


93.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 11:38 avatar
Koniec sveta je koniec tohoto naspravodlivého systému vecí, v ktorom Diabol používa nekompetentných a korupčných politikov, aby zničil celý svet a aby nebolo žiadného svedka proti jeho krutosti a bezbožnosti...!
Súhlasí Shagara


94.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 11:38 avatar
90, Ing Lemmy, taký vzdelaný, a nevieš, čo je koniec sveta?


121.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 11. 2017, 14:17 avatar
94,....výraz "koniec sveta" je nepresný,...pretože evokuje aj zničenie zeme, a to nie je pravda. V dejinách Biblie bolo už veľa "koncov sveta", a zem a ľudia sú stále tu. Viac je vhodné slovné spojenie:..."koniec vekov"...."koniec systémov vecí",....atď.
Biblia totiž o nich hovorí v množnom čísle,
....................................................................................
„ako výstraha pre nás, ktorých zastihli konce systémov vecí“........... Alebo "konce vekov".(1. Kor. 10:1–11)


124.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 14:38 avatar
Táraš.
Súhlasí Fotooon


125.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 11. 2017, 14:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.126.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 14:45 avatar
"(Lenže tí si aspoň priznávajú, že biblia nie je pre nich smerodajná, ale ich tradícia.)"

To máš prosím ťa odkiaľ?


129.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 15:21 avatar
Jn 7,24 Nesúďte podľa zdania, ale súďte spravodlivo."


139.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 11. 2017, 15:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.141.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 16:05 avatar
Mohol by si ich prosím citovať?


142.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 11. 2017, 17:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.143.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 11. 2017, 17:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.144.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 17:47 avatar
Nepamätám.


145.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 17:50 avatar
Čo písal Patrick si nepamätám. Lea čo písala tak si spomínam niečo čo píšeš. Ale určite to tak nemyslela ako tvrdíš ty.


131.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 11. 2017, 15:30 avatar
125,....a aká je to tradícia? Trojica, nesmrteľná duša,peklo....? To je pohanská tradícia .
Ale tu JS nemusia. Pre nich sú to bájky starého Grécka.


136.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 15:36 avatar
Vy JS nemusíte skoro nič biblické.


137.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 15:40 avatar
1 Videl som nové nebo a novú zem, lebo prvé nebo a prvá zem sa pominuli a ani mora už niet. 2 A videl som, ako z neba od Boha zostupuje sväté mesto, nový Jeruzalem, vystrojené ako nevesta, ozdobená pre svojho ženícha. 3 A počul som mohutný hlas od trónu hovoriť: "Hľa, Boží stánok je medzi ľuďmi! A bude medzi nimi prebývať; oni budú jeho ľudom a sám Boh - ich Boh - bude s nimi. 4 Zotrie im z očí každú slzu a už nebude smrti ani žiaľu; ani náreku, ani bolesti viac nebude, lebo prvé sa pominulo." 5 A ten, čo sedel na tróne, povedal: "Hľa, všetko robím nové." A hovoril: "Píš: Tieto slová sú verné a pravdivé." 6 A povedal mi: "Stalo sa! Ja som Alfa a Omega, Počiatok i Koniec. Smädnému dám zadarmo z prameňa živej vody. 7 Kto zvíťazí, zdedí toto; a ja budem jeho Bohom a on bude mojím synom. 8 Ale zbabelci, neveriaci, poškvrnení, vrahovia, smilníci, traviči, modloslužobníci a všetci luhári budú mať podiel v jazere horiacom ohňom a sírou; to je tá druhá smrť."

Tieto slová sú verné a pravdive. Ale ty Shagara robíš s boha klamára!


146.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 11. 2017, 18:09 avatar
136,.......trojjediný boh je asi taká pravda ,ako grécka bájka o trojhlavom psovi Kerberovi,ktorý strážil vchod do podsvetia.
Odtiaľ asi čerpali aj cirkevní otcovia a hlavne Augustín.
Príklad:....Nesmrteľná duša.....ani jedno slovko nie je v celom Písme a predsa tvrdíte ,že v Písme je. A to Písmo hovorí jasne,že po smrti nič neprežíva! To naozaj možno označiť za absolútnu neúctu k Božiemu slovu,k pravde.
Navyše táto náuke hrubo odporuje Kristovej náuke o vzkriesení! Lebo vašou náukou o dušičke ,ste ho zrušili.


140.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 11. 2017, 15:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.132.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 11. 2017, 15:33 avatar
90,....aj mňa by to zaujímalo. Asi to bude tak,že keď sa vyprázdni zem a zhorí,tak mi budeme všetci v nebi poletovať ako nesmrteľné dušičky a budeme bývať v hrnčekoch.
Len by ma zaujímalo,načo sa Boh namáhal so stvorením zeme,.....keď aj tak všetci máme skončiť v nebi?
Rojkovia,........


135.
označiť príspevok

Luther muž
   9. 11. 2017, 15:36 avatar
Prečítaj si písmo ako dopadne zem. A neurážaj.


147.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 11. 2017, 18:17 avatar
135,...138,.....Neurážam,len sa usmievam nad pohanskou bájkou. Aj keď je to do plaču,....lebo tým ste z Krista urobili klamára a zrušili jeho náuku o vzkriesení!
---------------------------------------------
Luxus bude môžno aj v tom,že tam majú "dušišky vládnuť nad zemou". Len to má jeden háčik. Ak na zemi nikoho nebude a zem bude spálená,tak neviem. Dušičkári to nejak nedomysleli.
A keď by mali vládnuť v nebi,....tak nad kým? Nad anjelmi,Bohom? Ale aspoň ,že majú zmysel pre humor,.......a satan ten je potom celý vyrehlený,ako niekoho dobehol....."Určite nezomriete"!.........
Ale keď Adam zomrel,...tak sa mu prišlo na podvod. Ale Šaňo rožkatý sa vynašiel..."nezomriete,ved máte nesmrteľnú dušu,....to iba telo zomrie". A tak počkajme,......aj táto lož bude odhalená. JS to už vedia a aj mnohí iní!


138.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   9. 11. 2017, 15:45 avatar
čo, ty vies ako to vyzerá v nebi? Mozno su tam luxusne hrnceky na bývanie.. pekne planety .. vesmir je nekonecný tak ani netusime ako dobre nam tam moze byt  
Súhlasí Luther


91.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 11:35 avatar
Zatiaľ si nenapísal nič ani si nič konkrétne o Bohu nenapísal...asi si len citovo založený...


92.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 11:37 avatar
Ak nebudeš citovo založený K bohu môžeš písať koľko chceš.,


95.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 11:40 avatar
“Nech sa vaša rozumnosť stane známou všetkým ľuďom,“ nabádal apoštol Pavol.* (Fil. 4:5) Najprv je rozum a potom sa prejavý cit z čistého srdca...


96.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 11:43 avatar
Najprv zistí, ako pracuje rozum, a potom srdce,,


97.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 11:49 avatar
Božia pravda je rozumná! Je v súlade s dokázanou vedou! Táto skutočnosť potom podnieti srdce, aby verilo vo večnú nádej na rajskej Zemi pre väčšinu a pre nebeský život pre 144 000 pomazaných bratov Krista.


98.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 11:51 avatar
Myseľ človeka je rozumové sídlo, srdce človeka je sídlo emócií a citov!


99.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 11:54 avatar
Čo symbolizuje obrazné srdce? 5 Obrazné srdce podľa jedného odborného diela symbolizuje „centrálnu časť vo všeobecnosti, vnútro, a teda vnútorného človeka, ktorý sa prejavuje vo všetkých svojich rozmanitých činnostiach, vo svojich túžbach, záľubách, emóciách, vášňach, úmysloch, vo svojich myšlienkach, dojmoch, predstavách, vo svojej múdrosti, poznaní, zručnosti, v tom, čomu verí a o čom uvažuje, vo svojej pamäti a vo svojom vedomí“.


101.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 11:58 avatar
To určite,,,


100.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 11:57 avatar
Takže ty čakáš na nebeský život?,,


102.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 12:03 avatar
Tí, ktorí sú pomazaní bratia Krista 'nesedia na lavičke' aby na niečo čakali. Tí majú už dnes veľmi zodpovednú prácu ... :-)


103.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 12:05 avatar
To vidím,,,


104.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 12:06 avatar
“Preto sme vyslancami zastupujúcimi Krista, ako keby Boh prostredníctvom nás úpenlivo prosil. Ako Kristovi zástupcovia prosíme: 'Zmierte sa s Bohom'." - 2 Korinťanom 5:20


105.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 12:09 avatar
Pavol pomazaným kresťanom tiež napísal: „Či neviete, že ste Božím chrámom a že vo vás býva Boží duch?... Boží chrám je svätý, a ten chrám ste vy.“ (1. Korinťanom 3:16, 17)


106.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 12:10 avatar
Takže vyslancami.,, super,,,


107.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 12:11 avatar
Jehova svojím svätým duchom ‚býva‘ medzi pomazanými a ‚prechádza sa medzi nimi‘. (2. Korinťanom 6:16) Neustále svojho verného „otroka“ vedie. (Matúš 24:45–47) „Iné ovce“ si cenia výsadu, že môžu byť v spojení s touto ‚chrámovou‘ triedou. — Ján 10:16; Matúš 25:37–40.


109.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 12:16 avatar
Kňazi v duchovnom chráme Jehovu Boha majú zodpovednosť vzdelávať Boží národ, to jest iné ovce veľkého zástupu, ktorí majú nádej večného života na rajskej zemi!


108.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 12:14 avatar
Do akej triedy patríte?


110.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 12:18 avatar
Také pravdy poznajú len duchovní bratia Ježiša Krista.


111.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 12:22 avatar
No, V prvom rade povec svojim bratňakom,,, že by mali preukázať trochu pokory a nazývať sa bozimi sluzobnikmi,,, A nie bratmi,,,,


112.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 12:23 avatar
Lebo samotný anjeli sú sluzobnikmi,,,, ktorý sú O niečo väčší ako ludia,,,


113.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 12:35 avatar
“O ktorom z anjelov však kedy povedal: ‘Seď po mojej pravici, dokiaľ ti nedám tvojich nepriateľov ako podnož pod nohy’? Či to nie sú všetko duchovia (anjeli alebo poslovia) pre verejnú službu, vyslaní, aby slúžili tým, ktorí majú zdediť záchranu? - Hebrejom 1:13-14.


114.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 12:39 avatar
Nepochopil si to vôbec,,,, stále,


115.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 12:41 avatar
Písal si že také pravdy poznajú len duchovný bratia, Ježiša Krista,,, A aké pravdy poznáte?


116.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 12:43 avatar
Ako si dovoľujete písať že,,, také pravdy poznajú duchovný bratia Ježiša Krista,,, pravda vychádza len z Boha, nie z ľudí,,


117.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 12:44 avatar
Tak, preto som písal že trochu pokory nezaškodí,,, x


118.
označiť príspevok

teolog
   9. 11. 2017, 12:46 avatar
Hovorí sa, že hlúposť je nekonečná...:-) ale to nie je pravda! Hlúposť skončí raz a navždy po 1 000 ročnej vlády Ježiša Krista so svojimi 144 000 duchovnými bratmi...:-) Keď navždy bude zničený Diabol, jeho démoni a všetci, ktorí sa pridajú na ich stranu!


119.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 11. 2017, 12:50 avatar
A čo ak mu všetko odpustí?


149.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 11. 2017, 02:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.150.
označiť príspevok

djjaro muž
   10. 11. 2017, 14:12 avatar
Ktorému?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:46,  "Ale prítomnosť človeka nezákonnosti bude dielom Satana, ktorý mu dá moc vykonávať...
dnes, 08:33,  ...pretože sú to vnemy a vnemy sú základným prvkom poznania. :)
dnes, 07:59,  Utrpenie prináša nové možnosti poznávať svet v jeho podstate.
dnes, 07:11,  Áno, je to tak. A tým, čo píšeš, sám potvrdzuješ, že v ľudstve existuje vývoj...
dnes, 07:04,  Nemyslím na súvislosti ďalších legiend, ale súvislosti nášho vlastného života. :)
dnes, 05:34,  Navrhujem zaslať žiadosť https://skepticalinquirer.org/contact-us/...
dnes, 02:25,  Ty mi radšej NIČ neodporúčaj ;)
dnes, 00:53,  (17) EnaX, chlapče môj, odporúčam Ti podrobnejšie preštudovať si obsah pojmov evolúcia a...
dnes, 00:45,  Milan Nostrad, nože mi prezraď, čo Ti ako RNDr. - doktorovi prírodných vied -...
dnes, 00:33,  JA to nepokladám za vývoj ;) Aj slovo revolúcia to vystihuje ;) Nie je to krok vpred ale...
dnes, 00:32,  (15) EnaX, nezabúdaj, že aj víťazstvá a porážky sú súčasťou dialektiky vývoja v boji...
dnes, 00:31,  Nevlastním cudzie fotky ;)
dnes, 00:30,  Ešte raz ;) Ak máš čiernu skrinku a nevieš sa do nej pozrieť tak ti veľmi nepomôže...
dnes, 00:29,  Neexistuje totiž konsenzus v súboji vôlí ;) Jeden je víťaz a druhý porazený a musí...
dnes, 00:29,  (184) Enax, nebodaj neberieš do úvahy faktor času, ktorý obsahuje aj neprestajný vývoj...
dnes, 00:26,  Tu na df je to viditeľné veľmi dobre ako sa každý a za každú cenu snaží zvíťaziť nad...
dnes, 00:23,  (12) Enax, v niektorej svojich reakcií na tomto DF som konštatoval, že veľa ľudí nielen na...
dnes, 00:23,  To je ako s BIG BANGOM ;) Ľudia si myslia, že keď si galaxie vzďaľujú od SEBA tak...
dnes, 00:21,  A nie je zaručené, že tie predstavy budú na hony vzdialené od skutočnosti ;)
dnes, 00:20,  Ľudské je tiež obmedzené ;) Ak totiž existujú zákonitosti, ktoré nie sú zjavné, či...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Obráť tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(296 700 bytes in 0,445 seconds)