Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Guadalupe a Fatima.

76
reakcií
1804
prečítaní
Tému 6. októbra 2015, 22:07 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 10. 2015, 22:07 avatar
príbeh guadalupe je v stručnosti už viackrát opisovaný.
Keď po roku dobytia ameriky šopanielskou armádou tamprišli aj biskupi, vľmi sa zľakli hrôz, čo tam napáchala armáda a vobec stratili nádej na hlásnie evanjelioa, mali strach a zostali uzavretí vo svojích príbytkoch. Potom sa zjavilaMária jednému roľníkovi a povedala mu, aby šiel k nim a povedal, že sa nemajú čoho báľ a môžu začať sevanjelizáciou.Nielen že makl obrovské problém,y s dostať k tomui najvyšiemu, ale keď sa aj dostal, ten mu z toho nič neuveril. Poptom mu ukázala, uže, ktoré natrhal adoniesol v zástere pred ních a akonáhle to vysypal zo zástere,tie kvety zosali, namalované na zástere s farbami, ktoých maTERIAL NEROZLúšTILI DOTERAZ ANI AMERIčANI.Biskupi uverili a začali s evanjelizáciou.

Fatima, podobný príbeh o evanjelizácii, ale v europe, kde začína v Rusku komunizmus a postupne zasiahne aj strednú europu.
nebo uzrejme chce pred touto hrozbou z východuuchrániť vieru na starom kontinnente a podľa .guadlupe nechce nechaťnič na náhode.guadlupe
Vo fatime už sa nespolieha nabiskupov a hlavný úkol zveruje smotnému petrovmu stolcu. Vo fatime už iba nariaďuje, čo pápež má urobiť a ak neurobí príde trest . lenže aniPápeži po roku 1917 neuverli a nesplnili, čo bolo nariadené,Naopak, po II.sv. vojne pricháduza ešte ďalši dogma o nepopškvrnenom počatí ježišovej matky. To ale už má Vatikán na stole hrozby, ktoréohrozujú niloľko miliardUMUčENýC ľUDí. Odvtedy zase niekolko pápežov a nič..........-


3.
označiť príspevok

bystrik muž
   7. 10. 2015, 06:43 avatar
Nič to nemá spoločné, jedno s druhým, vôbec nič...Fatima, prvých šesť pravé...od Boha... Guadalupe...pekné si diabol s vami zahráva teda....
Súhlasí Wolfe


26.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2015, 20:45 avatar
Fajn historka. ked som chodil do skoly, tak nam ucitelka hovorila historku (povest) o bielej pani..


2.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 05:15 avatar
evanjelizácia, je pekné slovo na začatie genocídy a masových vrážd, Hitler to nazval konečné riešenie..ináč Elemír Mária sa zjavuje vtedy ked cirkev zabije nikoľko milionov ľudí, to je zaujímavé, evanjelizácia je zločin proti ľudskosti nič viac....


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 10. 2015, 08:19 avatar
Zjavenie Panny Márie v Guadalupe, Mexiko

Mexiko do roku 1519
Mexico bolo do roku 1519 krajinou z asi 10 miliónmi obyvateľov - Aztékov. Vládol im posledný cisár Cuauhtemoc, známy pod menom Montezuma. Jeho sídlo bolo v tristotisícovej metropole Tenochtitlan (dnešné México). Aztékovia mali lekárov, matematikov, astronónov, architektov, filozofov, umelcov. Písmo mali obrázkové - podobné egyptským hieroglyfom. Koleso nepoznali. Nikdy nevideli kone. Mestá boli stavané okolo pyramídovo formovaných chrámov z kameňa. V chrámoch sa konali náboženské ceremónie rôznych povier. Zbožňovali tu modly rozličných božstiev. Božstvám obetovali ľudské obete vo veľkej miere! Obeťami boli väčšinou otroci a vojnoví zajatci. Spôsob obetovania bol strašný. V čiernom oblečení dlhovlasí kňazi za spevu zaživa vytrhávali obetiam srdce. Iných zaživa stiahli z kože, ďalších jedli zaživa. Obetovanie ľudí sa konalo v každom meste. Bohovi Quetzelcoatlovi - operenému hadovi, obetovali každý rok mnoho tisíc ľudských obetí. Napr. pri zasvätení chrámu božstva Juitzilopochtli (božstvo vojny a slnka) v r. 1487, v meste Tlatilolko, padlo za obeť na jeho oltároch asi 20 000 ľudí.

Španielskí misionári v Mexiku
V r. 1519 prišli španielski dobyvatelia do Mexika pod vedením kapitána Cortésa. Po dobytí krajiny Španielmi do krajiny prišli prví misionári pod vedením biskupa Zumárragu. Misionári tu postavili nové kostoly, nemocnice, školy. Medzi prvými Aztékmi, ktorí sa dali pokrstiť, bol aj Juan Diego, pôvodným menom Cuauhtlatohuac.

Príbeh Diega a Panny Márie
9. december 1531
Keď mal Diego 57 rokov, 9. decembra 1531 sa mu na kopci Tepeyac zjavila Panna Mária - dáma očarujúcej krásy. Jej odev svietil ako slnko a lúče, ktoré z Nej vychádzali, presväcovali skaly a okolie. Mladá dáma mu s úsmevom povedala: "Ja som Nepoškvrnená Panna Mária, Matka pravého Boha, cez ktorého všetko žije, Pána všetkých vecí, Pána neba a zeme. Je mojím želaním, aby Mi tu postavili Boží dom, kde celú svoju lásku, svoj súcit a milosť, svoju pomoc a ochranu chcem preukázať a venovať ľuďom. Ja som vaša milostiplná Matka, Matka všetkých ľudí, všetkých tých, ktorí Ma ľúbia, ktorí ku Mne volajú, ktorí majú ku Mne dôveru. Tu chcem vypočuť váš plač a vaše starosti, zmierniť a liečiť vaše utrpenie, vašu núdzu a vaše nešťastie."

12. december 1531
Pri zjavení 12. decembra 1531 Diego Panne Márii povedal, že sa ponáhľa do mesta po kňaza, pretože jeho strýko je veľmi chorý. Panna Mária mu povedala: "Nič ťa nemá vystrašiť, nič ťa nemá zarmútiť, nič nemá tvoju tvár, tvoje srdce zatemniť. Neboj sa tejto nemoci, ani nijakej inej nemoci alebo nejakého trápenia, nejakej bolesti. Či nie som tu, tvoja Matka? Nie si tu ty v mojom tieni, pod mojou ochranou? Nie som prameňom tvojej radosti? Nie si v záhyboch môjho plášťa, v mojich rukách? Potrebuješ ešte viac, ako to? Nenechaj sa kvôli chorobe tvojho strýka znepokojiť, lebo on na túto chorobu nezomrie. Práve teraz, v tomto okamihu, je vyliečený."

www.modlitba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí velasquez


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 10. 2015, 08:20 avatar
Biskup žiada dôkaz
Mladý pokrstený domorodec Juan Diego navštívil po zjavení prvého mexického biskupa po obsadení zeme Španielmi, františkána Juana de Zummáragu, ktorý viedol katolícke misie medzi indiánskymi Aztékmi. Biskupovi povedal, že mal viackrát zjavenia Panny Márie. Odovzdal mu odkaz, že Panna Mária si želá, aby na pahorku Tepeyac postavili kaplnku. Biskup si žiadal nejaký dôkaz. Juan odišiel smutný a na druhý deň sa takto vyžaloval Panne Márii: "Presvätá Panna Mária, otec biskup mi nechce veriť a žiada si nejaký znak na potvrdenie zjavenia."
Panna Mária v podobe krásnej žiarivej devy mu povedala: "Zajtra choď na vŕšok Tepeyac a nazbieraj z kvetov, ktoré tam nájdeš. Zanes ich biskupovi, aby ti uveril."
Na druhý deň zavčas rána Diego zašiel na vŕšok a našiel medzi skalami, kde takmer nič nerástlo, krásne kvety, ktoré nepoznal, pretože v Mexiku nerástli. Boli to krásne červené kastílske ruže. Diegov údiv bol veľký, lebo bol december a teplota v tú noc klesla pod bod mrazu. Juan natrhal veľkú kyticu ruží a uložil ich do svojej veľkej zástery (domorodci ju nosia vpredu a nazývajú ju tilma). S radosťou sa ponáhľal do biskupského sídla. Keď sa objavil pred biskupom a jeho domácimi (bol tam aj druhý biskup - Don Sebastian Ramirezy Fuenleal, nový guvernér pre Mexiko a tlmočník Juan Gonzáles), rozpustil zásteru a všetkým ukázal krásne červené ruže. Všetci prítomní zhíkli od prekvapenia. Ale údiv a prekvapenie sa zmnohonásobili, keď prítomný biskup so svojimi domácimi zazrel na tilme obraz mladej peknej devy. Deva mala oblečené šaty červenej farby, na nich mala modrozelenkastý plášť posiaty hviezdami. Bol to úžasný obraz Panny Márie.
Všetci hneď Juanovi uverili a padali na kolená pred obrazom. Všetky tieto okolnosti biskupa presvedčili a na určenom mieste dal postaviť kaplnku ku cti Matky Božej. Po nejakom čase kaplnku prestavali na väčší chrám.

Krst miliónov Aztékov
Správa o vzniku obrazu bola napísaná v indiánskej reči /nahualt/ latinským písmom a neskôr, v r. 1649, ju uverejnili v origináli i v španielskom preklade vďaka bakalárovi Luisovi de La Vega.
Udalosť bola taká významná, že o nej písal vo svojej Kronike dobytia Nového Mexika aj historik Bernard Díaz de Castillo.
Dr. Bartolache objavil v análoch z Tlaxcaly text: "Rok 1531: Juanovi Diegovi sa zjavila milovaná Panna Guadalupská v Mexiku na Tepeyacu. Rok 1548: Zomrel Juan Diego, ktorému sa zjavila milovaná Pani Guadalupská v Mexiku."
O zjavení píše tiež medzi rokmi 1548 - 1554 Don Valeriano v reči nahualt. Dielo sa volá "Nican Mopohua". Don Valeriano bol synovec cisára Montezunu. Ukončil štúdium v latinčine a gréčtine. Stal sa profesorom filozofie a dekanom školy. Pôsobil ako sudca a guvernér mesta Mexika. Bol blízkym priateľom Juana Diega.
Tisíce Aztékov prichádzali k obrazu, aby videli "Matku Božiu bieleho muža". Tisíce si kľakli pred nebeským obrazom.
Veľa Mexičanov a Španielov sa prihlásilo dobrovoľne a zadarmo do práce. Za dva týždne na Tepeyacu postavili malú kaplnku, kam v slávnostnej procesii preniesli obraz. O kaplnku sa staral Juan Diego. Stále viac pútnikov prichádzalo ku kaplnke. Po celom Mexiku boli namaľované tisíce kópií obrazu. Na obrazy napísali v reči nahualt históriu vzniku zázračného obrazu.
Aztékovia sa nechávali hromadne pokrstiť.
Za sedem rokov sa dalo pokrstiť osem miliónov domorodcov. Prekážkou krstu doposiaľ bolo mnohoženstvo, ale Indiáni si teraz ochotne vybrali jedinú manželku ako legitímnu. Mnohí kňazi museli v priebehu jedného dňa udeliť sviatosť krstu až šesťtisíckrát. Páter Toribio o tomto období píše: "V kláštore pri Quecholaku som ešte s jedným kňazom pokrstil za 5 dní 14 200."
Kostoly, kláštory, nemocnice a školy v Mexiku vyrastali pod rukami misionárov. V r. 1552 pápež a španielsky kráľ založili Univerzitu mexickú (teraz najväčšia na svete). Onedlho Mexiko posielalo domorodých katolíckych misionárov do zahraničia - na Floridu, do Kalifornie, aj do ďalekého Japonska, kde svätý Filip od Ježiša a jeho sprievod, v r. 1597 zomreli za vieru.
Na mieste, kde Panna Mária povedala Diegovi, aby nazbieral ruže (Tepeyac), vytryskol prameň vody. Voda z tohto prameňa je ešte aj dnes čistá a dostačujúca. Chorí boli vyliečení potom, keď sa z neho napili, alebo sa v ňom vykúpali (ako píše v r. 1582 Angličan Miles Phillips).

Juan Diego zomrel 30. mája 1548. Biskup Zumárraga zomrel tiež v r. 1548, tri dni po smrti Diega.

Vieru v zjavenie Panny Márie v Guadalupe a zázračný obraz prenášali tradíciou milióny Mexičanov až do dnešného dňa.

V zachovanom testamente z 15. nov. 1537 Bartolomeo Lopez de Colima píše: "Chcem, aby v dome našej milej Panej Guadalupskej bolo odslúžených sto omší pre pokoj mojej duše."

www.modlitba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


21.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 20:16 avatar
koho pre boha krstili ved ste ich všetkych povraždili, to čo tu vypisuješ klamstvá, ved ste ich vraždili systematicky ako králiky v Austrálii....všetko zlato čo ste ukradli skončilo v Španielsku a Vatikáne, sú to klamstvá cirkev mala byť za Inkov a ich genocídu postavená pred súd, ste hanbou civilizácie....


25.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 20:32 avatar
Lea a teraz pravda...
V Amerike bieli osadníci (najmä Španieli v Južnej Amerike a Angličania v Severnej) vyvraždili od 15. storočia po začiatok 20. storočia podľa viacerých pubikácií (odborných aj trochu pofidernejších) odhadom 100 miliónov ľudí. Španieli vyhladili Inkov v Južnej Amerike a Aztékov v Mexiku, Angličania „sa postarali“ o severoamerické indiánske kmene a tí, ktorí ich besnenie prežili, skončili ako gambleri, alkoholici alebo zúfalci v rezervácii. Okrem toho, v Severnej Amerike nebola spáchaná len najväčšia genocída v histórii na ľuďoch, ale aj na zvieratách. Európania vybili minimálne rovnaký počet kusov bizónov (zubrov amerických). Kým Indiáni využili zo zabitého bizóna všetko (mäso ako potravu, kožu na oblečenie či topánky, trus na hnojenie, rohy a kopytá na zbrane alebo rituálne predmety, tuk na kúrenie…) a zabili len taký počet kusov, aký bol potrebný, biely človek so svojou puškou ich strieľal len tak zo zábavy. Je smutnosmiešne, že dnešní obyvatelia Ameriky si hovoria Američania, ale skutoční Američania sú vykynožení alebo v rezerváciach. Hovorí sa o holokauste, ktorý pripravil o život „len“ niekoľko miliónov ľudí, ale o holokauste spáchanom na pôvodnom obyvateľstve amerického kontinentu sa mlčí.

Kresťania ste najhorší masoví vrahovia v dejinách....


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2015, 20:58 avatar
"dáma očarujúcej krásy. Jej odev svietil ako slnko a lúče, ktoré z Nej vychádzali, presväcovali skaly a okolie. Mladá dáma mu s úsmevom povedala: "Ja som Nepoškvrnená Panna Mária, Matka pravého Boha, cez ktorého všetko žije, Pána všetkých vecí, Pána neba a zeme. Je mojím želaním, aby Mi tu postavili Boží dom, kde celú svoju lásku, svoj súcit a milosť, svoju pomoc a ochranu chcem preukázať a venovať ľuďom. Ja som vaša milostiplná Matka, Matka všetkých ľudí, všetkých tých, ktorí Ma ľúbia, ktorí ku Mne volajú, ktorí majú ku Mne dôveru. Tu chcem vypočuť váš plač a vaše starosti, zmierniť a liečiť vaše utrpenie, vašu núdzu a vaše nešťastie." " >> Jeden by povedal, ze Maria bola pokorna zena, toto znie este viac nafuknuto ako farizej, ktory vosiel s mytnikom do svatostanku...


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 10. 2015, 08:21 avatar
Zázračný obraz
Prvých sto rokov bol obraz "Našej milej Panej z Guadalupe" vystavený bez ochrany proti škodlivým vplyvom počasia a tiež dotykom perí, ružencov, pamätných predmetov.
Podivuhodné bolo, že sa obraz nerozpadol, napriek tomu, že tilma mala životnosť nanajvýš 20 rokov.
Tilma bola z hrubého produktu agávy, ktorý sa získava z vlákien rastliny Maguey. Diegova tilma je skoro priehľadná, nahrubo spracovaná (ako vrecovina).
Prof. Callahan považuje za nemožné, aby si nejaký maliar vybral podklad pre maľbu tilmu z takého hrubého, na maľšovanie nevhodného materiálu.
Celé storočie obraz visel v kaplnke - veľkej ako obývacia izba - bez skla, vo vlhku, priamo v dyme sviečok, ktoré pod ním horeli. Za celú dobu to boli miliardy sviečok. Dym zo sviečok by musel obraz zafarbiť na čierno (ako je to napr. v jaskyni v Lurdoch so skalou).
Obraz bol vystavený miliónom dotykov zbožných rúk a bozkom. Množstvo predmetov, o. i. aj mečov, sa dotklo obrazu. (Skala v jaskyni v Lurdoch je od takýchto dotykov obrúsená.)
Napriek všetkému si obraz zachoval svoje farby. Aj keď už bolo na obraz umiestnené sklo, z času na čas ho museli dať dole, aby sa ľudia mohli obrazu dotknúť, alebo ho pobozkať.
V r. 1753 Miguel Cabrera informuje, ako pri jednej príležitosti v priebehu dvoch hodín videl, že ľudia sa rôznymi predmetmi dotkli obrazu päťstokrát.
Zvláštna komisia zložená z mexických maliarov pod predsedníctvom Miguela Cabrera uvádza: "Tento svätý obraz je zhotovený tak jedinečne a tak zázračne, že sme si istí, že každý, kto je len trochu vzdelaný v našom umení, pri pohľade naň hneď musí uznať, že je to nadprirodzený portrét."
Cabrera: "Nevysvetliteľný spôsob, ktorým sa obrazová strana vyhladila, je ďalším dielom nadprirodzenosti obrazu."

Skúmanie obrazu
Komisia zostavená z maliarov potvrdila, že je ľudsky nemožné niečo také vynikajúce namaľovať na taký hrubý materiál.
V roku 1921 akýsi terorista položil na oltár bombu, ukrytú v kvetinách. Výbuch zničil iný obraz a čiastočne aj oltár, rozbil všetky okná, ale posvätný obraz ostal celkom neporušený.
V roku 1971 technici čistili strieborný rám, do ktorého je obraz vložený. Nešťastne sa im prevrhla fľaša s kyselinou dusičnou a pár kvapiek kvaplo i na obraz, no napriek tomu sa maľba nerozleptala. Ostali iba stopy akoby od vody, ktoré po krátkom čase zmizli.
Obraz je vysoký 142 cm. Postava Panny Márie je vysoká 122 cm. Má vlasy rozdelené uprostred. Panna Mária stojí na mesiaci a podopiera ju anjel s krídlami. Okolo nej vychádzajú lúče.
V poslednom čase bol obraz podrobený dôkladnému vedeckému výskumu odborníkov. Stačí uviesť napr. nositeľa Nobelovej ceny za chémiu Richarda Khuna, ktorý skúmal vzorku maľby, alebo členov vedeckej skupiny laboratórií NASA Dr. Callahana a prof. Juda B. Smitha, ktorí skúmali obraz fotograficky i presvietením rôznymi lúčmi.
Výsledky možno podľa článku prof. Torcusta Luce de Tena, člena Kráľovskej španielskej akadémie vied, zhrnúť asi takto: "Podkladom je látka utkaná z vlákien agávy, ktorá vôbec nie je preparovaná. (Je známe, že maliari svoje plátna poťahovali najskôr glejovou vrstvou.)
Udržanie látky a farieb na nej po takej dlhej dobe v dobrom stave je nevysvetliteľné!
Na látke neboli po presvietení zistené žiadne predbežné kresby, ako to robievajú aj slávni maliari. Obraz bol zhotovený priamo a bez opráv. Nedajú sa zistiť žiadne ťahy štetcom! Použitá technika kladenia farieb je v dejinách maliarstva neznáma a nedá sa napodobniť. Ani pôvod farieb sa nedá zistiť.
Na obraze niet farbív rastlinného, živočíšneho nerastného pôvodu. (Celý známy vedecký svet takýto systém farbenia nepozná.) Farby na obraze sú stále živé."
Hviezdy na plášti Panny Márie napodobujú hviezdne konštelácie, ako ich vidieť za jasných nocí nad Mexikom.
Američan Coley Taylor uvádza: Keď sa obraz pozoruje zblízka, ťažko sa dajú hviezdy na plášti pozorovať, avšak pri pohľade zďaleka - žiaria hviezdy. Pri pozorovaní zblízka odev má zelenomodrú farbu, keď zďaleka, je tmavomodrý. Ružová farba šiat pozorovaná zblízka je bledá, zďaleka sýtoružová. Keď sa na obraz pozeráme zblízka, má normálnu veľkosť. Keď sa od obrazu vzďaľujeme, obraz sa
www.modlitba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2015, 21:30 avatar
Ani ked odfotis oblaky ktore sa podobaju na baranky perfektnou zrkadlovkou, z nich nespravis naozajstne ovce...
Clovek ma oblubu vidiet v obrazcoch to co chce..


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 10. 2015, 08:22 avatar
Konštatovanie zázraku
No najpodivnejšie je toto: Známy očný špecialista de Tria Lauoignet preskúmal silným oftalmoskopom oko portrétu a zistil, že sa na ňom objavuje obraz postavy človeka. To bolo popudom preskúmať dúhovku oka pomocou modernejšej techniky, ktorá sa používa pri štúdiu fotografií urobených z umelých družíc. Tento výskum robil Ing. Tonsmann. Pri digitalizácii obrazu jeho fotografiu rozdelil na plôšky jedného milimetra štvorcového a tie potom skúmal pri 2500-násobnom zväčšení. To znamená, že na milimetri štvorcovom mohol sledovať 2500 svetelných bodov.
V zreničke Panny Márie možno vidieť sediaceho Indiána s dlhými vlasmi. Vedľa neho sedí starší plešatý človek, s bielou bradou, s baskickými črtami, z oka mu padá slza.
V tejto postave mnohí identifikovali španielskeho biskupa.
Vedľa neho vidieť mladšieho muža, o ktorom možno predpokladať, že je to Juan Gonzales, biskupov tlmočník a sekretár. Uprostred vidno človeka v mužnom veku s bradou a fúzmi. Je obrátený smerom k sediacemu biskupovi.
Je to Indián Juan Diego vo chvíli, keď otvára svoju tilmu, v ktorej doniesol biskupovi červené ruže. Vidieť tu i černošku s kučeravým vlasmi, muža a ženu, deti.
Obrázok v oku je zostavený tak, že čím boli postavy bližšie k oku, tým sú väčšie, a čím boli ďalej, tým sú menšie. V obraze oka možno pozorovať okolo 12 osôb.

Laboratórne skúmanie obrazu
Laboratórnym skúmaním očného pozadia Máriinho pravého oka sa ukázalo, že sa správa presne ako oko živého človeka (v ľudskom oku sa vytvárajú tri obrazy, tzv. Purking-Samsonov zákon). Tieto tri obrazy možno pozorovať aj v Máriinom oku: vľavo od predného obrazu zrkadliaceho sa v moku prednej očnej komory možno pozorovať druhý obraz v sklovci, ktorý zodpovedá prvému a je s ním rovnobežný. Pod svetlom oftalmoskopu sa rozžiari tretí reflex, ktorý je obrátený a tvorí sa v očnej šošovke.
Dr. Lavoignet zistil, že keď svetlo oftalmoskopu dopadne na zreničku oka Panny Márie, zornička sa v difúznom svetle rozsvieti a vzbudí dojem dutého reliéfu. Takýto reflex nemožno docieliť na rovnej ploche a zvlášť nie na nepriehľadnej ploche.
Dr. Javier Torroella Bueno zistil, že obrysy bradatého muža sa reflektujú nielen na nosovej strane pravého oka, ale tiež na spánkovej strane ľavého oka. Roztiahnutie reflektovaných obrazov je presne podľa zákonov zakrivenia rohovky.
Dr. Wahilig: Rohovka pôsobí ako konvexné (vyduté) zrkadlo s rádiusom 7,5 mm.
Doteraz sa nikdy nepodarilo vytvoriť presnú reprodukciu obrazu ani štetcom, ani kamerou. Kópie nemôžu zopakovať tajomnú hru farieb.
Prof. Callahan: Je podozrivé, keď jeden vedec hovorí také niečo. Ja za seba musím povedať, že originálny obraz je zázrak.

Podľa úsudku odborníkov táto miniatúrna maľba v zreničke je celkom nevysvetliteľná, pretože namaľovať takú miniatúru je ľudsky nemožné. Je to jednoducho laboratórne, experimentálne, vedecky zistený a dokázaný zázrak Panny Márie.
www.modlitba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 20:18 avatar
samé klamstvá....pôjdeš do pekla....


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 10. 2015, 08:23 avatar
Matka oboch Amerík
V roku 1545 bol v meste México rozšírený týfus a záplavy. Tridsaťtisíc ľudí sa utopilo. Obraz preniesli na príkaz biskupa z polozatopenej katedrály do biskupského sídla. Záplavy ustali až po dlhom čase modlitieb. Vláda poslala správy o tejto udalosti - opísanej ako zázrak - do Ríma a do Madridu. V roku 1736 zúrila v celom Mexiku strašná epidémia, ktorej padlo za obeť asi 700 tisíc ľudí. Keď 27. apríla 1737 "našu milú Paniu" vyhlásili za patrónku Mexika, epidémia prestala. (Do Mexika vtedy patrila Kuba, Texas, Kalifornia, Arizona, Utah, Nevada, Florida.)
Počas víťaznej bitky proti Turkom v r. 1571 pri Lepante mal admirál Andrea Doria v kabíne zavesenú kópiu obrazu Guadalupskej Panny Márie.
Vtedy sa verilo, že obraz a modlitba ruženca zohrali pri víťazstve kresťanov rozhodujúcu úlohu.
V roku 1560 si kópiu obrazu zobral pápež Pius IV. do svojich súkromných priestorov a rozdával medaily "našej milej Pani Guadalupskej". V roku 1709 obraz preniesli do novovystavanej baziliky. Mier po vojne medzi spojenými štátmi a Mexikom vo februári 1848 podpísali v guadaluspkej svätyni.
Dňa 2. októbra 1895 sa konala korunovácia Panny Márie Guadalupskej. Zúčastnilo sa jej štyridsať biskupov, stovky kňazov a nespočetné množstvo veriacich. V r. 1910 pápež Pius X. vyhlásil Guadalupskú Pannu Máriu za patrónku celej Latinskej Ameriky.
Na celom svete boli zasväcované kostoly Guadalupskej Panne Márii - v Ríme dva, v Madride atď. Všade vznikali pútnické miesta s oltármi a sochami k úcte Panny Márie Guadalupskej: v Londýne, Štokholme, Addis Abebe, Nagasaki, vo Viedni. Oltár Panny Márie Guadalupskej postavili v Avete, v Lurdoch.
V r. 1933 pápež Pius XI. korunoval kópiu obrazu. Pápež Pius XII. v rozhlasovom posolstve do Mexika nazval Máriu cisárovnou celej Ameriky, pápež Ján XXIII. zasa Matkou obidvoch Amerík.
Pápež Pavol VI. r. 1966 venoval milostivému obrazu zlatú ružu. Toto privilégium bolo neskôr pridelené len Lurdom a Fatime.
Dvadsaťpäť pápežov vydalo dekrét o Guadalupskom svätom obraze.

Ja, tvoja Matka som tu
Dnes je Guadalupe najväčšie mariánske pútnické miesto na svete. Ročne ho navštívi okolo 20 miliónov pútnikov (v Lurdoch je to 5 miliónov). Mária vedie pútnikov k svojmu Božskému Synovi. Mnohí z pútnikov sa tam vyspovedajú. Pre veľký nával pútnikov kňazi spovedajú aj na otvorenej ulici.
Dňa 27. januára 1979 Ján Pavol II. navštívil svätyňu, kde si uctil obraz. (Napriek tomu, že 96 perc. Mexičanov je rímskokatolíckeho vyznania, mexická ústava zakazuje kňazom voliť a chodiť na ulici v sutane. Pápež preto musel pri svojej návšteve Mexika zaplatiť pokutu.)
Na spomienku tejto návštevy, pápež Ján Pavol II. napísal modlitbu k našej milej Pani Guadalupskej (časť): "Požehnaná Panna Mária, Matka peknej lásky, ochraňuj naše rodiny, aby stále jedno boli a požehnaj výchovu našich detí. Ty, naša nádej, pozri so zmilovaním na nás. Uč nás stále ísť k Ježišovi. Pomôž nám znovu vstať, keď padneme, aby sme sa k Nemu znovu vrátili, s tým, že svoje chyby a hriechy priznáme vo sviatosti pokánia, ktorá dáva duši pokoj. Prosíme Ťa, daj nám veľkú lásku ku všetkým sviatostiam, ktoré sú znamením a ktoré na Zemi zanechal Tvoj Syn. Tak budeme my, Najsvätejšia Matka, s pokojom Božím vo svedomí, so srdcom oslobodeným od zloby a nenávisti, môcť priniesť pravú radosť a pravý pokoj, ktorý prijímame od Tvojho Syna, nášho Pána Ježiša Krista, ktorý vládne s Bohom Otcom a Duchom Svätým, naveky vekov. Amen."
Svätý Otec hovorí: "V Guadalupe sa uctieva obraz Panny Márie, nenamaľovaný ľudskou rukou. Pútnici si pred týmto naozaj zázračným obrazom pripomínajú slová, ktoré Mária povedala Juanovi Diegovi: "Ja, tvoja Matka, som tu. Ty si pod mojou ochranou. Ja som tvoja záchrana. Ty si v mojom srdci." A Svätý Otec pripomína, že "tieto slová Panna Mária aj dnes opakuje každému z nás. A že sú pravdivé, vidno z toho, že jej zjavenie na vrchu Tepeyac prispelo k mimoriadne rýchlemu a mohutnému rozšíreniu Evanjelia v Strednej a Južnej Amerike až po Filipínske ostrovy. Panna Mária totiž napomáha evanjelizácii, keď pozýva každého človeka, aby vstúpil do dôverného spoločenstva s Ježišom a tak sa dostal k Bohu."
Tieto slová Svätého Otca sú zárukou, že naša úcta k Panne Márii Guadalupskej je cirkevne schválená.

Stará bazilika na močaristom základe začala klesať. Dňa 12. októbra 1976 dohotovili novú baziliku s nákladom 70 mil. dolárov. V nej sa nachádza 10 tisíc miest na sedenie. Zaujímavé je, že keď dokončili novú baziliku, stará prestala klesať.
www.modlitba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí kesha1


23.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 20:19 avatar
výmysli a samé hluposti, tak klamať dokážu len kresťania, ...ste zlý ľudia...


24.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   7. 10. 2015, 20:22 avatar
Ich panom je majster klamu :-)


66.
označiť príspevok

fajer
   8. 10. 2015, 17:55 avatar
hlúpym a sprostým stačí tak málo, že lea....


9.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 10. 2015, 08:41 avatar
lea,ja som sa k tomu príbehu dostal veľmi dávno a naozaj len frgmenty som si zapamataltakže tot je super a som ti veľmi v´dačný,
ale aj na tejto teme ak porovnám tvoj príspevok a prísoevok frajera a bystríka jemi jasné, žekde je boh, je aj tej inteligencie trochu viacej.
ledbo iba kydyť a sviniť , ne to netrebna inteligenciu žiadnu.
Popdstatné na Guadalupeje aj to, že armáda španielska zabíjala, ale obety na životoch, ktopré sa zastavili kresťanstvom, boli neporovnateľne vyššie.
Súhlasí kesha1


10.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 10. 2015, 08:47 avatar
Elemír ja som Pannu Máriu spoznala a z celého srdca zamilovala až teraz nedávno je to naša nebeská Matka aj Matka všetkých ľudí na jej príhovor jej syn Ježiš Kristus urobí čo si len ona žiada. Robila a robí toľko dobrého pre nás nevďačných ľudí, že som z toho dojatá a o to vďačnejšia. Kresťanstvo veľa zachránilo a urobilo veľa dobrého. To, že budú vždy ľudia, ktorí budú neveriť alebo ostro vystúpia proti tomu - mne to nevadí, som presvedčená, že aj to je súčasťou Božieho plánu a oni budú dosvedčovať veľkosť a lásku Ježiša Krista aj milostiplnej Panny Márie.
Súhlasí kesha1


11.
označiť príspevok

kesha1
   7. 10. 2015, 08:50 avatar
Lea ? A ci vies , co si myslel Kolumbus , ze kam doplaval , ked objavil Ameriku ?


12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 10. 2015, 08:53 avatar
Kesha1 no povedz.


13.
označiť príspevok

kesha1
   7. 10. 2015, 08:54 avatar
Ja to viem , len som chcel zistit tvoje znalosti o Amerike a Kolumbusovi .


15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 10. 2015, 08:56 avatar
Kesha1 to nie sú vedomosti, to vie aj malé dieťa, takže Ti gratulujem k vedomostiam o Kolumbusovi.


16.
označiť príspevok

kesha1
   7. 10. 2015, 08:57 avatar
Tak napis nazvy troch Kolumbusovych lodi ?


17.
označiť príspevok

kesha1
   7. 10. 2015, 09:06 avatar
Dam ti napovedu , jedna z nich sa volala Santa M....


18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 10. 2015, 09:13 avatar
Santa Maria, Nina, Pinta. Chceš ma skúšať? Googliť viem aj Ty.
Súhlasí kesha1


19.
označiť príspevok

kesha1
   7. 10. 2015, 09:15 avatar
Ale neviem ani ja , ze na ktorej plaval Kolumbus . Myslim si ze na Sante Marii.


20.
označiť príspevok

kesha1
   7. 10. 2015, 09:17 avatar
Negoglit ! To je ono )


30.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 10. 2015, 21:58 avatar
Hladali kratšiu obchodnú cestu do Indie, akeď tam prišli, boli prescedčení, že sú v indii a preto sú dodnes v amerike indiáni.
Súhlasí Wolfe


31.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2015, 22:07 avatar
"Matka všetkých ľudí na jej príhovor jej syn Ježiš Kristus urobí čo si len ona žiada." >> Raz premenil vodu na vino na jej ziadost a uz sa to stane notoricke?

Co mohla Maria pre nas spravit? Asi tolko, co kazdy clovek... teda nic..
Jedine co niekto robi je Boh a Jezis..

Ked veris ver... mas 2 moznosti, bud to tu nesir a nikto nebude proti tomu vystupovat, alebo to rozsiruj a s tym, ze ludia budu nesuhlasit sa zmier..


33.
označiť príspevok

zoozoo muž
   7. 10. 2015, 22:09 avatar
toto nevypada na ekumenizmus...


42.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 15:11 avatar
Ekumenizmus je iluzia..
Ekumenizmus je to, ked sa papez modli k indickym ci akym to modlam v Assissi, ci ako si presne predstavujes ekumenizmus?


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 15:12 avatar
Ty si predstavujes to, ze protestanti budu zmyslat ako katolici, to je asi podla teba ten ekumenizmus..
Problem je, ze som si vsimol, ze evanjelici uz preberaju zvyky po katolikoch... sviecka pri krste a podobne, to nikdy predtym nebyvalo....


32.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2015, 22:09 avatar
Inak neviem preco niektori (neviem ci vsetci, vacsina mensina alebo akekolvek mnozstvo) miluju Mariu viac ako Boha..
Nikto nepise milujem Boha, ale kazdy milujem Mariu, aj napr. Astax1 ma v profile
"Som katolík, ktorý má osobitnú úctu k Panne Márii." Preco nema osobitnu uctu k Bohu?

Toto fakt nie je krestanstvo.. To je nejaka podivna derivacia...
Súhlasí stefan 5


36.
označiť príspevok

huranato muž
   8. 10. 2015, 08:19 avatar
Čistá závisť, že nemilujú vás... Však ste tak škaredí. A zlí - kto by vás mal rád? Ovce sa vás len boja.


46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 15:28 avatar
No jo ovce...

Skoda, ze nikto nechape o com hovoris, este horsie, ze ani ty sam...


52.
označiť príspevok

velasquez
   8. 10. 2015, 16:11 avatar
Ty vies, ze nevie o com hovori a ze nikto nechape o com hovori?


57.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 16:24 avatar
Tak o com hovori?


59.
označiť príspevok

huranato muž
   8. 10. 2015, 16:30 avatar
46 Zato, že to ty nechápš, to neznamená, že to nechápem ja . A že to nechápu ostatní? Však to sú oslíci. Tak načo. LOTR tiež nikto nechápe.


60.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 16:33 avatar
A chapes aj to, ze splietas piate cez deviate?

Najprv tu hovoris niekto zavidi, pretoze ich nemaju ini radi (to akoze krestania, hej?) ci co to, a ze sa ich ovce boja a nakoniec sme sa dostali k panovi prstenov...


37.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   8. 10. 2015, 08:44 avatar
Wolfe za seba môžem povedať, že som predtým mala bázeň pred Bohom, ale Ježiša som neuznávala. Až cez našu Nebeskú Matku Pannu Máriu a jej posolstvá som pocitíla veľkú láskuk nej, k Ježišovi, k cirkvi, ku kňazom, sv. spovedi, aj k sv. príjmaniu(Eucharistií). Nepoškvrnená Panna Mária - je kráľovnou pokoja a vždy dáva do popredia svojho Syna a nášho Pána Ježiša. Ona vo mne obnovila lásku k ľuďom, dala nepoznaný pokoj, radosť a priviedla k Ježišovi. Ja som pochopila tak, že Boh tu na Zem poslal prostredníkov a to hlavne nášho Pána Ježiša a našu Nebeskú Matku - preto, kto ich miluje - miluje aj Boha. Pokiaľ viem aj z Biblie - Boh nekomunikuje s ľuďmi priamo- ale primárne poslal Ježiša, ale aj jeho Matku Pannu Máriu.To je môj pohľad a výklad.


38.
označiť príspevok

veriaci-3
   8. 10. 2015, 10:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

bystrik muž
   8. 10. 2015, 10:20 avatar
Ježiš je človek???


40.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 10. 2015, 10:21 avatar
Bol, bystrik Bol Uz nie je


41.
označiť príspevok

veriaci-3
   8. 10. 2015, 10:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 15:51 avatar
"človek Kristus Ježiš" je citat z biblie (v kazdej slovenskej verzii eku, kat, eva, Botekov a Rohackov preklad) , to si veriaci nevymyslel...


47.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 15:37 avatar
"Pokiaľ viem aj z Biblie - Boh nekomunikuje s ľuďmi priamo- ale primárne poslal Ježiša, ale aj jeho Matku Pannu Máriu" >> Kde presne je v biblii napisane, ze poslal aj jeho matku pannu Mariu (ty brdo pisat matku s velkym M ako keby to bol Boh "O"tec)

Pokial viem, tak Jezis ucil ucennikov komunikovat s Bohom priamo. preto ich naucil Otcenas > uz fakt neviem co by mohlo byt priamejsie ako povedat Bohu "Otce nas"...

V starom zakone bolo, ze mas uctievat jedneho jedineho Boha, nie je tam napisane, Jehovu a potom este nejakeho lubovolneho...
Katolici si dali Boha, Jezisa a este si spravili dalsieho takeho pod-boha Mariu..


64.
označiť príspevok

fajer
   8. 10. 2015, 17:46 avatar
lea , koho to krstili , ked všetkých povraždili, prečo neodpovieš, ale vypisuješ tu hlúposti o Márii....


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 10. 2015, 08:55 avatar
Napr. elemír si všimni, ako veda krásne dosvedčuje Božský pôvod obrazu, ako celý tím profesorov len odhaľuje a dosvedčuje. To je krása.


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   7. 10. 2015, 20:56 avatar
Viete preco sa Maria zjavuje (dobre ze nie masovo) len jednoduchym fanatickym katolikom?
Pretoze len ti veria v jej specialne schopnosti..

Ako male deti ktore mozno videli nejaku pani a uz si mysleli ze je to Maria, tak isto Bernadetta a podobne..


35.
označiť príspevok

huranato muž
   8. 10. 2015, 08:14 avatar
Vy sa fakt nechcete zmieriť s pádom Systému.


45.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 15:26 avatar
Vysvetlis aj o com potis, aby ti aj ludia rozumeli?
Ja som myslel ze som v ignore liste, akoze nie som?
Šup šup naspäť do ignore listu!


49.
označiť príspevok

velasquez
   8. 10. 2015, 15:53 avatar
Wolfik mal by si prestat vraviet ov eciach, o tkroych nic nevies, na co je to?

Co vies o Bernadete, ty tlk?


51.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 16:08 avatar
Cital som o Bernadette, dokonca som videl aj film.. sranda, co?

Pozeram, ze ked sa keca o svatych, tak si davas nick Velasquez tak ako Heréza, inkvizícia, dedičný hriech, exkomunikácia,dogmy, ........ , ......... [82 napr]..


53.
označiť príspevok

velasquez
   8. 10. 2015, 16:13 avatar
Skus pisat prirucky o jadrovej energii a LR0 gramatikach, podla ktorych sa rozmnozuje urcity druh papradi
Súhlasí huranato


56.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 16:23 avatar
logicky klam - chybna analogia


62.
označiť príspevok

velasquez
   8. 10. 2015, 16:42 avatar
Ano, je logicky chybne pisat o veciach, o tkorych nic nevies. Ibaze by si sa nudil a je ti jedno ze pises o niecom o com vela nevies.


58.
označiť príspevok

huranato muž
   8. 10. 2015, 16:29 avatar
Skvelý nápad, to by mu šlo lepšie. Aspoň by končne hlavou pracoval a len nevymýšľal konšpirácie a invektívy ).
Súhlasí velasquez


61.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 16:34 avatar
vymyslal konspiracie a invektivy?
By si si mal po sebe precitat svoje prispevky asi...


63.
označiť príspevok

velasquez
   8. 10. 2015, 16:44 avatar
Tebe nech vycita Wolfik, kto chce co chce, odpoved mas rovnaku. To ten druhy.


67.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 18:51 avatar
Nevies o com hovoris, ak nemas prehlad tak radsej mlc, hovorim o tom ako tu masovo vsetkych odcudzoval, aki su vsetci zli atd atd atd.. nechce sa mi to hladat


68.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 18:58 avatar
Ty nemas odpoved, ty LEN obvinujes tych druhych..
Kde si ty prosim ta nieco priznal... najprv si vyber to brvno z vlastneho oka...


34.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 10. 2015, 22:24 avatar
wolfe, kto sa nemodlí ruženec, nemôže to pochopiť, to sú veci mimo vás, mimo sily ruženca, ktorú nepoznáte.
Samozrejme, že aj mne sú na tom mnohé podozrivé veci, ak všetko hodnotím očami demokracie dnešných dní. A pri všetkých zjaveniach, ale ila je sila a zjavuje sa predovšetkým ľuďom s čistou dušou, zrejme ešte ani nepoškvrnenú sexom a modliace sa ruženec. Vychádzam z toho, keď sa pýtala Lucia na niektorých ľudí z dediny, že či sú v nebi.
Ona ani dokonca nemusí mať žiadne špecialne schopnosti, ak okolo nej lietajú dobrí dochovia, čo zomreli prednami a snažia sa jej vyplniť všetko, čo jej vidia na očiach, ale zjavenia nie sú náhodilé, len tak z dlhej chvíle, vždy majú jasný a dôležitý ukol, aleo nejake závažné poslanie zneba. A napriek tomu sa väčšinou minú účinku.Iba veriaci sa modli modlitbu z Fatimy a jedný biskup, čo si uctieval Našu Pani z Fatimy každú prvú sobotu v mesiaci na starých horách, bol Baláž. Ostatní, akoby v tom videli to čo ty Wolf.
V poslednejdobe dochádza k mesačným komunikáciám s vizinármi, či už Dechtice, alebo medžugorie, dokonca v austrálii tiež a neviem či nie aj na Korei.
Ale ony vždy prispôsobí svoje zjavemnia momentálnemu stavu cirkvi v príslušnom okolí,kde sa zjaví.
Ja mám tiež osobný dojem, že sa mi niekolko krát ukázala, ale vôbec nie ako v Lurdoch, či guadalupe. ale utla žienka v šedom kostýme, ako má jededen mníšsky rad na Slovensku a aj v bystrici je ich vídať. Väčšinou toboli dosť hraničné situácie, napríklad, možnosom to aj tu písal, videl som niečo ako satana, a ona bola povďaleč niekolkonásobne menšia ako on a so slzami v očiach. A v tom šedom kostýme.
Teda ona má mnohých sluhov, ktorí sú jej zaviazaní a urobioa pre ňu čokolvek, niekedy aj to čo nechce.Raz som sa modli za jeden problém a na konci som si tak povedal:prosím ťa, pošli tam niekoho a prosby sa naplnila, bola vypočutá.


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 15:25 avatar
Ja uz som sa niekolkokrat modlil ruzenec cca pred 6 rokmi.. a?

Sila ruzenca = sila satanova...

" ale ila je sila a zjavuje sa predovšetkým ľuďom s čistou dušou, zrejme ešte ani nepoškvrnenú sexom a modliace sa ruženec." >> blbost...

"Ona ani dokonca nemusí mať žiadne špecialne schopnosti, ak okolo nej lietajú dobrí dochovia, čo zomreli prednami a snažia sa jej vyplniť všetko," >> Naco ruzenec, ked ich mozem vyvolavat OUIJA tabulkou???     

"vždy majú jasný a dôležitý ukol, aleo nejake závažné poslanie zneba." >>> O com svedci ked sa Maria zjavi katolikovi a ten prednesie svedectvo. Keby sa zjavovala protestantom a ti by prinasali svedectvo, tak by to malo uplne inu vahu..

Takto je to bud vymyslance, alebo co sa babe chcelo, to sa babe snilo...

"Našu Pani z Fatimy" >> Vasu pani mozno, moja pani to nie je, moj Pan je Boh, moj pan je Jezis.
Ludia dost casto vidia, to co videt chcu...

Vizionari su ego maniaci.... Staci si precitat par stranok z M-Rosa..
Staci ked rozopnu ruky a povedia "Deti moje" a uz su vizionari...

Elemir, veris, ze letniciari su vo svojich stretnutiach naplneni duchom svatym, pod jeho mocou padaju na zem, trasu sa a hovoria v jazykoch?

Prepac, ale ti tvoji vizionari su este menej uveritelni...

"Teda ona má mnohých sluhov, ktorí sú jej zaviazaní a urobioa pre ňu čokolvek, niekedy aj to čo nechce." >> Mal by si si po sebe co pises aj citat... Pretoze prepac Elemir, ale ty mas v tom taky bordel..
Lea aspon vie v co veri, ty mas v tom uplny bordel..

Veris na poletujucich duchov, ktorych mozes pritiahnut ruzencom, sluhovia Marie robia aj to co ona nechce... akoze mam dost..

".Raz som sa modli za jeden problém a na konci som si tak povedal:prosím ťa, pošli tam niekoho a prosby sa naplnila, bola vypočutá." >> Este ked som bol uplne neveriaci, tak takyto argument mi dala moja svagrina... modlila sa aby vyhrala jednu vec., aj ju vyhrala a presne taku aku chcela (neviem ci tobola kniha alebo co)

Elemir mylis si vieru s povercivostou..


50.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 10. 2015, 16:01 avatar
tristorazy som ti tu napísal, že to nemáš čím pochopiť o čom tu píšem, proste ti to nebolo dané.Ježiš povedal jasne: Len ten, komu to dá môj otec ! A ja neviem, čo to tebe dal alebo nie, ale ak by ti dal, tak by si aspom niečo tušil, ale ty ani neškrtáš.
Vieš kolko ľudí na svet sa modlí ruženec ???? A prečo ??? Lebno sú podľa teba satanisti a modlia sa satanovi ????
Čo všetko sa dosiahlo spolčným modlením ruženca a čo všetko dosahujú obyčajní veriací, čo sa modlia denno denne. Veď trošku uvažuj aj ty, že by bolo tolko idiotov na svete a iba ty majster sveta ????
Jakáé hladáš argumenty a načo sú ti, pomodli sa a ak funguje, tak sa modli ďalej, ak ti nefunguje, tak sa nemodlí, nemusíš predsa robiť nieščo, čo pre teba nemá význam ! To si chceš zobrať zo sebou aj podpazuchu kopu argumntov, ak bude púosledný súd ???? Všetko sa dá zdôvodniť aj talk, aj tak na ktorú stzranu len chceš, aj argumentmi, akými len chceš, Ale jediný argument pre mňaje, že mi to funguje a nedám si to vytrhnúť z ruky, ani čo by si tu niekde našiel a napísal.


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 10. 2015, 16:22 avatar
Vidis a ty nemas svateho ducha, tak ako maju letniciari...
Lenze Maria sa spomina v biblii len malokedy a nikdy nie v zmysle, ze by sme ju mali uctievat ako nejaku spolocnu matku..
Biblia je ZAKLAD.. nie to co si niekto vymysli....

"Vieš kolko ľudí na svet sa modlí ruženec ???? A prečo ??? Lebno sú podľa teba satanisti a modlia sa satanovi ???? " >> Ved prave to je satanova pasca, oni ani netusia ze sa modlia (nie priamo k satanovi) ale na satanov popud, vymysel a polopravdy..

Beru to co ich ucia farari a cirkevni hodnostari, ved ako by sa mohli mylit, ze? Taka velka cirkev

"Veď trošku uvažuj aj ty, že by bolo tolko idiotov na svete a iba ty majster sveta ????" >> Vies kolko by bolo majstrov sveta, ktori si myslia, ze spravne je len to co je v biblii?
A mnozstvo nie je argument, to je logicky klam argumentum ad numerum..
To je vec, ze su tak nauceni, tak tomu tak veria...

Polovica z nich nedrzala poriadne ani bibli v rukach... Okrem toho nerozmyslat je take pohodlne...

Vsetci si mysleli, ze Slnko obieha okolo Zeme, len zopar si myslelo, ze Zem obieha okolo Slnka, zeby vsetci boli idioti a tito majstri sveta?

"Jakáé hladáš argumenty a načo sú ti, pomodli sa a ak funguje, tak sa modli ďalej, ak ti nefunguje, tak sa nemodlí, nemusíš predsa robiť nieščo, čo pre teba nemá význam ! " >> Ono to nema vyznam pre nikoho. je to ~~~P R O T I B I B L I C K E~~~

Na poslednom sude sa mozes akurat tak zodpovedat, preco si cloveka uctieval viac ako Boha...
Vyhovorka, ze ti to vyhovuje je nanic...
Hedonistovi tiez vyhovuje zit v sexe a rozkosi, tiez si to neda "vytrhnut z ruky"... znamena, ze to je spravne?

Pozri sa mne je jedno co robis... rob si co chces, ale netlac tvoje nazory bez ocakavania, ze vsetci budu prikyvovat a nikto nebude hovorit proti...

Nedas si to vytrhnut, ale prosim ta ani to nenatlacaj inym...


65.
označiť príspevok

fajer
   8. 10. 2015, 17:49 avatar
Ale jediný argument pre mňaje, že mi to funguje a nedám si to vytrhnúť z ruky,--neonanuj toľko...


54.
označiť príspevok

fajer
   8. 10. 2015, 16:14 avatar
Vieš kolko ľudí na svet sa modlí ruženec ????asi tisíc...či viac....


69.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 10. 2015, 09:36 avatar
Wolfe, beriem tvoj názor až na to, že som nikomu nič nenanucoval a nenatlačoval,Vždy som sa snažil písať svoje vlastné dojmy a píšem ich tak, ako to prežívam a nie tak aby sa to tebe páčilo, alebo akoby som tu chcel niekoho ohúriť.
Pozri sa, postoje každého z nás sú známe,a ani po dlhých diskusiách nemenné, tak nezostáva nič iné, iba si počkať až budeme na druhej strane a tam sa dozvieme, o čom to tu teraz všetko bolo.

Tam sa potom uvidí, komu padnú sánky.
Súhlasí lea_pragmaticka1, Nadja


70.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   9. 10. 2015, 09:53 avatar
Elemír pekne si to napísal.


74.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 10. 2015, 14:31 avatar
Iste, len teraz neviem ci blizsia kosela, alebo kade vietor...


71.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 10. 2015, 10:00 avatar
Všetkým padnú sánky, preto sa zvyknú zaväzovať
Súhlasí Wolfe


73.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 10. 2015, 14:30 avatar
Ked niekto napise svoj nazor, tak sa tvaris ako keby TEBE niekto nieco nanucoval.. tiez hovorim ci hovorime len svoj vlastne nazory a dojmy...

Stale pises len o tom, ako su vsetci idioti, ze to neskusili, alebo ako tym druhym padnu sanky, ale vobec nic nevnucujes, vsak?

Fakt ked niekto nieco napise a niekto k tomu napise opacny nazor, tak zrazu ten co reaguje je vnucovatel nazorov, ale ten ktory so svojim nazorom prisiel prvy NIE JE.


72.
označiť príspevok

sta2rky muž
   9. 10. 2015, 10:09 avatar
69. - nikomu nepadnú sánky, lebo biologickou smrťou zaniká aj tvoje vedomie. Ale tie tvoje, náboženstvom vytvorené predstavy, ti do určitej miery, pomáhajú prekonávať strach z definitívneho tvojho zániku a mať akúsi , aj keď iluzórnu nádej na posmrtný život v nebi, či pekle. Je to nezáviditeľná nádej.


75.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 10. 2015, 14:33 avatar
Co ak sa vymykam mase, co ak uz ani moc neverim, ze by som mohol byt JA spaseny, kludne by som prijal vecnu smrt a napriek tomu milujem Boha (aj ked sa tak zrovna moc nechovam, ale to uz vyplyva zo zaciatku vety)?


76.
označiť príspevok

sta2rky muž
   9. 10. 2015, 15:22 avatar
75. miluješ abstraktného boha? V podstate nevieš čo vlastne miluješ a ako to potom robíš a prečo? Či len tak z pasie, ako ja čo zbieram známky. Tiež s toho nič nemám, len akési potešenie. Je to niečo podobné?


77.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 10. 2015, 16:37 avatar
Verim v Neho, ale nemyslim si, ze som ja sam tak dobry, aby som zasluhoval spasenie, hmm... bude ti to takto vysvetlene stacit takto?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(203 764 bytes in 0,807 seconds)