Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Helenka je múdra, aj pekná :)

64
reakcií
857
prečítaní
Tému 7. júla 2016, 15:12 založil RighteousFred.

podobné témy:1.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:12 avatar
V Európe, ale aj na Slovensku to vrie. Prečo sa deje to, čo sa deje a čo môžeme očakávať v najbližších mesiacoch, na to sa bývalú poslankyňu Národnej rady SR Helenu Mezenskú opýtali redaktori TV „BEZ CENZURY“

Rozhodnutie ľudí vo Veľkej Británii prijímam s rešpektom, vnímam ho ako súčasť prirodzeného procesu dlhodobo vyžadovanej zmeny v rámci celej Európskej únie. Volali po nej nielen názorovo potláčaní politici, ale čoraz viac i bežní ľudia, zo všetkých členských štátov. Ich volanie však bolo odignorované. Posledné dianie a globálne procesy sa dotkli života každého jednotlivca.

Presadzovanie autoritatívneho prístupu, mnohokrát nezmyselných, účelových nátlakových mocenských rozhodnutí potláčajúcich identitu a autenticitu jednotlivých štátov, národov a kultúr, na úkor skutočných potrieb a záujmov ľudí, na úkor rovnoprávnosti a spravodlivosti, vyváženého rozvoja, nemôže mať dlhé zotrvanie. Je prežité. Stále sme sa nepoučili z bohatej histórie. Kde „vládne“ útlak, diktát, nesloboda, korupcia tam zákonite končí zdravý a prirodzený vývoj, rast. A predsa o ten nám všetkým ide.

Napokon to platí vo všetkom, nielen v politike. Pri sledovaní posledného turbulentného vývoja v Európe otriasajúceho celým svetom, sa v princípe takýto zásadný „rez“ dal reálne očakávať. Bola to len otázka času, kedy to prepukne. Pátos zjednotenia, sľubujúci trend vyrovnávania rozdielov a rastu prosperity štátov, nahradil čoraz viac zničujúci diktát a uplatnenie ultimát.

Ďalšie zastieranie cieleného podmaňovania si krajín a ľudí viac nebude možné. Silové snahy o udržanie takého konštruktu budú iba dočasné. Čim budú agresívnejšie, tým viac ich ľudia odmietnu. V prirodzenej snahe o prežitie ľudstva, záchrany planéty Zem, v snahe o prežitie každého jednotlivca je umelo riadený a násilne nastoľovaný stav agónie a všeobecne citeľného úpadku ďalej neprijateľný. Brexit i vo mne vzbudil nádej na oživenie a príchod očakávanej zmeny.

Mocenské elity majúce v rukách všetku moc /mediálnu, súdnu, vojenskú, policajnú, finančnú, zákonodarnú, či výkonnú/ si potrebujú uvedomiť, že manévrovanie akokoľvek silnými nástrojmi proti ľudskému vedomiu, svedomiu a cíteniu, proti vnútornej slobode a sebaurčeniu, bude strácať na sile. Túžba po slobode, pravde, dôstojnosti, rozvoji a šťastí ľudí je neprekonateľná. Možno ju potláčať, každého možno vydierať a zastrašovať, avšak bez existencie tejto túžby a ľudskej potreby, náš život a bytie stráca svoj význam a skutočné opodstatnenie.

V hĺbke svojej duše to všetci cítime, nie všetci si to ale plne uvedomujeme. Rozhodnutie Britov mi iba potvrdilo ich odvahu postaviť sa za toto presvedčenie. Je to jasný signál, že tak ako doteraz krajiny EÚ a celého sveta nemožno ďalej viesť.

Vedenie ľudí a krajín potrebujeme dvihnúť na vyššiu úroveň. Vývoj nemožno zastaviť, vedomie ľudí sa rozširuje, ich duchovný vývoj je na vzostupe, čoraz viac ľudí intenzívne pracuje na svojom vnútornom a vonkajšom prerode, oslobodení. Hľadajúc pravý zmysel svojho života a existencie ich učí nebyť iba konzumní, ale aj šťastní. Radosť a ľudskosť vymizla. Chce sa vrátiť.

Výsostné zameranie iba na vysoké tempo rozvoja tzv. umelej inteligencie, rozmach infraštrukturálnych a softwérových projektov, IKT, technologicko-robotických a plne automatizovaných procesov, žiaľ neprinieslo všeobecný rozkvet a zlepšenie života „druhej“ časti ľudstva, žijúceho v biede a obmedzení. Mám na mysli slabších, na pomoc odkázaných, jednoducho žijúcich ľudí, ale i zraniteľné skupiny obyvateľstva. Tie naďalej ostali v ďalekom závese.

Zväčšila sa spoločenská a ekonomická priepasť medzi ľuďmi a regiónmi a pre sfunkčnenie oboch svetov je potrebné znova nájsť „kľúč“ vzájomného prepojenia, primeraného prerozdelenia hodnôt a všetkých výstupov. Ďalším zanedbaním potrebného spojenia a vyváženia, existujúce napätie narastie a zvraty podobné Brexitu nás budú ďalej zasahovať. Či sa to niekomu bude páčiť, alebo nie.

Preadministrácia, byrokracia, formálnosť, budú čoraz viac v zreteľnosť kontraste s potrebou priameho a konkrétneho riešenia. Prísne formálno, technokratické poňatie „Bruselu“ a zjednocovacieho procesu dožíva. A Brexit, je toho konkrétnym dôsledkom.

Ako vy osobne vnímate Slovákov, ktorí opustili Slovensko, či už odcestovali krátkodobo za prácou, alebo dlhodobo za lepšou životnou úrovňou v zahraničí?

Mnohí, ktorých osobne poznám ja, odišli zo zúfalstva, väčšina za prácou. Na Slovensku sa žiaľ nemohli uplatniť tak, aby mohli slušne žiť, niektorí nedokázali dokonca ani prežiť. V skoršom období v 90-tych rokoch, na prelome tisícročia boli odchody podmienené viac záujmom spoznávať cudzí svet, ľudí, spôsoby života, tradície a hodnoty, „skúšať šťastie“, snahou dobre zarobiť a popritom učiť sa i cudzie jazyky.

U bývalého predsedu USZZ, pána Furdíka, sme sa stretli na veľvyslanectve v Dubline s názorom, že je rozdiel medzi Slovákmi, ktorí emigrovali do „východných postkomunistických krajín“ a medzi Slovákmi, ktorí „utiekli“ do západných krajín. Stotožňujete sa s týmto názorom?

Neviem na aké rozdiely presne narážate? Čoho sa týkajú? Ja však predpokladám, že pri odchode na „Západ“ väčšinu Slovákov hnali finančné a materiálne dôvody. Motívy odchádzať do krajín bývalého východného bloku súviseli skôr s rodinnými väzbami, spoznávaním príbuznej no i tak inej kultúry, prírody, histórie. Vylúčiť nemožno ani dobrovoľnícke a humanitárne zámery. A z toho podľa mňa pramení i rozlíšenie rozdielov slovenských emigrantov. Bez ohľadu na možné rozdiely, určite viem, že mnohých k Slovensku viaže silné puto a prajú si vrátiť sa. Verím, že spoločným úsilím zlepšovať pomery a životné podmienky doma, im v tomto pomôžeme. Návrat našich rodákov bude silným impulzom pre budúcnosť Slovenska.

Žili ste v zahraničí (nepočítajúc ČR)? Pokiaľ áno, aké sú vaše pocity z toho obdobia?

Žila som mimo územia Slovenska istý čas, a napriek všetkým pekným a pozitívnym zážitkom, skúsenostiam, som sa rozhodla vrátiť sa domov so sústredeným úsilím meniť život k lepšiemu.

Vrátili by ste sa / išli by ste žiť do zahraničia? Pokiaľ áno, kam by ste zamierili najradšej a na ako dlhú dobu?

Rada by som zostala doma, v Podtatranskom regióne. Pre viaceré dôvody – príbuzní, priatelia, tatranský vzduch, príroda. Avšak v zásade sa doma cítim tam, kde ma obklopujú prajní ľudia a kde sa môžem rozvíjať. Môj domov je tam, kde cítim lásku, srdečnosť, pokoj, vnútornú slobodu, rovnováhu a spoluprácu. To sú podmienky nevyhnutné pre moju sebarealizáciu, radosť a šťastie.

Pre rôzne výzvy súčasného života, si viem predstaviť môj dočasný pobyt kdekoľvek, avšak moja vlasť je môj skutočný domov a miesto, kde sa budem vždy rada vracať. Poprad je moja „kolíska“. Cítim sa tu najviac chránená.

Ste v spojení s nejakým spolkom v zahraničí? Ak nie, prečo?

Osobne – sporadicky. Na diaľku – FB je dobrým prostriedkom udržiavania stáleho virtuálneho kontaktu.

Myslíte si, že by sa mal zastaviť odlev mozgov poprípade by sa mali zahraniční Slováci vrátiť?

Podľa mňa jednoznačný postoj a riešenie nemožno paušalizovať a zovšeobecniť na všetkých. Každý má iný dôvod odchodu a prípadného zotrvania v cudzine. Z môjho pohľadu je potrebné v súčinnom pôsobení urobiť všetko preto, aby sa na Slovensko mohli vrátiť tí, ktorí po tom túžia a ktorým naša vlasť veľmi chýba. Na mysli mám Slovákov v cudzine, ktorých k nej viažu výslovne existenčné dôvody. Tým je potrebné pomôcť pri návrate.

Ako by ste vy riešili/riešite tento problém? Ako vy (vaša strana) konkrétnym príkladom podporujete týchto ľudí v ich návrate domov?

Určite je potrebné zlepšiť sociálno-ekonomické podmienky. Zvýšiť príjem a mzdu ľudí za vykonanú prácu. Za vyplácané mzdy si Slováci nemôžu veľa dovoliť. Väčšina sa trápi s pokrytím základných existenčných potrieb, má ledva na šeky. O samoživiteľoch rodín ani nehovorím. K zjednodušeniu dostupnosti potrebných zdrojov je potrebné pripojiť i vyváženie výrazných príjmových rozdielov, pretrvávajúcich vo výrobnej a nevýrobnej sfére, ale i v kontexte regiónov. Všemožné úsilie je potrebné venovať vytváraniu novodobo žiaducich pracovných miest s väzbou na reálny spoločenský a trhový záujem. Poskytovať pomoc každému pri jeho správnom sebauplatnení. A samozrejme ustavične zvyšovať vymožiteľnosť práva a spravodlivosť súdov. Mnohých odídencov z krajiny vyviedli nekonečné súdne procesy, ktoré ich zastavili v domácej zárobkovej činnosti, alebo potlačili základné ľudské a ekonomické práva. Áno aj bezprávie a peniazmi determinovaný prístup k spravodlivosti ich vyhnal z domova.

Už nie som v politike a tak k danému snaženiu môžem v súčasnosti prispieť práve týmto postojom a morálnou podporou, v nej som konzistentná bez ohľadu na čas a moju pozíciu.

Myslíte, že je pre vás i volič žijúci v zahraničí zaujímavý? Alebo zastávate názor, že pokiaľ Slovák odišiel do zahraničia, nemal by mať právo ovplyvňovať, zúčastňovať sa, poprípade rozhodovať o dianí doma?

No, ak ho k opusteniu krajiny viedli vyššie uvedené dôvody, je jeho aktívna voľba o to viac potrebná. Jednoznačne mu hlasovacie právo prislúcha a patrí. Je potrebné ho zohľadniť.

Mal by ovplyvňovať svojim hlasom (aj) komunálne voľby? Prečo?

Rovnako, čo som uviedla vyššie platí i pre ovplyvňovanie komunálneho života. O to viac, ak prejavuje záujem ho svojim hlasom ovplyvňovať. Väčšina Slovákov je v cudzine z nevyhnutnosti, práve v dôsledku nesystémového, nesprávneho riadenia štátu a obce, ktoré nateraz nemôže inak ako svojim hlasom ovplyvniť. Slováci v zahraničí sa pre svoju odvahu a skúsenosť zväčša vyznačujú aspektom aktívneho, uvedomelého a rozhľadeného voliča. Ich neúčasť vo voľbách by bola na škodu.

Prečo si myslíte, že nemôžu Slováci v zahraničí voliť priamo na veľvyslanectvách, alebo iným, napríklad elektronickým spôsobom, ako je tomu v niektorých iných európskych krajinách?

Malo by sa to napraviť . Počet Slovákov v zahraničí svedčí o výraznom potenciálnom vplyve na usmerňovanie budúceho politického a spoločenského vývoja. Ak ich niekto vyraďuje z tejto možnosti, a dlhodobo nemá záujem to napraviť, považujem to za účelové. Považujem to za snahu konzervácie nezdravého, nekritického a preto i čoraz viac zlyhajúceho riadenia.

Čo ste pre to vy (vaša strana) konkrétne urobili?

Kandidovala napríklad na prezidentku. Otvorene som poukazovala na potrebu ich zapojenia do volieb a možnosť návratu.

Kto je tým, podľa vás, najviac znevýhodnený v tejto situácii?

Je to škoda pre všetkých.

Podporili ste/ by ste návrh zákona, ktorý by túto otázku riešil?

Iste.

Čo by ste radi odkázali Slovákom konkrétne žijúcim v UK a Írsku?

Veľa síl a vieru v možnosť zmeny. Pozývam ich k pomoci a spolupráci na zlepšovaní podmienok, ktoré nám v súčasnosti bránia normálne žiť a rozvíjať sa v našej krásnej domovine.


3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:15 avatar
Krmis sa odpadom


4.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:17 avatar
To je tvoj nazor zalozeny na com?


5.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:17 avatar
Precitaj si radsej nejaku basnicku o laske


6.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:18 avatar
Ak nevies odpovedat na otazku, je tvoj nazor irelevantny.


7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:18 avatar
Ine som ani necakal


8.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:19 avatar
Nech sa paci


9.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:35 avatar
Ved ty nikdy neakceptujes iny nazor

Takze nic nove


10.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:39 avatar
Ale akceptujem, ak ma rozumne odovodnenie.


11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:40 avatar
To co ty povazujes za rozumne ma opacnu kvalitu Lebo si zdegenerovany sledovanim takychto clankov ako si tu uviedol


13.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:41 avatar
Ja sa citim dobre


15.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:41 avatar
No vedka Sluzis panovi tohto sveta
Súhlasí RighteousFred


17.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:44 avatar
Ano, sluzim bohu a jeho zamerom. Len som sa este nerozmnozil, dufam vsak, ze aj k tomu jedneho dna pride


19.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:44 avatar
Nie Nesluzis mi
Súhlasí RighteousFred


22.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:45 avatar
  Pravda, nesluzim sialenstvu, cize nesluzim satanovi.


23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:46 avatar
Ja nie som satan
Súhlasí RighteousFred


24.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:47 avatar
To niesi, ale satan sa prejavuje skrze teba formou sialenstva.


26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:48 avatar
Nie


27.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:51 avatar
Podla mna ano.


29.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:52 avatar
Mozes sa mylit
Súhlasí RighteousFred


32.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:56 avatar
Mylit sa je ludske. A to sa mozeme obaja.


34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:57 avatar
Ja som si isty ze nie som blazon

Len tebe sa tak mozem javit

Lebo mi nerozumies dokonale

Tak dokonale ako ja rozumiem samemu sebe


37.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:59 avatar
To je uplne bezne, ze si blazon nemysli, ze je blazon Enaxnay.


39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:01 avatar
Ale ja som si isty ze nie som

Mozno sa mi diali veci ktorym som z pociatku nerozumel

Ale uz je to ok

Podstupoval som cestu sebaspoznavania a na tejto ceste sa diali vseliake sialene veci

Tak to musi byt
Súhlasí RighteousFred


41.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 16:04 avatar
Len neocakavaj, ze z toho nieco pochopis. Budes zbytocne sklamany


42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:09 avatar
To bol len taky test - skuska ohnom Nieco ako ked ta hodia do dzungle, ci dokazes prezit

Nic podstatne Uz je vsetko stabilne

Obcas sa este prepnem do "rozsireneho" stavu vedomia ale to len ked treba nieco hasit alebo riesit vramci smerovania vesmiru


44.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 16:16 avatar
Su dve moznosti, bud prezivas v dnesnom svete uplne beznu hyperaktivitu, kedy clovek vydava vyssi vykon, ale nerobi mu to nic dobre, alebo si objavil "xi".


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:18 avatar
Nie

Nic z toho

Hackol som sa do jadra systemu

Isiel som na to cez pojem NIC

Dal som tomu pojmu zmysel a kedze system nebol pripraveny na takuto eventualitu tak sa zrutil a ja som ho ovladol

No nie na dlho lebo admini na to dosli

Ale bola to vcelku svanda
Súhlasí RighteousFred


47.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 16:20 avatar
Aha, tak to je nic, to je len tvoj rozum.


49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:21 avatar
No pochop Cely tento system je zavisly na pojmoch Slovach Ved na pociatku bolo slovo

A oni debili nemali zadefinovany pojem NIC


51.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 16:23 avatar
To si bol ty, ziadni oni.
Ty si nemal zadefinovane to slovo a ty si si ho zadefinoval.


52.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:24 avatar
Ano ale v realite sa prejavovali dosledky tohto nezadefinovania

A to som videl na vlastne oci


54.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 16:29 avatar
A co si presne videl?


55.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:31 avatar
Rozne deformacie systemu


56.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:32 avatar
Napriklad som zadal systemu prikaz ze nechcem mat chut na cigaretu

A zena ktora isla predomnou sa nahle zastavila, zmenila smer kam isla

Cely system reagoval na moje povely


59.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 16:35 avatar
Ja som raz bol v kozi macky, videl som jej ocami, citil jej cuchom, bola to sranda Ale hlavne som citil jej nezaujatost, slobodu, cistotu. Aj preto casto kritizujem ludi a ich sposob zivota.


12.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:40 avatar
Ba, ved tu napriklad plne suhlasim s nejednym nazorom Helenky.


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:41 avatar
Suhlasis s tym co ti vyhovuje do tvojej propagandy nenavisti


16.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:43 avatar
Co je nenavistne na nazoroch hore?


18.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:44 avatar
Vsetko


20.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:45 avatar
Mna nebavi tliachat o nicom Enax to by si uz mal vediet.


21.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:45 avatar
No ved netliachaj Ja ta nenutim
Súhlasí RighteousFred


25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:48 avatar
Napriklad ze na Slovensku to vrie Ona zije asi na inom slovensku ako ja

Lebo u mna nic nevrie

Vtaciky poletuju, ludia kludne pracuju a vecer zapadne slnko za obzor Ako kazdy den


28.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:52 avatar
Nevsimavost je sebecka vlastnost.


30.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:53 avatar
Ja si vsimam vsetk okolo seba

Nejaky debilko Matovic ktory chce rozvirit hladinu pokoja na slovensku tu burcuje ludi a ti sprostacikovia mu na to skacu
Súhlasí RighteousFred


31.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:55 avatar
S tym plne suhlasim. Matovic s Lipsicom su zaskodnici.

Co dalej si si vsimol?


33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:56 avatar
Nic podstatne

Zivot bezi ako ma

Ziadne zavazne chyby sa nevyskytli


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 15:57 avatar
Myslim take ze by pouzivatelovi vesmiru vyskocil fatal error pred oci

A teda kym nejde o zivot nejde o nic


36.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:58 avatar
Co sa stalo s tou chybou, ktoru si tu nedavno avizoval?


38.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:00 avatar
Pravdepodobne opravena Minimalne nahlasena systemakom Uz viac urobit neviem
Súhlasí RighteousFred


40.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 16:03 avatar
To jsou fofry Na naseho jedineho a praveho sefa sa proste da spolahnut.


43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:12 avatar
No hej Na par chvil im skolaboval system, ked som narazil na tu chyb

Ale rozchodili to

Nie su to nejake becka


46.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 16:19 avatar
System sa neustale "nabaluje", je stale komplexnejsi, je mozne, ze sa obcas objavi nejaka anomalia. Ale bezi na neobmedzenom zdroji, takze ako hovori stoparov sprievodca galaxiou "Ziadnu paniku".


48.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:20 avatar
To nie je pravda Aj cislo NEKONECNO je v tomto systeme konecne vyjadritelne cislo

Raz som uz presiel z plus nekonecna do minus nekonecna Tzv pretecenie premennej

Potom ho museli zvacsit


50.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 16:21 avatar
Cislo nekonecno je konecne len v danom momente.. V kazdom dalsom momente rastie.


53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:24 avatar
Nekonecno ako teoreticky pojem ano Ale aj tento system musi bezat na urcitom hardwari A vsetko fyzikalneho charakteru ma svoje obmedzenia


57.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 16:32 avatar
No ved ten hardware je zdroj.
Ano, vsetko fyzikalneho charakteru ma svoje obmedzenie, ale tam, kde to obmedzenie zacina, tak zacina nas duchovny rozmer, ktory eliminuje akekolvek obmedzenie. Zdroj je nevycerpatelny a neobmedzeny.


58.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:33 avatar
To je nieco ako perpetum mobile Na papieri ano Ale v skutocnosti nie


60.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 16:38 avatar
Preco myslis, ze v skutocnosti nie?
Ak by si sa stretol s clovekom z pred ja neviem 6000 rokov a ukazal mu, co sme objavili a co sme zostrojili, zosedivel by, nezvladol by to, nepochopil a dostal strach, paniku. A je to prirodzene, musime prechadzat nejakym vyvojom, abvy sme mohli posuvat hranice fyzicna.


61.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:41 avatar
Lebo tak funguje fyzika Nemozno dostat zo systemu viac ako si do neho vlozil


62.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 16:45 avatar
Lenze duchovna sila ma podstatne vacsi potencial, ako fyzicno.
Vezmi si, kolko energie sa nachadza v atome, v niecom, co ani nevidis volnym okom.
Cize staci malicko duchovna, co sposobi obrovsku zmenu vo fyzicne.
To su napr. aj nase napady.. Nieco, co nema ani len hmotnost, ako myslienka, moze posunut chod celej planety.


63.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 7. 2016, 16:47 avatar
Mne nic nehovori duchovna sila Ja za vsetkym vidim algoritmy Podporgramy ktore nieco vykonavaju


64.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 16:53 avatar
Duchovna sila je ta, ktora dala vzniknut tomuto svetu. Su to zakony tvoriace tento svet, pricom nepochadzaju z tohoto sveta. V podstate aj tebou chapane algoritmi. Predstav si, ze by program nadobudol sebavedomie, uvedomi si sam seba, co zacne robit?


2.
označiť príspevok

RighteousFred
   7. 7. 2016, 15:13 avatar


65.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   7. 7. 2016, 17:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:31,  2/ Gabo ak ti spravne nadstavia lieky za mesiac si v pohode!!!Mali sme jedneho v Pinelke co cely...
dnes, 08:00,  Tomiq dnes si uz honil? Idem aj ja pohonit!!!!Nechce sa mi za Kacou do Trnavy...:)))
dnes, 03:33,  http://diskusie.slovakforum.net/t381-topic
dnes, 03:12,  prosím vás, nejebte tomíqa *21 youtube.com/watch?v=cTuh7Sv0HPU
dnes, 02:32,  komunistickí demokrati *13*13*13
dnes, 02:15,  V roku 1989 dohnil zločinecký režim , I ja som bol ten čo stal na tribune i ja som bol ten...
dnes, 02:12,  Gabo predvolebnu si dal
dnes, 02:11,  Ked to tak necitiš nechoď
dnes, 02:08,  Zavládlo ticho . Nie že by sa niekto nevedel vyjadriť ale ego ano ego mu to nedovoluje
dnes, 01:30,  Ahoj Anina. Krasne si to napisala, ze ako dieta sme nasli Boha tak lahko, lebo nase srdce bolo...
dnes, 01:23,  Tublatanka - Loď do neznáma
dnes, 00:56,  Gabko takto https://www.youtube.com/watch?v=KKN0BcGCi8I Děkuji Karel Kryl Stvořil Bůh,...
dnes, 00:41,  lieky
dnes, 00:39,  pozitívne, lebo ľudstvo je krehké ako bábiky
dnes, 00:35,  Anna K - Večírek za koncem - Live at Božkov Fest 2011, Kojetín
dnes, 00:32,  When I Look At You, Miley Cyrus Music Video - THE LAST SONG - Available on DVD & Blu-ray
dnes, 00:30,  milujte svojich nepriateľov a ochraňujte svojich blížnych
dnes, 00:25,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:24,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:22,  dobrú noc všetkým
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do školy, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(182 760 bytes in 0,589 seconds)