Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Farebná revolúcia na Slovensku začala

24
reakcií
1137
prečítaní
Tému 4. februára 2016, 23:37 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 2. 2016, 23:37 avatar
Asi málokto vie, kto je otcom farebných revolúcií, ktoré sa stali tak známe po celom svete. Dnes týmto výrazom označujeme revolúciu, hnutie alebo prevrat, ktorá je založená na oprávnenej nespokojnosti ľudí, ale organizovaná starostlivo pripravenou mašinériou v pozadí. Cieľom týchto revolúcií nie je ani náhodou vyriešiť problém, v mene ktorého sa tieto revolúcie začínajú. Problém je len spúšťačom a revolúcia nástrojom na dosiahnutie určitej zmeny. V prospech samotných organizátorov týchto revolúcií.

V uplynulých rokoch sa stal jedným z najskúsenejších organizátorov Pavol Demeš zo Slovenska, ktorý bol prítomný pri organizácii nepokojov na Balkáne. Ako Balkán dopadol, dnes vieme. A v prospech koho? Štáty Balkánu dnes majú v absolútnej väčšine vlády, mimoriadne ústretové integračným návrhom Európskej Únie a NATO (ergo USA).

V uplynulých dňoch začala na Slovensku vlna štrajkov. Je možné, že ich spustenie tesne pred voľbami je len zhoda okolností? Ani náhodou. Stačí sa pozrieť na organizátorov týchto masívnych kampaní za podpory Západom ovládaných masmédií. Nájdeme tu mená spojené s mimovládkami financovanými zo zahraničia, o ktorých sme písali už aj my. Ich záujmy nesúvisia so záujmami Slovenska, zo zahraničia sú platené na to aby plnili politickú objednávku zahraničných donorov.

Presne sa napĺňa scenár farebnej revolúcie. Oprávnená nespokojnosť ľudí s masívnou korupciou, nespokojnosť s nízkymi platmi a nezamestnanosťou je využitá profesionálnymi organizátormi nepokojov.

Ak sme povedali, že riešenie problému nikoho nezaujíma, že platy sa nezvýšia, ani sa nezamestnanosť či korupcia nezmení, je dôležité si všimnúť okolnosti, za ktorých k tomuto došlo.

Zbehlo sa niekoľko faktorov, ktoré sa pre organizátorov stali popudom na spustenie farebnej revolúcie aj u nás. Európa je dnes pod náporom imigrantov moslimského vierovyznanie, ktorý je všemožne podporovaný elitou Bruselu aj Washingtonu. Rovnako pokračuje tlak Západu a NATO na Rusko. Podľa Hospodárskych novín má Róbert Fico ekonomické záujmy, ktoré úzko súvisia s pokračovaním prepravy plynu z Ruska cez Ukrajinu, kvôli čomu sa jeho vláda snaží voči Rusku zaujať čo najmenej kontroverzný postoj. Pred voľbami naviac Smeru podľa prieskumov (ktoré si necháva robiť každý týždeň! ) vyšlo, že ľudí trápi imigrantská kríza a že si príchod imigrantov neželajú, čo pre stranu postavenú na kryštalicky čistom populizme znamená nastavenie rétoriky proti imigrantom.

Hoci je Ficova vláda reálne proamerická, proeurópska a proimigrantská (všimnite si napr. jednoznačne kladné postoje Smeru k zmluve TTIP, ktorou sa krajiny dostanú do podriadeného postavenia voči korporáciám a otvoria sa trhy s geneticky modifikovanými potravinami, všimnite si hlasovanie Smeru v Bruseli pri podpore imigrácie) predvolebná rétorika Smeru zameraná na získanie protiimigrantských hlasov sa stala červenou stopkou. Možno, že imigračná otázka a nutnosť previesť bezproblémovo do Európy niekoľko desiatok miliónov moslimov, zmeniť kultúru Európy na islamskú s pripraviť prechod Európy na nejaký totalitný hybrid, je príliš dôležitá úloha. Jednoducho šedé eminencie v pozadí nechcú riskovať, že to Fico nemyslí vážne.

Ekonomika krajiny je skutočnosti v relatívne dobrej kondícii, nedostatky, ktoré demonštranti žiadajú odstrániť, sú systémové. Nie je možné ich vyriešiť nejakým rozhodnutím vlády, zvlášť takej, ktorej mandát končí za niekoľko týždňov. Štrajkujúci netušia, že to čo žiadajú, nemôžu principiálne nikdy dostať. Ich prítomnosť v uliciach je nutná len preto, aby sa vytvoril tlak proti súčasnej vláde a aby jej strhli percentá vo voľbách.

“Ak (Smer) klesne o päť percent, štrajk bude úspešný,” povedal predseda štrajkového výboru Ľudovít Sebelédi
Denník N

Nikdy som nepodporoval vládu Róberta Fica, myslím, že jeho spôsob výkonu politiky ako technológie moci je mimoriadne škodlivý a je nutná zmena. Som však proti zmene, ktorou by sa dostali k moci bábky jednoznačne podporujúce cudzie záujmy. Kam takáto politika vedie, nie je ťažké uhádnuť. Stačí sa pozrieť na skrachovanú Ukrajinu, kde namiesto jedného mimoriadne skorumpovaného oligarchu farebná revolúcia manipulovaná Západom dosadila celú svorku sfašizovaných, ešte viac skorumpovaných pohlavárov, ktorých jediná devíza bola neochvejná vernosť a podriadenie sa príkazom z Bieleho domu a Bruselu.

Bohužiaľ, strany na Slovensku sú všetko možné, len nie národné. Kto bude schopný obhajovať slovenský záujem? Most-Híd, podporujúci imigráciu? OĽaNO-Nova s kandidátkou plnou ľudí napojených na mimovládky financované zo zahraničia? KDH, ktoré za 30 strieborných predá aj Krista? Sieť, ktorá je vydierateľná, keďže bude musieť splatiť 3 milióny? Zo súčasných parlamentných strán sa jednoznačne v určitých témach vyjadrila len SaS. Z mimoparlamentných, ktoré majú aspoň teoretickú šancu sa dostať do parlamentu SMK, Sme rodina proti imigrácii a SNS aspoň slovne deklaruje ochotu vzoprieť sa Bruselu.

Aj keď sa mi čiernobiele uvažovanie bridí, myslím, že ak zahraniční manipulátori vidia vo Ficovi hrozbu, stojí za úvahu porozmýšľať nad motívmi. Tým nechcem povedať, že treba podporiť Fica, len som proti tomu, aby sme slepo naleteli Demešovým potomkom. Opakujem ešte raz, že sa súčasnými štrajkami principiálne nič vyriešiť nemôže. Ich účelom je výlučne zhodiť Fica v prospech niekoho, kto bude ďaleko povoľnejší, ďaleko prístupnejší “dobre mieneným” zahraničným radám a oveľa bútorovskejší. To, že Slovensko na takéhoto Ficovho nástupu tvrdo doplatí, je už len zanedbateľný, vedľajší efekt. Koho to zaujíma?

24. 01. 2016 Juraj Poláček

Zdroj:
?www.blogovisko.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
?www.jangaso.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
?medzicas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
?medzicas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
?medzicas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí bystrik


3.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 2. 2016, 06:37 avatar
Ich plán je opäť jasný, hoci nevyhrajú opäť voľby, ale ak sa zlepia, opäť...?!? dostať sa opäť k moci a zabiť posledný klinček pre tento národ a štát! Slovenky a Slováci nedovoľte to, pokiaľ máte aspoň ešte trochu zdravého rozumu!!!


4.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 2. 2016, 06:38 avatar
Posledný klinček do rakvy...


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 2. 2016, 23:50 avatar
A kto je otcom farebných revolúcií?


5.
označiť príspevok

asmodei muž
   5. 2. 2016, 07:54 avatar
Same sede eminencie, masinerie a otcovia farebnych revolucii - paranoja a konspiracne teorie nesmu chybat.
Súhlasí Lemmy


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 2. 2016, 09:55 avatar
Je to novodobá forma viery, ale nie náboženskej, ešte asi nemá pomenovanie. Sám neviem, ako najlepšie pomenovať túto novú formu viery.


7.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 2. 2016, 12:57 avatar
Áno vy dvaja, vy nám to predsa poviete, že ako to naozaj je, že je to tak? 


10.
označiť príspevok

J.Tull
   6. 2. 2016, 14:39 avatar
asmodei, sede eminencie, masinerie a otcovia farebnych revolucii - paranoja a konspiracne teorie, vznikajú najmä vtedy, keď chýbajú relevantné odpovede na prirodzené otázky vyplývajúce z udalostí, keď sa zamlčuje, zahmlieva, neobjektívne informuje, keď sa dôležité požiadavky zrazu stanú nedôležitými, zbytočnými, zamlčanými...
Napríklad medzi prvé "tvrdé" požiadavky "demokratického sveta" patrilo vyšetrenie udalostí na Majdane a odrazu "ticho po pěšině"... podobne ani u nás sa masaker na Národnej triede nevyšetril, doteraz nik nevysvetlil kto zabil študenta Šmída  ...žiadna oficiálna správa nevysvetlila ako mohlo dôjsť k pádu troch budov v New Yorku "spôsobom riadenej demolácie"... atď.

...často jedinou odpoveďou je: "paranoja a konspiracne teorie nesmu chybat", ktorá však nie je nieže relevantnou, ale vôbec žiadnou odpoveďou... je dookola papagájovaním na všetky nepríjemné, "nehodiace sa" otázky...
Súhlasí clear1, Kasafran, milky945


11.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 2. 2016, 14:21 avatar
asmodei, vedel by si odpovedať aspoň na jednu z otázok, ktoré som načrtol? Povedzme, prečo sa nevyšetrujú udalosti na Majdane, hoci to bola jedna z najdôležitejších požiadaviek "demokratického sveta" voči Janukovičovi? ...alebo aby sme zostali doma, prečo, napriek niekoľkým nezávislým komisiám sa doteraz nevyšetril masaker na Národnej triede, doteraz nik nevysvetlil kto zabil študenta Šmída?  
...myslím si, že to relevantne nedokážeš, pretože si podobné otázky ani nekladieš... veríš predloženým "faktom", bez toho, aby si sa nad nimi zamyslel... vlastne hlceš "konšpirácie" dnešnej "oficiálnej propagandy" aj z navijakom...  
nazdávaš sa, že svoju lži-propagandu mali len komunisti a fašisti, že lži-propaganda "demokratického sveta - Západu", ani neexistuje, že je v ňom vylúčená...  
Súhlasí ardzun, Kasafran


12.
označiť príspevok

dorota
   7. 2. 2016, 14:46 avatar
vysetruju, ale nepokrocili aj vzhladom na korupciu, na mnozstvo utekov obzalovanych, a na "nepocul som/ nevidel som". ako u nas clenov byvaleho stb, taktiez sa tazko dopracovava k vysledkom.

www.pravda.com.ua Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 2. 2016, 17:53 avatar
dorota, nikdy nevyšetria, vždy budú mať výhovorky, ktoré nie sú hodné, ak len trochu uvažuješ, ani deravého groša... tak ako sa nevyšetria ani podobné "vraj revolúcie"... ono to totiž dnešným víťazom akosi nevyhovuje... a tak je tu obrovský priestor na konšpirácie...  
Súhlasí Kasafran, milky945


8.
označiť príspevok

dorota
   5. 2. 2016, 15:39 avatar
hahahaha napisal nejaky ficoid  


9.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 2. 2016, 17:08 avatar
Dorka, Lemmy a Asmodei,
nože sa ešte "pobavte" na príspevku/stanovisku Romana Michelka - slovenského spisovateľa, politológa, publicistu a riaditeľa vydavateľstva Spolku slovenských spisovateľov...

www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2016, 18:03 avatar
Si trápny, na 2 si neodpovedal.


18.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 2. 2016, 18:50 avatar
Lemmy, polož si otázku "cui bono?" a ak nájdeš odpoveď, potom nájdeš i "otca"... Ukrajinci to asi len sotva budú, padli z blata do kaluže, Rusi nemali dôvod meniť status quo, veď z Ukrajiny a z Krymu zvlášť... mali svoj osoh, bez akýchkoľvek sankcií, negatívnych dopadov ...
Súhlasí bystrik


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 2. 2016, 18:51 avatar
Si rovnako trápny ako Kasafran. Keď vás niekto pristihne pri klamstve, tak sa vykrúcate ako slizké hady.


20.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 2. 2016, 19:44 avatar
Lemmy,   ... mohol by si byť konkrétny? ...kde a kedy, si ma pristihol pri klamstve (už si ma podobne trepavo za klamára označil...) v čom sa vykrúcam ako had?  


23.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 2. 2016, 11:50 avatar
Lemmy; Nikde nenájdeš také slová.
Vyplýva z toho, že blúzniš, a naozaj nevieš nájsť také vety. Preto musíš o mne klamať. Humanista! Jasné.
  
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 2. 2016, 15:53 avatar
(11) J.Tull,
súhlasím s Tvojou reakciou k udalostiam na kyjevskom Majdane...
Zásadne však nesúhlasím s tým, že si z nich spravil domácu paralelu s "masakrom" a "smrťou" študenta" Martina Šmída v podaní príslušníka ŠtB Ludvíka Zifčáka na pražskej Národnej triede v novembri 1989. Táto lož bola vyvrátená už pár dní po svojom vzniku - no svoj účel splnila...
Uznávam, že platí to staré rímske "Errare humanom est", vzťahuje sa to aj na mňa, ale zároveň zvyknem dodať, že zotrvávanie v omyle nie je múdre, ale...


14.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 2. 2016, 17:47 avatar
Kasafran, pokazil si mi pointu... nevšimol si si smajlíka  ...? čakal som na reakciu asmodeia, ale vyzerá to tak, že odpovedať nebude, iba ak logickými klammy, hodnotiť, písať o tom ako mi to nemyslí, ako som naletel...    nebudem písať o paralelách, hoci i tých je dostatok...
O tom, že to bol masaker, sa len nedávno vyjadrovali (predpokladám, že i vyjadrujú doteraz) poniektorí oficiálni účeloví "popletenci dojmov a pojmov"... netrep prosím Ťa, že to bol agend ŠtB, veď to je jasná konšpirácia   ... veď to bola oficiálne povolená študenstská akcia a po nej, keď položili kvety a sviečky k hrobu fašistami zavraždených študentov (pred tým si vypočuli slávnostné príhovory /i kritické.../) sa nerozišli, ako to bolo dohodnuté, ale spontánne, bez toho, aby to niekto organizoval, sa odobrali na Národnú triedu, kde boli zmasakrovaní ZNB a zabitý študent ...hoci nehádzali kamene, či molotovove koktaily ... ale hádzali kvety a kládli sviečky, ktoré predtým položili na hroby obetí fašizmu...    ...čo si nevidel, veď to pohotovo natáčali a promptne i vysielali do celého sveta  


21.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 2. 2016, 22:24 avatar
J.Tull,
ospravedlňujem sa za nepochopenie Tvojej pointy a ďakujem Ti za to, že si ma taktne vyviedol z môjho omylu...
Uvedomujem si, že aj pre mňa platí errare humanum est, viem však byť vďačný každému, kto ma vyvedie z akéhokoľvek omylu. Mýliť sa je ľudské, ale zotrvávanie v omyle považujem za hlúposť...


24.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 2. 2016, 13:03 avatar
Kasafran, ale veď nič sa nedeje  ...dal si mi dobrý dôvod napísať "14"... hoci asmodei, predpokladám, reagovať nebude  možno si to aspoň prečíta... 


25.
označiť príspevok

RighteousFred
   8. 2. 2016, 13:09 avatar
Tie smajliky devastuju komunikaciu......
Ja osobne uz nemam ani moc chut reagovat na ludi, ktori zaplavuju svoje komentare smajlami.. To co sa ludom stalo??
Pripada mi to ako neustale a nasilne presviedcanie, ze sa neustale rehoceme.. To je sialenstvo..


15.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   7. 2. 2016, 17:49 avatar
farebná revolúcia-druhé dejstvo:www.zvedavec.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Kasafran


22.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 2. 2016, 23:01 avatar
(17) Lemmy,
opäť jedna z Tvojich príznačne "humánnych" reakcií...

Vedz, že medzi organizátormi tzv. farebných revolúcií je populárny manuál na prípravu revolúcie od G. Sharpa s názvom “From Dictatorship to Democracy“, ktorý definuje 198 metód prípravy “nenásilnej” revolúcie. Tieto metódy možno rozdeliť na tri veľké skupiny:
1. protesty a presvedčovanie: Do tejto skupiny patria symbolické demonštrácie, zhromaždenia, pochody, čestné držanie stráží (54 metód).
2. nespolupráca: spoločenská nespolupráca, napr. selektívny bojkot (16 metód), ďalej hospodárska nespolupráca, napr. ekonomický bojkot (26 metód), ďalej štrajky (23 metód) a politická nespolupráca, napr. odmietanie existujúcich politických inštitúcií a ich predstaviteľov (38 metód).
3. intervencia, teda najmä “nenásilné” obsadzovanie, paralelné inštitúcie (celkovo 41 metód).

Farebné revolúcie sa stali prostriedkom na vyvolanie nepokojov v štáte alebo celom regióne. Stali sa prostriedkom boja za „demokraciu“, kedy veľké štáty ekonomicky profitujú na takto vyvolaných zmenách v slabších alebo nestabilnejších štátnych režimoch...
Odporúčam Ti skontaktovať sa s jedným z ich organizátorov - našim spoluobčanom Pavlom Demešom, ktorý Ti môže popísať veľa svojich konkrétnych skúseností...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:43,  13, .... blbosť! Skôr v RKC. Uvediem príklad: Mnohé príklady sú ah z vašich periodík....
dnes, 01:29,  preklad via google, keby mal niekto problém.
dnes, 01:28,  Niektorí Rusi, Ukrajinci a ďalší občania z krajín bývalého Sovietskeho zväzu, ktorí...
dnes, 01:24,  78, .... ale to býva často komplikované. Napríklad, jeden maďarský psychológ spomínal...
dnes, 01:18,  89, .... pozri si spisy židovské a návody ako sa brániť "zlým duchom". Aj Biblia...
dnes, 01:08,  61. senilny len za vrazdu sa moze dostat do vezenia? za policajnú brutalitu uz nie . ty trúba *19
dnes, 01:04,  43, .... Celsus [odporca kresťanstva z druhého storočia] sarkasticky poznamenal, že...
dnes, 00:59,  60, .... tým oponovali aj židia kresťanom: .... "Aha sekta, teraz sa zjavili a myslia si,...
dnes, 00:42,  92, .... v mnohom ti dávam za pravdu. A neboj sa, tie "lietadielka" proti nebeským,...
dnes, 00:35,  88, ,..... v poriadku, povedzme že máš pravdu. Ale aj iní vyháňajú démonov /šamani,...
dnes, 00:35,  15. ondrej to nie je zarputilost, myslí ze spraví velkolepy projekt. ale k tomu má so svojim...
dnes, 00:30,  67. ty si popracuj na tom aby si neurázal inych uzívatelov , a veriacich diskutérov.
dnes, 00:26,  12) Katolíci sú jednotní, pretoze majú len jeden katechismus ktorý je záväzný pre všetky...
dnes, 00:17,  10) V protestantizme to funguje tak že jednotlivec si prečíta Bibliu, sám si ju vyloží a...
dnes, 00:16,  1, každý bod tvojho plagiátu je nepravdivý! Počnúc tou "jednotou", akoby...
dnes, 00:15,  Policajný šéf v štáte Virginia popisuje, ako demonštranti úmyselne zapálili dom s...
dnes, 00:11,  Americkí chlapci si natočili, ako podporujú gestami demonštrantov. Ich podpora však nebola...
dnes, 00:08,  Ďákujem za snahu o pomoc. Inak poznáte našeho krtečka. Už jste počul o tom, že sa potkal...
dnes, 00:07,  Prečo asi nekritizuješ toho chudáka, ktorý sa poďakoval za teplú polievku?
dnes, 00:06,  2, .... to je už otrepaná platňa. Ak niekto povie niečo, napríklad ,že trojica je...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je ako pohár a je iba na tebe čím si ho naplníš. Aj tak si to nakoniec vypiješ sám.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(114 431 bytes in 0,191 seconds)