Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Hľadanie pravdy podľa svojich vlastných pocitov a posľa svojho vlastného rozumu.

16
reakcií
572
prečítaní
Tému 2. marca 2019, 11:22 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 3. 2019, 11:22 avatar
Stále mi nejde do hlavy a neviem pochopiť, kde je zakopaná slivovica, ak sa zaoberáme napríklad fatimou, dedchtice, medžugorie a samozrejme Guadalape. Niekto tam príde a nič necíti a niekto cíti takú božiu bázeň, že obetuje svoj čas na pravidelnú návštevu týchto miest a mnnohí zo zahraničia. Teda musí to bnyť v každom prípasde sila, ktorá tam ženie ľudí pre nejaký význam, pre nejakú odmenu, ktorá vždy prevýši čas a náklady na cestu,
Na toto chodíme do kostola, ale ak si všimneme tváre tých ľudí, ktorí to cítia a idú tam a tých čo necítia nič je tam tiež niečo uzvláštne. Tí +udia, akobe nemali z ničoho strach, neboja sa nikoho, alebo vôbec nemajú čas na to myslieť, idú si pre svoje a nič ich nezaujíma.Ani n ejaké strachy či obavy. Sú si istí v tom, na čom sú, ale obeľa väčší rozdiel je v ich zložení, čo sa týka postavenia v cirkvi, kde vo väčšine, ako keby platil opak. Vysoká hierarchia sa chová takmer opovržlivo al horšie sú tí nerozhodní, lebo maloverní zostanú pred bránami mesta.
A pri tom je každý skalopevnhe mpresvedčený o svojej pravde. Ak teda tých , čo sa bez zamyslenie odovzdajú cirkvi, tí vlastne nemajú vlastný názor. Ježiš hovorí, ak nie si studený ani hrúci, tak ťa vypľujem ako vlažnú vodu.
Alebo inde hovorí o týchto ľuďoch: pokrytci, ak pozorujete večer slnko pri západe,viete povedať aký bude zajtra deň a taký aj bude, ale znamenia z neba vás nezaujímajú ?
V poslednej dobe som však objavil niečo, čo je sila primop z druhej strany, pravdepodobne niekde smerom z neba ale s najväčšou samozrejmosťou od samotného ježiša.
Myslíte si o mne čo chcete, ale boli mi dané niektoré veci z neba, za ktoré som musel niečo zaplatiť, to si tu môže každý prečítať v historii mojich príspevkov.
Bola mi proste ukázané, že z katolíckej cirkvi niet úniku, ale nie všetko sa nebu v cirkvi páči.
Nechcem nikoimu nič nanucovať, ale skúste aspom ne chvíľu uvažovať so mno takto:
Sú mnohí a nielen v hierarchii cirkvi, ktorí vyznávajú boha poodľa cirkvi, ale tamer vôbec necítia to, o čom tu ja píšem.
Ale je dosť málo ľudí, ktorí nehľadajú zapáčiť sa nešbu, ale cirkvi a zrejme to, čo je na cirkvi zlé, bráni v tom, aby kontakt s ježišom bol taký, že ak už teraz bojujú za jeho dobrú vec, cítia ochranu proti zlu tak , ako to hovorí ježiš: ani vlas sa im na hlave neskriví. A nielen to, kto sa chce týchto ľudí dotknúť násilím, v krátkej dobe pocíti trest, aj keď väčšina tento trest nespája s tým, že chceli urobiť zlé svätému.
A niekde to funguje a niekde nie, prečo.
Predstavte si príklad, zrazu v tmavej uličke ide proti vám suvereén, ktorý jasne dáva najavo, že asi dostanete niečo velni nepríjemné, ale aK SA PRIBLížI bližšie, zrazu jeho suverenta zmizne, naopak, nasadí sa mu an tvár bojazlivý výzor a miniete sa navzájom a nič. To len taký jeden malý príkladik.
Je to to, čo hovorí ježiš: ...ani vlas sa ti na hlave neskriví !!!
Mnohí celý život ježiša milujú , na nič iné ani nemyslia a predsa to u nich nefunguje, klko kňazov trpí nepráv osť a nadarmo, nemuseli by ??????? A kolkí netrpia a tam kde prídu, nemá zlo šancu ???
Pri tom obrovský rozdiel v podstate života a hlavne v spôsobe ochran ježiša na ktorúsa spoliehame.
Tí, čo páchajú zlo v ježiša neveria, ale mnohí , ak siahli na takého svätého, lebo ich je asi málo, často uveria v boha po tom, ako na nich spočinie boží hnev, lebo prídu na to, že takýto hnev a súženie, nemôže prísť od človeka, nemožno ho zabiť päsťami, ani zbraňou. Jediné, čo to uzastaví je pokora pred bohom. A sú takí, čo zomierali na kolenách v modlitbách k bohu pri väzenskej posteli.
Toto je sila, kto ju pozná, kde funguje a kde nie, ako sa pozná, že na koho položí takúto ochranu boh a na koho nie? Tu nedje o popstavenie v cirkvi, tu ide o to, ako boh hovorí, že nevpoustil do obiula svojich sluhov, aby očistili pole ok kúkola, ktorý nepriateľ v noci nasial, aby sa nepoškodil ani jeden klas. Radšej nech vyrastajú v súžení s kúkolom, ak by sa malpri tom zašliapnúť jeden klas, tak miluje boh svojích svätých.
A prečo to je, je to zložité, či jednoduche. V poslednej dobe, akoby som zobral všetky fakta o tomoto a hodil som to do počítača zvaný môj rozum. nehovorím, že je to boh vie čo, ale chcem dať návod na podobne rozmýšľanie , také, aké je možno iba na mojej úrovni a tí čo sú inteligentnejší, dúfam, že zájdu oveľa ďalej, ako ja.
Skúsim žačať takoto,: Nech je požehnaný každý, kto ťa požehnáva a nech je prekliaty každý, mkto ťa preklína.Teda Väčšina veriacich, ako keby bola naozaj prekliataa pre to im ježiš nedáva túto pomoc, ako svätým ???? Učitá logika v tom je, ale kde by sa vzalo nejaké celoplošné prekliatie cirkvi ??
Toto , našťastie nie je až taká zložitá otázka, ak si zoberieme za odpoveď trodentský koncil, kde vlastne cirkev prekliala sama seba, tada všetkých, čo nebudú uznávať dogmy a učenia svätých otcov a všetko iné, čo je mimo evanjelia.
A k si zoberieme množstvo , ktopré by toto prekliatie zasiahlo, tak to až hrozivo zodpovedá skutočnej situácii v cirkvi. a nielen to, či práve toto prekliatie bráni ježišovi dávať týmto veriacím svoju živú vodu, ako to povedal samaritánke.
My katolíci by sme chcveli viac ako iní dopriať cez ježiša pokoj a pohodu tejto zemi, ale nejde to, naopak. Ak je katolíkom prezident, je zabitý, dokolnca aj v bežnom živote nás volajú svätuškári a nenávidia a robi všetko, aby sme nemali možnosť robiť dobré aj z vašších funkcii a ak sa podarí, potom prichádza krutá odplata toho sveta, mučenie a smrť, ak to zažil ježiš.
Ale ako má ochrániť ježiš aj týchto, ak je na nich kliatba tridentu?????
A ako sa uzbaviť tejto tridentskej kliatby ? Ježiš nám v evanjeliu hovorímo rybároch, ktorí naplnia siete všetkým , čo žije v mori, alepotom na brehu si sadnú a preberú tak, že dobre si zoberú a zlé vrátia do mora.
Nviem, či mám v tejto hroznej polemike pokračovať ďalej, ale komu patria tí, ktorí sa nechali prekliať a prekliatiu uveril, naopak húževnato bojujú, že s tým sa nesmie pohnúť. Kto mátaký až zúrivý zájem, aby toto zlo bolo ďalej na cirkvi ? Určite nie ježiš a debatu o tom komu patria ľudia pod touto kliatbou, nechám na vás, na váš rozum a ie na rozum tých, čo sa vám vyhrážajú, že ak nneuveríte, nebudete spasení. Nezmysel akio vrata na garáži, a kolkí to vberia a sa zastávajú toho ?
Myslíte si, že by tio satan neurobil, ak by ľudí, ktorí si myslia, že idú do neba bral k sebe. To z tejto pozície nikto nemôže vedieť, ale aká je pravdepodobnosť, že je, lebo nie je to pravda ?
Kolkí sa nádejame, že asilen predsa, ak vyznávame a prektizujeme vieru a tu si neuvedomujeme, že môže nám ešte hroziť aj takéto satanove nebezpečenstvo ?
Hľadajte a hľadajte a hľadajte dôkazy, či ste , aLEBO NIE STE OCHRáNENí PROTI ZLU, AKO NáM TO PRISľúBIL JEžIš: ANI VLAS SA VáM NA HLAVE NESKRIVí :::
Žijeme tu v jednom pbrovskom súžení, máme strach, či bude vládnuť svetu ten alebo onen, zloba a násilie na každom kroku, Každý nosí vo vrecku hrču klúčov a aj tak sa nehorázne kradne.
A práve toto súženie nedch vám slúži na to, aby ste hľadali cestu zn neho taik, že budete robiť vecí pdľa evanjelia a ježiša a nie podľa cirkvi, ktorú zneužil proti nám satan, aby nás zatratil, ale cirkev nesmie zahynúť a ani nezahynie, len ju musí každý v sebe očistiť, lebo záchrana je v kždom z nás možná, ale bez cirkvi to nejde.
Lebo ak sa toto podarí, ožno práve tým sa naplní sartanovo prekliatie pri yhnaní z raja : Ty mu zrasníš pätu a ono ti rozšliape hlavu.


13.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   2. 3. 2019, 15:36 avatar
My katolíci. Srandovné je, že RKC ťa považuje za heretika a odpadlíka.  


2.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 3. 2019, 11:30 avatar
Nejde o to kde je zakopana slovovica ale kto slivovicu zakopal,


3.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   2. 3. 2019, 11:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 3. 2019, 11:53 avatar
Budeme sa ucit od teba ,,,,


5.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   2. 3. 2019, 11:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 3. 2019, 12:01 avatar
Preo hladas odpovede u mna ,,,


7.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   2. 3. 2019, 12:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 3. 2019, 12:10 avatar
Ty vies vsetko? uz ?


9.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   2. 3. 2019, 12:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 3. 2019, 12:17 avatar
A co chces vediet ,?


11.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   2. 3. 2019, 12:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 3. 2019, 12:19 avatar
Pozajtra ti to spomeniem ,


14.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 3. 2019, 20:58 avatar
tento ehm pozemsky svet je stvoreny z rydzeho biznisu a cim viac bytosti human, tym vyssi zaujem o biznis zo strany nie human
kazdy human ma obrovsku cenu pre tu bytost, pre ktoru bol stvoreny a to z jedineho dovodu, z biznisu o energy zo zivej hmoty human
kazdy human pre bytost nie z tohto sveta disponuje energiou, ktoru dana bytost potrebuje pre seba v stave ohrozenia svojho zivota
to znamena, ze ked dana bytost potrebuje energiu v skorom stadiu biznisu, human je vzaty zivot vo velmi skorom stadiu zivota, pokial dana bytost v case na to danom a to je cca 120 rokov nepotrebuje energy od zakupeneho human, human sa toho veku dozije a zomrie na opotrebovanie energy
fatima je zo sveta, kde sa uzatvara biznis s rydzou energy human
ide o biznis s energiou, ktora pretrvava v bytostiach nie z tohto sveta miliardy rokov a obchod sa uzatvara nielen na planete Zem, avsak neexistuje aby jednotlive civilizacie navzajom komunikovali z jedineho dovodu, kvoli biznisu
neverim, ze human je tu na Zemi z uslachtilejsieho dovodu, ako je svet psychobiznisu za sklom Zeme


15.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 3. 2019, 20:59 avatar
to, co bytosti cinia s human povazujem za svinstvo


16.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 3. 2019, 21:01 avatar
preto tie nehody, preto tie choroby, preto tie umrtia deti, preto tie vrazdy a preto je tu v programe human "zlo"


17.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 3. 2019, 21:03 avatar
predtym nez sa human stvoril nebol za tym ziadny boh, ale vychcany biznis mimozemskej rasy
psychobiznis s energiou, to co sa tu deje na Zemi je obrovske svinstvo a zlo
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:16,  Duch Svätý by mal byť vnútri v človeku, keď ho človek v krste a potom i birmovke dostane:...
dnes, 11:52,  Katolícka Cirkev existuje od začiatku, od Krista a apoštolov, napr. Petra, cez ich nástupcov,...
dnes, 11:50,  tak som si to pozrel...no v mnohom sa mýli a je vidieť že tápe. Hovori že krst D.S je...
dnes, 11:28,  katolicka cirkev vznikla niekedy v 4. storoči za Konstantina...ktorý vlastne zlegalizoval...
dnes, 11:27,  J.Tull a za to je dôvod aby bol súdený ? :)
dnes, 11:20,  Názor ti neberiem. Je veľa ľudí, ktorí boli pokrstení v detstve a ako dospelí žijú s...
dnes, 11:11,  obrezať sa mali aj male deti do ôsmeho dňa....je to jasne udané...... Ak by bolo napisane...
dnes, 11:10,  Ak hľadáš naozaj kvalitný kufor, tak musíš počítať, že si zaň priplatíš. Ja som si...
dnes, 11:03,  Presne tak...:-) rok 1914 "vypočítali" adventist a svedkovia to bez skúšky alebo...
dnes, 10:59,  každý človek, musí uveriť a dať sa pokrstiť, proste je to tak. Vidime kolko ludí je...
dnes, 10:58,  Keď vytočíte nesprávne číslo, nikdy nie je obsadené...:-)
dnes, 10:55,  hokejis, dám odkaz - https://www.infovojna.sk/article/rozsudok-v-mene-slovenskej-republiky Tu...
dnes, 10:55,  Neexistuje cesta ku šťastiu, pretože šťastie je cesta...:-)
dnes, 10:44,  Obriezka v židovstve bola (je) v rámci Starej zmluvy nutnou podmienkou vo vzťahu k Bohu; krst...
dnes, 10:38,  Presne čo americký trol to mešuge :)
dnes, 10:36,  total mešuge, cirkus Humberto*03*03*03
dnes, 10:33,  K Eucharistii - inde známej ako Pánova večera - som sa vyjadroval napr. tu:...
dnes, 10:31,  Je zabavne ako sa katolici snažia za každu cenu obhajovať svoje konanie..... Obriezka je...
dnes, 10:21,  Elfí trol edoSS spamuje a spamuje :)
dnes, 10:20,  Nie len krátky ale hakovýSS i mešuge *13*13*13 najnovšie príspevky od tohto účastníka...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V boji o vlastné štastie víťazí ten, kto sa nevzdáva.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(91 822 bytes in 0,243 seconds)