hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Fatima z rôznych uhlov pohľadu (2) Technické prevedenie

príspevkov
43
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 12.6.2013 10:02 elemír
posledná zmena 16.6.2013 23:43
1
12.06.2013, 10:02
Samotné technické prevedenie je niečo, čo najviac odporuje Ježišovmu výroku z evanjelia: „prídu po mne mnohí a budú robiť ešte väčšie divy, ale neverte im !“
Vlastne práve v tomto duchu by som to chcel celé aj prehodnotiť. Pretože na jednej strane tu máme tento výrok Ježiša z evanjelia a to veľmi závažný a na druhej strane zase máme fakt, že niečo bolo prorokované, teda ani nie prorokované, ale priamo nariadené a bolo stanovené, že čo sa stane, ak sa nariadenia neba dané ľuďom ústami Našej Pani nesplnia a to je ešte väčší dôvod na diskusiu.

Ja som už na tomto DF niekde uviedol vlastný preklad z angličtiny, pretože tu bol uverejnený iný preklad a ten sa mi zdal až neprimerane prikrášlený a zidealizovaný. Nechcem teda opisovať všetky podrobnosti, to si dnes môže každý jednoducho nagooglovať a chcem sa vyjadriť hneď k veci.
Väčšina doterajších zjavení bola akoby čisto duchovná, dokonca aj v Medžugorí. Na každom zjavení boli vždy aj očitý svedkovia okrem detí. A vždy, keď Lucia zahlásila, že už ide, vždy od mora a vždy odchádzala smerom k moru, vetvy na dube a ktorom sa zjavenie odohrávalo sa akoby zohli pod váhou niečoho, teda zjavenia, teda nebolo to čisto duchovné, ako keby tam muselo niečo materiálne, čo zobrazovalo niečo duchovné. Nemohlo to ale byť niečo dopredu naprogramované, lebo zjavenie komunikovalo s Luciou a odpovedalo na otázky.

Dokonca bola akceptovaná aj žiadosť na zázrak, ten však nebol prevedený ihneď, ale až po niekoľkých mesiacoch. Ale zázrak stál zato. Ak teda neberieme do úvahy zázraky duchovné na ľuďoch, myslím obracanie sa na veriacich a aj tých najväčších posmeškárov, ktorí tam prišli iba kvôli tomu, aby z toho urobili estrádu, potom samotné technické prevedenie zázraku so slnkom bolo divadielko, ktoré ak nie hneď dnes, ale za niekoľko storočí by snáď bolo možné pri lepšej technike zopakovať a možno by nezaškodilo na sté výročie, ktoré bude za necelé štyri roky, niečo podobné aj zaranžovať. Avšak na vtedajšiu dobu techniky to naozaj nebolo možné ani vysvetliť a ani sa pokúsiť o niečo. Celý deň pred zjavením výdatne pršalo. Hovorí sa o 70 000 ľudí, ktorí tam prišli po blate a rozmočenej zemi. Ťažko sivie niekto predstaviť, ako vyzerá terén, ak po ňom prejde v daždi 70 000 ľudí, Takže prišli tam a počas zázraku so slnkom, asi 10 minút, všetci vyschli, teda zmoknutý odev, ktorý mali na sebe im vyschol. Za desať minút bolo vysušených 70 000 ľudí. Toto je najväčší zázrak tohto zjavenia.
Zázrak so slnkom bol prevedený pri zatiahnutej oblohe, teda ten dážď vytrvalý, ktorý pršal, musel byť z oblačnosti hrubej niekoľko kilometrov, čo zároveň bolo aj kulisou na divadlo s ohnivým kotúčom podobným slnku, ktorý bol samozrejme 3D, pretože raz spôsobil úžas, keď sa rútil na ľudí a v poslednej chvíli zmenil smer. Teda zázrak so slnkom by som ja považoval za to najmenšie čudo, ktoré by sa možno dalo aj dnes trošku napodobniť, chcelo by to len objednať si kulisu, ktorú tvoria dažďové mraky hrubé niekoľko kilometrov, pretože tento úkaz sa dal sledovať so vzdialenosti 30 kilometrov, čo je vlastne dôkaz toho, že to nebol zázrak so skutočným slnkom. Ale zase muselo to by také svetlo a tak intenzívne, že spod oblakov a možno z výšky jedného či dvoch kilometrov svietilo takou intenzitou, že si ľudia pred tým nevšimli, že to na nich nesvieti slnko. Teda zázrak na vtedajšiu dobu energia svetla, taký výkon asi nedali vtedy ani žiadne elektrárne.

Toto všetko, ja ako technik, si viem predstaviť, ako by to bolo možné previesť aj dnes. Ale vysušenie 70 000 ľudí za desať minút, tu skončila aj moja všetka technická predstavivosť, ale možno sa ozve niekto, kto by to predsa len vedel trochu vysvetliť. Prvé, čo každého napadne, že vysušenie prebehlo mikrovlnne. Ako v mikrovlnke, lenže ak by sme sliepku namočili do vody a dali do mikrovlnky, tak jednoducho exploduje, dokonca ani vajíčko nesmiete dať do mikrovlnky, lebo to buchne. To znamená, že mikrovlnne určite nie, teda aspoň frekvenciou dnešných mikrovlnných rúr. Ak by aj bola iná frekvencia, zase zdroj energie. A teda vlastne zdroj energie na divadlo so slnkom, usušenie ľudí a samotné zjavenie, je najväčší div tohto zjavenia na vtedajšie pomery a na tom konkrétnom mieste.
Času na prípravu bolo dosť, niekoľko mesiacov
Takže teraz si ja musím dať do kopy Ježišovu vetu z evanjelia o tom, že mnohí budú robiť väčšie divy ako on a príkazy, ktoré boli dané a ktoré sa nesplnili a prišlo potom to, čo bolo pred tým povedané. Na jednej strane mám evanjeliu, na ktoré nedám dopustiť a možno by so radšej priznal, že to mohlo byť aj o niečom inom, ale to zase radšej nie a na druhej strane je tu niečo, čo nemohol nikto predpokladať, že sa udeje. Ľudia očakávali skončenie I. svetovej vojny, ba aj tento koniec tam bol predpovedaný, ale nikto sa v tej dobe nezamýšľal nad vojnou ešte krutejšou, ako bola tá ešte vtedy neskončená.
Zázraky sú zázraky a sila neba je nám nevyspytateľná, ale takýto spôsobom sa nikdy neprejavila. Ja osobne na 90% vylučujem, že to bolo priamo z neba. To je môj osobný odhad stým, že predsa len nechávam 10%, že čo ak predsa len.

Ale, ak to nebolo nebo, kto to bol, alebo tu bola spolupráca neba s niekým iným??????? Napríklad kruhy v obilí. Tak isto veľa vecí upozorňuje na evanjelium. Teda mimozemšťania ???
Lenže pozor, potom aj Boh a vlastne celé nebo je mimo zeme a teda mimozemské. A Ježišova veta v evanjeliu: „Predtým, než bol tento svet, já som bol.“ To by znamenalo štvrtý rozmer hmoty. Ja som o tom napísal celú knihu, ale nemám peniaze na vydanie a navyše som pred rokom podpísal licenciu a vzdal som sa všetkých práv na dielo, okrem autorstva za to že to vydavateľ vydá na svoje náklady. Bolo to pred rokom a 40% už nie je aktuálnych, lebo som tam riešil aj koniec sveta 2012. Ale podstata štvrtého rozmeru, ktorú som odvodil z tejto Ježišovej vety v evanjeliu, tú by stačilo len trochu oprášiť.
V stručnosti: my , náš vesmír sme atómy a molekuly sveta, v ktorom žije Ježiš so svojím otcom, teda sveta Ducha svätého a teda sme pre nich rozmer mínus jeden a ani sú pre nás rozmer plus jeden na osi štvrtého rozmeru. Proste som všetko založil na predstave, že na vašom stole, ktorý sa skladá z atómov a molekúl je jeden atóm ako slnečná sústava, kde žijú ľudia v rozmere mínu jeden.
Toto je samozrejme ešte silnejší pokrm pre ľudí, než o akom hovoril Ježiš, ale v mojich predstavách je to veľmi pravdepodobné, nehovoriac o tom ,že môj problém j ešte aj v tom, že to neviem správne podať, chcelo by to z mojej strany viacej pedagogiky vedieť si nájsť cestu do duší.
Po tejto stránke by to nebol problém vysvetliť.

Pozrime sa na to ešte aj z iného uhla, aby som nemusel tvoriť novú tému.
Určite ste si všimli, že som viackrát zdôrazňoval, aby sme si nevšímali, kto, čo napísal. ale najprv sa zamysleli nad tým, čo je napísané. Takže odložme zázraky a všetko okolo toho a zoberme si iba obsah, s tým, že sa nebudeme zaujímať, od koho a odkiaľ to k nám prichádza.
A vlastne týmto som prišiel k svojmu záveru.
Ježišove zázraky v evanjeliu neboli technického charakteru s výnimkou snáď len keď preklial figovník, ale v tej dobe presvedčili. Tak isto aj tieto presvedčili a to aj tých najväčších posmievačov. Ale napriek tomu ich odložme nabok a skúmajme, len čo je povedané, teda dialógy.
A z tých na mňa osobne jednoznačne hovorí nebo, alebo ten, kto nás chce o nebi presvedčiť. Ak ale by to naozaj boli mimozemšťania, tak akí a odkiaľ. Z nášho rozmeru, alebo z plus jeden ? A ak aj by to boli mimozemšťania, potom sú neporovnateľne vyspelejší a inteligentnejší a chcú nás upozorniť na niečo, čo je pre nás veľmi dôležité. Využívajú kruhy v obilí, využívajú zjavenia, využívajú jednoducho všetky možnosti, ako presvedčiť o pravde, o niečom čo je pre nás nevyhnutne nutné.
Naša civilizácia sa vyvíja zrýchleným tempom od vynájdenia parného stroja, pretože doprava je základom obchodu a teda ekonomiky. Nech je to dvesto rokov, ale čo ak je niekde civilizácia, ktorá sa vyvíja 10000 rokov. My sme sa za dvesto rokov dostali na Mesiac a kde sa dostaneme za 2 či 3 či 10 tisíc rokov.
Ja verím, dalo by sa povedať až na 60%, že Atlantída bola a že sa vyvíjala najmenej 30 tisíc rokov. Určite tam bol Ježiš, ale neviem, nie je podstatné, pod akým menom. Atlantídu však zničila doba ľadová, možno následkom prepólovania zeme, čo nám hrozí každú chvíľu. Údajne sa pred katastrofou rôzne národy rozdelili na viacero skupín, Inkovia, lebo v Srbsku s našla majska pyramída, Egypťania a Árijci, teda Slovania v prvom rade a je možné, že aj iní severania, teda všetko nad Alpami. A možno aj včítane Nemcov, ale to len v menšinových množstvách. Hitler musel zákonite počítať s vyvraždením Slovanov, lebo sa zistilo, že Árijci prevažne neboli Nemci, ale Slovania. Modrookí blonďáci. Tí však boli za Alpami a ešte aj Tridentský koncil delil Európu pod a nad Alpami. Európa bola v dávnoveku odrezaná od sveta Alpami. Takže neprestanem vo fantazírovaní, aj keď niečo by som na to predsa mal, ale teraz to musíte brať ako fantáziu, a idem ďalej v tom, že časť Atlantíďanov odišla aj do vesmíru, mali dosť času vyvinúť niečo, ako sa tam dostať, my sme sa dostali na mesiac za dvesto rokov, oni mali na to desaťkrát viac. A k tým 30 000 rokom sa im pripočíta ďalších dvadsať tisíc, čo je 50 000 oproti naším dvesto rokom vývoja, potom by divadielko vo Fatime, na prevedenie ktorého potrebovali nerušený prístup z mora, by nemalo byť žiaden problém.
Ale teraz ja mám problém to dať dokopy na nejaký uzáver.

V podstate, tá niť, ktorá sa ťahá celým tým všetkým poznaným a nepoznaným, je existencia neba a teda Boha a hlavný problém uveriť niečo, čo nie je na dosah ruky a pohľadu. Toto by ale bol ešte silnejší argument ako uveriť na to, čo bolo videné, lebo týmto by to bolo potvrdené.
No samozrejme, že ako pre koho, to tu stále zostáva aj s tým, že neuveria, aj keby niekto z mŕtvych vstal. Ale keď som sa dozvedel to o tých Slovanoch, to poteší, len aby sa to v budúcnosti ešte viacej potvrdilo.

Mám ovce aj z iného ovčinca.
none
2
12.06.2013, 10:28
sú tisíce dôkazov o mimozemšťanoch,ale žiadny o Bohu......
none
3
12.06.2013, 13:29
A čo ak práve oni sú tí, ktorí nám ho dávajú ako na tanieri, lebo sú neprovnateľne vyspelejší, ako my a vdia na čo by nám bol Boh dobrý. nemôžeme sa uzatvárať sami v sebe a v tom čo veda doteraz dokázala odhaliť a nechajme tomu aspom pomalý priebeh, nech sa ukáže, čo sa nám ešte ukáže, lebo nemáme ani žiadny dúkaz o tom, že nie je. Skôr naopak.
možno by stačilo trošku pozornejšie veddieť čítať vlastný život.
Keď idem na aute a v diaľke vidím byciklistu a chodca, nabeton keď sa budem stretať s autom, bude tam aj chodec.A to nie raz za týždeň. kto to vždy tak presne vypočíta ? Aby som nikdy neminul najprv auto a potom chodca. Vždy naraz.
none
4

3. elemír 12.06.2013, 13:29

A čo ak práve oni sú tí, ktorí nám ho dávajú ako na tanieri, lebo sú neprovnateľne vyspelejší, ako my a vdia na čo by nám bol Boh dobrý. nemôžeme sa uzatvárať sami v sebe a v tom čo veda doteraz dokázala odhaliť a nechajme tomu aspom pomalý priebeh, nech sa ukáže, čo sa nám ešte ukáže, lebo nemáme ani žiadny dúkaz o tom, že nie je. Skôr naopak.
možno by stačilo trošku pozornejšie veddieť čítať vlastný život.
Keď idem na aute a v diaľke vidím byciklistu a chodca, nabeton keď sa budem stre...

12.06.2013, 17:32
ale máme, cirkev je dôkaz,že žiadny boh neexistuje...
none
12

3. elemír 12.06.2013, 13:29

A čo ak práve oni sú tí, ktorí nám ho dávajú ako na tanieri, lebo sú neprovnateľne vyspelejší, ako my a vdia na čo by nám bol Boh dobrý. nemôžeme sa uzatvárať sami v sebe a v tom čo veda doteraz dokázala odhaliť a nechajme tomu aspom pomalý priebeh, nech sa ukáže, čo sa nám ešte ukáže, lebo nemáme ani žiadny dúkaz o tom, že nie je. Skôr naopak.
možno by stačilo trošku pozornejšie veddieť čítať vlastný život.
Keď idem na aute a v diaľke vidím byciklistu a chodca, nabeton keď sa budem stre...

12.06.2013, 22:24
3. elemír netreba mimozemšťanovnov aby sme videli na čo je boh - stačí ak nebudeš sprostá veriaca ovca
a uvidíš to hneď ...
A ak vidia čo mi nie tak sa zo všetkých veriacich rôznych náboženstiev môžu vieš čo od smiechu...
Ak v niečom momentálne nemáme jasno tak to dajme do fascikla "nateraz neznáme" a časom ked sa to
objasní to dáme z fascikla "nateraz neznáme" do fascikla "úplne objasnené" toto pomôže k zamedzeniu
všeliakých nesprávnych výkladov čohokoľvek - ..ujom ako si ty ...
none
5
12.06.2013, 17:35
Takže prišli tam a počas zázraku so slnkom, asi 10 minút, všetci vyschli, teda zmoknutý odev, ktorý mali na sebe im vyschol. Za desať minút bolo vysušených 70 000 ľudí. Toto je najväčší zázrak tohto zjavenia.
to nebol zázrak,vyschli lebo ked štartuje raketa tak je tam teplo,alebo nejaký mikrovlný pohon...
none
6
12.06.2013, 20:38
Fatimske zjavenie nie je nic ine nez hypnoza
mimozemska civilizacia,ktora je tu od nasho pociatku a bude tu pre nas az do konca
za vsetko zle su na vine ony,stvorili nas a su si toho vedome a preto sa s nami aj kontaktuju,ale nie su v ziadnom pripade tak krasne bytosti,ako sa javia na ich 16 D obrazovke
su ale mierumilovni zatial,pokial nebudeme skakat tak,ako si ony piskaju,takze to peklo tu bude cupi dup,pokial nezacne ludstvo s nimi spolupracovat tak,ako si to ony praju,aj s ruzencom v ruke,to je jedno bo ak nezaberie ruzenec,zaberie nieco ine
napr. taka tretia svetova,su tvorcami prvej a aj druhej svetovej vojny
Fatimske zjavenie bolo od nich iba ciste varovanie
none
7
12.06.2013, 20:38
amen a modlite sa
none
8
12.06.2013, 20:53
oproti nim sme fakt primitivna civilizacia
ale co uz,hlavne ze fajer vie byt frajer a podobni detto
none
9

8. 12.06.2013, 20:53

oproti nim sme fakt primitivna civilizacia
ale co uz,hlavne ze fajer vie byt frajer a podobni detto

12.06.2013, 21:01
hej, sama to dokazuješ svojimi príspevkami
none
10
12.06.2013, 22:08
Frajer na vysušenie toľkých odevov za 10 minút, ak by tam neboli živé tvory, teda ľudia, aká by to musela byť teplota, aby za 120 minút odparila toľko vody. To by všetci zhoreli na škvarky.
A Veriaca zase vymyslela hypnozu pre 70 000 ľudí naraz, to ale až taký nezmysel síce nie je, ale beriem, ako možnosť.
Kdesi som čítal, že niekdeneviem či v indii a či v Afrike, proste najaký šaman, ale kmeňový kúzelník predvádzal trik, že vyhodil do výšky lano, ptotm sa po ňom vyšplhal, vrátil sa a lano zmotal. tento trik desil aj tých najväčších materialistov, ale predsa mu na to prišli a tiež veľmi jednoducho. Boli tam nejakí Nemci a tí si to chceli natočiť na kameru, ale šaman o tom nevedel. A keď si pozreli záznam vyšlo všetko najavo. Šaman totiž sa pred trikom akože sústredil, ale vlastne zhypnotizoval všetkých prítomných.Na zázname s kamery sa lana ani nedotkol a vôbec neliezol hore po ňom. Nemci sa tam uvideli vlastne iba ako vyzerajú počas hypnózy.
none
13

10. elemír 12.06.2013, 22:08

Frajer na vysušenie toľkých odevov za 10 minút, ak by tam neboli živé tvory, teda ľudia, aká by to musela byť teplota, aby za 120 minút odparila toľko vody. To by všetci zhoreli na škvarky.
A Veriaca zase vymyslela hypnozu pre 70 000 ľudí naraz, to ale až taký nezmysel síce nie je, ale beriem, ako možnosť.
Kdesi som čítal, že niekdeneviem či v indii a či v Afrike, proste najaký šaman, ale kmeňový kúzelník predvádzal trik, že vyhodil do výšky lano, ptotm sa po ňom vyšplhal, vrátil sa a la...

12.06.2013, 22:30
10. to si trafil - a presne tak jak "kokos" vyzerá veriaci pred krížom - oltárom - farárom
a podobnou sprostosťou - a ked sa toho nevie zbaviť - tak píše na DF také sprostosti
ako ty a šíri to ako "učenie" ...
none
14

10. elemír 12.06.2013, 22:08

Frajer na vysušenie toľkých odevov za 10 minút, ak by tam neboli živé tvory, teda ľudia, aká by to musela byť teplota, aby za 120 minút odparila toľko vody. To by všetci zhoreli na škvarky.
A Veriaca zase vymyslela hypnozu pre 70 000 ľudí naraz, to ale až taký nezmysel síce nie je, ale beriem, ako možnosť.
Kdesi som čítal, že niekdeneviem či v indii a či v Afrike, proste najaký šaman, ale kmeňový kúzelník predvádzal trik, že vyhodil do výšky lano, ptotm sa po ňom vyšplhal, vrátil sa a la...

13.06.2013, 07:32
a ja za to mozem ze ich tam prislo tak malo,ratali s vyssim poctom ludi do stotisic,ved si vyrataj presne kolko ludi sa tam zmesti
a fakt neklamem,bola to hypnoza a sugescie a vizualne vnemy boli implantovane do podvedomi ludom ihned,stacilo iba vyslovit mena tych deti a prist na cas dany,ktory bol urceny presne na hodinu a den ,takze o tom co sa bude diat v inkrimninovany cas vedelo v tom case cca 2 miliony ludskych krys
mne je to uz uplne jedno co si clovek mysli,ja mam svoju pravdu a tak to aj ostane,vy si myslite co chcete
none
11
12.06.2013, 22:09
120 minút je preklep, omylom tam skočila dvojka.
none
15
14.06.2013, 04:07
veriaca: nech je všetko okolo toho blbosť, ktorá dajme tomu v tej dobe na tých ľudí tak zapôsobila, lebo nemali možnosť to všetko tak preštudovať, ako my dnes, ale čo s tými proroctvami, ktoré sa naplnili. Veď predsa to bolo to najstrašnejšie, čo mohlo XX.storočie posihnúť !!! Dá sa predsa nahypnotizovať, ako som písal vyššie ten šaman s tým lanom, ale ak prší celý deň a každý je mokrý do nitky, tak hypnozou sa šaty vysušiť nedajú.

Ak by som mal suma sumárum zhodnotiť z môjho pohľadu toto zjavenie v krátkosti, tak potom, ak by aj to divadlo okolo toho nepatrilo nebu, ale nejaký systém komunikácie predsa musel byť, potom proroctvá história ukázala ako pravdivé, kruto pravdivé. A to je podstata veci, tie veci, ktoré boli predpovedané a ktoré sa naplnili.
Veď nakoniec, ak si zoberieme, že teda niečo, čo je ako nebo, alebo niekto, kto chcel varovať ľudstvo pred katastrofami,,ktoré sa potom stali, musel nutne hľadať spôsob komunikácie. A spôsob komunikácie predsa závisí od možnosti vzájomného kontaktu a možností technického prevedenia komunikácie. V starom zákone Boh komunikoval prostredníctvom prorokov, potom už len v Ježišovi Kristovi, ktorý nakoniec prisľúbil, že pošle ducha pravdy, ktorý z jeho zoberie a povie , čo máme robiť.
Takže čo je podstatné na napríklad novinách ? Hociakých. Papier, obrázky, kvalita tlače a všeličo iné okolo toho, alebo je nejdôležitejšie na tých novinách to, čo sa tam píše ??? Samozrejme ako pre koho. kto potrebuje noviny na podkurovanie do pece, ten bazíruje na papieri a kupuje si také noviny, s ktorými sa najlepšie podkuruje. Ale kto sa zaujíma o to, načo vlastne tie noviny majú byť, teda o správy, informácie, tomu je jedno na akom sú paperi, tomu ide len o to, aby informácie boli hodnoverné.
Podobne je to aj s týmto zjavením tá forma okolo toho musela nejaká byť a na tú dobu naozaj účinná, ale podstatné je, čo bolo povedané a to historia potvrdila. A toto je najzávažnejí fakt.
Ďaľší fakt by mohol byť aj to, že Lucia komunikovala ďalej s Našou Pani a neskôr napísala Fatimské tajomstvá. Ale to už je mimo túto tému.
Táto forma komunikácie však v niektorých ľuďoch spôsobila a spôsobuje panický strach z toho, že by to mohla byť pravda. Určite nie vo veriacích, ale sú to ľudia, ktorí mali svoju neveru oprtetú o nejaké svoje vlastné zdôvodnenia a tieto sa týmto dosť značne nabúrali. Môžu to byť vo väčšine ľudia, ktorí patria satanovi, bez toho, že by si to uvedomili, lebo satan sa týmto cíti ohrozený a má strach, ktorý prenáša na týchto ľudí, aby ich nútil bojovať za svoje potreby. Satan bol odsúdený pri vyhnaní z raja a všetky veci, ktooré by mohli urýchliť rozšliapnutie jeho hlavy, musí pozorne sledovať a okamžite ženie proti tomu svoju nenávisť cez armádu určitých neveriacích, aby tieto veci mali čo najmenšiu účinnosť a aby sa naplnenie trestu oddialilo čo najviac. Je to jeho prirodzené chovanie, ak mu ide o život a preto aj všetky pochybností okolo zjavenia sú v jeho záujme, aby to pochopilo čo namenej ľudí a nie len to,dáva do ľudí priamo až zúrivosť a nenávisť voči tomu a nenechá nič na náhodu, aj keď tu má zatiaľ 85% neistých bojovníkov a dalo by sa povedať, že je to pre neho zatiaľ v pohode a má to pod kontroliu. A aj v najbližšej dobe mu určite nič vážne nehrozí.
none
16

15. elemír 14.06.2013, 04:07

veriaca: nech je všetko okolo toho blbosť, ktorá dajme tomu v tej dobe na tých ľudí tak zapôsobila, lebo nemali možnosť to všetko tak preštudovať, ako my dnes, ale čo s tými proroctvami, ktoré sa naplnili. Veď predsa to bolo to najstrašnejšie, čo mohlo XX.storočie posihnúť !!! Dá sa predsa nahypnotizovať, ako som písal vyššie ten šaman s tým lanom, ale ak prší celý deň a každý je mokrý do nitky, tak hypnozou sa šaty vysušiť nedajú.

Ak by som mal suma sumárum zhodnotiť z môjho pohľadu to...

14.06.2013, 04:13
Ktoré proroctvá sa ukázali pravdivé?
Ako presne zneli a kedy boli zverejnené?
none
22

15. elemír 14.06.2013, 04:07

veriaca: nech je všetko okolo toho blbosť, ktorá dajme tomu v tej dobe na tých ľudí tak zapôsobila, lebo nemali možnosť to všetko tak preštudovať, ako my dnes, ale čo s tými proroctvami, ktoré sa naplnili. Veď predsa to bolo to najstrašnejšie, čo mohlo XX.storočie posihnúť !!! Dá sa predsa nahypnotizovať, ako som písal vyššie ten šaman s tým lanom, ale ak prší celý deň a každý je mokrý do nitky, tak hypnozou sa šaty vysušiť nedajú.

Ak by som mal suma sumárum zhodnotiť z môjho pohľadu to...

15.06.2013, 19:03
elemir,mimozemska inteligencia uspesne ovlada tvoj mozog
tvoje vedomosti ktore mas aj ako vysokoskolsky inteligent ti nemoze si zabezpecit,ze tvoje ocakavanie sa naplni pravdou
"kuzla" mas na denno dennom poriadku od nich asu pre nich dostatocne vyhodne,bo takymto sposobom si mozu zabezpecit neruseny a pokojny odstup od ludskeho tvora
neprsalo ver mi,ani jedna kvapka vody nespadla na ich hlavu,od pociatku tam bolo sucho
zobud sa uz,kazda minuta tvojho zivota je vopred naprogramovana,je to pre nich uplne jednoducha technika,bo so svojimi "detmi" z mnozstva ehm osad vacsich ci mensich maju spriazneny vztah,ich zmyslom existencie je odhanat od seba smutok,ich zvalstnou povinnostou je vykonavat na nas rozdiely ,bo ich to naplna radostou z darovania sa aj takymto krutym sposobom
aj velkomesto je pre nich na urovni ciganskej osady,hojadju ta na rukach a dostavas vdaka nim vsetko co potrebujes,ale jedno jedine od nich nedostanes nikdy,moct si snimi prehovorit,moct byt u nich ako doma,bo ty si pre nich vaznom,pretoze im jedine tymto sposobom dodavas odvahu este byt na nieco prospesnym
su rozumovo tak vyspeli,ze sa citia zbytocnymi
tak uz vies na co si tu a kto si ?
ucia ta ako mas ako prasa jest ich kasu,bo ty si nic pre nich,iba ciganske prasa z ciganskej osady,aj keby si bol z kniezacej rodiny,si iba pre nich primitiv
som veriaca a tomu co som ti sem napismenkovala aj naozaj verim
none
23

22. 15.06.2013, 19:03

elemir,mimozemska inteligencia uspesne ovlada tvoj mozog
tvoje vedomosti ktore mas aj ako vysokoskolsky inteligent ti nemoze si zabezpecit,ze tvoje ocakavanie sa naplni pravdou
"kuzla" mas na denno dennom poriadku od nich asu pre nich dostatocne vyhodne,bo takymto sposobom si mozu zabezpecit neruseny a pokojny odstup od ludskeho tvora
neprsalo ver mi,ani jedna kvapka vody nespadla na ich hlavu,od pociatku tam bolo sucho
zobud sa uz,kazda minuta tvojho zivota je vopred naprogramo...

15.06.2013, 19:04
cinim chyby, pretoze nie som dokonala
none
24

23. 15.06.2013, 19:04

cinim chyby, pretoze nie som dokonala

15.06.2013, 19:06
a radsej budem verit tomu co si myslim,nez tomu comu musim uverit,bo tomu nechcem verit ani za nic na svete,bo je prilis vela pravd,kvoli ktorym sa clovek navzajom zabija
none
39

24. 15.06.2013, 19:06

a radsej budem verit tomu co si myslim,nez tomu comu musim uverit,bo tomu nechcem verit ani za nic na svete,bo je prilis vela pravd,kvoli ktorym sa clovek navzajom zabija

16.06.2013, 03:56
veriaca, veľmi mi pripomínaš jednu osôbku z okolia Báínoviec,
To všetko je možné, čo píšeš, ale iba možné, lebo nikto z nás nevie, čieho sme ducha. Ani já, ale ja preferujem ducha evanjelia a všetky moje názory, myšlienky a spoľahnutia opieram o tento dokument nie o svoj zdravý rozum, pretože o tom nikdy neviem, čieho momontálne ducha je. Ak si zpätne čítam svoje príspevky, tak niekedy je až veľmi jasné, pod vplyvom ktorého ducha som momntálne bol. Ale vžýdy som sa snažil podriadť svoj rozum evanjeliu. Logike evanjelia a preto mi nevyhovujú niektoré veci v cirkvi, lebo nezodpovedajú evanjeliu. Ak čítaš moje príspevky, je toho moc, čo vyčítam katolíckej cirkvi, ale ani pre tieto chyby cirkev neodsudzujem a nepreklínam, naopak, prišiel som na to, že práve katolícka cirkev najvic naplňa Kolosálny deň pri Jordáne a je to cítiť aj na sile, ktorá sa na nás vracia z neba. A preto aj napriek všetkým chybámRKC som presvedčený, že je to pre mňa jediná cirkev, ktorá ma môže doviesť tam ,kde sa to popisuje v evanjeliu a preto z nej niet úniku.
Odísť z takejto cirkvi len preto, že mi je na nej niečo nesympatické, znamená premárniť jedinečnú šancu na spasenie, ktorú sme dostali od Boha.
A tak ja som prečítal evanjelium v tomto zmsle a spolieham sa naň pre toto, lebo som ho takto pochopil
none
36

22. 15.06.2013, 19:03

elemir,mimozemska inteligencia uspesne ovlada tvoj mozog
tvoje vedomosti ktore mas aj ako vysokoskolsky inteligent ti nemoze si zabezpecit,ze tvoje ocakavanie sa naplni pravdou
"kuzla" mas na denno dennom poriadku od nich asu pre nich dostatocne vyhodne,bo takymto sposobom si mozu zabezpecit neruseny a pokojny odstup od ludskeho tvora
neprsalo ver mi,ani jedna kvapka vody nespadla na ich hlavu,od pociatku tam bolo sucho
zobud sa uz,kazda minuta tvojho zivota je vopred naprogramo...

16.06.2013, 03:16
Čo to berieš? LSD? Meskalín? Psilocybín? Fencyklidín?
Nech je to čokoľvek, mala bys' to radikálne obmedziť...
none
40

36. 16.06.2013, 03:16

Čo to berieš? LSD? Meskalín? Psilocybín? Fencyklidín?
Nech je to čokoľvek, mala bys' to radikálne obmedziť...

16.06.2013, 08:15
neberiem nic,iba tu si pisem to,co si dovolim mysliet si slobodne
mimo DF si to nedovolim,mimo DF som silno veriaca krestanka a slusne sa spravam a sa vyjadrujem
mimo DF nie som slobodna a nikdy nebude ani moje Ja,pretoze chcem vyzerat pred ludmi zdravo pretoze nie ja, ale vsetci ostatni maju iba pravdu a cinia vsetko spravne a konaju bez chyb
odkaz
iba tu medzi ludmi sa citim najhorsim vaznom vsetkych dob
none
17
14.06.2013, 08:31
16 rudolf Veď ale predsa to si nagoogluj, nebudem totu rozpisovať predsa.
none
18

17. elemír 14.06.2013, 08:31

16 rudolf Veď ale predsa to si nagoogluj, nebudem totu rozpisovať predsa.

14.06.2013, 13:34
Ja to chcem počuť od Teba.
none
19

17. elemír 14.06.2013, 08:31

16 rudolf Veď ale predsa to si nagoogluj, nebudem totu rozpisovať predsa.

14.06.2013, 16:19
žiadne sa nesplnili,čo chceš hľadať...
none
20
15.06.2013, 12:34
bez toho, že by som si to nagoogloval teraz, poviem, čo mám momentálne v pamäti:
1. Vojna sa skončí a chlapi prídu domov (1917)
2. Zasvätiť Rusko jej nepoškvrnenému srdcu
3. Ak sa tak nestane. príde vojna ešte hroznejšia a z Ruska sa budú šíriť bludy do celého sveta (komunizmus)
Preto KGB zorganizovala atentát na pápeža, lebo pred tým sa viac krát vyslovil za zverejnenie tajomstiev Fatimy, určite KGB bolo proti a zverejnením týchto vecí a Ján Pavol vedome obetoval život, čo tiež si málokto doteraz všimol. U nás za socializmu sme o Fatime takmer nevedeli, len, čo sa zachovalo zo Slovenského štátu. A to tiež sa snažili komunisti zakryť a PRETo aj na prenasledovanie a teror cirkvi bol toto tiež jeden z hlavných dôvodov. Ako ináč, ak politika, ktorá prišla po roku 1917 z Ruska bola dopredu vo Fatime označená ako bludy. Kto mohol vtedy aspom predpokladať Komunizmus v Rusku ??? Myslím, že vtedy to nevedel ešte ani sám Lenin, ktorý bol momentálne v Nemecku.
Treba si ale všimnúť, čo som písal vyššie, že zasvätenie Ruska malo aj význam, teda v prvom rade,tie bludy boli už len následky, zrušenie dogmy o nepomylnosti pápeža a s tým spojené prehodnotenie všetkých ostatných dogiem a Tridentského koncilu, pretože Naša Pani viackrát upozorňovala na to, že Boh je veľmi urážaný a teda aj môj osobný silný predpoklad je, že práve pre toto sa cíti Boh cirkvou veľmi urážaný.
Je otázka, čo bude ďaej. Ľudia však stále cítia silu katolíckej cirkvi, veď napríklad, ak sa niektoré cirkvi odlúčili, práve pre tieto veci a nemali vy svätených duchovných, ako napríklad Pravoslávma cirkev, potom ľudia zakrátko zistili, že sila sa vytratila a zháňali vysätených kňazov.
To je vlastne tá sila, ktorá drží vieru z neba pokope, to je vlastne to, čo neveriaci nemôžu poznať a iba nechápavo nad tým krútia hlavami. Len že po tomto všetkom mám strašne obavy, že či toto nečaká aj samotnú katolícku cirkev. Zatiaľ je to stále dobre, ale čo ak ......, lebo ak už si toto niekto nevie preosiať evanjelium a taktiež preosiať celú cirkev aj s dejinami evanjelium, čo je Kristove a čo satanove, tak potom je naozaj sila satana 85 : 15 a satan má zabetonovaných svojích ľudí na najvyšších cirkevných miestach.
Tu totiž nejde oto, čo si o tom myslia ateisti, alebo veriací, ale netreba sa ani moc vžívať do osoby boha, že čo by asi v takomto prípade urobil a čo tak nás asi čaká, ak sa na najvyších miestach cirkvi nezmení pomer síl v prospech Krista a v prospech satana. Zatiaľ sa dá satavť iba na 15%, ao to je málo, ale stále to nie je nič. Stále čas niečo robiť, lebo silu nám Boh zatiaľ ponechal, ale do kedy ešte, ak vedenie je diktátorsky zabetonované, tým, že už sa s tým nedá nič robiť.
Ja si myslím že sa musí, ale ak sa spolioehajú cirkevní predstavitelia, že na rusko dostala cirkev 7 rokov, čo sa čakalo ako zareaguje, od Fatimy to bude už sto rokov a stále iba fragmenty laikov, ktorí prevzali niektoré modlitbičky a zasvätenia.
Alebo to súvisí aj s trestom cirkevnej hierarchie za hanlivý výraz laikov a zvestuje maličkým svoju pravdu a múdrych prepustí naprázno ????? .....

Pri stavbe amerického mrakodrapu spadol robotník zo 105 poschopdia. Keď letel okolo asi 50. poschdia, tak si hovorí: "Zatiaľ je to ešte stále dobre."
none
21

20. elemír 15.06.2013, 12:34

bez toho, že by som si to nagoogloval teraz, poviem, čo mám momentálne v pamäti:
1. Vojna sa skončí a chlapi prídu domov (1917)
2. Zasvätiť Rusko jej nepoškvrnenému srdcu
3. Ak sa tak nestane. príde vojna ešte hroznejšia a z Ruska sa budú šíriť bludy do celého sveta (komunizmus)
Preto KGB zorganizovala atentát na pápeža, lebo pred tým sa viac krát vyslovil za zverejnenie tajomstiev Fatimy, určite KGB bolo proti a zverejnením týchto vecí a Ján Pavol vedome obetoval život, čo tiež ...

15.06.2013, 14:05
1. Každá vojna raz skončí - žiadne proroctvo.
2. To je čo? Príkaz? Ako môže byť príkaz proroctvom?
No a kedy to bolo zverejnené?
none
25

20. elemír 15.06.2013, 12:34

bez toho, že by som si to nagoogloval teraz, poviem, čo mám momentálne v pamäti:
1. Vojna sa skončí a chlapi prídu domov (1917)
2. Zasvätiť Rusko jej nepoškvrnenému srdcu
3. Ak sa tak nestane. príde vojna ešte hroznejšia a z Ruska sa budú šíriť bludy do celého sveta (komunizmus)
Preto KGB zorganizovala atentát na pápeža, lebo pred tým sa viac krát vyslovil za zverejnenie tajomstiev Fatimy, určite KGB bolo proti a zverejnením týchto vecí a Ján Pavol vedome obetoval život, čo tiež ...

15.06.2013, 23:26
20. elemír - tu treba fakt už len správne určiť diagnózu - to aj bez googlenia
sám a z hlavy /alebo z rukáva/ sypeš takéto ... ?
Je čas aby si začal prepisovať históriu - na katolícky prijatelnejšiu verziu.
A ked si myslíš že to má hlavu i pätu - okolo ktorého poschodia si sa práve mihol?
none
26
16.06.2013, 01:05
Z celého toho problému ma vy dvaja se..... najmenej, to snáď je z textu jasné aj vám, lebo zrejme aj vy patríte k tým všetkým, čo im najmemej vadí, či II.sv. vojna bola, alebo nie alebo či by podobné svinstvo v budúcnosti mohlo byť, elebo nie. a najpravdepodobnješie príčiny tohoto zla je ľahostajnosť a nezodpovednosť a odtiať už je len krôčik k tomu aby sa idioti dostali k moci nielen vo svete, ale aj v cirkvi.
none
27

26. elemír 16.06.2013, 01:05

Z celého toho problému ma vy dvaja se..... najmenej, to snáď je z textu jasné aj vám, lebo zrejme aj vy patríte k tým všetkým, čo im najmemej vadí, či II.sv. vojna bola, alebo nie alebo či by podobné svinstvo v budúcnosti mohlo byť, elebo nie. a najpravdepodobnješie príčiny tohoto zla je ľahostajnosť a nezodpovednosť a odtiať už je len krôčik k tomu aby sa idioti dostali k moci nielen vo svete, ale aj v cirkvi.

16.06.2013, 01:26
Opakujem otázku:
Kedy to bolo zverejnené?
none
30

26. elemír 16.06.2013, 01:05

Z celého toho problému ma vy dvaja se..... najmenej, to snáď je z textu jasné aj vám, lebo zrejme aj vy patríte k tým všetkým, čo im najmemej vadí, či II.sv. vojna bola, alebo nie alebo či by podobné svinstvo v budúcnosti mohlo byť, elebo nie. a najpravdepodobnješie príčiny tohoto zla je ľahostajnosť a nezodpovednosť a odtiať už je len krôčik k tomu aby sa idioti dostali k moci nielen vo svete, ale aj v cirkvi.

16.06.2013, 01:48
26. mne dokonca vadí aj to či podobná pliaga ako krestania nevznikne aj teraz niekde
a či to nebude horšia pohroma ako krest. sú doteraz . . . lebo najjednoduhšia cesta k moci
je cez chmuľov veci oddaných tak ako ty - lebo väčšinu práce spravia práve oni
a ešte majú z toho dobrý pocit ...
A takmer vo všetkých nezmysloch tu riešených máš svoj príspevok a ak sa rozmôže ľahostajnosť
a nezodpovednosť tak sa nám môže stať že budeme mať cirk. štát nielen formálne ale aj oficiálne
lebo také kreatúry ako ty tu už rozoberali možnosť bezák prezident a pod.
Je povinnosťou každého normálneho občana zásadne protestovať proti takémuto niečomu
Nie ste jediná možnosť ste jednou z mnoha možností a bez ohľadu na to ako budú kotkodákať
taký ako ty nieje váš hlas viac ako hlas iného a naviac máte maslo na hlave a v gatiach nasrané
a v topánkych tiež a preto kam sa pohnete ide za vami smrad ...
A ako to ospravedlniť nenájdeš v žiadnom evanjeliu - lebo ho to písal neznámy autor v čase kedy
nemal ani páru o tom ake ****y sa z veriacich časom stanú ...
Problém nie je viera to je histor. fakt - tak to bolo - ináč nebude - problém sú vykladači ako ty
čo potrebujú nové výklady čo nám kristus povedal a ani o tom sám netušil čo povedal >...
none
41

30. 16.06.2013, 01:48

26. mne dokonca vadí aj to či podobná pliaga ako krestania nevznikne aj teraz niekde
a či to nebude horšia pohroma ako krest. sú doteraz . . . lebo najjednoduhšia cesta k moci
je cez chmuľov veci oddaných tak ako ty - lebo väčšinu práce spravia práve oni
a ešte majú z toho dobrý pocit ...
A takmer vo všetkých nezmysloch tu riešených máš svoj príspevok a ak sa rozmôže ľahostajnosť
a nezodpovednosť tak sa nám môže stať že budeme mať cirk. štát nielen formálne ale aj oficiálne ...

16.06.2013, 08:38
30 ranerad a čo ak je to všetko naopak. je to reálne hroziace nebezpečenstvo a som zvedavý ako budeš ty kikiríkať, až sa odrazu všetka tá hrôza vyvalí ???? čo ak práve ty a tebe podobní privolávaju všetko toto svinstvo na zem vašimi urážkami Boha, budete sa nám ospravedlňovať , keď to bude ešte len niekde na maďaroch ?? a všetci budemem vedieť, že už je to spustené a príde to nevyhnutne, ako povodeň.
Vzájomným ohováraním kydaním sa nič nevyrieši, lenže ak by došlo ku spolupráci medzi podobnými, ako som ja a ty (koľko percent nádeje by si dával takejto dohode ???), teda aspom v tom, že by sme uznali hroziacu katastrofu a začali sa navzájom rešpektovať, došlo by k podstatnému zlepšeniu sveta a to zlo tohoto sveta nedovolí, lebo je tu na to, aby bolo zlo, aby jedny mali zatemnené mozgy a mysleli si, že to oni práve majú pravdu.

Ale mám ešte jeden nápad, nechajme to my laici na pokoji a spoľahnime sa na našu cirkev, nech to oni konečne pochopia a dajú do poriadku na profesionálnej úrovni, ,lebo im je určené to riešiť a majú to za úkol z neba. Je to však nádej veľmi malá, ale jediná, jediná šanca na záchranu.
none
28
16.06.2013, 01:41
v r.1917 a potom ešte mnoho mnoho rokov až po dnes.. Ak sa pýtaš kedy. A ak by ti už na tom naozaj tak záležalo, tak si sadni niekde vo väčšom meste do knižnice a pozri si viacero novín z tej doby. Ak teda ako neveriací si schopný uveriť aj novinám. U nás dokonca vyšlo na tú tému mmnožstvo dokumnetov knižne a dokonca aj nejaké filmové zábery, neviem či sa nezachovali. Boli tam predsa novinári všetkého druhu a najviac tých, čo čakali, akú z toho urobia estrádu.
A čože ty máš pokazený internet, či negoogluješ a máš lepčí prehľadávač. Ale to snáď by malo byť jedno.
none
31

28. elemír 16.06.2013, 01:41

v r.1917 a potom ešte mnoho mnoho rokov až po dnes.. Ak sa pýtaš kedy. A ak by ti už na tom naozaj tak záležalo, tak si sadni niekde vo väčšom meste do knižnice a pozri si viacero novín z tej doby. Ak teda ako neveriací si schopný uveriť aj novinám. U nás dokonca vyšlo na tú tému mmnožstvo dokumnetov knižne a dokonca aj nejaké filmové zábery, neviem či sa nezachovali. Boli tam predsa novinári všetkého druhu a najviac tých, čo čakali, akú z toho urobia estrádu.
A čože ty máš pokazený interne...

16.06.2013, 01:58
Počkaj, ak nejakú vetu zverejním, tak to je moment v čase, nie rozsah rokov ako napr 1917-2013.
none
29
16.06.2013, 01:46
teraz ma napadá, či by sa aj tie noviny nedali angooglovať ???????????????? A to som asi teraz minul 15.
none
32

29. elemír 16.06.2013, 01:46

teraz ma napadá, či by sa aj tie noviny nedali angooglovať ???????????????? A to som asi teraz minul 15.

16.06.2013, 02:04
29. tak a teraz som úplne mimo - noviny angooglovať - ? milión - ked si si do nich utrel
vieš čo tak im môžeš akurát zaspievať - idem od vás ... alebo poďakovať ako spr.
veriaci vďaka za tie božské dary a spláchnuť.
none
33
16.06.2013, 02:30
teraz som napríklad našiel toto:odkaz
Ale tiež mi nie je dobre, keď som to prečítal, skúste sa k tomu vyjadriť.
none
37

33. elemír 16.06.2013, 02:30

teraz som napríklad našiel toto:http://bigg.host.sk/rodina/fatima.htm
Ale tiež mi nie je dobre, keď som to prečítal, skúste sa k tomu vyjadriť.

16.06.2013, 03:19
bigg, host je z roku 2 000. To ešte sestra Lucia žila.
none
38

37. elemír 16.06.2013, 03:19

bigg, host je z roku 2 000. To ešte sestra Lucia žila.

16.06.2013, 03:21
Opakujem oznam:
Druhé svedectvo bolo zverejnené až v auguste 1941 - dávno po komunistickej revolúcii v Rusku a až po začiatku Druhej svetovej vojny.
Ak je niečo zverejnené po udalostiach, nie je to proroctvo, ale výpis z histórie...
👍: milky945
none
34
16.06.2013, 03:02
Musel som si to nájsť sám, ako vždy.
odkaz Three Secrets of Fátima: Second secret
"Some have criticized that the second prophecy was not disclosed until August 1941"
Čiže dávno po komunistickej revolúciu v Rusku a po začiatku Druhej svetovej vojny - žiadne svedectvo, ale post-hoc průpovídka, ako som (správne) predpokladal...
none
35
16.06.2013, 03:14
Nie sú to žiadne srandičky a niečo sa naozaj deje. Toto som čítal prvý raz a uvidel som tam veci, ktoré ja presadzujem, takmer presne to, čo je tam. Môže to byť náhoda? Dokonca mimnohí vyčítali a vyčítajú až prílišnú váhu satanovi. Prečítajte si toto a potom moje príspevky.
A čo by mala urobiť cirkev čo najskôr podľa samozrejme iba môjho názoru ?
1. Vstúpiť do jednania so všetkými cirkvami, ktoré sa odlúšili na základe dogiem a akždej ponúknuť zrušenie dogmy a opätovné pripojenie k Rímu.
2. Najdôležitejšie jednanie čo najskôr previesť s Pravoslávnou cirkvou, lebo to je vyložene záležitosť zjavenia. Po zrušení dogiem, najmä neomylnosť pápeža, a presne neviem, čo všetko bolo príčinou oddelenia Pravoslávnej cirkvi, proste naplniť požiadavky v rámci evanjelia a spoločne zasvätiť Rusko jej nepoškvrnenému srdcu. V čase názvu ZSSR to nebolo možné, lebo v názve nebolo slovo Rusko. Teraz je znovu tá situácia.
3. Toto zobrať ako návod na urobenie poriadku po Tridentskom koncile, teda znova preosiať všetko podľa evanjelia, ale čo najskôr, zrušiť všetky kliatby, exkomunikácie a odsúdenia.
4. Kto však nechápe podľa evanjelia, napríklad, že Ježiš nikoho nepreklial, nikoho z cirkvi nevylúčil a neodsúdil spôsobom, ako Tridentský koncil, a tiež aj ten, čo vyhlasuje a presadzuje, že s tým sa nedá nič robiť, mal by sa v prvom rade zamyslieť sám nad sebou, či ešte patrí Ježišovi a nie tomu druhému.
5. Ja osobne predpokladáím, že ani nie tak svetové katastrofy, ktoré niektoré už boli naznačené, ako sa môžu ľahko stať, napríklad zunami v Japonsku, ale že všetci pápeži, ktorí to čítali zamlčali viacero vecí a jednou z nich sú dogmy. Neomylnosť, dedičný hriech a mnoho iných, je ich vyše tristo. To je treba proste zobrať do ruky odborne a zodpovednepodľa príslušných dokumentov, veď nakoniec, nikde na svete nie je taký archív ako vo vatikáne.
6. Zrušiť hlasovnie v cirkvi a prejsť na dekadickú demokraciu z dola. A doporučiť tento systém aj do svetskej moci.
7. nenávisť ľudí proti cirkvi neustále rastie, to je vidieť aj na tomto fore a toto je zase jedno s potvrdení, že cesta do záhuby nie je iba výmysel Fatimy, že je to viac ako reálne.
Zaplavenie sveta vlnou zunami je technicky reálne a mnohé štáty to majú ako tajnú zbraň, ale niektoré ich nemôžu použiť pre svoju malú priemernú nadmosrskú výšku. Jedná sa o vlnu asi 200 - 250 m vysokú.
To však v súčaastnej dobe nie je jediná hrozba. Ďalej radšej nebudem pokračovať, aby to zase nebol návod pre idiotov, lebo dnes je skutočne taká situácia, že jeden idiot môže zničiť ľudstvo na zemi.
none
42
16.06.2013, 17:00
Elemír 35: viac menej súhlasím s uvedenými bodmi, najmä 6 a 7, ale: ...

Podľa odkaz, Mariánske kňazské hnutie (MKH) definuje zasvätenie sa Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie ako proces, ktorý prebieha v štyroch krokoch:
1.zvykať si žiť s Máriou,
2.nechať sa ňou vnútorne pretvárať,
3.vstúpiť s ňou do jednoty sŕdc,
4.napokon žiť Máriu.
Na tom by nebolo nič zlé, keby v nich Mária nesuplovala rolu Krista. Naše spasenie je Kristovo dielo, naše nové stvorenie / vnútorná zmena je Kristovo dielo a uskutoční sa síce podľa bodov vyššie, ale v osobe Krista, nie Márie. Preto Kristus je Pán (má byť Pán) môjho života, aby ma On vnútorne pretváral a aby som žil Jeho život. Vo Fatime sa zjavila osoba s menom Naša Pani so zámerom prebrať jeho dielo / rolu. Tento zámer možno nebol hneď vo Fatime zjavný, ale jej / jeho ďalšie kroky v rámci MKH tomu len nasvedčujú, viď body zasvätenia vyššie. Tieto body môže vykonať / podstúpiť len kňaz alebo laik, pre ktorému je Mária Pani / Pánom.

Poznámka: Tu Elemír musím poznamenať, že neviem, kto sa zjavil vo Fatime, hoci všade v texte používam meno Mária alebo naša pani, neverím, že to bola ona. Takže neobviňujem ju z toho, používam jej meno len kvôli jednoduchosti.

Písmo, ktoré svedči o tom, že Kristus má nezastupiteľnú úlohu / rolu:
1Tim 2,5: Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi – človek Kristus Ježiš
Hebr 1,1: 1Kým za dávna mnoho ráz a mnohým spôsobom hovorieval Bôh otcom v prorokoch, za týchto posledných dní nám hovoril v Synovi ...
Ján 14:6 Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.

Výklad slova zasvätiť podľa odkaz: zasvätiť sa (čomu, komu) s láskou, s nadšením sa niečomu, niekomu venovať, obetovať sa, posvätiť (sa). Slovo posvätiť je v Genesis 1,3: „A Boh požehnal siedmy deň a posvätil ho …“ . V inom preklade je miesto posvätil ho, zasvätil ho. Čo spravil Boh, keď posvätil siedmy deň? Začal konať, aby sa uskutočnila jeho vôľa, jeho zámer, lebo on je svätý a chce mať také stvorenie, chce mať takú rodinu. Preto siedmy deň, v ktorom sme teraz, posvätil. Bez toho by sme my neboli svätí, nemali by sme večný život. Ale posvätiť / zasvätiť sa môžme len Bohu, lebo on je náš stvoriteľ, on stvoril hmotný svet a teraz tvorí duchovný svet, nie Mária.
O tom že siedmy deň stvorenia trvá môžem dať dôkaz / tému neskôr.
none
43
16.06.2013, 23:43
Milky s tou matkou Božou to vôbec nie je tak, že by zatemňovala Ježiša, alebo dokonca, že by ho nahradzovala, naopak, aspoň v mojom osobnom ponímaní sa navzájom dopĺňajú ako syn a matka a prosby ona prenáša na neho, ja sa napríklad dlhé roky modlím ruženec a cítim aká je to sila. Vlastne, ak sa nad tým zamyslím, Matka božia je u nás viacej v povedomí v tom súkromnom a osobnom živote, keď sme mimo kostola, teda väčšinou sami. Vtedy je ona ten prostreník na ježiša, ale na omši, tam je zase predovšetkým Ježiš. A ak teda omša je vyššia forma modlitby, alebo účasti na praktizovaní viery, potom Ježiš má na omši oveľa väčší význam ako jeho matka, aj keď ta tiež je vždy na omši spomenutá,ale väčšina liturgir omše vrátane premenenia a pijímania patrí Ježišovi.
A to my sme si už tak zvykli, že to súkromie s modlitbou ružencom a na omši Svätá trojica s dominanciou Ježiša, premenenie.
Mnohé pútnické miesta dokazujú, mariánsky kult je sila, ktorá je reálna a dosvedčujú to mnohé odkazy ľudí, ktorí sa na ňu spoľahli a ktorí tvrdia, že im zázračne pomohla. To sú veci,. ktoré tiež nemožno prehodiť len tak cez plece a nebolo by rozumné sa toho vzdať, ak to v takejto miere funguje.
Ako to je zariadené v nebi, to neviem, ale aj teraz, ako vo všetkom v cirkvi, je zamiešaný aj satan a to asi je najdôležitejšia vec kresťana, vždy sa pokúšať rozlíšiť, čo je Kristove a čo satanove. A podľa evanjelia, pokiaľ nemáme nejaké vedľajšie potreby, to ide pomerne ľahko, teda aspoň mne.
Tento kult, alebo ako by som to nazval, teda úcta k Márii, sa tu buduje dve tisícročia, je tam dobrého, ale aj zlého, ako celkovo v cirkvi, ale nevyužiť túto osvedčenú silu, si myslím, že by nebolo rozumné a kto nevyužíva z tejto jej pomocnej ruky, stráca.
Ďalší aspekt sú zjavenia ako komunikácia s nebom, ona nám sprostredkuje odkazy neba. Ona je ako vyjednávateľ medzi zemou a nebom a v tomto je podstatne bližšie, ako Ježiš. Ak si zoberieme napríklad od fatimy a celý život sestry Lucie, že je to jej obrovská diplomaticá činnosť s pápežmi. Je spojnicou medzi nebom a svetským vedením cirkvi a keď si prečítaš aké ťažké to často s tými pápežmi v minulom storočí mala, že ju doslova ignorujú pod zámienkou, že si povedia, že to nie je ona, že to je satan, ako to tvrdíš Milky aj ty, potom si myslím, že je tu predsa len bližšie ako Ježiš, ktorého úlohu vlastne týmto ona sama znásobuje tým, že prosby na neho dáva vo forme, ktorá urýchľuje ich riešenie. Čo zas pre veriaceho je obtiažnejšie bez nej.
Je to môj osobný dojem, že ona akoby upravovala modlitby všetkých veriacích na Svätú trojicu a tým podstatne nepomáha ich vyslyšanie Svätou trojicou. Napríklad tú istú mdlitbu miliónov znásobuje milión krát.
Vždy, keď z nejakého dôvodu sa stane, že sa nestačím, alebo sa zabudnem pomodliť dennú dávku určitej časti ruženca, poznám to celý deň, až pokiaľ sa nenaskytne chvíľa, aby som sa pomodlil, veď to som tu písal snáď aj tisíckrát, že na tom je založená moja viera, teda nie len na omši, ale na dennej modlitbe a to je ruženec. Má to proste silu a kto ju nevyužíva stráca, ako ja každý deň, keď nestíham, alebo zabúdam.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 216 644 B vygenerované za : 0.122 s unikátne zobrazenia tém : 47 130 unikátne zobrazenia blogov : 773 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Ahojte som tu noví a volám sa vlado mam 33 rokov a stala sa mi nečakaná udalosť s ktorou si neviem poradiť a potreboval by som od ľudí súrne potrebujem pomôcť☹️ chcel by som sa opýtať či sa tu nenájde dobrý človek ktorý by mi vedel pomôcť do výplaty...

citát dňa :

Čaro prvej lásky je v tom, že nikto vopred nepočíta s tým, že sa raz skončí.