Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

FITNA-rozvrat

12
reakcií
3283
prečítaní
Tému 31. marca 2008, 05:38 založil fajer.


1.
označiť príspevok

fajer
   31. 3. 2008, 05:38 avatar
Tento dokument,je pre tých ktorí nemajú klapky na očiach.Treba si to pozrieť,na www.pravdaoisl Tento odkaz smeruje mimo DF.skmu.cz,je toto cesta do neba.


2.
označiť príspevok

jos24
   31. 3. 2008, 13:59 avatar
...na koci tvojho prispevku je bodka, alebo tam mal byt otaznik...alebo nebodaj vykricnik?!


3.
označiť príspevok

luckap
   31. 3. 2008, 14:32 avatar
Čo je správnou vierou pre mňa?

Otázka: Čo je správnou vierou pre mňa?

Odpoveď: Rýchloobčerstvenia nás lákajú výberom jedla presne ako si ho želáme. Niektoré kaviarne sa pýšia stovkami rôznych druhov kávy. Aj pri kúpe áut alebo domov si môžeme vybrať to, ktoré spĺňa všetky naše požiadavky. Už nežijeme len v čokoládovom, vanilkovom a jahodovom svete. Výber vládne svetom! Môžete získať čokoľvek chcete presne podľa svojich osobných predstáv a potrieb.

Tak čo takto náboženstvo, ktoré je presne správne pre vás? Čo náboženstvo bez viny, bez nárokov a bez množstva príkazov a zákazov? Ale je náboženstvo niečo, čo si vyberáme ako obľúbenú zmrzlinu?

Je množstvo hlasov, ktoré sa uchádzajú o našu pozornosť, tak prečo by mal niekto voliť Ježiša za vyššieho od Mohameda alebo Konfucia, od Budhu, Charles Taze Russella, alebo Josepha Smitha? Či nevedú nakoniec všetky cesty do neba? Nie sú všetky náboženstvá v podstate rovnaké? Pravda je taka, že nie všetky náboženstvá vedú do neba, tak ako nie všetky cesty vedú do Bratislava.

Jediný Ježiš hovorí s autoritou Boha, lebo jediný Ježiš porazil smrť. Mohamed, Konfucius alebo iní do dnešného dňa hnijú vo svojich hroboch, ale Ježiš svojou vlastnou mocou vstal z hrobu na tretí deň po krutej smrti na rímskom kríži. Ktokoľvek, kto má moc nad smrťou si zaslúži našu pozornosť. Ktokoľvek, kto má moc nad smrťou stojí zato, aby sme si ho vypočuli.

Dôkazy svedčiace o vzkriesení Ježiša sú nezvratné. Najprv bolo viac ako päťsto očitých svedkov vzkrieseného Krista! To je veľké množstvo očitých svedkov. Nemožno ignorovať päťsto hlasov. Jet u tiež prázdny hrob; Ježišovi nepriatelia mohli ľahko zastaviť reči o vzkriesení, keby dokázali predložiť Jeho mŕtve rozkladajúce sa telo, ale oni nemali žiadne telo, ktoré by mohli ukázať! Hrob zostal prázdny! Mohli učeníci ukradnúť Jeho telo? Ťažko. Aby zabránili takejto hrozbe, Ježišov hrob bol prísne strážený ozbrojenými vojakmi. Keď vezmeme do úvahy, že Jeho najbližší nasledovníci v strachu utiekli pri Jeho zatknutí a ukrižovaní, je nanajvýš nepravdepodobné, žeby táto hŕstka vystrašených rybárov šli proti vycvičeným profesionálnym vojakom. Jednoduchým faktom je, že Ježišovo vzkriesenie nemožno poprieť!

Znovu, ktokoľvek, kto má moc nad smrťou si zaslúži, aby sme si ho vypočuli. Ježiš dokázal svoju moc nad smrťou, a teda máme si vypočuť, čo nám chce povedať. Ježiš je jedinou cestou spasenia (Ján 14:6). On nie je jednou z ciest; On nie je hocijakou cestou, Ježiš je tou jedinou cestou.

A tento istý Ježiš hovorí: "Poďte ku mne všetci, ktorí pracujete a ste preťažení, ja vám dám odpočinok" (Matúš 11:28). Tento svet je tvrdý a život ťažký. Väčšina z nás už krvácala, bola dobitá a zjazvená. Súhlasíte? Tak čo chcete? Obnovenie alebo len náboženstvo? Živého Spasiteľa, alebo len jedného z mnohých mŕtvych "prorokov"? Zmysluplný vzťah alebo prázdne rituály? Ježiš nie je jednou z možností—On je tou jedinou voľbou!

Ježiš je tým správnym "náboženstvom" ak hľadáte odpustenie (Skutky 10:43). Ježiš je tým správnym "náboženstvom" ak hľadáte zmysluplný vzťah s Bohom (Ján 10:10). Ježiš je tým správnym "náboženstvom" ak hľadáte večný život v nebesiach (Ján 3:16). Uverte v Ježiša Krista ako svojho osobného Spasiteľa – nebudete ľutovať! Dôverujte Mu a budú vám odpustené hriechy – nebudete sklamaní.

Ak chcete mať "správny vzťah" s Bohom, pomodlite sa túto modlitbu. Pamätajte, že odriekanie tejto ani žiadnej inej modlitby vás nespasí. Jedine viera v Krista vás môže zachrániť od hriechu. Táto modlitba je jednoduchým spôsobom ako vyjadriť svoju vieru Bohu a poďakovať Mu za dar spasenia. "Bože, viem, že som zhrešil proti Tebe a zasluhujem trest. Ale Ježiš Kristus vzal trest, ktorý patril mne, aby som ja skrze vieru v Neho mohol získať odpustenie. Odvraciam sa od svojho hriechu a vkladám svoju dôveru v Teba, aby si ma spasil. Ďakujem Ti za Tvoju úžasnú milosť a odpustenie – za dar večného života! Amen!"

Slovo "Islam" znamená "oddanosť", alebo "poddanosť" Alahovi. Moslim je človek, ktorý sa úplne podriaďuje Alahovi a zachováva islamom predpísané prikázania. Moslimovia veria, že korán, ich svätá kniha, bol Mohamedovi zoslaný z neba po anjelovi Gabrielovi ako verná kópia pôvodného nebeského textu. Mohamed je posledným a najvýznamnejším prorokom pre moslimov. Jeho meno je vlastne titul a znamená "velebný".

Mohamed sa narodil v r. 570 po Kristu v Mekke v Saudskej Arábii. Jeho otec zomrel skôr ako sa Mohamed narodil a matka mu zomrela keď mal 6 rokov. Vyrastal u starého otca, ktorý bol strážcom kaby - čierneho kameňa - jedného z najviac uctievaných božstiev tej doby. V tej dobe v arábii prekvitalo uctievanie pohanských božstiev. Odhaduje sa, že existovalo 360 bohov a bohýň a v tej dobe bolo známych cez 124000 prorokov.

Keď mal Mohamed 40 rokov začal prijímať zjavenia od anjela Gabriela - ako sa domnieval. Jeho spisy sa stali základom koránu. Mohamed učil, že korán je posledný a najvyšším zjavením jediného najvyššieho Boha. Zakázal uctievanie modiel a učil, že život moslima musí byť úplne zasvätený Alahovi. Poddať sa Alahovi podmieňovalo aj prijatie Mohameda ako "pečať prorokov" - teda posledného proroka.

Odpoveď je - myslím - jednoduchá: Islam začal existovať až vystúpením a učením Mohameda. Dovtedy ľudia uctievali nepreberné množstvo modiel, korán neexistoval. Zrejme základom bola viera v jedného boha. Ale nebola konkrétna, jasná koncepcia jeho uctievania a pravidiel života. Existovali však nejaké tradície a zvyky, na ktoré Mohamed svojím zjavením jasne nadviazal.


9.
označiť príspevok

fajer
   1. 4. 2008, 11:05 avatar
lucpak,koho zaujíma tvoja viera? z toho tvojho galimatiašu ,čo si tu nápisal,som sa nič nedozvedel,mohol by si písať k téme,rozprávky nikoho nezaujímajú.


4.
označiť príspevok

JTull
   31. 3. 2008, 16:21 avatar
luckap; Ako vieš, že "Jediný Ježiš hovorí s autoritou Boha, lebo jediný Ježiš porazil smrť."? V histórii mnohých náboženstiev je veľa rôznych postáv, ktoré hovoria s Bohom, s bohmi a dokázali poraziť smrť. Odkiaľ berieš istotu, že "Dôkazy svedčiace o vzkriesení Ježiša sú nezvratné."? Predpokladám, že je to Biblia /tých 500 svedkov sa spomína "V prvom liste Korintským"/. Iné historické dokumenty, ktoré by "nezvratne" dokázali uvedené nepoznám.


5.
označiť príspevok

JTull
   31. 3. 2008, 17:02 avatar
"Vedzte, že židovstvo a kresťanstvo a iné náboženstvá sú iba rôzne pomenovania a rozdielne názvy; ale to, čo sa pod tým mieni, sa nemení a nie je odlišné. Veľmi vážne som sa zamyslel: Čo sú náboženstvá? A Dospel som k záveru: Je to koreň stromu s mnohorakými vetvami ... Viera a neviera sa líšia iba vzhľadom k ich názvom, ale vzhľadom k realite niet medzi nimi rozdielu." mystik al-Halladž /okolo roku 960/


6.
označiť príspevok

ziviec
   31. 3. 2008, 17:25 avatar
prečo hneď veríš všetkému čo čítaš. Pozri sa do novej témy: NAJVÄČŠIA PRAVDA A LOŽ O JEŽIŠOVI a CIRKVI.


7.
označiť príspevok

JTull
   31. 3. 2008, 18:27 avatar
ziviec; Táto téme je zameraná na islamský fanatizmus. Dokument FITNA je podľa môjho názoru jednostranný. Preto som i ako reakciu na luckapov príspevok uviedol citát moslimského mystika al-Halladža. K Tvojej novej téme sa nevyjadrujem zatiaľ neviem k čomu. Ježiš bol žid, prvou cirkvou nebola cirkev.katolícka. No a?
K téme FITNA doporučujem grofova.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

jos24
   31. 3. 2008, 19:44 avatar
...to dievca vo svojom blogu to povedalo velmi pekne...bez pripomienok suhlasim...


10.
označiť príspevok

ateista muž
   1. 8. 2008, 23:07 avatar
ano velmi pekne


11.
označiť príspevok

zaynah
   25. 9. 2008, 13:35 avatar
JEZIS NEVSTAL Z HROBU .. pol to shaetan (satan) ktory sa nanho zmenil aby zmiatol ludi --- dnesnych krestanov ..


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 9. 2008, 13:40 avatar
Tak to som asi jeden z mala krestanov co si myslia cosi podobne.


12.
označiť príspevok

zaynah
   25. 9. 2008, 13:36 avatar
aaaa frajer , co akozze myslis na tej stranke , ktory clanok ?? ti ho vysvetlim ..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:22,  5, .... to, že vy prekrútite aj hodiny naopak, .... nielen Božie slovo! A to tak aby vám to...
dnes, 15:21,  Dobre píšeš Ale vyzerá to , že ďalšie fantastické , superúspešné , geniálne...
dnes, 15:20,  22, .... nie je! Meno Boha je JHVH z ...... 15 verša 2 Mojž.3 kap...... nie zo 14...
dnes, 15:19,  Celkom by ma zaujímalo, aký máte na to názor. ..
dnes, 15:18,  No čo, lipnete na vodcoch? .. =) A čo to znamená lipnúť, v tomto prípade. .. *04...
dnes, 15:15,  21, ...... Egio eimi /ja som/..... úplne bežné slovo z NZ nie je a nikdy nebolo Božie...
dnes, 15:15,  ...ale čo ste, idem za synovcom, kde aká sebaľútosť. *04
dnes, 15:11,  Slovom (niekedy) vieme raniť viac, než rukami, nohami. .. Ja by som osobne tiež radšej už...
dnes, 15:09,  25, .... aj toto "JA SOM" je násilná, trinitárska úprava. Bude o tom blog. Niečo...
dnes, 15:07,  To sme my. .. *18 .. *29
dnes, 15:06,  Letos budu kupovat RC dron tady na www.ideka.cz synovi. Měl by být i s kamerou. Tak to bude asi...
dnes, 15:06,  7, .... vy absolútne nechápete ani výraz - "Boh,boh"!*15*15*15*15 Biblia tvrdí,...
dnes, 15:02,  12, ....... ty viac veríš neverným židom, pokrytcom, .... ako Božiemu slovu a zdravému...
dnes, 14:52,  Peťo, každý zodpovedá sám za seba. .. keď si myslíš, že ho tým správaním...
dnes, 14:48,  13, .... k tomu textu z Fil.2,7 ....... mysliteľ Voltaire. On napísal: „Origenes v...
dnes, 14:41,  8, ..... všetci anjeli, Boží synovia majú "božskú prirodzenosť"! Tak neviem ,...
dnes, 14:39,  Irónia a cynizmus je správna? *04
dnes, 14:36,  Odpustite, tatino. *39*18*56 Ja neviem, čo činím. ;) Niekedy, chi chíí :D *39*44
dnes, 14:34,  Chalani, tak lebo ja som čitala, že po novovzniknutí SR, sme mali len čierne vlády. .....
dnes, 14:33,  9, .... "Ajhľa, nesmrteľný zomrel"!*10*57
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niektorí ľudia spôsobujú radosť hneď ako prídu. Iní zasa hneď ako odídu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(74 378 bytes in 0,326 seconds)