Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

...file X...

6
reakcií
889
prečítaní
Tému 9. novembra 2013, 19:58 založil dodo...best.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
29. 10. 2013
15
26. 06. 2015
2
05. 07. 2019
52
07. 04. 2016
32
04. 09. 2015
8
20. 01. 2010
5
 
 


1.
označiť príspevok

dodo...best muž
   9. 11. 2013, 19:58 avatar
...zvlastne...:

V bývalom Československu sa v 50. rokoch odohral veľmi podivuhodný príbeh jedného muža, o ktorom prakticky nikto nič nevedel. Vyzeralo to tak, ako keby prišiel z úplne iného sveta. Aj pre vtedajšiu ŠtB to bol naozaj nevyriešiteľný prípad. Kto bol tento tajomný muž?

Muž bez mena
Príbeh muža, ktorý zamotal hlavu celej ŠtB, sa začal v blízkosti osady Oravská Polhora na vtedajších československo-poľských hraniciach. 24. júna 1955 si tu hliadka pohraničnej stráže všimla podozrivého muža, ktorý sa pohyboval v zakázanom pásme. Asi dvadsaťročný muž sa správal veľmi podozrivo, ako keby ani nevedel, kde sa nachádza. Pohraničná hliadka uviedla, že bol veľmi vystrašený, nereagoval na žiadne výzvy, a preto bol odvedený do pohraničnej budovy.

Pohraničníci zistili, že muž nemá pri sebe žiadne doklady, osobné veci ani peniaze, navyše vôbec nereagoval na ich výzvy. Neskôr sa ukázalo, že mladý muž bol hluchonemý. Výsluch preto prebiehal pomocou písaných otázok a odpovedí. Príslušníci pohraničnej stráže tak zistili, že dotyčný muž sa volá Karel Novák, a že vôbec nevedel, ako sa ocitol v lese. Povedal o sebe, že počas vojny ho aj s rodičmi odviezlo gestapo do Rakúska, kde potom matka s otcom zahynuli v koncentračnom tábore. On bol potom vychovaný v nejakom domove, no nevedel už v akom. A vôbec si nevedel vysvetliť, ako sa dostal k hraniciam. Muža tak neskôr začala vyšetrovať Štátna bezpečnosť.

ŠtB si nevie rady
Vyšetrovatelia ŠtB si mysleli, že ho zlomia, a muž povie skutočnú pravdu, kto vlastne je. No Karel Novák hovoril, respektíve písal stále to isté – je hluchonemý, a nevie, odkiaľ prišiel a prečo sa ocitol pri hraniciach. Mladík údajne vykazoval znaky retardácie, a preto boli otestované jeho inteligenčné schopnosti. Ukázalo sa, že Novák je v skutočnosti veľmi inteligentný, pretože mal IQ až 130. ŠtB, samozrejme, bola presvedčená, že zadržali nepriateľského agenta, ktorý to na nich všetko len hrá. Vyšetrovatelia ho preto chceli zlomiť. Robili s ním vypočúvania vo dne aj v noci, a hľadali niečo, kde by mu bolo preukázané, že klame o tom, že je hluchonemý a nevie, odkiaľ pochádza.Všetko však bolo bezúspešné. Nakoniec ho preto dali do cely s policajným informátorom, ktorý potvrdil, že je skutočne hluchonemý, a asi hovorí pravdu.

Spoluväzeň však zistil, že Novák sa v cele správal veľmi podivne, niekedy otváral ústa, ako keby kričal, inokedy boxoval do vzduchu, alebo uprene celý deň pozeral na jedno miesto na stene. ŠtB nakoniec Karla Nováka prepustila, no stále ho potajomky sledovali.
Novák odišiel do Kladna, kde si našiel prácu na stavbe, a nič nenasvedčovalo tomu, že by len hral hluchonemého. Raz odišiel z Kladna do Prahy, kde ho takmer zabila prechádzajúca električka. Vodič ale stačil včas zareagovať, a Novák utrpel len ľahké zranenie na hlave.

Neskôr sa ukázalo, že práve toto zranenie mu vrátilo sluch a reč, o čom sa zmienil svojmu spolubývajúcemu. Ten však tiež pracoval pre ŠtB, a tak ho polícia prišla opäť zatknúť. Vyšetrovatelia ho začali znovu vypočúvať, a vyšlo najavo, že Karel Novák dokonale ovláda okrem češtiny a slovenčiny aj nemčinu, ruštinu, poľštinu, angličtinu, francúzštinu, taliančinu a maďarčinu. Preto sa ho pýtali, kde sa naučil toľko rečí. Novák vyšetrovateľom odpovedal, že sám nevie, ale podľa jeho názoru sa ich vraj naučil len s rozhovormi s cudzincami. ŠtB ho po niekoľkých dňoch musela zase prepustiť, pretože nezistili nič podozrivé.

O pár týždňov Karel Novák narukoval do armády. Prihlásil sa do nej sám po nábore, ktorý medzi robotníkmi v Kladne robila armáda. Pri armádnom výcviku sa ukázalo, že Karel Novák je v skutočnosti profesionálny vojak. Vedel vynikajúco strieľať zo všetkých zbraní, ovládal bojové umenie bez zbrane, a dokonca dokázal riadiť všetky vojenské vozidlá vrátane tanku, či motorového člna. Armádni dôstojníci neskôr zistili, že Karel Novák bol vyšetrovaný ŠtB, a kontrarozviedka si začala myslieť, že ide naozaj o skutočného tajného agenta. A tak bol napokon Karel Novák – muž odnikadiaľ odsúdený na 12 rokov za údajnú špionáž, napriek tomu, že proti nemu neexistoval žiaden dôkaz.

Záhada Karla Nováka nevyriešená
V roku 1969 bol prípad Karla Nováka opätovne otvorený, kedy sa zistilo, že 11 rokov, ktoré strávil vo väzení si odsedel neprávom, preto bol okamžite prepustený. V roku 1971 ho však ŠtB zase nevysvetliteľne zatkla, aby si odsedel zostatok trestu. Do cely bol k nemu opäť nasadený policajný informátor, ktorý zistil, že Karel Novák vie toho omnoho viac, ako o ňom bolo zistené. Dokázal vraj čítať myšlienky, vedel aj o tom, že jeho spoluväzeň je nasadený, no nenamietal, pretože v cele sa cítil bezpečne. Ako povedal svojmu spoluväzňovi, vraj ho niekto neustále prenasledoval – akýsi muž v čiernom a bez tváre. Po roku bol Novák prepustený a začal žiť bežný robotnícky život, dokonca si našiel aj priateľku. Žil s ňou až do svojej smrti – zomrel nečakane 17. novembra 1981. Priateľka o ňom povedala, že bol skutočne geniálny, vedel predpovedať udalosti, a vraj si samovoľne dokázal meniť aj farbu svojich očí.

ŠtB nedala pokoj Karlovi Novákovi ani po smrti. Jeho telo odviezli na patológiu, aby sa zistilo, na čo muž zomrel. Patológovia však nedokázali určiť príčinu jeho smrti. Odvtedy už o záhadnom mužovi, ktorý si hovoril Karel Novák, nikto nepočul. ŠtB ani nikdy neprezradila jeho hrob. Ako sa Karel Novák náhle a tajomne objavil, tak aj záhadne zomrel, a rýchlo z tohto sveta zmizol. Kto teda vlastne bol Karel Novák a odkiaľ pochádzal? Prečo malo z neho ŠtB strach, a prečo nikdy nezverejnili miesto jeho hrobu?
Súhlasí Chiara.1


2.
označiť príspevok

ra.am muž
   9. 11. 2013, 20:04 avatar
dodo skade to mas, tento clanok?


3.
označiť príspevok

dodo...best muž
   9. 11. 2013, 21:51 avatar


4.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   9. 11. 2013, 22:38 avatar
Inak tu v linku je foto K.Nováka a zaujímavé na tom je to, že v článku spomínajú aj Kaspara Hausera (bol okrem hroyného osudu zavraždený), ktorý neskôr tvrdil" že ho pronásleduje muž v černém kabátě a s černou tváří.".
To isté tvrdil aj K.Novák :
"Po propuštění z vězení začíná Novák hovořit o tom, že po něm jde muž v černém, který má místo tváře temnotu. Že se blíží jeho konec. "

Veľmi pozoruhodné:
Státní bezpečnost začala Nováka mučit, aby z něj dostala přiznání, že je zahraniční špion. Jediné, k čemu se vyslýchaný muž přiznal, bylo to, že si jméno Karel Novák vymyslel. Své pravé jméno totiž nezná. Šoupli ho do vazby a čekali, že ho zlomí. Spoluvězeň pak uvedl, že Novák celé hodiny zíral do zdi, klepal se a bylo vidět, že má z něčeho obrovský strach. Z agentů StB ale nikoliv.

MUŽI Z JINÉ PLANETY?
Kaspar Hauser a Karel Novák. Jejich příběhy od sebe dělí více než 100 let. Spojuje je to, že nikdo nedokázal vysvětlit, kde se vzali, odkud přišli a za co vděčili svému výjimečnému nadání.

tn.nova.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Myslíte že je tam nejaká reinkarnácia, súvislosť medzi K. Hauserom a K. Novákom?

(Inak K.Novák kľudne mohol na úteku pred niečím, pretože musel podľa mňa dostať vynikajúci výcvik od psychologie až po všetko možné, aby sa vedel ak bol špion alebo čo bol, orientovať a byť inkognito). 


5.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   9. 11. 2013, 22:56 avatar
Ešte niečo som našla ku Karolovi Novákovi (a dík dodo, takéto veci ma doslova fascinujú)

Kdo to vlastně je? Později totiž přiznal, že si jméno vymyslel, protože neví, jak se ve skutečnosti jmenuje. To zneklidňovalo
i jeho důvěrnou přítelkyni, s kterou žil, ale kterou si nesměl vzít, protože neměl doklady. Přítelkyni o sobě vykládal
množství neuvěřitelných historek, ale nic s toho, co říkal, jak si ověřila, nebylo pravda.

Po uveřejnění jeho fotografie v polských novinách v něm poznala jedna Polka svého syna, o kterém
se domnívala, že zahynul v koncentračním táboře v Osvětimi. Při osobní konfrontaci ale řekla, že se zmýlila.
Totéž se opakovalo i u dalších svědků, kteří reagovali na fotografii.

Agent STB, který na něho byl nasazen, podal zprávu o jeho zcela mimořádných
znalostech i schopnostech, včetně ovládání myšlenek druhého, diagnostiky, léčitelství...

Karel Novák vyprávěl svým spoluvězňům příhodu jako z horroru.
Byla to příhoda z minulého života, byl to sen? Novák pak ve spánku sténal a úpěl.
Jednou vyprávěl, že se vyhrabal z kupy mrtvol a vzpomínal na jakéhosi gestapáka v dlouhém černém kožeňáku, který
napadal na levou nohu a připravil o život jeho rodiče. Prý dosud žije někde
v Rakousku. Příteli se svěřil se svým strachem, že se kolem něho stahuje smyčka, že lesy v okolí v Kladna obchází
kulhavá postava v černém plášti.

17. listopadu 1981 Novák navštívil přítelkyni a požádal ji o šálek silné kávy.
Té pil v poslední době stále víc. Šel se zatím osvěžit do koupelny, a když se
vracel, zapotácel se a skácel se na zem. Na patologii nedokázali stanovit příčinu smrti.

V Novákově bytě byla nalezena v papírových útržcích „neznámá chemická látka“, dále papíry s otisky písma, snad
stopa po psaní textu, promítačka a filmy.
Místa záběrů se však „nepodařilo identifikovat“. Nic však nepotvrdilo podezření z protistátní činnosti.

Lékařská zpráva hovořila o infarktu, ale mohlo to být něco jiného. Podezřelá byla i urychlená likvidace Novákova těla.
Smutečního obřadu se zúčastnili spolupracovníci a sousedé z domu. Nikdo neví, zda bylo tělo pohřbeno do země, nebo
spáleno, nebo zda ho bylo použito k experimentálním účelům. Hrob neexistuje.

*****
Osob, které přicházejí odnikud, je celá řada.
Jejich osudy jsou nejrůznější. Většinou mají
nadprůměrnou inteligenci, fotografickou
paměť, matematickou logiku, myšlení...
Neexistuje pro ně minulost ani budoucnost.
Kdo ve skutečnosti jsou? Odkud tito lidé
přišli a kam směřují?

www.camelot.czweb.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

ra.am muž
   10. 11. 2013, 09:01 avatar
Inak su to asi skor umele konstrukcie...Takto vznikali legendy o tych, co tu nikdy neboli


7.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   10. 11. 2013, 18:37 avatar
6. Určite nie vykonštruované, to som si istá, o K. Hauserovi som videla aj film podľa skutočnosti, história o ňom píše, a K.Polak ten je spomínaný často v nevyriešených záhadách.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:04,  No predstavujem si to ako jednu veľkú párty, dobre sa najeme a NIEČO aj vypijeme ;)
dnes, 02:03,  24 : A čo bude mať z toho ten kto bude sedieť po tvojej pravici ? Aké výhody z toho bude...
dnes, 01:56,  Nehlásam koniec sveta ale posledný súd, to je dosť podstatný rozdiel ;) SOM stvoriteľ,...
dnes, 01:53,  22 : Hlásaš vieru o tom, že v roku 2042 nastane koniec sveta, v ktorom príde stvoriteľ Dzio...
dnes, 01:49,  Tu je moja viera, ktorú ale nehlásam, len SOM ju zverejnil na mojej stránke ;)...
dnes, 01:46,  Veď JA ani neviem, či SMRŤ je koniec alebo prestupná stanica len ;)
dnes, 01:44,  Pane milý, JA hlásam nejakú vieru? ;) Akú? ;)
dnes, 01:42,  18 : Pretože tak isto ako všetkých 40 tisíc denominácií, tvrdíš že len TY hlásaš tu...
dnes, 01:39,  A to už ako si na to došiel? ;)
dnes, 01:39,  Cháp to takto: JA (MALIČKÝ) klopem na Ondrejove dvere a čakám či mi otvorí ;)...
dnes, 01:38,  13 : Ty si tiež len jeden z 40 tisíc sektárskych vodcov *10
dnes, 01:34,  Považuj MŇA (MALIČKÉHO) za vykonávateľa proroctva ;)
dnes, 01:32,  Jak SOM ich zdeformoval? ;) Práveže SOM ich naplnil ;)
dnes, 01:31,  To nie je podstatné ;) Cirkev necirkev, existuje 40 000 kresťanských denominácií ;)...
dnes, 01:30,  10 : Vidím že sa v biblických veršoch orientuješ, len škoda že si ich svojim samovýkladom...
dnes, 01:29,  6 : To na Ondreja neplatí, on totiž neverí že musí byť VIDITELNY člen nejakej skupiny, on...
dnes, 01:27,  Čo JA? ;) JA SOM len taký MALIČKÝ človiečik ;) SYN ČLOVEKA o tom už rozhodol ;)...
dnes, 01:27,  4 : Lenže inkvizícia bola vyhlásena bulami pápeža Leva v roku 1520, a tiež oficiálne...
dnes, 01:25,  6 : Ešte štastie že ty Enaxnay o tom nerozhoduješ kto zdedí a nezdedí večný život....
dnes, 01:22,  Ano hustitské odnože boli horší ako islamský štat. Čo sa dialo Kalvinom tiež vieme a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(68 537 bytes in 1,763 seconds)