Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Fatima, Rusko, Sýria a dnes.

61
reakcií
2327
prečítaní
Tému 17. júna 2013, 21:19 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 6. 2013, 21:19 avatar
Rusko sa vyhráža západu, že chce skončiť vojnu v Sýrii, prečo ??
Rusko si vynucuje aby vojna poračovala ďalej. O čo týmto ide Rusku ?
Nie je to ešte stále o Fatime??? A čo potom katolícka hierarchia ? Má ona týmto trochu zodpovednosti na utrpení sýrského ľudu? Uvažuje sa vôbec o zasvätení podľa sestry Lucie ? Teda za aktívnej účasati prvoslávnej cirkve a zrušenia dogiem, ´pre ktoré pravoslávna sa oddelila.
Čo by mohlo hroziť svetu, ak by Rusko neustále udržiavalo konflikt. Ide im len o predaj zbraní a teda si zúrivo bránia svoje odbytištia za cenui prelievania krvi ?


4.
označiť príspevok

pua12456 muž
   17. 6. 2013, 22:41 avatar
Elemír, tvoje príspevky sú tak zmätené, že z nich nič nevylúštim. Fakt, skús popremýšľať nad tým, či náhodou nemá zmysel písať radšej zmysluplné príspevky ako stále iba machrovať, že to vieš aj takto.


2.
označiť príspevok

milky945 muž
   17. 6. 2013, 21:27 avatar
Rusko chce mier v Sýrii a v danom regióne, na rozdiel od USA. Neviem čo to tu splietaš. A zasvätenie Ruska už mimochodom prebehlo, tak neviem prečo to tu stále vyťahuješ. Hoci nikto nechápe a stále si to nevysvetlil o čo presne pri zasvätení Ruska ide.
Súhlasí pua12456


3.
označiť príspevok

pua12456 muž
   17. 6. 2013, 22:39 avatar
Ako vieš, že Rusko sa konečne nechalo zasvätiť? Ja som počul iba toľko, že Rusko musí prežiť, nič viac.


5.
označiť príspevok

milky945 muž
   17. 6. 2013, 22:45 avatar
Som kdesi čítal, že zasvätenie Ruska prebehlo na viac krát, už počas totality a naposledy Ján Pavol II. Dúfam teda že si to s niečim nepletiem, lebo som to prijal jedným uchom dnu druhým von. Ale istý som si v tom, že údajne Naša Pani z Fatimy také zasvätenie neuznala. Fakt dobré, že robia ani nevedia čo.


6.
označiť príspevok

pua12456 muž
   17. 6. 2013, 22:48 avatar
Aha, tak ak to pani z Fatimy neuznala, tak to bude asi fake. Rusko sa stále neponížilo.


7.
označiť príspevok

RighteousFred
   17. 6. 2013, 23:29 avatar


8.
označiť príspevok

pua12456 muž
   17. 6. 2013, 23:52 avatar
Je pozoruhodné, ako pri svojich pokrivených názoroch stále máš tipy na dobré články .


9.
označiť príspevok

RighteousFred
   17. 6. 2013, 23:54 avatar
Mozno len ty moje nazory nechapes.


10.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 6. 2013, 08:55 avatar
Robiť machra z seba a idiota s druhého, len preto, že si si to neporečítal, asi to budem musieť neustále opakovať ako detičkam v škole:
Rusko môže byť zasvätené iba vtedy, ak sa odstráni problém, prečo svätosť prišlo. A problém bol asi v tom, že keď na jednom koncile sa ustanovila neomylnosť pápeža, tak vtedy sa prvaoslávna cirkev odlúčila.
A potom zsvätiť Rusko a hlavný problém neodstrániť, je naivné, bohužiaľ. A touto témou som chcel upozorniť na to, že zodpovednosť za vyčkávanie je obrovská, lebo sa denne platí preliatou krvou nevinných ľudí. A tak nielen tí ľudia, čo udržujú vojnu a zrábajú na nej, budú braní na zodpovednosť, ale aj tí, čo nepochopili fatimu takýmto spôsobom. Vtejto vojne nie je len boj dvovh idiotov poti sebe, tu sa jedná aj o boj dobra a zla. v každej vojne bojuje Naša Pani proti satanovi. Ale iba so zraámi, ktoré jej dáme my a tí, od ktorých ich požaduje.
Ja som presvedčený, že ak zavládne v Rusku mier, nebudú viacej konflikty v tretích zemiach, lebo im nebude mať kto dať zbrane. Rusi majú tajnú zbraň, ktorou sa vyhrážajú celeému svetu, ale asi im ušlo, že opití ruskí vojaci na Sliači, ktorí snimi bojovali v čínskom konflikte, zažili neliečiteľné traumy, ktoré bolo možné iba utopiť v alkohole. Ja tiež, a určite málokto môže vedieť,čo je to za svinstvo, ale títo opilci v delíriu včetci rozprávali to ité : Vidím kitajec, nevidím kitajec,vidím kitajec, nevidím kitajec a dokola stále to isté. Stačilo vraj namieriť stlačiť a vojak zmizol. Nikto nevie kde.
Samozrejme, že ožran je ožran a dalo by sa nad tým mávnuť rukou, ale nič nemôže byť pre svet hroznejšie ak sa podopbné svinstvo ocitne v rukách idiotov.
Je to na Františkovi a každá minuta je záchrana zbytočne preliatej krvi. Ja verím, že keď nám to sľúbila, že to spllní. Veď už viackrát vo svetových dejinách ukázala priamo svoju moc.
A vôbec, čím skôr odstrániť z cirkvi dogmy, ktoré urážajú boha.


11.
označiť príspevok

pua12456 muž
   18. 6. 2013, 10:27 avatar
Z tvojho príspevku mi neni jasné, či chceš zlúčenie pravoslávnej cirkvi s katolíckou, alebo jej ešte väčšiu odluku.


12.
označiť príspevok

milky945 muž
   18. 6. 2013, 11:57 avatar
Tak to je jak hrach o stenu hádzať, bez účinku. Hlavný agresori na scéne v prípade konfliktu v Sýrii je USA a NATO, začni čítať a vnímať nezávislé informačné zdroje. Rusko si chráni svoje záujmi v danom regióne, to je prirodzené, ale presne to isté ak nie viac robí USA.

Keď sa v Damašku vo februári stál bombový útok, Rusko v rámci OSN ho chceli odsúdiť a označiť ako teroristický útok. Tento návrh vetoval nikto iný ako USA. Pri útoku zomrelo niekoľko desiatok ľudí. Ale keď pri bombovom útoku v Toronte o dva mesiace neskôr zabili troch ľudí, hneď na druhý deň z toho bol teroristický útok. Vidíš ten dvojaký meter? Dúfam že hej. Ale to sa vlastne dalo čakať, keď USA a NATO má v Sýrii svoje záujmy, hoci pre mňa ťažko pochopiť aké, keď podporujú radikálnych moslimov. A presne o to v Sýrii ide: sekulárny štát, ktorý je teraz pod vedením umiernených moslimov alebo islamská republika pod vedením radikálnych moslimov.

No a na margo zasvätenia Ruska Panne Márie ešte jedna poznámka. Ak je katolícka cirkev zodpovedná za chyby, za prijatie šialených dogiem, za odtrhnutie pravoslávnej cirkvi, potom nechápem, prečo sa má zasvätiť Rusko. Zasvätiť sa a riešiť problém by mala katolícka cirkev, zodpovedná strana, to je logické. Svedčí o tom a dokazuje to aj Naša Pani, ktorá neuznala zasvätenie, z pochopiteľných dôvodov.

Keď zavládne v Rusku mier, to si ako myslel? Je tam vojna? Sú tam vnútorne nepokoje? Rusko je krajina s najnižšími daňami a paradoxne s najmenším štátnym dlhom / schodkom. Hodne investujú do armády, lebo nato majú, na rozdiel od USA.
Súhlasí pua12456


13.
označiť príspevok

pua12456 muž
   18. 6. 2013, 12:32 avatar
Každopádne v Rusku je bieda. Panna Mária žiadala zasvätenie Ruska tuším pred 2. sv., lebo inak ževraj sa v Rusku rozšíria nezmysly (= komunistická ideológia) a dobrí ľudia budú mučení. Samozrejme, že Rusko sa nenechalo zasvätiť, pretože sa to krížilo s mocenskými ambíciami zodpovedných, tak si vypilo celú čašu trpkosti až do dna. Ukázalo sa, že ľudia samotní nie sú schopní svojou vlastnou silou odporovať západnému imperializmu. Čo bolo "hore" samozrejme dobre známe, nuž ale keď si to chce s diablom niekto rozdať fifty-fifty, nech sa páči.


14.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 6. 2013, 14:23 avatar
V Rusku je stále vojna o demokraciu s KGB, Putin bol posledný šef KGB. Nebyť Ameriky, tak sa neskončí ani prvá a ani druhá svetová vojny a my slovania by sme boli vyvraždení Hitlerom, moji rodičia by išli do plynu. Toto sa vám páči. necháte sa presvedčiť, že Rusko a Arabi sú záchrana sveta a Amerika to najhoršie ??????? Toto môže zožrať len idiot, tak prečo sa tam nehrniete, keď tú Ameriku tak nenávidite a prečo miliony ľudí ročne riskuje svoje vlastné životy, aby sa dostali tam, čo vy nenávidite a prečo sa nehrnú tam, čo vy milujete ??? Veď to je vedomá špinavosť !!!. Veď sa teda choďte pozrieť do ruska a do ameriky ????, alebo aspom niekde na západ. Ibaže väčšina z vás nebola ani v maďarsku, tak potom asi nie je problém nechať si nabulíkať takéto dristy. Ja som bol v ZSSR na stavbe, kde nemali prístup turisti, toto sa malo nafilmovať a dnes ukazovať. Ako som skoro každý večer na hoteli plakal, lebo mi tých ľudí bolo strašne ľúto. A toto vy milujete a nenávidite Ameriku ????? miliony ľudí ročne riskuje životy, aby sa dostali tam, čo vy nenávidite a nehrnú sa tam, čo vy milujete a to vám nestačí na to, aby ste si ťukli po čele ????????????
A takto isto to majú ľudia obrátené naopak aj vo viere. kristus povie: ak ti nikto dá po hube, nastav aj druhú stranu tváre, ale vám z toho vujde, že všetko zlo na svete patrí ľuďom, čo takto nastavujú tvár.Ale ten čo mláti po papuli to je čo pre vás, hrdina, ktorý sa nebojí zabiť päsťou tak, akoby kôň kopol ????? LOgika ??????? Hlavne, že tých ostatných máte za debilov.
Súhlasí pua12456


15.
označiť príspevok

pua12456 muž
   18. 6. 2013, 14:40 avatar
No, trošku si osviežme dejiny. ZSSR bol len pokus západných mocností o ovládnutie Ruska, ktorý sa podaril. Ruská centrálna banka je dodnes kontrolovaná západom. Že nenávidím USA - to tak nie je. Ja nikoho ne-nenávidím. Ja len konštatujem. A USA oficiálne prestali byť slobodnou krajinou circa roku 1913. Že tam sloboda dodnes chabo prežíva, je dôsledok zotrvačnosti. Všetci vieme, kam USA smerujú - k novodobému Rímu. Ak sa Rusko včas nedá dovtedy do poriadku, nebude viac na Zemi slobodnej krajiny.


17.
označiť príspevok

pua12456 muž
   18. 6. 2013, 14:49 avatar
A ešte doporučujem čítať:

duchovna-veda.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
duchovna-veda.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Romanov muž
   18. 6. 2013, 14:43 avatar
RE:14
"V Rusku je stále vojna o demokraciu". Hm, a kde nie je?
"kristus povie: ak ti nikto dá po hube, nastav aj druhú stranu tváre" Ujo Kristus nech si hovorí čo chce, ja to beriem vedecky, tak fyzikálne: Zákon akcie a reakcie.
Inak Elemír čítať tvoje drístaviny chce veľkú dávku sebazaprenia.


18.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 6. 2013, 14:51 avatar
Milky ty si tiež neprečítaš anecháš si všetko napísať päť razy.
O tom, ako je katolícka cirkev zodpovedná za chyby y dogmy nech si rozhodne Boh, ale ak máme a, alebo chceme hľadať chybu, prečo sa doterajšie zsvätenia nebom neprijali, tak treby zistitť, prečpo sa odlúčila od Ríma pravosllávna cirkev. A tí to urobil z viacero dôvodov, ale jeden hlavný bol, keď katolícka cirkev prijala dogmu o pápežovi. To znamená, že nejprv je preba vyriešiť problém odluky a potom zasväcovať. To nie je prísť k oltáru v Ríme a previesť liturgiu zasvätenia bez Pravoslávnej cirkvi. A práve týmto nám nebo jaasne naznačuje, že ak, ktolícka cirkev by sa tak cítila zodpovedná za svet, že by toúto dogmu zrušila, ukázalo by sa, že už tam neprevládajú sily satana, ako to tvrdí Nača Pani Lucii. Cirkev uverila rôznym svätcom ich videnie a ich styky s nebeskými mocnosťami, lebo sa ukázali správne, ale toto nie je len otázka uveriť Lucii, tu je otázka toho, čo je všetko za tým a že v tomto prípade nestačí uveriť, ale konať tak, ako to nebo chce. Ale to sa dá iba vtedy, aby bolo v cirkvi viacej tých, čo chcú a nie tých, čo sú proti. Prvá lehota po zjavení sa premárnila, 1924 roku, ke)d komunisti vyhrali občiansku vojnu a začal sa kolotoč satanových radiovánik nielen v rusku, ale aj u nás. Drhá lehota skončila úmrtím prostredníka neba, teda Lucie v roku 2005. A teraz je čo, aká lehota na povyhadzovanie všetkých démonov z Ríma ??? Jednu by som vedel aj ja, ale iba približne. Ten poplach s rokom 2012 nebol náhoda,ale ako rusi aj američania zistili, že je to prvda, iba sa to posunolo niekde do do stredu tridsiatich rokov. Tentokrát našťastie má oneskorenie asi o 25 rokov, čo je tiež tolerancia na 3 600 rokov kurevsky presná. Lenže dovtedy sa musí čo najskôr rozhodnúť, aby nedošlo k takej situácii, ako povedal Boh Abrahámovi, keď boli na 10 spravodlivých. Tak a teraz už dosť, už sa to nedá zmeniť. A ja som presvedčený, že Boh to už raz zmenil a to tak, že to nebolo 2012 ale že to bude niekdy okolo roku 2035. Nič iné nemôže spôsobiť záplavovú vlnu viac ako 200 m, iba ak teleso v blízkosti zeme, ktoré je neporovnateľne väčšie, ako mesiac a stačí že to obíde zem dvakrát, aki ak príde bližšie môže vláčiť za sebou vody oceánov aj v hrúbke 2 km a potopa sveta ako vymalovaná pred 7 200 rokmi.
Nagooglujte si NIBIRUS a amerického proroka Edgara Ceayce, to priezvisku sa už ale presne nepamätám, ale ak ste si nenechali baulíkať hovadiny a nevyhodili ste si google, tak google vám to určite nájdu aj s chybami.


19.
označiť príspevok

pua12456 muž
   18. 6. 2013, 14:59 avatar
Elemír, postrádaš základné schopnosti písať sloh. To, čo píšeš, je zhluk slov a viet bez významu.
Súhlasí Romanov


20.
označiť príspevok

Astax1 muž
   18. 6. 2013, 15:12 avatar
Neviem čo ste nepochopili ale Rusko bolo zasvätené.Tuším milky písal že si nevie vysvetliť o čo ide.(nepozná pojem zasvätenie)
Panna Mária žiadala zasvätenie Ruska a čo to znamená?To znamená že chcela aby sa Rusko zasvätilo jej Nepoškvrnenému Srdcu aby mohla konať.
Nejdem to tu rozpisovať ved prečítajte si to sami, sú tam menšie chyby teda v texte ale to si hádam domyslíte ale dočítajte až do konca.A pochopte akú veľkú úlohu má Panna Mária v týchto časoch.

www.magnificat.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí elemír, pua12456


22.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 6. 2013, 15:20 avatar
Astax, ty si predviedol presne to, čo mne je neustále vyčítané, máš perfektný štýl, jasne a stručne.
V takomto štýle písal Ján Chrizostom Korec a mám od neho knihu o Ježišivi Kristovi. To bola jedna z mála kníh, čo som prečítal na jedno posedenie, Ja to vidím ako taký novinársko-rozprávačský štýl.
Súhlasí Astax1


21.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 6. 2013, 15:16 avatar
Veď ale ja nie som spisovateľ, čo opisuje ranné úsvity nad jazerom a zapadanie slnka v hluku citát. To je faktografia, len je to pre niekoho dosť natlačenéné, ale ťažko hľadať kompromis presvedčiť a s čo najmenším počtom slov, to by zase chcelo asi pedagogiku - presvedčiť stručne a účinne na zaklade mnohých pedagogikých výskumov.
Nie ste prví, čo mi to vyčítate a samozurejme uznávam, ale v tom zápale je asi človek vždy ten istý.


23.
označiť príspevok

pua12456 muž
   18. 6. 2013, 15:28 avatar
Všetko sa dá naučiť. Pár krát si to po sebe prečítaj pred odoslaním a dorob korektúry.


24.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 6. 2013, 15:46 avatar
ASstax, prečítal som si ten magnifikát, presne môj štýl, autor neznámy, ale treba sa zamýšľať nad tým, čo je napísané, to je výsada inteligemncie. Ale predsa mi z toho stále vychádza, že plné zasvätenie bude vtedy, ak sa odstráni príčina odluky. To sa nedá obísť a ja práve v tom vidím logiku Fatimy a potom tie kontakty s Luciou a Máriou.
Dogmy a prehodnotenie Tridentského koncilu.
koľkí nám katolíkom vyčítajú, že uctivnie márie je satanizmus a pritom ona neunavne prscuje ako minister zahraničných vecí za vládu neba, aby zachránila, čo sa len dá. Ibaže práve v tomto je satan majster, urobiť z ľudí idiotov a obrátiť im rebríček hodnôt naopak, aby potom zo záplaom bojovali za svoju skázu a nešťastie.


28.
označiť príspevok

Astax1 muž
   18. 6. 2013, 17:08 avatar
To si vystihol dobre s Máriou a so satanom. Ludia nevedia čo je správne lebo ich ľahko oklame satan a oni žiaľ nevedia rozlíšiť pravdu.
Ak by sme sa rozprávali o dogmách tak mám za to že dogmy sú správne a nemali by sa za žiadnu cenu rušiť.Áno niektorí sa oddelili od katolíkov kvôli dogmám preto lebo boli pre nich "nepohodlné" alebo "nežiadúce"?Ak je to tak tak vedz že dogmy vadia len satanovi a odluku má na svedomí satan.Čiže tí čo sa oddelili niesu v pravde ale v klamstve.Ježiš Kristus a Panna Mária hovoria jasne že katolicizmus je pravý a úplný.(Tak isto gréckokatolicizmus lebo oni patria do Katolíckej Cirkvi.)


25.
označiť príspevok

Metju123 muž
   18. 6. 2013, 16:16 avatar
ELEMIR .... ty si jedinec totálne zblubnutý mainstreamovými médiami keď si napísal čo si napísal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rusko je posledná prekážka pre NATO , USA a Sionistov v ovládnutí Sýrie . Oni vytvorili konflikt tým že zverbovali , vycvičili a zoorganizovali armádu , ktorú poslali do Sýrie so spojeneckých krajín ako Katar alebo Saudská Arábia( v týchto krajinách vládnu radikálni ISLAMISTI, presne tí ktorí akože urobili v 11,09,2001 terprostické útoky na WTC a proti ktorým akože vláda USa neunávne bojuje po celom svete) . Ide hlavne o Wahabistov , teda radikálnych islamistov ktorí sa nedzráhajú absolútne pred ničím. Začalo to tým že títo islamisti začali robiť "bordel" , teda sa niekde zjavili a začali zabíjať , primárny cieľ bol zhodiť to na Asadov režim a pod tlakom týchto správ toho donútiť verejnú mienku na ZÁPADE podporiť zásah proti Assadovi , presne rovnaký scenár ako prebehol v Lýbií a proti Kaddáfimu. V Lýbií boli taktiež donesení žoldnieri ktorí robili neporiadok , mainstream vytvoril ilúziu že to Kaddáfi proti akože ktorému prostestovala celá krajina . potom vyhlásili akože bezletovú zónu , čo skrátene znamená vyhlásenie vojny. Zbavili sa Kaddáfiho , krajina je dneska v rozklade , polku krajiny má pod kontrolou armáda ktorú má pod kontrolou prozápadná vláda . Druhá polka krajiny sa zmieta v sektárskom násilí a chaose. Za vlády Kaddáfiho nebolo o ničom takom ani zmienky, ľudia mali zadarmo energie a vodu , obrovské dotácie dával štát na všetko , čo vadilo určite aj Západu , hlavne keď bola krajina prakticky bez verejného dlhu a zdroje boli využívané pre občanov. preto museli systém v Lýbií zmeniť a aj to urobili. Další krok je Sýria , opať pokus o vytvorenie bezletovej zóny , kvôli ktorej Rusko už skôr podpísalo zmluvy na dovoz raketvých komplexov S-300. Sýria má stále právo brániť sa nie ? A Rusko má taktiež právo brániť svojho spojenca dodávkami zbraní nie ? A čo dalo Západu právo dodávať zbrane vrahom a násilníkom ktorí bez milosti zabíjajú aj ženy a deti a vykrikujú pritom ako zmyslov zbavení "Alláah Akbar"? Satanský systém je vedený z USA cez Sionistov a vôbec nie cez Rusko , ktoré je posledným majákom nádeje pre Sýriu.
Súhlasí milky945, pua12456


26.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 6. 2013, 16:41 avatar
A ty máš čo sa triko, s akým logom ? Mteju.
Suhlasím s tebou, že demokracia nie je pre krajiny islámu, lebo ľudia žijú islámom iný život podľa koránu a ten zase já celkom nepoznám, a tiež je pravda, že američani by nemali vnucovať demokraciu každému, aj keď každý arab, čo príde o ameriky a pýta sa: prečo toto nie je u nás, nemôže dostať inú odpoveď: lebo tu je demokracia 400 rokov . A tiež nie všetci arabi sú idioti, ale je ich málo na to, aby ustáli demokraciu v mysliach ľudí, ktorí sú oddaní koránu. Oni si naprv musia vyriešiť otázku koraán alebo demokracia a o tom väčšina nepripustí diskusiu.
Čo sa týka mocenského rozdelenia sveta. tam si tiež človek musí vybrať, nemôžem všetko nenávidieť a všetko odmietať, ale to čo urobili američani pre europu a to čo urobili rusi alebo arabi, to sa nehnevaj, nemožno púprovnávať a nemožno im ani zalieť za to určité nároky, ale nároky, ktoré si teraz Rusi robia na Sýriu,, aj keď neviem začo.
Rusi sa cítia rovnakým partenerom na rozdelenie sveta ako američania, ale neuvedumujú si, ako by dopadli napríklad v II.svetovej vojne, ak by im amerika nepomohla. Myslia si že majú tajné zbrane, ktorými sa vyhrážajú svetu, ale pre neskončenú diktatúru nemôžu mať dostatok inteligentných ľudí vo vedení, ako to je zaručené demokratickejšími štátmi. Hitler tak isto padol na nižšej inteligencii vedenia, ktorá bola degradovaná jeho diktatúrov a proti demokratom Angličanov a Ameičanov, nemal šancu so svojími oddanými, ktorí boli síce oddaní, ale v Demokracii je vždy väčšia šanca, že sa predsa len dostanú do čela inteligentznejší, ako v diktatúre. A na demokraciu v rusku ja osobne neverím, veď tá šaškáreň Putin s medveďom a ešte kvôli tomu miznú ľudia, to ma podľa tých infomácii, čo s dostali ku mne, nepresvedčuje o demokracii.


27.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 6. 2013, 16:51 avatar
pua 1234, 25 chcel by som ťa požiadať, či by si v tomto zmysle, ako to píšeš, neopravila nejaký môj hociktorý príspevok a zaslalal ho na mail: elemir333@zoznnam.sk. Samozrejme, to len v prípade, ak by ťa to bavilo a nerobilo by ti to nejaké zvláštne starosti a námahu. Bol by som ti veľmi, veľmi povďačný. Vopred úprimne ďakujem, ale nechcem ťa k ničomu zaväzovať.


31.
označiť príspevok

pua12456 muž
   18. 6. 2013, 22:08 avatar
1. Som muž, viz symbol vedľa nicku. Tú krásnu baletku tam mám len ako lákadlo pre nedospelých .
2. Rád by som ti vyhovel, fakt. Avšak neviem pochopiť význam niektorých tvojich príspevkov (v klasickom sémantickom zmysle), takže ich ani nedokážem opraviť.


29.
označiť príspevok

Metju123 muž
   18. 6. 2013, 17:09 avatar
1. V USA je demokracia ???? Kedysi bola , ale dneska sa tam rodí policajný štát v priamom prenose , zbavujú ľudí základných práv , pred nedávnom vyšlo najavo že vláda môže špehovať a aj špehuje každého a nepotrebuje povolenie . Potom "National Defense Authorization Act" ktorý definuje územie USA ako bojisko a dáva právomoci armáde popraviť hocikoho priamo bez súdu pokiaľ jedná ako terorista. Dneska si definíciu terorizmu môžme stanoviť skutočne ĺubovoľne. Chcem len pripomenúť že Adolf Hitler robil taktiež všetky svoje činy v súlade so zákonom a úplne legálne. Celá politika USA za posledných 100 rokov je lož , všetko začalo založením FEDERALNEJ REZERVY , kedy získali Sionisti priamu kontrolu nad vládou , jediný prezident ktorého odhadli zle bol Kennedy , vydal dekrét "1110" o zrušení FEDERALNEJ REZERVY , ale ako vieme vybavili sa s nim ... To čo sa deje dneska iba dokumentuje celú situáciu, že v USa vládnu bábky ktoré ovládajú teroristi.

2. To že Amíci zachránili Rusov v 2.svetovej je lož , keď sa v 6.6.1944 vylodili v Normandii tak bola vítazstvo ZSSR iba otázkou času , vačšinu vojnových útrap s Nemeckom si pretrpeli Rusi a zviťazili. nehovoriac o tom že v Amerike viacero spoločností sponzorovalo nemeckú vojnovú mašinériu až tak okato že vláda musela prijať zákaz obchodovania s nepriateľom.
Niekoľko rokov dozadu dali práve ľudia ktorí nepriamo kontrolovali USA Hitlerovi 150 milíonov USD na volebnú kampaň kvôli ktorej vyhral voľby , z ktorej financoval aj jednotky SA , ktoré šírili teror a tým získavali voličov. prečo keď bol Západ taký dobrý nerobil nič do roku 1943 keď už bolo jasné že NEMECKE DOBRODRUZSTVO v RUSKU sa skončí FIASKOM ? Nehovoriac o tom že tesne pred porážkou NEMECKA uvažovali ZAPADNE MOCNOSTI nad operaciou "UNTHINKABLE" podľa ktorej mali napadnúť ZSSR bez vyhlásenia vojny . nakoniec od toho ustúpili , lebo podľa ich odhadov mala Červená armáda minimálne dvojnásobnú presilu v živej sile , tankoch , letectve ,v podstate vo všetkom.


30.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 6. 2013, 21:47 avatar
Metju, uvedom si že si len taký krčomový tláchač, mne je nahovno, akú demokraciua akú vládu a majú ameruičani,mnezaujíma čo dosiahli, akú majú životnú úroveň, bol si za komunizmu v ruskuna miestach kde nesmeli turisti ? To si mal vidieť. zastávaš sa Rusov, veď aj sa iom nechcem vysmievať a ani kaziť ich snahy, nech sa hrabú a nech ukážu svet, ako iní, ale ak ti je milšia ruská plitika ako americká, tak to sa potom na mňa nehnevaj. lebo kvôli takým, ako si ty sme 40 rkov srali kocky pod ruskými komunistami. veď ešte vojaci v 68, čo tu boli nevideli splachovacie hajzle a u nás robili ukrajinky krajčírky na začiatku 90 rokov a toaletný papier kládli vedľa misy, muselo sa im povedať, že to tiež treba spláchnuť. Veď mne je týchto ľudí stršnš ľúto ale ak nikto obhajuje politiku tých, čo to zavinili. to sa nehnevaj na mňa, to je u ňa KKKKOOOO..........T.!!!!!!!!


33.
označiť príspevok

pua12456 muž
   18. 6. 2013, 22:16 avatar
Ok, opravujem tvoj príspevok.

"Metju, uvedom si že si len taký krčomový tláchač" -> "Metju, som úplný debil preto, že som ťa nepochopil. Prosím ťa, omláť mi to ešte raz o hlavu, ale možno znova nepochopím. Najlepšie by bolo, keby si ma kopol do riti. Alebo ešte lepšie. Priviazal a mučil až kým mi to násilím nedostaneš do hlavy, pretože ja som taký sprostý, že iná metóda na mňa ani nefunguje."

"mne je nahovno, akú demokraciua akú vládu a majú ameruičani,mnezaujíma čo dosiahli, akú majú životnú úroveň" -> Len tak otázka: žiadne pocity závisti sa v tebe nedvíhajú?

"nech sa hrabú a nech ukážu svet, ako iní" -> Toto je časť vety bezo zmyslu, syntakticky zle.

Atď, nechce sa mi písať si s pološialeným idiotom. Rád sa pobavím s každým, ale nie s prázdnou nádobou.


35.
označiť príspevok

milky945 muž
   18. 6. 2013, 23:00 avatar
a týmto si čo dokázal?


36.
označiť príspevok

pua12456 muž
   18. 6. 2013, 23:09 avatar
Žiadal ma o úpravu svojho príspevku na normálny. Proste som mu len poskytol službu.


32.
označiť príspevok

Metju123 muž
   18. 6. 2013, 22:10 avatar
No niesom krčmový tláchač a priznám sa že som za socializmu ešte nežil :-) Ale keď poukazuješ na krajčirky a podobne , z toho mi je ľuto , ty si začal túto tému o tom čo sa deje v Sýrií a že sa natom Rusko chce nabaľovať. Ja som Ti napísal ako je to skutočne . Tvoja reakcia je to v tom aký bol socializmus v Rusku ? No nebudem sa rozpisovať , skús si pozrieť celé toto video a potom sa zamysli nad tým aký je Západ v porovnaní s Ruskom. To video popisuje povahu celej Západnej spoločnosti , už od čias VÝCHODOINDICKEJ SPOLOČNOSTI .
http://www.youtube.com/watch?v=pHqc-YgbsVg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí pua12456


34.
označiť príspevok

pua12456 muž
   18. 6. 2013, 22:45 avatar
Dovolím si prepostnúť do hlavného príspevku: Pozeráte Game of Thrones? Áno? Tak...
Súhlasí Metju123


37.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 6. 2013, 01:14 avatar
pua1234 - zle som ťa pochopil, nevadí, ale máš pravdu v tom, že než niečo pustím, mal by som si to najprv prečítať napríklad ta veta:nech sa hrabú a ukážu svet, ako iní.... tam mi chýba jedno písmeno a to nie svet, ale svetu, ako iní. No a jednopísmeno zmení chrakter celej vety a takých chýb mám veľa, takže v tomto máš pravdu.
Mňa nezaujíma, akú demokraciu a akú vládu majú američania, mňa zaujíma, čo dosiahli. Tak toto je fakt blbé, napriek všetkému , ďakujem za upozornenie.


38.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 6. 2013, 02:18 avatar
Metju, pozrel som to video, je to naozaj sila a ešte ak zoberieme do úvahy, že si nemal možnosť zažiť to čo ja, tak teraz som pochopil,prečo je medzi nami taký rozdiel v myslení o napríklad aj Amerike, teda USA. Ale aj v tomto prípade považujem, toto video za vytrhnuté z kontextu, ak sa nejaké zločiny stali, treba ich vyšetriť, ale ak nie systém Amerika, tak čo potom, ak by sme chceli dosiahnúť to čo oni. Nie je predsa možné ísť za bohatstvom cez mrtvoly, ale realita sveta je iná a aj toto video ničo predsa ukazuje, ale nebezpečné by bolo hodnotiť celkový stav na základe jedného videa.
Ja som napríklad v predchádzajúcom uviedol príspevok, prečo vznikla Europska unia a ako na tom profitujú napríklad Nemci, to vžd bolo a bude, že bohtí vládnu nie vždy najčistejším spôsobom, aj keď často ide o prepojenie nadnárodných spoločností a štátu, z čoho profituje aj samotný štát. určit nie toľko, čo by bolo v skutočnosti treba, ale bez tých mizerných peňazí od bohtých, by to bolo ešte horšie. Lebo v niektorých prípadoch je to naozaj na zváženie. Ak ostane majetok v rukách monopolov, majetok žije,. ľudia sú zamestnaní a štát má príjem z daní, teda aspom zo miezd ľudí, ak sa ale majetok rozdelí medzi ľudí, jednoducho zmizne a nemá z toho nikto nič. Zoberte si napríklad kolonizáciu Afriky, Rusi neustále vykrikovali o vykorisťovaní a ľudia skutočne museli drieť za mizerné mzdy, ale ak kolonizátori odišli, nastal hladomor, a to bolo ešte horšie. Takže potom aj v tom videu je zrejme, že nie všetko mal ten dotyčný pravdu, že aby sa majetok zachoval pokope, musí zostatť akože v súkromnom sektore, lebo ak sa znárodní, je po ňom a zmiznú aj posledné, čo aj vydreté peniaze z regiónu a nastáva hladomor. Napríklad súčasná slovenská politika jezískať čo najviav investorov zo zahraničia, aby sa tým zvýšila životná úroveň, máme tu tri automobilky, ktoré nehoráznym spôsobom vykorisťujú naších pracujúcich, ale nabyť tých automobiliek, bol by obrovský deficit dovod a vývoz a životná úroveň v háji zelenom. Ide len o to, že pán na videu kritizoval Americkú politiku amerických firiem, ale robí sa to aj v Europe a robí sa to všade a keď sa to prestane robiť, bude hlad. To bohužiaľ je krutá realita. Zoberte si napríklad VSŽ košice američnov. Je top fabrika, ktorá by mala ťahať štát, ale oni sú tak drzí, že sa nechajú vyživovať štátom, lebo vedia, že ak odídu, koľko ľudí môže zostať nezamestnaných. Je to vydieranie maximálneho zrna a inteligenčná zvrátenosť pre tých, čo to napriek tomu k tomuto vydieraniu pristupujú, ale oni to robia preto, že sa to dá a nehľadia na svoj kredit pre svetom a Bohom. A tým dochádzame k hlavnej myšlienke témy. Rusi by možno toto tiež chceli robiť a o tých špinavcov na vraždy a špinavú robotu u nich vôbec nie je núdza, ale nemajú toľko, alebo ak vôbec niečo okolo ropy a plynu, nadnárodných spoločností, ako starý kapitalizmus. A tak presadzovanie záujmov proti starým špinavým harcovníkom z ameriky môže priniesť rusom viac posmechu, ako úžitku a nielen to, čo je najhoršie viacej zbytočného krviprelievania, lebo nemajú tie skúsenosti ako američani. A toto zbytočné naťahovanie im američani otrieskajú o hlavu pred celým svetom a prifitujú z toho pre seba. lebo ak bol niekto dobrý v rusku, tak už tam nie je, je vo svete.
A aký by na to malo vplyv zasvätenie ?, minimálne v tom, že by tam mohla byť demokracia na vyššom stupni, lebo teraz je to chaos demokracia-KGB. Aj samotné nebo už predviedlo svoju moc a aj v týchto mútnych vodách má svoje svetlo, nemyslím teraz zásah vatikánu, ten majú plne pod kontrolou, ale samotný zásah Našej Pani. Už som tu čítal a nie dávno príspevky o tom, čo by sa jej mohlo v dobrom pripísať, čo sa považuje doteraz za náhodu. Niektorí kapitalisti si myslia, že ak ovládnu Vatikán, majú aj cirkev pod kontrolou, lenže Fatima práve hovorí aj o tomto a nielen Fatima, Naša Peni cez sestru Luciu veľmi účinne ovplyvňovala dianie vo svete a každá slza z oka bude nakoniec zotretá každá prelita kvaka krvi zodpovedaná. To nie je vôbec otázka toho, že ak je niekto neveriací, tak si môže vraždiť koľko chce. Lebo o tom je tento svet a toto evanjelium. A tým v tom videu by som doporučil, aby sa viacej zamerali na propagandu a vystríhali sa krvi a radšej vicej počkať, ako všetko riešiť hneď hr,hr za každú cenu a za každé peniaze. Preto skôr prejde ťava uchom ihly, ako sa bohatý dostane do neba, lebo títo sú podobn robotnkovi, čo spadol dole z mrakodrapu, pokiaľ nedopadol na zem, stále si hovorí, zatiaľ je to stále dobre.
A preto si myslím, že by ani nebolo správne dostať za podnikateľov veriacich, možno to Vatikán v mnohých prípadoch aj musel urobiť, ale zaviesť do toho viacej kultúry s tým, že sa to posvätí.
Jedno je však isté, že dočasná demokracia a dočasný kapitalizmus sa musí zmeniť na niečo iné, lebo už na začiatku tretieho tisícročia vidíme, že doterajší systém nestačí a navyše je tu priama hrozba z neba, že tento humus im nevinia a uvažujú o zničení. Zunami v Japonsu ukázlo, že proti božím zásahom, ktorí majú na to svoje prírodné zákony, nestačia ani tie najväčšie monopoly a i tie by sa mali nebu podriadiť viac, ako satanovi.


39.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 6. 2013, 07:46 avatar
Astax: Ja som napísal, že plné zasvätenie Ruska sa prevedie vtedy, ak sa zruší dogma o neomylnosti pápeža,,lebo preto sa pravoslávna cirkev odlúčila. A vôbec dogmy. Ale veľa je takých, ako ty, ktorí dogmy uznávajú a preto tomu dávam malú nádej. Ale z toho Luciinho jednania mi to vychádza, že do tej úplnosti, ktorú od nej žiadala Naša Pani, patrí aj táto dogma. A nielen táto dogma a vôbec Tridentský koncil. Je možné, že Lucia sa dostala týmto pod veľký tlak a nakoniec súhlasila so všetkým, ale Mária, po tom, čo už má za sebou, čo sa týka záchrany sveta, sa nedá odradiť. Ja jej v tom veľmi držím palce. Ale nerad to píšem a hlavne tebe, astax,že ona bude musieť ešte hľadať cestu, ako presvedčiť takých ako si ty. tie jej vyjadrenia o satanovi naznačujú jeho veľkú silu, ale my jej musíme dať moc do rúk našimi modlitbami. Tu nie je jednosmerná cesta. Ona nám pomáha na naše modlitby, ale my jej musíme tiež pomôcť. Modlitby každého človeka je nepredstaviteľná energia vo sfére duchovna, ale tak isto je to aj s hriechom človeka, ibaže opačne.
Fatimou sa rozbehol zápas o prežitie ľudstva na zemi, či bude tretie tisícročie, alebo nie. Ale musíme dokázať nájsť vo svojej pevnej viere a zdravý rozum a logiku na pochopnie satanových zbraní. A to je predovšetkým klam. Satan nepotrebuje nikoho mučiť a ak zabije, tak lem na to,aby tiež oklamal, že nie on, ale cirkev, že vraždila. Sú dogmy, ktoré už sa ukázali ako nezmysly, tým pádom sú spochybnené všetky a ja verím, že sú satanove. neomylnosť pápeža v cirkvi, kde všemohúcnosť boha je top, a ešte ak si Boh aj sám prizná, že sa zmýlil, je pre mňa nielen že nezmysel, ale urážka Boha najhrubšieho zrna. A preto bolo v zjavení to rusko, lebo to mal byť príklad na prejednanie ostatných dogiem a nezrovnalostí s evanjeliom. Človek,,ktorý si prečíta evanjelium, nemôže súhlasiť s tým, že cirkev niekoho prekľaje, exkomunikuje, lebo odsúdi. To vôbec nie je Ježišovo, lebo Ježiš by to neurobil, lebo to nie je logika evanmjelia a ak posúdime všetky zločiny, ktoré sú na cirkvi, tak potom ani jeden z nich nemá oporu v evanjeliu a teda automaticky by bola z týchto zločinov čistá cirkev, ale je tu kliniec, čo drží tieto nezmysly na stene cirkvi a to je dogma o neomylnosti pápeža. Ak by cirkev tento kliniec vytiahla, včetko by sa zrútilo do pekiel, tam odkiaľ to prišlo na klamanie ľudí.
Astax, prosím ťa, aby si ty a tebe podobní, to všetko ešte raz zvážili, lebo teraz je toto prekážka, aby sa naplnila Fatima. A prekážka takmer neriešiteľná. Ja verím, že Naša Pani Mária bude hľadať cestu, aby presvedčila aj vás, veď moja dôvera v jej činy je v tom, že ona vie z jej pozície to, čo my z našej pozície nášho života nemôžeme vedieť.
Preto sa musíme na ňu spoľahnúť a všemožne jej pri tom pomáhať modlitbami.
Nedá sa nikomu nanútiť, čo má veriť, môžeme len doporučiť, aby sa človek nad niečím zamyslel a každý máme v sebe vybudovanú svoju svätosť, ktorú opierame o vzťah k Bohu a do toho si nikto nedá zasahovať zvonku, je to základ intimity a viery a dôvery v boha, ale ak by na tomto mala skončiť jej snaha, to už by potom zúfalosť a beznádej prepadla aj mňa.


40.
označiť príspevok

Metju123 muž
   19. 6. 2013, 14:21 avatar
Elemir : ak sa majetok rozdelí ľudom , ľudom aj slúži . Vlastníctvo nemusí byť len súkromné ale aj štátne a rozprávky o tom že štát je zlý vlastník aj v kapitalistických podmienkach niesu pravdivé. To že je dneska vo svete viac otroctva ako kedykoľvek predtým pripisujem na triko hlavne kolonialistom či už ekonomickým alebo vojenským . Medzi nimi vyniká Západ , ktorý iba politicky a vojensky presadzuje záujmy tretích strán ktoré držia v hrsti vlády a to korporácie a banky . Rusko je natom presne opačne , až na malé výnimky neviedlo žiadne útočné koloniálne vojny a ani nikoho ekonomicky neterorizovalo v prospech záujmov tretích strán. To čo si napísal o Fatime komentovať nebudem .
Súhlasí milky945


41.
označiť príspevok

pua12456 muž
   19. 6. 2013, 14:37 avatar
Ďalší, čo nevidí problém v štáte ale v korporáciách a bankách :(.


43.
označiť príspevok

Metju123 muž
   19. 6. 2013, 18:24 avatar
No keď je systém korumpujúci nemôžme byť prekvapení že sa naši zástupcovia niekomu zapredali . Samozrejme je to aj ich chyba , ale pokušenie pre nich nieje malé , veď koĺko z nás by na ich mieste zavrhlo zvod ??? Ja som pomenoval miesto z kadiaľ fúka vietor :-))))
Súhlasí pua12456


44.
označiť príspevok

pua12456 muž
   19. 6. 2013, 20:34 avatar
Je to všetko o morálke bežných ľudí a o ich vôli bojovať za pravdu. Líšime sa v tom, čo považujeme za väčší problém. Ty korporácie a banky, ja štáty a najnovšie aj superštáty ako USA, EU alebo Čína. Otázka je, kto robí chybu: či korporácie uplácaním štátnych úradníkov a politikov alebo štátni úradníci a politici samotnou svojou existenciou, ktorá sa mi zdá z princípu nemorálna. Ja som skončil pri (super)štáte ako primárnom probléme. Metaforicky je štát robot, ktorý bije ľudí (viz protesty v Turecku) a korporácie len čubky, ktoré z neho vyciciavajú krvavo "zarobené" peniaze a snažia sa ho manipulovať asi ako sa žena snaží manipulovať chlapa. Kto je vinnejší - ten, ktorý pácha násilie alebo tá, ktorá o tom vie a predsa sa ním nechá platiť a bude vyhovovať jeho želaniam?
Súhlasí dorota


56.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 6. 2013, 08:11 avatar
Metju 19.6.2013, 14:23 že ak sa majetok rozdelí medzi ľudí, ľuďom aj slúži, tu veľmi záleží na tom, čo sa a koľko rozdelí. Napríklad po I.sv. vojne boli odsunutí maďari z nášho územia a predávali sa role na dolniakoch ľuďom z oravy a kysúc. Aj moji starí rodičia to naveľkú propagandu urobili, kúpili lacno role, a.e pri príchode bolo treba najprv postaviť domček, zriadiť hospodárske budovy a peniaze boli preč a nezostalo na osivo, a hnojivo a už vôbecv na nejké strje. Moji rodičia tú pôžičku splácali ešte po Ii. sv.vojne, Nevedeli ani na tkých veľkých lánoch hospodáriť a bez koní boli starudadlíckym sedliakom na posmech a tí robili pre nich konské páce zaveľmi predražené ceny. Našlo sa zopáar aj takých, čo to zvládli, ale rozdelenie nadnároných monopolov ,by znamenalo ich zničenie.
Štát nie že je zlý vlastník, štát nesmie byť vlastník. Bratislavské letisko:Za dzurindu vykrikoval fico, že také zisky by mali ísť do štátu a nie súkromných rúk. Ke)d prišiel k moci, nikto sa o žiadných ziskoch nedozvedel, naopak išli tam 2 miliardy investícii a letisko je v háji zelenom. Toto je dôkaz, aby štát nevlastnil žiadne firmy, lebo takto si rozďeľujú úradníci vlády neobmedzené odmeny, až do zničenia firmy úplne oficiálne a nikto im nič nemôže vytknúť.. Vieš sa predstaviť, ža by to letisko bolo predané a zisky, ktoré dvíhali vteda Ficovi žlč by boli ešta väčšie a štát nielenže by tam nevrazil ďalšie miliardy na ukradnutie, ale získal by na daniach najmenej 10 krát toľko. Takže nie všetky rečičky politikov treba brať vážne. a
Súhlasí pua12456


42.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 6. 2013, 14:43 avatar
elemír
Ja nespochybňujem ani jednu dogmu.Ako som už povedal dogmatika je na úrovni sv.písma.
Ak sa jedná o dogmu neomylnosť pápeža malý teologický lexikon“ o tom hovorí:

„I. vatikánsky ekumenický koncil (1870) vyhlásil dogmu: ,Rímsky biskup vtedy, keď hovorí ex cathedra ... mocou božskej pomoci ... je neomylný a preto takéto rozhodnutia rímskeho biskupa sú samé sebou a nie zo schválenia Cirkvi neopraviteľné.' To znamená, že ak pápež dajaké učenie viery a mravov vyhlásil ex cathedra, nikto to už nemôže opraviť, pozmeniť. Učenie pápeža ex cathedra má isté podmienky:

1. Pápež je neomylný len v učení viery a mravov.

2. Vtedy je neomylný, keď učí ako najvyšší učiteľ a pastier Cirkvi všeobecnej (keď chce použiť túto svoju najvyššiu moc v učení).

3. Je potrebné, aby ako najvyšší učiteľ Cirkvi chcel zaviazať celú všeobecnú Cirkev (nie napr. len svoju rímsku diecézu).

4. Pápež musí chcieť vyhlásiť učenie viery a mravov s konečnou platnosťou (definovať). Ako vidíme, nesprávne si vysvetľujú pápežskú neomylnosť tí, čo si myslia, alebo hovoria, že pápež sa v ničom a nikdy nemôže mýliť, alebo dokonca ani zhrešiť. To Cirkev nikde neučí.“

Malý teologický lexikon, Spolok svätého Vojtecha Trnava v Cirkevnom nakladateľstve Bratislava pre potreby ZKD „Pacem in terris“ SSR, Bratislava 1977, s. 96–97.

Toľko učené slová z lexikonu. Aby im však porozumeli aj obyčajní laici, pokúsim sa podať ich čo najzrozumiteľnejšie. Ex cathedra doslova znamemá: z katedry, od stola, od oltára. Ak pápež hlása čosi ex cathedra (z katedry), hlása to ako institúcia - učiteľ Cirkvi, nie ako súkromná osoba, človek. Vtedy hlása nie svoje osobné názory, ale nejaké učenie viery.

Neomylnosť pápeža neznamená, že je neomylná pravda to, čo pápež prehlási počas audiencie, zahraničnej cesty, pri rozhovore s osobnosťami, či radovými veriacimi, alebo pri hocakej inej príležitosti.

Podľa mňa toto nieje pravý dôvod odluky.Isto sa Lucia nedostala pod tlak lebo Mária by nedovolila aby sa skrz ňu šírili bludy.
Je zaujímavé elemír že tebe vadia dogmy ale položím ti otázku prečo dogmy nevadia Panne Márii?Ak by jej vadili už dávno by to povedala vizionárom alebo už nebohému Donu Gobbimu.Ak by si lepšie poznal Pannu Máriu a jej kult určite by si vedel o Mariánskom Kňazskom hnutí a o Donu Gobbimu a o "Modrej Knihe".Tam Mária cez Dona Gobbiho hovorí o veľa veciach o jej víťazstve prostredníctvom najmenších-o jej diele Mariánskeho kňazského hnutia, o modlitbe, o zasvätení jej Nepoškvrnenému Srdcu...

elemír čítaj Kňazom najmilším synom Manny Márie a O pravej úcte k Panne Márii lebo ty to máš trošku dopletené.
Doba očisty už dávno trvá a chystá sa konečný triumf Panny Márie nad Satanom a nie aby ľudstvo prežilo na zemi do tretieho tisícročia.Panne Márii ide o konečné víťazstvo.
Pozri sa na svet a zistíš že tento svet by nemohol pokračovať ešte nedaj bože tisíc rokov.


45.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 6. 2013, 02:01 avatar
Astax: Toto je najsmutnejšia vec, akú som v poslednej dobe čítal.V tomto vidím najväčšie umenie satanovho klamu, ak sa na tú istú vec pozerajú dvaja, ale každý to vidí úplne opačne. Ani jeden nepochybujeme o nej o ňu sa opierame s poslednou nádejou a predsa každý z nás vidí jej požiadavky na nás úplne inak.
Koľko ľudí zbytočne zomrelo za to, že Zem nie je stredom vesmíru, že nie je plochá, napriek tomu, že aj táto dogma bola Bohom daná a Bohom stanovená napriek tomu, že dnes je jasné, že bola satanom daná a satanom stanovená. To nebolo prvý a ani posledný raz, čo nás satan oklamal, ak sa vydával za boha, alebo niektorého svätca. Klame nás aj tým, že prvoradé a najdôležitejšie je veriť, ale to je ďalšia jeho lož poloppravdou, lebo najdôležitejšie je mať čistrú dušu, bez hriechu, čo bez viery nejde, lebo ja si myslím, že ani tá najvrúcnejšia a najoddanejšia viera nepretlačí do neba hriešnika.
Keď rekapitulujeme, kto všetko sa na zjavení zúšastnil, vždy zabúdame na jedného, na satana. Teraz žijeme vo svet knižaťa tohoto sveta, teda v prvom rade je tu on, satan, doma. Keď za socializmu prišiel k nám niekto na návštevu zo západu, tak isto mu nedovolili povedať všetko na otvorené ústa, preto musel dotyčný politik hľadať vety, do ktorých sa snažil ukryť svoj odkaz tým, čo mu rozumeli. Ani satan nikdy nedovolí povedať márii všetko tak, ako by nám to chcela ona samotná povedať. Preto nám naznačuje a spolieha sa na to, že ak tieto veci preosejeme evanjeliom, nemôžeme sa pomýliť pri hľadaní pravdy.
Neomylnosť pápeža bola stnovená na posilnenie svetovej moci pápežského stolca a s Ježišom to nemá nič spoločné. Asi sa nenechám od nokoho presvedčiť o tom, že Boh je najvyššia inteligencia, ak aj táto vysoká inteligencia si prizná, že sa zmýli a na to je tam veľapríkladov zo starého zákona, nemôže človek aj keby bol najsvätejší svätec a najpápežovejší pápež povedať, že sa nemôže zmýliť. lEBO TOTO JE EšTE TRáPNEJšIA DOGMA AKO O PLOCHEJ ZEMI.
Evanjelium je napísané iba z časti a najdôležtejšie tam vôbec nie je, lebo nám ježiš povedal, že by sme to nezniesli, že to by bol pre nás tvrdý pokrm. Napriek tomu sú ľudia, ktorí uverili na základe tej časti, ktorá nám bola daná, lebo otec aj syn vedia, prečo nám dali takéto evanjelium, prečo nám to na spasenie musí stačiť a každá dogma zbytočne doplňa tento neúplný celok, lebo ak budeme niektorí niekedy poznať celok, budeme vidieť, že dogmy sa tam vôbec nehodia, že to bol nástroj na oklamanie tých najsvätejších a najoddanejších. Satan musí klamať, aby prežil prekliatie pri vyhnaní z raja a jeho klamstvá najviac ublížia Bohu, ak oklame práve tých najsvätejších a najoddanejších. A práve cez našu istotu v ich svätosti nám ponúka svoje klamy tak zabalené, že ich len ťažko odlíšime od pravdy evanjelia. A preto musíme mať evanjelium naučené a v srdci k okamžitému použitiu, aby sme vedeli posúdiť jeho klam, veď nakoniec to nie je až také zložité.

Ja sám som bol veľakrát v živote v situácii, keď som sa musel rozhodnúť o tom, ktorá pravda je správna a pod nátlakom som sa takmer vždy rozhodol zle. A naši pápeži majú denne takýchto situácii niekoľko.a práve preto by sme chceli, aby tu bol na zemi aspom niekto neomylný a kto iný ako pápež a cirkev, ale Boh nás stvoril ako samostatné osobnosti a koľko je neveriacích len preto, že uverili bludy a koľko je veriacích, čo tiež uverili bludy. Preto Boh si já myslím, že Boh chcve od nás samostatné rozhodnutie, ktoré urobíme na základe evanjelia, pretože každý znás bude súdený samostatne, a preto sa môžem samostatne rozhodnúť preto, že budem veriť a robiť podľa cirkvi a nebudem hľadať žiadne iné možnosti, alebo sa rozhodnem podľa evanjelia a nájdem iné možnosti, ako mi ponúka cirkev. Samozrejme, že iba vtedy som samostaná osobnosť a Boh sa môže na mňa kedykoľvek a v čomkoľvek spoľahnúť. Môže nás nechať aj 99 osamote bez obáv, aby sa mohol venovať hľadaniu toho jedného, z ktorého je v nebi väčšia radosť, ako z nás 99.
Ale čo ak práve toto nevyhovuje satanovi a tak musí konať, aby sa nikto nepokúšal byť samostatný. cez najvyších predstaviteľov cirkvi vyhlási, že toto budete veriť a ak nie, budete prekliaty, exkomunikovaný a cirvou odsúdení. Toto je satanov klam na tridentskom koncile.Rozdielom len málo hlasov sa zaviedli do cirkvi veci, ktoré nemôžu súvisieť s Ježišom a jeho evanjeliom. Odvádza sa pozornosť od hlavnej podstaty veci a to je odpustenie hriechov, spoveď. Tá tam predsa tiež je, ale až v tieni viery, lebo viera je nástroj nielen boží, ale aj satanov. Ak teda satan zavedie do cirkvi klam, musí ho zabetonovať prekliatím, exkomunikáciou a odsúdením a neustály upozorňovaním veriacích, aby neverili nič iné, inak hromy blesky a nebude spasenie.
Ale Ježiš nám dáva evanjelium a BOh chce naše samosatné rozhodnutia podľa neho. Nikoho nenúti veriť, iba nám dáva na známosť svoje evanjelium a spolieha sa na naše osobné rohodnutie, lebo potebuje len takých, ktorých môže kde koľvek zanechať, aby išiel hľadať toho jedného. Veď kde sa vyjadruje ešte jasnejšie, ako keď hovorí Ježiš: Kto ma chce nasledovať ... aáno, kto ma "chce" nasledovať. Čo ak teda Ježiš chce len tých, čo chcú a nie tých, čom u tam niekto dokopal rôznymi strašiakmi a príkazmi a nariadeniami a vyhržkami, že kto neuverí to, alebo to, bude prekliaty, exkomunikovaný a čo ja viem čo ešte ? Toto predsa nemôžu byť samostané osobnosti, ktoré boh potrebuje, to sú vystrašení ľudia, ktorí sa podrobili niečomu, čo nakoniec ani Boh nechcel.

naša Pani vo Fatime neustále upozorňuje, že Boh je stále urážaný, a že ho to bolí. Ale kto ho viac uráža, ateisti a neveriací, alebo oddaní veriací, ktorých týmto stráca ???
momentálne víťazi satan na tomto svete asi tak 85 : 15 a Naša Pani Mária by to chcela zmeniť, ale jej nádeje sú veľmi malé, lebo veriaci uverili viac omylom cirkvi, ako jej. Nikdy to nema a nebude mať ľahké, lebo musí prekonať najmnej dve veci a to je satan, ale aj veriací, ktorí uverili jeho klamom. A to sú veľké prekážky aj pre ňu. Keď si človek prečíta,čo všetko urobila v minulom storočí a aj tak to nestačilo na to, aby nám strhla z očí satanove okuliare jeho klamu.
A tak čas ubúda takmer logaritmickým tempom. bola tu sedemročná lehota po Fatimskom zjavení, bola tu Lucia až do rku 2005 a čo je teraz ??? Medžugorie ??
Nie len to, je tu bojovnoca Naša Pani Mária, matka božia, ktorá nás chce zachrániť, ale potrebuje našu pomoc v tom, aby sme uverili evanjelium také, ako ho zanechal Ježiš, veď už len to je jeden z obrovských zázrakov, že sa za dvetisíc rokov zachovalo také aké je, aby sme na ňom nič nemenili ani dogmami a ani učeniami najsvätejších, lebo čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého, naša Pani chce len od nás, aby sme uverili jej synovi, že to čo nám napísal v evanjeliu, nám musí stačiť na spasenie, aby sme mu to uverili a na neho sa takto plne spoľahli, lebo on Ježiš nám nepovedal všetko, lebo by sme ešte nezniesli, ale spoľahnime sa na neho vierou, že nás prišiel zachrániť a vytrhnúť z rúk satana a to, čo nám tu v evanjeliu zanechal je určite dosť na to, aby sme boli spasení a nepridávajme k tomu nič a ani neodoberajme, aby nás nepostihol trest toho, kto by chcel zmeniť na evanjeliu čo len čiarku.
V ktorm si uzjavení od nás požadovala, aby sme sa modlili každý děň celý ružnec. je to moc aj na mňa, ale ak sa človek zamyslí nad tým, koľko je veriacích a koľko ona vlastne potrebuje, potom aj tie tri ružence sú málo, ale ako hovorím, duch by aj chcel, ale telo je mdlé.
A toto sú naše nádeje, ale aj toto sú naše beznádeje. Ja jej strašne prajem, aby sa jej podarilo vybojovať všetko tak, ako si to praje, ale nahoršie bude mať vybojovať boj práve s tými, čo si o sebe myslia, že sú najsvätejší.

Ak niekto uverí satanovi klam, že pápež je neomylný, určite uverí aj samému sebe, že je najsvätejší. Lebo ja si myslím, že cirkev nie je postavená na neomylných, ale na samostatne sa rozhodujúcich sa osobnostiach. Ak by sme niečo nevedeli a padneme na kolená a Duch svätý nám to vyzradí, to by nebola samostatnosť a naša inteligencia, to by bola naša nesamostatnosť ohraničená podriadenosťou a takýchto 99 ovečiek by potom Boh nemohol nechať nikdy o samote.
Súhlasí pua12456


46.
označiť príspevok

nolimit
   20. 6. 2013, 02:35 avatar
ale elemir, nijake dogmy(pravdy viery) o plochej zemi nikdy neboli ako ti Astax vysvetlil, tyka sa to veci viery a mravov, nie ci je zem doska, gula ci kocka. iste, vedci sa mylili. vsetky dogmy(pravdy viery) platia od zaciatku naveky
o Panne Marii bola prva dogma(pravda viery), je ze Bohorodicka a posledna, ze je Neposkvrnene pocatie
nasledne v Lurdoch sa predstavila ako Neposkrvnene pocatie. ak veris Fatime, preco nie Lurdom?
chod do Fatimy aj do Lurd
Súhlasí Astax1


49.
označiť príspevok

pua12456 muž
   20. 6. 2013, 13:45 avatar
Vážim si to, že sa zastávaš rešpektovania ľudskej individuality a vôle.


50.
označiť príspevok

Astax1 muž
   20. 6. 2013, 14:06 avatar
elemír
Nebudem sa vyjadrovať lebo ja som povedal k tomu čo som chcel a ak to vidíš ty takto tak ja to nezmením.Ale vidíš to nesprávne a ak by si sa opýtal čo len jedného kňaza alebo nejakého duchovného ten by ti to asi lepšie vysvetlil ako ja.
Podľa mňa málo čítaš a ak čítaš tak hlúposti.
Dogma je Bohom zjavená a Cirkvou vyhlásená pravda viery.Dogmatický výrok musí patriť k Božiemu, úradnému (kodifikovanému), kresťanskému zjaveniu (na rozdiel od súkromného zjavenia) a preto musí byť obsiahnutý v Božom slove (bezprostredné formálne zjavenie). Dotyčná zjavená pravda musí byť explicitne alebo implicitne Bohom zjavená a preto sa musí nachádzať v prameňoch zjavenia: v Písme alebo Tradícii.

elemír zamysli sa či tvoj prístup k dogmám nieje nesprávny.Prečítaj si dogmatiku a čítaj pozorne.


51.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 6. 2013, 23:42 avatar
Astax, obaja vieme, že bude čas, keď sa dozvieme, kto z nás mal pravdu. Z cirkevnej literatúry čítam iba evanjelium, mám ho na nočnom stolíku a vždy keď idem spať, tak si niečo prečítam a posuniem záložku. Keď skončím idem znova. Odoberám Posla, dlhé roky, to mi kedysi dávno,moja už nebohá mama, predplatila jeden ročník a odvtedy ho odoberám.
Ale vieš, kto bol velikým dogmatikom ? Benedikt, predchádzajúci pápež vyučoval dlhé roky dogmatiku na universitách v nemecku a ja som sa dokonca domnieval, že aj dogmatika bola jednýám z jeho dôvodov odstúpenia.
Vo mne je niečo, čo neviem prekonať. Stále mám dojem, že ak nepadne dogmatika, fatima saa nikdy nenaplní a bude to katastrofa pre ľudstvo.
Pádom dogmatiky by sa zmenil chrakter cirkvi z diktatívneho vedenia na demokratický systém, A to by mohlo presvedčiť ďalšie milióny nielen neveriacích, ale aj veriacich v iných cirkvách. Je to paradox, proti paradoxu.
Všetky dogmy boli prijaté hlasovaním, teda demokraticky, ale napríklad nove dogmy na tridentskom koncile boli tiež prijaté demokraticky, ale predloženeé ľuďom diktatívne, že ak nebudete veriť to, čo sme odhlasovali, tak budeteprekliaty, exkomuinikovaní a cirkvoi odsúdení. Toto, by urobil Ježiš ???? On jasne hovorí a píšem to tu skorokaždý deň, kto chce, teda demokracia ide v Ježišovi ďalej, kto "chce" a nie že ak nuveríš budeš upálený a kadejak= satanove debiliny.
Astax. toto nevieš, alebo nechceš, alebo máš strach to vidieť a rozumieť. Alebo sa predsa len cítiš ohrozený kliatbami z tridentu ???? Tých kliatieb sa neboj, tie nie sú ježišove, Ježiš nepreklial nikdy človeka a ak tak len figovník. Pavol je u mňa ako piate evanjelium a predsa sa tiež dopustil tejto chyby, ale nemôžem a nechcem ho preto odsúdiť, aj ja v zápale občas napíšem niečo, za čo sa potom hanbím, ale napríklad Pavlov list židom, je sila, ktoré je najmenej na úrovni evanjelia. V starom zákone je aj to, že nech je prekliaty každý, kto ťa preklína a nech je požehnaný každý, kto ťa požehnáva.


54.
označiť príspevok

Astax1 muž
   21. 6. 2013, 11:54 avatar
elemír

Tridentský koncil nikdy nehovoril o žiadnom prekliatí ani o exkomunikácii.Už nechcem o tom viac písať lebo by to bolo zbytočné ale nie všetko elemír čo je na internete je pravda to je asi tvoja chyba skús začať čítať viac cirkevných kníh.


55.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 6. 2013, 19:00 avatar
tena.takto.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Totot si čítal, alebo vieš vôbec o tom. Skús si to nájsť je toho 19 Mb a ak to nájdeš, nájdi si tam Tridentský koncil.
Táto kniha, ktorú napísali dvaja nemci, ak sa nemýli, jeden bol na misiách dlho v Indii, je kompletná historia cirkvi a to plne faktografická, nezujatá, proste iba fakty a keď si nájdeš výsledky tridentského koncilu, tak tam nájdeš aj všetky prekliataia, exkomunikície a odsúdenia cirkvou. Ale som rád, že , a to dúfam, si presvedčený, že ježišove nie je žiadne prelkínanie, exkomunikovanie a odsúdenie, lebo to nie je v evanjeliu a teda aj napríklad taká prlička, upaľovanie bosoriek, tiež jemu nepatrí a on je od toho čisý a vidíš, ako sa to dartí držať satanovi na cirkvi ako špínu tieto jeho zločiny. A pretoo treba čítať najprv evanjelium, a čo nie je Ježišove , hneď mu to vrátiť.


57.
označiť príspevok

Astax1 muž
   22. 6. 2013, 09:42 avatar
elemír
Mám tú knihu doma a viem čo sa v nej píše.Asi si nečítal pozorne lebo na začiatku sa jasne píše "Táto zbierka dogmatických dokumentov chce poslúžiť skôr štúdiu dogmatiky ako štúdiu dejín dogmy.Nejde o to, aby sme sledovali pravdy svätej viery v dvoch tisícročiach dejín Cirkvi.Hoci sú v tejto knihe zozbierané najdôleži­tejšie dokumenty cirkevného učenia, nepodávajú plný obsah právd viery. Kniha preto nenahrádza učebnicu dog­matiky, je iba jej doplnkom. Teologické otázky, ktoré samy
osebe majú hádam veľký význam, no nehovorí sa o nich v cirkevných dokumentoch, nie sú sem zaradené. Pri spracovaní látky hlavnou úlohou bol preto výber ." Čiže táto kniha aj ked je veľmi dobrá nieje kompletná história Cirkvi ako si napísal.

Áno elemír píše sa o exkomunikácii ale nie len v tridentskom koncile ale aj v iných konciloch a prečo?
Tieto koncily nás učia a pravde viery a mravom v súlade zo sv.písmom a tradíciou preto podľa mňa "Ten, kto tvrdí, že v Božom zjavení niet pravých tajomstiev vo vlastnom zmysle, ale že všetky články viery možno správ­ ne vzdelaným rozumom pochopiť a dokázať z prirodzených zásad, nech je exkomunikovaný."(príklad)Atd atd...Máš to na str. 43.Aj Tridentský koncil nás učí o pravdách viery ktoré sú nespochybniteľné a Božím zjavením vyjavené.Preto ten kto odmieta veriť v tieto pravdy nech je exkomunikovaný.Lebo prečo sa chceš nazývať katolíkom ked neveríš v tieto pravdy ktoré Boh zjavil?Veru Cirkev ťa nemusí exkomunikovať lebo ty sám sa odčlenuješ od tejto skupiny tým že neveríš v tieto pravdy, ex-communicare postaviť mimo spoločenstva.Preto ty sám sa staviaš mimo tým že neveríš Cirkvi.

Cirkev je neomylná preto každá dogma ktorá vola daná je správna.
9. hlava: Neomylnosť Cirkvi
Kristova Cirkev by stratila svoju nemeniteľnosť a dôstojnosť a pre­stala by byť spoločenstvom života a nevyhnutným prostriedkom spásy, keby sa odchýlila od spásnej pravdy viery a mravov, a tak by vo svojom ohlasovaní a vykladaní klamala seba alebo iných. Ona je stĺpom a základom pravdy, teda slobodná a nedotknutá akýmkoľ­vek nebezpečenstvom bludu a nepravdivosti. So schválením posvätného koncilu učíme a vyhlasujeme: dar neomylnosti, ktorý je zjavený ako trvalé vyznačenie Kristovej Cirkvi, - tento dar nemožno zamieňať s darom inšpirácie; jeho zmysel nie je ani v
tom, aby Cirkev bola obdarovaná novými zjaveniami, - táto neo­mylnosť bola Cirkvi udelená, aby napísané a ústne tradované
Božie slovo zostalo v celej Cirkvi pravé, zachované a uchránené od novotárstva a zmeny, ako to prikázal svätý Pavol.

Siedma hlava
Toto privilégium neomylnosti, ktoré vlastní Kristova Cirkev, zahŕňa v sebe jednak celé zjavené Božie slovo, potom však
aj všetko to, čo samo síce nie je zjavením, aleje bezpodmienečne potrebné, aby na zaručené zachovanie toho, čo je zjavené, bolo presne a jasne predložené a vysvetlené ako poklad viery, alebo aby bolo potvrdené a obhájené proti ľudským omylom a sporným otáz­kam falošnej vedy. Zmyslom tejto neomylnosti je nepoškvrnená pravda spoločenstva veriacich v učení viery a mravov. Spočíva na magistériu, ktoré Kristus zriadil vo svojej Cirkvi naveky.

Preto nemôžeš tvrdiť že tá lebo hentá dogma je od satana lebo Cirkev je neomylná.

elemír vyššie si napísal "Ja som napísal, že plné zasvätenie Ruska sa prevedie vtedy, ak sa zruší dogma o neomylnosti pápeža,,lebo preto sa pravoslávna cirkev odlúčila."Nemôžeš povedať že kedy sa prevedie plné zasvätenie Ruska lebo ono sa už stalo jasne to povedala Panna Mária že prijala toto zasvätenie.

Ale podme sa vrátiť k dogme o neomylnosti pápeža.

Přestože konstituce I. vatikánského sněmu Pastor aeternus o církvi Kristově je poměrně stručná, je v praxi, zejména pak neomylnost nástupce svatého Petra ve věcech víry a mravů, často nedbána nebo naopak přeceňována.

V druhém případě bývají slova i činy papeže nekriticky přijímány a případní kritici jsou považováni za neuctivé k autoritě papeže, případně až za odpadlíky. Zapomíná se, že papež může hřešiti svými činy i slovy a není neomylný když:

- vyslovuje své úvahy, kázání či povzbuzení či doporučení pro věřící

- neumluví jako pastýř a učitel všech křesťanů

- vyjadřuje se jako soukromá osoba, theolog, politik (je hlavou státu Vatikán)

- vyjadřuje se k dílčím otázkám aniž tím výslovně zavazoval věřící

- vyjadřuje se k politickým, sociálním a vědeckým otázkám, aniž by přitom definoval nauku církve týkající se víry a mravů

- neprohlašuje závazné učení o víře a mravech, kterého se má držeti celá církev (často ve formě bludu, který má být všemi odmítnut).

Zapomíná se též, že neomylnost je dána přechodným působením Ducha svatého, není to trvalý kvalitou spojenou s osobou nástupce Petra. NENÍ TO OSOBA PAPEŽE, ALE DUCH SVATÝ, KTERÝ GARANTUJE JEHO NEOMYLNOST.


58.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 6. 2013, 23:33 avatar
Astax 57, v prvom rade ti ďakujem, že si si dal tú námahu a toto napísal. Myslím, že to čo si napísal, by mohlo reprezentovať veľkú väčšinu katolíkov v ich viere, zmýšľaní a v spôsobe hľadaní, či nehľadaní pravdy v evanjeliu, proste to, na čo sa spoliehajú, že budú spasení. A to je to najpodstatnejšie na našom živote, uverili sme Ježišovi v evanjelium a chceme byť spasení. Ale spasení chcú byť aj príslušníci iných cirkví, ako je katolícka a teda aj oni sa musia na niečo spoliehať, veď nakoniec, kto by chceli ísť do pekla, ak naň uveril.
A tak máme katolícku cirkev a na porovnanie zoberiem najbližšiu evanjelickú cirkev a možno ešte pravoslávnu. Tieto dajme tomu tri cirkvi sa odlišujú vlastne vo svojom základnom učení, alebo ak zoberieme, že každá politická strana má svoje programové vyhlásenie tak každá cirkev by sa dalo povedať, uznáva určité duchovné hodnoty, na ktoré sa spolieha, že jej veriaci budú spasení.
1. Katolícka cirkev sa spolieha na evanjelium + učenie cirkvi a katechizmus. Tieto učenia považuje katolícka cirkev za pravdy, ktoré Boh zjavil.
2. Evanjelická cirkev uznáva len evanjelium, ako napríklad ja, neuznávajú katolícke učenie cirkvi o dogmách a neveria, že by dogmy Boh zjavil. A preto sa nazývajú evanjelikmi.
3. Čo sa týka pravoslávnej cirkvi, tam už sú moje vedomosti slabšie, v každom prípade, rozdiel medzi nimi a evanjelikmi ja vidím v tom, že majú liturgiu veľmi podobnú katolíckej, ale odlišujú sa tiež od katolíkov tým, že neuznávajú ich dogmy.
Toto sú základné kresťanské piliere dnešného sveta, ktoré ľudstvo okrem ešte mnohých iných kresťanských a nekresťanských cirkví , kladie na boží oltár. A čo som si z toho všetkého vybral ja osobne?
1. Evanjelium a nič iné len evanjelium, to jasne poukazuje na evanjelickú cirkev.
2. Liturgia, spoveď a ostatné sviatosti, jednoznačne katolícka cirkev
3. Pravoslávna je niečo medzi tými dvomi a z takéhoto pozorovania mne osobne pripadá najpríťažlivejšie. Každá cirkev musí mať niečo, čo je mimo evanjelium, napríklad liturgia a tu predpokladám, že ak je najbližšie k evanjeliu, ale je príliš špecifická v tom, že je privilégiom určitého národa a nie je tu toľko kostolov, ako katolíckych.
Z tohto jasne vyplýva, že jediná cirkev v tomto danom regióne pre mňa osobne je katolícka.
1.Výhody: Prvá najväčšia, kedykoľvek pristúpiť ku spovedi, záleží to aj od farnosti, ale vo väčších mestách to nie je problém, takmer denne a ľudia to aj patrične využívajú. To isté je aj s omšami a nie je vôbec treba menovať ďalšie, aby som dospel k názoru, že z takejto cirkvi niet úniku, lebo tieto poskytované možnosti v mojom danom mieste iná cirkev v takomto rozsahu neposkytuje.
2. Nevýhody: Dogmy v prvom rade, na taký systém a množstvo, je málo kňazov, niektoré administratívne prehrešky, napríklad nespolieha sa na vieru svojich veriacich a niektoré veci sa musia dokladovať na papieri, ale to je maličkosť vynútená neveriacimi, ktorí napriek nevere predsa len chcú využívať niektoré výhody cirkvi.
A z tohto mi jasne vyplýva, že nevýhody , aj keď v niektorých prípadoch dosť závažné, jasne prevalcovali výhody.
No a keďže výhody sú jasné, poďme na nevýhody:
Dogmy a na viacej teraz nemám čas.
Tridentský koncil nás učí o pravdách viery, ktoré sú nespochybniteľné a božím zjavením vyjavené.
Teda všetky dogmy a učenie cirkvi stojí a padá na tom, že sú božím zjavením vyjavené zostáva teda otázka, čo to je Božie zjavenie, ako to funguje. Toto zatiaľ neviem, lebo v evanjeliu tento výraz tiež nie je. Ako teda zjavuje Boh pravdy cirkvi, aký je tu mechanizmus prevedenia?
Astax, ja zajtra odchádzam a neviem, či sa vrátim za týždeň, alebo za dva, mám internet na pevnej linke, takže sa nebudem hlásiť 10 až 14 dní.
Preto by som ťa prosil, ak by si bol ešte ochotný mi pripraviť odpovede, alebo tvoje názory na nasledovné veci:
1. Ako zjavuje boh pravdy cirkvi ?
2. Ako je to so satanom, čo sa týka týchto zjavení, má. alebo nemá šancu do toho zasiahnuť, tvoj názor.
3. Môže človek, koncil, pápež niečo doporučiť, niečo nariadiť Bohu.
4. Čo so myslíš, o čom si presvedčený, ako to funguje s bohom v cirkvi, na konciloch a vôbec samotný pápež, ako Ježišov zástupca na zemi, má s ním nejaký iný kontakt, než my laici ?
Je mi to ľúto, ale naviac času nemám a napriek tomu sa už teším po 10 dňoch ne tvoj príspevok.


61.
označiť príspevok

Astax1 muž
   27. 6. 2013, 12:01 avatar
elemír
Netreba špekulovať nad tým ktorá Cirkev je najsprávnejšia či evanjelická,protestantská alebo katolícka.Odpoved je jasná.
Kedže Ježiš Kristus si ju sám vybudoval lebo v evanjeliu sa píše "Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju cirkev a pekelné mocnosti ju nepremôžu"
Tu je jasne napísane ktorá Cirkev je Kristova.Aj Panna Mária potvrdila vo svojich zjaveniach že iba katolícka cirkev je správna a úplná.
Evanjelici a Protestanti sa oddelili od Katolíkov a nieje pochýb o tom kto to má na svedomí.Raz som čítal jednu knihu neviem či to bola pravda ale ja som si s toho zobral iba to správne to čo si neprotirečilo s písmom.A v tejto knižke sa sám Lucifer priznal že odluka Evanjelikov a Protestantov bola jeho práca.Ale už som odbočil od témy.

Evanjelici neprijímajú sviatosti,protestanti neberú Pannu Máriu ako Pannu a ani jedny ani druhý neuznávajú sv.otca nástupcu Petra ale evanjelium nám jasne hovorí čo povedal Pán.A toto je len jeden príklad je ich viac.
S tohto môžme učiniť záver spolu so sv.písmom,tradíciou a magistériom že jediná úplná a správna Cirkev je Katolícka.(tak isto aj gréckokatolícka lebo uznávajú sv.otca sú na rovnakej úrovni ako Rímskokatolíci)
Čiže ak je Katolícka Cirkev Kristova a je neomylná ako som písal vyššie tak dogmy nemôžu byť prekážkou práve naopak.

Prejdem k tvojím otázkam
"1. Ako zjavuje boh pravdy cirkvi ?"
Dogmatický výrok musí patriť k Božiemu, úradnému, kresťanskému zjaveniu (na rozdiel od súkromného zjavenia) a preto musí byť obsiahnutý v Božom slove (bezprostredné formálne zjavenie). Dotyčná zjavená pravda musí byť explicitne alebo implicitne Bohom zjavená a preto sa musí nachádzať v prameňoch zjavenia - v Písme alebo Tradícii.
Vyhlásením učiteľského úradu sa nič podstatné k zjavenej pravde nepridáva, len sa podáva záruka, že tá alebo oná pravda je skutočne Bohom zjavená.

Jednota Písma, Tradície, a magistéria
Posvätná Tradícia a Sväté písmo sú teda spolu tesne spo­jené a navzájom sa dopĺňajú(Bohom zjavené pravdy ktoré sú obsiahnuté v Písme,Tradícii ,magistéria)
Sväté písmo je totiž Božie slovo napísané z vnuknutia Ducha Svätého; posvätná Tradícia je zasa Božie slovo, ktoré Kristus Pán a Duch Svätý zverili apoštolom a neporušené odovzdávajú ich nástup­com, aby ho, osvietení Duchom pravdy, vo svojom hlásaní verne zachovávali, vysvetľovali a šírili. A preto Cirkev nečerpá istotu o všetkom, čo bolo zjavené, len zo Svätého písma. Práve preto treba jedno i druhé prijímať a ctiť si s rovnakou úctou a láskou.

"2. Ako je to so satanom, čo sa týka týchto zjavení, má. alebo nemá šancu do toho zasiahnuť, tvoj názor."
Istotne diabol nemôže do toho zasiahnuť lebo sv.písmo bolo napísané z vnuknutia Ducha Svätého; posvätná Tradícia je zasa Božie slovo takže satan nemôže do toho zasiahnuť

"3. Môže človek, koncil, pápež niečo doporučiť, niečo nariadiť Bohu."
Určite nie lebo z vnuknutia Ducha Svatého sa zvolávajú koncili to nie že človek chce ale Boh.Človek istotne nemôže nič nariadiť Bohu lebo človek sám od seba je hlúpi iba skrze Boha dostáva múdrosť.

"4. Čo so myslíš, o čom si presvedčený, ako to funguje s bohom v cirkvi, na konciloch a vôbec samotný pápež, ako Ježišov zástupca na zemi, má s ním nejaký iný kontakt, než my laici ?"

Boh riadi Cirkev napriek tomu spravila Cirkev chyby ale nemôžme zabúdať že vtedy zlyhal človek lebo človek je slabý.Boh riadi Cirkev a nikdy na ňu nezabudne tak to je aj s koncilmi Duch Svatý osvecuje rozum prítomným.
Sv.Otec je tiež len človek ale nevravím že nemôže mať charizmu.Napr. Don Gobbi počul Máriin hlas v srdci.K Márii Simme chodia duše z očistca a je viac takýchto ludí s charizmou.
Ale mi sa máme spájať s Bohom cez sviatosti,sv.omšu,modlitbu.Určite to takto robia aj sv.otcovia ale ja do nich hlbšie nevidím čiže neviem aké veľké milosti dostali od Boha.


47.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 6. 2013, 03:18 avatar
Malá Bernadeta predsa nevdela presne zopakovať slovo, ktoré jej zjavenie povedalo, to iba kňaz, ktorému to potom hovorila z toho vydedukoval, že by to mohlo byť asi nepoškvrnené počatie., ale to nie je podstatné.
Podstatné je, či veríme Ježišovi, že Jeho evanjelium nás spasí, aj keď nám povedal, že je neúplné, alebo nie. Ak ak mu veríme, tak načo ďaľšie doplnky ???? načo ďalšie výmysly. veď ak udalosti, ktoré sa stali pred dvetisíc rokmi a sa stali , aKO sa stali a my neviem, ako sa stali, ale si niekto vymyslí, že sa to stalo takto a všetci to budeme veriť, že sa to stalo takto, nie je to nezmysel proti tej najzákladnejšej logike ???? A keby logike, na tú sa vy .., ale je to proti Ježišovi jeho evanjeliu. Ak on uznal za vhodné, že to k spáse nepotrebujeme vedieť, tak to aspom u mňa platí, lebo ja som sa spolľahol na neho a jeho evanjelium a všetko ostatné spochybňuje jeho pravdu, nehovoriac o tom, ža každý, kto sa snaží evanjelium dopĺnať, sa automaticky vyvšuje nad neho.
A čo satan, vážení, to neveríte, že by bol schopný nám takto obalamútiť hlavy, ak je to v jeho životnom záujjme ??? Ten má kde miesto vo vašej logike dogiem ? veď ak je nepoškvrnené počatie aj Ježišova Matka a jej matka a nakoniec celý rodokmeň Ježiša až po Adama, ktorý naozaj je nepoškvrnené počatie, lebo ho stvoril boh bez sexu, potom to najdôležtejšie nepoškvrnené počatie samotného Ježiša sa týmto premení na prach ako nepodstatná vec ?? Nie je to potom náhodou aj hriech proti Duchu svätému, ktorý toto nepoškvrnené počatie na Márii previedol ???
Toto je podstata ľudstva, že niektoré veci si vysvetľujeme úplne opačne a pri tom sa cítime obaja veriací, ale len jeden má pravdu a tá pravda sa dá nájsť v evanjeliu, na to ho tu máme, ale ak si ho zdeformujeme našími vlastnými ľudskými výmyslami a to ešte nie sme na konci, tak čo potom z neho nakoniec bude ? Veď nech si verí každý, čo chce, nakoniec to čo veríme nie je až také podstatné ako to, či máme dušu čistú od hriechu, ale ja mjou logikou verím toto. Čisté evanjelium a nič iné, len čisté evanjelium. A tak jeden z nás má pravdu podľa čistého evanjelia a druhý má pravdu podľa dogiem a učenia cirkvi. Ale ja sa spolieham radšej na evanjelium samotné, lebo evanjelium s dogmami a ďalľšími vecami, ktoré často vznikli tým najtesnejším hlasovaním už nie je Ježišove evanjelium to už je naše evanjelium, ale ja som uveril v Ježiša a nie v nás.


52.
označiť príspevok

nolimit
   21. 6. 2013, 01:13 avatar
elemir Neposkvrnene pocatie sa netyka nijakeho rodokmena, len Panny Marie

ako ti Astax pisal, dogmy nie su ludske vymysly, ale Bohom zjavene pravdy viery. neviem ako by sme nasli pravdu v evanjeliu, ked si ho bude kazdy vysvetlovat po svojom. ty si v nom dokonca vycital aj to, ze Jezis nie je Boh, presne na to tu Katolicka cirkev okrem ineho je a je to jedna z jej hlavnych uloh, zabezpecit cistotou viery
samozrejme, mozno su este dolezitejsie sviatosti
Súhlasí Astax1


53.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 6. 2013, 06:49 avatar
nolimit 52 - tá moja poznámka na rodokmeň ma napadla preto, že už som počul v jednom kostole, že už aj matka Márie Anna je tiež nepoškvnené počatie, dokonca ako rodičia. A toto práve neviem, či je to oficiálne, alebo len prílišna aktivita miestnych, lebo čo potom Jozef ako ženích Márie, lebo práve já vidím v prílišnej horlivosti satanovu príležitosť dostať do cirkvi niečo jeho.
Môj osobný názor na nepoškvrnené počatie je asi takýto: Nepoškvrnené počatie je jediná výsada samotného Ježiša Krista a tá je nevyhnutná pre neho preto, že je nielen ako tretia božská osoba svätej trojice, ale aj je prvorodený z mŕtvych. prvý a doposiaľ jediný reinkarnovaný človek. My teda takisto dúfame na reikarnáciu, ale až vtedy, ak bude nové nebo a nová zem. Ak teda podľa zákonu o kolobehu hmoty, tento svet zanikne v ohni, aby sa pretvoril na novú hmotu, zahynie v ňom všetko, čo sa nedostalo do neba podľa evanjelia. Teda vrátane satana. Potom po vzniku nov=ho neba a novej zeme sa budú vyvolení reinkarnovať do tiel, z ktorých pri telesnej smrti vyšli, ale to už bude bez sexu, lebo sex zahynul so satanom v ohni premeny hmoty. Tak ako sa napríklad železo roztaví a po vychladnutí je nová oceľ, ale v prenesenom význame- napríklad. No a v novom svet už nebude zlo a ani sex, bude to ako v raji, ale reinkarnovaní, na rozdiel od Adama a Evy, budú poznať zo svojho minulého života na zemi, čo je dobro a čo zlo. Adam teda asi nebol reinkarnovaný, lebo nepoznal zlo. A tak satan oklamal Evu pravdou, čistou pravdou, ale nepovedal Eve celú pravdu a tu satan prvý krýt predviedol maxumálne umenie lži a to je polopravda. Ježiš má výsadu svoj život dať a svoj život vziať, preto ja napríklad verím aj na iiné civilizácie nielen vo vesmíre ale aj čase nami nepredstaviteľnom a v čase tam ho otec poslal ako syna, teda nielen k nám na zem a do tohoto pokolenia. Nedá sa vylúčiť, že už tu na zemi bolo niekoľko civilizácii, ktoré pre nami vyhynuli. V poslednej dobe pribudajú o tom dôkazy čoraz častejšie, napríklad nie dávno sa našla v Lýbii baňa na urán, ktorý sa ťažil údajne pred 6 až 8 ticíc rokmi. A preto nepoškvrnené počatie nie je v evanjeliu asi preto, že je to jedniná výsada Ježiša krista pri vstupovaní do iných životov a bola daná ako status Ježiša v čase a priestore nám nepredstaviteľnom, tak ako povedal ježiš o sebe, že pred tým, než bol tento svet, já som bol. A preto ja si myslím, že nielen nepoškvrnené počatie, ale aj to, či je Ježiš Boh, alebo nie je, bolo dané mocnosťami neba v čase a priestore pre nás neprdstaviteľnom a človek nemôže na týchto veciach niečo meniť, lebo jeho život nemožno porovnávať s mocnsťou neba v čase a priestore. Teda človek nemá právo rozdávať tituly Boha, lebo netuší čas a priestor, v ktorom tieto veci boli dané. Tento problém Ježišovho božstva a s jeho nepoškvrneným počatím je to to isté, ako jeho božstvo už pri jeho účinkovaní na zemi a preto sa aj pýta svojich ušeníkov, za koho ma pokladáte vy a za koho ma pokladajú ľudia. A Peter odpovedá, vlastne ústami Petra odpovbedá jeho Otec, ty si mesiáš, syn živého Boha. A v evanjeliu nič okrem tohoto nie je a neviem prečo si človek dovolil opravovať v tomto Otca Ježiša, veď ak by bol boh, bol bY to jeho Otec vtedy povedal otvorene a možny by sa Ježiš ani učeníkov na to nepýtal, ale ak to bol problém už vtedy, je to vyslovene tam v evanjeliu napísané, ako to v skutočnosti je a človek nemá právo, dokonca ešte tesným hlasovaním na konciloch, tieto vecí meniť a ja zároveň to vzťahujem aj na Fatimu, že práve toto je to, o čom hovorí Naša Pani, že Boh je neustále urážaný a veľmi ho to bolí. Evanjelium písali ľudia, ktorí si vypočuli pred tým z jeho úst, pred týmto celým svetom, že ich mená sú už vopred zapísané v nebi. tento certifikát,alebo takéto poverenie, nemal po nich už nikto na zemi. Takže akokoľvek by si človek myslel, že je svätý a pápež myslel že je najsvätejší, nemúže rozhodovať a už vôbec meniť vecí, ktoré boli dané v čase a priestore a mocnosťami nám nepochopiteľných. Proste v príklade povedané nehrabať sa na mesiac, ak sa mi nedá vydriapať na najblžší strom. V každom probléme, ktorý riešime, musíme vidieť satana a jeho vlastnosti a možnosti, na ktoré nás Ježiš viackrát v evanjeliu upozorňoval a vždy si musíme premyslieť, či by to, alebo to nevdel využiť na to, aby nás oklamal.
Ďalej tvrdíte, že dogmy nie sú výmysly, ale bohom zjavené pravdy. nezmysel, bohužiaľ. Človek nevidí do hlavy iného človeka, ako môže niekto vidieť do hlavy Boha, aby mohol povedať, že Boh chce, alebo nechce to alebo ono. To čo Boh chce a nechce nám jasne stanovil Ježiš v evanjeliu a koniec. My si nemôžeme vymýšľať, ako koľvek by sme si o sebe mysleli, alebo sme si od niekho nechali nabulíkať, že sme svätí. Odstup človeka a Boha je daný časopriestorom, ktorý je opísaný Ježišovými slovami: "Pred tým, než bol tento svet, já som bol." alebo, pre mújho otca je jeden deň ako tisíc rokov a tisír rokov, ako jeden deň. čo je aspom pre mňa jasné, úplne iný časový vnem a s priestorom to potom musí byť podobné. Mne z toho vychádza jasne štvrtý rozmer hmoty. Ak teda už starí gréci predpokladali, že každá hmota sa skladá z atómov a elektronov, ktoré sú podobné slnečnej sústave, potom atomy a molekuly v každom predmete sú v rozmere mínus jeden a ak naša slnečná sústava je jeden atom nejakej hmoty pod nebom, potom je nebo pre nás rozmer plus jeden na osi štvrtého rozmeru a to je rozmer Ducha svätého, z ktorého k nám prišiel Ježiš, aby nám oznámil že toto existuje a to kde sme teraz, bude v rámci kolobehu života hmoty pravidlne zničené a ak sa chceme tomuto zničeniu vyhnúť, jediná cesta je Ježišovo evanjelium.
A tak čistota viery je v evanjeliu predovšetkým takom, ako nám ho zanechal Ježiš a bez doplnkov, ktorými sa nakoniec môžeme iba zosmiešniť pred bohom. Ak napríklad Ježiš hovorí, že kto ma chce nasledovať, teda chce nasledovať.a ak nebude nsledovať tak sa to bude riešiť na druhej strane, ale človek nemá právo súdiť, v kom je Duch svätý a v kom satan, lebon evie to, čo vie Boh a preto je odsudzovanie cirkvou a preklínanie podľa Tridendu mimo evanjelia a teda Ak aj Kristus je podľa jeho evanjelia od toho čistý, a je to satanove. A cirkev bude od toho čistá tiež, ak tieto vecí prehodnotí a opraví podľa čistého Ježišovho evanjelia. lebo jediná záruka čistoty je v Ježišovi a v jeho evanjeliu.
Blázon, kto si myslí, že je bez hriechu, a teda blázon, kto si myslí, že je svätý.


59.
označiť príspevok

nolimit
   23. 6. 2013, 04:46 avatar
no presne preto su dogmy(pravdy viery), aby si v kazdom kostole nehlasal niekto nieco ine
ty si proste uplne ale uplne vsetko vysvetlujes po svojom


60.
označiť príspevok

nolimit
   23. 6. 2013, 04:55 avatar
inak tiez asi malokto vieme spamati vsetky pravdy viery

myslim, ze su dolezite aj sviatosti


62.
označiť príspevok

nolimit
   4. 7. 2013, 14:08 avatar
Elemir, este som chcel, odkial si zobral, ze Panna Maria vo Fatime chcela nielen zasvatit Rusko, ale aj zrusit pravdu viery o neomylnosti? ved by to bola povedala, nie? to je snad problem, ked povie, ze chce zasvatit Rusko, povedat, ze chce, aby cirkev zrusila vsetky pravdy viery?
povedala, ze chce zasvatit Rusko a ty si si domyslel nieco navyse. robis to aj pri evanjeliu a vsade, domyslas si vlastne veci a prave pre ludi ako ty su pravdy viery(dogmy), lebo si kazdy bude tvrdit ako ty, co si podoplna
aj evanjelium si vysvetlujes po svojom
ak pises, ze evanjelium mame brat take ako nam ho zanechal Jezis (Jezis nic nenapisal, evanjelium spisala prvotna cirkev z tradicie a inspiracie Bohom), a mame brat evanjelium bez doplnkov, preco si sam vysvetlujes a davas vlastne doplnky?
viacej ver cirkvi (vedie ju Duch Svaty), nez sebe


48.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 6. 2013, 09:42 avatar
metju:Niekoľko poznámok:
1. Západ je podľa vás niečo zlé a hnusné, ale čo je vo svete lepšie ? Čo vo svete prinieslo takú životnú úroveň, ako amerika a západ ? Uvedomujete si čo hovoríte. však kritiky a správna kritika je na mieste a je tu veľa vecí, čo sa musí zmeniť a ja sa tiež zastávam názoru, že kapitalizmus a demokracia sú staré a treba ich zmeniť, ale ako? Ale kôli tomu nemôžeme zahodiť avšetko za hlavu a zmeniť názor, ale pozor na zdroje informácií.Aj tam, ak nemáme vlastnú logiku nám môže niekto nasáčkovať do hláv debiliny.
2. Napríklad: Rusi nikoho nevykorisťovali, to je nezmysel ako vráta na garáži. Od vojny až po začiatok 90 tych rokov bola v každom našom meste fabrika, na každej dedine družstvá, všetko muselo byť zamestnané, lebo nezamestnanosť bola trestná a to preto, že topánky a košele sa predávali do ruska na tony, ak sa vôbec predávali, Tatry, kto videl Tatru v zahraničí, tak na nej bolo napísané veľkými písmenami Zdeláno v SSSR a teraz si predstav, že celá Varčavská zmluva musela dodávať do ruska kvantá tovaru a pri tom samotní Rusi ako ľudia z toho nič nemali, alebo všetko sa predávalo cez sovietskú pokladňu do tretích zemí a aj na západ, aby boli peniaze ne nezmyselné zbrojenie, ktoré nakoniec hrozilo, že skončí hladomorom. A to nehovorím, žr ani drancovanie východnej Europy nestačilo a nikdy nebude stačiť na Americkú a západnú ekonomiku, ktorej produkciu nemožno zrovnávaťž doteraz s nami.Po 89 sa továrne na topánky , košele, tatry museli pozatváraťž, lebo odbytište rusko prestalo byť.
3. Američani pomáhali nielen finančne, ale aj technicky. Pri pamätníku je ruské lietadlo LI -2, ale pre znalca lietadiel to je na prvý pohľad americké lietadlo DC-3, alebo 2, Ofenzíva ruskej armády by nebola možná bez rozbehnutia megalománskej vbýroby zbraní za Uralom a kde si myslíš, že by boli rusi vzali na to penize, keď ani pre vojnou nemali takmer nič a všetok priemysel na Europskej strane bol už v rukách nemcov? Veď ruskí vojaci dostávali na fronte jesť niečo ako pomyje, to oni sa tak teraz o tom vyjadrovali. Všimni si zábery ruských vojakov z II. svetobvej vojny na tankoch, nikto z nich nemá viac ako 50 kilov.Tých pár mestečiek na sibíri malo problém uživiť sami seba.Ale američani to mali dobre spočítané a vedeli, že otvorenie frontu z ruskej strany im ušetrí mnoho životov ich vojakov.
ATD..................
Dnes je toho strašne veľa, čo človek môže na internete nájsť, ale ak si mladý a baví ťa to, tak ti to zo srdca prajem, aby si v tom niečo dosiahol, ale vždy hľadaj aj druhú stránku veci a nenechaj si nabulíkať jedostranné kraviny, lebo to bude robiť z teba idiota, ale ak budeš mať názor z oboch strán, potom ti len tak ľahko nikto nič nebude môcť povedať, lebo budeš v obraze z oboch strán. Lebo ak poznáš iba jednu stranu, aj keď pravdivú, poznáš iba polopravdu a polopravdy sú vždy tie najúčinnejšie klamstvá a ten kto to tak presadzuje je aj najučinnejší klamár.
Rusi sú jeden z najúbohejších národov a toto chce Naša Pani Fatimou zmeniť a už sa tam toho aj veľa zmenilo, ale zatiaľ možno iba vo väčších mestách, veď rusi nemali ani vlastnú menu takmer do roku 2000 tam bol uradný bezhodnotný rubeľ a obchodovalo sa reálne len s dolármi. atď, Treba si toho trošku viac pozrieť. Degradácia myslenia ľudí bola katastrofálna. niektorí dodnes netušia, čo je demokracia.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:30,  Akú "výhru" získa ten, čo neexistuje?...:-)
dnes, 04:42,  No veď práve, keby prestal existovať, to by bola pre neho výhra, to by nebol trest ;)
dnes, 03:22,  No dobre, ale uvažuj: keď bude zničený, keď budú zničení, tak sa vráti do neexistencie....
dnes, 02:41,  3x SOM to vyslovil ;)
dnes, 02:40,  129. namiesto toho ze tu tri hodiny tupo vyhybkuješ , si sa mohol dávno ospravedlnit
dnes, 02:39,  Lebo ten druhý to ospravedlnenie nikdy nepríjme ;)
dnes, 02:37,  Ale nechápeš? ;) Keď mu ten druhý neverí, tak je to zbytočné ;)
dnes, 02:36,  Dovolím si ťa opraviť ;) Nie syn zničenia ale SYN ZATRATENIA ;) Lebo nebude zničený...
dnes, 02:35,  126. ospravedlnuje sa človek kvoli sebe .
dnes, 02:34,  16. o čo tá mele???? a prečo to omiela v tejto téme?
dnes, 02:32,  Tak to budem asi ja.....*03*03*03
dnes, 02:29,  Všetko budú pre teba keci, keď NEVERÍŠ ;)
dnes, 02:28,  No veď ešte raz: normálne sa ospravedlňujem za čokoľvek čo sa ti nepáčilo ;)
dnes, 02:27,  ja som tu medzi bláznami . prísambohu *13*13
dnes, 02:27,  10. a ty o čom lapoceš zase človeče neštastny??
dnes, 02:24,  123. hlavná vec, ze máš problém sa úprimne ospravedlnit . zase klamstvá a kecy .
dnes, 02:23,  9. prečo máš problém sa normálne ospravedlnit ? ved ak tie dnešné reči myslíš vázne,...
dnes, 02:21,  “Nedajte sa nikým a ničím oklamať, lebo skôr ako príde ten deň, musí nastať...
dnes, 02:17,  Desinu som chcela dať all.
dnes, 02:16,  Ja tiež jednému mužovi nerozumím. Teda, jeho povaha je pre mňa prisilná a už veľa krát...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak chceš nájsť tú pravú ženu, naprv buď tým pravým mužom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(225 378 bytes in 0,186 seconds)