hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1

príspevkov
42
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 1.5.2013 16:50
posledná zmena 2.5.2013 21:10
1
01.05.2013, 16:50
Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.

Avšak behom stáročí sa doň vnieslo niekoľko omylov a pokrivení. Jedným z nich je presvedčenie, že možnosť duchovného vývoja prostredníctvom opätovných príchodov na zem je nekonečná a bude trvať až dovtedy, kým človek nedozreje až natoľko, že sa z kolobehu zrodení vyslobodí.

To je však omyl! Toto je jeden z veľkých a zásadných omylov, rozšírených medzi prívržencami reinkarnácie, ktorý berie mnohým ľuďom dôvod pre urýchlené nastúpenie cesty vlastného, osobného duchovného vzostupu, pretože sa predsa nemusia nikam ponáhľať. Veď času je dosť!

Až sa teda raz dokonale nasýtim všetkých radovánok pozemského života, potom, niekdy v ďalekej budúcnosti príde čas, keď aj ja začnem so svojim osobným duchovným vzostupom – uvažujú mnohí.

Ale položme si zásadnú otázku: ako môže byť kolobeh zrodení v hmotnosti nekonečným, ak je existencia našej planéty časovo ohraničená? Veď Zem tak, ako kedysi vznikla, musí raz zaniknúť. A to platí aj pre Slnko, ako i pre všetky planéty a hviezdy v našej galaxii.

Čas trvania všetkého hmotného je teda obmedzený a preto duchovný vývoj v hmotnosti nemôže byť časovo neobmedzený! A ani samozrejme nie je! No a vážnosť súčasnej doby spočíva v tom, že sa čoraz viacej približujeme k tejto osudnej hranici!

Skutočnosť je totiž taká, že ak nezrealizujeme svoj duchovný vývoj do stanoveného času, naša nezrelá osobnosť bude zničená. Zničená preto, lebo školou pre dosiahnutie duchovnej zrelosti je hmotnosť. A hmotnosť podlieha kolobehu vzniku a zániku. A do onej hmotnosti nepatrí len hmotný svet, viditeľný našim okom, ale aj jemnejšie úrovne, do ktorých odchádza ľudská duša po smrti. Jedine ak vstúpime do duchovnej ríše ako plne zrelé duchovne osobnosti, jedine tam budeme v bezpečí, pretože sa dostaneme mimo dosahu hmoty.

V evanjeliách môžeme nájsť množstvo zmienok potvrdzujúcich skutočnosť, že raz príde doba, kedy budú od seba definitívne oddelení dobrí od zlých, alebo inak povedané, zrelí od nezrelých. Čiže tí, ktorí stihli včas zavŕšiť svoj duchovný vývoj od tých, ktorí to nestihli. Viď napríklad podobenstvo o piatich rozumných a piatich nerozumných pannách, či zmienku o dvoch ľuďoch, ktorí budú vedľa seba ležať na jednej posteli a jeden z nich bude vzatý, kým druhý sa ponechá, alebo o iných dvoch, ktorí budú spolu pracovať na poli a jeden z nich bude vzatý, kým druhý sa ponechá. Alebo trebárs vážne slová o čase, kedy anjeli zožnú železnými kosákmi úrodu ľudských duší na pozemskej pláni a pšenicu zhromaždia v Pánových sýpkach, kým plevy spália v ohni. A takto by sa dalo pokračovať.

Mnohí si však povedia: no dobre, aj keď je možnosť nášho duchovného vývoja časovo obmedzená, naša zem tu ešte predsa bude milióny rokov. Takže času je naozaj dosť.

Žiaľ, to je päť jeden z mnohých omylov. Času, a zvlášť v dnešnej dobe nemá nikto z nás nazvyš! Prečo?

Lebo milióny, ba miliardy ľudí zostávajú po svojej smrti celé stáročia a tisícročia uviaznutých v rôznych záhrobných svetoch a úrovniach, blúdiac v nich vzdialení Svetlu a Pravde bez toho, že by stúpali nahor. No a z dôvodu tohto ich blúdenia, vzdialeného Svetlu a Pravde môže dôjsť k ich ďalšej inkarnácii na zem, ktorá by ich mohla duchovne výraznejšie posunúť smerom nahor až o stovky, či tisíce rokov, alebo k nej nemusí dôjsť vôbec.

Ak sa teda v evanjeliách hovorí, že čas je už blízko, je to mienené práve z takéhoto, omnoho širšieho, celkového pohľadu. Z pohľadu, zahŕňajúceho nie len život na zemi, ale aj časové obdobia, strávené v záhrobných úrovniach medzi jednotlivými inkarnáciami, ktoré môžu trvať celé tisícročia. Ak sa na to začneme pozerať takto uvedomíme si, že času naozaj niet nazvyš a že mnohým sa preto môže vskutku stať, že svoj duchovný vývoj nedokážu včas zavŕšiť. Že ich nezrelá osobnosť bude musieť byť preto jednoducho strhnutá do rozkladu všetkého hmotného, lebo sa nedokázala včas vymaniť z kolobehu hmotných zrodení a nájsť útočište vo večnej duchovnej ríši, nachádzajúcej sa nad hmotou a nepodliehajúcej vzniku a zániku.

Časové obmedzenie, určené na uskutočnenie nášho duchovného vývoja visí teda nad nami ako Damoklov meč. Ľudia si toho musia byť vedomí a mali by sa podľa toho zariadiť, pretože tu ide o celé ich bytie!

A preto je v dnešnej dobe pre ľudí omnoho užitočnejšia pravda o tom, akými veci naozaj sú, i keď je táto pravda vážna až hrozivá, ako mylné upokojovanie možnosťou nekonečného vývoja v stále ďalších a ďalších inkarnáciách, ktorá nie je vôbec reálna.

M.Š. v spolupráci s odkaz
none
20

1. 01.05.2013, 16:50

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých...

01.05.2013, 18:00
Ak si to človek nepamätá, tak sa z toho nemôže poučiť...
👍: elemír , milky945
none
31

20. ruwolf 01.05.2013, 18:00

Ak si to človek nepamätá, tak sa z toho nemôže poučiť...

01.05.2013, 18:17
Zostanu Ti kvality, ktore akoby zozadu napadnu Tvoj zivot, ktory si si naplanoval, alebo Ti naplanovali ini a tato skusenost Ti umozni si osvojit vedomosti, ktore prisluchaju danym kvalitam (akysi fraktal medzi duchom a telom). Potom uz je to ine, lebo vies, ze si tam, kde potrebujes byt. Samozrejme, ak tie kvality mas. (Pisal som to v prvej osobe, ale samozrejme hovorim o cloveku vseobecne).
none
35

1. 01.05.2013, 16:50

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých...

01.05.2013, 20:59
kazdy clovek ma presne tolko casu kolko potrebuje.zivot je celozivotny proces ucenia a ucit sa budeme az do smrti,kym posledny krat vydychneme. kazdu jednu skusenost,prezitok,emociu,chybu,kazdy kusok seba sameho je mozne vyuzit k rastu.niektore veci sa ucime spontanne a niektore pridu nasilne,ale vsetko je v konecnom dosledku presne to co v danej chvili potrebujeme a co nas smeruje.
none
2
01.05.2013, 17:08
Nutit ludi do duchovnej umedomelosti je vacsie zlo, ako ateizmus. Otazne je, co urobit, ked to clovek berie prilis lahkovazne? Cesta k Osvieteniu vedie strednou cestou a zivot, to je vlastne taka stredna cesta (spojnica protichodnych extremov). Takze, fatalny omyl? Ani zdaleka.
none
3
01.05.2013, 17:25
Ako budú zničení nezrelí duchovia v nehmotnom štádiu?
none
5

3. Nadja 01.05.2013, 17:25

Ako budú zničení nezrelí duchovia v nehmotnom štádiu?

01.05.2013, 17:31
Možno sa z nich stanú démoni ..a z tých zrelých ..anjeli .-))
none
6

5. 01.05.2013, 17:31

Možno sa z nich stanú démoni ..a z tých zrelých ..anjeli .-))

01.05.2013, 17:40
To je premena a nie zničenie 🙂))
none
13

6. Nadja 01.05.2013, 17:40

To je premena a nie zničenie 🙂))

01.05.2013, 17:51
Ked ja neverím na totálne zničenie, len v premeny .-)
none
14

13. 01.05.2013, 17:51

Ked ja neverím na totálne zničenie, len v premeny .-)

01.05.2013, 17:55
Škoda, že sa svet neradi tvojou vierou, mne by sa to tiež páčilo... nevieme, či celý vesmír raz nezanikne 🙂
none
15

14. Nadja 01.05.2013, 17:55

Škoda, že sa svet neradi tvojou vierou, mne by sa to tiež páčilo... nevieme, či celý vesmír raz nezanikne 🙂

01.05.2013, 17:57
Ja viem, že zanikne, všetko raz skončí, nič tu nieje naveky, okrem ujčeka Lenina.
none
21

15. 01.05.2013, 17:57

Ja viem, že zanikne, všetko raz skončí, nič tu nieje naveky, okrem ujčeka Lenina.

01.05.2013, 18:01
Nie, nevieme, či raz skončí... môže naveky zanikať rozptýlený v mrazivom priestore ...
none
17

14. Nadja 01.05.2013, 17:55

Škoda, že sa svet neradi tvojou vierou, mne by sa to tiež páčilo... nevieme, či celý vesmír raz nezanikne 🙂

01.05.2013, 17:58
Ale ked nevieme, či zanikne, či nie, tak ani nevieme, čím sa skutočne riadi ..My vlastne nevieme nič, môžeme tušiť, predpokladať, veriť, dúfať a to je asi tak všetko :-)
👍: Nadja
none
19

17. 01.05.2013, 17:58

Ale ked nevieme, či zanikne, či nie, tak ani nevieme, čím sa skutočne riadi ..My vlastne nevieme nič, môžeme tušiť, predpokladať, veriť, dúfať a to je asi tak všetko :-)

01.05.2013, 18:00
Tuším ti verím.
none
24

19. 01.05.2013, 18:00

Tuším ti verím.

01.05.2013, 18:03
Dúfam .-))
none
27

24. 01.05.2013, 18:03

Dúfam .-))

01.05.2013, 18:04
Predpokladám, že zanikneme :"/))
none
29

27. 01.05.2013, 18:04

Predpokladám, že zanikneme :"/))

01.05.2013, 18:07
Ja, že sa premeníme. Ale neviem, čo bude horšie .-)
none
30

29. 01.05.2013, 18:07

Ja, že sa premeníme. Ale neviem, čo bude horšie .-)

01.05.2013, 18:09
Zaniknúť bez premeny bude najhoršie.
none
7

3. Nadja 01.05.2013, 17:25

Ako budú zničení nezrelí duchovia v nehmotnom štádiu?

01.05.2013, 17:45
Zivot si najde cestu...
none
8

7. 01.05.2013, 17:45

Zivot si najde cestu...

01.05.2013, 17:46
Cesta si nájde život.
none
9

7. 01.05.2013, 17:45

Zivot si najde cestu...

01.05.2013, 17:47
Nelogické 🙂))
život si nenájde cestu, ako zničiť život 🙂
none
10

9. Nadja 01.05.2013, 17:47

Nelogické 🙂))
život si nenájde cestu, ako zničiť život 🙂

01.05.2013, 17:49
Život si nehľadá cestu, život hľadá rázcestie.
none
11

9. Nadja 01.05.2013, 17:47

Nelogické 🙂))
život si nenájde cestu, ako zničiť život 🙂

01.05.2013, 17:50
Vo Vesmire sa znicit neda nic.
none
12

11. 01.05.2013, 17:50

Vo Vesmire sa znicit neda nic.

01.05.2013, 17:50
Nič neexistuje, vždy tam je niečo.
none
18

12. 01.05.2013, 17:50

Nič neexistuje, vždy tam je niečo.

01.05.2013, 17:58
Nevieme. Nepoznáme "VŠETKO"
none
16

11. 01.05.2013, 17:50

Vo Vesmire sa znicit neda nic.

01.05.2013, 17:58
Ano, zákon zachovania hmoty... len... ak nevieme, ako vznikla, ešte menej vieme, či raz zanikne... 🙂
none
4
01.05.2013, 17:28
Duchovný vývoj musí byť spontánny, prirodzený, len vtedy ide skutočne o vývoj ...
👍: vladobronx
none
22

4. 01.05.2013, 17:28

Duchovný vývoj musí byť spontánny, prirodzený, len vtedy ide skutočne o vývoj ...

01.05.2013, 18:01
Ak je strom so svojimi plodmi svetom ludi, tak iba plod napadnutý cervom skor dozrieva a nasledne odpadne a niet z neho nic.
Nikam sa netreba ponahlat.
none
25

22. 01.05.2013, 18:01

Ak je strom so svojimi plodmi svetom ludi, tak iba plod napadnutý cervom skor dozrieva a nasledne odpadne a niet z neho nic.
Nikam sa netreba ponahlat.

01.05.2013, 18:04
Hm, pekné podobenstvo ..
none
23

4. 01.05.2013, 17:28

Duchovný vývoj musí byť spontánny, prirodzený, len vtedy ide skutočne o vývoj ...

01.05.2013, 18:01
To isté platí aj o sexuálnom.
👍: vladobronx
none
26

23. 01.05.2013, 18:01

To isté platí aj o sexuálnom.

01.05.2013, 18:04
Dúfam .-))
none
28

26. 01.05.2013, 18:04

Dúfam .-))

01.05.2013, 18:06
Tomu môžeš kľudne veriť dárling.
none
32
01.05.2013, 19:09
k téme .:
duchovne založený človek nič nehľadá..TAKé UVAžOVANIE JE STRATA čASU,..bo priblížiť sa k duchovnému svetu ..resp.dotknúť sa ho, chce poznanie ..ale to je iná cesta.
none
33
01.05.2013, 19:18
M.Š. ..neviem čo si témou /kázňou chcel povedať ?? ... napr. citujem:
"Skutočnosť je totiž taká, že ak nezrealizujeme svoj duchovný vývoj do stanoveného času, naša nezrelá osobnosť bude zničená.

Myslíš si, že xxx ľudí pozná že sú nezrelí duchovne ..a vedia kedy bude pre nich ten stanovený čas ? ..Čo ak k životu nepotrebujú byť duchovne zrelí ? ..Predsa to nie je povinnosť ..rásť môže človek aj inak ako duchovne.
none
34
01.05.2013, 19:20
Vec sa má tak, ze nevie dokopy nic, len sa snazi striafat do pravdy..
none
36
01.05.2013, 21:12
S ďaľším mýtom, s ktorým sa často stretávame v diskusiách o Cirkvi, prichádzajú zvačša príslušníčky rôznych feministických hnutí ale aj rôzni antiklerikálni humanisti so sugestívnymi otázkami typu „Sú ženy osobami? Sú presne tak vyvinuté ako muži? Alebo majú len smrteľné telo bez nesmrteľnej duše?“ Skôr ako vraj Cirkev pripustila, že žena je skutočne obdarená všetkými darmi ako muž, museli uplynúť storočia. Museli byť zvolané koncily, zasadať teológovia. Nakoniec sa museli vzdať, no s mnohými pochybnosťami. To si môžeme prečítať vo viacerých „historických“ knihách, učebnice na školách nevynímajúc. A vždy, keď treba priliať olej na oheň polemík o „temnom stredoveku“, nechýbajú ani tieto argumenty. A ako píše vo svojej knihe Mýty a fakty, francúzska historička Régine Pernoudová, aj vo Francúzsku ešte v nedávnej dobe dochádzalo k tomu, že v televízii istý „odborník“ na rovnoprávnosť mužov a žien pripomenul, že „iba v 15. storočí Cirkev prijala, že žena má nesmrteľnú dušu ako muž!“.

odkaz
none
37
01.05.2013, 22:51
Pre kresťana by mala byť reinkarnacia nezmysel vzhľadom na boží súd na konci sveta. Jediný, kto sa dokázal vteliť do iného tela je ježiš, lebo je o ňom napísané, že je prvorodený z mrtvych a pred tým než bol tento svet, já som bol, hovorí o sebe. A teda nevyhnutne nutne sa musel ocitnúť v lonách viacerých matiek a jeho život bol prispôsobený času a pomerom, kde sa kedy narodil, vrátane mena. Nikto iný toto právo nemá. Mám právo svoj život dať a mám právo svoj život vziať.
je to hlavne preto, že nepodlieha poslednému súdu. Veď ak by sa niekto reinkarnoval 5 krát, tak ktorý život by predložil na súd, ten posledný, či sprimerované všetky dokopy, alebo by si boh, alebo on vybral ???? Ja to vidím ako nezmysel typu počítačových hier.

Nedá sa však poprieť, že ľudia cítia, že niečo niekedy inokedy ako v tomto živote prežili. A tam by som zase ja podľa evanjeliapripustil, že do človeka môže prísť aj duša iného človeka a jednoduchop sa v ňom usídli. Napríklad Ježiš hovorí: Ak zlý duch nájde čistý dom, nezostane tam sám, ale odíde a vráti sa s inými zlými duchmi a dnio tohoto človeka sú horšie, ako pred tým.
Takže zážitky ľudí z iných životov, ako tohoto momentálneho môžu byť aj pôvodu usídlenia v tele iných duší. Nemusia to byť len zlí duchovia a ani super dobrí, proste zatúlané duše normálnych ľudí, ktorí nevedia, že zomreli a hľadajú možnosti zistiť, čo sa s nimi stalo a vlastne takto nevedomky prosia o modlitbu.
Tieto pocity máva takmer každý človek a stačí sa z takúto dušu pomodliť a poprosiť Ježiša, aby pomohol takejto duši nájsť cestu do ďalšieho postupu posmrtného života, teda dvere, či bránu do podsvetia. Aby možno dal pokyn svojím pomocníkom v omto smere, o ktorých hovorí, Nech si mŕtvi pochovávajú mŕtvych.

Takže podľa mňa, niekoľkonásobná reinkárnacia nemá v kresťanstve opodstatnenie, kvôli zodpovednosti za svoj život, z ktorej sa budeme zodpovedať pri poslednom súde.
none
38

37. elemír 01.05.2013, 22:51

Pre kresťana by mala byť reinkarnacia nezmysel vzhľadom na boží súd na konci sveta. Jediný, kto sa dokázal vteliť do iného tela je ježiš, lebo je o ňom napísané, že je prvorodený z mrtvych a pred tým než bol tento svet, já som bol, hovorí o sebe. A teda nevyhnutne nutne sa musel ocitnúť v lonách viacerých matiek a jeho život bol prispôsobený času a pomerom, kde sa kedy narodil, vrátane mena. Nikto iný toto právo nemá. Mám právo svoj život dať a mám právo svoj život vziať.
je to hlavne preto,...

01.05.2013, 23:04
elemír ..každý zdravý človek má istú súdnosť /bez ohľadu na vieru či nevieru /..človek má v sebe určitý morálny status a sebazáchovu, čo jeho myslenie reguluje..)..samozrejme že reinkarnácia nemá v kresťanstve opodstatnenie..keďže nepripustí , že po smrti to môže byť celkom inak.. a hustí do veriacich " nebo, peklo,..očistec ..posledný súd....hlavne strach z pekla !!..
Ako vieš ako to po smrti funguje ?.. Nevie to nikto ! Toto obrovské tajomstvo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo odhaliť.. Všetko sú len domnienky.
none
39

38. 01.05.2013, 23:04

elemír ..každý zdravý človek má istú súdnosť /bez ohľadu na vieru či nevieru /..človek má v sebe určitý morálny status a sebazáchovu, čo jeho myslenie reguluje..)..samozrejme že reinkarnácia nemá v kresťanstve opodstatnenie..keďže nepripustí , že po smrti to môže byť celkom inak.. a hustí do veriacich " nebo, peklo,..očistec ..posledný súd....hlavne strach z pekla !!..
Ako vieš ako to po smrti funguje ?.. Nevie to nikto ! Toto obrovské tajomstvo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo odhaliť.. V...

02.05.2013, 05:43
Sama lekárska veda a zvlášť pri neurologických operáciach mozgu, kedy je človek napojený na prístroje, potvrdzuje pri zuástave srdca, že prístroje nič nezaznamenajú, ale pacient má zážitky, ktoré nie sú síce úplne totožné s inými, majú však veľmi veľa spoločných rysov.
Viackrát so tu písal, že som dvakrát zomrel od bolesti. A ukončenie neznesiteľnej bolesti spojené s odchodom vedomia z tela, nemôže byť záležitosť endorfínov a kadejakých iných ateistických výmyslov. Každá vec sa dá zdôvodniť tak, alebo onak a každý si to prispôsobuje podľa svojej potreby. Zober si napríklad Zemana, koľkí v ňom vidia ožrana a koľkí rozumného človeka a koľkí rozumného človeka, čo sa dal na chlast. Výsledok je ale nepopioerateľný, je prezident.
Či všetky veci sú na druhej strane tak, ako nám to dnes predstavuje cirkev, to sa nakoniec uvidí až tam, ale ja nie som veriaci, že by som sa bál druhej strany, aj keď som tam bol viackrát, ja som veriací preto, že ten deň, keď sa modlím, je iný, ako keď sa nemodlím a bol by som idiot, ak mi to takto funguje, aby som to nevyužil. Ale nie každý to môže takto využiť. Aj Bibliu a evanjelium pochopilo podľa štatistík sotva 15 % ľudí v to zmysle, ako je napísaná. Tie veci okolo viery a neviery sú veľmi zložité a ak existuje život po smrti, potom tam musí existovať aj určitá hierarchia, určité poravidlá a pochopiť, alebo uveriť tieto veci záleži nielen od každej osobnosti, ale aj od vecí, ktoré doteraz nepoznáme.
Teda moja viera je opretá o to, že ju praktizujem pre potreby tohoto pozmského života pre výhody, ktoré by som inak nemohl získať a to mám vo svojom živote viackrát vyskúšané. A to čo bude na druhej strane, to zase opieram o túto pozemskú vieru a spolieham sa na to, že ak to funguje na zemi, bude to potom fungovať aj na nebi, teda na druhej strane. Ja to takto žijem a nechcem to nikomu nanucovať, ale prečo by som sa nepochválil, ako mi to funguje ? Zažil som život veriaceho, neveriaceho ateistu a teraz zase veriaceho. Ale tí, čo zažili iba život neveriaceho, nemajú to čím a ako pochopiť, o čo vierou človeku ide a čo získa, ak získa.
Súdnosť o ktorej ty hovoríš ja volám inteligenciu a od nej tiež veľa závisí, ako sa človek rozhodne, ale na to, aby bol človek veriací, musí sa objaviť niečo zvláštne v jeho vnútri, niečo, čo sa nedá nanútiť, niečo čo je ako vietor, čo ťa ženie istým určitým smerom. Aj láska sa nedá nanútiť a častokrát si ani neucedomujeme, ako sa na našej tvári prejavuje naše najintímnejšie vnútro. Ak máte rád ryby a pozriete sa na rybu napríklad v obchode, ani si neuvedomíte, ako sa vám rozžiari tvár, ale ak sa vám ryby hnusia, aNI SI NEUVEDOMíTE, AKO SA VáM PRI PRVOM POHľADE NA NE skriví tvár. Vy si napríklad môžete nahovárať, že máte radi, alebo je vám sympatická určitá skupina ľudí napríklad inej rasy, ale vo vnútri sú vam nesympaticky. A stačí že sa vám stretnú oči a oni vidia, že prvý pohľad bol iný, ako keď ste sa prinútili okamžite prepnúť. Na toto sú oni strašne citlivý a okamžite majú človek zmapovaného a môžete potom robič čokoľvek, ten prvý pohľad berú ako váš skutočný obraz o nich vo vašom vnútri.
Aj s vierou je to podobné, buďto to v sebe máte,alebo nie. Buď sa to dá na začiatku jednoducho odpáliť tým, že to považujete všetko za dmnienky, alebo vás to zaujme a začnete sa o to zaujímať. Nedá sa očakávať na začiatku výsledky, aké majú ľudia, čo praktizujú vieru dlhé desaťročia a možno na začiatku je teba chtať sa maličkostí, ale hlavne, byť k tomu kladne pripravený, aby ste nakoniec nedopadli ako ten zajac, čo si išiel požičiať sekeru od líšky. Prichádza to veľmi pomaly a je to veľmi plaché, nikedy aj tá najmenšia maličkosť vie odradiť a človek s môže cítiť ako malá paierová loďka na velkej vode, ale čo nakoniec rozhoduje, vie len Boh.
Sú choroby, ktoré mohli spôsobiť klinické smrti a títo potom oznámili žijúcim, čo zažili.
Stále sa objavojú nové a novú kmene ľudí, čo žili bez dotarajšej civilizácie a všade u nich nájdeme vieru v niečo nadpozemské. Niekto to označuje za primitivizmus a niekto za dôkaz, že Boh existuje a aj takýmto spôsobom dal týmto ľuďom o sebe vedieť. A teda ak si kladiete otázku, či veriť, alebo nveriť, veľmi záleží od toho, komu ju položíte. Ak veriacemu, ten vám jednoznačne doporučí vieru, lebo to poznal na svojom živote, ak sa opýtate neveriaceho, ten vám nedoporučí veriť, lebo nič také nepoznal. A tak väčšinou jednoduchý človek to má týmto vybavené, ale investigentívny ide za tým ďalej a skúma všetky možnosti.
none
40
02.05.2013, 17:34
pozri napr. článok "Bola reinkarnácia odstránená z Biblie?"

odkaz
none
41

40. Krištof 02.05.2013, 17:34

pozri napr. článok "Bola reinkarnácia odstránená z Biblie?"

http://www.krestania.info/bola-reinkarnacia-odstranena-z-biblie/

02.05.2013, 17:37
1. nemám momentálne čas, takže k téme sa bližšie nevyjadrujem. dovi dopo
none
42
02.05.2013, 21:10
V jednom starom nemeckom lexikone som naššiel slovo reinkarnácia ako " wieder Fleisch werden" stať sa opäť mäsom (doslovný preklad). Vo vedomí, alebo v duši človeka je zdokumentovaný celý jeho život duševný, ale aj telesný. Ak zoberieme dušu ako súbor, ktorý obsahuje data o živote a tele človeka, potom by nemal byť problém za určitých okolností opäť na základe týchto dát vyrobiť človeka a vsunúť do neho aj toto vedomie, dušu. V Apokalypose sa hovorí o novom nebi a novej zemi. teda asi duše budú dlho žiť len ako vedomie a keď príde čas, nebude problém, aby sa stali opäť mäsom.
Ježiš hovorí o nebi ako o svete, kde sa ľudia neženia a nevydávajú, teda bez sexu a asi iba vedomie bez tela. Ak však človek znova dostane telo v Novej zemi s novým nebom, ktovioe, ako to bude so sexom. Ale to už sú zbytočné podrobnosti.
V podstate zastávam názor, že pred súd môže človek predstúpiť len s jedným životom a nie ako v počítačovej hre by ich tam Bohu nasáčkoval desať. Tu máš a vyber si.
Ak zoberieme dušu ako software, tak každý software môže vzniknúť len v hardware, potom už môže existovať aj bez hardwaru a v tom je vlastne potreba neba získavať nové dobré duše z hmoty. A tak si môžeme predstaviť hmotu ako satanove kniežatstvo, kde vznikne duša na základe jeho hriechu a potom začne nebo o ňu bojovať, prípadne si ju od satana kúpi. To už sú smozrejme fantázie ale Ježiš, ako prvý člen Svätej trojice, vyťahuje z pôdy duše ovlažené dažďom Ducha svätého svojimi koreňmi až do plodu svojho viniča a odtiať ich otec vynáša za brány vinice, spracováva na víno,teda za brány pekelné a tým oslobosdzuje pre nebo.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 190 610 B vygenerované za : 0.131 s unikátne zobrazenia tém : 36 120 unikátne zobrazenia blogov : 537 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Kľúč k viere ... hľadieť na Ježiša, pôvodcu a zdokonaľovateľa viery, ktorý pre radosť, ktorá mu bola predložená, znášal kríž, pohŕdajúc potupou, a je posadený po pravici Božieho trónu. Židom 12,2 My ľudia máme nielen tendenciu zameriavať sa na kaž...

citát dňa :

Naozaj hlúpy človek je ten, ktorý sa z chýb nedokáže poučiť.