hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Fotooon, veriaci-4

príspevkov
48
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 6.11.2016 11:43
posledná zmena 6.11.2016 20:00
1
06.11.2016, 11:43
Vravíte, že...Ježiš sa stal Božim Synom až po pokstení D.S.

S týmto ja nesúhlasím.
1 Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. 2 Ono bolo na počiatku u Boha. 3 Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo.
14 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.

A Slovo sa telom stalo. Nie že Slovo sa prevtelilo do tela neporušiteľného semena.
👍: stefan 5
none
3

1. 06.11.2016, 11:43

Vravíte, že...Ježiš sa stal Božim Synom až po pokstení D.S.

S týmto ja nesúhlasím.
1 Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. 2 Ono bolo na počiatku u Boha. 3 Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo.
14 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.

A Slovo sa telom stalo. Nie že Slovo sa prevtelilo do tela neporušiteľného s...

06.11.2016, 11:45
To tvrdia aj Svedkovia Jehovovi.
none
5

3. 06.11.2016, 11:45

To tvrdia aj Svedkovia Jehovovi.

06.11.2016, 11:51
čo tvrdia?
none
6

5. 06.11.2016, 11:51

čo tvrdia?

06.11.2016, 11:52
Že Ježiš sa stal Božím synom až pri krste.
none
18

6. 06.11.2016, 11:52

Že Ježiš sa stal Božím synom až pri krste.

06.11.2016, 12:42
Prečo vždy, keď existuje nejaká herézia poriadne pritiahnutá za vlasy, musia ju mať Svedkovia Jehovovi naznášanú vo svojom katechizme?
none
7

5. 06.11.2016, 11:51

čo tvrdia?

06.11.2016, 11:55
Mne to nejde napríklad do súladu s tým že ježiš už ako 12-ročný vynikal mimoriadnou múdrosťou, a keď zostal v Božom chráme tak Márii a Jozefovi povedal že má byť tam, kde ide o Jeho Otca. Nazýval teda Boha svojíím Otcom ešte ako chlapec.
none
8

7. 06.11.2016, 11:55

Mne to nejde napríklad do súladu s tým že ježiš už ako 12-ročný vynikal mimoriadnou múdrosťou, a keď zostal v Božom chráme tak Márii a Jozefovi povedal že má byť tam, kde ide o Jeho Otca. Nazýval teda Boha svojíím Otcom ešte ako chlapec.

06.11.2016, 11:56
Ale ak to nesprávne chápem, tú príhodu z chrámu, nechám sa poučiť. Ale iba z Písma.
none
20

8. 06.11.2016, 11:56

Ale ak to nesprávne chápem, tú príhodu z chrámu, nechám sa poučiť. Ale iba z Písma.

06.11.2016, 12:46
Niet sa v čom ďalej poučať. Keď biblia píše, že tráva je zelená, je zbatočné čakať na nejaký špecializovaný výklad, ktorý trávu prerobí na červenú.
none
19

7. 06.11.2016, 11:55

Mne to nejde napríklad do súladu s tým že ježiš už ako 12-ročný vynikal mimoriadnou múdrosťou, a keď zostal v Božom chráme tak Márii a Jozefovi povedal že má byť tam, kde ide o Jeho Otca. Nazýval teda Boha svojíím Otcom ešte ako chlapec.

06.11.2016, 12:44
Som rád, že aspoň v tomto si použil písmo a odmietol heréziu svedkov Brooklynských podvodov.
none
4

1. 06.11.2016, 11:43

Vravíte, že...Ježiš sa stal Božim Synom až po pokstení D.S.

S týmto ja nesúhlasím.
1 Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. 2 Ono bolo na počiatku u Boha. 3 Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo.
14 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.

A Slovo sa telom stalo. Nie že Slovo sa prevtelilo do tela neporušiteľného s...

06.11.2016, 11:49
Myslíte si že pri krste Ježiša Boh Otec povedal tak a teraz holubicou sa prevtelíš do tela? nie.

13 Vtedy Ježiš prišiel z Galiley k Jordánu za Jánom, aby sa mu dal pokrstiť. 14 Ale Ján mu odporoval a hovoril: "Ja by som sa mal dať tebe pokrstiť, a ty prichádzaš ku mne?" 15 Ježiš mu však povedal: "Len to nechaj, lebo sa patrí, aby sme splnili všetko, čo je spravodlivé." Potom mu už neodporoval. 16 Keď bol Ježiš pokrstený, hneď vystúpil z vody. Vtom sa mu otvorilo nebo a on videl Božieho Ducha, ktorý ako holubica zostupoval a prichádzal nad neho. 17 A z neba zaznel hlas: "Toto je môj milovaný Syn, v ktorom mám zaľúbenie."

Čo si tu treba všímať?
13 Vtedy Ježiš prišiel z Galiley k Jordánu za Jánom, aby sa mu dal pokrstiť. 14 Ale Ján mu odporoval a hovoril: "Ja by som sa mal dať tebe pokrstiť, a ty prichádzaš ku mne?" 15 Ježiš mu však povedal: "Len to nechaj, lebo sa patrí, aby sme splnili všetko, čo je spravodlivé." Potom mu už neodporoval.

Prečo mu tak Ján Krstiteľ povedal? Lebo v ježišovom tele už pred tým prebývalo Slovo.
Ježiš Kristus nepotreboval žiaden krst. Ten krst bolo akoby podriadenie sa vôle Otca a od tej doby začal Ježiš plne pôsobiť.
👍: stefan 5
none
9

1. 06.11.2016, 11:43

Vravíte, že...Ježiš sa stal Božim Synom až po pokstení D.S.

S týmto ja nesúhlasím.
1 Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. 2 Ono bolo na počiatku u Boha. 3 Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo.
14 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.

A Slovo sa telom stalo. Nie že Slovo sa prevtelilo do tela neporušiteľného s...

06.11.2016, 12:09
Nie, ja nehovorím, že Ježiš sa stal Božim Synom až po pokstení D.S. Niečo si si špatne prečítal. Ježiš je od počiatku Synom Božím a zároveň Bohom:

Zjv 5:13; Jn 14:9; Jn 1,1-3

Uctievať máme jedine Otca, ktorého súčasťou je aj on sám - Ježiš Kristus:
Jn 14:9: Kto mňa videl, videl Otca
Zjv 5:13: Sediacemu na tróne A Baránkovi dobrorečenie a česť a sláva a sila na veky vekov.
Zjv 19:13: A bol oblečený v rúchu, pokropenom krvou, a jeho meno sa zovie: Slovo Božie.
Jn 1,1: V počiatku bolo Slovo a to Slovo bolo u Boha a to Slovo bol Boh
none
10

9. 06.11.2016, 12:09

Nie, ja nehovorím, že Ježiš sa stal Božim Synom až po pokstení D.S. Niečo si si špatne prečítal. Ježiš je od počiatku Synom Božím a zároveň Bohom:

Zjv 5:13; Jn 14:9; Jn 1,1-3

Uctievať máme jedine Otca, ktorého súčasťou je aj on sám - Ježiš Kristus:
Jn 14:9: Kto mňa videl, videl Otca
Zjv 5:13: Sediacemu na tróne A Baránkovi dobrorečenie a česť a sláva a sila na veky vekov.
Zjv 19:13: A bol oblečený v rúchu, pokropenom krvou, a jeho meno sa zovie: Slovo Božie.
Jn...

06.11.2016, 12:13
Ak to Veriaci-4 tvrdí, tak s ním nesúhlasím, pretože to nie je biblické. Ale nech sem predloží svoje argumenty, pozriem sa na to.
none
11

9. 06.11.2016, 12:09

Nie, ja nehovorím, že Ježiš sa stal Božim Synom až po pokstení D.S. Niečo si si špatne prečítal. Ježiš je od počiatku Synom Božím a zároveň Bohom:

Zjv 5:13; Jn 14:9; Jn 1,1-3

Uctievať máme jedine Otca, ktorého súčasťou je aj on sám - Ježiš Kristus:
Jn 14:9: Kto mňa videl, videl Otca
Zjv 5:13: Sediacemu na tróne A Baránkovi dobrorečenie a česť a sláva a sila na veky vekov.
Zjv 19:13: A bol oblečený v rúchu, pokropenom krvou, a jeho meno sa zovie: Slovo Božie.
Jn...

06.11.2016, 12:17
.....Veď už v starom zákone platilo:
Žalm 2,11-12
Slúžte JHVH v bázni a veseľte sa s trasením. ĽÚBAJTE SYNA, aby sa nerozhneval, a pohynuli by ste na ceste, lebo sa skoro zapáli jeho hnev. Blahoslavení sú všetci, ktorí sa utiekajú k nemu.
odkaz
none
12

9. 06.11.2016, 12:09

Nie, ja nehovorím, že Ježiš sa stal Božim Synom až po pokstení D.S. Niečo si si špatne prečítal. Ježiš je od počiatku Synom Božím a zároveň Bohom:

Zjv 5:13; Jn 14:9; Jn 1,1-3

Uctievať máme jedine Otca, ktorého súčasťou je aj on sám - Ježiš Kristus:
Jn 14:9: Kto mňa videl, videl Otca
Zjv 5:13: Sediacemu na tróne A Baránkovi dobrorečenie a česť a sláva a sila na veky vekov.
Zjv 19:13: A bol oblečený v rúchu, pokropenom krvou, a jeho meno sa zovie: Slovo Božie.
Jn...

06.11.2016, 12:20
"Ježiš je od počiatku Synom Božím a zároveň Bohom:"

To je pravda ale veriaci napísal že to Slovo sa až pri krste Ježiša akoby do Ježiša dostalo. Že dovtedy bol Ježiš ako neporušiteľné semeno Božie, ale nie Slovo, Boží Syn. Že Ježiš sa stal Slovom, Božím Synom až po krste. Teda že Ježiš sa stal 2 osobou trojice až po krste. Dovtedy 2 osoba Boh Syn (SLovo) nebolo v Ježišovi.
none
13

12. 06.11.2016, 12:20

"Ježiš je od počiatku Synom Božím a zároveň Bohom:"

To je pravda ale veriaci napísal že to Slovo sa až pri krste Ježiša akoby do Ježiša dostalo. Že dovtedy bol Ježiš ako neporušiteľné semeno Božie, ale nie Slovo, Boží Syn. Že Ježiš sa stal Slovom, Božím Synom až po krste. Teda že Ježiš sa stal 2 osobou trojice až po krste. Dovtedy 2 osoba Boh Syn (SLovo) nebolo v Ježišovi.

06.11.2016, 12:20
A ty si s veriacim súhlasil zdá sa mi
none
14

13. 06.11.2016, 12:20

A ty si s veriacim súhlasil zdá sa mi

06.11.2016, 12:23
Takto veriaci oddelil Ježiša od Slova. A akoby boli dve osoby v Ježišovi. Ježiš a neskôr doňho vstúpilo Slovo Boh Syn. To by mal potom Ježiš dve vedomia. A je to divná predstava
none
16

14. 06.11.2016, 12:23

Takto veriaci oddelil Ježiša od Slova. A akoby boli dve osoby v Ježišovi. Ježiš a neskôr doňho vstúpilo Slovo Boh Syn. To by mal potom Ježiš dve vedomia. A je to divná predstava

06.11.2016, 12:32
Nechaj, nech sa Veriaci-4 ku tomu sám vyjadrí. Nerád robím predčasné závery.
none
15

13. 06.11.2016, 12:20

A ty si s veriacim súhlasil zdá sa mi

06.11.2016, 12:31
Ak som s ním súhlasil, tak rozhodne nie v tomto. Ten príspevok musel obsahovať aj niečo iné, a s tým som súhlasil.
none
17

12. 06.11.2016, 12:20

"Ježiš je od počiatku Synom Božím a zároveň Bohom:"

To je pravda ale veriaci napísal že to Slovo sa až pri krste Ježiša akoby do Ježiša dostalo. Že dovtedy bol Ježiš ako neporušiteľné semeno Božie, ale nie Slovo, Boží Syn. Že Ježiš sa stal Slovom, Božím Synom až po krste. Teda že Ježiš sa stal 2 osobou trojice až po krste. Dovtedy 2 osoba Boh Syn (SLovo) nebolo v Ježišovi.

06.11.2016, 12:36
Ježišovým krstom D.Sv. bolo akurát aktivované jeho povolanie. nie to, kým on bol/je. Veď už v 12-tich rokoch povedal:
Lk 2:49: Čo to, že ste ma hľadali? Či ste nevedeli, že musím byť vo veciach svojho Otca?
(čiže bol synom nebeského Otca aj pred vtelením D.Sv.)
none
21

17. 06.11.2016, 12:36

Ježišovým krstom D.Sv. bolo akurát aktivované jeho povolanie. nie to, kým on bol/je. Veď už v 12-tich rokoch povedal:
Lk 2:49: Čo to, že ste ma hľadali? Či ste nevedeli, že musím byť vo veciach svojho Otca?
(čiže bol synom nebeského Otca aj pred vtelením D.Sv.)

06.11.2016, 13:29
Myslím fotoon,že luther napísal,že Pán Ježiš žiadny pozemský krst nepotreboval.S tým možno len súhlasiť,takže aktivované asi nebolo nič,aj keby sa to tak mohlo zdať.
none
22

21. stefan 5 06.11.2016, 13:29

Myslím fotoon,že luther napísal,že Pán Ježiš žiadny pozemský krst nepotreboval.S tým možno len súhlasiť,takže aktivované asi nebolo nič,aj keby sa to tak mohlo zdať.

06.11.2016, 13:41
Jasné že nepotreboval.
none
24

21. stefan 5 06.11.2016, 13:29

Myslím fotoon,že luther napísal,že Pán Ježiš žiadny pozemský krst nepotreboval.S tým možno len súhlasiť,takže aktivované asi nebolo nič,aj keby sa to tak mohlo zdať.

06.11.2016, 13:52
Ten krst bolo akoby podriadenie sa vôle Otca a od tej doby začal Ježiš plne pôsobiť.
Možno tým myslel aktivaciou jeho povolania.
No v skutočnosti nepotreboval Ježiš krst ved je Boh Syn. A bezhriešny.
Týmto aktom sa Ježiš ako Syn podriadil Otcovi a začal plne pôsobiť.
none
25

21. stefan 5 06.11.2016, 13:29

Myslím fotoon,že luther napísal,že Pán Ježiš žiadny pozemský krst nepotreboval.S tým možno len súhlasiť,takže aktivované asi nebolo nič,aj keby sa to tak mohlo zdať.

06.11.2016, 13:53
Asi máš pravdu. Slovo "aktivované" nie je zrovna najšťastnejší výraz, pretože Ježiš má absolútnu moc už hneď od počiatku, od kedy bol vyslovený, ako Slovo Božie. V Lukášovi 3,23 je hneď po tom krste napísané: "Keď Ježiš začal účinkovať, mal asi tridsať rokov." ....Čiže začal účinkovať. V tomto zmysle treba chápať to slovo "aktivované". Že proste vtedy začal napĺňať svoju službu....
none
26

12. 06.11.2016, 12:20

"Ježiš je od počiatku Synom Božím a zároveň Bohom:"

To je pravda ale veriaci napísal že to Slovo sa až pri krste Ježiša akoby do Ježiša dostalo. Že dovtedy bol Ježiš ako neporušiteľné semeno Božie, ale nie Slovo, Boží Syn. Že Ježiš sa stal Slovom, Božím Synom až po krste. Teda že Ježiš sa stal 2 osobou trojice až po krste. Dovtedy 2 osoba Boh Syn (SLovo) nebolo v Ježišovi.

06.11.2016, 14:12
Luther,tieto veci sa ťažko vysvetlujú.....Ja uznavam, a aj viac krat s napísal, že nie som učitelsky typ....na tomto priklade sa to potvrdilo....
Ja velmi dobre viem, že Ježiš je bozim synom od samého pociatku...ved nespocetne krat o tom píšem......to slovo ,bolo u Boha a to slovo bolo Boh a stalo sa telom.....s tymto ja problem nemam.....
Ak chceme pochopiť ale bozie dielo a o co tu kraca, tak musíme sa vedieť pozerať na Ježisa ako dokonalého cloveka, a zaroven aj dokonalého Boha.....A to uz je problém....pozerať sa na Ježisa ako dokonalého Boha, nieje až taky problém, a pozerať sa ako na dokonalého cloveka, tiež nie je az taky problém.....
Ježiš nam ukazal cestu.....tu nejde len o to aby sme verili v Ježiša ale aj pochopili jeho posobenie na tejto zemi......Vsetko to co robil je nam príkladom.....aby sme to robili aj my.....
teraz sa to pokusim vysvetliť.....
my ludia sa rodime na tejto zemi normalnym klasickým spôsobom, to je z vole muža aj zeny.....to je že sa mužske semeno spoji so ženským vajickom......Rodime sa ako ludskí synovia a dcery......sme pod dedicným hriechom......
Ježiš nam ukazal priklad ,co mame robiť.....(musíme sa znova narodiť),......ale už to nebudetym klasickým spôsobom......
to znamena že my ludia sa rodime ako ludskí synovia a v priebehu svojho zivota sa môžeme stať Božim synmi.....
cize božimi synmi sa staneme ak sme porkrstení D.S.......
Ježiš toto podstupil aj ked vieme ze on to robiť nemusel, pretože on Bol Bozim synom od samého pociatku na rozdiel od ludí.......
Ak som aj napísal že bol bozim synom az po pokrsteni D.S. tak to chap tak že sa na neho pozeraš v tej chvili ako na dokonalého cloveka.....
On sam o sebe hovoril že je synom človeka.....
To su tie bozie tajomstva..........
Ježiš nepotreboval krst, a ano bol aj plny D. S.......ale je rozdiel byť plny D.S. a obdrzať moc ducha Svätého.......
Vsimni si ked isiel na púšt.....bol plny D.S. a vracial sa v moci D.S......
lee som v inej teme sa snazil vysvetliť zlozenie bozej a ludskej rodiny......a doslo aj k tým nedorozumeniam ohladom božskosti Ježiša od samého pociatku....
Islo mi o to ab ako katolicka pochopila, že aj Maria sa narodila ako clovek, z vole muža a ženy......nicim sa nerodlisovala od iných ludí.....Ak toto katolíci pochopia, prestanu davat Mariu na uroven Boha.....
Je toho samozrejme viac, je treba pochopit ake je to sa narodiť z porusitelneho semena a neporusitelneho semena....
sam apostol Peter pise jasne....
eď ste sa znovuzrodili nie z porušiteľného semena, ale z neporušiteľného: Božím slovom, živým a večným. 24 Lebo
každé telo je ako tráva
a všetka jeho sláva ako kvet trávy.
Tráva uschne, kvet odpadne,
25 ale Pánovo slovo trvá naveky.
A to je to slovo, ktoré sa vám zvestovalo.
toto musi clovek zažiť a potom može volať Abba Otče......pretože Jeho Duch svedci spolu s Duchom Božim že sme božie deti......
Ježiš toto podstupil, ozvalo sa z neba Toto je ten, v ktorom sa my zalubilo........AK KED VIEME ZE ON TO NEPOTREBOVAL......

V tej chvili sa treba pozerat na Ježiša ako cloveka...........
none
28

26. 06.11.2016, 14:12

Luther,tieto veci sa ťažko vysvetlujú.....Ja uznavam, a aj viac krat s napísal, že nie som učitelsky typ....na tomto priklade sa to potvrdilo....
Ja velmi dobre viem, že Ježiš je bozim synom od samého pociatku...ved nespocetne krat o tom píšem......to slovo ,bolo u Boha a to slovo bolo Boh a stalo sa telom.....s tymto ja problem nemam.....
Ak chceme pochopiť ale bozie dielo a o co tu kraca, tak musíme sa vedieť pozerať na Ježisa ako dokonalého cloveka, a zaroven aj dokonalého Boha.....A ...

06.11.2016, 14:47
bol by som rad, keby si sa vyjadril foton k mojej 26......možno že nepíšem celkom spravne, ale su to dosť ťažke temy, a vysvetlovať to niekomu je naozaj ošemetné......Ty maš ucitelsky dar........
none
31

28. 06.11.2016, 14:47

bol by som rad, keby si sa vyjadril foton k mojej 26......možno že nepíšem celkom spravne, ale su to dosť ťažke temy, a vysvetlovať to niekomu je naozaj ošemetné......Ty maš ucitelsky dar........

06.11.2016, 16:42
Nemyslím si, že mám učiteľský dar. Jednoducho len verím biblii, ako ty.

...Máš teda na mysli, že Ježiš sa krstom Jánovým (pri ktorom na neho zostúpil D.Sv.) vlastne posunul ďalej na jeho ceste, ako dokonalého človeka? ....Jedna vec je zaujímavá, že žiadna z nebeských bytostí nemala to privilégium stať sa aj človekom a prechádzať tým, čím my ľudia bežne prechádzame. Ježiš bol jediný. V tomto zmysle je možné chápať aj slová pisateľa listu Hebrejom:
Hebr 5:9: a súc zdokonalený stal sa všetkým, ktorí ho poslúchajú, pôvodcom večného spasenia
Hebr 7:28: Lebo zákon ustanovuje za najvyšších kňazov ľudí, ktorí majú slabosť, ale slovo prísahy, ktorá sa udiala po zákone, ustanovuje Syna, zdokonaleného na večnosť.
....niekto by sa mohol spýtať, aké "zdokonalenie" Kristus vlastne potreboval, keď bol od počiatku Boh. Toto je to zdokonalenie: bol zdokonalený o skúsenosť, ktorú žiadna z nebeských bytostí nemá, a to je skúsenosť života človeka na zemi. No a pretože je Kristus súčasťou Boha, BOL TOUTO EPIZÓDOU ZDOKONALENÝ SÁM BOH.

"cize božimi synmi sa staneme ak sme porkrstení D.S......." >>> ja si skôr myslím, že Božími synmi sa stávame vo chvíli, keď srdcom prijmeme Krista ako svojho spasiteľa a ústami mu to povieme: odkaz Krst D.Sv. je potom zmocnenie do služby Bohu: odkaz
none
32

31. 06.11.2016, 16:42

Nemyslím si, že mám učiteľský dar. Jednoducho len verím biblii, ako ty.

...Máš teda na mysli, že Ježiš sa krstom Jánovým (pri ktorom na neho zostúpil D.Sv.) vlastne posunul ďalej na jeho ceste, ako dokonalého človeka? ....Jedna vec je zaujímavá, že žiadna z nebeských bytostí nemala to privilégium stať sa aj človekom a prechádzať tým, čím my ľudia bežne prechádzame. Ježiš bol jediný. V tomto zmysle je možné chápať aj slová pisateľa listu Hebrejom:
Hebr 5:9: a súc zdokonalený stal sa ...

06.11.2016, 18:23
dakujem za tuto odpoved foton.....neprajníci čakali niečo viac.......
vsetci sa mame stať božími synmi a božími dcerami, to jre to o com je podstata božieho posobenia na tejto zemi.......
Ježiš prisiel na tuto zem aby nam ukazal cestu..........
Ježiš prisiel aby nam uzal pravdu......
Ježiš prisiel aby nám ukázal život.......
none
27

1. 06.11.2016, 11:43

Vravíte, že...Ježiš sa stal Božim Synom až po pokstení D.S.

S týmto ja nesúhlasím.
1 Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. 2 Ono bolo na počiatku u Boha. 3 Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo.
14 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.

A Slovo sa telom stalo. Nie že Slovo sa prevtelilo do tela neporušiteľného s...

06.11.2016, 14:32
Luther,tak mi popíš ako sa to stalo.......Bola Maria tehotná?.......Porodila normalne klasickým spôsobom?......alebo to bolo nieco nadprirodzené a vedla Marii sa z nicoho nič zjavilo dieťa.........
Bolo jej vajíčko oplodnené?..........
none
29

27. 06.11.2016, 14:32

Luther,tak mi popíš ako sa to stalo.......Bola Maria tehotná?.......Porodila normalne klasickým spôsobom?......alebo to bolo nieco nadprirodzené a vedla Marii sa z nicoho nič zjavilo dieťa.........
Bolo jej vajíčko oplodnené?..........

06.11.2016, 16:39
Ja neviem ako sa to presne stalo. No z písma je zjavné, že Mária porodila normálnym prirodzeným spôsobom. Kedže bola aj darovať do chrámu hrdličky alebo čo.Čo jasne svedčí že Mária porodila normálne. Keby sa vedľa Márie z ničoho nič zjavilo dieťa? Najskôr nie. Keby to tak bolo, Tak Mária by nemusela počať s Duchom Svätým, ale by sa Ježiš len zjavil pred ňou ale to by potom nebola ani matka Ježiša ako človeka. Bolo vajíčko oplodnené, alebo Duch Svätý len vstúpil do maternice Márie? Na to ti neviem odpovedať a myslím si, že to nás ani trápiť nemusí. Nie je podstatné aby kresťania rozoberali ako to bolo či bolo vajíčko oplodnené.
none
30

29. 06.11.2016, 16:39

Ja neviem ako sa to presne stalo. No z písma je zjavné, že Mária porodila normálnym prirodzeným spôsobom. Kedže bola aj darovať do chrámu hrdličky alebo čo.Čo jasne svedčí že Mária porodila normálne. Keby sa vedľa Márie z ničoho nič zjavilo dieťa? Najskôr nie. Keby to tak bolo, Tak Mária by nemusela počať s Duchom Svätým, ale by sa Ježiš len zjavil pred ňou ale to by potom nebola ani matka Ježiša ako človeka. Bolo vajíčko oplodnené, alebo Duch Svätý len vstúpil do maternice Márie? Na to ti nevi...

06.11.2016, 16:40
Počať z Ducha Svätého
none
33

29. 06.11.2016, 16:39

Ja neviem ako sa to presne stalo. No z písma je zjavné, že Mária porodila normálnym prirodzeným spôsobom. Kedže bola aj darovať do chrámu hrdličky alebo čo.Čo jasne svedčí že Mária porodila normálne. Keby sa vedľa Márie z ničoho nič zjavilo dieťa? Najskôr nie. Keby to tak bolo, Tak Mária by nemusela počať s Duchom Svätým, ale by sa Ježiš len zjavil pred ňou ale to by potom nebola ani matka Ježiša ako človeka. Bolo vajíčko oplodnené, alebo Duch Svätý len vstúpil do maternice Márie? Na to ti nevi...

06.11.2016, 18:35
samozrejme......nie je podstatné ci bolo vajicko oplodnené....(ale ono oplodnene muselo byť predsa nie?)..........
tu je jediné potrebne uvedomenie....Ježiš prisiel normalne na svet ako clovek......To znamena
narodil sa ako kazdy iny clovek.....( nespadol z luftu)
Maria ho porodila ako rodi kazda ina žena dieťa........
vajičko Marie bolo oplodnene(inač by predsa ako ludska žena nepriviedla na svet niekoho..........
maš s tým problém Luther?...........
ako oplodnil Duch Svaty Mariu?..........Neviem Luther, ale viem že bola oplodnena D.S........
none
34

33. 06.11.2016, 18:35

samozrejme......nie je podstatné ci bolo vajicko oplodnené....(ale ono oplodnene muselo byť predsa nie?)..........
tu je jediné potrebne uvedomenie....Ježiš prisiel normalne na svet ako clovek......To znamena
narodil sa ako kazdy iny clovek.....( nespadol z luftu)
Maria ho porodila ako rodi kazda ina žena dieťa........
vajičko Marie bolo oplodnene(inač by predsa ako ludska žena nepriviedla na svet niekoho..........
maš s tým problém Luther?...........
ako oplodnil Duch S...

06.11.2016, 19:08
prečítaj si 29.
Ja viem že sa narodil Ježiš prirodzene ako každý iný človek.
A neriešim či bolo oplodnené jej vajíčko, alebo len Duch Svätý len vstúpil do maternice Márie.
Podľa mňa to ani nie je nejak potrebné to vedieť.
none
35

34. 06.11.2016, 19:08

prečítaj si 29.
Ja viem že sa narodil Ježiš prirodzene ako každý iný človek.
A neriešim či bolo oplodnené jej vajíčko, alebo len Duch Svätý len vstúpil do maternice Márie.
Podľa mňa to ani nie je nejak potrebné to vedieť.

06.11.2016, 19:17
no ale vypada to že pre niekoho to problém je Luther....(som rad že pre teba to problém nie je).......

ktovie ako sa k tomu postaví astax.....

otazka ci bolo alebo nebolo oplodnene vajíčko je viac doležita ako si myslíme.......(MUSELO BYT OPLODNENE)
none
36

35. 06.11.2016, 19:17

no ale vypada to že pre niekoho to problém je Luther....(som rad že pre teba to problém nie je).......

ktovie ako sa k tomu postaví astax.....

otazka ci bolo alebo nebolo oplodnene vajíčko je viac doležita ako si myslíme.......(MUSELO BYT OPLODNENE)

06.11.2016, 19:19
Tak nie je to dôležité až tak aby to nejak ovplivnilo tvoje spasenie keď budeš vedieť či bolo oplodnené vajíčko alebo len Duch Svätý len vstúpil do maternice Márie
none
37

36. 06.11.2016, 19:19

Tak nie je to dôležité až tak aby to nejak ovplivnilo tvoje spasenie keď budeš vedieť či bolo oplodnené vajíčko alebo len Duch Svätý len vstúpil do maternice Márie

06.11.2016, 19:20
Dôležitá je viera a pravda. Znovuzrodenie pokánie a pochopenie toho, že Ježiš svojou jedinou dostatočnou obetou zmyl naše hriechy len v to treba uveriť. Uveriť v Krista. Kto uverí nie je súdený.
none
38

37. 06.11.2016, 19:20

Dôležitá je viera a pravda. Znovuzrodenie pokánie a pochopenie toho, že Ježiš svojou jedinou dostatočnou obetou zmyl naše hriechy len v to treba uveriť. Uveriť v Krista. Kto uverí nie je súdený.

06.11.2016, 19:23
Boh ťa isto neodsúdi za to že nevieš ako to bolo s Maríínym vajíčkom. To sú veci ktoré nás trápiť nemusia. Treba uveriť v Krista jeho obetu a zmrtvyvstanie. To je skutočne dôležité
none
39

36. 06.11.2016, 19:19

Tak nie je to dôležité až tak aby to nejak ovplivnilo tvoje spasenie keď budeš vedieť či bolo oplodnené vajíčko alebo len Duch Svätý len vstúpil do maternice Márie

06.11.2016, 19:24
Luther: Duch Svätý len vstúpil do maternice Márie

Je o tom nejaká teologická dišputa?
none
41

39. Lemmy 06.11.2016, 19:24

Luther: Duch Svätý len vstúpil do maternice Márie

Je o tom nejaká teologická dišputa?

06.11.2016, 19:27
Už som to písal. Ja nebudem rozoberať či Duch Svätý oplodnil jej vajíčko, alebo len či vstúpil do Máriinej maternice. Keď už kresťania majú potrebu rozoberať také veci, tak tomu nechápem.
none
40

36. 06.11.2016, 19:19

Tak nie je to dôležité až tak aby to nejak ovplivnilo tvoje spasenie keď budeš vedieť či bolo oplodnené vajíčko alebo len Duch Svätý len vstúpil do maternice Márie

06.11.2016, 19:26
no pre nas nie čo to chapeme....ale zober si katolikov.......oni proste nechapu že ježiš sa narodil v ludskej žene......ktorá nebola ničim vinimočným, akurát bola panna....a samozrejme bola bohabojna....
none
42

40. 06.11.2016, 19:26

no pre nas nie čo to chapeme....ale zober si katolikov.......oni proste nechapu že ježiš sa narodil v ludskej žene......ktorá nebola ničim vinimočným, akurát bola panna....a samozrejme bola bohabojna....

06.11.2016, 19:29
Tak nechápu, lebo majú vymyté mozgy. Ježiš neprišiel na svet a neobetoval sa na kríži pre to aby sme uctievali Máriu ale aby nás spasil. Aby spasil každého kto v neho uverí ako vraví písmo.
none
43

42. 06.11.2016, 19:29

Tak nechápu, lebo majú vymyté mozgy. Ježiš neprišiel na svet a neobetoval sa na kríži pre to aby sme uctievali Máriu ale aby nás spasil. Aby spasil každého kto v neho uverí ako vraví písmo.

06.11.2016, 19:34
To že ľudská skazenosť potrebovala vždy aj ženskú stránku "Bohyňu" pasuje satanovi do karát v oblbovaní ľudí.
none
44

43. 06.11.2016, 19:34

To že ľudská skazenosť potrebovala vždy aj ženskú stránku "Bohyňu" pasuje satanovi do karát v oblbovaní ľudí.

06.11.2016, 19:36
Sám Satan pozná Bibliu a pozná evanjelium o spáse. Preto nechce, aby človek vložil dôveru iba v Ježiša Krista samotného.
Preto vymyslel najľstivejší podvod na ľudstvo – Máriu, akú Biblia nikde nespomína. Skazená ľudská prirodzenosť si počas celej svojej histórie k rôznym božstvám vždy pridávala aj bohyňu. Tak je to aj u katolíkov. Satan zneužil túto túžbu po bohyni a predkladá ju ľudstvu.
none
46

44. 06.11.2016, 19:36

Sám Satan pozná Bibliu a pozná evanjelium o spáse. Preto nechce, aby človek vložil dôveru iba v Ježiša Krista samotného.
Preto vymyslel najľstivejší podvod na ľudstvo – Máriu, akú Biblia nikde nespomína. Skazená ľudská prirodzenosť si počas celej svojej histórie k rôznym božstvám vždy pridávala aj bohyňu. Tak je to aj u katolíkov. Satan zneužil túto túžbu po bohyni a predkladá ju ľudstvu.

06.11.2016, 19:40
Luther svoju 45 so písal a nevidel som tvoju 44......v podstate sme písali v jednej chvíli to samé.....
none
47

46. 06.11.2016, 19:40

Luther svoju 45 so písal a nevidel som tvoju 44......v podstate sme písali v jednej chvíli to samé.....

06.11.2016, 19:56
Myslíš že to je náhoda?
none
48

47. 06.11.2016, 19:56

Myslíš že to je náhoda?

06.11.2016, 20:00
sme na jednej vlne .........
none
45

42. 06.11.2016, 19:29

Tak nechápu, lebo majú vymyté mozgy. Ježiš neprišiel na svet a neobetoval sa na kríži pre to aby sme uctievali Máriu ale aby nás spasil. Aby spasil každého kto v neho uverí ako vraví písmo.

06.11.2016, 19:36
no ale ako vidíš Luther, na tomto nepochopení,, sa vyvinulo ucenie o Marii......(a je smutne že sa neustale vdaka zarputilosti katolikov neustale vyvija)........Vlasne ucenie podporuju vlastným ucením.........a nema to nič spolocne s bibliou......
none
2
06.11.2016, 11:44
AJ ja si mylsim, v dunajskej strede nebol.
none
23
06.11.2016, 13:46
1
Neprejavil sa Ježiš ako boží syn keď vstal z mrtvych a vystúpil na nebesia?
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 209 566 B vygenerované za : 0.142 s unikátne zobrazenia tém : 50 451 unikátne zobrazenia blogov : 907 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz S evolúciou je to ako keď ideš do Tesca na nákup 😉 Prečo ideš na nákup? 😉 Len preto aby si sa prešiel? 😉 Alebo preto, že si hladný a chceš si kúpiť jesť? 😉 Máš nejaký cieľ alebo...

citát dňa :

Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.