Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Fatima je klamstvo...prelud..

18
reakcií
1288
prečítaní
Tému 15. mája 2017, 20:52 založil fajer.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 08. 2012
179
31. 10. 2011
32
 
 


1.
označiť príspevok

fajer
   15. 5. 2017, 20:52 avatar
Pomocou racionálnych argumentov z tohto sveta sa fatimský zázrak pokúsili vysvetliť skeptickí teológovia, astronómovia i psychológovia. Najväčší problém majú zvyčajne v tom, že Slnko sa malo podľa svedectiev samé pochybovať na oblohe. Pokiaľ sa niečo podobné malo stať, muselo by to byť predsa viditeľné z celej Zeme.

Popularizátor vedy Benjamin Radfort podľa livescience.com tvrdí, že zázrak je vysvetliteľný psychologickými faktormi ako je sugescia alebo paraidolia. V knihe o tom píše: „Nikto netvrdí, že ľudia, ktorí zázrak dosvedčili, klamú alebo si vymýšľajú. Je veľmi pravdepodobné, že naozaj zažili to, čo popisujú. Ale táto skúsenosť sa odohrala väčšinou v ich mysli,“ poznamenal.

Ďalší autor Kevin McClure, ktorý sa pokúsil zázrak vedecky vysvetliť, zasa našiel zásadné rozpory medzi svedectvom ľudí. Viacero svedectiev o zážitku, je úplne protichodných. Ľudia sa neboli schopní zhodnúť ani na základných faktoroch o podmienkach, ktoré panovali, a už vôbec nie na podobe, farbách a veľkosti svetelného javu na oblohe.

Svedectvá sa líšili

Udalosť je problematická aj teologicky, na čo zasa upozornila teologička Lisa J. Schwebelová. Varuje pred nezrovnalosťami vo výpovediach, ktoré by neuznal žiadny súd. Zdôrazňuje, že napriek prítomnosti stoviek reportérov a fotografov na mieste existuje len jediná fotka slnečného javu – a tiež u nej je preukázané, že pochádza z iného miesta sveta.

Ďalší vedci prichádzajú s vysvetleniami astronomickými a meteorologickými – ľudia naozaj niečo vidieť mohli, ale nebol to zázrak, skôr prirodzený, hoci výnimočný jav. Kedy sa príchod tohto vizuálneho vnemu prejavil včas, kedy bol očakávaný zázrak, vyvolalo to v ľuďoch silný psychologický efekt a jeho dopad na ne bol ešte silnejší.

Významnou úlohou mohlo hrať tiež to, že ľudia boli na mieste zhromaždení celý deň a do Slnka sa pozerali do rána – to môže spôsobiť dočasné narušenie niektorých funkcií oka a zrak môže potom vidieť rozmaznane: napríklad sa môže zdať, že sa Slnko na oblohe pohybuje. Tento názor zastáva podľa meessen.com napríklad profesor fyziky Auguste Meessen. Hlavnou príčinou rozpohybovaného Slnka je podľa neho krátkodobé poškodenie sietnice.

Saharský prach ako zázrak?

Na vedeckom sympóziu o fyzikálnej povahe zázrakov predložil tento vedec množstvo historických dôkazov o podobných prípadoch, kedy dlhodobé pozeranie do Slnka spôsobilo preťaženie fotosenzitívnych buniek na sietnici.

Napríklad je známy zázrak z nemeckého Jeroldsbachu z roku 1979, kedy zhruba 10-tisíc ľudí dlhodobo pozorujúcich Slnko popisovalo veľmi podobné fenomény ako veriaci vo Fatime.

Existujú aj fyzikálne vysvetlenia. Venoval sa im Stuart Campbel v Meteorologickom časopise roku 1989. Slnko podľa neho mohlo byť skreslené 13. októbra oblakom stratosferického prachu, ktorý mohol spôsobiť začervenanie alebo zmodranie Slnka. Reálna je tiež aj možnosť, že Slnko zatienil v Portugalsku oblak saharského prachu.


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   15. 5. 2017, 21:12 avatar
Kresťania nepotrebujú zázraky a neveriaci neuveria ani zázrakom. Viera nestojí na zázrakoch, mnohé sú pravé, niektoré nepravé a mnohé sa skúmajú. Nič to však na viere kresťana nemení.


4.
označiť príspevok

fajer
   16. 5. 2017, 07:05 avatar
Ale práve kresťanstvo stojí a padá na zázrakoch, proste bolo tak vymyslené...ináč je bezcenné...


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 5. 2017, 21:28 avatar
2,...s tým úvodom súhlasím. Ale neverím,že po smrti apoštolov sa diali nejaké "pravé zázraky"!
A mení to veľmi veľa. Ak verím trebárs danej Márií,a v skutočnosti stojí za ňou satan,....hádaj ako skončím?


14.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 09:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

salbea žena
   16. 5. 2017, 10:12 avatar
fatima ja nacasovana spravne
ludska rasa nedokaze udrzat v poriadku novu expanziu civilizacie, nema na to mozog a skusenosti
v tom roku sa predsa skrze hentie deti varoval cely svet a boli skrze ne vedene k spolupraci
to, ze ludska politika pozmenila slova a utajila pravy dovod komunikacie , je vec primitivneho egoizmu
skonci sa to padom sta za cias rimskej rise
ave satanas


6.
označiť príspevok

salbea žena
   16. 5. 2017, 10:13 avatar
ludska rasa mala spolupracovat
teraz prichadza na vyssi rad miseree


7.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 5. 2017, 09:42 avatar
Fatina je o stovkách milionov zbytočne zabitých a umučených, o zbytočne preliatej a stále tečúcej krvi, to nie je o fazulkách pred takým Bohom, ako je náš.
Fatima je duch pravdy, ktorý nám ježiš slúbil a ktorý cirkev odmietla, ako odmietli židia ježiša , ako jeho jediného syna.


8.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 5. 2017, 09:54 avatar
Kedy nam Jezis slubil Fatimu?


9.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 5. 2017, 10:32 avatar
To si najdi sám v evanjeliu, keď hovorí, ja odchádzam, a vy nepoznáte celú pravdu, ale pošlem vám ducha pravdy, ktorý vám povie, čo máte robiť.
Aký existuje dôkaz o tom, že fatima je z neba ? Keď sa jej deti pýtali: Kto si? povedala: som z neba, ale to nie je to hlavné.
Hlavné je to, že povedala, že cirkev musí urobiť to a to a ak neurobí, príde horšia vojna, ako je táto. Cirkev neurobila a vojna prišla.
kto na tomto svete má takú moc toto vysloviť a toto naplniť ?????
A tak vojna bolo potvrdenie, že je moc, ktorá môže takéto veci povedať a naplniť, lenže to znamená, že môže preto naplniť svet mierom, lebo netrieska nezmysly do sveta a jej slová, bez ohľadu na to, kto ich napĺňa, nie sú hrach na stene, jej slová sa píšu milionami mrtvych.
Je boh masový vrah, ak nechal zahynúť ľudí vo svetovej potope ????? Slúbila mier, lebo ho chce a beda tým, čo ho nechcú a pričinili sa o to, že sa nenaplnili jej slová. Ja neviem, či konkretne ona, alebo celé nebo a ona bola iba sprostredkovateľ, alebo hovorca, alebo telegrafný úrad, ale čo povedala, to sa písalo milionami životov , miesto toho, že ak by cirkev splnila, čo žiadala, mohli sme tu mať celosvetový mier.
Ja neviem, či to je pre niekoho len taká maličkosť a nevedia si uvedomiť rozdiel medzi životom v mieri a utrpením a zahynutím vo vojne ??!!?? Veď to tu na tomto svet všetko máme, ale väčšina ľudí je takých, že pokial mu nelietajú guľky opkolo komína, kašlem na vašu vojnu, dajte mi s tým pokoj, ale ak to príde,nech nám ide na pomoc celý svet. A hneĎ a teraz !


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 5. 2017, 11:52 avatar
Duch pravdy = duch svaty
a nie nejaka Maria vo Fatime...

Jezis jasne povedal, ze ked odide, posle ducha svateho..
Nemozes si na to nalepit cokolvek sa ti zapaci.
Súhlasí veriaci-4


11.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 5. 2017, 09:21 avatar
Ani židom neposlal správu v zapečatenej obálke: a dodnes ho čakajú. A predsa sa splnili slová biblie.
A tí, čo v sebe vtedy na to mali uverili a tí, čo na to nemali neuverili aj keby im ukazoval aké zázraky.
Aj vo fatime bolo 70 000 ľudí a najmenej dve tretiny z nich si z toho chceli robiť estrádu, ako vy dnes a všetci odišli s dlhým nosom.
Ak nie je niekto schopný uveriť, že bolo predpovedané tak niečo hrozné ako II.sv. a keď cirkev neuverila a neurobila, čo bolo nariadené, tá vojna prišla, tak o čom chcete debatovať, veď tuje daný ešte zretelnejší príklad ako židom, že ježiš je Kristus a predsa ukrižovali syna toho, na koho sa spoliehali.
Ak sa cirkev zhovadila II.sv. vojnou a myslí si že ak nebude akceptovať fatimu vôbec, že sa nič nedeje ? Na tomto svete určite áno a dokonca tvrdím, že ktokolvek by cirkev odsúdil, že neakceptovaním faimy zapríčinila JJ.sv. vojnu, to to cirkev nemôže prehrať pred žiadným svetským súdom. lenže to b potom uznívli iba svetský súd a nie boží. Ak chcú byť čistý pred svetom, tak sú, t je bez debaty, zvlášť u neveriacích a kresťanov, čo neuznávajú matku máriu ako našu pomocnicu, naopak, tým to ide do kariet,ale zase, sud na tomto svete, ktorý súd je pre človeka , pre veriaceho človeka dôležitejší, svetský, alebo boží ? Pre synov svetla určite boží.
No a práve podľa toho sme zaradení, nie tak, ako si to myslíme a my by sme chceli, ale podľa tdoho, pred kým chceme aby sme boli pekní, pred svetom, alebo pred nebom? Ale tí, čo neuznávajú a nepochopili fatimu, zabudli, akému posmechu boli pochybovači a neveriací vystavení vo fatime. Z blata a džďa boli vysušení za niekolko minút a toto si všímajte ako príklad obrátenia hriešnikov, že mnebo to dokáže, ale to človek musí chcieť a popchopiiť sám. Boh chce rozhodnutia od každého samého, lebo každýá dostal od neho na to dostatok rozum,u. A
A tak niektorí pochopili a niektorí hľadajú výhovorky, aj židia boli takí čo mu uverili.
V guadalupe bol daný dôkaz, ktorý ani dnešná veda nevyriešila, teda dôkaz materialny, ale fatima je dôkaz duchovný, dať si dokopy zopár viet a správne ich pochopiť. Metrialny dôkaz guadalupe prinútil biskupa padnúť nakolená a odprosiť Máriu, že jej neveril a bol zavedená viera v celej amerike. Vo fatime sa boh spolieha na inteligenciu, lenže tu satan zrazil na kolená tým, že dialogy sa museli opraviť podľa dogiem, ketchizmu a učenia svätých otcov, stále však tam zostáva to podstatné, ktoprí si nebo nedovolilo pohnúť a kto rozmýšľa nech rozmýšľa a príde na to.
Maličkých si obdaroval dobrotami a bohatých si prepustil na prázdno.
Fatima je o tom, že chce, aby sa zrušili dogmy, učenia svätýcz otcov, katechizmus a aby zostalo čisté evanjelium, nič iné, len evanjelium. Toto tam v dialopgoch muselo byť a viem aj v ktorej vete a cirkev katolícka má už nauzaj málo času, aby boh nepovedal, vyjdite odtial mojií milovaní ...........
lebo fatima mala byť záchrana sveta a porážka satana, tak,ako to popvedal boh pri vyhnaní z raja. A každý a cirkev robí to, podľa toho komu patrí a nie podľa toho, čo by chceli a čo si vysnívali, lebo všetci si myslia, že patria ježišovi, ale ježiš hooril aj židom, keby ste vedeli, kto j môj otec, poznali by ste ma.


12.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 09:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 5. 2017, 09:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 5. 2017, 19:25 avatar
Az na to, ze "Fatimske zjavenie" poukazuje na Rusko.
2.sv.vojnu zacali ale Nemci..
Rado sa poukazovalo prave na Rusko, pretoze "zjavenie" prislo t
Tusim tesne po 1.svetovej vojne, kde sa Rusko angazovalo...

A ked Jezis hovori, ze on odide a posle ducha svateho (tesitela) tak to asi nebude fatima po 1000+rokoch.. To sa neda spojit ani velkou davkou fantazie.. sice... Niekto to dokaze..


16.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 5. 2017, 09:00 avatar
Najprv snáď by ste si to mali podrobnejšie pozrieť, lebo ak vám chýbajú základné informácie, potom je s vami o tom ťažko diskutovať.
Prečo rusko ?
Ja myslímk, že preto, že ruska viera, vzhľadom na veľký národ, tvorila precentuálne podstatnú časť a odlúčením od stolca nebo určite pociťovalo velikú stratu. To je jedna vec a druhá vec bola príčina odlúčenia a to bola najtrápnejšia dogma zo všetkých dogiem a to je neomylnosť pápeža., lebo, to už sú príznaky maximálne deformovanej logiky evanjelia a biblii, kde boh sám priznáva, že sa mýli. A napriek tomu sa dogma na posmech cel=ho sveta prijíma. Už tu ak si čo len ptmo predstavíte, aká ľudská logika môže tento nezmysel nieleže pripustiť, ale sa tváriť, že aj veriť a obhajovať za každúcenu to sa nedá ani opísať, to snáď v zárodku mysle musia byť také deformácie ako prílišná horlivosť, ulistnosť, bezvýhradná oddanosť cirkevným predstaviteľom až tak, že sa zatvárajäú oči nad bibliou a samotným evanjeliom, a teda rešpekt pred cirkevnou hierarchiou je neporovnateľne väčší, ako pred samotným nebom, teda Ježišom a svätou trojicou, stavia sa medzi človeka a nebo nie ako prostredník a sprostredkovateľ, ale hlavne pomocník pri spáse hriešnikov, ale stavia sa pred veriaceho ako konečná inštitucia.
Na zaklade odpustenia hriechov si vytvára monopol na spasenie, ako keby sama rozhodovala,. kto bude spasený a kto nie a vôbec nebrala do úvahy vznik a poslanie sv. trojice pri Jordáne a kolko náročných uloh pri tom musi vykonať kždý jednolivý člen svätej trojice, a to nehovoriac o ďaľších dogmách na svätej trojici, ak miesto snahy pochopiť ulohu každého jednotlivého ´člena trojice podľa evanjelia, napríklad podobenstvo o vínom kmeni, uvaľuje na to najdôležitejšie v živote veriaceho človeka,. nepochopiteľné tajomstvo. Potom dogma o dedičnom hriechu , presadzovanie panenstva Ježišovej matky ako celoživotné a z toho reťazobite vypúlývajúce nezmysly, ktoré , ako sa vyjadril naša pani vo fatime, nesmiernr urážajú boha otca.
ktovie, možnože v budúcnosti príde iný duch pravdy, ale ak by cirkev sa zbavila týchto vecí dnes, čo sa tu nahromadilo za dvatisíc rokov navyše, tak potom by bola Fatima duch svätý na druhú.
Treba si napríklad nagooglovať politickú situáciu tesne pred skončením prvej svetovej vojny , ale nie komunistickú doktrínu a potom sa vám v mnohom otvoria oči. Napríklad aj fašizmus nevznikol náhodou.
Nemecká vláda po prvej svetovej vojne sa snažila plôniťneunosné repatriacie, ktoré uvalili na nemecko víťazné štáty, ale Francúzi si akoby robili najväčší nárok na repatiacie a lastne všetko uhlie, ktoré sa ťažilo v porúri šlo na export ako repatriacie. Nmeci robili a nič z toho nemali, dolovali miliony ton uhlia a pre seba si museli hľadať uhlie na haldách, . Preto robotníci odmietli dolopvať uhlie a Francúzi si potomposlali do nemeckých baní svojích banníkov a nemecku začak hroziťtotálny hladomor. Zo začiatku, ako by si uvedomovali menci svoju zodpovednosť ja vojnu, ale neskôr predsa len začali vznikať politické zoskupenia proti repatriáciám a najnámejšia bola NSDAP, ale v začiatkoch bola vládou ropzpustená a vodca Hitler sa ocitol vo väzení a prokurátom ml pre neho istý rozsudok smrti, Za tri či päť rokov sa situácia vyostrila tak, že htlerovi nehrozil už trest smrti a že bol oslobodený a práve v politickejrepatiačnej hrôze uvideli nemci zrejme akési vyslobodenie a dokonca ochranu pred neznesiteľnou biedou, ktorú mala spôsobovať repatriacia.
Sanozrejme , že MNSDAP ako robotnícka strana začala narastať do obludných rozmerov až jednej krásnej noci sa stala tou najtrašnejšou diktatúrou na svete a z robotníckej strany sa stala najbrutálnejšia fašistická.
No a situácia v rusku bola úplne iná okrem toho, že tam bola tiež nesmierna bieda. Bolo tesne pred revolúciou a ruská revolúcia a nemeský fgašizmus začali rozhodovať o tom , že druhá sv. vojna je nevyhnutná. Rusko bolo tiež zaopojené do vojny a tom čase stačilo snáď len málo okamžikov, ktoré mohli otočiť svet opačne od vojny.
sTIMULUJME SI ANPRíKLAD, AK BY SA revolúcia v 1917 nevydarila ,bola potlačená,rusko by nehralo žiadnu rolu, teda ak , tak zmierňujúcu situáciu. Vznik občianskej vojny, , v každom prípade sa dá predpokladať, že by určite bola, diskutabilné s akým výsledkom, alebo ak by bojovali komunisti iba ako partizáni s nie vládne jednotky, tam tiež by to mohlo byť jasné. Ale občianská vojna sa skončila v 24. roku a tým pádom bolo rozhodnuté, vykryštalizoval sa fašizmus a tiež aj komunizmus a zároveň, politický priiestor medzi týmito obomi sa musel, podriadiť najprv fašizmu a neskôr aj komunizmu.
A toto sú len také utžkovíté fragmenty z tej doby a každú chvíľu sa moéhla situacia často maličkostu zvrtnúť a to je práve priestor na duchpévmné mopcnosti dobréči zlé,. ktoré cet takéto maličkosti ovplyvňujú svet, No anstáva optázka prečo nie iba dobrom, lebio nie vžda a vlastne málokedy je tam dostaok dobrýh duchov, aby to ovplyvnili No a samozrejme, ak si nebo náhodou praje inú cirkev, než takú ktorú vytvorili ľudia, zrejme nemá asi inej možnosti to ovplyvniť, len prosbou a apelom na dorých a tých je vždy žalostne málo proti zlým,ako je to vždy aj na tomto, svete, že zlých je viac, lebo sme v knižatsve zlého, ktorému patrí teraz rtento svet.
Pri vyhnaní z raja nám bolo jasné povedané, ako poraziľ satana a premeniť satanove kniežatsvo na božie kráľovstvo, ale zoberte si napríklad, koľkí v prípôDE NPRíKLAD IBA v prípade Fatimy uverili satanovi a koľkí Ježišovi. A kolkí su hlboko presvedčení, že sú Ježišovi, ale sú dávno u iného a nevšimli si podľa svojicjh skutkov, ak by ich porovnávali s evanjeliom.
Takže cirkev sa snaží rezolútne a dikatívne rozhodovať o tom, čo je božie a čo satanove a to riež môže nebo nahnevať a nechá ich tomu druhému.
Toto všetko sú len moje domnieky, ale porovnajte to stým, čo sa okolo nás deje . Fatima, Medžugorie a ostatné miesta zjavení.
Ak veriací človek uvidí niečo a povie to ostatným, čo videl a zažil, prečo by sme mu nemali veriť, lebo my a ani nikto na svet si nemôže brať na seba zodpovednosť za to, čo je nebeské a čo satanské, ani cirkev, aj keď boph aj v evanjeliu sa píše, že chudobných nakrmi dobrotami a bohatých prepustí na prázdno, dáva najavo tým, ktoprí o tom rozhodujú, že ty nemáš právo do tohto nič hovoriť.
Napríklad dvadsať ročná komisia rozhoduje dvadsať rokov o tom, či zjavenie je, alebo nie je, ale ak prídem na omšu a cítim pri pozdvihovaní, že kristus tam je a ten istý pocit mám,. ak prídem na miesto zjavenia, tak potom , o čom je viera týchto ľudí a cítia vôbec niečo pri pozdvihovaní ???? Alebo boli títo ľudia na miestach zjavení vôbec, alebo to je tak, ako povedal ježiš, len ten komu to dá môj otec. A on dáva maličkým a bohatých a namyslených prepúšťa nadarmo a tí, čo majú v sebe pocit moci nenávidí, lebo moc tohto sveta patrí tomu druhému.
Lenže predstavte si, že zrazu z kňaza, ktorý nemá ani byt a ani auto sa zrazu stane biskup a ten pocit moci nie je ani možné obísť, je to niečo, ako keby Ježiš povedal dotyčnému, dostávaš moc, ale zároveň povie, stan si ťa vyžiadal, aby ťa preosial ako pšenicu.tak ako to povedal svojím učenníkom pred smrťou a nikto z nich oklrem Petra nebol potom pápež.Je to ako najväčší narodený zo ženy je ján krstiteľ, ale každý kto je v nebi je väčší ako on ???
Je to božia krutosť, alebo slabosť človeka ???
Toto je zodpovednosť aj každého z nás voči fatime, či Guadalupe, lebo na základe týchtoi našich postojov rozhoduje boh o tomto svete. Je to jeho svet, ktorý stvoril svojmu synovi a nikto nemá právo mu do toho radiť,lebo sme jehop ľud, jeho deti,, ktoré nerozhodujú o tom, komu sa narodili.
O tomto je tiež Fatima, sú tu veci a faktá, ktoré často ani netušíme a je veľa vecí o ktorých ani netušíme, že existuju, laeš máme evanjelium a máme tieto všetky veci porovnávať s evanjeliom, lebo tá horas infomácii tu je, ale existuje aj cesta myšlienok, ktorými sa môže me priblížiť k pravde pomocou evanjelia.
Nesnažme sa všetko a za každú cenu pochopiť, lebo to človeku ani nie je možné ale prosme ježiša, aby osvietil rozum náš, aby usporiadal myšlienky naše, aby riadil slová naše, aby spravoval skutky naše, o toto ho prosme a čakajme, čo nám z tohto zároveň ako sudca môže dať.
príde doba., kedy tiež budeme chápať tento čas ako chápeme teraz dobu okolo ukrižovania Ježiša, pretože tú dobu sme pochopili po jeho smrti na základe evanjelia, ktoré nám zanechal. A tak ako väčšina farizejopv a veriacich dobu nechápali, tak je nechápu možno ani cirkevní predstavitelia a tiež to pochopia až potom, keď sa všetko stane a možno práve v nebi na ktoré sa farizeji spoliehali a mali to na beton sa zrazu sudca opýta: Umučili ste a zabili môjho jediného syna, prečo ste to urobili ???????


17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 5. 2017, 10:04 avatar
Prosim ta rob aspon nejake odseky, toto je ako keby som cital text na nejakom valci...

"Ja myslímk, že preto, že ruska viera, vzhľadom na veľký národ, tvorila precentuálne podstatnú časť a odlúčením od stolca nebo určite pociťovalo velikú stratu."
Odlucenie od stolca? nebud smiesny...
To si hovorite, aby ste sa citili ako ta default Kristova cirkev...
Rimskokatolici a pravoslavni sa odlucili velkou schizmou..
Ale ty napises odlucenim od stolca, ako keby to bola nejaka mala cirkvicka..

To, ze sa Anglicko oddelilo a spravilo si anglikansku cirkev, to az tak nevadilo, co?
Samozrejme, ze nevadilo, ved Portugalsko bolo v aliancii s Velkou Britaniou pocas 1. sv. vojny.

Cele mi to pride viac politicke, nez nabozenske..
Hlavne ked v tom roku prebiehali dve ruske revolucie..

Nielenze dogma o neomylnosti papeza je nespravna, ale aj dogma o papezovi vobec..

"Na zaklade odpustenia hriechov si vytvára monopol na spasenie, ako keby sama rozhodovala,. kto bude spasený a kto nie" >> Toto funguje odkedy existuje "katolicka" cirkev (pozor, nie cirkev Kristova)

Slnecny zazrak - pekna blbost - katolici oblubuju vykreslovat Mariu s Jezisom, ako malym dietatom. Pokial viem tak Jezis mal v svojom fyzickom tele 33 rokov. Jezis kral kralov a urcite by sa zjavil ako male nemluvna..

" lebo moc tohto sveta patrí tomu druhému." >> Chapem, takze papezi a vysoky klerus patrili tomu druhemu

Inak ak hovorime o jednej veci, tak sa drz jednej veci a neodskakuj ako zajac...
Nebavime sa o 3+ veciach.. Ja som myslel, ze sa bavime o Fatime...


18.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 5. 2017, 23:55 avatar
Wpfe, podnet na tento príspevok som zobral z tvojho príspevku, ale v podstate riešim vnútoné problémy katolíckej cirkvi, ktoré nekatolíkov nezaujímajú, alebo iba zbytočne dráždia.
Ty si kedysi tvrdil, že si tiež bol katolík, a kvôli aj týmto veciam, čo tu vypisujem si z katolíckej cirkvi jednoducho odišiel, ako mnohí íní, ale ja som našiel v katol.cirkvi niečo, čo som nenanšiel nikde inde a tieto veci tiež ma veľmi bolia.
Mnohí odišli z RKC práve pre toto, že tu špinu, čo je na RKC tam nevidia a vlastne potom všetky cirkvi odlúčené sú založené na negatívach RKC. A tým cítia nejaký pocit čistoty a oveľa väčšej záruky spasenia, ako cez špinavú RKC. Dokonca majú určitý pocit nadradenosti a vyšej inteligencie, že dokázali rozpoznať špínu a urobiť na základe toho rázne opatrenia na svoju záchranu. Myslím teraz akože spasenie.
Ja tiež samozrejme cítim a spolieham sa na záchranu, ale akosi nie som presvedčený, že človek bude spasený podľa čistoty cirkvi, alebo podľa toho, čo hovorí, ako žije a ak by som mal zájsť do extrému, tak ja si myslím, že človek bude spasený hlavne podľa toto, ako sa chová k iným ľuďom, lebo veta: Milosrdenstgvo chvcem a nie obetu.
A potom sú všetky tieto mudrovania a dokazovamnia nielen tu na df, ale celkove iba mlátenie prázdnej slamy. Iba sa odvádza pozornosť od podstaty spasenia, aby sme sa vyžívali v tom, čo všetko o bohu vieme a zrejme by nás mal podľa toho aj zachrámiť.
Ježiš určite nezaložil cirkev svätých a nevinných anjelov, ale prišiel liečiť chorých. ˇano, že v podstate evanjelium j zmerané na odpustenie hriechov a kolkí tu na DF neuznávajú hriechy, že vôbec existujú.
Kolko je tu takých, čo do kostola nechodia, iba s doma modlia, zo všetkého, čo je v kostole narobili modly, ktoré boh nenávidí, a čakajú na spasenie. Je to vec presvedčenia každého v rámci jeho osobnej slobody.
Lenže hriech existuje a prečítajte si kolko krát o hriechu hovorí nielen ježiš, hriech spáchali už samotní Adam a eva, pán hovorí kainovi: Či nie je to takto:Ak dobre robíš, môžeš sa vystrieť, ak však nedobre robíš, číha hriech pri dverách a sleduje ťa jeho žiadostivosť a predsa ty ju máš ovládať.
Takže ako môže niekto ovládať žiadostivosť, ak neverí na hriech ?
Ježiš: Tvoja viera ťa uzdravila, choď a viacej nehreš.
Židia vyčítajú ježišovi: Ako môže tento odpúšťať hriechy, to predsa môže len boh.
Alebo Jánovi krstiteľovi ľudia vyznávali svoje hriechy a on im hovoril, čo majú robiť.

Možno som zase odbočil od fatimy k hriechu, ale práve Fatima je o hriechu, je dokonca o obrátení hriešnikov

Takže ja som presvedčený, že hriech nemožno bagateliziovať a ak nám dal ježiš možnosť, ako sa ho zbaviť,, radšej tu možnosť v RKC využijem, ako siahodlé výhovorky a hľadanie spôsobov, ako tieto slová v evanjeliu obísť.

Ale samozrejme je to osobná vec každého z nás, načo sa spolieha.


19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 5. 2017, 23:59 avatar
Nikdy som nebol katolik, ani som to nikdy netvrdil.

Spasenie = Boh a obeta Jezisa Krista za nas, vsetko okolo je uz len balast...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:37,  “Dávajte pozor a bdejte, lebo neviete, kedy príde určený čas. Je to tak, ako keď človek...
dnes, 04:03,  Trest? Že ich z toho priestoru vytlačili Rusi, lebo tam nemali čo robiť. Ako záleží na...
dnes, 04:01,  Pozorovateľ, veď ty si odpadlík, ovca vo vlčom rúchu, pretože si opustil jehovistov.
dnes, 02:45,  17 - citujem tvoje slová: "teda načase je aby si si vyčistil ten tvoj jazyk." Ja sa...
dnes, 02:38,  3 - presne ako píšeš, citujem: "aby si dali pozor na odpadlíkov, .... na ovce vo vlčom...
dnes, 02:22,  veru Shagara, nie je nadarmo napísané...litera zabija ale Duch oživuje....ktovie prečo....ty...
dnes, 01:53,  1, .... Slovensko /Shagara/ bude spinkať!*06*06*06*06*28*28*28*28*28 *39*39*39*13*13*13*57
dnes, 01:51,  22, .... však som človek, .... a nie anjel!*39 Ach tá tvoja "litera", ....... a čo...
dnes, 01:47,  12, ...... dnes mnohí vidia všade len iluminátov, slobodomurárov a UFO, a podobne. Dá sa to...
dnes, 01:46,  23, .... to sa týka pomazaných , .... a to ty a ani ja nie sme. Nenamýšľaj si, že si...
dnes, 01:40,  21, .... a tu sa aj ukazuje, že ten ktorý má problém v srdci,mysli, .... tak ten nepochopí...
dnes, 01:19,  smutné a zaroveň nebezpečne je, že sa už jedna vlastne o anarchiu....
dnes, 01:01,  oni to vlastne musia robit ako opozicia....musia šaškovať aby vobec na seba upozornili
dnes, 00:57,  šak nech sa trepocu aspoň je sranda...na všetkých urovniach....na df su tiež takí...
dnes, 00:53,  keby si bol jeho synom, tak mu hovoríš Otec....Tvoj duch svedci s jeho Duchom....Volaš Abba...
dnes, 00:47,  Ondro to môžu to je už konanie v rigor mortis . Na niečo je dobré vidieť ich takto...
dnes, 00:40,  komunisti na dochodku sa vrtia spolu s extrermistami.....bojovali kosakom a kladivom, teraz...
dnes, 00:36,  ano bude....ale pre koho.....nie si v duchu, ani v božom tele...len zarytý v litere....Ale Boh...
dnes, 00:34,  ilumináti *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 00:33,  jedine kto tu znasilnuje Bozie Slovo si Ty Shagara..,pre teba je to vlastne len litera.....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak v živote nájdeš cestu bez prekážok, tak pravdepodobne nevedie nikam.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(99 283 bytes in 0,221 seconds)