hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

George Soros sa tento týždeň zaviazal k podpore univerzít po celom svete vo výške 1 miliardy dolárov.

príspevkov
35
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 16.2.2020 20:45 Čeka
posledná zmena 16.2.2020 22:33
1
16.02.2020, 20:45
Je to skvelá investícia, ktorá pomôže liberálnym demokraciam po celom svete brániť sa pred autokratmi a zároveň umožní študovať tisícom mladých, nádejných ľudí naprieč kontinentmi. Ďakujeme, George!

odkaz
none
19

1. Čeka 16.02.2020, 20:45

Je to skvelá investícia, ktorá pomôže liberálnym demokraciam po celom svete brániť sa pred autokratmi a zároveň umožní študovať tisícom mladých, nádejných ľudí naprieč kontinentmi. Ďakujeme, George!

https://www.tyzden.sk/svet/61845/soros-investuje-miliardu-dolarov-do-novej-siete-univerzit/?fbclid=IwAR3ySPFv9g1IgMJ1MOocdBhjP4rTci3Oet0hEINZ0XnROl6rRJ-T5tCMKD8

16.02.2020, 21:30
Čeka - si pribrzdený a pre teba je zložité aj to čo je na prvú. Toto že USA, a Nemecko vysávajú mozgy z kolonizovaného východu , lebo robia všetko preto aby sme sa len plazili a nikdy sa k nim nemôžeme ani priblížiť. Jasne to dokázala i Mrdalova, ktorá si spočiatku predstavovala migráciu ako príležitosť získať hotových odborníkov . Si Slepý a hlúpy chlapec. Tvoja zaslepenosť ti neumožní vidieť ani veci nad Slnko jasné. Tak čo pako?
none
25

19. havran 16.02.2020, 21:30

Čeka - si pribrzdený a pre teba je zložité aj to čo je na prvú. Toto že USA, a Nemecko vysávajú mozgy z kolonizovaného východu , lebo robia všetko preto aby sme sa len plazili a nikdy sa k nim nemôžeme ani priblížiť. Jasne to dokázala i Mrdalova, ktorá si spočiatku predstavovala migráciu ako príležitosť získať hotových odborníkov . Si Slepý a hlúpy chlapec. Tvoja zaslepenosť ti neumožní vidieť ani veci nad Slnko jasné. Tak čo pako?

16.02.2020, 21:42
Tak kolonizovaný východ nuž jedine veľký medved nás zachrani .

Mozok sa dá iba dobre zaplatiť . V konečnom dôsledku je i dobre zaplatenie málo .

Mrdalova je tvoja máti či ?
none
2
16.02.2020, 20:50
Takže CEKA ako bolševický maraz tu dá link na plátok platený Sorosom? Naozaj si serete do nohavíc.
👍: havran
none
4

2. afinabul 16.02.2020, 20:50

Takže CEKA ako bolševický maraz tu dá link na plátok platený Sorosom? Naozaj si serete do nohavíc.

16.02.2020, 20:54
hele, kazdy si sem moze postnút čo uzná za vhodné, toto nie je tvoje fórum. prestan útočit na. úzivatelov.
👍: Čeka
none
5

4. Bijjou 16.02.2020, 20:54

hele, kazdy si sem moze postnút čo uzná za vhodné, toto nie je tvoje fórum. prestan útočit na. úzivatelov.

16.02.2020, 20:56
čím som útočil? slovom maraz abo serete? Nabudúce sa ho vyvarujem.
none
7

4. Bijjou 16.02.2020, 20:54

hele, kazdy si sem moze postnút čo uzná za vhodné, toto nie je tvoje fórum. prestan útočit na. úzivatelov.

16.02.2020, 20:59
Bijjou Že to práve ty hovoríš!
none
3
16.02.2020, 20:54
Musíš si pohladať svoje aeronety , slobodne vysielače , hlavne spravy a sputniky
none
8

3. Čeka 16.02.2020, 20:54

Musíš si pohladať svoje aeronety , slobodne vysielače , hlavne spravy a sputniky

16.02.2020, 21:00
Haščák o médiach niečo napísal, ale obrezaný deduško je nikto iný ako Hašćák?
none
11

8. afinabul 16.02.2020, 21:00

Haščák o médiach niečo napísal, ale obrezaný deduško je nikto iný ako Hašćák?

16.02.2020, 21:02
žido bubaci a alternatíva pravdy
none
14

11. Čeka 16.02.2020, 21:02

žido bubaci a alternatíva pravdy

16.02.2020, 21:07
Terazky sám vieš ,že klameš, ale vybav si to sám zo sebov, kto som ja?
none
16

14. afinabul 16.02.2020, 21:07

Terazky sám vieš ,že klameš, ale vybav si to sám zo sebov, kto som ja?

16.02.2020, 21:21
afinabul aby si zase nemusel nick menit

Ste priemerný až podpriemerný trtko, ktorého neberie vážne ani vaša vlastná čivava a naposledy vás počúvali na domovej schôdzi, aj to iba päť sekúnd, kým vás neprekričali ostatní priemerní trtkovia? Pridajte sa ku konšpirátorom! Razom sa z vás stane rešpektovaný odborník na medzinárodné dianie a navyše člen elitného klubu zasvätených, ktorí disponujú prudko utajovanými informáciami, ktoré zostávajú bežným ľuďom skryté. A to z vás samozrejme robí oveľa lepšieho človeka, než sú ostatní. Niečo ako keď nepozeráte televízor a paštiky nakupujete v Rakúsku.



Nuda
Nedostatok činnosti spôsobuje, že ľuďom začne prepínať a prázdno v živote a v hlave treba niečím vyplniť. Nasávanie a šírenie konšpiračných teórií je preto vhodné a pritom nenáročné hobby. Case in point: ženy na materskej a rozmach antivakcinačných blábolov. Zvyšujúca sa kvalita života v civilizovanom svete na tom má tiež svoj podiel. Keby ste žili v plesnivej kartónovej krabici, na nohách mali namiesto topánok mŕtve vačice a na večeru by ste mali trojchodové menu pozostávajúce z dažďovej vody, hrsti hliny a kôry zo stromu, určite by ste nerozmýšľali, či za zlo tohto sveta môže Žid – rozsievač kúkoľa, Bodybuilderberg alebo kybernetickí nekroilumináti z Nibiru.




Klinické prejavy

Neochvejná istota v názoroch
Ako povedal Coelho beatnickej generácie Kajo Bukowski: „Problém so svetom je ten, že inteligentní ľudia sú plní pochybností a blbci zase sebaistoty".

Bukowski... hm, nebude to Žid?

V každom prípade neexistujú rigidnejší a menej otvorení ľudia než konšpirátori. Ja si pokojne priznám, že viem veľké ****o o tom, ako svet funguje. Naproti tomu konšpirátori to vedia úplne presne. Často vám budú síce tvrdiť, že oni iba kladú otázky. Lenže problém je v tom, že na ne od vás nechcú odpoveď, ale iba potvrdenie svojho názoru.

Selekcia informácií
Vyberať si podstatné a legitímne informácie je veľmi dôležité. Lenže u konšpirátorov je táto činnosť zautomatizovaná a sprimitivizovaná a informácie nerozdeľujú podľa ich obsahu, ale podľa zdroja. A tie sú pre nich iba dva: mainstream a alternatíva. Ak pochádza správa z tzv. mainstreamových médií a môže byť sebalogickejšia a sebavierohodnejšia, automaticky ju odmietnu. Na druhej strane bez akýchkoľvek výhrad prijmú každý hoax, nezmyselnú chobotinu zo svojho obľúbeného slobodného protiprúdneho média alebo ničím nepodložený názor iného konšpirátora. Case in point: „boeing nemohli zasiahnuť raketou BUK, lebo tá vraj letí rovnako rýchlo ako to lietadlo!" (diskusia na topkách predvčerom) Spravodajská agentúra VRAJ je síce dostatočne hodnoverný zdroj, no odhliadnuc od toho, že zistenie rýchlosti BUKu je otázkou asi trojsekundového googlenia, tak sa skúsme len tak kondične na malú chvíľu, aby nám to príliš neublížilo, logicky zamyslieť, že prečo by niekto vyvíjal protilietadlovú raketu, ktorá nedosahuje ani rýchlosť zvuku. Hmmmm????
A najväčšia sranda na tom je, že konšpirátori toto celé volajú kritické myslenie! Muhaha!



Absencia rozmýšľania
To vyššie uvedené nie je jediný bizarný paradox kajšmentkátorov. Jednak si, napriek obrovskému rozsahu svojho kritického myslenia, nejako nechcú uvedomiť, že aj konšpirácie sú dobrý biznis. Gazilióny konšpiračných webov, trilióny filmových dokumentov a teratony tlačených publikácií, ktorých autori im ani sami neveria. Áno, konšpirácie normálne ľuďom zarábajú peniaze. Ale zase nemajú také zisky ako ten s****ený nenažraný farmabiznis. Preto netreba jesť drahé lieky, ale kúpiť si biorezonančné antirakovinové čípky len za 1200 éčiek alebo si dať päť procedúr organického feng-shui klystíru len po stopade. Penicilín by žrali iba neinformované ovce. A ďalej je zaujímavé, že čím dlhšie žijeme v tomto temnom orwellovskom svete otroctva a informačnej neslobody, tým ľahšie sa dá ku všetkým tým super tajným informáciám dostať. Ale to je taká malá záhada, ktorou sa konšpirátori zrejme nemajú čas zaoberať.



Liečba

Britskí vedci zistili, že presvedčiť konšpirátorov argumentáciou je takmer nemožné. Je to asi ako naučiť jesť opicu príborom. Chce to strašne veľa času a aj keď sa to podarí, tak to funguje iba chvíľu a keď na opicu nedávate pozor, tak ten príbor po čase aj tak odloží, banán hodí o zem podupe po ňom, oští ho, vzniknutú hmotu rozotrie po dlážke a zje banánovú šupku. Lebo je to tak pre ňu jednoducho prirodzenejšie. Ak to však napriek tomu skúsite, väčšinou narazíte na toto:

- podpora rôznymi autoritami, ako: to je predsa už dávno známe, že... / je veľa odborníkov, ktorí to tvrdia... alebo mám kamárata, ktorý má kamaráta a ten tam bol
- tvrdenie, že niektoré konšpiračné teórie sa v minulosti ukázali ako pravdivé, čo má asi vyvolať dojem, že nakoniec budú pravdivé všetky, alebo čo...
- obvinenia zo zaujatosti / brainwashu mainstreamovými médiami
- „chalan, ty si dobre mimo"



Môžete sa pokúsiť konšpirátorov ignorovať a tvrdiť, že vám je to jedno. Tým ale riskujete, že to pochopia ako výzvu na šírenie svojej „pravdy", lebo ako vám ****a môže byť jedno, že nám zatajujú, že Mesiac je hologram???
none
20

16. Čeka 16.02.2020, 21:21

afinabul aby si zase nemusel nick menit

Ste priemerný až podpriemerný trtko, ktorého neberie vážne ani vaša vlastná čivava a naposledy vás počúvali na domovej schôdzi, aj to iba päť sekúnd, kým vás neprekričali ostatní priemerní trtkovia? Pridajte sa ku konšpirátorom! Razom sa z vás stane rešpektovaný odborník na medzinárodné dianie a navyše člen elitného klubu zasvätených, ktorí disponujú prudko utajovanými informáciami, ktoré zostávajú bežným ľuďom skryté. A t...

16.02.2020, 21:31
Ale as takto? odkaz
Ja nie som sám, to ty si SÁM.
none
21

20. afinabul 16.02.2020, 21:31

Ale as takto? https://www.youtube.com/watch?v=OXsfvorwBgE
Ja nie som sám, to ty si SÁM.

16.02.2020, 21:33
To si píš že nie si sám Tvoj psychiater je s tebou
none
22

16. Čeka 16.02.2020, 21:21

afinabul aby si zase nemusel nick menit

Ste priemerný až podpriemerný trtko, ktorého neberie vážne ani vaša vlastná čivava a naposledy vás počúvali na domovej schôdzi, aj to iba päť sekúnd, kým vás neprekričali ostatní priemerní trtkovia? Pridajte sa ku konšpirátorom! Razom sa z vás stane rešpektovaný odborník na medzinárodné dianie a navyše člen elitného klubu zasvätených, ktorí disponujú prudko utajovanými informáciami, ktoré zostávajú bežným ľuďom skryté. A t...

16.02.2020, 21:34
Som to dočítal, takže si si to prstoval sám?
none
24

22. afinabul 16.02.2020, 21:34

Som to dočítal, takže si si to prstoval sám?

16.02.2020, 21:36
Odhaluj nech DF padne na zadok
none
6
16.02.2020, 20:58
Čeka- ty bez hanby hovoríš o útokoch a sám to používaš ako dennú metódu.
none
9

6. havran 16.02.2020, 20:58

Čeka- ty bez hanby hovoríš o útokoch a sám to používaš ako dennú metódu.

16.02.2020, 21:01
havran súdruh o akých útokoch píšeš ???
none
17

9. Čeka 16.02.2020, 21:01

havran súdruh o akých útokoch píšeš ???

16.02.2020, 21:21
Čeka- myslíš, že si schopný nejakú kritiku prijať? Skús sebakritikou. Teraz som ťa asi rozosmial. Hádam budeš dobre spať.
none
23

17. havran 16.02.2020, 21:21

Čeka- myslíš, že si schopný nejakú kritiku prijať? Skús sebakritikou. Teraz som ťa asi rozosmial. Hádam budeš dobre spať.

16.02.2020, 21:34
Havran ja som žiadnu konštruktívnu kritiku od teba nikdy nedostal . To asi nevieš
none
18
16.02.2020, 21:23
ufffffffffffffffffffffffKaso ideeeeeeš
none
27
16.02.2020, 21:44
Je tu na tom Slovensku vôbec nejaký nežid a nechazar ??? Lebo idem k dnepru a na kaukaz nejakeho vyhladať

huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
👍: ondrej61
none
31

27. Čeka 16.02.2020, 21:44

Je tu na tom Slovensku vôbec nejaký nežid a nechazar ??? Lebo idem k dnepru a na kaukaz nejakeho vyhladať

huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

16.02.2020, 21:48
LOL, My vyhráme, presne tak, ako vždy: odkaz
none
32
16.02.2020, 21:48
Už máš titulky na tu hru od ježiška ?
none
34

32. Čeka 16.02.2020, 21:48

Už máš titulky na tu hru od ježiška ?

16.02.2020, 22:01
Nu što malčik malenkeij, u tebja balšoj prs? Nstra**** sebja, tvoj balšoj prs zabije tebja, och stra****eš? odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 156 811 B vygenerované za : 0.090 s unikátne zobrazenia tém : 36 158 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si sa niekedy zamýšľal, ako bude vyzerať ten Nový Jeruzalem, nebeské kráľovstvo, ktoré má zostúpiť, podľa proroctva 😉 Nuž, asi ťa sklamem trochu, ale nejedná sa o klasické mesto...

citát dňa :

To, že je niekto dospelý, nemusí hneď znamenať, že je aj rozumný.