Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Fotoon prosim vysvetli .

22
reakcií
1028
prečítaní
Tému 5. júla 2017, 11:49 založil tomas12345.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 07. 2016
6
20. 06. 2017
200
25. 10. 2017
98
24. 05. 2017
23
 
 


1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   5. 7. 2017, 11:49 avatar
Vysvetlil by si mi prosim ta nasledujuce verse z biblie ?
(Matúš 10: 37, 38, Kristus hovorí
(“Ktokoľvek miluje otca a matku viac ako mňa, nie je mňa hodný: ktokoľvek miluje svojho syna a dcéru viac ako mňa, nie je mňa hodný. Ktokoľvek, kto nevezme svoj kríž a nenasleduje mňa, nie je mňa hodný”.)
Znamena to ze ked milujem otca matku viac nez Ježiša tak niesom Ježiša hodný ?

(“Z tohoto dôvodu vám hovorím: ľuďom môže byť odpustený každý hriech a každá urážka, ktorú vyslovia; ale urážka Svätého Ducha nebude ľuďom odpustené. Ktokoľvek povie slovo proti Synovi Človeka, bude mu odpustené: ale ktokoľvek povie niečo proti Svätému Duchu, nebude mu odpustené nikdy”.) Aky to je hriech proti Duchu Svätému ?

(Matúš 15:4, Kristus hovorí:
“Lebo boh povedal, cti otca svojho a matku svoju: a každý, ktorý hovorí zlé veci o svojom otcovi, alebo matke, musí byť usmrtený”.) Takze tento hriech tiez nikdy nebude odpusteny podobne ako hriech proti Duchu Svätému? a čo to znamena hovorit zle o svojom otcovi a matke ? Ak je trebars otec alkoholik a skratka len konstatujem realitu ked poviem ze otec je alkoholik a povedzme ze aj lakomec tak hovorím tym padom o nom zle ?

(Matúš 15: 22, 23 a 24 hovorí ďalej:
“Žena z Kanaanu, ktorá žila v tej oblasti prišla k nemu. Syn Dávidov, Pane! nariekala. Maj so mnou zmilovanie! Moja dcéra je posadnutá démonom a je v úbohom stave”.
Ale Ježiš jej neodpovedal ani slovo. Jeho učeníci prišli k nemu a prosili ho, “Pošli ju preč, sleduje nás a robí hluk”. Ježiš odpovedal, “Bol som poslaný len ku stratenej ovci z ľudu Izraela”!) Zisťujeme, že jediní, ku ktorým bol Kristus poslaný priniesť “spasenie” bol “ľud Izraela”?


18.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 7. 2017, 23:16 avatar
1-
Pekné citáty.
Dovolím si svoje vysvetlenie:
10:37,38 –
Kristus je cesta – pravda - život, iba po tejto ceste sa dá dostať k Otcovi. Tou cestou však nie je materiálna podstata Krista, ale jeho Duch – jeho slová a činy, ktoré prišiel pre ľudstvo na zem vykonať, lebo ľudstvo sa dostávalo mimo Bohom chcenú cestu. Z tohto pohľadu ak nad Krista postavíme naše dočasné príbuzenské zväzky, tak tieto zväzky (k otcovi, matke....) v konečnom dôsledku likvidujeme. Ak nad tieto zväzky nadradíme Krista (t.j. jeho duchovný prínos pre ľudstvo), tak až potom tieto zväzky dostanú skutočnú hĺbku. Podobne dostáva zmysel aj reč – priniesol som meč- , lebo ak jeden príjme Kristove slová – Kristove činy, tak zákonite prichádza do konfliktu s ostatným, ktorí jeho slová neprijímajú a je jedno či je to niekto z rodiny, alebo nie je. Pred príchodom Krista bolo totiž ľudstvo nadmieru skazené.
K otázke odpustenia všetkých hriechov až na hriech proti Duchu svätému:
Som naklonený výkladu, že Duchom svätým sa v tomto prípade chápe samá podstata našej existencie. Poslaním človeka na zemi je duchovný rast slovami Junga povedané, hľadanie vlastnej individuácie – identifikovanie sa s Bohom. Toto je však možné iba v pravdivom živote a v pravdivom hľadaní cesty k Bohu. Ak niekto klame, úmyselne žije v lži, stratil vlastné svedomie, pravdu nehľadá a teda aj ostatných zvádza z pravdivej cesty, tak jeho poslanie na tejto zemi je zbytočné, lebo jeho duch nemá možnosť pokročiť, nie je schopný zdokonaľovania sa, ba dokonca upadá - prepadá do zatratenia. Takémuto človeku ani Boh nemá ako pomôcť a preto sa takéto správanie nedá odpustiť. Je to falošná existencia v tomto svete a aj v budúcom.
K 15:4 – tvoja citácia je vytrhnutá z kontextu. Je smerovaná k farizejom, ktorí správanie sa k otcovi a matke zmenili vo svoj prospech a nedržia sa ani starého zákona. Bližšie sa neviem vyjadriť.
Citát 15:22,23,24 je nedokončený a určite ho treba chápať ako celok. Pokračovanie: 25.- ...prosila ďalej... 26.- Kristus: ....“Nie je dobré vziať chlieb deťom a hodiť psom.“ (pohanov v tej dobe nazývali psie štence) Vrcholom tohto podobenstva sú slová tejto "pohanskej" ženy : 27.- „Áno, Pane, avšak i štence jedia odrobinky, ktoré padajú zo stola ich pánom.“ 28.- „Vtedy odpovedal Ježiš a riekol: Ó, ženo, veľká je tvoja viera., nech sa ti stane, jako chceš. A dcéra jej bola uzdravená od tej hodiny.“
Takže žiaden príchod Ježiša iba k ľudu Izraela sa nekoná.


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 7. 2017, 23:46 avatar
1,.....áno. Niekedy napríklad aj v 1 storočí rodina,príbuzní bránili nasledovať Krista. Ak niekto potom poslúchol svoju rodinu a vzdal sa viery v Krista ,tak nebol hodný nasledovania Krista. a tak je tomu aj dnes.
Boh a jeho syn,Kristus musia byť viac ako naši rodičia,blízki. To je úplne jednoduché a logické.
---------------------------------
To pre človeka je ťažké posúdiť. Teoreticky by sa to dalo definovať,ale to,či je to u niekoho naozaj rúhanie proti duchu,môže správne posúdiť len Boh.
-------------------------------------------------
Usmrtenie neposlušných detí platilo v SZ ,aby každý pochopil,aké je dôležité poslúchať rodičov. Rodič sa musí poslúchať aj vtedy,keď sa správa nevhodne/alkoholik/a nesmie sa urážať,zosmiešňovať a podobne./hovoriť zle/ Konštatovať,že môj otec je alkoholik nie je zlom. Samozrejme,ak sa otec alkoholik /zlý otec,zlá matka/snaží deti prinútiť k niečomu zlému,tam nemusia poslúchnuť.
------------------------------
Treba si uvedomiť,že Izrael mal jedinečnú prednosť a bol vyvolený národ/Boží,zvláštny majetok/ a mal možnosť ako Bohom vyvolený národ naplniť nebeskú triedu pomazaných./144000/.
Až keď to židia nevyužili/zavrhli mesiáša-väčšina/ tak túto možnosť potom dostali najprv samaritáni a až nakoniec pohania v 36.n.l. V tom bola prednosť židov ako "kráľovského a kňazského rodu".
Pretože ostatní kresťania po naplnení počtu "vládcov,kráľov", už mali možnosť života v pozemskom raji.


21.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 7. 2017, 23:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 7. 2017, 12:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 7. 2017, 12:55 avatar
Hádam sem občas dá nejakého Grygara, na jeho tlg by sa to nehodilo...


4.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   5. 7. 2017, 13:13 avatar
Myslím si, že Fotón sa vráti.


6.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 7. 2017, 13:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   5. 7. 2017, 13:25 avatar
prestaň veriť kravinám a máš pokoj


7.
označiť príspevok

teóma muž
   5. 7. 2017, 15:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   5. 7. 2017, 22:56 avatar
(Bol si niekedy svedkom Kristových zázrakov?) Ak myslis tych zazrakov kedy Ježiš Kristus pred 2017 rokmi konal skutky na Zemi tak nie to som nebol . Beru sa aj take zazraky ktore sa stali ale neviem ich s URCITOSTOU pripisat Ježisovi ? Napriklad ked vidim ze dajaky slepy pocas modlitby zrazu uvidi ale Ježiša pritom nikde naokolo nevidim, takze neviem ci za daným zázrakom bol Ježiš alebo dakto iný.


19.
označiť príspevok

teóma muž
   5. 7. 2017, 23:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   6. 7. 2017, 21:21 avatar
(Duchu Svätému sa môže rúhať iba človek, ktorý bol svedkom Kristových zázrakov a jeho pôsobenia, a hovoril o tom, že je to z diabla (Mk 3:30 ). Bol si niekedy svedkom Kristových zázrakov? Ak nie, nemohol si sa rúhať Duchu Svätému. Aj Apoštol Pavol nútil iných rúhať sa (keď bol ešte Saul). Nemohol sa tým však dopustiť neodpustiteľného hriechu, pretože zanedlho sa mu zjavil Kristus na ceste do Damašku, a urobil z neho najväčšieho apoštola všetkých čias.)Takze clovek musi byt priamym svedkom -musi to na vlastne oci vidiet aby sa to dalo povazovat za ten hriech ?


23.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 7. 2017, 23:39 avatar
22- (aj iné)
podľa mňa je to zlé chápanie.
Kristus nikdy nevyslovoval, zvlášť tak dôležité vety o neodpustiteľnom hriech, ak by mali iba obmedzenú platnosť časovú a ešte aj obmedzenú platnosť na osoby účastné Kristových zázrakov. Preto neprišiel na Zem, aby riešil nejaké idividuálne, časovo obmedzené pletky.
Hriech proti Duchu svätému je v platnosti stále a to dnes a denne.
Je Otec, je Syn a je Duch svätý v jednej Božskej osobe. Duch svätý je podľa mňa oblasť mimohmotnej duchovnej komunikácie, ktorá je dopĺňaná v dobrom i zlom všetkým čo činíme. Reálny zlý skutok sa dá oľutovať a násleedne aj Bohom odpustiť. Avšak ak sa jedná nie o skutok, ale o trvalé falošné a klamné správanie, tak to už nie je skutok na odpustenie, to je samotná ľudská bytosť vadná a pre duchovnú mimohmotnú komunikáciu neprijateľná, lebo by ju mohla narúšať a preto takáto správanie sa, je neodpustiteľné. Takýto človek musí byť z Duchovnej komunikácie vylúčený , ba do nej nemôže byť vôbec pripustený ako víris, ktorý by ju mohol zasviniť. V našich ľudských pomeroch sú najväčšou škodnou ľudia, ktorí činia zlo tak, že iní sa nemajú šancu o tom dozvedieť a neďalej im veria. (Napr. mnohým politikom, ktorí ožobračujú národ pred ktorým sa prezentujú ako jeho dobrodinci a sú stále volení.)
V duchovnom svete po našej smrti nič nezostáva skryté a preto takýto klamári sú z posmrtného života pri Bohu vylúčení, lebo hrešia proti Duchu a preto do Ducha namajú prístup ani v tomto veku a ani v budúcom - posmrtnom. Preto hriech proti Duchu je neodpustiteľný.


8.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 7. 2017, 16:16 avatar
ad: Matúš 10: 37, 38, Kristus hovorí: “Ktokoľvek miluje otca a matku viac ako mňa, nie je mňa hodný: ktokoľvek miluje svojho syna a dcéru viac ako mňa, nie je mňa hodný. Ktokoľvek, kto nevezme svoj kríž a nenasleduje mňa, nie je mňa hodný”.

V nás ľuďoch ako pozemských bytostiach sa miešajú dva prúdy. Jeden je prúd pokrvný, dedičný, druhý je prúd "priamo od Boha". Z toho prvého máme fyzické telo, životné funkcie i niečo z duševných vlastností. Z toho druhého máme naše sebavedomie, ducha, vlastné ja.
Ježiš Kristus bol celosvetovým vzorom (prvotinou) človeka, stojaceho iba na vlastnom (božskom) ja. V ňom od jeho 30. roku nehrala dedičnosť vôbec žiadnu rolu.

Ten, kto miluje dedičnú pokrvnú líniu viac, než vlastné sebavedomie, viac než samotný princíp JA, "ja som", nie je tohto ja hoden.

Tá veta kľudne mohla znieť:
“Ktokoľvek miluje otca a matku viac než "JA", nie je JA hodný: ktokoľvek miluje svojho syna a dcéru viac než "JA", nie je JA hodný. Ktokoľvek, kto nevezme kríž JA a nenasleduje JA, nie je JA hodný”.


9.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 7. 2017, 16:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 7. 2017, 16:31 avatar
Nepochybne Ježiš hovoril o svojej duchovnej osobe.
Ak tomu dávaš iný zmysel, je to čisto tvoja vec.


11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 7. 2017, 16:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 7. 2017, 16:52 avatar
To slovo v tej vete je grécke "eme". Nie je tam kozmická loď ani nik iný.

Význam slova eme:

eme: I, me, myself. čiže: Ja, Mňa, Ma
Transliteration: eme
Phonetic Spelling: (em-eh')
Short Definition: I .... Skrátene: Ja.

Ja sa nehádam, že ľudia tej doby určite veci nerozoberali tak, ako ja teraz.
Ale netrpím ani ilúziou, že kresťanstvo má iba povrchnú jednoduchú rovinu "prostého človeka z Nazaretu" a že nemá hlbšie roviny.

Pokiaľ sa týka slova "normálni ľudia", tak je úplne možné, že tí dvanásti vôbec neboli len takí normálni ako zvyšok ľudstva.


13.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 7. 2017, 17:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 7. 2017, 17:09 avatar
Priber si k tomu Pavlove slovo: "Nie ja, ale Kristus vo mne."

Naše bežné ja je vlastne luciferský egoizmus. Naše vyššie ja, vyšší princíp mravný, je Kristus v nás. Kristus v nás je správna Cesta, je to Pravda, je to skutočný Život, sú to pravé Dvere, ktorými správnym spôsobom vstupujeme do sveta, je to dobrý Pastier, dobrý svojim správnym prístupom ku všetkému o čo sa stará vo svete.... A tak ďalej.

Takže zhrnuté: Kristus je to, čo v človeku môže žiť ako božské JA.


15.
označiť príspevok

Ludwig muž
   5. 7. 2017, 17:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 7. 2017, 17:46 avatar
15. Nespochybňujem, že Ježiš Kristus hovoril o sebe.

Áno, nasledovať svoje božské JA rovná sa nasledovať Ježiša Krista.

V nás pôsobia všetky možné svetové sily. Pôsobí v nás Kristus, usiluje sa pôsobiť v nás diabol. Máme slobodne na výber, ktorej sile dáme v nás pole pôsobnosti (ale musíme sa učiť vyznať sa v sebe).
My nie sme Kristus, ale keď Mu dáme v nás priestor, budú naše činy Jeho činmi, naše ja bude čistým obrazom Jeho Ja.

Skôr sa dá povedať: Keď konám čin, ktorý by mohol byť činom Ježiša Krista, vtedy nesiem v sebe božské Ja.

To znamená: Nie stále, nie trvale som hoden tohto titulu, ale iba vo chvíľach, kedy sa dokážem k tomu povzniesť silou vlastnej vôle.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nie každá výhra znamená aj budúce víťazstvo a nie každá prehra znamená aj pád.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(98 492 bytes in 0,461 seconds)