Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Falošné ego a ego.

28
reakcií
2460
prečítaní
Tému 22. júna 2010, 18:52 založil ranexil.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
11. 11. 2012
43
23. 04. 2017
3
27. 07. 2011
7
29. 04. 2015
43
 
 


1.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 6. 2010, 18:52 avatar
Nedavno som videl nejaký dokument, bohate sa tam spomínalo to, že človek je pod falosnym ego a koná tak, akoby nekonal, ak by sa riadil sebevlastnym egom(hehe-zábavné. že?) ...potom boli podstrčené iste veci, ktoré tohto strašiaka -falošne ego predstavuju-čiže suvislosti k politike a riadeniu sveta. (Zlodej kričal chytte zlodeja odstranujuc stare falošne ego za nejaké nové...o ktorom vam vlastne nepovedali, akým je, ale cely film prezentoval ich svetonázor-no šikovné-obdivujem týchto ludí za schopnost manipulovat)
Ďalej sa falošné ego hojne spomína vo vychodnych náukách, avšak vysvetlenia viaznu aj tam...dočítate sa aká sucinnost čoho s čím vydáva falošné ego, ako si mája(iluzia) odskočí trosku posantit a zas falošné ego.
Keďže poslaním osvietenych ludí je širit poznanie tak vam to vysvetlím a čakam že sa aj trosku pohádame..
(dúfam, že ste si všimli iba slovko "osvietený", ktorým som sa nazval a poburilo vÁs to-prestante čítat PROSÍM a vypadnite z mojej témy!) 
Takže najvýstižnejšiu možnosť, ako ukázať človeku rozdiel medzi falošným egom a skutočnym egom predstavuje analogia na svet buniek.
Každa bunka je živou zakladnou časťou organizmu a podla funkcii ktoru spĺňa organ v ktorej je umiestnená je aj ona usposobena tak, aby bola zmysluplnou súčasťou organu a v konečnom dosledku aj organizmu .Ako taká funguje podľa elementarneho programu, ktorý ma v svojej DNA -to je jej skutočné ego. Zrazu sa objaví virus a ten aby sa mohol replikovat , tak pozmeni bunkove jadro informačne tak , aby sluzilo k reprodukcii jeho vlastnej existencie, čomu začne služit cela bunka(vratane produkcie enzymov , proteinov atp)-to je falošne EGO. Bunka sama o sebe to nevie, že ako celok je pod vplyvom falošneho ega a že sluzi virusu . Takto podobne funguje každý človek, ktorý je pod vplyvom falosnho ega.
Rozdiel medzi mikrosvetom a nasim svetom je akurat v jednom...bunka ma svoje jadro, človek tiez , avšak jadro človeka spočíva na jeho mozgu. Tam su uložene informacie o našej vlastnej identite a podstate. Takže ktokolvek vás chce podriadit svojim zámerom pouzije cestu k vašej mysli, aby ste produkovali pre neho cudzi element potrebné veci, avsak vy sami sa budete domnievat, že to je vaša skutočná uloha.(zeitgeist keby ma mal, konecne by sa prestali tocit v kruhu hladaní skutocnych prícin upadku-hehe- jasné arogancia)
Takto sa stavate robošom na niekoho péro, lebo vam to bolo implantované...bohuzial však treba mať na zreteli, že vdaka roznym danostiam roznych ludí su i rozne predpoklady pre niečo a hierarchie su nutnosťou, ale tie ktoré sluzia celku-celku v zmysle živej matky zeme, alebo ak chcete Boha. Spolcnosti, ktoré nicia prírodu (ktoré nie??) su šíritelom falosneho ega a ideologii, ktoré udrzuju neznalost o skutocnej podstate človeka- o skutočnom egu. Ked sa najde niekto nový, i tak rozšíri falošne ego..takže ludstvo mi už davno pripada ako infekt, ktroý je infikovaný a pozmenovaný stale viac, že už nikto nevie, čo je povodnou tvarou -prototypom individua zvaného človek, bez nanosov bordelu sučastných vládcov sveta. Ano najdete ho ...snad neikde v pusti akehosi pygmeja, ktroý žije ako má-žije v zhode so svojím skutočnym egom. Ale to je doba kamenna...avšak vie mi niekto povedať ako vyzera skutočné ego dnešneho človeka? Človeka, ktorý je moderný a nie je pod vplyvom falosných ideologii o jeho ulohe v spolocnosti, uprostred sveta...vesmíru(vesmír je fakt velke miesto )
Uff všetko čo som chcel...keď už nič ine aspon ma polutujte, že som tolko napísal. 


22.
označiť príspevok

dorota
   23. 6. 2010, 20:42 avatar
neuzitocny blabol , otazky aj odpovede na ne (ak ich vobec najdes, podla mna k nim nedospejes)
zameraj sa na pragmatizmus


2.
označiť príspevok

rains
   22. 6. 2010, 18:55 avatar
ludia moji..vy jedneho dna uplne zmagorite z toho ego
Súhlasí marska, zuza37, Vlado, kqietok28


4.
označiť príspevok

Rozalia žena
   22. 6. 2010, 22:08 avatar
no zo svojho určite nie.. , už ani na fb nechodím...však ja vobec netuším o čom sa mám s ľuďmi baviť...ja som divná? nie, to oni 


10.
označiť príspevok

rains
   23. 6. 2010, 08:27 avatar
ty nemas temy ktore ta zaujimaju a ktore by si prebrala s ludmi?


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 6. 2010, 09:33 avatar
Ozaj Rains, ty si si aj prečítal tu moju temu? celú?


14.
označiť príspevok

rains
   23. 6. 2010, 10:19 avatar
ranexil..precital.
Súhlasí ranexil


23.
označiť príspevok

Rozalia žena
   23. 6. 2010, 23:35 avatar
to uz nikoho nezaujima...nevadi...
Súhlasí ranexil


24.
označiť príspevok

Vlado muž
   23. 6. 2010, 23:38 avatar
A čo už nikoho nezaujíma? Že koľko ľudí z tejto témy zmagorilo? Či čo?


25.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 6. 2010, 23:41 avatar
4i4O to v/zera jak hiho.


27.
označiť príspevok

Rozalia žena
   24. 6. 2010, 16:18 avatar
4o4o4ó....ono moze to byt aj ...aj...zaleži, že kto sa diva...


26.
označiť príspevok

Rozalia žena
   24. 6. 2010, 16:17 avatar
to bola odpoved na prispevok cislo 10..
a potom nie je na skodu sa niekedy zamysliet, ci reagujeme z pozicie ega alebo duse...tam je podla mna rozdiel...


28.
označiť príspevok

rains
   24. 6. 2010, 16:21 avatar
tu uz stracam prehlad...nikdy som sa nezamyslal nad tym ci reagujem an nieco z pozicie ega alebo duse..


29.
označiť príspevok

Rozalia žena
   24. 6. 2010, 16:25 avatar
ak sa ti stane niečo zlé, nespravodlivé...co sa pytaš sam seba?
mudrujem...idem páa paá... 


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 6. 2010, 19:05 avatar
Ludia su normalne magormi , nemaju problem byť čímkolvek, stací zadat do sprostej kotrby cokolvek...a ludia to robia.
Ale kde je sebareflexia jednotlivca? Akysi bazalny program, za ktorý sa siritel snahy ovládat nemože dostat? To už nevie nik. Ziadne destaoro uz neficí.


8.
označiť príspevok

Rozalia žena
   22. 6. 2010, 23:21 avatar
hej...stačil mi jeden test a už si o sebe myslím, že som Jánošík... 


5.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2010, 22:51 avatar
ja bych to zhrnul asi tak.. bez ega to nejde.. to by clovek spachal asi samovrazdu tak jedno by mu vsetko bolo..
Ak ma clovek prerastene ego, tak je to zase o tom, ze nehladi na nic. na prirodu, na ludi no vidi len seba a tak sa ku vsetkemu sprava.. ako k nicomu.. akoby zil len v nejakom rozpravkovom svete, kde sa vsetko moze a vsetko je len pre neho.. nasledky svojich skutkov asi zmiznu niekde pri zaverecnych titulkoch.. mysli si.
tak ako vo vsetkom si treba udrziavat rovnovahu.. malo je nic, a vela je proste prilis.


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 6. 2010, 23:08 avatar
Samozrejme, že nejde...avšak, problemom kohokolvek z nas je poznať či nás ovláda naše vlastne |Ego, alebo falošné, kedze je temer nemozné rozlisovat medzi nimi.


7.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2010, 23:14 avatar
preco myslis, ze je to temer nemozne?ci nemozne vzhladom k vacsine?


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 6. 2010, 23:31 avatar
No nie je na zaklade čoho porovnavať, kedze cela spolocnost je pod vplyvom falošného ega. Tak to bolo od nepameti...to mala aj vedska kultura už vtedy. Je to naozaj podobné chorým bunkam, napadnutým virom, oni nevedia, že su chore, cinoia veci pod vplyvom choroby majuc to za svoje vlastne jadro. V podstate proti falosnemu egu je možne najst len to, čo je uchovane a nepozmenené, ale biblia to nie je..tiež robota ludí pod vplyvom falosneho ega.


12.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 6. 2010, 09:39 avatar
Ešte ma napadá serial SG-1, ako dobre vystihujuci, čo zač je falošné ego...tam boli tzv. goauldi, ktorí boli parazitmi. Vliezli v človeka infiltrovalijeho nervovu sustavu a dostali ho pod kontrolu(ako démoni z biblie) ..no a ten, človek už nebol sam sebou, len telesne nadalej tak vyzeral, ale goauld v ňom konal , alebo s jeho telom v rozpore s tým, čo on, ako pravoplatný drzitel, ako ludská bytost chcel robit. Goa-uldov zaujímala iba moc...mali to napísané priamo v svojej povahe..čosi ako mravencia kralovná..ostatní už posadnutí týmito goauldami vedeli kto je kto-cítili to. A človek, ako duša sa vznášal poblíž svojho tela, akoby tápal v sne..a nechápal, čo sa to vlastne stalo, že bol vytlačení zo seba a svojho tela..


15.
označiť príspevok

rains
   23. 6. 2010, 10:21 avatar
ael goauld svojmu hostitelovi naoplatku poskytoval dlhy zivot, vyliecil ho z chorob, ktorymi trpel a nikdy nebol hostitel chory, liecil mu rany ked bol raneny a pod.
Dusa hostitela bola len potlacena do uzadia, nikdy nebola mimo telo. Goauld ako taky ovladal svojho hostitela a mal nad nim moc. Hostitel ako taky, ked sa zbavil goaulda tak mal pocit ako by bol v sne.


17.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 6. 2010, 12:25 avatar
rains, ale toto poskytoval iba telu, nie držitelovi tela...podobne jak más auto a cudzi sa ti ho zmocní poopravuje ho zrenovuje, ale teba nikdy za volant nevpustí...tak srat na taku vyhodu..
Ak naražas na tych druhych, ktorí sa rozhodli zdielat telo s povodnym drzitelom tela oplatkou, za zdravie a dlhý život, to bolo o niečom inom a šlo o symbiotický vztah, ale goauld priamo bol iba parazit, nerešpektujuci pravo povodneho drzitela na jeho vlastníctvo.


13.
označiť príspevok

salbea žena
   23. 6. 2010, 09:59 avatar
hm esteze je to film,bo realita je ina..


16.
označiť príspevok

Ónya žena
   23. 6. 2010, 12:05 avatar
som presvečená že s falošným egom súvisí sebeckosť..falošné ego vznikne ak sa človek v nejakej životnej situácii začne báť o seba a začne falošne dávať svoje ego do popredia nad všetko ostatné , nakoľko začne tak choro myslieť .


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 6. 2010, 12:27 avatar
Ani nie, to je iba reakčný následok čo si popísala. Možes konat podobne, ako si vyššie uviedla a može to plynut z tvojej pravej podstaty...avšak tým ostatnym sa to može vidiet, ako zlo, ale ake zlo, ked oni sami ani nie su sami sebou?


19.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 6. 2010, 13:51 avatar
Prečo nikto nespomenul superego?
\\||||||.......asi sa potrebuju len vykecať a ani nečítaju čo je napísan騨¨¨
Súhlasí marska


20.
označiť príspevok

Ónya žena
   23. 6. 2010, 14:05 avatar
no keď super ego nepoznáme , tak nás ani nenapdne sa o neho zaujímať .. .. nerozmýšľa každý tak , ako si to druhý myslí že by mal..


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 6. 2010, 14:06 avatar
Kto pozná superego s tým sa nikto nebaví, lebo mu ani nerozumie...jedine ak tak, o jeho ksichte ci charizme.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:48,  (3) Dosvietený, vieš vôbec dopočítať do toľko, koľkýkrát si na na tomto DF zverejnil...
dnes, 22:18,  Blbečku Osvietený. Nikdy som tu nenapísal, že C19 neexistuje. Ako vžy si len houxer....
dnes, 22:11,  Vieš, ja si to predstavujem niečo ako v tomto boji s kovidom. Všetci chceme, aby už skončil,...
dnes, 22:06,  Ešte tri výtery a sú tu Vianoce.
dnes, 22:05,  40, .... zbieram material aj zo zahraničných stránok, .... zo starších prekladov, .......
dnes, 22:03,  Nadja myslím, že si sa unáhlila a nesúvisí to s netrpezlivosťou? Ale v jednom by som videl...
dnes, 21:57,  Ty shagara maš problem....je to naozaj otazka života a smrti....Pre teba Boh je len nejaký...
dnes, 21:56,  3, .... a ja si zas myslím , že povedal!*21*55
dnes, 21:55,  9, ...... dnes áno, ale v časoch Giordána Bruna nie. NIEKTO sa vtedy správal viac ako...
dnes, 21:55,  Najznámejšia, ,,Katarína na ľade, vianoce na blate,, alebo ,,Katarína na blate a vianoce na...
dnes, 21:54,  Zuzanka. Chceš povedať, že Ondrej je vlažný? Mne sa zdá, že je dosť horlivý za Boha a...
dnes, 21:53,  Zuzka8 nedá mi nespomenúť Werichovú repliku na starobu: "Každý straý blbec byl jednou...
dnes, 21:51,  7, ....... teda načase je aby si si vyčistil ten tvoj jazyk.*39*15 Lebo zatiaľ si ani...
dnes, 21:49,  Lebo ludia sú netrpezliví.
dnes, 21:49,  11, ... len nechápem, prečo nejaké texty spájaš s trojicou, .... ked tie ani nešuchnú o...
dnes, 21:45,  12. Telesne - nijako. Duchovne - bez problémov :)
dnes, 21:39,  Nadja nkto ti pevedal, že veci fungujú tak jednoducho? Vieš moji dávni profesori zždy...
dnes, 21:36,  No možno ako matka v tehotenstve... *39
dnes, 21:35,  8, ..... ale ako traja bohovia môžu byť jeden Boh? Niekto vie, že prijal skrz naskrz...
dnes, 21:31,  Vetrolamy vznikajú vo volnej krajine, kde má vietor rozbeh, a vysadením vhodných stromov sa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Som vegetarián, ale na mäso sa pozerať môžem.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(99 430 bytes in 1,104 seconds)