Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

„Gruz 2000 z Ukrajiny do Ruska“

15
reakcií
2572
prečítaní
Tému 4. októbra 2014, 15:41 založil dorota.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

dorota
   4. 10. 2014, 15:41 avatar
nasla som zaujimavy clanok:

"Podľa rôznych údajov stratila ruská armáda – regulárna armáda, nie kozáci, kadyrovci a iní žoldnieri a dobrovoľníci z Ruska – pri vpáde do Donbasu 2 až 2,5 tisíca vojakov. Koľko ich presne bolo sa nikdy nedozvieme. Presné číslo zostane predmetom najhlbšieho utajovania a popierania. Má totiž zásadnú hodnotu nielen pre Ukrajinu, ale aj pre Západ a Čínu.
...
ruská občianska a ekologická aktivistka Elena Vasilieva, zakladateľka skupiny „Gruz 2000 z Ukrajiny do Ruska“ (Gruz 200 je kódové označenie pre transporty padlých vojakov) na základe informácií zozbieraných z rozličných zdrojov v Rusku a na Donbase už dva dni pred Lysenkom informovala, že len behom prvých 24 hodín po vpáde jednotiek ruskej armády zahynulo okolo 700 vojakov a v priebehu nasledujúcich dni ďalších asi 1500. Organizácia zaznamenala do 3.9. 2014 presuny 14 až 15 kamazov cez hranicu z Ukrajiny do Ruska naložených vrstvami mŕtvych tiel vojakov. Tvrdí tiež, že rodičia a príbuzní vojakov padlých pri útoku na Ukrajinu sú po celom Rusku zastrašovaní a presviedčaní aby o smrti svojich synov, mužov a bratov mlčali. Informácie o tajných pohreboch vojakov v mestách a mestečkách po celom Rusku prinášajú rozličné ďalšie zdroje, vrátane ruských novinárov zastrašovaných neznámymi mužmi strážiacimi nové hroby. Ludmila Bogatenkova, vedúca pobočky organizácie Matky vojakov v juhoruskom Stavropole, zostavila zoznam 400 mien padlých a ranených, najmä z ruských jednotiek dislokovaných v Čečensku a severnom Osetsku. Elena Poliakova, vedúca Matiek vojakov v Petrohrade tvrdí, že vojenské nemocnice v Rostove sú preplnené ranenými. Organizácia Matky vojakov vznikla počas vojny v Čečensku, z ktorej sa nevrátili tisícky ruských chlapcov.
...
Jednou zo zmien o ktorej referujú ukrajinské armádne zdroje je, že v Ukrajine budú ďalej útočiť najmä jednotky s neslovanskými vojakmi a prevelené z periférií Ruska. Ich straty nie sú politicky zďaleka tak citlivé, ako rakvy a amputované údy chlapcov z Moskvy či Petrohradu.
...
zdroj: www.jetotak.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

naozaj neludske zakazovat ludom hlasit o smrti svojich najblizsich. :-(
obetou je tu clovek....nie rusko alebo ukrajina...ale clovek samotny.

5.
označiť príspevok

ardzun muž
   5. 10. 2014, 22:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

6.
označiť príspevok

dorota
   5. 10. 2014, 22:46 avatar
boze dalsi trol, zaloz si o tom odpade co povazujes za pravdive info vlastnu temu a neser do mojej :-)ciao.

7.
označiť príspevok

B0ris muž
   5. 10. 2014, 22:49 avatar
Vsimas si, ze kazdemu nadavas, kto nezdiela tvoje pohlady? Urazil ta arzu nejakym sposobom?

9.
označiť príspevok

dorota
   5. 10. 2014, 23:23 avatar
naco, na to mam teba, ty si vsimas aj co nie je :-)))

2.
označiť príspevok

-oby- muž
   4. 10. 2014, 15:49 avatar
Keby tam bolo toľko padlých vojakov ruskej regulárnej armády, potom celkový počet bojujúcich ruských vojakov by musel byť taký, že by ozaj bez problémov už dávno opekali slaninu na Majdáne v Kyjeve a Porošenko by im drevo rúbal.

3.
označiť príspevok

dorota
   4. 10. 2014, 15:51 avatar
nuz ale je to zmalciavane pre dovody ktore nevieme. mlcanie napomaha demokracii asi kazdej zo stran konfliktu :-D

4.
označiť príspevok

dorota
   4. 10. 2014, 16:49 avatar
a tu asi moja nova oblubena , hm tak v sedej zone oblubenosti, stranka :
www.stopfake.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

hehehe sajonara! bajleosia je sekcia o videach :-D

8.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 10. 2014, 23:04 avatar
to čo je za zdroj ?   Podľa rôznych údajov... ? Ktoré sú to tie rôzne údaje ? Videl niekto tých mŕtvych ruských vojakov ?  

10.
označiť príspevok

dorota
   5. 10. 2014, 23:25 avatar
to ma byt husty arguement? :-)))

11.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 10. 2014, 23:27 avatar
nie, riedka téma  

12.
označiť príspevok

dorota
   5. 10. 2014, 23:29 avatar
tak chod do hustej -dedolarizacia sveta" :-D

13.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 10. 2014, 23:32 avatar
Veď hej, ja sa len pozastavujem nad tým, ako môžeš takúto tému založiť. Od Borisa si chcela nejaké "lepšie" zdroje potvrdzujúce to čo píšu ruské. A Ty sem dáš takýto blud
Súhlasí ardzun

14.
označiť príspevok

dorota
   5. 10. 2014, 23:41 avatar
v com je blud? ze namas presne pocty?

15.
označiť príspevok

clear1 muž
   5. 10. 2014, 23:46 avatar
V tom, že v Donbase zomierajú ruský vojaci, dokonca na tisíce. Keby tam zomrelo 2 - 2 a pol tisíc ruských vojakov, tak straty na druhej strane by boli tiež veľké, a pokojne môžeme povedať, že väčšie ako na ruskej. Kde sú tie straty ? Aj tie sú utajované, tentokrát ukrajinskou stranou ? Ach ako radi by ukrajinci na takéto straty poukázali..  

16.
označiť príspevok

dorota
   6. 10. 2014, 00:15 avatar
:-)) co by z toho mali, ved ich aj tak len vysmievaju.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:06,  Čaaau ninka. Ty spíš teraz ako nôta. .. *29 ..
dnes, 00:19,  Zabudnúť už navždy, lepšie bolo by. Dobrú.
dnes, 00:18,  Dobrú noc a nezabudni mať dnes sen už stý o tých ktorý ťa milujú.
dnes, 00:17,  Vyhýbať sa idem už, v cestu o dvoch neznámych.
dnes, 00:14,  Len z výšky hôr spoznáš, kto ťa chce zhodiť z výšok brál, takýmto obrom sa musíš...
dnes, 00:13,  Milujúci? Pod-obor? On ma roztrhá na kusy, a potom už iba kruto zhodí z útesu.
dnes, 00:10,  Nesmieš mu podľahnúť a odolať pokušeniu, a z obra sa stane milujúci podobor.
dnes, 00:09,  Za tebou stojí obor len, a celú ma zožerie.
dnes, 00:08,  Spomaľ, máš privysokú rýchlosť, zastav sa a obzri sa, možno šťastie stojí za tebou.
dnes, 00:06,  Všetko by som chcela pochopiť, ale nestačím s rýchlosťou svojich spomienok, hovorím dosť...
dnes, 00:06,  https://www.youtube.com/watch?v=8qLDFiQcjlY
dnes, 00:05,  Presne tak, osobu ktorá mlčí a pritom hovorí všetko.
dnes, 00:04,  Osobu, čo nedemonštruje svoje hodnotu.
dnes, 00:02,  Noc je magická ak máš pri sebe milovanú osobu.
dnes, 00:01,  Fantáziu tejto noci niekto pochopil, a snáď správne.
dnes, 00:00,  Ale nesmieme vsadiť všetko, musíme nechať kúsok aj pre našu fantáziu.
včera, 23:58,  Človekom sa stávame na kurze zvanom život, je to ukážka toho, aké jednotky do tej rovnice...
včera, 23:21,  Bez pokory a milých slov nikdy nebude človek človekom.
včera, 23:19,  Zlato za niečími očami; diaľka ľudí nerozdelí, no mlčanie áno, vraví sa.
včera, 23:14,  Mlčanie je niekedy nad zlato.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(71 242 bytes in 0,377 seconds)